Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) FingR86 válasza fudi2002 (#21750) üzenetére


FingR86
őstag

igen, egy +50-et :D

(#21752) fudi2002 válasza FingR86 (#21751) üzenetére


fudi2002
veterán

Ó az csodás :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#21753) FingR86 válasza fudi2002 (#21752) üzenetére


FingR86
őstag

OCCT-vel simán ki tudtam tesztelni mindent stabilra +100-al is.

(#21754) nyul105 válasza FingR86 (#21753) üzenetére


nyul105
senior tag

két dolog:
- hydra F nálam leszarja, hogy te +50, +200at irsz- e be.
nálam 4850re boostoltatta a magokat, ami +400 lenne. 4450 az alap boostja a procinak (5600as)
- ne -30rol insitsd a tesztet, hanem pl -10ről.

[ Szerkesztve ]

(#21755) FingR86 válasza nyul105 (#21754) üzenetére


FingR86
őstag

az egyik magom -2-es. elvileg a legerősebb.

(#21756) fudi2002 válasza nyul105 (#21754) üzenetére


fudi2002
veterán

Nálam is, ezért írtam hogy bioszból lőjétek.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#21757) nyul105 válasza fudi2002 (#21756) üzenetére


nyul105
senior tag

be van lőve biosban, ennek ellenére. :B ráadásul biosban +200 a maximum autoOc érték
az E-s jól működött még, az Fes nem. lehet csak az x nélküli procikra nincs felkészítve.

FingR86: az erősség és az optimális CO érték között van kapcsolat, de nem ennyire triviális.

Fudi: ha + értéket adsz akkor túlfeszeled, biztos, hogy ez biztonságos ajánlás? mennyire konzervatív a gyári feszültség?

[ Szerkesztve ]

(#21758) fudi2002 válasza FingR86 (#21755) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha a base-t magasabbról indítod akkor is lehal? Pl +10.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#21759) FingR86 válasza fudi2002 (#21758) üzenetére


FingR86
őstag

olyat még nem csináltam eddig.
ha lesz valamikor olyan hydra verzió ami mindenkinél jól és ugyanúgy működik akkor majd esetleg ráeresztem

(#21760) fudi2002 válasza FingR86 (#21759) üzenetére


fudi2002
veterán

Rögtön ahogy elkezdi tesztelni az adott magot a base-en akkor indul újra, vagy lépkedés után valahol?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#21761) Alpi. válasza nyul105 (#21754) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, nálam is ! Sztem nem tudja az 5600-ost. Ami viszont kifejezetten érdekes, hogy 4,850-ig boostoltatja a magokat, ami ugye lehetetlen (lenne) ezzel a típussal. Nem csak a Hydra mutat akkora órajelet, de Hwinfo is megerősíti, a fesz is kb. ahhoz az órajelhez való illetve a fogyi is jóval magasabb, mint amit 4650-en kérnek a magok. Nem mondom, hogy nem tett kíváncsivá. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#21762) nyul105 válasza Alpi. (#21761) üzenetére


nyul105
senior tag

szerintem nem a gyári boostot használja, hanem felülcsapja a feszt és az órajelet “manuálisan”, a kiolvasott értékeknek megfelelően.

amugy jobban belegondolva csúnya dolog ez, hogy a biosban beállított értékeket ilyen szinten felül lehet bírálni, azért gondolom a “beégetett” (hardwares?) védelmi dolgokat (mittomén 120 celsius fokon offoljon) talán nem lehet így felülírni, hisz akkor tényleg szoftveresen tönkre lehetne vágni a processzorokat
:F :Y

[ Szerkesztve ]

(#21763) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Bios reset után is ugyanannyira tolja meg a boostot, illetve nem csináltam végig, de úgy fest. 6-os magon 4,9Ghz volt egy percig :Y Zero override van biosban!!
Fejreállást esetleg lehet csökkenteni, ha egy, vagy kettesével lépeget; nade annak akkor sosincs vége. Így viszont a kettes gyors mag megborul -20-nál, reboot, restore (itt pbo-t átállítja önkényesen gyárira a kéziről, wtf?) lépeget vissza, még kétszer fejreáll ( :W ), majd 12-nél jelez stabilat. De előtte a 15 hibátlanul futott le. Anyád, én ezt meguntam. Pláne, hogy a végső multi tesztnél teljesen idiótán viselkedik.
Maradok corecycler vonalon kézileg saccolt CO-val; ha az stabil akkor kap még egy avx-es OCCT-t és csók. Vagy a coreciccben is lehet avx-re bírni? Láttam van ilyen config lehetőség valamelyik textfájlban, de egyelőre nem piszkáltam.

user error no.1: a custom pbo-t el is kell menteni, különben alapra áll restart után. Végül is sosem késő elolvasni a készítő leírását :))
Többit fenntartom (simán lehet, hogy én vagyok hülye, de nem jöttem rá eddig).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21764) nyul105 válasza RetepNyaraB (#21763) üzenetére


nyul105
senior tag

occt stabil, corecycler stabil, hydra E (sibglecore) stabil CO ertékek mellett 6 orás allcore prime95 blendtest után:
prime95, affinity 4-es és 6os magra szűrve eldobta 12 perc után.
lehet a valóságban sose fog pont ez a két mag együtt boostolgatni, de azért na. :DD

(#21765) RetepNyaraB válasza nyul105 (#21764) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Win hierarchia szerint fognak együtt boostolni a magok, máshogy nem.
Én meg hat órán át nem pörgetem üresben a villanyórát, az is fix. Belövöm valahogy, használom és ha kell, finomítok rajta. Szerencsére ez a mai cpu tuning egy óvoda már, csak el kell fogadni a kézivezérlés+teszt metódust. Egyébként kiindulási alapnak egy gyors hydra jó lehet, ha van ideged a gép előtt ülni, várva a crasht :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21766) Alpi. válasza nyul105 (#21762) üzenetére


Alpi.
addikt

Lehet, de a többi mag boost-olgat. vagyis nagyrészt alapórajel környékén, de nem fix frekin mennek az biztos. Akkor is pont úgy érdekes, hogy ezt hogyan tudja véghezvinni. :)
Még ha fixre rakjuk az összeset, de 5-öt 4200-re, egyet meg 4850-re tud, akkor azt én is meg szeretném tanulni. :D
Egyébként nem fix frekin tesztel, mert ha magas a vid, akkor nem tartja ki folyamatosan a max boost-ját a magnak. Ahogy csökkenti a vid-et, úgy lesz egyre stabilabb a boost. Gondolom akinek nagyobb frekis típusa van, ott még sokkal látványosabban javul a csökkenő vid-el. Ergo a csökkenő fesszel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#21767) nyul105 válasza Alpi. (#21766) üzenetére


nyul105
senior tag

jogos, asszinkron az órajel… akkor magic, tényleg nemtom hogy csinálja.

retebnyalab: hát lehet sose lesz ilyen, de ez gyakorlatilag annyit jelrnt, hogy annak a magnak (a 4es volt a ludas) volt egy olyan pötty a fesz/frek görbéjén aminél instabil. valoszinuleg ki lehetett volna hozni mással is egy magon megfelelő load mellett, plusz lehet nyaron majd dögmelegben lejjebb boostolt volna vagy mittudomén és crash.

[ Szerkesztve ]

(#21768) AtHoS válasza RetepNyaraB (#21763) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"annak akkor sosincs vége"

1.1G -10-ről indítva 2-esével lépegetve tegnap 15h magasságában indítva ma reggel 8-ra lett kész PBO2-nál -12, -3, -11, -17, -13, -15, -26, -17 CO értékekkel. Viszont mindhárom tesztet lenyomattam vele (PBO, HybridOC, HybridOC profilozás) Bár a profilozás szerintem 2-3 perc alatt megvan

A nagy újítás a tesztmetódusban "mindössze" annyi, hogy HybridOC-t is ugyanúgy teszteli mostmár, mint a PBO-t, de lenne még mit alakítani rajta, mert 3Dmark CPU tesztjénél az 1T és 2T folyamatosan elhasalt a hármas magon, így a kikalkulált -49-ről -133-ig kellett csökkentenem a CO-t (HybridOC-nál fordítva működik PBO-hoz képest) és közben az egyes magon is korrigálni kellett +57-ről +41-re.

Nálam is volt restart az egyes magon PBO2 tesztnél. Ugye indult -10-ről és lépegetett kettesével, egészen -28-ig lefutott rendben, majd -30-on a második FFT 4 közben restartolt, újraindulás után visszalépett -28-ra, ahol szintén a második FFT 4-nél restratolt, újraindulva -26-on folytatta, ahol az első FFT 84-nél ismét restartolt, majd végül az újraindulást követően -24-en végig lefutott ismét a teszt és ezt hagyta meg Single CO értéknek. (HybridOC teszt közben szintén restartolt egyszer az első mag tesztje közben)
Viszont, ha megnézzük mit is írtam végleges CO értékeknek, akkor jól látható, hogy multicore tesztnél az egyes mag folyamatosan eldobálta a szálat, ezért egyesével lépegetett vissza -24-ről -12-ig, ahol már probléma nélkül lefutott a multi tesztje

HybridOC-t -100-as értékről kezdte el és rendben lefutott teszt után növelt az értéken egy 10-est, tehát lépett -90-re. Itt ugye fordított a működés, mert kisebb CO érték (pl. -100) kevesebb feszültségcsökkentést eredményez mint egy tőle nagyobb számérték (pl. -40 vagy ugye +30)

Azt viszont nem vágom miből kalkulál "kerektelen" értékeket, mert pl. az egyes magon -100-ról eljutott +60-ig, ahol jött egy restart, majd újraindulást követően kiírás/logolás szerint 40-es értékkel folytatta a tesztet, majd ez sikeresen lefutott és bekarcolt a táblába +57-et :F

Kettes magon -60 lefutott, -50-nél instabil volt, vissza is lépett -60-ra, majd sikeres tesztet követően bekarcolt -54-et :F

Amúgy pedig 3Dmark CPU tesztnél 16T, 8T, 4T és CB23 single+multi a PBO2-s használattal nagyobb pontszámokat produkált. Igaz közben fogyasztást és hőmérsékleteket nem néztem.
3Dmark 1T és 2T esetében volt magasabb a pontszám a HybridOC féle használattal.

Hát nem is tudom...ha lesz majd valamikor ismét egy kis időm meglesem a Hydra féle PBO2-t corecyclerrel/occt-vel

read-only mode on the forum

(#21769) RetepNyaraB válasza Alpi. (#21766) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A csökkenő viddel magasabbra húz, világos. Csökken a többi stressz tényező is (fogyi, hő, áramerősség(?)), tehát feljebb jön a limit. Cserébe könnyebben hasalhat el idle-load váltáskor.
[link]AtHoS @ neked már van G verziód? Azta. De nem, ebbe a folyóba nem lépünk most bele :N

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21770) hokuszpk válasza Alpi. (#21761) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

amikor a 3800XT -t beszereztem, fapad MSI biosban lehetett +400Mhz -t allitani, az új 5xxx biost még nemsikerult megnéznem ( most a hosszu hetvegere terveztem, de mar latszik megint halasztani kell ) remelem nem korlatoztak vissza 200 -ra, mint ugy nagyjabol mindenhol.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21771) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Megkérdezem itt is, nem is tudom, miért nem itt kérdeztem először, mitől lehet az, hogy néha a processzor, Ryzen 5900X, egyik szála indokolatlanul elkezd 100 százalékon menni? Alvó gépből visszatéréskor fordult elő eddig mindig. Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#21772) Speed® válasza Hegyirabló (#21771) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rajtad kívül senki nem tudja megnézni melyik process miatt van..

(#21773) MZsoltee válasza hokuszpk (#21680) üzenetére


MZsoltee
veterán

B0-s végül 63-as végű volt és 2141-es. Szóval nem B2-es. De talán így is jó barátok leszünk.
Hogyan érdemes tesztelni? Tuningolni nem akarom, de optimalizálni igen.
Futtattam 10 perc aida-t 83 fok körül volt a proci 4,4-4,45ghz votl az órajel végig. Nem tudom ez jó eredmény-e egy Brocken 3-al.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#21774) PuMbA válasza MZsoltee (#21773) üzenetére


PuMbA
titán

Zen 3-nál semmit se jelent a nagy hűtő, mert a hő nagyon nehezen adódik át a processzorból a kis mag felület miatt :) Fogd meg a hűtőbordát, hogy milyen hideg. Ezért működnek Zen 3-mal jól a kicsi slim hűtők is.

Jó eredmény, de PBO-val ennyi vagy a nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#21775) MZsoltee válasza PuMbA (#21774) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor ez jó eredmények tűnik? A kisebb hő/ magasabb boost érdekében mit lehet tenni?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#21776) Speed® válasza MZsoltee (#21775) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

vCore -offset elsősorban, de ha elmélyednél, szétoptimalizálhatod..
Nálam -75mV mellett vált olyanná, amilyennek lennie kéne gyárilag.

(#21777) MZsoltee válasza Speed® (#21776) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az elmélyedéshez valami jó kezdőpontot tudtok adni? Azt gondolom egy darabig marad ez. Lebeszéltek a 5800X3D-ről, így amíg a platform marad valaszeg marad az 5800X is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#21778) RetepNyaraB válasza MZsoltee (#21777) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

összefoglaló :DDD

illetve: [link]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21779) hokuszpk válasza MZsoltee (#21773) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor a tablazatnak lehet igaza, valamiert Alpi 5900X kepet tett be, meg ott volt kijelolve a tablazat ; ha megnezed az 5800X -re 63/B0 paros van megadva.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21780) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok! :)

Játék alatt 70-72 fokos 5900X-et én egy kicsit melegnek tartom, bár rám ez jellemző.

Kell ebből faragni? Ha igen, hogyan? Fmax nevű dolog bekapcsolva legyen, vagy kikapcsolva?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#21781) PuMbA válasza Hegyirabló (#21780) üzenetére


PuMbA
titán

70-72 fok nem meleg, hanem hideg. 80 foknál kell még csak elkezdeni gondolni a melegre, hiszen az AMD szerint 80 fok is normális.

Hegyirabló: Mindegy, mert neked, ha jól tudom nincs bekapcsolva a PBO és az Fmax csak arra vonatkozik :)

[ Szerkesztve ]

(#21782) Hegyirabló válasza PuMbA (#21781) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hagyjuk így? Fmaxot hagyjam bekapcsolva, vagy kikapcs?

Aquila non captat muscas.

(#21783) Francia91 válasza Hegyirabló (#21780) üzenetére


Francia91
veterán

70-72 fok egy 5900X-től szerintem teljesen jó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#21784) Hegyirabló válasza PuMbA (#21781) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Így van, kikapcsoltam még az elején.

#21783 Francia91 Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#21785) steewcv65


steewcv65
őstag

Kinek milyen tapasztalata van eddig az 3d procival? Vannak változások bios szinten? Mit lehet állítani rajta(feszültség,esetleg fix órajelet lehet adni neki, amit maximálisan tud,ram tuning)?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#21786) Sontir Fel válasza steewcv65 (#21785) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Még mindig nem vitt rá a lélek, hogy foglalkozzak.
Csúcs konfig és mostanában wörld of hajós játék és néha egy kis civ... ezekhez kár bármilyen oc, a VGA-t bánya üzemmódban hajtom, még profilt se kell váltani :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#21787) totig válasza steewcv65 (#21785) üzenetére


totig
tag

Lapomhoz egy új BIOS kijött, max. UV érdekelne, de annyira nem, hogy felrakjam hozzá, hogy lássam, hogy az új BIOS-ban lehet-e már vcore-t mahinálni (mostani verzióval sehogy nem módosítható - ezzel a procival).
3600cl16-ot néztem, ahhoz auto-n elég magas vsoc van belőve, viszont a SotTR-ben (meg valami másik játékban) kb. semmit nem számított az 1800 vs 1600, úgyhogy semmi ingerem nem volt, hogy kiteszteljem, hogy mennyi kell ehhez manuálisan beállítva (aida memtest és tsai nem érdekelnek). Vissza is raktam 3200-re, amihez valami 1V alatti vsoc-ot lő be az alaplap.
Idő kellett korábbi procik után, hogy a néha még játék környékén is előforduló 75 fok (pl. div2 indításkor, játék közben 65 alatt van) ne zavarjon, de megszoktam, bent van, teszi a dolgát.

(#21788) steewcv65 válasza totig (#21787) üzenetére


steewcv65
őstag

Mondjuk egy undervolt fontos lenne nekem, vagy mondjuk lehet-e fix orajelet megadni neki.....

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#21789) atesz.tilla


atesz.tilla
tag

Sziasztok. Észrevételem a következő, és érdekelne hogy mi okozhatja ezt. Az alany egy 5600x egy Rog b450f gaming ii -ben.
Eddig úgy használtam a procit hogy PBO-on; ECO-off; csak -offset volt a procira nézve, és így játék alatt volt 65 fok max, ha erre be kapcsoltam az eco módot akkor 60 fölé se ment. Ez így tetszett, hőfok/teljesítmény arányában. Egyik napról a másikra viszont 75+ lett és ha be kapcsoltam az eco módot se változott meg. Egy LianLi Galahad 360 hűti, újra lett pasztázva MX5 -el. Csavarok nincsenek ki lazulva de agyon húzva se. Valaki találkozott már ilyennel ? Esetleg hol keressem a problémát ?

(#21790) FingR86 válasza atesz.tilla (#21789) üzenetére


FingR86
őstag

megy rendesen a szivattyú ?
ha bios reset után is marad a szitu, akkor a hűtő körül nézz szét.

[ Szerkesztve ]

(#21791) abridabri válasza atesz.tilla (#21789) üzenetére


abridabri
veterán

Hőátadás jó ?
Pumpa megy ?
Tapogasd meg a radit - blokkot amikor 75C a proci ? Ha a radi hideg ,de a blokk forró akkor a pumpa halt meg .

(#21792) atesz.tilla válasza abridabri (#21791) üzenetére


atesz.tilla
tag

Hőátadás jó mert idle helyzetben 33 fok, csak terhelés alatt 75 fok. Pumpa is megy fordult szám szerint, és ha maxon megy hangja is van. A blokkot se mondanám forrónak. A Radi felül van hideg levegő jön át a házon, elől is 3 venti tolja be a levegőt. Először a ház belsejében volt a radi is (fémvázban) így eltakarta a VRM hűtőt, majd rá jöttem hogy ezt kívülre is lehet tenni ebben a házban a műanyag takaró burkolat alá, így utána napokig jó volt, hogy a VRM szabad lett de most megint 75fok játék alatt (bármivel játszok) vagy még több.

FingR86
volt többször bios reset, a legfrissebb bios van fent. Azon gondolkodtam hogy 1-2 verzióval régebbi bios megpróbálni

(#21793) Speed® válasza atesz.tilla (#21789) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Isminél 5800Xen ugyanez volt a Galahaddal, alig 1 év alatt megmakkant a pumpa. Természetesen gari off..tanulópénznek kellemetlen. Szerencsére megvolt még a D15, amiről váltott, azóta eszébe sem jut a játékvíz..

(#21794) atesz.tilla válasza Speed® (#21793) üzenetére


atesz.tilla
tag

Szerencsére nálam egy RockPro 4 lapul jutott már eszembe hogy vissza rakom tesztelni. De így hogy mondod egy próbát megér mindenképp. De ha rossz a pumpa akkor nálam is felejtős lesz az AIO.

(#21795) Danex válasza Speed® (#21793) üzenetére


Danex
addikt

Nem is vennék 1ev garival AiO-t, de szerencsére azért kapni már 5ev garival is és számomra sokkal esztétikusabb mint egy 1,5kg-os fém tömb.

(Plusz itx buildbe amúgy se fért volna)

(#21796) Speed® válasza Danex (#21795) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha indokolt, oké, egyéb esetben ízlés válogatja.. én jobban szeretem a top lég megoldásokat. A méret relatív..normális kiépítésben a radi felventizve sem kisebb, csak az elhelyezkedés miatt más.

(#21797) MZsoltee válasza Danex (#21795) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ízlésről nem érdemes vitatkozni. Funkcionalista ember vagyok. A fém nem hazudik, egyszerű és nem romlik el. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#21798) abutykoss


abutykoss
csendes tag

Sziasztok!

A napokban előjött egy olyan problémám, hogy a gépem komolyabb processzor load alatt újraindul.

Semmi hibaüzenet, kékhalál stb., az eseménynapló is csak annyit ír, hogy váratlanul újraindult a rendszer.

Valakivel esetleg történt már hasonló? Az alany egy 5600X.

Tápot kizárnám, mivel GPU benchmark alatt semmi baja, viszont CPU alatt elhasal.

(#21799) fudi2002 válasza abutykoss (#21798) üzenetére


fudi2002
veterán

OC/UV van?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#21800) abutykoss válasza fudi2002 (#21799) üzenetére


abutykoss
csendes tag

PBO van szimpla automatára állítva, 60-65 amper felé nem is megy 1.1V-on

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.