Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 15:11:36

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) kzolee216 válasza JulesTS (#66099) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Köszönöm, bár az idén valszeg nem fogok már bele ilyen projektbe, de eszemben tartom a tippet :R

@zsalesz: Na igen. Örüljünk, hogy egyáltalán szimulátorozhatunk ;] (persze amikor engedik a gyerekek és az asszony se néz a szúrós szemeivel, amikor beülök lazúlni) :P

(#66102) zsalesz válasza kzolee216 (#66101) üzenetére


zsalesz
tag

Pontosan! Ezzel én is így vagyok. Lopott idő... Az a szúrós szem effektus az gyilkos is tud lenni... :Y

(#66103) camaro79


camaro79
aktív tag

Tegnap ismét AC-vel játszottam Kakucs és Euroring miatt. Hát, hogy mennyire csalódás volt iracing után (mondom ezt úgy, hogy AC-vel kezdtem). Az autó irányítása, az FFB. Komolyan, mintha nem is egy simulatort vezetnék. Hagytam a fenébe (majd élőben maxolom az íveket), és mentem egy jó Nürburgring Combine-t Ligier LMP3-al, minden egyből rendben is volt :)

(#66104) zsozsa74 válasza camaro79 (#66103) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Szerintem inkább csak a megszokás miatt érzed. Én is ha bármibe átülök a 95%-ban használt szimből, egyrészt xarnak tűnik, másrészt majdhogynem újra kell tanulnom vezetni.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#66105) NandoXXL válasza zsalesz (#66102) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A dobermann fülekről nem beszélve, ami a szúrós szemekhez társul. Nem merek újra kormányt venni.
.

(#66106) zsalesz válasza NandoXXL (#66105) üzenetére


zsalesz
tag

:DD :DD :DD

(#66107) #214 válasza zsozsa74 (#66104) üzenetére


#214
tag

Annyit azért szerintem érdemes hozzátenni, hogy az említett AC pályák lelkes hobbiprojektek az iRacinges lézerszkenneltekhez képest (persze, abban sem mind az), és az autó modok minősége is változó, szóval lehet pont egy gyengébb kombinációt sikerült kifogni, amiből kialakulhatott ez az érzés.

(#66108) -Rolika- válasza camaro79 (#66103) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Nekem hasonló az érzésem, amikor átmegyek haveromhoz és ACC-zünk. Vagyis részben csak. Itthon én csak iRacingezek. Ez a padlófékezés nekem nagyon nem adja iRacing után. Ha itthon van egy heti pálya GT3-ban és már elég jól megy a Porschéval, utána ugyazon pálya-autó kombót elindítjuk ACC-ben, akkor esek-kelek:D Igaz hardver is totál más.

(#66109) camaro79 válasza zsozsa74 (#66104) üzenetére


camaro79
aktív tag

Gyari autokkal mentem, a palya ami MOD, de az utobbival nem is volt problema.
Tenylegesen olyan erzesem volt, mintha egy full jatektermi arcade jatekot probaltam volna. A hardvert is azert probaltam hozzaallitani, de teljesen mas erzetet adott.
Biztos a megszokas is benne van, ahogyan irod, de teljesen mas szinten van a ketto.

Ligier + Nord kombo utan megint csak azt mondtam, hogy szeretnem masnak is atadni/megmutatni ezt az erzest, nehez elmondani.
ahogy rendesen fizikailag kuzdesz az autoval (nem csak az ffb miatt, hanem ahogy presel bele fektavokon, nagyivu gyors kanyarokban a szekbe). Nekem komolyan fizikailag megterhelo a 4 koros verseny! 😁

(#66110) chris0000


chris0000
őstag

hi.
Fanatec GT DD PRO szetthez lehet esetleg xbox pereceket is használni?
vki tud erről infokat, vagy használ ilyen szettet xboxhoz? thx. üdv.

(#66111) Bandit21 válasza chris0000 (#66110) üzenetére


Bandit21
addikt

Üdv,
Az összefoglalóban talán egyszerűbben le van írva de kb:
Pc-re bármi bármivel.
Xbox -hoz bármilyen bázis Xbox pereccel.
Ps-re: pro (PS chipes) bázis bármilyen pereccel.

Magyarra fordítva a pro bázis egy Meki pereccel (én úgy tudom) gond nélkül megy ps-el.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#66112) Laby válasza kzolee216 (#66097) üzenetére


Laby
senior tag

Hááát nem tudom, ezek a ventilátoros megoldások ilyen kis területen keringetnék a PC-ből kiáramló forróságot az amúgy is nyári meleg levegőben...nekem is sok idő volt mire rávettem magam a klímára, de mióta megvan áldom a feltalálóját. :D
Végre nyáron is tudok aludni, és szimulátorozni. :D

Nyáron oda sem ültem soha játszani, annyira túlzóan melegem volt, izzadtam, hogy elvette a kedvem. Mióta van klíma azóta tök mindegy milyen idő van, mehet a móka.

Főleg próbálgatsz mindenféle félmegoldást, majd a végén ott leszel úgy is hogy csak kéne az a klíma, de addigra már elköltötted a klíma árának harmadát/felét más kevésbé hasznos alternatívákra...

(#66113) JulesTS válasza Laby (#66112) üzenetére


JulesTS
őstag

Kell klíma, de sokszor van olyan, hogy a hőmérséklet nem igényel klímát, sőt kifejezetten nem klímázandó, de szélszim nélkül így is erősen le lehet izzadni. Tudom, mert van úgy, h ogy direkt nem kapcsolom be, hogy ne zavarjam a páromat...

[ Szerkesztve ]

(#66114) KnightDave


KnightDave
tag

ACC: Ford Mustang GT3 ingyenes update.
Most meg csak PC-re... :U

Burn the rubber, not your soul.

(#66115) bnorci71 válasza KnightDave (#66114) üzenetére


bnorci71
addikt

huu ehhez képest én milyen béna vagyok :F
látom én hol van az az 1perc különbség, de fogalmam nincs ahol ő elfordul gázelvétel nélkül nekem meg sokszor fékkel se adja ki, hogy csinálja.... mintha más tapadás lenne a programba beállítva vagy fogalmam nincs

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66116) bnorci71 válasza bnorci71 (#66115) üzenetére


bnorci71
addikt

jaj bocsánat közbe a youtube feldobta ezt és erről van szó nem a bemutató videóról

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66117) JulesTS


JulesTS
őstag

DD rendszerek bemutatása:
https://youtu.be/gvBrsTHwbYk
Még nem néztem végig, de szerintem hiánypótló videó.
@tome0001, szerintem az összefoglalóba valami kiemelt helyre kéne rakni...

(#66118) Pet84 válasza Win-T (#66020) üzenetére


Pet84
tag

Tegnap raktam össze nagyjából a dolgokat, már ki is tudtam próbálni. Röviden annyit tudok elmondani az Apexről hogy teljesen rendben van, nem nyaklik nem csörög nem zörög, betonstabil forgószékkel is használva. Versenyautósra is be lehet állítani az üléspozíciót, ez ne tántorítson el tőle. Súlya az van, azt vedd figyelembe én súlyzózok alapból de azért nem egyszerű ide oda rakosgatni ha rajta van a pedál és a bázis. Majd rakok fel képet ma vagy holnap amikor lesz időm.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#66119) Win-T válasza Pet84 (#66118) üzenetére


Win-T
senior tag

Köszi! Én úgy döntöttem egyelőre mégis maradok a Playseat Challenge mellett, viszont kap némi moddingot. Találtam a netem egy korrektnek kinéző [váz rögzítő] és [pedál rögzítő] kiegészítőt, nem is vészesen drágán. Ma adtam le rá a rendelést, remélem beválnak majd. Ha mégsem akkor mégis váltok... majd kiderül.
Sok egyéb kiegészítőt is gyárt még hozzá a srác, merevítők, váltó, egér, billentyűzet tartók, még pohártartót is láttam. :D Érdemes ránézni ha valaki olyan cipőben jár mint én: [link]
Mondjuk a weboldala egy katasztrófa, de e-mailben kedves, közvetlen srác, minden kérdésre korrektül válaszol.
Itt egy ultimate moddolt Playseat, csak az általa gyártott cuccokkal:

[ Szerkesztve ]

(#66120) Pet84 válasza Win-T (#66119) üzenetére


Pet84
tag

Sok sikert hozzá, remélem beválik. :)
Nekem is összeállt végre a rig.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#66121) KnightDave


KnightDave
tag

FYI, aki konzolon ACC-zik, pontosabban Xboxon, annak ajanlott ujratelepiteni a jatekot, mert nem fog tudni 1.9.10.5-re updatelni.

Burn the rubber, not your soul.

(#66122) tome0001


tome0001
Topikgazda

Breaking news!!! A Corsair felvásárolta a Fanatecet! [link]

(#66123) biker válasza tome0001 (#66122) üzenetére


biker
nagyúr

nem vásárolta még(!) fel, ajánlatot tett egyelőre, és elindultak a tárgyalások.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#66124) GalaHU válasza biker (#66123) üzenetére


GalaHU
őstag

Az új management egyértelmű feladata a cég értékesítése, bármilyen szépeket is mondtak. Az adatszoba hetek óta "áll", bőven voltak már érdeklődők, éppen csak Jack-et nem engedték be... :(

Rengeteg potenciál van a cégben, többszörösét éri a mostani értékének, nem véletlenül törik magukat az érdeklődők.

Érdekes lesz látni hogy mi sül ki belőle, ha már meg kell hogy vegye valaki a Corsair nem tűnik rossz választásnak, inkább mint egy múlt héten alapított kínai cég. A Corsair elhozhatja végre a kisker disztribúciót, a Fana vízfejét HQ-stól-mindenestől meg tudják spórolni, stb. Csak nehogy elkótyavetyéljék az értékes licenszeket...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#66125) Találtgyerek válasza tome0001 (#66122) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Jönnek a vízhűtéses, titán táppal ellátott bázisok. :DDD

06-3o/9759I39

(#66126) mmdms válasza Találtgyerek (#66125) üzenetére


mmdms
addikt

valami ilyesmi ugrott be nekem is, csak a csillivilli rgb vonalon.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#66127) fatal` válasza Találtgyerek (#66125) üzenetére


fatal`
titán

Csak az iCUE szoftver ne jöjjön hozzá :DDD

Egyébként ha csak pénzt (meg a márkanevet rakja bele a Corsair), akkor ez talán nem lesz annyira rossz.

[ Szerkesztve ]

(#66128) zozika84 válasza tome0001 (#66122) üzenetére


zozika84
őstag

Lesz végre viszonteladói hálózat? :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#66129) shteer


shteer
titán

Szóljatok majd ha lehet igényelni a Corsair matricákat a meglévő tulajoknak :D

..szerintem jónak tűnik

(#66130) bence1885


bence1885
tag

CORSAIR = Rohadt drága lesz minden :DDD

(#66131) András12345 válasza fatal` (#66127) üzenetére


András12345
aktív tag

Ezerszer jobb az iCue mint a fanatec bármelyik szoftvere valaha is volt :))

Viszont jó cég veszi meg (ha úgy lesz), pont jellemző rájuk az iszonyat túlárazás, és az ökoszisztémába zárás. Zsák a foltját? :DD

[ Szerkesztve ]

(#66132) tome0001


tome0001
Topikgazda

Ami elég érdekes, hogy a Corsair-es felvásárlási hír hallatára a tegnapi amúgy is nagyon alacsony 1€-s hír hallatára 0,3€-ig esett vissza egy részvény ára...
Másfél éve 12€ körül volt egy részvény...
Hihetetlen mi megy ott most tőzsdei tekintetben.

(#66133) jlaci74 válasza tome0001 (#66132) üzenetére


jlaci74
tag

Érdemes beszállni?

(#66134) tome0001 válasza jlaci74 (#66133) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Ezt mindenki döntse el maga szerintem :D

(#66135) RobbyJr válasza bence1885 (#66130) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én is erre gondoltam. Corsair cuccok jók, csak elkérik az árát. 11 éves a mostani Corsair Platinum tápom, mai napig hibátlanul megy.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66136) Moby


Moby
addikt

Kell valakinek Rennsport béta kulcs? Most kaptam, én már nem veszem hasznát, szívesen átadom.

(#66137) speter33 válasza Moby (#66136) üzenetére


speter33
aktív tag

Szia!
Én szívesen kipróbálnám :K :R

(#66138) Moby válasza speter33 (#66137) üzenetére


Moby
addikt

PÜ ment.

(#66139) speter33 válasza Moby (#66138) üzenetére


speter33
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#66140) speter33 válasza Moby (#66136) üzenetére


speter33
aktív tag

Alapból 4K a felbontás, és nem is tudom lejjebb venni?
Még csak a menüben vagyok, de 99% pörgeti a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#66141) Bandit21 válasza speter33 (#66140) üzenetére


Bandit21
addikt

Pár hónapja írtunk róla.
Nekem pl olyan volt a csl dd vele mintha egy marék kavicsot szórtak volna a bázisba.
400 MHz re fel kellett venni az ffb-t

Egy ideje nem néztem remélem jobb már.
Játék közbe pause menü ki be lépésre akkorát rántott mindig a kormány hogy egy idő után felhagytam vele.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#66142) Moby válasza speter33 (#66140) üzenetére


Moby
addikt

Sosem láttam, nem tudok válaszolni. Még nagyon rég jelentkeztem a bétára, mire megjött a kód kiszáltam a gémingből teljesen. Se kormány, se pc, semmi :D

(#66143) fatal` válasza Bandit21 (#66141) üzenetére


fatal`
titán

400 MHz re fel kellett venni az ffb-t

Hz lesz az :D

(#66144) Bandit21 válasza fatal` (#66143) üzenetére


Bandit21
addikt

Jaja... :W

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#66145) speter33 válasza Bandit21 (#66141) üzenetére


speter33
aktív tag

400-on van most alapból.
Viszont a rántás megvan.
Szörnyű :DDD

(#66146) Bandit21 válasza speter33 (#66145) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem tudom mennyi volt a legalacsonyabb de nálam úgy kezdte és erős delay volt. Meg ez a marék homok a bázisban érzés.
Kb az a rántás volt az egyik ok amiért nem használom. Ok nem sűrűn megyek menübe ki-be de mégis, ne érezzem már hogy arréb megy az atesz rig, üléssel velem biztos van 160-180 kg, erre megrántja, nem kínzom fölöslegesen a setupot.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#66147) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hasznal valaki "aliexpress" kezifeket WRChez? valamiert 0% / 100% kozott mozog csak, szoval nem sliderkent kezeli.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66148) shteer


shteer
titán

Tudja valaki mennyi most egy alap Atesz-rig?

..szerintem jónak tűnik

(#66149) proci985 válasza RobbyJr (#66135) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ar/ertekben jo, altalaban minosegi cuccaik vannak.

nekem kb 10 eve corsair billentyuzeteim vannak (K95 RGB, K95 platinum), amikor kb a ready-made marketnel az egyik legdragabbak (Ducky es Das Keyboard szinten), cserebe minosegre is pontosan ezt tudjak. tapbol is van csaladban ket (seasonic beles) corsair, amik szinten jol birjak.

Fanatec elkezdett nagyra noni, nem baj, ha jon egy kicsit tapasztaltabb ceg. minosegben es celcsoportban kb ugyis ugyanazt a marketet celozzak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66150) Bandit21


Bandit21
addikt

Ha valakinek lenne qr1 eladó írjon rám egy pm-et.
Egy barátom fanatec -be kezd és szeretne egyet.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.