Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) XP NINJA válasza Beretvás (#949) üzenetére


XP NINJA
őstag

Rákérdeztem, 5.30-as. Neten utánanézve Hynix, de az 5.20-ról bővebben nem találtam semmit. Vagy az egész 5-ös verziót nem kedveli? :F

szerk: a ph-s listában vannak akik 5.30-as LPX-et használnak, de nem tudom ez jelent-e nekem valamit ennél a memóriánál :D

[ Szerkesztve ]

(#952) jovás válasza XP NINJA (#951) üzenetére


jovás
aktív tag

Azok már jók :)

(#953) hokuszpk válasza XP NINJA (#948) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

corsair 3000 cl 15 csak ovatosan, elotte probald megtudni a verzioszamiot, 5.30 alattit -__NE!__

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#954) hokuszpk válasza XP NINJA (#951) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"de az 5.20-ról bővebben nem találtam semmit."

inkabb nem kommentalom, csak itt kellett volna visszalapozni.
pontosabban a Summit Ridge topikban.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#955) XP NINJA válasza hokuszpk (#954) üzenetére


XP NINJA
őstag

Köszi elolvastam a hozzászólásokat. :R
A Pinnacle Ridge és Milyen RAM-ot vegyek topikkal akkor jól körbelőttem :))

(#956) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Üdv!

Tudom kicsit off a téma,de szerintetek elég a 2x4Gb ram,vagy kell a 2x8Gb?
Kb. 5-6 évre tervezem a konfigot.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#957) SECTORnooB válasza blackmacs (#956) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Már most is több helyen probléma a 8GB, így egyértelmű, hogy kell a 16GB főleg 5-6 évre :)

(#958) blackmacs válasza SECTORnooB (#957) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ettől féltem. :(((

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#959) hokuszpk válasza blackmacs (#956) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

inkabb a 2x8. de ha most megveszed, leglabb jovore nem vered a fejed a falba, mert akarki akarmit josol, dragabb lesz, kell a 200eft+ -os telokba a termeles.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#960) blackmacs válasza hokuszpk (#959) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Az meglehet!

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#961) jeni válasza XP NINJA (#948) üzenetére


jeni
félisten

a Corsair verzió számot is nézd meg ha már CL15-t vennél olcsóbban.
V.5.30 alatt nem érdemes venni.

(#962) Xero válasza blackmacs (#956) üzenetére


Xero
nagyúr

Felhasználás függő. Nekem a 32 is szűkös sokszor, de nem ez a jellemző felhasználás (egy zsák virtuális test vas, ide, texteditor, böngésző, spotify és hopp vége is). Én mindenképpen 2x8-as configot építenék manapság minimum.

(#963) blackmacs válasza Xero (#962) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nekem most is 8Gb van a gépben.Ha nyitva 6-7 böngészőlap,megy a torrent,közbe játszok,zenét hallagatok,sem használ 5 Gb-nál többet!Játszani meg Wot,vagy Diablo3 esetleg Tomb Raider.Bár az új gépre win10-et akarok az nem tudom mennyire memóriaigényes alapból.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#964) CPT.Pirk válasza blackmacs (#963) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

GalCiv 3 a megjelenésekor simán használt 12GB ramot egy nagyobb térképen. Azóta eltelt időben sokat optimalizáltak rajta, de bármikor kerülhet hasonló helyzetbe az ember, főleg ha esetleg dolgozik is valamit a gépen.
Gyakorlati példa, egy Android fordítás telefonra se áll meg 8GB-nál, felmegy 10..12 fölé.

W10 önmagában nem zabál ramot, csak cache-el mint a Win8, de ez nem érdekes mert magától felszabadít, ha kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#965) Xero válasza blackmacs (#963) üzenetére


Xero
nagyúr

Win10 jobban optimalizált mint az elődjei. Ofkorsz elvan a rendszer 8Gb-al is, sőt kevesebbel is ha arra van kényszerítve, de érezni, ha ki van szolgálva rendesen.

Nekem pl általában kapásból fut 2-3 VM. Ezek 1-4GB között kérnek minimum. Lehet számolni, hogy 8GB mire lenne elég. Egy firefox vagy chrome is benyel nálam 2-3GB-t lazán.

(#966) blackmacs válasza Xero (#965) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Na hát én nem vagyok ilyen hardcore user,szerintem nekem elég lesz a 2x4Gb.Ha meg nem akkor lecseréljük 2x8Gb-ra 1-2 év múlva.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#967) SECTORnooB válasza blackmacs (#966) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én nem fogok beleszólni, de már most kevés a 8Gb, kétlem hogy 1-2 év múlva olcsóbbak lesznek a ramok, sőt én inkább drágulás víziónálok.

(#968) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ár/érték arányban jó Wifis alaplapot melyiket ajánljátok? [link]

Vélemény? Esetleg mást?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#969) SECTORnooB válasza Predator2 (#968) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Vagy MSI X470 GAMING PRO CARBON AC, kb 64 mátyásért.

(#970) jeni válasza Predator2 (#968) üzenetére


jeni
félisten

esetleg olcsóbb X370 lapot és hozzá egy jobb fajta USB wifit vagy PCIe wifit venni
esetleg X470 lapot és szintén wifi adaptert hozzá USB vagy PCIe

[ Szerkesztve ]

(#971) S_x96x_S válasza SECTORnooB (#967) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Én nem fogok beleszólni, de már most kevés a 8Gb,
>kétlem hogy 1-2 év múlva olcsóbbak lesznek a ramok, sőt én inkább drágulás víziónálok.

Óvatosam, nehogy te is hozzájárulj az áremelkedéshez.
- Nem kell mindenkit rábeszélni az extra ramra :)
- ha mindenki azt hiszi, hogy dárgulni fog, akkor előrébb hozzák a vásárlásokat -> túlkereslet és ez mégjobban rátesz az emelkedésre.

egyébként szerintem megállt az emelkedés , nagy a szórás - de az előző év végéhez képest kezdenek noramlizálódni az árak.
https://pcpartpicker.com/trends/price/memory/#ram.288dimm.ddr4_3000.4x4096

Mottó: "A verseny jó!"

(#972) SECTORnooB válasza S_x96x_S (#971) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem beszélek én rá senkit sem, nekem ebből nincs semmiféle hasznom, sajnos egy nagy tech óriás marketing osztályán sem dolgozom. Csak jeleztem a mélyen tisztelt felhasználó felé, hogy kevéske már, ami teljesen helyén való :)
Vizióim, nem csupán az elcseszett vészmadárkodásomon alapul, hisz most jön majd a 8Gb+os mobil korszak, ebből fakadóan ha a kereslet nő, akkor az biztosan nem pozitívan fogja befolyásolni az árakat.
Ide még megjegyzés, hogy a gyártók reagálhatnának úgy hogy felpörgetik a gyártás, de ez nettó hiú ábránd, mivel ők is pénzből élnek.

[ Szerkesztve ]

(#973) Whysperer válasza SECTORnooB (#972) üzenetére


Whysperer
addikt

Igazat adok neked,de hiaba porgetik fel. SAmsugn is elkezdte a gyorsabb koltseghatekony ddr4 gyartast ,de mar akkro jeleztek ,hogy az arat nem fogjak csokkenteni ,mert igyis megveszik. Most etem Mo./on sok es En si magyar fejjel gondolkodva soknak tartom Angliban is ,de a kollegaim Angol fejjel gondolkodnak es Ok azt mondjak Ah neki kell 32-64 mert az jo es megveszi hitelre a gepet ,mert avval is legalbb noveli a Hitel historyat amit ugyis vissza fizet es konyebben vehet reszletre majd lakast. Szoval ezek a huzo piactok Asia/ Nyugati Eus orszagom , USA Canada. nem ezek a hazai meg kozeli 8-10 millios orszagok. :)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#974) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A 2700x-nek mennyire fontos a +4 pin a +8 pinen kívül. A lapon van, viszont a TT smart se 730-as tápon csak 8 pin van. Előre is köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#975) SECTORnooB válasza hackeeeee (#974) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem fontos, meglepődnék ha az lenne.
Csak nem beruházás alatt van a drága? :D

[ Szerkesztve ]

(#976) hackeeeee válasza SECTORnooB (#975) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, már itt van a kezeim alatt. Ismerősé. :)

Véleményem szubjektív...

(#977) enemi válasza hackeeeee (#974) üzenetére


enemi
senior tag

Állítólag extrém OC esetében ...esetleg. Nekem 750-es 8 pines lehel életet bele minden gond nélkül.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#978) hackeeeee válasza enemi (#977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nem lesz, egy ideig biztos, köszi! :) :R

Véleményem szubjektív...

(#979) hackeeeee válasza hackeeeee (#978) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2700x mennyire díjazza az alulfeszt? Mivel maradt rajta a gyári hűtő, OC nem lesz, lehet lehúznám a feszt, egy kicsit ne tolja túl..

Véleményem szubjektív...

(#980) subaruwrc válasza hackeeeee (#979) üzenetére


subaruwrc
félisten

ki kell tesztelni

jo eséllyel van benne tartalék gyárilag.

(#981) hackeeeee válasza subaruwrc (#980) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi!

1.25V-n telepítettem windows-t vele, kikapcsolt XFR-rel, 3700-on.

Egy ideig gyári hűtő marad rajta, így nem nagyon feszelném agyon, ha nem muszáj.

Véleményem szubjektív...

(#982) Lukitomi válasza hackeeeee (#981) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Nekem 1.23V-on megy fix 4.0GHz-en.
Szerintem lemehetsz minimum 1.2V-ra, vagy még lejjebb.
3.8GHz -en próbáltam 1.2V-al, simán ment!

[ Szerkesztve ]

(#983) hackeeeee válasza Lukitomi (#982) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valszeg valami nem volt kerek, hidegindítás nem ment. Ram kapott 1.36V-t, plusz profile 2-t xmp-ből, de valami nem jó.

Sajna nem volt idő tesztelni, elő is jött, hogy kicsit döcög.. Viszont érdekes, annyit csináltam, hogy kikapcsoltam az XFR-t, és alapból 1.1V körül megy..Ha volt xfr, auto fesszel elment 1.5V-ig.. :Y

Itt a SOC/VDDP feszt mennyire érdemes tenni? X470 Gaming pro lapról lenne szó. Auto-n 1.1V körül kaptak ha jól emlékszem.

3200-as Trident z ramok mentek mellé.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#984) Lukitomi válasza hackeeeee (#983) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Nekem Crucial Ballistix ramok 3066-on kerek 1V soc fesz kapnak.

(#985) Beretvás válasza hackeeeee (#983) üzenetére


Beretvás
addikt

1 körül jó. Még az 1.1 is de én fixre tettem nehogy meggondolja és túlfeszelje.

(#986) Z_A_P


Z_A_P
addikt

(#987) hackeeeee válasza Beretvás (#985) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rohanós volt a dolog, sajna nem volt idő szórakozni vele.. De kikapcsold XFR utáni 1V terhelt fesz számomra érdekes volt, de indult mindig.. Utána fél óra áramtalanítás után már persze nem indult.. Valami tuti, hogy nem kerek..

Foglalkozni kellett volna vele, de sajna nem volt rá idő. :(

Véleményem szubjektív...

(#988) Beretvás válasza hackeeeee (#987) üzenetére


Beretvás
addikt

Valoszinü memoria. De nem hiszem hogy a soc miatt.

(#989) hackeeeee válasza Beretvás (#988) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is arra gondolok elsőre, mert azért 1.3V-vel csak illene mennie 3.7-en.. De az auto fesz beállítása akkor is gáz. Ha bekapcsoltam az XFR-t, akkor auto-n 1.4V-t adott, ha odatekerte a turbót akkor 1.54V-t.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#990) emvy válasza hackeeeee (#989) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért gáz?

while (!sleep) sheep++;

(#991) Beretvás válasza hackeeeee (#989) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez az xfr2 igy megy. Meg fejelgeti szépen, elméletileg pillanati értékek csak de pl nekem sem tetszene. :N

(#992) hackeeeee válasza emvy (#990) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert alsó hangon 15-20 fokkal melegebb, és lehet, hogy akár 0.1V-vel, vagy még többel kevesebb fesz is elég lenne ehhez?

Szóval, pl. most rajta van a gyári csillámpónis hűtő, 3.7-on betöltés után 50 fok volt, bekapcsolt XFR mellett 80? Azért nah...

Véleményem szubjektív...

(#993) emvy válasza hackeeeee (#992) üzenetére


emvy
nagyúr

> és lehet, hogy akár 0.1V-vel, vagy még többel kevesebb fesz is elég lenne ehhez

hackeeeee from prohardver jobban tudja az idealis hofokot, mint az AMD-s CPU mernokok

while (!sleep) sheep++;

(#994) Compika


Compika
aktív tag

Lassan csak megjelennek már a b450-es lapok is.

PRIME B450-PLUS

ROG STRIX B450-F GAMING

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#995) palfitom válasza Compika (#994) üzenetére


palfitom
félisten

Ugyan már, hova ez a nagy kapkodás... ;)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#996) hackeeeee válasza emvy (#993) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, hát a max temp. 85, akkor nyugodtan használható úgy 24/7, értem oké.. Nincstöbbkérdés.

De, köszönöm az érdemi, szakmai tanácsadást, csak így tovább, remélem eléred a szakmai sikereid csúcsát.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#997) Xero válasza hackeeeee (#996) üzenetére


Xero
nagyúr

Redditen volt pár napja téma, ahol pont egy AMD-s mérnök jelentette ki, hogy semmi gond nincsen az 1.55-el. Így van megtervezve. Nem kell betojni.

Kell rá egy custom loop, vagy egy AIO és jó napot kívánok.

(#998) emvy válasza hackeeeee (#996) üzenetére


emvy
nagyúr

Az AMD nyilvan tudja, mit csinal (neked meg azert nincs olyan sok fogalmad a dologrol). :)

while (!sleep) sheep++;

(#999) Xero válasza emvy (#998) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy '99-es PCGuruból egy idézet ami nagyon megragadt és ide illik:
"Ki tudja lehet, hogy otthon, a konyhaasztalon fejleszt chipeket az Intelnek." ;]

Viccet félretéve nem kell igazán betojni. Minden ami 100-105 fok alatt van megmarad. Ha túl nagy hőterhelést kap, akkor úgyis alulfeszel egyből. Ez nem a hírhedt Duron-Thunderbird korszak, amikor indián füstjelekkel ment a túlvilágra a tom's hw-ben a proci hűtő nélkül. :P

(#1000) hokuszpk válasza hackeeeee (#992) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

picit visszabb valamelyik forumtars megallapitotta, hogy az xfr2 fo szempontja a homerseklet, addig tolja a cput, amig a hokeretbe belefer...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.