Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) adik válasza BEE (#300) üzenetére


adik
őstag

A két film közötti eltérést csak egy jó szkenneren levilágítva láthatod
egyenlő feltételek mellett.

A sógoroméknak laborjuk van. Nem is kis forgalmú, és pláne nem amatőr. Csak sajnos messze van - illetve sajnos én vagyok messze tőle...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#302) BEE válasza adik (#301) üzenetére


BEE
addikt

A helyedben közelebb költöztetném őket ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#303) adik válasza adik (#301) üzenetére


adik
őstag

bocsi, lejárt mod idő.

Még csak abban sem vagyok biztos, hogy egyenlő feltételek mellett kell vizsgálni őket. Másra való, szerintem eléggé más a két nyersanyag. Nekem ez kicsit, nagyon távolról olyan, mint a bakelit/cd, nem szabad valahogy egy lapra tenni. Még csak ugyanolyan erősítőre sem szabad kötni őket. Mindkettő jó - másra, máshol, más körülmények között.

Jah, az említett laborban vizslattam a szkennelményt. de itt még mindig jön az "és a szkenner melyik pártján áll, és ha nem nap végén, hanem meló előtt nézem..." kérdések.

A helyedben közelebb költöztetném őket !

nem-nem, nekem kéne inkább közelebb költöznöm olyan 1650km-rel :U

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#304) BEE válasza adik (#303) üzenetére


BEE
addikt

Összehasonlítani csak egyenlő feltételekkel lehet bármit.
A használat meg más tészta.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#305) sigmoid


sigmoid
tag

"- Negatívscannelést kérek.
- Hányat?
- Ja, ha hányat akkor nem kérek."

Most hoztam el a scannek nevezett... hányatot a legközelebbi Fuji laborból. Na ezeknél se csináltatok soha többet semmit.

Az még hagyján, hogy úgy néz ki az összes kép, mintha megrágta és kiköpte volna őket valami durva algoritmikus felbontásnövelő, de emellett még laposak és szürkék is. Ami az indexképen tele volt kontraszttal és árnyalatokkal, scannelve olyan mintha kihipózták volna.

Tanulság: nem véletlenül kerül minimum 500-750 forintba a profi scannelés képenként.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#306) philoxenia válasza sigmoid (#305) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tegyél fel már egy képet, légyszi, ha lehet.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#307) sigmoid válasza philoxenia (#306) üzenetére


sigmoid
tag

Persze, csak még töltődik fel. Ha leveszem a felbontást nyilván nem látszik mi a para vele...

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#308) sigmoid válasza sigmoid (#307) üzenetére


sigmoid
tag

http://img2.tar.hu/j-daniel/img/36517997.jpg

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#309) philoxenia válasza sigmoid (#308) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennél a HP 3670-em papírképről jobbat csinál.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#310) nervus.v


nervus.v
tag

Beszereztem egy Zenit ET masinát. :)

[ Szerkesztve ]

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#311) Szten Márs válasza nervus.v (#310) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És tervezed is a használatát? :D

(#312) ottkar válasza nervus.v (#310) üzenetére


ottkar
addikt

Masszív jószág. Gyakorolhatod a berázásmentes exponálást. :D

(#313) nervus.v válasza Szten Márs (#311) üzenetére


nervus.v
tag

Hát jó lenne valamire használni :D Csak filmem nincs hozzá még, meg kicsit ki kell takarítani.

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#314) Szten Márs válasza nervus.v (#313) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, ha jól látom még fényt mérni is tud, szóval keményen full extrás masina :D Milyen obi van rajta?

(#315) ottkar válasza Szten Márs (#314) üzenetére


ottkar
addikt

Lencsén keresztül. 58mm-es 2-es Helios.

(#316) nervus.v válasza Szten Márs (#314) üzenetére


nervus.v
tag

Obi felirata:
Helios-44M-4
2/58

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#317) Szten Márs válasza nervus.v (#316) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahogy ottkar megmondta :K
MOD: megnézném, hogy mit produkál ez az obi digitális vázon. M42, ha jól tévedek, szóval ha alkalom adtán véletlen szerzel egy M42 átalakítót meglesheted :DDD

[ Szerkesztve ]

(#318) ottkar válasza Szten Márs (#317) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Kukucs! Egy baj hogy nem tudok rekeszelni mert nem A/M kapcsolós vagy kézi.És nem peremes az adapterem.Igaz hogy most már hiába lenne peremes mert a tolórúdból lecsíptem nem szerettem volna ha beakad a házba. Olyan érzésem van hogy győnyörű a rajza picit lágy de ez portréoptika a Voigthlander Heliar néven arra készítette. A lineáris torzítása nagyon jó!

(#319) ottkar válasza ottkar (#318) üzenetére


ottkar
addikt

Megcsináltam kéziblendére! Most már ez a legfényerősebb optikám.

(#320) ottkar válasza Szten Márs (#317) üzenetére


ottkar
addikt

És ha megnézed az életlenségi foltokat köralakúak. A sugármenete szerintem nagyon jól illeszkedik az érzékelődiódákhoz. Holnap ezzel foglalkozom.

(#321) BEE válasza ottkar (#318) üzenetére


BEE
addikt

Nem kell lecsípni a tolórúdból.
Belűről ráhúztam egy passzos műanyagcsövet, ami egy villanydrót szigetelése.
Ez állandóan benyomva tartja, de megmaradt a visszaalakíthatóság.

BEE

Honnan tudod hogy Voightlander koppintás ?

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#322) ottkar válasza BEE (#321) üzenetére


ottkar
addikt

Lecsíptem, belenyomtam a furatába és a furat szélét felütöttem ezt már nem lehet visszaállítani de nem is kell. Láttam az eredeti optikát a Heliar név is maradt csináltak egy 85 mm-est is. Az oroszoknak nemigen volt saját tervezésű optikája. Talán a Tair. Volt olyan hogy az optika és a gép is 1:1-ben koppintás a Zenit háza nem. A Kiev meg K bajonettes lett.

(#323) nervus.v válasza ottkar (#320) üzenetére


nervus.v
tag

Majd dobhatnál képet, ami ezzel az obival készült :)

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#324) BEE válasza ottkar (#322) üzenetére


BEE
addikt

Azt mondod hogy ez is Voightlander koppintás ? [link]
Sok jót hallottam róla.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#325) ottkar válasza BEE (#324) üzenetére


ottkar
addikt

Persze. Tök ugyanaz a tipus mint az 58mm-es. Ezt direkt portréhoz készítették.

(#326) j.bravo


j.bravo
addikt

Találtam az otthoni kacatok között egy elég régi fotógépet.
Elég egyszerűnek néz ki... legalábbis túl sok kezelőszervet nem találtam rajta.
Ismeri valaki? Nem sikerült pl. rájönnöm, hogy milyen film való bele. Épp olyan mély hogy egy kisfilmes kazetta pont belefér, de nem találtam benne orsót vagy ilyesmit. Másfajta film lehet belevaló, vagy hiányzik valami alkatrész?

A gép eleje:

Hátlapja:

Alja:

Belseje:

(Tudom, ha már van egy Prakticám, használjam azt ha mindenáron celluloidot akarok pazarolni, de csak kíváncsi lennék erre is... :) )

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#327) BEE válasza j.bravo (#326) üzenetére


BEE
addikt

A gép nevében benne van hogy SL.
Ez egy filmkazetta tipus volt anno, amit ma már kétlem hogy kapnál.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#328) sigmoid


sigmoid
tag

Ma hoztam meg az első tekercs hívott diámat a laborból... Egy Fuji Provia 100F, jó drága film de legalább nagyon nagyon szép színei vannak... :D

Hát mit ne mondjak, hihetetlen jó lett. Ha lesz scan, majd mutatok, de egyelőre még csak analóg módon néztem végig... Mondjuk az tény hogy az alacsony dinamikával szívtam egy sort, sok képen hófehérre beégett az égbolt, ahol direkt a témáról vettem le a fénymérést, de van pár kép aminek ez jól áll... És digitális utófeldolgozásnál hasznos is lehet. :)
Viszont így is sokkal jobb az eredmény mint amit valaha sikerült digitálisan elérnem.

Más...

Használ valaki közületek valamilyen 6x6-os Mamiya tüköraknás (TLR) gépet? Incselkedek a gondolattal hogy beszerezzek egy ilyen vadállatot használtan, és kíváncsi vagyok rá hogy van-e tapasztalat. :)

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#329) adik válasza sigmoid (#328) üzenetére


adik
őstag

sok képen hófehérre beégett az égbolt

Talán a legszebb képű képeim azok, amiket enyhén ködös/bazi párás időben készítettem ősszel. Szószerint lemászik a képekről az arany színű kupola, viszont a köd is megmaradt. (csak eszembe jutott)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#330) ottkar válasza j.bravo (#326) üzenetére


ottkar
addikt

Ehhez elsősorban kellett eleve egy üres kazetta mivel a gépbe egy telét meg egy ürest kell tenni és fényképezésnél az üresbe megy át a film így adhatod be előhívatni. Kidobhatod ilyan kazettát nem lehet kapni. Ebben a kazettában nem volt orsó. És ez a gép a boxgépek között is a legócskább volt egy Szmenával össze se lehet hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#331) sigmoid válasza adik (#329) üzenetére


sigmoid
tag

Igen, ködös időben nagyon szépeket lehet készíteni. Erről a tekercsről a legnagyobb büszekségem egy egyenes szembefényben fotózott utcakép. A napnak háttal állva levettem egy árnyékos házfalról a fénymérést, utána 16-os blendével telibefényképeztem az utcát, háttérben a nappal...

Olyan lett hogy az... na majd erről lesz scan, és felteszem. XD Mint egy régi, művészi Hollywoodi beállítás...

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#332) j.bravo válasza ottkar (#330) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt mondod, nyugodtan leműthetem róla a vakupapucsot (annak hasznát tudnám venni), vagy az azért barbárság lenne? :)

Whatever.

(#333) ottkar válasza j.bravo (#332) üzenetére


ottkar
addikt

Azt nem látom hogy van e önálló tartása meg azt se hogy mit tudnál vele kezdeni.
Magát a gépet akkor sem volna érdemes használni ha lehetne hozzá kapni kazettát. Mert annyira gyenge hogy kár beléje a film.

[ Szerkesztve ]

(#334) Zsolt.69


Zsolt.69
csendes tag

Az lene a kérdésem hogy ma már mindenki csak digitális gépekről beszél , eljön az az idő hogy a sajár géfemet ami egy Nikon F65-ös már nem tudom használni mert nem kapok filmet hozzá?.
Nemrég úgy hivatom elő a filmeket hogy cd-re is kérem . Előfordúlt már hogy a cd-n levő képek élesebbek mint a papír.
És az egyik üzletben volt egy rossz tapasztalatom is , foltos lett a film , és helyenként felszakadt az emulziós réteg.
Még ilyen problémával nem találkoztam eddig. mindig jó képeket kaptam .
házilag amúgy sem tudnám az általam elvárt minőséget előteremteni.

Zsolt

(#335) ottkar válasza Zsolt.69 (#334) üzenetére


ottkar
addikt

Hát csökken a filmfelhasználás de azért még nem holnap szűnik meg a film. A CD-re síklevilágítással kerül a film a papírra sugárral objektíven ami poros lehet eláll az élesség, az előhívóegység termosztátja elromolhat, ilyenkor egy sorozat film vagy papír rossz lesz. Csak észreveszik a hibát és megjavíttatják.

(#336) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok
Nemrég örököltem egy Smena 2-es filmes fényképezőt, és régóta fotózgattam egy digitális (lumix FZ-8)-al szóval úgyahogy tudok már fényképezni. De ez a filmes téma még eléggé idegen számomra, de viszont nagyon is érdekel. Szóval adott a gép a Smena 2 és tippeket, használati módokat, egyéb érdekességeket várok, hogy hogyan is kéne ezzel fényképezni.
Bocsi, ha ilyen röviden és tömören írtam le :)

(#337) OrangeBud


OrangeBud
tag

Régi RICOH AF-5 ha valakit érdekel PÜ. :DDD

(#338) ottkar válasza adamka16 (#336) üzenetére


ottkar
addikt

Hát hogyan? Hát úgy hogy filmet teszel a Szmenába ami 3m-re van arra 3m-re állítod az optikát beállítod az expohoz szükséges blendét zársebességet felhúzod a zárat, oszt katt. Azt elmondhatnád hogy a gépnél a filmsík fémből van e mert tegnap kaptam ellenőrzésre egy Szmena Symbolt aminek legnagyobb meglepetésemre a filmsíkja bakeliből van ami műszaki barbárság. Arról nem is beszélve hogy ez a gép újabb a 2-esnél jóval az optikája bevonatos, én ilyet azért nem csinálnék.

(#339) ottkar válasza adamka16 (#336) üzenetére


ottkar
addikt

Álljon meg a fáklyásmenet van egy rossz érzésem, valamit kifelejtettem! Nem csoda 70év környékén előfordul. Olyanok az érzéseim hogy nem fogod a gépet tudni használni mivel ez a gép nem kazattába visszacsavarós rendszerű, hanem kazettából kazettába továbbító. Kellene egy régi szétszedhető csiptetős kazetta mert a mostaniak fémperemezettek és nem lehet öket szétszedni. A bajok azonban nem járnak egyedül és közösen ülnek :D mert ha meg is indítanád a filmtekerést és elexponálnál egy tekercs filmet a mai kazatta nem engedi el a filmet mint a régi ezért sötétben ollóval kell a végén elvágni. Tehát csak akkor tudsz vele fényképezni ha szerzel RÉGI SZÉTSZEDHETŐ CSIPTETŐS KAZETTÁT, VAGY FOGAZOTTORSÓST. Lehet hogy található valahol pld régi fényképészeknél esetleg, nekem sincs.

(#340) ottkar válasza ottkar (#339) üzenetére


ottkar
addikt

Ja és az ilyen kazettát nem szabad otthagyni a hívásnál, vissza kell kérni,mert csak ezt tudod használni

(#341) ottkar válasza ottkar (#340) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Itt olvashatod hogy a mai kazetták csak a 8-astól használhatók simán előtte az van amit kifejtettem. Nagyon jó gép a Szmena a kategóriájában.

(#342) adamka16 válasza ottkar (#341) üzenetére


adamka16
őstag

Húú... Köszi, hogy ennyit törődsz velem :)
A fényképezőgépben nem fém van hanem bakelit ahogy írtad is a másik gépet.
Ez miben számít?
Nekem úgy volt benne egy tekercsnyi film, hogy volt egy másik film kazetta, aminek a felső gyűrűje ki volt szedve, vagyis épp annyira volt kinyílva, hogy ki lehessen szedni de még visszapattanjon rá. Amúgy meg szerintem nem nagy ügyesség kell, hogy szétszedjen az ember egy ilyen kis dobozkát :)
A másik.. Ez a távolság dolog így egyszerűnek tűnik, de akkor még ott van a rekesz és a zársebesség. Tesóm olvasta valahol, hogy volt hozzájuk anno egy táblázat ahol rengeteg szituáció fel volt sorolva, hogy mikor milyen rekeszt és záridőt kell alkalmazni, meg hát ugye a film érzékenységtől is függ.
Szóval ezért keresek hozzá valami használati utasítás félét, mert akkor már könnyebben menne. Lehet, hogy majd ma veszek egy tekercs filmet valahol, valami olcsóbb fajtából, aztán kísérletezek majd vele, nagyon felizgatta a fantáziám ez a filmes dolog :))
Esetleg ha valakinek, a polc mélyén lenne egy használati, ehhez vagy egy újabb hasonló Smena-hoz azt szívesen várom.

(#343) sigmoid válasza adamka16 (#342) üzenetére


sigmoid
tag

Hát elvileg vannak ökölszabályok, hogy napfényben, felhős időben, stb. mennyit kell exponálni, de én a helyedben vennék egy fénymérőt a Vaterán. :)

Amúgy a film kihalásától egyelőre szerintem sem kell tartani. Viszont ha értékesek számodra a képeid, akkor jobban tennéd ha valami minőségi, központi laborba járnál előhívatni és nagyíttatni, nem a sarki Kodak / Fuji márkaképviseletre...

Ami meg a szkennelést illeti, az olcsó szken (amiből megfizethető egy egész tekercs szkennelése) kb. egy jobbfajta kamerás telefon minőségét hozza, míg a film potenciálisan a legdrágább, 1 millió körüli dSLR-ekét.

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#344) sigmoid válasza sigmoid (#343) üzenetére


sigmoid
tag

... és azért tűnik élesebbnek a szken, mert átküldenek rajta egy unsharp mask nevű eljárást, aminek megvan a maga haszna a digitális képfeldolgozásban, de aki a nyersanyagomra ráengedi, azt agyonverném egy gumicsirkével...

(de most látom hogy ezt nem te kérdezted XD mind1, sorry a keverésért)

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#345) ottkar válasza adamka16 (#342) üzenetére


ottkar
addikt

Végeredmémyben nem veszélyes a bakelit mert kemény és lehet marni is a filmsíkot. A nem szétszedhető kazettát nem tudod normálisan összerakni mert peremezve van. A Vaterán lehet kapni szétszedhetőt. Sőt láttam Szmena Symbolt nagyon olcsóért 1000 körül az nagyon megérné.

(#346) Zsolt.69


Zsolt.69
csendes tag

Segítséget kérnék a képemben levő hiba megoldásához mert még azt sem tudom hogy mi a baja. A Nikonnak már írtam egy levelet az van ide bemásolva .

A következő problémát vettem észre fotózáskor : ha az exponáló gombot félig lenyomva tartom nem mindig vagy késve jelenik meg az ablakban a skála .van hogy tobbször is le kell nyomni a gombot eljesen míg megjelenik ,az élességjelző szimbólum sem határozott. nem tudom mi ez a jelenség . Volt már hogy ez miatt nem tudtam képet készíteni mert olyan sokat kellett várni míg beállt a gép.

Akinek F65ös van vagy jól ismeri a gépet attól kérek infót elsősorban .

Zsolt

(#347) ottkar válasza Zsolt.69 (#346) üzenetére


ottkar
addikt

Aki ismeri a gépet az se tud 100%-os választ.Nem kap időben elég áramot a mérőkör. Lehet gyenge elem lehet kontaktprobléma ami erősen valószínű mivel többszöri lenyomásra (koptatás) csak kapcsol lehet hogy a bevonat az érintkezőkről lekopott túl nagy lett az ellenállása. Rosszul ezüstözött érintkezőkről ha lekopik az ezüst a bronznak sárgaréznek nagyobb az ellenállása.

[ Szerkesztve ]

(#348) dabgergo


dabgergo
őstag

Adott egy Nikon F65 egy alapobival meg egy telével. Használva egyáltalán nincs már kb két éve. Mit érdemes vele tenni? Megéri eladni vagy olyan keveset adnak érte, hogy inkább megéri megtartani és majd esetleg késöbb? :D

(#349) j.bravo válasza dabgergo (#348) üzenetére


j.bravo
addikt

Megtartani és használni érdemes :)
Nézz körül a használt piacokon, mennyiért mennek a filmes SLR vázak, pl. az F65 is - ha az megfelelő, add el bátran, de ha most áron alulinak tartod a vásárláskori árához képest, akkor később még jobban annak fogod tartani, szerintem; nem valószínű hogy felfelé menne (nem volt se ritka, se pro váz az F65)
Az obik pontosan milyenek?

Whatever.

(#350) j.bravo válasza j.bravo (#349) üzenetére


j.bravo
addikt

Ja, esetleg ha szemtelenül olcsón adod, megveszem én :D Vagy mielőtt kidobnád, szólj és megyek tartani a kukát! :DD

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.