Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Cassidey válasza Stauffenberg (#899) üzenetére


Cassidey
senior tag

Fuji Instax wide a legegyszerubb megoldas. Egy baj van vele, nagy maga a gep.

[link]

Itt latszik, mennyivel nagyobb a wide:

[link]

(#902) szarkad333 válasza Cassidey (#901) üzenetére


szarkad333
tag

Be is kovettelek :-)

Szarkadavid.hu

(#903) spanyoll


spanyoll
addikt

Na beadtam egy tekit megint lab4artékhoz...
Várom már a nyarat, hogy első kézből tanuljam meg a hívás fortélyait drága Sucuka barátomtól, aztán utána szépen ráállhatok a házi hívásra (feltéve ha olyan lakásba költözök ahova elfér egy ministúdió), mindenképp kényelmesebb lenne.
Ahogy számolgattam a felszerelés első kiadásként (filmhívótank, áztatótálak vagy mik, vegyszerek, nagyító meg valami obi rá) nem több mint 20-30K, persze ha nem a csúcskategóriás megoldást nézzük.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#904) szarkad333 válasza spanyoll (#903) üzenetére


szarkad333
tag

Hol csinaljatok? Mehetek?

Szarkadavid.hu

(#905) Stauffenberg válasza Cassidey (#901) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszönöm neked is meg optikusnak is! :) Szerintem a Fuji vonalon indulok el, tetszik a wide formátum és nem gond ha nagy a gép. Az már inkább, hogy úgy néznek ki, mint egy gyerekjáték, de ez legyen a legnagyobb gondom.

Mindamellett szívesen elbíbelődnék valamilyen átalakított középformátumú vagy esetleg nagyformátumú megoldással. Mindig is a szívem csücske volt a számos századforduló előtti fényképészeti (direkt pozitív) eljárás, de azért nem ugornék rögtön a mély vízbe. :)

Még tavaly kipróbáltam egy hordozható hőszublimációs nyomtatót ami nagyjából ekkora papírképet gyártott. A fényképezőgépben is volt Wi-Fi meg a nyomtatóban is, rögtön kiköpte a fotókat exponálás után. Szórakozásnak jó volt, de mégis inkább a hagyományosabb instant filmre pörögtem rá.

Én is gyarapítottam a követőid számát Instagramon még tegnap délután. :)

(#906) spanyoll válasza szarkad333 (#904) üzenetére


spanyoll
addikt

Zamárdi, Sanyit kérdezd :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#907) optikus válasza spanyoll (#903) üzenetére


optikus
senior tag

Sztem valaszd kette, filmhivas es papirra nagyitas.
A filmhivashoz keves eskoz kell es sotetre sincs szukseg. Folyoviz megoldhato klotyoban v konyhaban.
A nagyitas nehezebb ugy mert ahhoz folyovizes sotet helyseg kell. Nagyitogepet szinte ingyen lehet szervalni, tal helyett jo a szogletes lavor (ilyet fillerekert kapsz a tescoban). Film es papirhivot sok helyen kapol. Multkor pl soosnal kaptam 4 zacsi fixirt ez ugye 4 liter es volt 200ft egy zacsi (mondjuk meg is vettem mind).
Legdragabb a papir lesz mert a regi lejartak nem sokra jok max a kedvet elvenni... (fako, fatyolos, foltos kepet adnak kar a meloert es a veccerert).

Buy books not gear.

(#908) spanyoll válasza optikus (#907) üzenetére


spanyoll
addikt

Mindenképp szeretnék nagyítani is, a filmhívás önmagában nekem lapos (erről már anno volt itt egy okfejtésem azt hiszem, de most ettől tekintsünk el, a lényeg, hogy nagyítani is akarok).
A fürdőt nem lehet átalakítani alkalmanként? Bevinni ami kell, és a víz is folyik...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#909) optikus válasza spanyoll (#908) üzenetére


optikus
senior tag

Mindent lehet, viz legyen meg setet.
Anno haveromnak olyan kis panelhazi furdojuk volt hogy a kadon kivul szinte semmi nem fert be. Csinalt egy peremes deszkat ezt ratette a kadra, ezen allt a nagyito meg ket tal, alatta meg a kadba engedett vizben mostuk a papirokat. Emlexem sokat nagyitottunk igy, addig a zasszonyok meg a konyhaban trecseltek es sutottek a sutiket :)

Buy books not gear.

(#910) spanyoll válasza optikus (#909) üzenetére


spanyoll
addikt

Oszt' a vegyszer ph-ja jó-e a bőrnek fürdés utánra? :D
Nem tudom, én még ha ki is mosom nem szívesen vegyszereznék a kádba.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#911) optikus válasza spanyoll (#910) üzenetére


optikus
senior tag

csunya lenne ha nem lehetne kimosni (ha nem lehetne akkor nem tudnad hasznalni pl a fixires edenyt hivo folyadekhoz, mert az a legkevesebb fixirtol is bekrepal). en siman hivok, nagyitok a konyhaban es meg elunk :)

Buy books not gear.

(#912) spanyoll válasza optikus (#911) üzenetére


spanyoll
addikt

Na akkor majd ha eljön az ideje és átköltözök akkor lehet, hogy beizzítok egy minilabort :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#913) lolkapitany


lolkapitany
tag

Üdvözletem!
Van egy Pentacon Six gépem, és szeretném kipróbálni. Még soha nem fotóztam filmre (erre nem vagyok büszke). Kérdésem a következő: Érdemes-e kipróbálni? Lehet hozzá kapni még filmet (ha jól tudom középfotmátumú a gép)? Ha igen, akkor előhívják valahol? Válaszokat köszönöm. :R

(#914) optikus válasza lolkapitany (#913) üzenetére


optikus
senior tag

Keszulj fel ra hogy jo esellyel xar lesz. A sixnek van par alapbetegsege es hiaba javitjak meg az csak ideiglenes. A kepkockakat egymasra huzza. A teki elejen meg nem vagy csak kicsit, aztan egyre jobban, vege fele mar fel kepeket.
A tukor akkorat ut mint egy lo, eletlen lesz, bemozdul plane kezbol. Hat ez ilyen finom ndk tekknika...

120-as tipusu roll film kell bele. Ilyet bp-en tobb helyen kapez (fokuszfoto,soosfoto,syrex,puskas). Legegyszerubb C41-es kidolgozasu szines negativot venni. Elvben ahol minilaborban kisfilmet hivnak ott 120-as roll is kellene hogy menjen csak gorgo kerdese. A papirkep mar fogas kerdes, lehet hogy azt is tudnak csinalni de eleg xar lesz es draga.

Sztem manapsag filmre csak azoknak erdemes fotozni akik a lanc minel tobb elemet maguknak meg tudjak csinalni (hivas nagyitas szkenneles) ez a kozepformatumra meg inkabb igaz.

Buy books not gear.

(#915) lolkapitany válasza optikus (#914) üzenetére


lolkapitany
tag

Akkor kipróbálni sem érdemes? Persze ha ilyen költséges/megbízhatatlan... Mindegy, köszi a segítséget.

(#916) szarkad333 válasza lolkapitany (#915) üzenetére


szarkad333
tag

Ha nem kell nekem adhatod :P :DD

Szarkadavid.hu

(#917) optikus válasza lolkapitany (#915) üzenetére


optikus
senior tag

nem azt mondtam, egy probat tegyel, nagyot nem bux rajta (persze kinek mi a nagy ;) )
igazabol a mondandom lenyege kettos, ezek a keleti csodak nem sokat ernek, fenykepezonek nez ki, van benne anya, de a gyakorlatban altalaban kiderul hogy konstrukcios es mukodesi hibak hemzsegnek, csak nagyon korlatozottan hasznalhatok (erre szoktam mondani hogy vegyel egy olcso japo slr-t es az mukodik nem a technikaval kell kuzdeni). masreszt a digitalissal ellentetben a kep elkattintasavala nem fejezdoik be a fotozas, sot mondhatnam ott kezdodik. mert ugye legjobb esetben is van egy helyesen exponalt filmed, de az igen messze van attol hogy barmifele lathato keped legyen (akar papiron akar digitalisan). de pont ez benne a jo, ez egy folyamat, raadasul fizikai folyamat nem ugy mint a digit aminel biteket turkalsz, itt anyagot fogsz anyaggal dolgozol fizikailag megfoghato az egesz es az eredmeny.

Buy books not gear.

(#918) optikus válasza szarkad333 (#916) üzenetére


optikus
senior tag

volt mar sixed? mert akkor nem kivannad :)

Buy books not gear.

(#919) szarkad333 válasza optikus (#918) üzenetére


szarkad333
tag

nemvolt de már nagyon szeretnek egy kozepformatumu gepet csak dragak :(

Szarkadavid.hu

(#920) optikus válasza szarkad333 (#919) üzenetére


optikus
senior tag

ezert becsapos a six mert azt igeri hogy a nyugati gepekhez kepest toredek aron lesz egy faxa kf slr geped. na ja csak tul szep hogy igaz legyen...
ha nem idegenkedsz a tlr-tol akkor probalj be egy jol mukodo ljubityel-t. ez relativ olcso, beszerezheto es meglepoen jo minosegu kepeket keszit. persze megvannak a maga nyugjei, eleg rosszul lathato kereso, alacsony fenyereju obi. de ennek ellenere egesz vallalhato az olcso kategoriabol (de csak olyat vegyel amirol garantalja az elado hogy jo/vagy van venad a szerelgeteshez).

amugy sztem nem a gep lesz a gond, hanem hogy mit csinalsz a leexpozott tekivel (de ezt asszem parszor elmeseltem :o )

Buy books not gear.

(#921) szarkad333 válasza optikus (#920) üzenetére


szarkad333
tag

persze :D és köszi a tippeket

Szarkadavid.hu

(#922) Stauffenberg válasza optikus (#920) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is van egy Lubitel-2 gépem, tényleg bagóért hozzá lehet jutni (az enyém sértetlen, még az eredeti tokja is megvan, karcolások nélkül, így került valami 2-3 ezer forint körüli összegbe). Az egyetlen baja, hogy a leggyorsabb záridőt nem kattintja el, a többi patent. Gondoltam nekiesek egyszer, de sosem szedtem még szét ilyet.

De annak ellenére, hogy csak átnézeti keresős, a Zeiss Ikon Nettar 518/16-ot jobban csípem (pontos gyártási időpontot nem tudok, de 1949-ben került piacra és egy 75mm f/4.5 objektív van benne). Ez kicsit drágább volt, de megérte, teljesen kifogástalanul teszi a dolgát, sehol egy karc, sehol egy sérülés, a bőr köpeny is teljesen újszerű, ahogy a tokja is. Polcon csak úgy dísznek sem rossz ha az ember fillérekért vesz egy hibás, de esztétikailag megfelelő darabot, bár én igyekszem működő darabokat vásárolni, hogy néha levegyem őket használni is. Egyedüli hátránya, hogy angol piacra szánt példány, Angliából vettem pár éve és a fókusz távolság skála láb (feet) értékben van felvésve, ez volt már, hogy megviccelt mikor elfelejtettem átszámolni méterbe... :D

(#923) szarkad333 válasza Stauffenberg (#922) üzenetére


szarkad333
tag

hol lehet érdemes ilyen lubitelt keresni?

Szarkadavid.hu

(#924) Stauffenberg válasza szarkad333 (#923) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fotós bolhapiacok, Vatera, eBay.

Csak ne vedd meg a Lomography által újra kiadott, de az eredetivel teljesen megegyező Lubitel 166-ot, enyhén szólva átcseszés 90.000 Ft-ért.

(#925) optikus válasza szarkad333 (#923) üzenetére


optikus
senior tag

soosfoto, vateran is akadhat, de ott azert vigyazzal mert soxor az a duma, hogy nem ertek hozza, nem tudtam megnezni, nincs filmem, nem tudtam kiprobalni, szemre elkattan es hasonlok. kozben meg nagyon jol tudja hogy nem jo csak hat ha leirna akkor senki se venne meg.
amugy meg nem kell a lubihoz ragaszkodni, csak egy pelda volt amit ismerek es hasznalhato. szte a soosban siman mutatnak neked olyat ami mukodik, van nekik egy csomo gepuk.
tovabbi kerdes hogy mindenaron ragaszkodsz e a kf-hez, mert a kisfilm sokkal egyszerubb minden szempontbol (pl hasznalhato es olcso gepvalasztas, filmet tobb helyen hivjak, stb).

Buy books not gear.

(#926) Stauffenberg válasza optikus (#925) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bár ismerek sok típust is, de talán tudsz nekem ajánlani kisfilmes gépet 10k határig ami amolyan "best buy". Nekem is az a bajom a középformátummal, hogy bár nagyon szeretem, de annyira ritkán jutok oda, hogy hívassak és egyszerűbb lenne kisfilmre lövöldözni, mert azt kis túlzással, de még minden utcasarkon hívnak.

SLR, távmérős, cserélhető objektíves, fix beépített objektíves egyaránt jöhet javaslatként, egyedüli igényem, hogy legyen fénymérője és valamilyen fókuszálási segéd. Még hozzátenném, hogy szeretem a minél egyszerűbb szerkezeteket. Van egy Konica Minolta Maxxum 7000 vázam két objektívvel, de azt például annyira nem kedvelem, túlságosan "kütyüs".

Én az analógot azért csípem, mert a lehető legjobban el tudok szakadni olyankor a digitális világtól meg mindenféle elektronikus "rásegítéstől".

(#927) szarkad333 válasza optikus (#925) üzenetére


szarkad333
tag

kisfilmesem van :D egy ricoh singlex tls-em van nagyon szeretem már csak nezni is de fotozni is vele.

Szarkadavid.hu

(#928) davverka válasza szarkad333 (#927) üzenetére


davverka
csendes tag

Sziasztok! Én nem regiben szereztem be egy Olympus is500 as slr filmes fényképezőgépet. Nem tudtam megbarátkozni a digitalis steril kepivilagaval. Ezzel,igy orom a fényképezés. Ez egy félautomata modern gep,de azert lehet vele korlátozottan tanulni is! Fotozasi ismeretek bővítésére es alap kompaktrol,tovább lepve szerintem mindenkeppen hasznos! Orulok hogy nem csak én vagyok igy ezzel! ;)

Sony Ericsson Xperia X8 - Android 4.0.4 ICS E15i - nNa-ics2 kernel

(#929) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy helyet ahol érdemes színes negatívot hívatni és szkenneltetni? Nem a legdrágább helyet keresem, hanem ahol jól dolgoznak viszonylag kedvező áron. Köszi.

(#930) szarkad333 válasza dbala (#929) üzenetére


szarkad333
tag

http://fotologus.hu/ ők nem dolgoznak olyan dragan szerintem es szkennelnek is

Szarkadavid.hu

(#931) optikus válasza davverka (#928) üzenetére


optikus
senior tag

nekem volt belole par, IS 1000,2000,3000 nagyon jo kis gepek de meg hasznaltan se olcsok. vakuvezerles meg perfekt, siman tud annyit amit a jelenleg digit verizok (ha nem tobbet), persze ehhez kell a dedikalt vaku, de pl egyszerre tudja vezerelni a gepvazon levo 2(!) db vakuvillanot es a rajta levo kulsot. az biztos hogy rosszul exponalt kepet nem birtam csinalni veluk.

Buy books not gear.

(#932) optikus válasza Stauffenberg (#926) üzenetére


optikus
senior tag

hat akkor lehet tobbet ismersz mint en mert slr-ben nem nagyon vagyok otthon. legtobb gepem tavmeros volt, vagy kozepformatumu. a 10k mondjuk eleg alacsony hatar, plane ha obival kellene. volt egy konica autoreflex tc nevezetu csodam, egesz hasznalhato, alapobival 10k alatt vettem par eve. de eleg jok az olympus om sorozatuak, persze nem az egy jegyu mert az nem 10k, de a ket jegyuek manual adapterrel mindent tudnak nem nagyon lehet mellenyulni. aztan minolta x, xg sorozat. azok is olcsok, csak ki kell mazsolazni hogy a rakat tipus kozul melyik az ami megfelel. de van pentaxbol is tobb fele. olyanokat erdemes figyelni hogy melyik tud manualis zarsebesseget, ha erre van igeny akkor sok kieshet mert vagy nincs (nagyon szerettek a rekeszprioritast valamiert), vagy nincs fenymeres. sztem ha a marka nem annyira szamit akkor azt kell nezni hogy mukodjon, aki nem mondja ra hogy hibatlan mukod azt ki kell hagyni. ha javitgatni kell az felejtos, ilyen penzek mellett nincs ertelme szerelni es alkatresz sincs (esetleg egy fenyzaro tomites csere es kereso tisztitas beleferhet). van sok brandelt gep, ezek soxor olcsobbak mint az eredeti de ettol meg teljesen jok, pl a revue, meg quelle es hasonlok.

Buy books not gear.

(#933) Stauffenberg válasza optikus (#932) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem ragaszkodom én az SLR-hez, használtan én már eleget. A távmérősbe szívesen belekóstolnék, olyannal régen sem sűrűn fotóztam. :) Akár egy szovjet Leica kópia is megfelelhet ha még jó állapotban van.

Azért gondoltam a 10k összegre, mert most ezer más kiadásom van, ennyi még beleférhet és hátha találok valamilyen gépet ami még működik rendesen.

(#934) optikus válasza Stauffenberg (#933) üzenetére


optikus
senior tag

a ruszki tavmerosokben nincs fenymero. a fed egesz vallalhato, persze obit kell szervalni hozzajuk, a zorkij az nekem nem nagyon tetszett. az kb olyan mint egy zenit e levagott tukoraknaval, eleg ormotlan es durva (akkor mar inkabb egy zenit 12 xp).
japobol meg van egy csomo, de azok nem cserelheto obisok. legtobbje automata vagy felautomata (rekeszprioritas). altalaban mind 40mm koruli obival. a 35mm-es mar ritka. annal nagyobb nagylato meg tan nincs is (esetleg az xa4, arany aron full automatan). amelyik tud teljes manualt is abban olyankor nincs fenymeres :W nem tom miert ragaszkodtak ezekhez a megoldasokhoz de mindnek van valami hulyesege. fem vazasokban van egy csomo, olympus 35 sorozat, de ott a ricoh, canonet stb. az alapmodellek 10k korul megvannak. talan az egyik legjobb vetel megis a muanyag vazas olympus xa (az elso valtozat). ez felautomata, pici, tavmeros, beepitett lencsefedo, 35mm-es obi. altalaban 10k alatt megvan egy jo allapotu mukodo.

Buy books not gear.

(#935) optikus válasza Stauffenberg (#933) üzenetére


optikus
senior tag

Tegnap jol elszallt amit irtam...
Indexen lattam egy hirdetest minolta x700 alapobival 12k. Ez nem rossz ar ha minden okes, kepeken szep allapotunak tunt. (Nincs kozom hozza csak pont passzolt ebbe a kategoriaba.)

Buy books not gear.

(#936) Stauffenberg válasza optikus (#935) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na valami ilyesmire gondoltam. :) Köszi a tippet, majd megkeresem a hirdetést.

(#937) optikus válasza Stauffenberg (#936) üzenetére


optikus
senior tag

minolta adokveszekben.

Buy books not gear.

(#938) spanyoll


spanyoll
addikt

Ha valaki belefutna otthon vagy ismeretségi körben egy jó állapotú, fekete, hibátlan FM2-be akkor az gondoljon rám. Nem sürgős, csak fontolgatom a vételt :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#939) optikus válasza spanyoll (#938) üzenetére


optikus
senior tag

idehaza sztem rtika es eleg draga, mintha az indexen meg a vateran arult volna valaki ilyet de nem volt olcso...

Buy books not gear.

(#940) spanyoll válasza optikus (#939) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor könnyen lehet, hogy marad az ebay :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#941) Stauffenberg válasza spanyoll (#940) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem volt régen Nikon FM2, jó kis gép és gyönyörű. Na meg amit imádtam benne: Faék egyszerűségű egy olyan korszakból amit még nem a modern funkciók uraltak. Én ajándékba kaptam és nagyon sajnálom, hogy tovább adtam, mert most nagyon divatos gép és felfele ment az ára az utóbbi években.

Most eBay esetében is simán lehet számolni 60-90 ezer forinttal, attól függően meddig szaladnak el a licitek. És akkor csak vázad van.

Jó drága lett, mert a hipszterek rácuppantak és minden nagymama kardigános kiscsaj ezekkel szelfizik a Tumblr menőségért.

(#942) spanyoll válasza Stauffenberg (#941) üzenetére


spanyoll
addikt

Na igen. Én is az általad említett indokok miatt (nem a kardigános hipszterség :D ) szeretnék egyet beszerezni, de ha ilyen drága akkor bizony még várok vele.
Viszont valamit mindenképp vennem kell majd, mert a Zenit TTL-em szerintem valahol ereszt be fényt, ami nem buli.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#943) Stauffenberg válasza spanyoll (#942) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lomográfusok szerint buli. :)

Én egy Olympus OM vázat javasolnék helyette, az is hasonlóan baba és egyszerű szerkezet, de 10-20 ezer között is meg lehet már kapni őket.

De pont néhány hozzászólással ezelőtt javasolt nekem Optikus kolléga olcsó, fénymérős vázakat.

(#944) optikus válasza spanyoll (#942) üzenetére


optikus
senior tag

hat azt olcsobb megcsinalni mint egy fm2-t venni ;)
ha nem akarsz a tomitescserevel foglalkozni akkor ragaszd korbe fekete szalagal aztan csokolom (vagy egyszeruen vegyel egy masikat az se nagy penz).
a nikonnal az is gond lesz hogy nem eleg hogy a vaz draga de egy jo manual obi meg plane. hamar elmegy annyi ra amennyibol inkabb filmet kene venni, hivatni, nagyitani, netan egy kicsit utazgatni ;)

Buy books not gear.

(#945) spanyoll válasza Stauffenberg (#943) üzenetére


spanyoll
addikt

Egy önjelölt "lomográfust" ismerek csak, de ez a kis betekintés a világukba elég ahhoz, hogy egy percig ne érdekeljen, hogy szerintük mi a jó vagy mi sem :D
(személyes hiányosságom, de a hanyagságból rosszul kiexponált homályos képek amik csak arra jók, hogy filmet pazarolj nekem nem számítanak művészetnek, akármit magyaráznak is bele)

Amúgy az FM2 amolyan x évre visszanyúló szerelem miatt lenne a tökéletes váz nekem az egyszerűsége és a (nekem sajnos fontos) szépsége mellett.
F3ma is jó lenne, de most épp nincs a farzsebemben 120-150K ilyenre, mert hogy ritka.

@optikus:

No igen, lehet, hogy javíttatva lesz, mert a múltkori tekin 24ből 12 kép kiégett, aminek valahogy nem örültem.
Plusz a filmtovábbító mechanika pár tekerccsel ezelőtt bedarálta a perforálást, aminek köszönhetően vagy 10 képet rálőttem az utolsó kockára, közte olyanokat is, amik nagyon hiányoznak, hogy nincsenek meg :(
A gépet viszont eladni semmiképp sem akarom, eszmei értéke van, hisz 6-7 éves kölyökként Ő volt az első akinek a keresőjén keresztül szerelmes lettem a fotózásba és indított el az úton, úgyhogy semmiképp sem válnék meg tőle, ha kell ráköltök egy FM2 árát a felújításra, de mindenképp megtartanám.
VAGY nem használom, felkerül a polcra emlékként (amit szintén sajnálnék) és veszek valami mást, ami olcsóbb mint egy ritkaságnak számítgató Nikon, de még mindig jól össze van rakva.

Amúgy az FM2 nem eszi meg a sima F bajonettes lencséket? Csak mert én úgy tudom, hogy igen, ami azt jelentené, hogy az 50/1.8D-met nyugodt szívvel csavarhatnám fel rá :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#946) Stauffenberg válasza spanyoll (#945) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem azért nem tartom művészetnek a lomográfiát, mert szándékosan rosszul exponált, fényszivárgással tarkított, agyon vignettált, szándékosan rossz minőségű műanyag objektívvel szétcseszett fotókat készítenek, hanem azért, mert az egész csak egy rohadt nagy üzleti vállalkozás.

A zeneművészetben, festészetben és a fotográfiában is megvoltak azok az irányzatok, amik a tökéletességre, realizmusra és az esztétikai minőséget mindennél többre értékelő stílusoknak mutattak fricskát.

Ha az egész egy önszerveződő dolog lenne, lelkes fotósok gyűjtenék a megsérült, régi, maguk idejében is csak játéknak számító fényképezőgépeket meg a lejárt filmeket, hogy "már csakazértis" megmutassák a világnak, még akár szimpatizálni is tudnék vele. Valami ilyesmiről szólt anno a hot rod építés, motoros bandához tartozni vagy a punk mozgalmak. De a Lomográfiát üzletemberek találták ki és jelenleg is csak üzlet. Amíg az ostoba lomo rajongók megveszik 90 ezer forintért az újra kiadott Lubitel 166+ gépet, miközben a bolhapiacról pár ezer forintért meg tudnának lőni egy működő példányt, addig ostobaság az egész. De nem azért, mert szándékosan igénytelenek.

(#947) spanyoll válasza Stauffenberg (#946) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha belegondolunk akkor mostanában a filmes fotózás is kezd elmenni hasonló irányba a sok hipszter miatt, akik szerint ez így most menő és hasonló minőségű képeket gyártanak mint lomoék.
Persze most az amatőr szinten történő képalkotásról beszélek, amibe én is beletartozok (nagyon figyelve nehogy valami ilyen hülye divatirányzat bekebelezzen engem is).
Igaz én inkább a "vissza a gyökerekhez" elv alapján fotózok filmre plusz a kezdetekre való megemlékezés és nosztalgiázás miatt (mindezt pofátlanul fiatalon, de ettől tekintsünk most el).
Épp ebből a megfontolásból fogok nyáron bevásárolni és ha meggyőzöm magam akkor augusztus végén születésnapomra megajándékozni magam egy "minden napra egy filmes fotó" projekttel, amit magamnak hívnék és nagyítanék természetesen, mindezt úgy, hogy 365 kép alatt mesélnék el egy történetet, ami igaz csak piszkozatilag, de már él a fejemben.
Ehhez a projekthez pedig nem ártana ha nem kéne attól félnem, hogy a történethez szükséges fotók nem égnének szét a szépen csendben "becsordogáló" fény miatt vagy nem tudnám, hogy mikor ért véget a film mert rosszul számolja a gép a kockákat :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#948) Stauffenberg válasza spanyoll (#947) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én valahogy úgy érzem a divatirányzatoktól való kényszeres ódzkodás is kezd divatos lenni. :D Szerintem nincs baj az igazi irányzatokkal, én csak azokat utálom amik egy márka vagy vállalat köré szerveződnek. Ilyen például az "iPhonography", amely kifejezést zsigerből utálok, mert azt sugallja, hogy erre csak egy iPhone képes. Én is szoktam mobillal fényképezni, mert olyan szabadságot ad amit egyetlen fényképezőgép sem. Tegnap is jöttem haza a nyaralásból és a Keletiben elkapott a hangulat, le kellett fotóznom, de nem túrtam elő miatta a fényképezőgépem, na meg a telefonom eleve nem olyan feltűnő jelenség, mint egy Fujifilm gép egy elegáns barna bőr tokban. Előkaptam, kattintottam, visszatettem a zsebembe és folytattam az utam. De ennek semmi köze az iPhone-hoz vagy az Androidhoz vagy a Samsunghoz vagy bármilyen más márkához.

Ettől még nem érzem úgy, hogy egy divatirányzat kiszolgálója vagyok. Sőt, akkor sem érzem úgy, mikor a VSCO Cam-el analógos hatásúra effektezem a mobilos fotókat, sőt akár a digitális fényképezőgépeim fotóit. Én magabiztos vagyok abban, hogy mi az amit kedvelek, nem sodródom az árral. Én már a legelső digitális fényképezőgépem színvilágát sem szerettem, túlságosan műanyag volt és ez manapság is igaz bármelyik digitális gépre (na jó, a Fujifilmet pont azért szerettem meg, mert gyönyörű JPEG-et dob ki, igazi élő színekkel és tónusokkal). Most a fakó tónusok a menők, én kedvelem őket, pár éve meg a ragyogó, szinte UV fényként virító túláradó színek a glamour fotózásban... na azt kifejezetten rühelltem.

Na de kezd túl hosszúra nyúlni a véleményem, rövidre zárom: Nincs baj a divatirányzatokkal. Ami tetszik, annak lehet hódolni, amit meg nem kedvelsz, azt hagyod a viharba. Azért divat, mert úgyis le fog csengeni.

(#949) spanyoll válasza Stauffenberg (#948) üzenetére


spanyoll
addikt

Én csak azt nem szeretem, ha valami azért jó, mert MENŐ, nem azért mert valaki szerint jó. Ha szerintem jó valami, akkor lehet divat vagy sem, használni fogom :)
No mindegy, majd ha lesz időm holnap este visszaolvasok, hogy mit éri meg vennem akkor olcsóbb áron, amire még üveget is vagy olcsón kapok vagy m42es / nikon F-bajonettet zabáló :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#950) optikus válasza spanyoll (#949) üzenetére


optikus
senior tag

sztem ha nem akarsz sokat kolteni akkor azert akad egy ket jo gep. lehet nem olyan felkapott meg nem annyira fullmanual mint a nikon fm2 de mondjuk ott az om2 vagy om10. minoltabol az xgm, ezek toredek aron megvannak (obival is) es eleg jo darabok.

nekem van egy m42/nikon adapterem, de ezek nem szoktak tul jok lenni. mivel a film bajonett tavolsag meghatarozza mire mit lehet adapterezni igy vannak amiket csak lencses adapterrel lehet (vagy nem lesz vegtelened). a plusz uveg nem javit a kepminosegen, meg a fokuszt is nyujtja (fenyerot is csokkenti, bar nem sokkal). majd megprobalom eloturni az enyem de mar fingom nincs lencses volt e, ha kell kolcson tudom adni.

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.