Hirdetés

Állatvédelem kínai módra

A lenti hír számomra azért is különösen izgalmas, mert a múlt héten volt szerencsém meghallgatni Tóth Lászlónak, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság tájegység-vezetőjének színvonalas előadását.

A téma egyébként a hevesi puszta tájvédelme volt, ami jelen esetben az ott megjelent egyik prezentáció miatt érdekes. A szóban forgó dián Tóth László mentorának intelmeit olvashatta a hallgatóság, ezen az alábbi bölcselet volt látható: bakancs, ceruza, papír.

„Ennyire van szüksége egy természetvédőnek” – kaptuk meg a magyarázatot.

A dolog nyilván néhány évtizedre nyúlik vissza, de azért messze nem az őskorról beszélünk. Az egész sztori a The Telegraph frissen megjelent híre révén kerül igazán különös megvilágításba, mely bejegyzés arról szól, hogy kínai kutatók arcfelismerő technológiát hoztak létre az egyes pandák azonosítása végett. A természetvédők számára készült alkalmazás mögött dolgozó adatbázist több mint 120 000 képpel és 10 000 videóval töltötték fel, ez segít abban, hogy az eljárás a lehető legjobb hatékonysággal működjön.

Ezt tudja a Windows 10 áprilisi megafrissítése!

Az alábbi összefoglaló Chris Hoffman cikkének fordítása, melyet a How-To Geek portálon tudtok fellelni.

A redmondi mamut továbbra sem lazít a Windows 10 fejlesztési tempóján, úgyhogy az operációs rendszer áprilisban ismét kap egy jelentősebb frissítőcsomagot (1903/19H1). Újítások ezúttal is szép számban akadnak, ezek egy részét az Insider Preview 18323-ban már most megfigyelhetjük. Nézzük is, hogy nagyjából mire számíthatunk a Windows 10 soron következő kiadásában!

Gyorsabb működés
A tavalyi év egyik leginkább megrázó eseménye (biztonsági szempontból) a Spectre sebezhetőség felbukkanása volt. Mint ismeretes, a Microsoft komoly erőfeszítéseket tett a probléma kiküszöbölésére, ezek viszont esetenként igencsak jelentős mértékű teljesítményvesztést okoztak. Úgy fest, a programozók most komolyabban hozzányúltak ezekhez a javításokhoz, sikerült olyan megoldásokat (retpoline, import optimization) találniuk, melyek révén elkerülhető a lassulás, vagy legalábbis drasztikusan csökkenthető annak mértéke.

Mercusys MW325R router

Előszó, külcsín

Semmiképp sem akartam elszállni az ár tekintetében, persze ez nem azt jelenti, hogy a minőségből és a megbízhatóságból kívántam volna áldozni. A TP-Link számomra egy olyan márka, amire már érdemes felfigyelni. Miért kerül képbe ez a név? A válasz egyszerű: a Mercusys az almárkájuk, erről ad komoly tanúbizonyságot az is, hogy az MW325R a TP-Link budapesti raktárából (Közraktár utca 30., harmadik emelet) került hozzám.

Valószínűleg Ti is kíváncsiak vagytok arra, hogy miben ölt testet az almárka jelleg. Nyilván nem fognak minden részletet az egyszeri vásárló orrára kötni, néhány dolgot azonban így is sikerült kiderítenem. A morcosabb, azaz a gigabites Ethernet portokkal szerelt példányoknál meghúzzák a határt, tehát a Mercusysnél (egyelőre) be kell érnünk a 10/100-as kapcsolattal. Közös pont viszont a 3 éves garanciaidő, valamint ebben a témában még azt is megtudtam, hogy a rakoncátlankodó egyedeket (általában) nem javítgatják. Egy olcsóbbnak mondható típusnál egyébként könnyen el tudom képzelni, hogy a visszaküldött cuccok az alapszintű ellenőrzés után hamar a raktárak mélyén végzik, mert a költségek miatt egyszerűen nem éri meg komolyabban bevizsgálni és kikezelni a kütyüt – persze nincs kizárva, hogy tévedek. A kis kitérő után térjünk vissza jelen cikkünk fő alanyához.