Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) raziel01 válasza Poiro7 (#47845) üzenetére


raziel01
veterán

Mx player

(#47852) Norberto666


Norberto666
tag

Üdv mindenkinek!

valaki tudna nekem segíteni?
Olyan programra lenne szükségem amivel egy webáruház képeit le tudnám menteni albumonként vagy valahogy!
Meg egy olyan programra amivel egy képre tudok vagy 20 kis kocka képet rakni!

Nagyon fontos lenne !
Előre is köszi!

(#47853) LonGleY válasza Norberto666 (#47852) üzenetére


LonGleY
veterán

És mindezt telefonnal? Miért?
Nem tévesztettél topikot?

[ Szerkesztve ]

(#47854) arkone válasza goom (#47831) üzenetére


arkone
aktív tag

Az új power toggles miért nem jó?

(#47855) R19 válasza LonGleY (#47846) üzenetére


R19
senior tag

Ez KitKat-en root nélkül mennyire jól használható?

(#47856) Norberto666 válasza LonGleY (#47853) üzenetére


Norberto666
tag

Hol tudnak nekem ilyenben tanácsot adni??

(#47857) petipetya válasza Norberto666 (#47856) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt. Ne hagyd magad lerázni azzal a dumával, hogy oldj meg mindent PC-n. Ennyi erővel visszamehetnénk a kőkorszakba.

A képek letöltéséhez talán van bővítmény valamelyik böngészőhöz, ezt nem tudom.

A mozaikkép létrehozására valamelyik profi képszerkesztő alkalmazás lenne a megfelelő.

"nincs rá lezsóidő"

(#47858) LonGleY válasza Norberto666 (#47856) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen program, ami...

Épp volt a képleszedésről is szó 2 napon belül.

R19: Nem kell root hozzá, ez csak egy egyszerű eszköz, ami megmutatja, hogy melyik progik eszi a legtöbb CPU-időt.

petipetya: Értem én, hogy sokmindenre jó az Android, de minek erőltetni? "Talán van".. PC-n konkrétan van, egyszerűbb, célirányosabb. Ha rendszeresen kell, on-the-fly, akkor nyilván van értelme telefonra is ilyeneket keresni. Montázskészítőből pl. tuti van egy tonna. De egy szóval sem mondtam, hogy mindent más platformon kellene művelni..

[ Szerkesztve ]

(#47859) R19 válasza LonGleY (#47858) üzenetére


R19
senior tag

Köszi!

(#47860) Poiro7 válasza raziel01 (#47851) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Thx

(#47861) petipetya válasza LonGleY (#47858) üzenetére


petipetya
nagyúr

Fejlődés, innováció, mobilitás, felhasználói élmény. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha valakinek erős hardver van a vasban, az igenis használja ki.

A gyengébb hardver esetében pedig inkább az optimalizáltságot érdemes csiszolni, ez tény. Ez utóbbi esetben például remek tanácsokat szoktál adni a fórumban. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#47862) LonGleY válasza petipetya (#47861) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez hangzatos, de azért sok olyan dolog van, amit nem könnyít meg a gyorsabb CPU. Ha a mobilitás a lényeg, nincs vita, de néha a funkció az elsődleges. Mindegy is, meglátjuk, mit találunk a feladatra itt és ott.

(#47863) scarabaeus válasza petipetya (#47861) üzenetére


scarabaeus
őstag

+: Fejlődés, innováció, mobilitás, felhasználói élmény
-: Hatékonyság...

Szerk.: Hacsaknem egy mező közepén kellene ezzel foglalkoznom kötelességszerűen, eszembe nem jutna az előbb felvázolt feladatra mobil eszközt használni. És nem azért, mert nem lenne alkalmas rá.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47864) goom válasza air (#47838) üzenetére


goom
senior tag

A pipát megtaláltam, ahol mutattad, és kivettem.
A felkínált update-ek között azonban továbbra is hozza: azaz, ezentúl manuálisan kell frissítenem, mindent egyenként - ezt kihagyva. Mert ha az "update all"-t választanám, akkor menne ez is.

arkone: mert az újabbak nem engedik közvetlenül ki-be kapcsolni a GPS-t (hanem csak az adott menühöz navigálnak). Én meg ezt naponta használom, és jobban kedveltem a korábbi megoldást, ahol egyetlen mozdulattal kapcsolhattam.

[ Szerkesztve ]

(#47865) #79335424 válasza LonGleY (#47858) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha valakinek a mobilitás fontos, az laptopot használt. Majd jöttek a tabok. Vett egyet és nem akarja cipelni a laptopot. Szerintem jogos igény, reális élethelyzet. Lehet, hogy egy-két feladat kicsit körülményesebb, de a mobilitás fontosabb szempont. Tehát a "PC -n egyszerűbb" nem egyszerűbb, ha NINCS PC.

(#47866) ollie válasza #79335424 (#47865) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a saját életét nehezíti meg az, aki tablettel vagy mobillal akarja jelenleg pótolni a PC-t.

***

(#47867) atike válasza ollie (#47866) üzenetére


atike
nagyúr

Ez azért nem feltétlenül igaz... Aki csak néha megnéz neten ezt-azt, esetleg filmet néz és zenét hallgat - na meg persze a közösségi oldalak aktív tagja - az simán kiválthatja a PC-t mobil eszközzel.

Aki viszont dolgozni akar az a legtöbb esetben szívni fog az is tény... :D

(#47868) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni hogy ti melyik képszerkesztő alkalmazást ajánljátok ami collage-t is tud ?
legjobb lenne ha magyar de ha nem az se gond :)

Köszönöm

(#47869) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Nem tud valaki egy olyan androidos alkalmazást amivel a telefonálás közbeni beszélgetéseket lehetne felvenni?
Lehetőleg ingyenes alkalmazás kellene, eredeti gyári Romra ZTE Skate telóra
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47870) #79335424 válasza ollie (#47866) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogy írhatsz ilyet? Pont Te, egy Androidos topikban. Ez nem igaz. Nagyon különbözőek az élethelyzetek. El kéne vonatkoztatni a saját felhasználó szokásaidtól. 3monitoros videószerkesztő munkaállomásnak nyilván nem alkalmas. De próbáltál már laptoppal navigálni? Tölts el pár hetet egy kamionban laptoppal és tabbal és figyeld, hogy melyiket használod többet! Ja, hogy nem fuvarozol. Én igen és rajtam kívül még pártízezren. De ezen kívül is akad még kismillió élethelyzet, amiben nem állja meg a helyét a kijelentésed.

[ Szerkesztve ]

(#47871) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Hogy tudom a képernyőre szám % formában kiírni az akku töltöttségét fehér betűszínnel?
Köszönöm!

(#47872) ollie válasza #79335424 (#47870) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak hogy a te általad felvázolt élethelyzetben nem a PC-t pótolod.

***

(#47873) scarabaeus válasza Pörp (#47871) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nálam ez Beállítások - Saját eszköz - Kijelző - Töltöttségi érték mutatása, ha erre gondolsz.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47874) #79335424 válasza ollie (#47872) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt hogy érted? Nem mindegy, hogy PC, vagy laptop? A vitaindító feladat szempontjából mi a különbség? Egyáltalán hogy gondolod a PC -s összehasonlítást? Az csak akkor mobil, ha van hozzá egy bőrönd, meg egy áramfejlesztő. Azért írtam laptopot, mert az legalább összehasonlítható kategória.

(#47875) Pörp válasza scarabaeus (#47873) üzenetére


Pörp
senior tag

Thx! Még egy kérdés, az értesítési sávból hogy tudom kiszedni az órát?

(#47876) S e t h válasza #79335424 (#47874) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem érted mit akar mondani.
Egy telefon jelen körülmények között szerintem sem képes kiváltani teljes mértékben egy pc-t.Most lehet hozni mind a két oldalról példát, mint ahogyan tetted te ezt a navigációval, de pl. számomra sem jött el az idő, hogy telefonon írjak több oldalas dokumentumokat, vagy készítsek powerpoint bemutatót, de egyelőre egérmozi céljára sem használom.
Nem mindegy ki mire használja az adott eszközt, ha utaznék akkor nekem sem egy laptop lenne az elsődleges, de vélhetően nem is egy telefont használnék irodai alkalmazások teljes körű futtatása céljából.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47877) didros


didros
senior tag

Ezt próbálta már valaki? Nem lassítja be nagyon a telefont?

[MoaAB]

(#47878) ollie válasza didros (#47877) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem lassítja a telefont, mert semmi nem fut a háttérben, csak a hosts fájlt módosítja.

***

(#47879) #79335424 válasza S e t h (#47876) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem én, csak először egy alapvető képzavart kéne megszüntetni. A kérdés nem egy teló topikban lett feltéve, hanem az Android alkalmazások topikban. Alapvető hiba egyből telóra gondolni. Az Android nem = teló, tab. Teló, tab lehet Android, IOS, arm Windows, X86/x64 Windows, stb. Az Android szintén lehet telón és tabon kívül X86 (vagyis PC), és arm PC is. Én is ez utóbbit használom otthon. Tablet nézet, de fullHD monitoron, egérrel, billentyűzettel, mint egy PC. Szóval van némi rálátásom, hogy mennyire kiváltható egy x86/x64 PC.

[ Szerkesztve ]

(#47880) LonGleY válasza #79335424 (#47879) üzenetére


LonGleY
veterán

"Az Android nem = teló, tab."

De igen. Kivéve azt a fél százalékot, amit válaszadáskor nyilvánvalóan nem veszünk figyelembe. És attól még, mert nincs PC-d, nem lesz automatikusan kényelmesebb / modernebb / menőbb egy funkcióra az Android, csak esetedben nem jöhet szóba más - de ez nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#47881) atillaahun


atillaahun
veterán

Az exDialer nálatok sem tudja megkülönböztetni a kimenő elutasított hívásokat a kimenő-nem vették fel-től?
Ez így nagyon nem baba. :( Ezt a gyári tárcsázó külön jelzi ugye? :U

(#47882) batai15


batai15
félisten

Milyen appal tudom lemérni a megtett távot, időt és sebesség/átlagot ?
Előre is köszi!

(#47883) #79335424 válasza LonGleY (#47880) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez sem igaz. Van X86 és x64 PC -m is. Linux (Puppy) és Windows (XP, Win7) rendszerekkel. Jellemzően Photoshop -hoz, Premiere -hez, After Effect -hez és videókonvertáláshoz használom. De túl drága ahhoz, hogy általános dolgokra is használjam. Arra ott a miniPC, Androiddal. A fél százalékos megjegyzést meg nem is kommentálom.

[ Szerkesztve ]

(#47884) zsoltzsolt válasza DonTomika (#47330) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem tudja valaki hova tűnt a Budapest Menetrend alkalmazás??
ezt mutatja:
not found

[ Szerkesztve ]

(#47885) atike válasza batai15 (#47882) üzenetére


atike
nagyúr

My Track pld.... Ja, magyarítva már "Saját útvonalak"... Google gyári szoftver, nagyon profi... Mindent tud és ingyenes.

(#47886) LonGleY válasza #79335424 (#47883) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, talán 1 %? De legyen 5!

Használhatóságban még csak összehasonlítani sem érdemes, annyira ég és föld a különbség (pl. a Linux/Gnome javára). Én is szeretem az Androidot, de az, hogy neked mi drága, megintcsak nem befolyásolja, hogy bizonyos célokra melyik az értelmesebb. A kérdéskör konkrét cél-, megszokás- és programfüggő.

batai15: Ha sporthoz használnád, akkor érdemes ránézni az Endomondo-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#47887) razorka777 válasza zsoltzsolt (#47884) üzenetére


razorka777
veterán

Ott van az. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#47888) LonGleY válasza zsoltzsolt (#47884) üzenetére


LonGleY
veterán

Megszűnt. Ezt onnan is lehet tudni, hogy a fejlesztő listájában sem megtalálható, és csak azoknak mutatja, akik egyszer már telepítették az adott account alól. A Szincsák Tamás féle amúgy is jobb - így legalább megoldódott a kérdéskör, és az emberek sem fogják keverni a két azonos nevű appot.

[ Szerkesztve ]

(#47889) w333


w333
félisten

Ma frissült az FB. Messenger ... valaki tudja hogy kell vagy egyáltaláln ki lehet kapcsolni ezt a "Csoportok" menüpontot vagy ez ilyen marad ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#47890) batai15 válasza LonGleY (#47886) üzenetére


batai15
félisten

Nem , csak kerékpárral fogok járni melózni és kíváncsi vagyok ezekre az adatokra:D

(#47891) LonGleY válasza batai15 (#47890) üzenetére


LonGleY
veterán

Én is bicajozáshoz használom. Van átmenet a szimpla közlekedési eszköz és a sporteszköz között, de bárhogy is, sportosabb tevékenység, mint a buszon bámulni a büdös, unott embereket. :]

Mindkettőt érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#47892) batai15 válasza LonGleY (#47891) üzenetére


batai15
félisten

Megnézem akkor köszi! :)

(#47893) #79335424 válasza LonGleY (#47886) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen miniPC -s tapasztalatokra alapozol? Ha MK802 (Allwinner A10), akkor értem a véleményedet, de azok az idők szerencsére elmúltak. Két generációval előrébb tartunk és küszöbön a következő (A10 - RK3066 - RK3188 - RK3288, esetleg AML M802). Csak a két RK -s vonalnak az itteni topikjai (MK808, MK908) 12000 körüli hsz. -nél tartanak. Akkor még nem esett szó a Chromecast -ról, vagy a boardokról (Raspberry PI, Blackbone, Wandboard, Odroid, stb.). Ezekből is eladtak már pár tucatot (vagy milliót?). Ha viszont semmilyen tapasztalatod sincs, akkor reális véleményt sem tudsz alkotni.

(#47894) LonGleY válasza #79335424 (#47893) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerinted hány ember írogat ilyen készülékekről itt? Kevés. Pont emiatt irreleváns.

(#47895) zsoltzsolt válasza LonGleY (#47888) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, én is a Szincsák-féle menetrendet használtam. De az mától fizetős lett, ami nem is zavarna, csak amit ír ezzel kapcsolatban nem tudom hova tegyem:
következő új funkciókat kapom a fizetett verzió esetén:
...előnyben részesítés a frissítéseknél (???) ez a program frissítésre vonatkozik vagy az adatbázisra? Használhatok régi menetrendet ingyen, vagy naprakészet pénzért? :)

[ Szerkesztve ]

(#47896) LonGleY válasza zsoltzsolt (#47895) üzenetére


LonGleY
veterán

Én nem vettem észre, hogy frissült volna. Biztos ugyanarról beszélünk?

Nálam az 1.2.4.63-as verziónál jár.

[ Szerkesztve ]

(#47897) zsoltzsolt válasza LonGleY (#47896) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Aha, érdekes, ha PC-ről nézem, akkor semmi utalás a fizetős verzióra csak, ha telóról :)

(#47898) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Galaxy tab 2-nél hogy tudnám megoldani, hogy adatkábelnél a memóriakártyának legyen betűjele, így totalcommanderrel tudjak rá mesolni és stb.?

(#47899) zsoltzsolt válasza LonGleY (#47896) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#47900) LonGleY válasza zsoltzsolt (#47899) üzenetére


LonGleY
veterán

Na, gyönyörű... akkor ide még nem gyűrűzött be az update. Bár egyszeri összegért ez legalább nem zavarna, nem úgy, mint a teljesen szétgyakott és amúgy is pontatlan BpMenetrend esetében az előfizetés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.