Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nyitva.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2) lowzor


lowzor
veterán

Várjuk a teszteket a friss tulajoktól :)

(#3) HSM válasza lowzor (#2) üzenetére


HSM
félisten

Én főleg a Fury-X gyári vízhűtésével kapcsolatos tapasztalatokra leszek kíváncsi. :K
A memória tuningos dolgok is érdekesnek ígérkeznek, amit bizonyos topikokban néhányak kipróbáltak.

[ Szerkesztve ]

(#4) Yllgrim válasza HSM (#3) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ha kivetkozi a gyermekbetegsegeit akkor jo kis kartya lesz ez, a kovetkezo generaciojara jo esellyel benevezek, akkora mar elterjedt lesz a DX12/Vulkan API meg lesz jo par jatek is.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#5) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Visszatalalos :)
Aztan majd jelentkezem ha nekem is megvan :)

(#6) csatahajós


csatahajós
senior tag

Én még erősen várom az enyémet...ha beválik marad, de akkor azonnal csere full cover EK blokkra a vizet. Ha nem teljesít WoWS alatt akkor jön a 980Ti :D

[ Szerkesztve ]

(#7) lowzor válasza HSM (#3) üzenetére


lowzor
veterán

Ha fesz emeléssel jóval a throttling alatt lesznek a VRM hőfokok, plusz a Win10 driverrel is gyorsul, akkor nagyon jó kis cucc lehet ebből.

(#8) Yllgrim válasza lowzor (#7) üzenetére


Yllgrim
őstag

Kis fesz, kis orajel, kis memoria es ha adja neki, akkor vizesblokk. Na meg driverek :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#9) Honzi


Honzi
senior tag

Kíváncsian várom a beszámolókat.
Csak hogy tudjam mire nem lesz pénzem. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#10) mlinus


mlinus
őstag

görögöknek hála nem hiszem hogy mostanában veszek fury x-et vagy 980ti-t :D (azt veszem amelyik hamarabb bemegy 200k alá, amd-ben jobban bízom ilyen téren)

(#11) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Na, akkor jöhetnek a tapasztalatok! Én is kíváncsi vagyok, hogy teljesít élesben a hűtése. Remélhetőleg nem lesz probléma vele. :) 2600K-val érdemes belevágni?

(#12) Laja333


Laja333
őstag

[ Szerkesztve ]

(#13) mobal válasza CsonkaImo (#11) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem DX12-vel jó lesz!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

[link]

I also had the memory bug.
In the "Furry and Tessy" Test (1920x1080, 4xMSAA) in MSI Kombustor 2.5.0 600MHz memory clock (and standard core clock) gives me 57FPS instead of 49FPS.

(#15) lowzor válasza Malibutomi (#14) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor kevéske lehet az az 500mhz, pedig úgy is brutál sávszélt ad, érdekes.
Magyarázza is, hogy miért skálázódik gyengén a GPU tuning.

(#16) Malibutomi válasza lowzor (#15) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Inkabb idozites, latency lehet a hatterben, de majd az okosok kiokoskodjak.
De ha igy van ertheto miert volta kezdeti hirekben 640gb, es jobb teljesitmeny. Aztan lehet par HBM chip szarabbnak bizonyult.

(#17) tailor74


tailor74
őstag

Esetleg majd ha a gpu fesz lock-ot még sikerül feloldani, akkor lehet még plusz változás, főleg így ~ 20% memória tuninggal együtt... Vagy rosszul gondolom?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18) HSM válasza Malibutomi (#16) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is ez a gyanúm, hogy magasabb lehet a késleltetés, vagy valami órajelarány nem jön ki optimálisra 500mhz-es ramokkal. Dx11 alatt amúgysem a sávszél, ami sokat számít, hanem a késleltetés.
Ez viszont DX12 alatt könnyen megváltozhat, ha egyszerre több dolgot csinálhat a GPU, az átfedi a késleltetést, cserébe a sávszélességre lesz nagyobb szükség.

Amúgy tekintve, hogy eredetileg is 600mhz köré tervezték a HBM-et a Fiji-n, így elég jók a tuning kilátások. :)

(#19) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Sajnos nekem nincs keret ilyesmi kártyára, de várom a véleményeket :) pár helyen olvastam hogy nem egyenletes a sebesség, remélem dx12 erre gyógyír lesz.

V6

(#20) gbors


gbors
nagyúr

Aha, hogy van már ilyen topik is :)

Ide is akkor:
Egy ideje már gyanakszom, hogy a GCN 1.1/1.2 névlegesen igen magas sávszélessége effektíven nem is olyan sok a chip felépítése miatt. A CU-ROP-MC drótozásban lehet valami disznóság...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21) HSM válasza gbors (#20) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes felvetés, szívesen meghallgatnám, mire alapozod.
Az én feltevésem, (280x és 290 alapján) hogy a sávszélesség bőven elég. A 290-en is a memory controller load mérő átlagosan a béka feneke alatt tanyázott, pedig a gyári 1250mhz-en ment csak. Ami még látványos volt, az erősen csúcsos minta a grafikonon, ezért gyanús a késleltetés, mint kulcs.
Ezen kívüli érv, hogy milyen jól elvannak a Maxwell-ek a szívószál memóriàjukkal. Ott a fő trükk szvsz az AMD-hez képest lényegesen nagyobb L2 és a magas memória órajelek, ez a legjobb orvosság a késleltetésre.
Remélem, jól emlékszem az L2 méretekre, most nem tudok utánakeresni.

(#22) HSM válasza HSM (#21) üzenetére


HSM
félisten

Igen, jól emlékeztem az L2 méretekre.
Tahiti: 768KB
Hawaii: 1MB
GM204 Maxwell: 2MB

A difi a Fiji és a nagy Maxwell között is megvan, a Fiji 2MB-ot kapott, a nagy Maxwell 3MB-ot.

(#23) gbors válasza HSM (#22) üzenetére


gbors
nagyúr

Van elméleti és gyakorlati alap is.

A gyakorlati:
A 290X sem skálázódott megfelelően a core OC-val. Nézd meg ebben a tesztben a 290X ref (Über) és a Gigabyte 290X OC viszonyát - átlagosan 7.5%-kal magasabb volt a Giga kártya core órajele, ami a teszteredményeken abszolút nem látszik konzekvensen. Ezzel szemben az ASUS DCU II, ahol a memória is kapott egy kis pluszt, majdnem mindenhol hozza a 8-10%-os előnyt.

Az elméleti:
Nagy a hallgatás az architektúra backend-drótozásáról. Míg a Maxwell szanaszét lett gyalázva az SM-ekhez priorizált ROP-ok miatt, a GCN (1.1/1.2) architektúra-leírások azt engedik sejtetni, hogy a CU-k és a ROP-blokkok 1:1 kapcsolatban vannak. És mivel a ROP-ok nyilván nem a belső buszon keresztül érik el a memória-kontrollereket (ahogy azt az architektúra-ábrák mutatják), hanem direktben vannak hozzájuk drótozva, felmerül a kérdés, hogy a GCN 1.1-ben nem 4 szuverén mini-GPU van-e, amik között az ACE-k koordinálnak.
Persze a fenti felvetés egy extrém véglet, annyi viszont könnyen lehet igaz belőle, hogy a CU-ROP-MC csoportok között igen limitált az átjárás, és mindenki elsősorban a saját dolgával törődik. Úgyhogy a tévedés jogát fenntartom, de a fenntiek elég sok mindent megmagyaráznának...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24) Ghoula válasza gbors (#23) üzenetére


Ghoula
senior tag

Gyakorlati tapasztalat van, bár konkrétumokat most lusta vagyok összeszedni.
1400 felett még hoz a memória, igaz sokat nem, kb. 100 gpuscore FS-ben 1400 vs 1500 között.
1500vs1600 között semmi különbség (azért itt már ki van centizve, lehet hibázik és azért), 4K-ban sem.
Fentiek 1270-1280 as gpu órajellel értendőek.
GPU órajelre gyorsul.

Az elméleti részével nem vagyok ennyire képben, így a sületlenségeket hanyagolnám.

(#25) #45185024


#45185024
törölt tag

Aha szóval itt bújkáltok :)
A Fury Pro tapasztalatokat is itt kell megosztani ?
Akkor annyi hogy már nagyon várom :DD

(#26) mobal válasza #45185024 (#25) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Itt lesz az összes. De egyelőre a téma neve csak a megjelent kártyákat tartalmazza.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#27) #85552128


#85552128
törölt tag

AMD Radeon R9 Fury X Reportedly Suffering From Noise Issues – Presence of Coil Whine and Loud AIO Pump Noise

"AMD’s Antal Tungler has confirmed that the problem exists in early production units. However a fix (for the pump whine) has been applied by Cooler Master USA and it is hoped that the problem has been resolved for future R9 Fury X units."

Lehet érdemesebb várni amíg eladják az "early production" unitokat. Ami a coil whinet illeti az érdekesebb, mivel arról nem írnak hogy változtattak volna és ebből csak ref lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28) Malibutomi válasza #85552128 (#27) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A tobbseg azt irja hogy semmi hangja a kartyanak, akinek hangos az meg szerintem gariztassa ha elismert problema

(#29) HSM válasza gbors (#23) üzenetére


HSM
félisten

A 290X-et passzolom, nálam a sima 290 teljesen jól skálázódott a GPU órajelre emlékeim szerint. :F A memória nem sokat hozott rajta. Ugyanez volt a 7970-ekkel is.

A tesztekben szerintem azért látni anomáliákat, mert 0% power limittel mérnek a legtöbb helyen, és ahol kifut a TDP-ből, ott ugrik a skálázódás.

Ami a memory controller loadot illeti, itt egy kép pl., BF4 multiplayer, sajna csak a grafikon látszik, de elég beszédes: [link]
900/1250MHz voltak az órajelek, és maxgrafika FHD-n és Mantle-ben, élsimítással.
Plusz anno Valley-ben mértem végig a 7970-et: [link]. Folyamatosan hozott picit a memória-OC, de skálázódásnak azért nem nevezném, ellentétben a GPU órajelével.

Nem teljesen alaptalan, amit írsz, bár én a ROP-ok direktben memóriákhoz kötözését nem tartom valószínűnek, inkább azt, hogy ahogy az ábrán látszik, memória-->L2-->CU blokk a ROP-al. Tehát az L2 köti össze az összes blokkot logikai szinten, és ahogy írod, 4 független Shader Engine-be vannak rendezve a dolgok. Nekem legalábbis ez a feltevésem a rendelkezésre álló infók alapján.

[ Szerkesztve ]

(#30) Titanone


Titanone
tag

Engem nagyon furdal egy kérdés. Július 14 előtt semmiképp nem veszek új kártyát.(Fury Pro) (pedig eladtam a 7850-em , most igpről megyek:) )
Ezt a kérdést Abu85 - nak címezném. Mennyire időtálló ez a kártya(Fury X). Ha én most vennék egyet. Ha jövőre még lesz AMD, nem megy csődbe. Vajon mennyit fog érni a kártya, akkori áron számolva? Teljesítményben: mit fog érni, ez a kártya?
Csak feltételezést kérek. Vajon pl. ez még viszi majd fullon: deus ex mankind divided stb.
Én a 4K-tól elvonatkoztatnék. Engem még nem érdekel. A mostani teszteket figyelve szerintem még egy Titan X is ...... ér 4K alatt.
2.5K engem nem villanyoz fel ,Full HD-hoz képest. Úgyhogy csak FHD teljesítmény érdekel.
Gyorsul majd még ez a kártya? 7850-em volt majdnem 3 évig. Tekintve ,hogy még a Dying Lightot is megfelelően végigtudtam vinni, szerintem az AMD eléggé időtálló. Nvidia tényleg vérezni fog dx12 alatt?
Ez nem tudom ebbe a topicba való-e? Igazából Fury-ról szeretnék egy nagy véleményt kapni, valami hozzáértőtől. Tesztektől elvonatkoztatva

Ez mind csak az én véleményem és kíváncsiságom.

[ Szerkesztve ]

(#31) Crytek válasza Titanone (#30) üzenetére


Crytek
veterán

Gyorsul még tuti majd Win 10 startkor ki is derül mennyit.

'Nvidia tényleg vérezni fog dx12 alatt?'

Majd kiderül ha kint lesz valami kézzel fogható Dx12-es game! (Fable Legends, Gears of War Ultimate, Project Cars dx12-es patch..... stb)

Mondjuk ha vérezne is nem tart sokáig majd mert jövőre már jön a pascal az meg dx12-es lesz a javából!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#32) mlinus


mlinus
őstag

(#33) mobal válasza Titanone (#30) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez szerintem konstans. Egy két év és minden elévül!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#34) mackosajt válasza mlinus (#32) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha elolvasod a hozzászólásokat, láthatod, hogy a 6 giga vram-al szerelt titán is az utolsó fél giga tesztjét ugyanúgy belassítja.
Meg még pár kártya teszt hirtelen elokerult pár embertől.
;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#35) gbors válasza mackosajt (#34) üzenetére


gbors
nagyúr

Vszleg az a gond, hogy van konfigurált display a méréskor - így a Windows által elfoglalt VRAM-ot bukja minden kártya.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36) gbors válasza HSM (#29) üzenetére


gbors
nagyúr

Sorry, de az "emlékeim szerint" itt marhára nem elég - pontos mérések kellenek (ugyanez megy Ghoula-nak is). A 7970-nél nem biztos, hogy ugyanez a konfig.
A power limites felvetés nem magyarázat a linkelt HWC tesztre, mert ott vizsgálták, hogy milyen órajelen mentek a kártyák, és a Giga meg az ASUS végig tartotta a gyárit.

Az MC utilization kép teljesen passzol - ha nincs átjárás / minimális átjárás van a blokkok között, akkor könnyen előfordul olyan helyzet, hogy az egyik kontroller malmozik, míg a másik kifogy a kraftból.

Persze, nyilván az L2-n keresztül vannak bekötve - de nem a HUB-on. A kérdés, hogy az L2 partícionált-e.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37) Ghoula válasza gbors (#36) üzenetére


Ghoula
senior tag

Persze, ezt tényleg ennél pontosabban kell tesztelni.
Teszteket meg tudom futtatni, ha leírjátok, hogy mivel teszteljek, milyen beállításokkal,milyen órajelekkel, és milyen infókat szeretnétek látni eközben. (BF4-em nincs)
Annyi, hogy a következő két hetem elég sűrű lesz, így gyors eredményre ne számítsatok, de ha kivárjátok, akkor szívesen megnézem :R

(#38) jedis


jedis
senior tag

visszatalálós :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#39) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Back to the fury topic :K

Újabb ~14 nap várakozás a driverre és W10-re :) A 600 MHz-es mem tuning eléggé érdekes... Csak tényleg miért nem ezzel adták ki mindet akkor? Lehet lesz pár szerencsés Fury-s és lesz pár kevésbé szerencsés. Mint régen a 2 magos AMD procik mag unlockolásánál :))

(#40) HSM válasza gbors (#36) üzenetére


HSM
félisten

Igen, sajnos pontos dolgokra nem emlékszem de arra jutottam, hogy nem igazán érdemes a memória tuningját erőltetni.
Érdekes viszont, amiket hirtelen találtam elmentett eredményeket (amiket nem memória OC hatást tesztelni csináltam, hanem csak úgy), azok a memóriával skálázódtak inkább, nem a GPU-val. [link] vagy [link]. Szóval mindkét esetben az 1100/1400-as tuning a gyári 947/1250 órajelhez képest a memória bő 12%-os tuningjának megfelelő mértékben gyorsult, nem a GPU 16%-os tuingjának arányában. Kíváncsi leszek, Ghoula mire jut. Nála azért a jobb hűtés miatt jóval szélesebb a tesztelhető tartomány, abból inkább okosabbak leszünk. :R

Amúgy a linkelt HWC tesztet jobban megnézve is az jött át, hogy eléggé játékfüggő, kijön-e az Asus memória-előnye, vagy együtt megy a durván azonos GPU órajelű Gigával. Sanszos, hogy én mikor teszteltem, valami memóriára kevésbé érzékeny progival mérhettem.
Mindenesetre érdekes dolgok. :R

Sajnos specifikus teszteket nem tudok már futtatni, amiből bármi pontosabb kiderülne, mivel fél éve eladtam a komplett asztali gépem, most csak notebook van. :(

[ Szerkesztve ]

(#41) mackosajt válasza gbors (#35) üzenetére


mackosajt
addikt

A 290X-emen win8.1 mellett az imént kipróbáltam, de csak 3 GB vramot tesztelt...

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#42) velizare válasza mackosajt (#41) üzenetére


velizare
nagyúr

4gb means 3gb :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#43) mackosajt válasza velizare (#42) üzenetére


mackosajt
addikt

64 bites indításkor látja a 4-et, de kifagy, mint sokaknak.
A 32 bites ennyit tud nálam.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#44) Ghoula válasza HSM (#40) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha odajutok, majd a 290 topikba írok, oda inkább való. Elég lesz az, ha mondjuk FS-el megnézem 1080,1440,4K felbontásokban? Mondjuk 1000/1250 - 1200-ig csak gpu, 1000/1250- 1500 csak mem, gpu 50-esével, memória strap váltás frekiken.Majd magas mem-hez felhúzom a gpu-t, 3 futás átlagát nézve. Drivert nem cserélnék, így ha jó, akkor w10 hekkelt driverrel mérnék.

(#45) Prosector


Prosector
addikt

Ezt láttátok már?

Kivancsi lennék hányan fognak ezzel szorakozni( mondjuk a modderek valoszinu ).

[link]

(#46) mlinus


mlinus
őstag

iponban 260 fölött picivel kapható az asus fury X. a 980ti most 230 körül van, ha jól emlékszem az is hasonló áron indított.

(#47) mlinus válasza mlinus (#46) üzenetére


mlinus
őstag

és ennyi volt. :DDD
jöhet vissza 220ért ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) mackosajt válasza mlinus (#47) üzenetére


mackosajt
addikt

???

Hová rejtették el?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49) mlinus válasza mackosajt (#48) üzenetére


mlinus
őstag

(#50) mackosajt válasza mlinus (#49) üzenetére


mackosajt
addikt

Akkor ezért nem találtam, mikor elérhető termékek között kerestem. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.