Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) medek3 válasza zetecR (#2750) üzenetére


medek3
aktív tag

nálam, nem indul el csak, ha auto-ra állítok mindent, vagy alaphelyzetben.Sőt!!
Már annyira hozzászokott az IDE-hez, hogy nem akarja látni a vinyót AHCI-ben akkor sem ha újra telepíteném a windows-t. Tudom, én bénázok el valamit.
Emlékszem "régebben" szó volt róla, hogy melyik deszkán működik és melyiken nem.
Ha jól emlékszem három típusú "tuningot" választhatok
Manual
OC Ram és OC Processzor. Én a harmadikat választva csak az FSB-t (125), RAM Voltage (1.7) és a CPU Voltage (4.250 ?) állítottam.
A RAM-ot automatikusan 1666 állította be. Sokadik próbálkozás után felhagytam az AHCI-vel és az USB3-at is letiltottam.
Lehet van ennél jobb alternatíva.
PL. Gigabyte alaplap. :))

(#2752) echterion válasza medek3 (#2751) üzenetére


echterion
nagyúr

Van bizony. :K

**********

(#2753) medek3 válasza echterion (#2752) üzenetére


medek3
aktív tag

Lassan kezdek aggódni, ez a kékhalál elég gyakori. Lehet vissza kellene állítanom alapjáratra és venni egy 6670-est hozzá.
Pont tegnap szólt az asszonykám, hogy csökkent a villanyszámlánk az éves végelszámolásban, így a havi átalány is lentebb kúszott. A samu Lcd tévé nem hiszem, hogy kevesebbet fogyaszt mint a régi crt-s tv így marad az egyetlen a LIano javára írni a számlacsökkenést.
Te milyen alternatívát találtál?

(#2754) helkis


helkis
addikt

üdv srácok!

egyik ismerősöm vett egy FM1-es konfigot (vacsi új) Asrock A55M-HVS alaplap, A4-3400-es proci, 2x2gb kingston ram. az integrált gpu-t használja, és egy idő után érdekes villogás jön elő

ide feltöltött egy video-t róla.

amiket eddig megcsináltam vele:
-biosupdate
-full reisntall (win7 x86, x64, win8pre - itt már telepítés közben is csinálta a srác szerint)
-energiagazdálkodás kikapcsolása
-1333-as ramok visszavétele 1066-ra
-csak 1rammal és visszavéve

-6600GT-t berakva (ezzel úgy néz ki jó.. (két hete nem jött elő)) szóval akkor proci garis csere? :F

volt már valakinél hasonló?
mit lehetne még kipróbálni, stb..
előre is köszi!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2755) echterion válasza medek3 (#2753) üzenetére


echterion
nagyúr

i3 530. Keveset fogyaszt, mellette megfelelően erős. És a fullHD monitor miatt kellett egy erős vga is, ez 6850 lett. Mikor megvettem a Llano-t, még nem gondoltam volna, hogy monitorcsere lesz.

(#2754) helkis: Volt már itt olyan, akinél volt ilyen hiba, de úgy tudom, nem sikerült még megoldást találni rá.

[ Szerkesztve ]

**********

(#2756) petakpa1 válasza helkis (#2754) üzenetére


petakpa1
őstag

Szia,

Nekem szinte ugyanez a problémám. Időnkként felvillan a a desktop. Neten desktop flickering-nek írják a jelenséget. Elméletileg van rá egy hotfix driver, de nekem sajnos nem oldotta meg, bár mintha ritkábban csinálná azóta. Neki milyen driver van fenn? Nekem a legutolsó 12.3-as volt először, aztán csak a graphic card driverben visszaálltam 11.6b-re. Kicsivel jobb lett, de továbbra is idegesítő:(

Azt is olvastam, hogy ha GPU órajejélt 400 MHz-re vissszavesszük 2D-ben, az megoldja a problémát. Ezt még nem próbáltam.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#2757) zetecR válasza petakpa1 (#2756) üzenetére


zetecR
addikt

Neked si A4-ed van ugye?
Mert mintha csak a kisebb Llano produkálnák ezt, nem?

(#2758) #92888064


#92888064
törölt tag

próbálta valaki a diablo 3 open bétát?
fullhd felbontáson max grafinkán röccenésmentesen fut. most ennyire gagyi a játék, vagy ennyire jól optimalizált?

[ Szerkesztve ]

(#2759) petakpa1 válasza zetecR (#2757) üzenetére


petakpa1
őstag

A6-3500

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#2760) Mercutio_ válasza petakpa1 (#2759) üzenetére


Mercutio_
félisten

Affene, újabb érv, hogy miért vegyek inkább 3650-et :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2761) echterion válasza zetecR (#2757) üzenetére


echterion
nagyúr

Igazad lehet. Nálam sem volt ilyen gond a 3850-essel.

[ Szerkesztve ]

**********

(#2762) medek3 válasza helkis (#2754) üzenetére


medek3
aktív tag

Na nekem is ugyan ilyen csíkok vannak A6 és asrock. Csak az app charger, Realtek Lan illetve audio drivert telepítettem fel a szűz vindows-ra . Szerintem az AXTU kavarhat be.Miután letöröltem megszünt.
Legújabb catalyst, juni 10-es dx sdk. Ne a asrock-os , hanem az AMD oldaláról töltsd le az SB drivert

[ Szerkesztve ]

(#2763) helkis válasza petakpa1 (#2756) üzenetére


helkis
addikt

köszi srácok! :R továbbítom az infókat a tulajnak, remélem hamar lepróbálja! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2764) medek3


medek3
aktív tag

Azért érdekes, hogy régebben is fent volt az AXTU és nem produkált ilyet. Mióta az 1.8 as bios update-et felraktam azóta szarakodott.

Bár ahogy látom petakpa1 neked asus-od van, így maradhat a proci a ludas.
Meg kell kérdeni az AMD honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#2765) Tomix24 válasza helkis (#2754) üzenetére


Tomix24
addikt

Nálam is volt csík. Kikapcsoltam a képernyővédőt és a képernyő kikapcsolást. Azóta nem csinálja. Amd catalyst hiba lesz.

(#2766) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Gyors kérdés: AMD Llano A6-3500 fogok venni, most 1 db 4 GB DDR3 modult vegyek vagy 2x2 GB modult? Dual channel érezhető? Érdemes pár Ftal többet adni a 1333-1600 Mhzre? :R

(#2767) Tomix24 válasza GIJoe (#2766) üzenetére


Tomix24
addikt

Dual channel 1600 Mhz :K

(#2768) echterion válasza GIJoe (#2766) üzenetére


echterion
nagyúr

Vegyél, kivéve, ha 1-2 hónap múlva 8 GB-ot tervezel. Az 1600 MHz a minimum, ha játszol is.

**********

(#2769) GIJoe válasza echterion (#2768) üzenetére


GIJoe
addikt

Tomix24, echterion :R

(#2770) arty válasza zetecR (#2757) üzenetére


arty
veterán

nekem A4 van, de nem csinálja

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2771) petakpa1 válasza petakpa1 (#2756) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem megoldódott, kiderült, hogy a d-sub kábel nem volt 100%-os. Mellesleg, hogy a szarba lehet az, hogy sem egy Geforce 6600GT-vel, sem egy ATI HD4650-nel tiszta volt a kép ugyanazzal a kábellel, és LCD TV-vel, az Asus lapomra integrált HD5530-al meg vilódzott?

Ki érti ezt?:F:F:F

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#2772) echterion válasza petakpa1 (#2771) üzenetére


echterion
nagyúr

A számítástechnika szépségei, ugyebár. :K
Örülök, hogy megoldódott a probléma. :C

**********

(#2773) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ennek a 2 új desktop procinak a boltokba kerüléséről van valami infó?

A8-3820: négy CPU mag, 2.5 GHz alap CPU órajel (2.8 GHz Turbo Core), 65W TDP, 400 Radeon mag, 4 MB L2 cache

A6-3620: négy CPU mag, 2.2 GHz alap CPU (2.5 GHz Turbo Core), 65W TDP, 320 Radeon mag, 4 MB L2 cache

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2774) Tomix24 válasza Mercutio_ (#2773) üzenetére


Tomix24
addikt

Lesznek? :Y

(#2775) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Már korábban is írtam, A3850 Giga UD2H lap random elsötétül a kép max 2-3 másodpercre majd mint ha mi sem történt volna minden jó. Akár filmnézés akár net, tökmindegy. Próbáltam a feszekkel is játszani de semmi, most defaulton van minden. Ötlet?

Csak a TDi!

(#2776) echterion válasza IRON STORM (#2775) üzenetére


echterion
nagyúr

Alkatrészenként próba más, jól működő cuccokkal. Ha ez nem megy, gari.

**********

(#2777) IRON STORM válasza echterion (#2776) üzenetére


IRON STORM
őstag

max memóriát tudok cserélni... 2x4 giga kingmax van. A többit nem tudom sajna.

Csak a TDi!

(#2778) maxatesz válasza arty (#2770) üzenetére


maxatesz
tag

Neked milyen konfigurációban van az A 4 procid?

[ Szerkesztve ]

(#2779) arty válasza maxatesz (#2778) üzenetére


arty
veterán

silverstone lc10b+asrock a75m+a4-3300+adata 2x2g ddr3-1600+samsung 2T hdd
lcdtvre dsubon/vga-n van kötve, 1360x768-ban
vetítőre pedig hdmi-n, 1280x720-ban

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2780) El Kebir válasza IRON STORM (#2775) üzenetére


El Kebir
őstag

Milyen monitor, melyik kimeneten, milyen kábellel? (ha jól értem csak a kép sötétül el, a futó, igp részt is használó, alkalmazások nem akadnak meg, a háttérben mennek addig?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#2781) IRON STORM válasza El Kebir (#2780) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szia! Egy Philips lcd tv, hdmi kábellel. Amikor elsötétül, a hang is elmegy aztán a képpel együtt jön vissza... elvileg nem fagy meg a rendszer, az eseménynaplóba semmi nincs az adott időpontra.. nem értem :F

szerk: a kábelt nem tudom milyen, sztem noname bár ehhez nem értek, sima hdmi kábelnek tűnik.

azt nem tudom hogy az alkalmazásokkal mi történik mert teljesen elmegy a kép mintha kikapcsolna egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#2782) arty válasza IRON STORM (#2781) üzenetére


arty
veterán

másik kábellal próbáltad?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2783) IRON STORM válasza arty (#2782) üzenetére


IRON STORM
őstag

még nem erre nem gondoltam... :B veszek másikat akkor megnézem.

Csak a TDi!

(#2784) arty válasza IRON STORM (#2783) üzenetére


arty
veterán

olyat keress, amin 1.4-et vagy ethernet chanelt irnak extraként. az biztos, hogy jobb minőség (nagyobb sávszéligény, ergo kénytelenek jobbra csinálni, ergo a pécés 1080p-t simán elviszi majd. én sparban ilyeneket vettem 8-900 forintokért, mind bevált)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2785) Mercutio_ válasza arty (#2779) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a konfig csak HTPC (+letöltőgép) funkciót lát el?

Játékokat, videó konvertálást/kódolást próbáltál rajta?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2786) arty válasza Mercutio_ (#2785) üzenetére


arty
veterán

alapvetően htpc, de keveset játszottam is rajta

trackmaniat, sonic4-et, flock!-ot

mkvt szoktam rajta dvdbe kódolni, convertXtodvd-vel

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2787) PonPon


PonPon
senior tag

Ez elég jó ramnak tűnik, szerintetek?
[link]
1600mhz cl7

(#2788) echterion válasza PonPon (#2787) üzenetére


echterion
nagyúr

Kiváló lesz, ha menni fog a lapoddal.

**********

(#2789) Cobra.


Cobra.
őstag

A6 mellé be lehet rakni egy 5670-et CF-be?

(#2790) echterion válasza Cobra. (#2789) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet, de mi értelme van?

**********

(#2791) Fooler89 válasza echterion (#2790) üzenetére


Fooler89
őstag

CF-be?

[ Szerkesztve ]

(#2792) echterion válasza Fooler89 (#2791) üzenetére


echterion
nagyúr

Ugye, nem hybrid CF-re gondolt? Legalább is nem azt írta, csak sima CF-et. Én csak sima CF-re gonoltam, az meg se fordult a fejemben hogy hybrid-re gondolt. Azt valóban nem lehet megcsinálni.

**********

(#2793) x_o_n


x_o_n
veterán

üdv,hol lehet beállitani hogy mennyi ramot használjon az apu?
illetve milyen időzitést érdemes beállitani a ramoknál hogy ne 1333-ban menjen?
jelenleg a lap tunning opciójával megy igy de feleslegesnek tartom hogy 3ghz-n ketyegjen a cpu hogy 2000mhzn menjen a ram.

a8-3850/asusf1a75m/2x2 2000mhz gamer adata

(#2794) mttaas82


mttaas82
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!

Amd x3 710 procim van szeretnék átállni Liano-ra kérdésem az lenne, hogy melyik procit ajánlanátok helyette kb ez a tudás kellene csak fogyasszon kevesebbet!

Előre is köszi!

Go-Button!

(#2795) Fooler89 válasza echterion (#2792) üzenetére


Fooler89
őstag

Így van. Közben utána néztem.

Mivel egy darab 5670-et akar belerakni így én azonnal hibrid cf-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#2796) Mercutio_ válasza mttaas82 (#2794) üzenetére


Mercutio_
félisten

A6 3500 ami 65W-ot eszik max. és ebben az integráltVGA-ja is benne van, vagy kicsit többért erősebb az A6 3650 ami már 100W-os TDP-be van besorolva, de szvsz nem eszik annyit és a K10STAT nevű programmal jól lehet alulfeszelni amivel benyomható a 65W-os tartományba a max fogyasztás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2797) atti_2010 válasza mttaas82 (#2794) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ugye tudod hogy alaplapot is kell cserélned? Az a 3870K valamivel még többet is tud de jóval kevesebbet fogyaszt, viszont az IGP-t akarod használni vagy dVGAT ?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2798) x_o_n válasza x_o_n (#2793) üzenetére


x_o_n
veterán

helyesbítek

az IGP mennyi ramot használjon-ezt hol lehet beállitani?
illetve a ramot hogy 2000mhz-en ketyegjen,mert most 1333mhz-n megy
csak ugy megy 2000mhz ha az asus lapon bekapcsolom a tunning funkciót de akkor a cpu is felugrik 3000mhz-re ami nekem felesleges.

a8-3850/asusf1a75m/2x2 2000mhz gamer adata

(#2799) echterion válasza mttaas82 (#2794) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha az igp-t nem fogod kihasználni, akkor szvsz nem érdemes váltanod. Ha igen, akkor én 3650-est vennék, ami egy maggal erősebb, cserébe ugyanannyit fogyaszt egy 4670-es szintű vga teljesítményét is hozva.

**********

(#2800) BlueAthlon válasza x_o_n (#2798) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

IGP memória méret:

NB configuration->UMA frame buffer size.

2000-es ramra egy jó példa:

125-ös host clock és 8x-os memóriaszorzó (DDR3-1600). Időzítésekkel és fesszel lehet, hogy játszanod kell, mert ő 1600-hoz próbálja állítani őket, mert csak a szorzót figyeli, a host clock emelést nem veszi figyelembe.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.