Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dalee


Dalee
aktív tag

Hi!
Ismeri vlaki ezt a programot?
Nagy vonalakban mit lehet vele kezdeni?
Mivel tud többet/mást mint a Premiere?
Nincd meg valakinek a help pdf állománya?

(#2) L_ajos válasza Dalee (#1) üzenetére


L_ajos
őstag

Bővebben: link

Ez az első...de ha a link ben a 01et átirod akkor a többi is megjelenik! Pl: 02..03...04 :D
http://technology.communication.utexas.edu/dv/PDF/aewebhelp_01.pdf
(EZT)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#3) Dalee


Dalee
aktív tag

Nem tudná valaki a 6 pro CD-n található pdf leírást elküldeni?

(#4) gege71.hu


gege71.hu
addikt

régi topik de a kérdésem remélem értő szemekre talál itt:

Belinkeltem a Hide And Seek (Bújócska) c film elejéről a kezdőfőcímét. A főcímszövegek szöveg-effektjei az érdekesek. Szerintem nagyon ötletes.

Kérdés 1.
Ezt vajon after effect-tel csinálták?

Kérdés 2 :
Ha igen akkor kb milyen eszközökkel a progin belül? (vmi rövid tutorial leírást vagy ilyesmit nagyra értékelnék)

Kérdés 3:
Ha nem akkor vajon After effect-tel is elérhető e leglábbis hasonló eredmény?
--->goto Kérdés 2. zárójeles rész :) Ill. milyen más szoftver alkalmas hasonló eredmény eléréséhez?

Itt a link:Bővebben: link (24MB / avi)

(#5) gege71.hu válasza gege71.hu (#4) üzenetére


gege71.hu
addikt

up
:F

(#6) gege71.hu válasza gege71.hu (#4) üzenetére


gege71.hu
addikt

???

(#7) Fercsa válasza gege71.hu (#6) üzenetére


Fercsa
senior tag

szia gege:)
flashbe konnyeden megcsinalhatnam:)
de az nem kimondottan film vago progi:D
effects-el mar reg foglalkoztam...de szerintem abban is konnyen megoldhato... de leirast ne varj tolem ,mert tenyleg reg foglalkoztam vele...

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#8) LucifeI2 válasza gege71.hu (#6) üzenetére


LucifeI2
őstag

mindjárt letöltöm, de annyira nem értek a progihoz, max haverjaim megtudom kérdezni ha senki sem segítene:)

(#9) LucifeI2 válasza Fercsa (#7) üzenetére


LucifeI2
őstag

sztem azzal csinálták, de majd hátha haverom jobban ért hozzá majd ha valamelyik nap találkozok vele megkérdem:) de sztem addigra már segít vki neked, minden esetre itt van egy-két leírás

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#10) gege71.hu


gege71.hu
addikt

kösz nektek majd ránézek a leírásokra :)

(#11) M@tt|-|3W


M@tt|-|3W
csendes tag

Sziasztok! Csak gyanítom de nem vagyok benne biztos, hogy az ezen a weblapon található pda-ban lejátszódó videó www.horizonline.hu ebben az adobe after effectben készülhetett. De nem tudom. Aki többet tud a programról, kérem egy magyar linket dobjon be! Előre is köszi mindenkinek bye.

(#12) drCaligari válasza M@tt|-|3W (#11) üzenetére


drCaligari
tag

Nem elképzelhetetlen, hogy AE-be készült lévén ki lehet préselni belőlle flasht is, de nekem az a gyanum, hogy nem bonyolították túl és inkább Flashben csinálták az egészet. Egyébként pedig szerintem még kismillió programmal is készülhetett, nem tűnik tul bonyolult anim.-nak. Sajnos magyar linkkel nem szolgálhatok, de a http://www.creativecow.net/articles/aftereffects.html címről minimális nyelvtudással igen sok segítséghez juthatsz.

(#13) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

A billentyű kombinációkkal kapcsolatod kérdésem lenne. Az AE7-hez a Total Training videóban van egy olyan gyorsbillentyű, hogy az adott panelt teljes méretre hozza, a többit elrejti. Így pl. a timeline vagy a composit ablak teljes méterben látható, hogy könnyebben lehessen dolgozni. A csávó Mac-en mutatja be a progit, de mondja mellé a PC-s megfelelőt is. Ennél pl. Az ESC alatt és az 1-es bal oldalán lévő bill-t kéne nyomogatni. Nekem ott egy 0-a van, de a hatás elmarad... Ez vonatkozik még pár másik gyorsbill.parancsra. Vagy pl. kinek van a billentyűzetén külön szögletes zárójel gomb :F Most venni kell egy angol klaviatúrát, hogy lehessen normálisan kezelni a progit, mert egy csomó funkciót nem lehet elérni a menüből, vagy mi?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#14) BigBadPlaYeR válasza BigBadPlaYeR (#13) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Oké, én vagyok a hülye. Átállítottam a billentyűzetkiosztást amerikai angolra és így megy. :W

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#15) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hali!
Vki letudna nekem irni picit erhetobben hogy ezt hoyg tudnem megcsinalni?:D[text]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#16) Jah'rakal


Jah'rakal
csendes tag

Hi!

Valaki tudna segíteni,hogy milyen hangkarikat támogat rendesen hibamentesen az alkalmazás?köszi :R

(#17) Jah'rakal


Jah'rakal
csendes tag

Ezt a hangkarit néztem ki: Creative X-Fi Xtreme Audio

(#19) DerDer


DerDer
tag

Trapcodeot ismeritek? Nagyon látványos beépülő alkalmazás, ám sajna hiába van meg az összes plugin, sajnos nemtudom telepíteni
Aki használja kérem segítsen!

(#20) akyyy


akyyy
senior tag

nekem müködik. mi vele a gond?

(#21) harry3


harry3
őstag

Sziasztok. Valaki tudna nekem segíteni, hogy lehet tűzgolyót csinálni, és tudnátok írni tutorialokat, mert kicsit nehéz, hogy most kezdtem. Légyszi már az agyamra megy.

(#22) Csongi79


Csongi79
csendes tag

A Youtube-on van számtalan tutorial. A guglinak is vannak rá találatai.
Én is most kezdtem vele foglalkozni. Jó programnak tűnik. Kár, hogy hamarabb nem találtam rá, pedig nem egy Adobe terméket használok.

Igazán jó tutorialokat ezeken a címeken találtam:
http://www.videocopilot.net/tutorials/
http://library.creativecow.net/tutorials/adobeaftereffects
http://www.trapcode.com/ - ez utóbbit már írta is valaki

Ha valakinek esetlen van kedve, ideje, akkor készíthetne pár magyar nyelvűt is! ;)

What You See Is Not Sure What You Get :) - WYSINSWYG

(#23) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok! Problémája van az egyik haveromnak a progicskával. :) Kiiírta hogy After Effect inicializáslása, és amikor végig ment a csík, nem történt semmi, és amikor újra megcsinálta, akkor írta ki hogy egyszerre csak egy adobe cuccost telepíthetek. De nekem csak ez fut épp!! -.-
pls help

[ Szerkesztve ]

(#24) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Remélem valaki ég olvassa ezt a topicot
A következő kérdésem lenne.
Van egy 1 perces videom amibe néha kilátszik a háttér ami igencsak rózsaszínes, viszont maga a film egy szürke raktárban játszódik szeretném a rózsaszin falat kiszürkíteni hogy neüssön el a film többi részétől valaki tudna erre megoldást mondani?
Előre is köszi

(#25) Nevano


Nevano
csendes tag

Úgy néz ki nem :)

A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga. ... Hirosima '45 .... Csernobil '86 ...... Windows '95 ...

(#26) GabN73


GabN73
addikt

(#27) Adams007 válasza Songo (#24) üzenetére


Adams007
tag

Hello!
Ha fekete fehér a video, akkor egyszerűen megoldhatod pl. egy Channel Mixer-rel (monochrome beállítást használva), ha színes, akkor a Change To Color effektet ajánlanám, mellyel egy színt (színtartományt) cserélhetsz ki egy másikra (jelen esetben szürkére). Megadható továbbá, hogy mennyire legyen lágy az átmenet, de tökéletes eredmény nem valószínű. (Főleg ha van hasonló színű terület a videón máshol is, amit nem szeretnél változtatni)

(#28) GabN73


GabN73
addikt

tényleg a tutoarialok :P
Javítva :DDD
most nézem hogy nem volt jó a link :(

(#29) Noel Ryyka


Noel Ryyka
csendes tag

Miért lehet az, hogy CIF felbontású 3gpp fájllá is(kb 5 perc hosszú a videó) több, mint 10 percig renderel az AE egy videót?(proc: E8500@ 3.2 Ghz, mem. 4 giga(3.3 a 32 bit miatt)

(#30) gergo901025


gergo901025
csendes tag

Hali.Valaki talán tud megoldást a problémámra.AE ben a timelinén ha zenét tezsek be és húzgálom ide oda a helyzetjelölőt lásd:vesszöcske kék és bubi van a tetején) nem szól a sávba rakott zene vagy hang.nah miért?codek vagy mi?előre kösz :))

(#31) Adams007 válasza gergo901025 (#30) üzenetére


Adams007
tag

Hello!
After Effects-ben csak RAM Preview esetén van hang, ha egyszerűen lejátszod, vagy húzogatod a CTE-t akkor nincs.

(#32) viky85


viky85
csendes tag

nekem 1 olyan gondom lenne hogy leszedtem a programot és mikor kész vagyok mindennel és le szeretném játszani a videot akkor iszonyatosan beszagat a lejátszásánál :S és ötletem sincs hogy mi lehet a gond :S
2magos intel 2.6ghz processzorom van
2gb ram
geforce 8600gt video kártyám
legujabb drive-rek plus k-lite codec pack
és ötletem sincs mért szagat be ennyire a lejátszásnál 5-6fps-el játsza csak le :S

(#33) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok! Teljesen új vagyok még itt, bár úgy látom, nemigen pörög ez a topic. Lenne egy-két kérdésem.

Tegnap feltettem az After Effects próbaverzióját, gondoltam, kipróbálom, és a tutorialokban látott összes preset és template hiányzik belőle. Konkrétan az Adobe>After Effects>Support files>Templates mappa úgy ahogy van, hiányzik. Ebben vannak állítólag az AE renderelt animációi AET kiterjesztésben, és a szöveg animációk FFX kiterjesztésben. Az egyik nem magyar nyelvű fórumon azt írták, hogy telepítés közben ki kell pipálni az összetevők telepítését, de minden ki volt pipálva, mégis hiányzik az a mappa.

A jó kis background animációk, köd, gomolygó füst meg egyebek. Plusz a remek szöveg animációk, amelyekkel pazar inzerteket lehetne csinálni, azok mind hiányoznak.

Van valakinek tippje, hogy honnét szerezzem be ezeket? Mert ezt a trialt az Adobe oldaláról töltöttem le, és hiányos. És már csak 29 napig próbálgathatom... :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#34) Rayyy


Rayyy
senior tag

Bepróbálkozom itt, hátha válaszol valaki :))

Egy animációt képszekvenciába rendereltem, plusz kértem mellé minden egyes kép alfáját is... tehát van egy képszekvencia és a hozzá tartozó alpha szekvencia. Ebből kellene nekem egy átlátszósággal rendelkező videót csinálni, csak nem tudom hogy. Azt tudom, hogy After Effects-el lehet, de nem találtam még rá a megoldásra, ha esetleg valaki tudja, az megírhatná, vagy az is elég, ha dob egy linket, ahol akár angolul leírják, megmutatják... köszönöm!

Minden a legnagyobb render!

(#35) Rayyy válasza Rayyy (#34) üzenetére


Rayyy
senior tag

Egy megoldás:
Behívom AE-be mindkét szekvenciát, a timeline-on úgy helyezem el őket, hogy az alfás szekvencia van felül, majd az alsónak a Mode / Track Matte beállításoknál Luma Matte opciót adok és már látszik is, hogy alkalmazza az alfa csatornát! :C
Ezután lehet renderelni alfás FLV-be.

Minden a legnagyobb render!

(#36) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Huh, nem sokan írnak ide. Tudna nekem valaki segíteni? Felvettünk egy templomot, a kamera bal fölülről jobb alulra veszi föl és elhagyja. A tornyon nincs óra, de rá kellene vetíteni egyet. Meg tudná valaki oldani? Bekerülne aztán a stáblistába is :)

(#37) BonFire válasza Crystalheart (#36) üzenetére


BonFire
veterán

Ez egy döglött topic. 3as Bakter honlapján fut egy AE fórum, ott felteheted a kérdésedet. Valószínűleg választ is kapsz rá.

KATT!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#38) Crystalheart válasza BonFire (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz! :DDD

(#39) gyurma88


gyurma88
csendes tag

profi, megbízható videó animátort keresek. Aki egy cég 3d grafikus animációs intro videóját elkészítené. hd felbontásban kedvező áron. horvathkrisztian@nyugdijalap.com

http://www.jft.sze.hu

(#40) BonFire válasza gyurma88 (#39) üzenetére


BonFire
veterán

Rossz helyre írsz, mert ez egy döglött topic (még szerencse, hogy néhányan monitorozzuk...).

Viszont ha profi videót akarsz, keresd Gery Greyhoundot, alias Tomanovics Gergelyt; ő a legprofibb az amatőrök közül ilyen munkákban.

Itt a blogja a Facebook elérhetőségével meg mindennel.

Itt egy munkája mintának, hogy tudd, mire számíthatsz.

A politikai meggyőződésével meg nem kell foglalkozni. Ez céges munka, másról szól, szépen meg fogja csinálni, ha megegyeztek. És elégedett lehetsz a végeredménnyel.

Az email címedet soha ne írd ki egy nyílt fórumra, hacsak nem akarsz egy csomó spamet! Ha megegyezel valakivel, privátban úgyis tudtok emailt cserélni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#41) INTELligent


INTELligent
senior tag

Miért nem hallom AE-ben a felhasználni kívánt videó hangját?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#42) BonFire válasza INTELligent (#41) üzenetére


BonFire
veterán

Ha nem a Play/Pause-zal játszod le, hanem a RAM preview-val, akkor hallani fogod (persze csak azt a részt, amit már előre renderelt a ramba).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#43) INTELligent válasza BonFire (#42) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#44) Katumoto712


Katumoto712
tag

Hello.

Vga kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni.
Most gt 750M kártya van a gépemben,de mint kiderült ez épp hogy elég az After effecthez,így notebook csere lesz belőle,viszont most jól szeretnék választani.
Lenovo y510p notebookot néztem ki GT755 SLI vel.A kérdés hogy ajánljátok e az SLI kártyákat az after effecthez,illetve adobe premierhez vagy inkább nézzek gtx es gépeket amik nem SLI KÁRTYÁSOK.?

Köszönöm.

(#45) BonFire válasza Katumoto712 (#44) üzenetére


BonFire
veterán

Én alapból semmiféle notebookot nem ajánlanék hozzá, hacsak az nem valami hűdeszuper-ultraprémium kategória. Csak az egy millió. Inkább egy válogatott elemekből álló, combos asztali gépet. Különben csak szenvedni fogsz vele.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#46) Katumoto712 válasza BonFire (#45) üzenetére


Katumoto712
tag

Köszönöm,de rá vagyok kényszerülve,mert folyamatosan utazom.
Egy Lenovo y510p notit néztem ki
i7 • 4700MQ • GeForce GT 755M SLI
Ezzel a konfiggal.300eft
Nem tudod akkor a cuda tudja teljes egészében használni az Sli-t vagy előnyösebb ha veszek egy db erősebb kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#47) quasarus


quasarus
tag

Sziasztok.

After effectben és premierben jártas embert keresek.
Aki jelenleg nem dolgozik , nincs munkája, ráér stb.

Tudtok valamilyen álláskereső oldalt, ahol specifikusan vágó-editort találok?

(#48) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy miként tudok készíteni egy fényvillanást illetve valamiféle szöveg beugrást.

Szakmai hét van és kell csinálni egy terméknek vagy szolgáltatásnak egy teljes arculatot.
Én elvállaltam a 3D-s reklámfilmecske részét, de tudtam, hogy az AE-hez nem értek, de hát így tanul az ember. Az űrhajó egy ponton átvált úgymond fénysebességre és eltűnik. Az eltűnés pillanatára szeretnék berakni egy fénycsillanást. Mindezek után jelenne meg a szöveg (logó, név, meg a szlogen). Nem azt kérem, hogy írjátok le pontról pontra, de tutorialt, ami ezt csinálja linkelnétek azt megköszönném, mert nem találtam olyat. (csak ilyen fegyvereffektet meg körvonal bevilágítást meg olyanokat, amik nekem nem jók)

Bármi egyéb tutorial, amitől jobbnak tűnhet a kész munka azt megköszönném!

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

Jelenleg egy renderképet tudok mutatni, amin a picike űrhajó pont nincs rajta! :)

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#49) szabog4 válasza szabog4 (#48) üzenetére


szabog4
aktív tag

Egy ilyet találtam! Ebből indultam ki! Megszereztem a plugint, de még animálni nem tudom! Folyamatosan ott marad a fény! :/

https://www.youtube.com/watch?v=w-JG1n_Yeo8

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#50) szabog4 válasza szabog4 (#49) üzenetére


szabog4
aktív tag

Elkészítettem, de puritán módon! Az áttűnést meg a fényeket is képkockánként csináltam! Tehát a fény effektet körülbelül 6 képkocka másolatból csináltam! Puritán, de valamit csinálni kellett!

Ettől eltekintve szívesen fogadom a tutorial videókat! :R :R

HUN_Thorpedo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.