Hirdetés

Vissza a consumer vonatra!

Ahogy ebben a lassan három és fél éves írásban szerepel, átnyergeltem egy Elitebook 840 G1-re egy Zenbook UX32VD-ről (ami egyébként azóta is tökéletesen teszi a dolgát, immár 6,5 évesen is), azonban tavasszal elérkezett az Elitebook cseréjének ideje, mert egyrészt elegem lett a nem is olyan apró hibáiból, másrészt adódott egy elég jó lehetőség.

Így végül két napnyi fejvakarás és review olvasás után lett egy csodaszép, rózsaszín (úgynevezett rosegold) színű Asus UX360UAK-C4261T készülékem. Mivel, ahogy fent is írtam, adódott egy jó lehetőség, ez azt takarta, hogy ezt az egyetlen refurbished gépet a szürke színű változathoz képest kb. 120-150 ezer Ft-tal olcsóbban tudtam megvenni.

A döntés alapvetően az alábbi problémák miatt született:

Skullcandy prémium fejhallgatók

Az előző, füleseket, pontosabban agybadugós headseteket bemutató írás után most a Skullcandy fejeseket fogom kicsit körbejárni.

Crusher

A maga 29 ezer Ft-os ajánlott kisker árával ő a bemutató legolcsóbb tagja és a legkellemesebb meglepetés. Különlegessége az egy darab AA ceruzaelemről üzemelő "subwoofer", ami egy csúszkával kapcsolható be a baloldali kabinet hátoldalán.

A külsőről: nálam egy fekete példány járt, emellett fehérben és pirosban is létezik, anyaga teljes egészében műanyag, de ez nem feltétlen baj, masszív a cucc, és a fekete példány esetében az anyag kellemes matt, finom tapintású.

Asus Zenbook tapasztalatok

Előzmények

Nagyjából egy éve elhatároztam, hogy veszek egy olyan notebookot, ami az összes igényemet kielégíti. Addig négy év alatt elfogyasztottam három notebookot és egy netbookot.

A konkrét típusok:

1. MSI Wind U100 (2008.11.):
Két évig szolgált, az akkor kapható legerősebb kiépítésben vettem, asztali gép mellé hurcolósnak kiváló volt az áráért.

2. Asus K52J (2010.06.):
Amikor már az asztali gép és Wind sebessége is kezdett kevés lenni, jött a gondolat, hogy kellene vennem egy rendes laptopot, így elkezdtem körbenézni totál laikusként, hogy mi is lenne jó nekem. Ez az Asus gép i3-350 procival, 2GB RAM-mal és integrált VGA-val volt szerelve. Ez utóbbi két paraméter lett a veszte, mert játékra alkalmatlanná tette. Így fél éves korában megörökölte a barátnőm.

Három Skullcandy fülhallgató tesztje

A Skullcandy 2011-ben nagy lépésre szánta el magát: elhatározták, hogy fej- és fülhallgatóikkal nem csak a divat iránt fogékony réteget fogják megcélozni, hanem a műértőbb - audiofilnek azért túlzás lenne nevezni- réteget is. A Supreme Sound szériában születő vagy újraszülető modellek tervezéséhez átcsábították a BOSE-tól Tetsuro Oishi-t, aki kellően nagy név a szakmában ahhoz, hogy komolyan vegyük a Skullcandy ígéreteit. Lássuk hát, hogyan muzsikálnak a tesztalanyok!

The FIX

Nevében hordozza különlegességét: a FIX technológiának köszönhetően az ígéretek szerint úgy ül a fülünkben, mintha oda lenne ragasztva. Magam részéről az ígéreteket igazolva látom, futás közben sem akart megszökni a fülemből, bringázás közben életvédelmi okokból nem próbáltam ki – és másnak sem ajánlom. A stabil fülben ülés nem ment a kényelem rovására, hosszú távon is kényelmes volt. Érdekesség, hogy a kialakítás miatt nekem a szokásosnál eggyel kisebb párna kellett, így akik eleve S-est használnak, azok mindenképpen próbálják ki vásárlás előtt, ha tehetik.

Négy headset iPhone-hoz

Az alábbiakban szeretnék bemutatni nektek négy (plusz egy) fülhallgatót, amelyek mikrofonnal és iPhone vezérléssel is rendelkeznek. Lehet, hogy más telefonokkal is kompatibilisek, de ezt nem tudtam tesztelni.

Referencia fülhallgató:

AKG K518 DJ fejhallgató. Árkategóriáját tekintve a tesztben szereplők felső régiójába tartozik, emellett nem rendelkezik mikrofonnal, és vezérlő funkcióval. Azért viszonyítok ehhez, mert egyrészt ez van itthon, másrészt fejhallgató lévén nyitottabb, szebb térrel rendelkező hangja van a fülhallgatóknál. Úgy gondoltam, nem árt, ha magasra rakom a lécet.

Hifi rendszer:

Onkyo TX-SR608 házimozi erősítő (2010), Canton Fonum 300 hangszórók (1986), Cordial 2,5mm2 hangszórókábelek. Forrás: iPod Classic 5th gen. (video iPod) az erősítőhöz párosított gyári Onkyo dokkolón.

A bemérőmikrofonos rendszernek köszönhetően pontos színpadkép, az Onkyo erősítő tiszta, nyílt karaktere, a Canton dobozok zárt felépítése miatt pedig pontos, megfogott mélyek jellemzik a hangzást.