Hirdetés

PHP folyamatos betöltés probléma Apache PHP-FPM esetén

Üdv!
Van egy PHP kódom, ami egy ciklust tartalmaz, ami kiírja a ciklus indexét+1 az aktuális dátumot + időt és azt, hogy OK. Ezt teszi meg 10-szer.
https://replit.com/@ZoltnBata/PHP-WEB-TESZT#tests/timeinterval.php

<?php
    $date = new DateTime("now", new DateTimeZone("Europe/Budapest"));
   for($i=0; $i<10; $i++){
     echo ($i + 1) ." - ". $date->format('Y-m-d H:i:s') . " OK <br />";
     sleep(1);
    }

PHP CLI Built-In server használata esetén minden úgy megy, ahogy szeretném. Szépen tölti be az adatokat a képernyőre a ciklus haladtával, aminek a sebességét sleep funkcióval 1 másodpercre korlátoztam, tehát a 10 cikluskör 10 másodperc alatt fut le
https://php-web-teszt.zoltnbata.repl.co/tests/timeinterval.php

Crypto tárca ethereum címének másolhatatlansága Windowson

A Windows egyszerűen teljesen más kódot illeszt be, ha kimásolom a videóban látható szöveget (0x1961b5A267314c6668C5c250932c4E41fFB2d5e2) helyett (0x029290c564Ef921c56a784AA16C97E930dAF7372)-t illeszt be. Most ezen bejegyzés esetén is két részletben tudtam idemásolni az eredeti karaktereket. De minden más egyéb crypto-tárca cím másolása esetén ugyan ez a helyzet, akárhonnan akarom kimásolni, legyen az egy szöveges fájl, vagy weboldal.
Találkozott már valaki ilyesmivel?

JavaScript App átalakítása React.JS applikációvá

Az előző bejegyzésben bemutatott videóban készítettem egy Random User API-al és Chunck Norris viccek API-al működő webalkalmazást. Ebben a videóban ezt fogom átalakítani React.JS alapú applikációvá.
Látni fogod, hogyha alapból template string szemlélettel építesz fel egy alkalmazást, azt milyen könnyű átírni React-be

Random User-ek random Chuck Norris vicceket mondanak

A következő Youtube videómban egy újabb webalkalmazást készítek el, amiben a Random User API-t egyesítem a Random Chuck Norris API-al, így random userek fognak mondani random Chuck Norris vicceket egy szövegbuborékban 🙂
Tehát az API-ok kombinálásának lehetőségét mutatom be a videoban, JavaScript alapokon.
A következő videóban pedig ezt az alkalmazást átalakítom React.JS-es működésre

Javascript - A piramis effektustól az async / await-ig

Ebből a nagyon rövid videóból megtudhatod, hogy mimindent kerülhetsz el a JavaScript Async / Await szintaxisával

Javascript kód futtatása másolás vagy kivágás esemény után

Hogyan futtathatsz egy bizonyos kódrészlet vagy függvényt, miután a felhasználó a másolás vagy kivágás gombot megnyomta, vagy a CTRL+V vagy CTRL+X billentyű kombinációt használta? A videóból kiderül.

Ha érdekel további hasznos videó webfejlesztés, JavaScript témakörben, kérlek iratkozz fel a csatornára.

Javascript kép be(nem)töltés hibakezelés

Ebben a videóban bemutatom egy Javascript-es módszerét annak, hogy hogyan kerüld el nemlétező kép betöltését a weboldaladba.
3 élő és egy nem létező kép URL címei egy tömbben vannak. Az oldal frissítésekor random betöltődik valamelyik kép. A módszer segítségével, ha a betöltendő kép nem létezik, akkor helyette egy másik kép fog betöltődni.

Ha tetszett a videó, ne felejts el feliratkozni

Csatlakozz Discord szerverünkhöz

Elloptam a sessiont.

Mi történik a videóban?
Van két böngészőm. Az egyik a Chrome, ahol a fiókjaimmal be vagyok lépve, a másik a Firefox, ahol nem. A devtools segítségével a sütiben tárolt session tokeneket átviszem a Crome-ból a Firefox-ba, így ott mindenféle jelszó vagy email beírásra nélkül belépek a felhasználói profilomba.
Jelen esetben a sajátomba. De ha mondjuk ez egy munkahelyi gép lenne, akkor vihetném akárkiét, aki nem jelentkezett ki.
De akár azt is megtehetném, hogy egy user scriptben Fetchel elküldöm egy backendnek az adatokat és ott szépen letárolom és akárhonnan hozzáférhetnék az aktuális user sessionhoz. A backend, akár mailben is kiküldhetné a sessiont.
Szóval ezért szánjatok mindig időt a kijelentkezésre.
A videóban a Codepen.io és a Hup.hu fiókjaimat használva mutattam be a dolgokat. Természetesen a videóban látható tokenek már nem érvényesek :)

Animációs videót készítek HTML, CSS, JavaScript -el

Új videót készítek legújabb Youtube csatornámra.
A csatornán HTML, CSS, JavaScript-el készített animációkat fogok bemutatni no copyright-os aláfestő zenékkel.
Tegnap már feltettem az első ilyen videót, ami alatt az Else - Paris remix szól és loopban fut egy Javascript által generált 3D-s animáció, amint épp összedőlni készülő város képe bontakozik ki, mialatt megyünk végig az úton.
Nemrég ismertem meg ezt a zenét és valahogy ennek az animációnak a képe társult (illett) mellé a gondolatvilágomban. Épp ezért Adobe Premiere-el gyorsan összetársítottam. Így született meg az eredmény az első videó a csatornán:

Ezen a Codepen.IO-s linken megnézheted a kódot is.

Alap NodeJS szerver a Heroku-n

Ebben a blogbejegyzésben megmutatom, hogy hogyan készíthetsz el egy alap (default) Node.JS szervert a Herokun-n. Illetve a szerver környezeti változók használatát is bemutatom.

De először röviden leírom, hogy mi az a Heroku, azok számára, akik nem ismerik.
A Heroku egy felhőplatform, amely lehetővé teszi különböző webalkalmazások futtatását és ezek számára szerver infrastruktúrát biztosítson.

Először is hozzunk létre a Githubon egy repo-t. Innen lehet majd feltölteni a Node.JS szerverfájlokat a Herokura.