Hirdetés

FSP Everest 500W terheléses vizsgálat

A mostani minicikkemet egy, már rudi által megírt velős cikkhez készítettem. Miszerint is a cikk nem igazán tért ki a táp maximális terhelésen való stabilitására, hatásfokára és zajára sem, ezt szeretném "pótolni".



A mérési összeállítás

A tápegységet 2db 12V-os ágon terheltem 2*18A-el, összesen 36A-el, azaz 432W-al. 5V-on 20A-el, azaz 100W-al, 3,3V-on 10A-el, azaz 33W-al. Ennek oka, hogy 3,3 és az 5V-os ágakon 150W-os limit van, valamint nem kívántam túlterhelni a tápot. A tápegység kimenetein a feszültségértékek a teljes terhelésig egyszer sem lépték át a szabványban megengedett értékeket. A feszültségingadozások százados nagyságrendűek voltak csupán.

Mérés közben:







A táp határozottan hűvös maradt maximális terhelés környékén is.
Hangerejére sem lehet panasz, ugyanis ahol a konfig fogyaszt ~400W-ot 12V-on, ott a perifériák saját coolerei sokkal hangosabbak lesznek. Egy 15dBA zajú 1500rpm-es Sharkoon ventitől alig volt hangosabb a táp ventilátora.
A tápegység védelmei teljesen tökéletesen működtek. Ami azt jelenti, hogy a 12V-os ágankénti 18A-es és 5 és 3,3V-os ági 150W-os limitet vegyük komolyan!

A tápegység ~10percig üzemelt 565W-os terhelésen, ezalatt rendellenes működés és vagy melegedés nem volt tapasztalható.

A 18A-es 12V-os áramlimit és a műterhelésem 2db 12V-os modulja miatt "csak" 582W-ig tudtam terhelni a tápot, ám ezalatt a terhelés alatt már ~2perc után lekapcsolt a tápegység, majd ~3-4 percig nem volt visszakapcsolható. Ez arra enged következtetni, hogy valamely részegysége túlhevült és a védelem megint megállította a tápegységet. A táp kimenő feszültségei erős túlterhelt állapotban még lekapcsolás előtti pillanatban is stabilak voltak, valamint szabványon belül maradtak!

A teszt a PC Host Kft. szervizében készült.

Hirdetés