Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147951) Soulfly842 válasza DeathAdder (#147946) üzenetére


Soulfly842
addikt

Kanté a Chelsea Makelele-je! Posztján a jelenkor legjobbja!

sh4d0w

Pepről én mindig így gondolkodtam: életében nem edzett csak szuperklasszis kereteket... holott annyira nem jó edző, mint ahogy istenítik.

[ Szerkesztve ]

(#147952) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Ebben a Mahrez kiserletben benne volt minden.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#147953) sh4d0w válasza Soulfly842 (#147951) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én eddig még nem jutottam döntésre, de úgy tűnik, most már lesz megalapozott vélemény.

https://www.coreinfinity.tech

(#147954) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Christensen nagyon jól szállt be a meccsbe.

CHELSEAAAAAA! :)

(#147955) atee_13


atee_13
őstag

Jó edző ez a Pep csak az elköltött majd 1 milliárd euró mellé kell még neki legalább ennyi, hogy kidomborodjon a zsenialitása ;] ;]

(#147956) KisTücsök


KisTücsök
addikt

:)

(#147957) forceberg válasza sh4d0w (#147953) üzenetére


forceberg
veterán

Mindig újat akar, csak a saját csapatát szívatja meg vele.
Igazi barom, így nem lehet meccselni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#147958) omfgk


omfgk
addikt

Szegény Pep... Most aztán kapni fogja a sarat rendesen.

Aguero meg örülhet mert Messi nem egy Sterling. Simán nyerhet még BL-t.

[ Szerkesztve ]

(#147959) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Teljesen megerdemlten nyerte meg a Chelsea. :R
A Citybol tobben is melyen tudasuk alatt jatszottak. (Mahrez, Sterling, KdB)

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#147960) paatrick


paatrick
őstag

Lehet nyáron Guardiola átgondolja/átgondoltatják vele hogy nem-e lenne jó mégis egy csatár aki csatár és gólt is lő :DDD Harry Kane mégis befigyelhet.
Külföldi csapatokat meg lehet viccelni ezzel a csak középpályás játékkal de jól látszik hogy Angliában már kielemezték. És ha a Chelsea megcsinálta idén többször, akkor a MU, Liverpool is meg fogja tudni csinálni jövő szezonra.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#147961) dudu5130 válasza KisTücsök (#147956) üzenetére


dudu5130
őstag

:C

(#147962) forceberg válasza paatrick (#147960) üzenetére


forceberg
veterán

A meccsre felforgatott játékrendszerrel volt a gond.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#147963) bagyulajuve válasza DeathAdder (#147925) üzenetére


bagyulajuve
addikt

korszakos? ismét bizonyította, hogy nem az, a világ legjobb kereteivel dolgozhatott mindig és szinte csak a kötelező bajnoki címeket hozta,, és valóban, amikor Messi-vel nyert (kettőt), akkor is azért mert az egy csodacsapat volt az a Barca, nem pedig Pep "zsenialitása" miatt

gratula a Chelsea-nek, ezt megérdemelték, Kanté pedig egy csodajátékos, évek óta ő van a kívánságlistám élén a Juventusba...kár hogy ez nem fog megtörténni

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#147964) Citroware


Citroware
addikt

Na azért a Chelsea-nél is nagy költekezések voltak, például nemrégiben Lampard is jól bevásárolt Tuchelnek.

(#147965) Izland`


Izland`
tag

A meccs legjobbja a spanyol bíró. Szinte hiba nélkül hozta le a meccset.

Mahrez lövése bemegy a végén, mekkora dráma lett volna..

(#147966) sh4d0w válasza paatrick (#147960) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Vagy megköszönik neki az eltapsolt 1 milliárdot és visszahelyezik a munkaerő piacra.

https://www.coreinfinity.tech

(#147967) forceberg válasza bagyulajuve (#147963) üzenetére


forceberg
veterán

Henrik az M1-en elmondta, hogy mi van...
Nem tud meccselni, mintha részegen indulna neki a fontos meccseknek.

Korsóstól is elhangzott a túlgondolta szó! :C

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#147968) mephi666 válasza paatrick (#147960) üzenetére


mephi666
nagyúr

Kane már öreg... vegyenek inkább Haalandot :D kíváncsi vagyok, milyen bevásárlólistát rak össze nyárra

Tuchel élt nagyon a meccs alatt... kb Klopp-szinten produkálta az őrültet :D hihetetlen, hogy psg után frissen átvett chelsea-vel feljött középmezőnyből a top4be és behúzta a bl-t... így a fakupa valószínű nem fáj már nekik

Ui: görbült rendesen a city játékosok szája az ezüsttől :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#147969) omfgk


omfgk
addikt

(#147970) paatrick válasza sh4d0w (#147966) üzenetére


paatrick
őstag

És ki jönne a helyére? Zidane?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#147971) forceberg válasza paatrick (#147970) üzenetére


forceberg
veterán

Ő azért tud meccselni!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#147972) LyonnaisFan1 válasza mephi666 (#147968) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Egy túrót. Robbantsanak bankot, és szerezzék meg Leo Messot. ;]
Onnantól nem lesz ki megállítsa Pepéket. :C :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#147973) bagyulajuve válasza forceberg (#147967) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ez a túlgondolás nem túlgondolás, hanem félregondolás

#147964 Citroghost hááát, Tuchel most pont ezért durva, mert hozott anyagból (ami egész kiváló) kellett csapatot csinálnia, ráadásul nagyon mélyen volt jó pár játékos

ja és ne feledkezzünk el Löw-ről sem, nagy gratuláció neki is!!! :R remélem ennek lesz később hozadéka a magyar fociba

Resistencia eterna

(#147974) sh4d0w válasza paatrick (#147970) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Magasról fütyülök rá, szerintem a legjobb helyen a máaodosztályban vannak - vagy lejjebb :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#147975) forceberg válasza bagyulajuve (#147973) üzenetére


forceberg
veterán

ez a túlgondolás nem túlgondolás, hanem félregondolás

Szerintem ezt mindenki így gondolja, csak a túlgondolás szót szoktuk rá használni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#147976) mephi666 válasza LyonnaisFan1 (#147972) üzenetére


mephi666
nagyúr

Vagy tesco gazdaságos Suarezt esetleg? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#147977) LyonnaisFan1 válasza mephi666 (#147976) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:C
Akár.
Pep sztem most valahogy így érezheti magát.
Még vagy 2 milliárd eurót el kell szórnia játékosokra, és akkor talán meglesz a siker. ;]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#147978) DeathAdder válasza bagyulajuve (#147963) üzenetére


DeathAdder
veterán

Perszehogy korszakos, ne vicceljünk már.

Van a pre és a post Pep futball. 2008 előtti futball ég és föld volt a játék intenzitása, szervezettsége, csapatok kompaktsága, a passzjáték minősége döbbenetes hatással volt a futballra annak a barszának a játéka az egész világra, teljesen megváltoztatta a fociról való gondolkodást.

Mindez teljesen túlmutat azon, hogy mennyi és milyen trófeát nyert, az ő munkája örökre nyomot hagyott a futballon, ha tetszik ha nem. Konkrétan annyira megváltozott a játék a 2008-as színrelépése óta,
amilyen változást legutóbb Sacchi és/vagy Lobanovszkij generált.

Herrera, Sacchi, később Guardiola adott irányt a labdarúgás fejlődésének és trendeket állított fel

Ezek voltak azok, amelyeknek a játéka vagy olyan elemeket tartalmazott, amelyet utána a többiek igyekeztek átvenni, leutánozni, vagy pont ellenkezőleg, annak az ellenpólusát próbálták megalkotni a legyőzésére. Az ilyen csapatok és újító edzők szabták meg a labdarúgás fejlődésének az irányát.

pl. a 74-es vb kapcsán is a holland válogatott játéka volt meghatározó, hiába nem ők nyertek a végén. De ott volt arnaycsapat, a holland válogatott Cruyffal, a 82-es brazil válogatott Socratesszel, Zicoval, Ederrel, a Ginola-féle Newcastle-re is, sőt, a Zola-féle cselzire is, pedig ők se nyertek semmit.

Pep azért rendesen szarrá is nyerte magát, a többszörösét mint a legtöbb top edző egybevéve, pedig azok is sok pénzt költöttek, gyakorlatilag a psg, a cselzi, a mu, a reál, a barsza is mindig megszerezte akit akart.

Az más kérdés hogy ahogy ő hatott a világfutballra úgy rá is hatott a német kontrapresszing, és teljesen más eszközökkel dolgozik a szitije mint a bárszá, de a barsza volt a mérföldkő a modern futball történetében.
Nézzünk meg bármilyen focimeccset Pep előtt, mindegy milyet, teljesen más lesz. Se presszing, se magas letámadás, se totális futball, ez az amit ő behozott, vagy visszahozott.

[ Szerkesztve ]

(#147979) paatrick válasza forceberg (#147962) üzenetére


paatrick
őstag

"A meccsre felforgatott játékrendszerrel volt a gond."

Nem lehet hogy pont azért lett felforgatva mert a Chelsea az elmúlt hónapban kétszer is elverte őket? Ezért próbált valami újat kiötleni.

Én nem örülnék ha Zidane menne a Citybe amúgy. Én várnám hogy Zidane bizonyítson. Anno a Real Madrid amivel nyertek sorban kb világverő keret+végtelen pénz. Az idei Real már egy nyomi volt ahhoz a csapathoz képest, nem is jutott vele sehova. Most átmenne a Cityhez megint ott a világverő keret+végtelen pénz.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#147980) forceberg válasza LyonnaisFan1 (#147977) üzenetére


forceberg
veterán

Ez nála nem pénz kérdése. Fejben nincs rendben, mert a szezonban felépített játékot félredobja a ki-ki meccseken.

(#147978) DeathAdder: Ezt szépen leírtad.
Nyilván ezeken a meccseken jobbat akar, csak hát eddig semmi ilyen nagy meccsen felháborodást keltő változtatása sem jött be. Nyilván egész héten ezt gyakorolták, de neki kéne a legjobban tudnia, hogy a kialakult automatizmusok megváltoztatása miatt felbomlik a csapatjáték.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#147981) LyonnaisFan1 válasza forceberg (#147980) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A mait rendesen elcseszte.
A sajtótól és szurkolóktól fog ám kapni rendesen.
Például a Mahrezt miért hagyta végig a pályán, amikor az egyik leggyengébb volt a csapatból, vagy miért nem használta el az összes cserét, amikor elég bő volt a kispadja, és éppen lehet, hogy Ferran Torres lehetett volna a nyerő ember a fent említett játékos helyett.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#147982) bagyulajuve válasza DeathAdder (#147978) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ez mind szép dolog, de akár tetszik akár nem, csak a győzelem számít

azért egyszer megnézném, hogy mit csinál Guardiola egy közepesen erős kerettel, nem 1 milliárdot eurót/fontot költve, hogy akkor mit találna ki

ez a sok passzos játék meg nem új találmány, te is írtad, hogy a holland totális focit nyomatja, ld előtte Cruyff Barca, Van Gaal Barca, de közvetlenül előtt Rijkaard Barcelonája - ezt vitte tovább, csak még kiválóbb játékosai voltak ugye Iniesta, Xavi és Messi + Busquets (őt nagyon nem csipáztam, de jó játékos)

másképp látjuk a dolgot

Resistencia eterna

(#147983) DeathAdder válasza bagyulajuve (#147982) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én elég tisztán emlékszem arra a bárszára, meg arra a tavaszra, ami akkor Rijkaard állásába került.
Sőt, arra is, hogyan integettek fehér zsebkendővel a szurkolók, itt van előttem Ronaldinho sörhasa, a másnapos Deco, a majdnem Üzbegisztánba szerződő Etoo, a Villarrealtól hazai pályán bepippantott négyes, a kis híján kieső, Koeman-féle Valencia elleni kupakiesés.. nagyon más volt :)

______
más

Abra papának annyi BL-je van mint a Juventusnak :Y

[ Szerkesztve ]

(#147984) LyonnaisFan1 válasza DeathAdder (#147983) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

"a majdnem Üzbegisztánba szerződő Etoo"

:Y :Y

Ment volna a világ végére a Pankrátor Tashkentbe? ;]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#147985) bagyulajuve válasza DeathAdder (#147983) üzenetére


bagyulajuve
addikt

igen a végén, de közben lett 2 bajnoki címe és BL győzelme, ami előtte sokáig nem sikerült a csapatnak

jó, de az Agnelli családnak van 7 elvesztett BEK/BL döntője :D

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#147986) BenHans válasza bagyulajuve (#147985) üzenetére


BenHans
addikt

Na igen, ezen én is gondolkodtam, hogy a 9db bajnoki ezüstöt az elmúlt 19 szezonból be lehet-e váltani valahogy, de szerintem szabhatjuk. :D :(((

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#147987) forceberg válasza paatrick (#147979) üzenetére


forceberg
veterán

Már azon a két meccsen is bohóckodott! :))
Az egyiken dupla szűrővel, a másikon meg dupla centerrel idétlenkedett...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#147988) venember83


venember83
nagyúr

Nyert a Chelsea? Gratula. Pep reszelgetheti a továbbiakban is a futballfilozófiáját, amíg az tökéletes nem lesz.

Az elmúlt években zsáknyi pénzeket játékostranszferekbe fektető két klub közül nyert az egyik, jól van ez. A futball romantikáját hiányolta valaki? Vagy Kanté menetelésében a Caen-től a BL-címig pont elég is ennyi romantika, esetleg belefér Mendy hányattatott sorsa, amúgy meg éljen a futball? Ennyi hozzászólást nem olvasok vissza, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#147989) Soulfly842 válasza DeathAdder (#147978) üzenetére


Soulfly842
addikt

Sosem szerettem azt a Barcát: Nekem tesze-tosza foci volt sok meddő passzal a szememben kinyírta a csapatok közötti játékot. Még akkor is, ha a hatékonysága vitathatatlan volt Korszakos zseni?

Nem, szerintem ott mások voltak a korszakos zsenik, akik akkor voltak erejük teljében, akik ezt a játékrendszert lehetővé tették: akiknek a szuperklasszisa tökéletesen passzolt abba a Barcába: Xavi és Iniesta; s a fiatalkori Messi akinek a játéka akkor lehengerlő volt, de én még pl Puyolt is ide sorolnám ő is különleges játékos volt (az egyetlen Barca játékos, akit igazán szerettem :D )

#147983DeathAdder

Ők akkor már csak olyan díszítések voltak körülöttük, amiről könnyű volt továbblépni. Igaz Eto'o-nak volt még egy jó éve, de a játékrendszer magját és logikáját nem ő adta.

A tényen viszont nem változtat. Világverő keretekkel, Brutális játékerőt képviselő Bayern-nel, vagy a City-vel már közel sem volt ilyen szintre képes.

Egy olasz bajnokság 4-8. helyezettjével pl. semmi maradandót nem tudna alkotni, s még lehet szintet sem tartani.

(#147990) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A Chelsea-ről el lehetett mondani, hogy sokkal jobban égett bennük a tűz, mindent felülmúlt a csapatmunka, hogy hiába esett ki pl. Thiago Silva Christensen is ugyanolyan jól szállt be.

Ez a hitet, ez a lendületet, ez az alázatos csapatjátékot nem kérdés, hogy Tuchel hozta magával... előtte rengeteg gólt kapott a Chelsea... Gyakorlatilag az érkezésével pillanatok alatt megváltozott... a Chelsea angol földön már az Abramovics-éra előtt is a kedvencem volt, s bár most nem volt Drogbánk, Nem volt Lampardunk, Terry-nk. De van egy kiváló csapatunk, ami főnix madárként ébredt fel.

Vannak fiatal szupertehetségeink szép jövővel: Havertz, Pulisic, Mount, s van egy Kanté-nk (aki a saját játékában a legjobb szerintem most a világon), s egy kiváló csapatunk! :)

De pl. Chilwell leigazolása is nagyon jó döntés volt.

Remélem, hogy Tuchel az elkövetkező években hasonlóképpen sikeres lesz a Chelsea-vel és elkezdődik egy arany-korszak :)

Szép reményekkel és kíváncsian várom a következő szezont! :)

[ Szerkesztve ]

(#147991) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

de jó volt ez a béel-döntő.. istenem....

(#147992) venember83 válasza Tibiajax (#147991) üzenetére


venember83
nagyúr

Még a végén leszoktatnak téged a futballról, Tibcsi...

(#147993) Ringman válasza Soulfly842 (#147989) üzenetére


Ringman
nagyúr

megnézném a sampdoriánál vagy a hellas veronánál mit alkotna.

a barca kézilabdás passzolgatása a hatosfal előtt is elég unalmas volt a végére.

(#147994) dudu5130


dudu5130
őstag

12-ben mikor nyert a Chelsea a BL-ben a Serie A-t a Milan után a Juventus nyerte és felépített egy hosszú hosszú hosszú sorozatot. Na most az Inter lett a bajnok, remélem hasonló lesz most is ;] :DD

(#147995) sh4d0w válasza dudu5130 (#147994) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ja, nem is kell, hogy más csapat nyerjen, az olyan unalmas lenne...

https://www.coreinfinity.tech

(#147996) Tibiajax válasza venember83 (#147992) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát ez elég hányinger volt, jah..
annyira épp nem, mint a szépemlékű milan-juve döntő volt, de.. akkor is csak egy szar angol bajnoki meccs
külön bohózattal, hogy a legjobb mvp embernek, de bruyne--nek is éppen most kellett kiesnie, pl. nem szurkolok a szitinek, de ez annyira, annyira szánalmas meg tragikomikus volt már, hogy elmondani nehéz
busz cselszi talált egy gólt, onnan meg busz. ahogy hozzájuk értek, feküdtek, ha meg épp nem fetrengtek, lövöldözték ki a labdákat. ennyi a mai célfoci.. csak hát ez nem foci... sajnos
és mivel ismerik is az ellenfelet jól, nem is volt lehet annyira nehéz dolguk. mint mondjuk lett volna egy bayern vagy akár psg ellen

nekem ez azért pure hányinger, mert tessék, ott a kép feljebb, lehet nézni, milyen faaaantasztikus, csodálatos futballt játszó csapat ülhetett fel megérdemelten európa (meg hát a világ trónjára ugye, mert ezen a földrészen van a legjobb foci jól tudjuk, itt a legtöbb a della)
öröm őket nézni, méltán emelhetik mindenki előtt nagy nagy mosolyokkal az arcukon ezek a fiatal srácok a kupát. elkápráztatták a nézők millióit világszerte... igaz? :)

..ja bzmeg, nem

[ Szerkesztve ]

(#147997) venember83 válasza Tibiajax (#147996) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm, hogy összefoglaltad pár szóban a tegnapi meccset. Nem terveztem összefoglaló megtekintését, ez így pont elég.

(#147998) Tibiajax válasza venember83 (#147997) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

most iróniábol mondod ezt, vagy

(#147999) Ringman válasza Tibiajax (#147996) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor volt az, hogy roque junior csak sántikált a hosszabbításban, de a juve nem tudott ezzel sem mit kezdeni?

amúgy kb ő az aki legkevesebb tudással/tehetséggel lett bl- és vb-győztes.

(#148000) venember83 válasza Tibiajax (#147998) üzenetére


venember83
nagyúr

Semmi irónia, teljesen komolyan írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.