Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) petipetya válasza Clemi (#48350) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gép ilyen. Stock Android alatt nincs ilyen probléma.

"nincs rá lezsóidő"

(#48352) galaxys80 válasza Clemi (#48350) üzenetére


galaxys80
veterán

A prestigio tabom nekem is ilyen.
Ha frissítés megy, akkor félre is szoktam tenni.
S3 és S4 -nek meg meg sem kottyant.

(#48353) kovisoft válasza Clemi (#48350) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha az adott app multi threades, akkor az egyes threadek külön magokon futhatnak egymással párhuzamosan. Tipikus példa erre egy böngésző, amelyik az egyes fülekben más-más oldalakat tölt le és jelenít meg. Tehát igenis van értelme a több magnak, de az appoknak is ennek megfelelően kell megírva lenniük. Például illik külön threadben futtatni a kezelői felületet, hogy a háttérben futó letöltés, stb. ne okozza azt, hogy a program nem reagál a felhasználói parancsoknak.

Egyébként a fiam tabletjén is az van, amit leírtál: amikor a play frissít, akkor el lehet felejteni azt, hogy bármit csináljál vele, amíg be nem fejezte a frissítéseket. Jelly Bean van rajta.

(#48354) sbwolf válasza Clemi (#48350) üzenetére


sbwolf
aktív tag

A géped szar.

(#48355) Bozek válasza Clemi (#48350) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bár nem tudom, hogy milyen telefonod van, de ez leginkább az 1 GB RAM miatt van, mivel mostanában már az is kevés. Persze ez függ attól is, hogy mennyi program van feltelepítve.
Én a Z1 Compact-on soha nem tapasztaltam hasonló hibákat, akár 20 program telepítését is el tudom indítani egyszerre (így telepítettem újra a cuccaimat). Mondjuk nálam 2 GB RAM van, szóval nem fogy el egyhamar.

[ Szerkesztve ]

(#48356) air válasza Kékes525 (#48346) üzenetére


air
nagyúr

Egy konkrét válasz: token. Saját kártya vagy tranzakciónként egyedi SMS aláírás. Hekkeld meg trójaival, vagy key loggerrel!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48357) galaxys80 válasza sbwolf (#48354) üzenetére


galaxys80
veterán

Hogyne.
1 Gb ram és 1,6 GHz Dual-Core-os proci legyen már elég arra, hogy egy playes frissítés ne ölje le teljesen a gépet.
A Play-nél fosabbul megírt programmal még nem találkoztam.

(#48358) Bozek válasza air (#48356) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért nem minden tranzakcióhoz van ám SMS aláírás. Ha a NET-en vásárolsz, akkor a kártyaszámod, a lejárati idő és a CVC kód kell (esetleg még a neved). Ott nincs más azonosítás, szóval nem árt egy webkártya se. :)

(#48357) galaxys80: Érdekes, mert nekem eddig egyik telefonomon se volt gondom a Play-el. Volt dual-core (1,5 GHz) is 1 GB RAM-al.

[ Szerkesztve ]

(#48359) Mr X válasza Clemi (#48350) üzenetére


Mr X
veterán

A tableteddel van gebasz, én tudok appokat nézegetni frissítés közben is.

(#48360) air válasza Bozek (#48358) üzenetére


air
nagyúr

Most éppen netbankolásról volt szó, nem netes vásárlásról, de igazad van. Nekem külön számlám van a virtuális webkártyához, amire a vásárlás előtt 2 perccel annyi pénzt teszek át, amennyit el akarok költeni. Az eljárás maga 1 perc, SMS aláírással védve.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48361) galaxys80 válasza Bozek (#48358) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem viszont minden telefonomnál tabletemnél gondom volt a play-el.
Volt ahol teljesen lehalt frissítés alatt, volt ahol a képeket töltötte be lassan, volt ahol csak baromian laggolt.
Én még nem láttam egyetlen droidos készüléken sem, hogy a play gyorsan és laggmentesen működött volna.
Pedig volt már néhány a kezemben. Az alsó kategóriától egész a zászlóshajókig.

[ Szerkesztve ]

(#48363) LonGleY válasza galaxys80 (#48361) üzenetére


LonGleY
veterán

Telepítés közben a windows is leakadhat, olyankor lagolhat kicsit a droid is. Ez miért lep meg bárkit is? Ennyit a témáról... Egyébként egy kétmagos, 1 GB memóriás Ace 3-on ez kb. már észrevehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#48364) Clemi válasza Mr X (#48359) üzenetére


Clemi
veterán

"A tableteddel van gebasz, én tudok appokat nézegetni frissítés közben is."

Akkor a tablet (Wayteq xTAB 79qci), vagy a play a szar? Egyébként nagyjából a fele memória szabad szokott lenni nálam, mikor használom, de azzal már az első perctől szembesültem, hogy ha frissít, telepít, letölt, akkor kezeket el a géptől, különben csonttá fagy. Pont ezért kapcsoltam la az automata frissítést, mert sokszor ébresztés után, percekig használhatatlan volt a gép, mert ő most frissít.
Minden táblagép aminek 4 magja van ilyen vajon frissítés közben, vagy ez egy adott konfiguráció sajátossága?

(#48365) kovisoft válasza air (#48356) üzenetére


kovisoft
őstag

Pl. van egy kamu oldal, ami ugyanúgy néz ki, mint a netbankod. A trójai oda irányít át téged, miközben azt hiszed, hogy a bankoddal kommunikálsz. A token által generált és általad begépelt kódokat továbbítja a bankodnak, de amikor utalni akarsz egy bankszámlára, akkor egy másik számlaszámot küld el a banknak.

(#48366) LonGleY válasza Clemi (#48364) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tök mindegy? Nem frissít az ember óránként. + legközelebb jobb kütyüt veszel.

(#48367) Bozek válasza Clemi (#48364) üzenetére


Bozek
nagyúr

A legfrissebb Android van rajta? Én egy Wayteq-nél láttam, hogy baromi lassú volt. Aztán raktam rá újabb rendszert és szárnyalt. A pontos típusára most nem emlékszem, de ha jól tudom, az is 4 magos volt.

(#48365) kovisoft: Azért az ilyeneket egy kis odafigyeléssel ki lehet szűrni.

[ Szerkesztve ]

(#48368) Huma válasza LonGleY (#48363) üzenetére


Huma
addikt

Ezt én sem értettem soha. A PC-m négymagos és van benne négy giga memória. Mégis megakad ha valami nyúzza a vinyót (ssd nincs). Az a szűk keresztmetszet. A telefonba is rakhatnak akárhány magot és giga memóriát, ha a benne lévő adattároló nem tudja lekezelni a rázúduló adatokat. Teljesen természetes ha nem minden zökkenőmentes.

Mindenesetre ezek a lefagyások és nagyobb akadások nem normálisak. Nekem pl sosem csinál ilyet a play pedig a telefonomban csak 840MB memória van.
Kisebb lagok szoktak lenni. De semmi olyan mi pár tizedmásodpercnél tovább tartana.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48369) air válasza kovisoft (#48365) üzenetére


air
nagyúr

Aha, és a kamu oldal honnan tudja a mobilszámomat amire az SMS aláírást kell küldeni?
Na hagyjuk már ezeket az idióta összeesküvés-elméleteket! :(((
Aki ilyet beszop, annak úgy kell! Itt most nem erről volt szó. De részemről befejeztem az offolást.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48370) Huma válasza air (#48369) üzenetére


Huma
addikt

Miért kéne tudnia? Azt elég ha a bankod tudja.
Te a kapott kódot szépen begépeled a megfelelő helyre ami a hamis banki oldalon van. Onnan meg automatice továbbítódik a banknak.

Ez nem összeesküvés-elmélet. Létező átverés és rengetegen beszopták már.
Úgy lehet könnyen kiszúrni, hogy a kapott sms-ben nem stimmel a számlaszám vagy az utalandó összeg. De ezt rengetegen meg sem nézik, csak automatikusan gépelik be a kódot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48371) kovisoft válasza air (#48369) üzenetére


kovisoft
őstag

Az SMS-t nem a kamu oldaltól, hanem a bankodtól kapod, mintha közvetlenül a netbankoddal kommunikálnál. A kamu oldal csak egy közvetítő a netbankod felé. Szimplán mindent továbbít, amit bepötyögtél (kivéve, amikor utalni akarsz). Ezt az Itt most nem erről volt szó dolgot meg nem értem. :F Én erre válaszoltam:

"Egy konkrét válasz: token. Saját kártya vagy tranzakciónként egyedi SMS aláírás. Hekkeld meg trójaival, vagy key loggerrel!"

(#48372) xcds válasza petipetya (#48349) üzenetére


xcds
őstag

Nekem pont jól jön, mert ilyen gumi tokban van a telefon és elég bután működik a power gomb, amivel lezárom. Ha a fogyasztáson nem lehet észrevenni, akkor marad. Thx! :)

(#48373) #79335424 válasza Clemi (#48364) üzenetére


#79335424
törölt tag

Semmi köze a magok számához. A Wayteq -ben kínai SOC van (a Wayteq kiemelt Amlogic partner). Zéró optimalizáció. Ez a bibi. Nekem a miniPC -ben 4x1,6GHz dolgozik, 2GB rammal (Rockchip RK3188). Frissítésnél ugyanez a szitu, miközben a fele ilyen erős telóm nem akad le tőle.

(#48374) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv, real racing 3-al játszom már egy ideje, de elakadtam. Túl sok sisakot kéne már szerezni a kövi autóhoz. Aki "ért hozzá" legyenszíves írjon rám! ;)

(#48375) ollie válasza galaxys80 (#48361) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Nexus 4-emen semmi lassulás nem érzékelhető, miközben update-el a play. Akkor se, ha 10 appot update-el, és akkor se, hogy több száz megásakat.

***

(#48376) Bozek válasza Ochocinco46 (#48374) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez a topic nem kifejezetten a játékoknak van. Itt kérdezz inkább, gyorsabban választ kapsz: Android játékok topikja.

[ Szerkesztve ]

(#48377) Ochocinco46 válasza Bozek (#48376) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

köszönöm, írtam oda is

(#48378) galaxys80 válasza ollie (#48375) üzenetére


galaxys80
veterán

S4-en se volt. Szép is volna, ha egy Nexus 4 vagy S4 lehalna egy frissítéstől.
A laggolás viszont mindenhol megfigyelhető volt.
De ugye a Google Playt nem csak csúcskategóriás készülékekre írták?
Vagy tévedek?

(#48379) ollie
Itt nem csak a telepítés utáni lehalásról van szó.
Laggol és lassú ez szinte minden készüléken. Sima böngészésről van szó.
Az általam korábban leírt konstrukciót is inkább középkategóriának mondanám, mind low end-nek.

[ Szerkesztve ]

(#48379) ollie válasza galaxys80 (#48378) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, de ha egy lowend pc-n telepítesz, az is nagyon leterheli a rendszert. Nem is értem miért olyan meglepő ez.

***

(#48380) LonGleY válasza galaxys80 (#48378) üzenetére


LonGleY
veterán

Hagyjuk már ezt a Play-en való szenvedést! Egy telepítés nem csak a processzort pörgeti, hanem közben ír és olvas is a készülék egyidőben. Van, amelyik kevésbé bírja (kínai csodák, főleg, ha a rendszer is optimalizálatlan, ami ezeknél különösen jellemző), van, amelyik jobban. Legközelebb majd normálisabb készüléket választasz, ha ez zavar. De kit zavar 2 naponta egy-egy app befrissítése? A legrosszabb esetben is egy 1-2 perces műveletről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#48381) galaxys80 válasza LonGleY (#48380) üzenetére


galaxys80
veterán

Meg hagyjuk ezt a jobb készüléket hülyeséget is.
IOS vagy WP alatt fele ilyen hardverrel is gond nélkül telepít.

Na jól van. Inkább hagyjuk is.
Mert egy S4 minek számít neked?

[ Szerkesztve ]

(#48382) LonGleY válasza galaxys80 (#48381) üzenetére


LonGleY
veterán

Neked még nem volt jó készüléked, ez eddig is világos volt számunkra. Mondom, már egy Ace 3-nál is alig érezni a folyamatot, pedig az még csak egy belépőszintű kétmagos, amit ingyen adnak előfizetés mellé.

[ Szerkesztve ]

(#48383) #79335424


#79335424
törölt tag

Sok összetevős dolog ez. Az otthoni netem nagyon szar. A mobil háromszor gyorsabb. Úgy vettem észre, hogy a Play magától nem egyesével frissít. Viszont ha több alkalmazást jelölök ki frissítésre, akkor teljesen megáll az élet. Frissítés közben neki egyéb dolgokat is le kell kommunikálnia a szerverrel. Mivel erre nem jut sávszélesség, ezért nem tudja végrehajtani. A jelenség olyan, mintha az eszköz lassulna be, közben csak nem kap infót a következő művelethez.

[ Szerkesztve ]

(#48384) sbwolf


sbwolf
aktív tag

Offoljuk szét a topikot. :C

(#48385) #79335424 válasza sbwolf (#48384) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi ebben az off? Androidos alkalmazásokról beszélünk, konkrétan azok frissítési módjáról. Továbbá maga a Play is egy alkalmazás a droidon.

(#48386) TomWexX


TomWexX
addikt

Üdv.
Létezik olyan alkalmazás ami képes egy bizonyos sms-t a SIM kártyára másolni? Nem mentés céljából, hanem valahol csak így fogadják el bizonyításként. MIUI-n nincs ilyen lehetőség, de mindenképp erre a rendszerre kéne valami megoldás.
Előre is köszi! :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#48387) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Így bízzon meg az ember a Play-es értékelésekbe :D

Totális átverés volt a világ legnépszerűbb fizetős Android-alkalmazása

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#48388) zeorsdfd válasza yozsee11 (#48387) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

"..great app, cleaned my phone"

EPIC :C

(#48389) Huma válasza yozsee11 (#48387) üzenetére


Huma
addikt

Nem semmi. De ez már csalásnak minősül, nem? Ezért nem fogják elkaszálni a készítőt? Mondjuk meg is érdemelné. Minimum, hogy visszautalja az összes pénzt. Az utalási költségek meg a sok sz@rakodás az utalásokkal is elég jó kis büntetés lenne.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48390) xcds


xcds
őstag

Erről jut eszembe. Végül is kell androidra vírusirtó vagy nem?

(#48391) #79335424 válasza xcds (#48390) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemááá! Hetente kétszer OK. De naponta kétszer kicsit sok.
Egyébként szerintem mindenképpen hasznos. Épp írtam egy ilyet. Nem olcsó, viszont nem lassítja a telót. :D
Érdekel?

[ Szerkesztve ]

(#48392) xcds válasza #79335424 (#48391) üzenetére


xcds
őstag

Jó, de ha valaki megkérdezi, mindig jön egy "jóhogy kell", meg egy "baromság" válasz. :DD

(#48393) air válasza xcds (#48390) üzenetére


air
nagyúr

Kell. :K Legalább kettő. De inkább több. Minél több, annál nagyobb a biztonság.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48394) Bozek válasza air (#48393) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem öt van fenn, akkor az már biztonságos? :DD

[ Szerkesztve ]

(#48395) cimbi186 válasza #79335424 (#48344) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Köszi!
Szerintem közelítünk!
Semmilyen külső program nem kezeli,már felraktam szinte mindent(meg le is töröltem :) )
Hogyan tudnám a közös hangcsatornát szétszedni?Vagy ebbe inkább ne menjek bele?
És ez minek köszönhető,hogy így lett a menüje megszerkesztve?KitKat,vagy Google vagy mi a bánat?
Nem igazán tennék fel rá mókolt ROM-ot,csak emiatt.Talán még a GPE szóba jöhet,de sztem ez nem Motorola ármány,vagy pasz.
Esetleg Neked ötlet?

(#48396) aicon válasza Huma (#48389) üzenetére


aicon
senior tag

De csalás, csak valaki fel kell jelentse ahhoz, hogy eljárás induljon ellene. Borsóagy 5 csillagos értékelésével biztos nem teszi...A kártérítés már nem biztos hogy érvényesülni fog, valószínűleg az összeg jó helyen pihen...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#48397) punky10 válasza aicon (#48396) üzenetére


punky10
addikt

Azt ígérte, hogy keveset fogyaszt, kevés RAM kell a használatához, és nem lesz vírus a telefonján.Az első kettő biztos bejött, és a harmadikra is nagy esély van... ;]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#48398) #79335424 válasza cimbi186 (#48395) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez semmiképpen sem Android belenyúlás. Pont ezért nem tudják az Androidos alkalmazások megoldani. Csodálkozom is a dolgon, főleg egy ilyen Google közeli márka esetében. Szerintem a teló kernelében és/vagy romjában van a turpiszság és az nem annyi, hogy lemaradt egy menüpont. Én arra tippelek, hogy külön mappából játsza le a fájlokat, de ugyanaz a közös hangcsatorna, vagyis a kontroll. Ha így van, akkor ennek rendszer szintű megváltoztatására biztos nem ebben a topikban találsz megoldást. Arra tudok/tudunk ötleteket, hogy miként lehetne kicselezni. Az igényed szerintem alap, tehát biztos nem egyedül vagy ezzel a problémával. Első körben Gugliznék vmi ötletet. A javaslatok közül vagy a telóddal kapcsolatos topikokat, vagy az XDA developer fórumát preferálnám. Ennek hátránya, hogy mivel rendszer/kernel szintű beavatkozást sejtet, ezért minimum a root alapfeltétel lesz. Vagy maradsz az itteni ötleteknél. Én úgy gondolom, hogy amit javasoltam, az teljes körűen megfelel a leírt elvárásaidnak, sőt, további lehetőségek is vannak benne. A számítástechnikában soxor egyszerűbb megkerülni a problémát, mint megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#48399) ollie válasza yozsee11 (#48387) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk a világ legnépszerűbb appjától olyan messze volt, mint Makó, Jeruzsálemtől, de tényleg átverés volt.

***

(#48400) cimbi186 válasza #79335424 (#48398) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Igen így van köszönöm!
A Moto G fórumban megleltük a megoldást XDA-Gravity Box ez belemászik a kernelbe [link] Most majd mindjárt küzdök vele :)

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.