Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) Gyufaaa válasza Axel100 (#11850) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nah, azt ne vegyél. :N Én is szemeztem vele, de letettem róla. Vagy rendes vízhűtés, vagy semmilyen.

A többit pedig szívesen! Máskor is!

(#11849) Tomko78 : Ilyen cipőben jártam én is. AC XTREME REV2-es-t kellett lecserélnem mert az új jövevényhez már kevéske volt. Ha felteszel rá még 1 ventit, milyen hőfokokat dob terhelés alatt? Bár max 3-4 fok mínusz,de hát ha kellemesebb lesz a csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#11852) Axel100


Axel100
tag

http://www.pcx.hu/termek/noctua-nhd14-processzorh-361-t-337--48578
Erről vélemény???Jó hűtő???

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#11853) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nálam így alakulnak a hőfokok: [link] (24 fokos szoba, zárt ház)

Direkt raktam kicsit magasabb feszt és húztam fel jobban a procit mert kíváncsi voltam hogy mennyire melegszik. 24/7-re 3766 MHz-en szokott menni a proci 1.43-as load fesszel és 50-51 fokos prime alatt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11854) Axel100


Axel100
tag

Örülnék én is ilyen hőfoknak,az enyém alapból 48fok,na majd ha meg veszem a hűtőt és pasztát hozzá!!!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#11855) siriq válasza Axel100 (#11847) üzenetére


siriq
őstag

Azert az a 47.5 fok sok alapon. Nalam terhelve prime-al ugyan ennyi 3700-on.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#11856) Komplikato


Komplikato
veterán

Érdeklődnék, hogy milyen esélyeim vannak egy jó kis 810-es procival tuning terén alapfeszültségen é/vagy kisebb emelés esetén? Még gyári hűtő van, de az cserélve lesz nyilván.
Egy GigaByte 880GMA-UD2H van alatta, és G.Skill Eco ram (2x2GB 1600Mhz CL7, 1.35V)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11857) Gyufaaa válasza Axel100 (#11852) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ezzel sokkal jobban jársz szerintem. Már csak a tömegéből ítélve is tartalmasabb hűtő és eddig ezt nahyon dícsérik. :K

(#11858) SG3rg0 válasza siriq (#11855) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nekem alapon 36 fok egy Noctua NH-U12P hűtővel!

(#11859) Tomko78 válasza SG3rg0 (#11858) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem alapon nincs gond mert ugy 4 ghz 32 fok csak prime95 alatt 52 fok ja és Cooler Master Hyper 520 n ami nem egy mai darab :D De meglátjuk tavaszal hogy muzsikál és lekel e egyáltalán cserélni

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#11860) Gyufaaa válasza Tomko78 (#11859) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha szellős a házikód, szerintem no para.

(#11861) Tomko78 válasza Gyufaaa (#11860) üzenetére


Tomko78
őstag

Hát 4 db 12 cm venti van benne elől 2db ugyhogy elégé az :D

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#11862) Gyufaaa válasza Tomko78 (#11861) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Abban a viharban nem hiszem, hogy nagy mértékben érezné majd a változást. Persze, hacsak nem 50 fok lesz kinnt. :DDD

(#11863) Tomko78 válasza Gyufaaa (#11862) üzenetére


Tomko78
őstag

elöröl kicsit alakitottam hogy bemenjen a 2 venti :D

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#11864) Gyufaaa válasza Tomko78 (#11863) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:) Én is szeretek moddingolni. Legalább is próbálok. Szeretek alakítgatni a házikón. :K

(#11865) R̲e̲m̲ válasza Gyufaaa (#11864) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Hali!

az CPU-NB, NB, SB/HT feszeket meddig "egészséges" tolni egy 790fxta-ud5 lapon?
előre is köszi

(#11866) Gyufaaa válasza R̲e̲m̲ (#11865) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ebben a hozzászólásban van egy cikk linkelve. Azt olvassd el. Érdemes. :K

(#11867) Tomko78 válasza Gyufaaa (#11866) üzenetére


Tomko78
őstag

Én tudod miröl ábrándozok egy vizhütö rendszeről de házilag pl auto hütöböl csak annyi a cpura meg a gpu megvenni a foglalatot :U

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#11868) Gyufaaa válasza Tomko78 (#11867) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én is már sok féle megoldáson ábrándoztam, de a víz mellett azért nem tettem le egyszer sem a voksomat, mert nem tudnám cipelni egyáltalán a gépet, vagy csak nagyon körülményesen. De ha netán megvalósítod az elképzelésedet, akkor képeket feltétlen linkelj lágyszi. Szeretem az extrém dolgokat! :K

(#11869) Tomko78 válasza Gyufaaa (#11868) üzenetére


Tomko78
őstag

De oldalára fel lehet rögziteni csak annyi baromi nehéz lesz a ház vagy mi lenne egy radiátort kötnénk rá :D

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#11870) Gyufaaa válasza Tomko78 (#11869) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tényleg. Egy öntöttvas radit :DDD Tuti a hőleadás. Azt tutira nem cipelném sehova. :DDD

(#11871) R̲e̲m̲ válasza Gyufaaa (#11870) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

köszi a segítséget :)

(#11872) Gyufaaa válasza R̲e̲m̲ (#11871) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nincs mit! Kellemes eredmény! :K

(#11873) R̲e̲m̲ válasza Gyufaaa (#11872) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

másik kérdésem: a Thuban magnál gyorsabb valamivel a cpu-nb? mert a deneb memóriakezelése elég ramatynak tűnik..... Intelnél láttam 20000mbps-es mem írás/olvasást !!!!DUAL CHANNELben!!! tri-channelben még megértem, de ez igy nagyon tetü...
még így agyonfeszelve meg húzva sem éri el a ddr3-1600 végét, feljebb pedig nem megy az nb...

(#11874) Motion_Blur válasza R̲e̲m̲ (#11871) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szép eredmény! :R

Nekem most 1066-os ramjaim vannak de ~ 1300MHz környékén mennek 6-6-6-18-ban. Viszont a 4x1GB-os kitből egy beszart és most csak három modul üzemel. Ezért érkezik jövő hét elején egy ilyen kit, gondolván arra az eshetőségre is ha váltok i7-re (ami elég valószínű). Kíváncsi vagyok hogy mit fog tudni CL6-ban, ill. CL7-ben egy nem igazán támogatott platformban :U

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11875) Axel100


Axel100
tag

Fhu dominator GT.Enyhén jó ram!!!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#11876) polonic válasza Tomko78 (#11861) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként miért nem dual channelbe vannak rakva a ramok?

[ Szerkesztve ]

(#11877) R̲e̲m̲ válasza polonic (#11876) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

az mondjuk télleg vicces :)

(#11878) darál0w válasza polonic (#11876) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tudtommal ha egymás melletti két slotba van, akkor dual. legalábbis még nem láttam olyan AMDs lapot, amiben ne így lenne...fgolalatszín nemszámít.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11879) polonic válasza darál0w (#11878) üzenetére


polonic
félisten

Ez újdonság nekem. Azt hittem ez a foglalatszínes dolog közös mindenhol.

(#11880) darál0w válasza polonic (#11879) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én is abban a hitben voltam mindaddig, ameddig a saját lapomnál ki nem probáltam( nem a mostaninál) :D

azonos színbe raktam, mint ősinteles. és nem ment ugy dualban :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11881) Tomko78 válasza polonic (#11876) üzenetére


Tomko78
őstag

De duálban mennek a ramok

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#11882) darál0w válasza Tomko78 (#11881) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megtévesztő volt a színezés :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11883) reset válasza darál0w (#11878) üzenetére


reset
senior tag

Akkor az én lapom (Asus M4A89TD PRO) kivétel...Nálam dual módban nem egymás mellett van a 2 RAM - és azonos színűek a slotok...

(#11884) darál0w válasza reset (#11883) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tehát neked 2 külön színbe kell tenni, de nem egymás mellé. :D

van itt kavarás. eddig tuti ugy volt, h egymás mellett.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11885) reset válasza darál0w (#11884) üzenetére


reset
senior tag

Azonos színbe és nem egymás mellé...

[ Szerkesztve ]

(#11886) darál0w válasza reset (#11885) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ahha. akkor mégsincs akkora kavarás :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11887) zsole84 válasza reset (#11885) üzenetére


zsole84
senior tag

Nálam pl. azonos színben és egymás mellett megy dualban.

(#11888) darál0w válasza zsole84 (#11887) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ebben a lapomban nekem is. ez egyértelmú is :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11889) siriq válasza darál0w (#11888) üzenetére


siriq
őstag

Most nalam is egymas mellett dualban azonos szin. A regi felallas: azonos szin nem egymas mellett.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#11890) Tomko78


Tomko78
őstag

Alpenföhn Matterhorn mi a véleményetek mert tesztben elég jól szerepel de ezt a márkát nem nagyon ismerem :F

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#11891) darál0w válasza siriq (#11889) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nálam is így van...de a régi lapomhoz egymás mellett, más szín...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11892) Andrew Greg


Andrew Greg
tag

A kérdésem az lenne, hogy egy 955 B.E. Mennyivel éri meg jobban az árát, mint egy 720 X3 nekem pont egy 720 X3-as procim van, de kicsit gyenge szerintem, nem hajtja ki a VGA-mat normálisan, ami egy GTX 275 és a jövőbe szeretnék egy GTX 460/470-et, csak még várok kicsit az árak optimalizálásával...

Tehát a kérdésem az, hogy megéri cserélni 720 X3-ről egy 955 Black Ed.-re és ha igen, mennyi ráfízestéssel ??

Üdv.

Andrew Greg

(#11893) Gyufaaa válasza Andrew Greg (#11892) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mindenképp megéri! Eleve a 4 mag végett, ha a tiédbe nem lehet aktiválni. C3 megy alapfeszen 3.8-4Ghz-et is. A VGAdhoz pedig a mostani procid is elegendő bőven, ha nem alapon használod! 3.5-3.6Ghz elég minden egykártyás rendszerhez. Persze nem az ASUS finomságáról beszélek. (ARES), de a 4Ghz-es 955 annak is eleget tesz.

Szerk.: Azt a két VGA-t amit linkeltél a mostani procid is simán elviszi, csak tépd meg a száját egy kicsit, ha még nem tetted volna.

BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#11894) Andrew Greg válasza Gyufaaa (#11893) üzenetére


Andrew Greg
tag

Szia!

Köszönöm válaszod, csak sajnos az a baj, hogy nem tudom ezt megtenni, mivel elég antituning a gépem... Tuningba melyik forumba tudnak segíteni leginkább, ami AMD-s leginkább, mert Inteles van elég sok...

Üdv.

Andrew Greg

(#11895) Gyufaaa válasza Andrew Greg (#11894) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ebben a topikban, ahogy a címe is mondja, mindent megtudhatsz a tuningról és alapjairól! Olvasd el az első HSZ-t. Ha kérdésed van abban a topikban megteheted. :K Nem utolsó sorban ajánlanám figyelmedbe OLIVERDA cikkét! Hasznos!

(#11896) balazs0102


balazs0102
senior tag

Áthelyeztem...nem ide kellett volna írnom. Admin töröld pls.

[ Szerkesztve ]

(#11897) Andrew Greg válasza Gyufaaa (#11895) üzenetére


Andrew Greg
tag

Köszii, remélem sikerül hétvégéig egy normálisan tuningolható gépet beállítani...

Üdv.

Andrew Greg

(#11898) Cadal válasza Andrew Greg (#11897) üzenetére


Cadal
őstag

Ha esetleg az írás elolvasása után valami nem világos, azért csak kérdezz nyugodtan. Egy BE procit nem nehéz tuningolni. :K

(#11899) Andrew Greg válasza Cadal (#11898) üzenetére


Andrew Greg
tag

Köszönöm!

Majd másik topikba kérdezek, mert azért ez nem 720 X3 topik :D

Andrew Greg

(#11900) Neck


Neck
veterán

Sziasztok!

Remélem jó helyen zavarok a problémámmal.
Unokaöcsémnek összeállítottuk az alábbi gépet karácsonyra:

AMD PHENOM II 64 X4 955 AM3 BOX Black Edition
Gigabyte GA-770T-D3L AM3
AMD Radeon HD5770
2x2GB KingMAX DDR3 1600MHz
Chieftec CTG-500-80P
Samsung 1TB HDD
Samsung DVDRW

A boltban rakták össze, nem néztem meg, normálisnak tűnik, a BIOS is be van állítva, ilyesmi.

Unokaöcsém rakott rá egy Win7-et, nem volt az igazi, elfelejtett particionálni, elhoztuk hozzám, mondom megcsinálom neki.
Nekik nem volt zavaró az alábbi:
Elindítottam a gépet, bejön a Win7, a proci idle. A táp 12cm-es ventije szépen nyugodtan forog, hűvös. VGA szintén. A procin üvölt a venti, dől belőle a meleg. Ha rajta van az oldala a gépháznak, akkor nagyon üvölt, szerintem maxon megy a venti, ha leveszem az oldalát, kicsit csökken, de még így is nagyon durva.

Szerintetek mi lehet? Ez így normális? Én nem vagyok annyira jártas a témában, intelem van már egy ideje. Mit nézzek meg? Légyszi segítsetek :) Ha azt mondjátok, hogy rendben van, akkor lesz*rom, van mindenre legalább 2-3 év gar, szóval nem izgat, de gondoltam azért megkérdem :D

MOD: A srácok bűvészkedtek a boltban, állításuk szerint a memó 1600on jár. Hol kezdjem a nézelődést? :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.