Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131551) laleeee válasza pikszel (#131550) üzenetére


laleeee
őstag

Ó köszi :)

(#131552) Viktor0610 válasza Bozek (#131544) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tényleg...
De cselesek!? :(((

:DDD

Xiaomi 13T

(#131553) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok. Huawei M5 tabletre (Andoid 8) létezik megoldás arra, hogy letiltsam a tablet kameráját és mikrofonját olyan szinten, hogy semmilyen alkalmazás ne tudja azt kezelni? A 'Kamera' alkalmazás nem távolítható el és nem tiltható le, meg gondolom meg is kerülhető. Ha engedélyeket kapcsolom ki, akkor az adott app ugyis rákérdez, ez nem jó. Valamilyen kamera es mikrofon tiltó allkalmazás is jó, az a lényeg, hogy adott app-nál ne legyen kép, hang, rákérdezés. (A gyerekek pár napja felraktak vmi vlogger app-ot, amin csináltak pár videót.) Köszi: sinick

(#131554) Lauda válasza Lauda (#131520) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg erre nincs ötletetek? :)

(#131555) zeon.hu válasza Lauda (#131554) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha az utolsó mondat a lényeg, akkor egyszerűbb fotót készíteni a jogosulatlan használóról.
Automatizálók is tudnak ilyet, pl Macrodroid.

#?*@&!

(#131556) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, olyan teendő emlékeztető app kellene ami szinkronizál a Google-lel. Tehát amiket eddig oda mentettem el feladatokat azokat is szinkronizálja be. Egyébként a Microsoft to do appja képes erre? Vagy mit ajánlotok? Google keep kivételével.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131557) Viktor0610 válasza MikeWazowski (#131556) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google Tasks? :)

Xiaomi 13T

(#131558) Zola007


Zola007
veterán

Melyik a legegyszerűbb, legkisebb, Android 4.1-en is futó alkalmazás, ami tud pdf, docx, txt ebookot megnyitni és lehet állítani a háttér és betű színét? :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#131559) MikeWazowski válasza Viktor0610 (#131557) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Őő jó lehet, de nem szeretnék google appot használni. Keep-et is azért írtam. Más esetleg?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131560) Viktor0610 válasza MikeWazowski (#131559) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a problémát, ha a Google-lel szinkronizálnád az appot, de OK.

Xiaomi 13T

(#131561) pikszel válasza MikeWazowski (#131559) üzenetére


pikszel
őstag

A google saját oprendszerén? Mitől tartasz? :U

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#131562) MikeWazowski válasza pikszel (#131561) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem tartok semmitől, de mindegy is, keresek, aztán próbálgatok párat.
Azért köszönöm Mindenkinek! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131563) Lauda válasza zeon.hu (#131555) üzenetére


Lauda
félisten

Olyasmire gondolok, hogy logolná a program, mikor mit néztek , nyitottak meg a telefonon. Nem tudom, hogy belenéznek-e, erre volnék kíváncsi.

(#131564) Somatom válasza Lauda (#131563) üzenetére


Somatom
veterán

Zeon.hu arra utalt, hogy ez két, külön problémakör. Bármit is nézzenek benne, ha megtörténik, akkor már belenéztek. Ha arra vagy kíváncsi, hogy belenéznek-e, akkor lényegtelen, hogy mit néztek meg benne. Viszont, logolás szempontjából nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131565) Lauda válasza Somatom (#131564) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, hogy belenéznek-e, erre volnék kíváncsi.

(#131566) Somatom válasza Lauda (#131565) üzenetére


Somatom
veterán

Automatizálóval lehet ilyet. Az egyszerűbb megoldás, egy változóban letárolni a kijelző bekapcsolások (vagy, feloldások) számát. A kifinomultabb, autoinput -tal logoltatni az érintéseket. Csak azt találd ki, hogy egy program mitől tudja megkülönböztetni azt, hogy te végzed az inputokat, vagy más!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131567) eclipse19 válasza sinick (#131553) üzenetére


eclipse19
senior tag

Vázlatszerűen:

1. Alkamazás-zár
Huawei eszközökön van beépített is vagy telepíthetsz valamit a Playből. Az Applock elég jó, én azt használom. Az alkalmazás telepítést és a Beállításokba belépést is célszerű tiltani.

2. Kamera és mikrofon engedélyt visszavonása.
Minden alkalmazástól vissza lehet vonni a , a beépített Kamerától is.
Az első néhány rákérdezés után lesz ott egy bepipálható kocka is, hogy ne kérdezzen rá többet.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#131568) kezman


kezman
őstag

Üdv! Emlékeztetőt keresek, naptár esemény, jegyzet teendő stb, de ne csak egyszer jelezzen, hanem be tudjam állítani pldul hogy 1-2 percenként, fél vagy egy órán keresztül, stb, kösz előre is. :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#131569) Viktor0610 válasza eclipse19 (#131567) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kár, hogy a teljes verzió havidíjas. :(((

Xiaomi 13T

(#131570) sopruk válasza kezman (#131568) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én az aCalendar-t használom, nekem nagyon bejött. Google naptárral szinkronizálható...

[ Szerkesztve ]

(#131571) sopruk válasza sopruk (#131570) üzenetére


sopruk
aktív tag

Habár, most próbálgattam, ilyet nem találok benne, hogy néhány percenként jelezzen, hanem egyenként kell beállítani minden időpontot, illetve szundiztatni lehet többféle időtartamra. Így lehet nem jó neked, de ezen felül nagyon könnyen kezelhető...

(#131572) Fall-N válasza sopruk (#131570) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó az aCalendar. Ezenkívül jó még a DigiCal és a Business Calendar 2 is. De ahogy néztem a Google Naptár is elég jó már.

(#131573) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hali,

nem tudom ki emlékszik a weather now alkalmazásra, de egy olyat keresnék ami még ma is él.
Magyarán:
- a meglévő háttérképre animálja rá az aktuális időjárást (nem a divatos, a program által biztosított kész témák)
- ha van egy informatív, átlátszó widget-je, az szuper lenne, mert nem kell 2 app-ot futtatni egyszerre.
Az sem baj ha ingyenes, de fizetni is hajlamos vagyok érte, ahogy a weather now-ért is tettem.
Köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#131574) kovisoft válasza kezman (#131568) üzenetére


kovisoft
őstag

A Business Calendar 2 beállításaiban van olyan, hogy adott időközönként és legfeljebb hányszor ismételje a figyelmeztetést. Viszont ez csak globálisan állítható, tehát nem lehet emlékeztetőnként más és más értéket megadni.

[ Szerkesztve ]

(#131575) Siriusb válasza kovisoft (#131574) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem megkérdezi, hány perc múlva kérem újra a figyelmeztetést, amikor rányomok.

(#131576) eclipse19 válasza Viktor0610 (#131569) üzenetére


eclipse19
senior tag

Reklámok megjelenítéséért cserébe használható minden szolgáltatása ingyen.
(A reklámokat letöltését pedig egy tűzfallal vagy reklám blokkolóval meg lehet akadályozni. :) )
Nálam így működik évek óta.
Nem tökéletes, de gyerekbiztosra be lehet állítani.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#131577) eclipse19 válasza kezman (#131568) üzenetére


eclipse19
senior tag

Missed Notifications Reminder

Bármilyen alkalmazással használható.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#131578) zsoltzsolt válasza kezman (#131568) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

COL Reminder

(#131579) zeon.hu válasza Lauda (#131565) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egyszerű megoldás:
Bezársz minden futó programot az alkalmazás váltóból. Úgy meg tudod nézni, hogy mit nyitottak meg.
(Feltételezve, hogy az illetéktelen nem lövi ki maga is.)
De szerintem egyszerűbb, ha úgy zárod le, hogy más ne férjen hozzá, hacsak direkt nem ez a cél :D

#?*@&!

(#131580) kezman válasza eclipse19 (#131577) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, ok belőtem mindent, és? Mert csak a beállitások jön be?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#131581) TODI1111 válasza zsoltzsolt (#131578) üzenetére


TODI1111
addikt

+1 a col remindernek.

(#131582) kezman válasza TODI1111 (#131581) üzenetére


kezman
őstag

Az lehet de mindenért fizetni kell, ha már egyszer megvettem akkor miért kér mindenért adományt, vagy ez a hitgyüli?😃
Azthiszem maradok a gyári naptárnál, beállítok több emlékeztetőt azt meg is van, kösz mindenkinek.😎

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#131583) zsoltzsolt válasza kezman (#131582) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezt csak egyszer kell megvenni, nem értem mire gondolsz.

(#131584) eclipse19 válasza kezman (#131580) üzenetére


eclipse19
senior tag

Be kell állítani, hogy mely alkalmazások értesítéseit figyelje.

Ha figyelt alkalmazásnak van megjelenített értesítése, akkor adott időközönként, adott számú alkalommal (vagy míg le nem lövöd) ez is küld értesítést, jelző hanggal együtt.
Így, ha akarod, a levél, SMS, naptár vagy bármi értesítése nem csak egyszer jelez, hanem ...

Ez jó arra, amit akartál, ha jól értettem.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#131585) kezman válasza eclipse19 (#131584) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, erre gondoltam én is.👍

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#131586) sinick válasza eclipse19 (#131567) üzenetére


sinick
senior tag

OK. Köszönöm a választ!

(#131587) MikeWazowski válasza zsoltzsolt (#131583) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Col reminderba nem lehet beállítani hogy ne törölje soha a befejezett teendőket? Azért ez szomorú vagy én nem találom?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131588) TODI1111 válasza MikeWazowski (#131587) üzenetére


TODI1111
addikt

A beállított esemény jelzésekor amikor rányomsz a befejezésére akkor az eseményt áthelyezi az előzményekhez. Az előzmények automatikus törlését pedig max 999 napra lehet állítani.

(#131589) TODI1111 válasza kezman (#131582) üzenetére


TODI1111
addikt

Egyszer kell csak megvenni és teljes funkciós lesz. Ettől függetlenül az adományozás lehetősége ott marad ha esetleg többször is meg akarod hívni egy kávéra a fejlesztőt.

(#131590) MikeWazowski válasza TODI1111 (#131588) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Igen ezt láttam, de miért nem lehet kikapcsolni? Na mindegy, köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131591) zebede


zebede
őstag

Van arra mód, hogy google play könyvekről vásárolt könyvet letöltsek és utána tableten ne a google saját, hanem a jól megszokott ebook reader app-ommal olvassam?

[ Szerkesztve ]

(#131592) TODI1111 válasza MikeWazowski (#131590) üzenetére


TODI1111
addikt

Közel 3 évig nem elég ha megmarad egy emlékeztető jegyzet?

(#131593) MikeWazowski válasza TODI1111 (#131592) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Jogos, de akkor is furcsa.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131594) adrian94


adrian94
őstag

Létezik olyan app ami telefonszám alapján vagy akár facebook ismerős lista alapján mutatja, hogy ki hol van helyileg? (GPS-en és ha lehet minél pontosabban)

(#131595) Astery válasza adrian94 (#131594) üzenetére


Astery
senior tag

Google maps - helyzetmegosztás. Bárkit láthatsz aki engedélyezi neked.

(#131596) kiraly.andra válasza crok (#131541) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Hátha te is fejlesztő vagy (ha már ilyeneket tudsz), vagy ha nem, akkor meg egyéb okból tudod (mint ezt is): miért akarja egy fejlesztő letiltani a menthetőséget? Ez miért jó neki, mit nyer (spórol) ezzel?

:a:

(#131597) crok válasza kiraly.andra (#131596) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt az egészet alapvetően nem a fejlesztők hanem a Google találta ki hogy a felhasználókat és adataikat védje (vagyis a saját bizniszüket, de majd a végén látod mire mondom).

Azt nyeri hogy megnehezítheti a app visszafejtést, megnehezítheti az USB debug által kinyerhető adatokat amikkel akár vissza lehet élni (persze itt is él a régi iskola mondása: amint van fizikai hozzáférésed onnantól kb. mindegy, itt ez a hozzáférés a root jogosultság). Inkább mindent megpróbálnak saját maguk "a felhőben" (titkosítva, etc..) megoldani, úgy vannak vele hogy reinstallnál / új telefonnál ahhoz hogy - a legtöbb appot - használni tudd úgyis be kell lépned, és ha már úgyis beléptél akkor akár a beállításaid is lehetnek a felhőből behúzhatóak. (Szívás pl. elég sok üzenetküldő app ahol nem exportálhatóak a beszélgetések de nem is menthető az app.)

Ha van rá időd nézd meg a saját appjaid közt mi menthető és mi nem, olyanok nem lesznek menthetőek alapvetően amikhez a belépés/azonosítás egyébként is "létszükséglet" vagy eleve pl. fizetősek (ha menthetőek lennének pl. pályaállások akkor abból már pénzt lehet csinálni..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#131598) Somatom válasza crok (#131597) üzenetére


Somatom
veterán

Whatsapp. Gdrive -ra menthető, és onnan visszaállítható minden. Beszélgetések, médiaüzenetek, stb. Így kéne tegyen minden app.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#131599) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Hol tudom azt beállítási hogy ha egy telefonszámhoz csatolok egy képet akkor egy karikaba rakja, ne ilyen elmosott legyen, mintha ha homályos üvegen keresztül látnám?

(#131600) crok válasza Somatom (#131598) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van.. nekem az is mindegy lenne ha kódoltan (vagy akárhogy) de lehetne exportálni, felhőbe menteni, akár apponként egyesével (szóljon róla egy leírás hogy mi történik az adotokkal aztány legyen letudva a felhasználó értesítése).. csak valahogy áttelepülni egyik telefonról a másikra vagy egyik ROM-ról a másikra ne járjon már egy R1 usernek se "bevállalt kieséssel" se esetleg órák eltöltésével..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.