Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) velizare válasza Ren Hoek (#2247) üzenetére


velizare
nagyúr

problémás lehet a radi és a rajta lévő venti miatt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2252) Ren Hoek válasza velizare (#2251) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Direkt vízhűtéses ITX házba, csak a radit kéne leszedni róla...
Most kijött az a blokk Nano-hoz... de nem teljesen értem mi a francnak.

Ha már kisházazni akarnék, akkor tuti egy Fury-X-et tennék bele inkább, valami custom radival és kész. Anyagilag majdnem ugyan ott vagy, és a nyák sokkal de sokkal jobb. Tény, hogy táp is kell hozzá, de lényegében amit Nano-val meg tudsz csinálni, azt Fury-X-el is. (és akkor már inkább az erőt választom, és nem korlátozott TDP-t)

(#2253) Joshi válasza Ren Hoek (#2252) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan, a Nanora vizesblokkot tenni hülyeség, arra ott van a Fury X ráadásul gyorsabb is. :D AMD-nél zavar van a fejekben. Mindenesetre jól néz ki az a házikó. :K

(#2254) velizare válasza Joshi (#2253) üzenetére


velizare
nagyúr

nem az amd gyártott vizesblokkot a nanora. biztos, hogy náluk van a probléma?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2255) Joshi válasza velizare (#2254) üzenetére


Joshi
titán

Jogos. :B

(#2256) #45185024


#45185024
törölt tag

Nano árról volt már szó ?
230 ba hozza be a Mercateo
Szóval picivel felette lesz a kisker ár
Kint meg 529 Font a Powercolor (100 fonttal több mint a sapphire fury)

[ Szerkesztve ]

(#2257) Televan74 válasza #45185024 (#2256) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vállalti ügyfeleknek. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2258) beci43 válasza #45185024 (#2256) üzenetére


beci43
senior tag

Potom pénz. :DDD

(#2259) velizare válasza #45185024 (#2256) üzenetére


velizare
nagyúr

a fury xet enlékeim szerint 270 körül árazták elsőre. 240 körül kezdett iponnál.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2260) #45185024


#45185024
törölt tag

Egy új korszak hajnalán...
Mire kezdtem megjegyezni az új nevet hogy AMD (ATI után :D ) már kiderült RTG kártyára vágyok (Radeon Technology Group )
Na hát megtörtént, L:http://itcafe.hu/hir/levalik_a_radeon_az_amd-rol.html]szétváltak[
Üdvözöljük az új jövevényt és most aztán kezdődhet végre a CUSTOM 499 dolláros Pro-k és léghűtéses Fury X-ek kora :))))

[ Szerkesztve ]

(#2261) letepem válasza #45185024 (#2260) üzenetére


letepem
aktív tag

Ugyanúgy AMD cégérrel lesz ellátva a majdani kártyád!
Annyira félrekommunikálják ezt az egész hírt az oldalak, nyugodtan el lehet olvasni az amd oldalán vagy éppen az anand cikkét!
NEM KIVÁLT! SZERVEZETILEG ALAKUL ÁT A CÉG!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#2263) TTomax válasza Maotun (#2262) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az MSRP ugyanaz a két terméknél.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2264) Abu85 válasza Maotun (#2262) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon pici a Nano, így olyan házba is befér, ahova más hasonló teljesítményű VGA nem. Ezt kell megfizetni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2265) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#2264) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a baj, hogy ahova a Nano és a hozzá szükséges tápegység befér, oda bemegy a Fury X is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2266) Yllgrim válasza TESCO-Zsömle (#2265) üzenetére


Yllgrim
őstag

Azert azt a csovezest meg a hutocuccot mire behajtogatog es lerogzited azt megnezem :) Franko merev csovek, elmeny volt elsore beszerelni,gyakorlottaknak lehet gyerekjatek, nem Tygon kategoria. Bar az a hutes eleg jo volt, jatekok alatt az AIO viz/ epitett viz kozott 6-10C a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2267) CsonkaImo válasza Yllgrim (#2266) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nekem elég flexibilisnek tűnnek a Fury X csövei. Persze ha nem muszáj én sem gyömöszölném ITX konfigba.

(#2268) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#2265) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon nem. Sokkal kisebb házba befér a Nano, mint a Fury X. Az AMD szándékosan ilyen apró házat küld, amibe képtelenség berakni egy Fury X-et, egy még nagyobb VGA-t, pedig aztán pláne.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2269) Yllgrim válasza CsonkaImo (#2267) üzenetére


Yllgrim
őstag

Kicsit kemeny, bar nekem az elso AIO-m volt, szoval az en velemenyem nem mervado :) A hutes az viszont nagyon hatekony.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2270) daveoff válasza Abu85 (#2264) üzenetére


daveoff
veterán

Ez a hivatalos magyarázat? Kicsit viccesen hangzik. Hát ezért a "kiváltságért" nem sokan fognak ennyit fizetni...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2271) CsonkaImo válasza daveoff (#2270) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem is lesz sok belőle, szerintem. Egyébként én se rohannék érte.

(#2272) HSM válasza TESCO-Zsömle (#2265) üzenetére


HSM
félisten

A kisebb fogyasztás miatt kisebb táp is elég lehet, ezenkívül azért szép mérete van a radiátornak a ventilátorral, a csövek helyigényéről nem is beszélve.
Nyilván csak extrém pici gépek esetén van jelentősége, de ott igencsak nagy.

(#2273) Ren Hoek válasza Abu85 (#2268) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amúgy miért nem csapatták rá a GPU-t eleve egy mini-ITX lapra? Úgy rohadt jó kis mini/lapos gépeket lehetett volna csinálni - közös coolerrel. Mert ahogy látom, a mini faktoron kívül minden esetben a Fury-X a jobb. Persze így is vannak pofás megoldások, de ez a pár centi az "éppenhogy" van egy minimális vásárló közönsége X-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#2274) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#2268) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs az a ház, amibe én ne raknám bele, amit akarok.

De tipikusan az a méret, amiről beszélsz meg a tápegységen hasal el. Ez a cucc a mérések alapján megkajál 200+W-ot, ha ehhez veszel egy faxa Intel K procit, az is megkajál vagy 150-et lappal együtt, szóval legalább egy 400-as táp kell bele, ami meg már nem a paneltáp kategória. Onnantól kezdve ha úgy csinálod meg, hogy a dolgok kényelmesen elférjenek és légáramlás is legyen, akkor a radiátor csak úgy nem fér el, ha direkt ki akarsz cseszni magaddal. De menjünk tovább, ahol elfér egy normális CPU-hűtő, ott annak a helyén elfér a Fury X radiátora meg egy másik kompakté a CPU-ra.

(#2273) Ren Hoek: Szvsz, mert a mini IXT szabvány nem hagy rá helyet/lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2275) Ren Hoek válasza TESCO-Zsömle (#2274) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor hagyni kell a szabványt, csinálhatnának egy Mac Mini szerű gépet. Itt az a fogós kérdés, hogy mint termék, a Nano valaha is sikeres lesz az AMD-nek pénzügyi szempontból, mert ahogy írod is a Fury-X szinte mindenhová befér. Ha meg épít az ember, ilyen költségekkel főleg, akkor nem gond lecserélni hajlékonyabb csövekre, új radira stb...

(#2276) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#2274) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fűrésszel levágsz két centit a Fury X-ből, vagy hogy gondolod? :D
Én láttam azt a házat, amivel az AMD szállítani fogja az EMEA csomagot, és marhára ki van centizve az egész. Fury X már nem fér bele. Nem a radiátor és a csövek, hanem szimplán a kártya hossza miatt.

(#2270) daveoff: Pedig ahogy megy a PC gaming a nappaliba úgy lesz egyre nagyobb igény a kis méretre. Persze később ennek nem lesz felára, de ma még luxusnak számít, és a luxusadót meg kell fizetni.

(#2273) Ren Hoek: A gyártók ezt megtehetik, amint kint lesz az MXM modul verzió.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2277) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#2276) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Á, így már értem! Szóval azt mondod, hogy a Nano azért kerül annyiba, mint a Fury X, mert adják hozzá a házat meg a tápot a csomagban? Úgy már simán megéri annyiért. :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2278) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#2277) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha valaki nagyon kis házat akar, és akar mellé 4K-t, akkor nincs választása. A Nano az egyetlen VGA a piacon, amely szóba jöhet. Ennyire egyszerű a dolog.
Ha lenne egy másik VGA a piacon hasonló mérettel és teljesítménnyel, akkor olcsóbb lenne a Nano is, mert választhatna a felhasználó alternatívát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2279) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#2278) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Öhm... Nem válaszoltál a kérdésemre...

A nagyon kis ház meg relatív fogalom. Ha az egész érvrendszer arra hegyezed ki, hogy a ház térfogata 0,2-0,3l-rel kisebb legyen, az nagyon kis kapaszkodó egy a kelleténél 100-200$-ral drágább VGA-nak, mert sokaknak már a Bitfenix Prodigy is egy nagyon kicsi ház, abba meg már SLI/CF is elfér gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2280) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#2279) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Válaszoltam. Vannak olyan kicsi házak, amelyekbe bele tudod rakni a Sapphire R9 380 ITX-et, az ASUS GTX 970 ITX-et és a Radeon R9 Nano-t. Szándékosan terveznek a gyártók ilyen házakat, mert vannak rá nagy teljesítmény VGA-k. Na most az ide való VGA-k közül a Nano messze a leggyorsabb, tehát ha ilyen házat vettél, és a legjobb kell, akkor nincs más választásod, mint a Nano. Ha nagyobb házad van, amibe befér a Fury X, akkor azt is veheted, de az igazán pici gamer házakba nem fér be.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2281) daveoff válasza Abu85 (#2276) üzenetére


daveoff
veterán

Ezeket Te komolyan is gondolod, amiket leírsz? :U

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2282) Abu85 válasza daveoff (#2281) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem véletlenül fejlesztett ilyen kártyákat a Sapphire és az ASUS. Összedolgoztak a házgyártókkal, hogy legyenek nagyon apró gémer házak, mert ez egy jó piacnak néz ki (kisebb SFF tápokkal is reagáltak rá a cégek). Az AMD erre csak annyit lépet, hogy megcsinálták az első referencia SFF VGA-t, mert a házak és a tápok az ASUS és a Sapphire jóvoltából már elérhetők. A jövőben ilyen VGA-ból sokkal több lesz, sőt, merem állítani, hogy csak ilyenek lesznek, és ezáltal már nem lesznek luxuskategóriába sorolva. De ma még a kis méretért extra pénzt kell fizetni a ház, a táp és a VGA szempontjából is. És ez nagyon durván kell vagy nem alapon megy. Nyilván aki megvette a házat és a tápot, és a legjobb VGA-t akarja bele az a Nanot meg fogja venni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2283) daveoff válasza Abu85 (#2282) üzenetére


daveoff
veterán

1000, és 1 olyan ITX ház van, ami kicsi, esztétikus, és elfér benne akármilyen, akár a Nanonál gyorsabb csúcs VGA. Aki meg olyan házat, tápot vesz, ami illik a Nano méretéhez......hát nem tudom, talán egy millióból egy. Végül is nincs ezzel baj, kell ilyen is, de nem erre számítottak a felhasználók. AMD kijött a nagy reményekkel vár Fiji szériával, és egy normális ár/teljesítmény aranyú kártyát nem volt képes kiadni. Ne mondd már, hogy ez a jövő, meg ez a jó irány....

Rohadtul nem a mini PC-re van igény, hanem egy normális Radeonra, jó áron, arra vár mindenki. Ha ezt nem veszik észre akkor elmehetnek a sunyiba....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2284) -Solt- válasza daveoff (#2283) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem ez a kicsik közt a legerősebb ideológia egy B terv része. Nem számítottak arra, hogy ennyire lassú lesz a gyártás, ilyen kevés kártya lesz, és emiatt jött ez a húzás. Ha meg eredetileg is ez volt a cél, akkor no comment.

www.smart-bus.hu

(#2285) Ren Hoek válasza -Solt- (#2284) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja... pont ezt mondtam pár hete én is... Nem hiszem, hogy tudatos lett volna . AMD-nél eléggé változnak a termék-specek kiadás előtt is kb. Érthető olyan szempontból, hogy anyagilag ramatyul állnak. NV-nek ilyen szempontból nagyobb mozgástere lehet.

Teljesen érezhető volt, hogy vért kellett pisilniük most ezzel az egész Fiji szériával, hogy elkészüljön nyárra. Sok kapkodás volt benne az fix. Viszont most szusszanhatnak egy kicsit, mert nincsen nagyon NV-s válasz a közelben. VR-t is learathatják, és talán a gyártás is beindul. Akkor lesznek vágott chipek, és nyakamat rá, hogy ki fog jönni egy vágott, custom hűtéses cucc 970-390X körül, ha kipörögnek a Hawaii készletek.

Ehhez tényleg stabil selejtmennyiség, és kiürült 2-390(X) raktárak kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#2286) daveoff válasza -Solt- (#2284) üzenetére


daveoff
veterán

Pont ugyanerre gondoltam én is! :R A HBM miatt ilyen kicsi a kártya, nem másért. Ez a legerősebb kicsi kártya már csak magyarázás, de rendkívül komolytalan, és vicces magyarázatra sikeredett, ha meg komoly, akkor inkább siralmas.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2287) gyiku válasza Abu85 (#2282) üzenetére


gyiku
nagyúr

mutass egy ilyen mini hazat pls.

hüllő

(#2288) #45185024


#45185024
törölt tag

Szerintem ezt a Nanó dolgot túlspilázzátok.
Pont olyan réteg kártya mint a Titán X, pont annyian is fogják megvenni.
Rétegkártya ha ezt megérted továbblépsz, mert megérted nem te vagy az a réteg.
Az hogy a vizes nem fér be nem teljesen igaz és ellent mond neki hogy a nanónak csináltak vízhűtést.
Ahova a nanós vízhűtés befér oda szerintem a Fury X is befér.
A baj inkább az egyébbel van, nem a Nanóval.
Július 17 e óta eltelt két hónap és továbbra is megy az egyhelyben toporgás.
Van már új vezetés, van már befektető, egy dolog nincs kártya.
A Powercolor Fury ugyanúgy ugyanannyiban jön ki mint a többi, nem látszik jele olcsósításnak meg annak se hogy na akkor most bejelentéseket teszünk.
Sokan várnak és nem tudják mire.
Igazán összehívhatna az új group egy sajtótájékoztatót, mondja el mit akarnak, lesz e felezett, háromnegyedelt Fury meg végre Custom, vagy marad ez a 4 kártya és akkor sokan másfele fognak nézni mert Júl 17 óta legalább 20 Nvidia kártya jött ki, pedig ez most nem az ő körük.
Mondják már el mi várható november decemberre...

[ Szerkesztve ]

(#2289) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Sziasztok!

VGA-s topicba is írtam [link], de ha valaki csak ezt nézné és tudna segíteni megköszönném ha írna:

Új VGA-t tervezek venni, a keret max 220k lenne, 1440p-ben szeretnék játszani később egy Freesync-es monitor is tervben van, szóval AMD VGA kellene mindenképp.
Leginkább a Fury X érdekelne, az egyetlen dolog ami miatt óvakodom tőle az a vízhűtés.
Konkrétan érdekelne, hogy ha véletlenül meghibásodna és kifolyna belőle a hűtőfolyadék (egyáltalán kifolyhat e ?) az tehet e kárt a többi alkatrészben ? Munkám miatt van, hogy néha el kell utaznom napokra, ritkán 1-2 hétre is amikor a gép ugye felügyelet nélkül van - bár más nem használja, de azért nem lenne jó ha elázna.
Röviden: mennyire megbízható a vízhűtés ami gyárilag rajta van és sikerült e már orvosolni a pumpa hang problémáit ?

[ Szerkesztve ]

(#2290) Yllgrim válasza TheSCRiN (#2289) üzenetére


Yllgrim
őstag

Csao,

A vizhutese a Fury X-nek jo szerintem, eleg hatekonyan tudja huteni a GPU-t, epitett vizhez kepest 5-10C kulonbseget lattam eddig terhelestol fuggoen. A radiatoron levo venti huvosen tartja es nem veszes a hangja, e haz tobbi ventijevel van kb egy szinten.

Az hogy elpattan-e a cso, errol nem tudok nyilatkozni, elso ilyen kartyam, masok tudnak ebben segiteni, nekem eleg masszivnak tunik, de sosem lehet tudni.

A pumpa az necces, ha Sapphire-t veszel akkor ott jo esellyel mar az uj csendes pumpak vannak. Hozzateszem az enyim XFX uj pumpa, sipolt :) Gyar ad ra garit es lecserelik neked, vagy 14 napon lecsereled a boltban, rajtad all, en tettem ra rendes vizet igy csendes.

Amivel fogsz talalkozni (nem biztos de elofordulhat) az a coil whine - cicerges, nekem az utolso 4 kartyam kozul mind zenelt, erosebben -halkabban, ez van (3x 980Ti es a Fury X is), lehet alaplap, bar ezt is ketlem, de tutira nem zarom ki :)

Elso korben ennyi, ha valamire kivancsi vagy, ne kimelj.

Udv, Yll

ps: szerintem jo kartya nagyon, nem veletlen viveztem le (nem csak a pumpa miatt)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2291) #45185024


#45185024
törölt tag

Szia!
Legolcsóbb Fury X: Gigabyte R9 FURY X 4GB HBM 207 994 Ft Megbízható bolt.
Legolcsóbb Sapphire Fury (levegős Pro)187.990Ft Nem túl ismert bolt érdeklődj utána.
Volt egy jó ajánlat nem régen 189 ezerben iponon Asus Fury-ra , de annak vége.
Prohardver nem ajánlotta az Asust mert hangos teszt, ráadásul feszcsökkentett.
Sapphire-hez képest így lassabb is 1-2 FPS el, ráadásul sapphire dupla csapágyas ami miatt halk és van belőle 1040 en járó OC verzió, egy hátránya van hogy magyarországon nem érvényesül a kinti 100 dollláros fury és fury X közötti eltérés, nagyon nem.
Nem folyhat ki a vized max kb annyi eséllyel mint egy új autónál ha gyártáshibás és el van repedve a hűtőcső.
Yllgrim kollegának higgyél Fury X ügyben mert más csak beszél róla, de neki van egy igazi és levizezte :))
Szeptember végére Október elejére igérték a GPU normalizálódását, így egy hónapon belül akár lehet egy 20 ezres esés is, de lehet karácsonyig se lesz...
Sajnos nem nyilatkoznak hogy lesznek e custom verziók , így ezt sem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#2292) szacsee válasza Abu85 (#2278) üzenetére


szacsee
nagyúr

Zavart érzek az erőben, a hsz többi részeit ne vedd komolyan csak egyfajta agymenés, de szvsz van benne valami:

Őőő... találgatós topikban HDMI 2.0-ról szól vagy félezer hsz, hogy nem támogatja a Fury.
4K igény egy része kilőve, lélpjünk tovább.
Minden háznak van előlapja, ahol általában egy ventilátor van elhelyezve. Ennek vastagsága 25mm, ami nagyobb mint 20, ha nem változott a matek mióta általános iskolás voltam.
Ahol nincs ventilátor ott van előlap, az előlap és a ház váza közt van legtöbb háznál 30mm, így max egy flex hiánya okozhat problémát... de lépjünk ezen is túl...
Adott egy szitu jön egy erős AMD kártya, mindig van butított verzió, mert a hibaarány miatti selejttől meg kell szabadulni pl ami nem bírja az órajelet, ez már jó pár generáció óta így van.
Kicsit visszavettek az órajelből írtak hozzá egy biost... de ezt el is kell adni és olcsóbban nem kellene mert a HBM fejlesztési költségei miatt sok lesz a bukó, így kisebb olcsóbb nyákra rakják azt a "selejt" GPU-t és ugyanannyiért eladják úgy ,hogy a 20 dolláros játékvíz helyett 2 dolláros ventilátor és 3 dolláros hűtés van.
Részemről ennyi.
Szerintem simán megetted amit az AMD marketing osztálya kiadott sajtóközleményben.
Ez után hogy csinál akkora házat Fury-nak az AMD hogy csak az férjen bele az az Ő sara, kár hogy erre a lépésre az Asus, Sapphire még nem szánta el magát, bár több lábon kell megállni a piacon azt mondják....
Intel nem akar csinálni házat? :DDD

(#2293) Abu85 válasza gyiku (#2287) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Például Lian Li PC-Q21. Ebbe maximum 17 cm-es VGA fér.

(#2283) daveoff: Meglepődnél, ha tudnád, hogy az OEM-ek mekkora igénnyel találkoznak a kereskedők által olyan PC-kre vonatkozóan, amely jó 4K-ra, de nem nagyobb a ház 8x10x5 colnál. Nem véletlen, hogy az ASUS és a Sapphire sok pénzből tervezett olyan GDDR5-ös NYÁK-okat, amelyek 7 colos hossz alatt tudják működtetni a memóriát 5GHz-en. Ezt baromira nehéz megtervezni, de megérte. Az AMD-nek a HBM miatt egyszerűbb dolga volt, arra könnyű ilyen pici VGA-t tervezni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2294) -Solt- válasza Ren Hoek (#2285) üzenetére


-Solt-
veterán

Kb én is így gondolom, kíváncsi vagyok mi lesz, de az biztos, hogy érdekes fél év következik. :)

@Daveoff: Dettó így látom. Vagy mi nem látunk innen valamit jól, vagy ők ott fent néztek be valamit csúnyán.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#2295) Abu85 válasza szacsee (#2292) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DisplayPort-ból tudsz HDMI2.0-s jelet kinyerni. A Club3D mar szállít átalakítót. Egyébként a DP1.2a így is ajánlott, mert HDMI-n nincs adaptive-sync, ami egy játékosnak komoly igénye, főleg, hogy elég sok 4K-s monitor támogatja.
Ha megnézed a specifikációt, akkor látod, hogy a Nano lényegében egy Fury X. 50 MHz van köztük. Azért nincs most sok butított verzió, mint régen, mert annyira kiforrott a TSMC node-ja, hogy 85% fölötti kihozatallal dolgozik még ilyen nagy lapkával is. Gyakorlatilag alig van selejt, ami mehetne a sima Fury-ra.

Nem az AMD nem csinál külön házat, azokat mar megcsinálták a házgyártók. Persze jönnek újak, illetve mas egészen extrém koncepciók marha drágán, de most ez a részpiac mindenkinek luxus.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2296) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyébként az árakra vonatkozóan. A VGA-k árainak emelkedéséhez semmi köze a gyártóknak. Ez azért történik, mert egy év alatt megint majdnem a felére csökkent a kereslet. Ezekre áremelés a reakció. Van egy minimum bevételszint, amit a piacnak meg kell ütnie, ha nincs meg, akkor inkább nem adnak ki több VGA-t, mert túl szűk lett a piac a fejlesztésekhez. Valójában az egész problémát az IGP-s procik okozzák, amelyek felzabálják a belépőszintet. A VGA-piac eladásainak 90%-át a 120 dollár alatti termékek adják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2297) Yllgrim válasza Abu85 (#2293) üzenetére


Yllgrim
őstag

Valami nagyon elszivja a VGA-kat mert azt nagyon nehezen tudom elkepzelni hogy ennyire nem jut a boltoknak a gyartasi kapacitasok miatt. Vagy tenyleg elviszik az OEM-ek a salyat kutyuikbe, akkor ebbol lassan kell latnunk valamit (Steam Machine nem tudom mennyire realis, majd meglatjuk ha odaerunk, a driverek jelenlegi szintje mellett ezen a teren szkeptikus vagyok Linux ala) akarcsak a VR-re kigyurt gepekbol, itt lehet igeny a kismeretu gepekre, de nekik meg ott van 2GPU-s monstre megoldas.

Ami eddig nekem lejott ebbol a sorozatbol hogy ez egy olyan kiserleti kiadas, osszekotve a Greenland-ot a 3XX-es sorozattal. Ott a jelenlegi tapasztalatokbol egy eleg nagyot lehet guritani, ez majd kiderul, en szivesen tesztelem nekik a kartyat, attol meg hogy nem valtotta meg a vilagot eleg baratian muzsikal, technologiailag magasrol veri a konkurenciat, a fogyasztas majd alakul 14-16 nm-en (megsem hajogaltak ki belole minden "felesleges dolgot"), teljesitmennyel meg a hardver szemszogebol eddig sem volt gond, a driverek atomstabilak nalam, low-level API meg majd kiderul szinten.

Azt meg el tudom kepzelni, ami mar kozelebb allhat a valosaghoz csak ezt senki nem fogja beismerni: uj technologiat (HBM) leprobagyartottak X darabszammal, beleraktak a kartyakba mindazt amit szerettek volna, 20nm-el akartak nyitni, de azt a dontest megvaltoztattak (hogy miert mar mind1) es maradtak 28nm-en, a VGA mar kesz volt, gyorsan atdolgoztak 28-ra (vagy ott volt a B terv) kitoltak 28nm-en az elso sorozatot amit el is akarnak adni. Hogy valami visszajojjon a befektetesbol mar most valamennyi megjelentek a variansok, irdatlan mennyisegu tapasztalat all ezaltal rendelkezesre amit szepen fel lehet majd hasznalni. A 3 (+1) varians meg a jo gyartastechnologia miatt allhat ilyen kozel egymashoz, valami biztos van belul, ami miatt a Nano-t le kellett fojtani 8 pin-re, vagy a Fury X-et vizezni, nem csak azert mert kis gepekbe rakjak. Remelem idovel megtudjuk.

Van racio a kartyaban, lassan fut fel a termeles, es az erdekes lesz amikor metszespontba kerul a nagyuzemi gyartas a megjeleno elso rendes low level API-s jatekokkal es/vagy meg jon hozzajuk egy szep VR tamogatas is. Ebben az esetben AMD-nek van eselye nagyot kasszirozni, akkor tuti veszek meg egy kartyat, mert hat ugye arrol sokan jartatjak a szajukat hogy az nem jo hogy esetleg egyszereplos lenne a piac, de tenni ellene mar nem tesznek :) Duma van, tettek nuku.

Hogy mi miert volt, nem tudjuk meg, most van ez a par termek, a tobbi meg majd kiderul.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2298) Televan74


Televan74
nagyúr

Nano már kapható. [link]
Kíváncsi leszek meddig lesz készleten 234.000 Ft -os áron.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2299) velizare válasza szacsee (#2292) üzenetére


velizare
nagyúr

barebone házakat nézegess. asus gr8, gr6, gr20, msi nightblade, stb. bár utóbbi már szinte túl nagy. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2300) CsonkaImo válasza Televan74 (#2298) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hát, nem sokáig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.