2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Programozás kiscsikóknak

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Érdekes problémával találkoztam (már akinek). Középiskolás korom óta próbálnak valamilyen programozási nyelvre megtanítani. Érdekel, megy, de aztán vége az anyagnak, nincs tovább, én meg felejtek.
Szeptemberben "vénségemre" beíratkoztam a Kandóra (csak jót tudok róla mondani, jó tanárok, érdekes tárgyak), itt a C nyelv van preferálva, a fejlesztői környezet a mára már elavult BorlandC. Egy kezdőnek azonban nincs többre szüksége, az alapokat könnyedén el tudja sajátítani rajta. Én annyira megszerettem, hogy az alap progit mindig megírtam BorlandC-ben, majd a "csinosítás" folytatódott DevC++-ban. A súgója kész tankönyv rengeteg példával, gyorsan fut és átlátható. Számomra eleinte a legnagyobb probléma a kevés megjelenített karakter volt. Ha nőtt a felbontás, nőtt a karakterek mérete is, mindig fix sorhosszúsággal, ami soronként 78 karaktert és 14 sort jelentett bekapcsolt WATCH ablakkal. Aztán jöttek az igények: szeretnék programot írni a PDA-ra, PC-re, persze valami szép grafikusat. Nem ártana kikupálódni soros, GPIB és USB kommunikációból. Szóval ide már valami komolyabb kéne, de nem elég a környezet fejlesztése, nekem is fejlődnöm kell(ene), sajnos magamtól, mivel sikeresen túl vagyok a prog mindkettő félévén.

Tehát kéne valami könyv, amiből tanulhatok. Megvettem a Demeter M. Ibolya féle Visual Studio 2005 & 2008 könyvet, mivel döntésem értelmében a folytatás a Visual C# lesz, majd ha ebből elértem a megfelelő szintet, talán VisualC++. Persze kérdés, hogy a nyelv megválasztása megfelelő-e? Úgy gondolom számomra az lehet. Jelenleg a céges Visual Studio 2008 Pro-val babrálok, ma azonban egyik kollégám a figyelmembe ajánlotta a Sharp Develop nevű alkalmazást, mivel ingyenes és jól használható. Majd otthon kipróbálom, remélem beválik.

Összességében a gondom annyi, hogy fogalmam sincs mi a jó út ahhoz, hogy elérjek egy megfelelő szintet. Melyik nyelv, melyik könyv, melyik szoftver. Esetleg tanfolyam?:F És akkor az ATMEL-es vágyaimat még nem is említettem (ATMEL, mivel jobban elterjedt az iparban, mint pl. a PIC)!

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A C# ma nagyon keresett, emellett C++-ot is érdemes tanulni. C#-hoz kezdésnek ezt, C++-hoz pedig ezt ajánlom (az időtartamra vonatkozó rész a címben ne tévesszen meg), mindkettő jól leírja az alapokat. A Visual Studio-nak vannak ingyenes Express változatai (C# és C++ is), ezeket érdemes használni. Ha később ezzel akarsz foglalkozni, akkor valószínűleg VS lesz, a régebbi IDE-ket már annyira nem preferálják, ezek megfelelnek nagyobb projektekhez is; menedzselés, stb. Ezek után gyakorlatilag bármelyik középhaladó könyv jó.

Már ebben a munkakörben dolgozol, vagy csak szeretnél? Kicsit zavaros a bejegyzés számomra, vagy csak késő van. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) futo001 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Zavaros lehet, nekem is késő van. :)
Hasonlóban dolgozok, de gépspecifikus (GenRad/Teradyne ICT) a nyelv, hasonlít picit a C-re és az Assembly-re. Tavaly a Kandón jött a C, megtetszett, programozni szeretek, hát gondoltam átlépem a korlátokat. Írogatnék magamnak, és a munkahelyemre is lenne egy csomó ötletem.

Köszönöm a hozzászólást, megnézem a linkeket.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#3) futo001 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Hm, Te vagy a második, aki C++-hoz ezt a könyvet ajánlja. Így tuti felhajtom valahonnan.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.