Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-05-10 13:11:14

LOGOUT.hu

A telefonról szóló tesztet itt olvashatjátok Victoryus kolléga tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1132) GtCaT


GtCaT
tag

Megtenné vki, hogy letölthetővé teszi a BM3.1 -ben levő Email.apk -t és Exchange .apk -t.
Előre is kösz! :R

(#2573) szucsmatyas


szucsmatyas
csendes tag

Sziasztok!

Ma megérkezett a postás a tmallboxtól, V970. Ami rögtön elakadás, nincs a jó öreg email app., amin a céges levelezést (Exchange) egy pillanat alatt be lehetett állítani. Már próbálkoztam máskor is letölteni jobbat, másikat, bármilyet, de a céges mailem makacs és mindenhol elvérzik. A sima droidos email app. viszont viszi.
Valakinek ötlete, segítség?

Köszönöm

(#2582) junkpod válasza szucsmatyas (#2573) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam tökéletesen kkezeli az email app az exchange fiókomat.

Box's don't touch!

(#2592) szucsmatyas válasza cappa72 (#2589) üzenetére


szucsmatyas
csendes tag

Teendő?
Csak ez a módja, amit már korábban ajánlottak: [MOD] AOSP 4.1 Email with Exchange?
Itt valójában mi történik? Kap a telefonom egy kiegészítést? Minden más működését elszúrhatom ennek az installjával ha bénázom? Egyáltalán mit és hogyan csinálok?

"Egy analfabéta vallomása"

Hol találok mod-ok felrakásához valami gyorstalpalót, leírást, amitől tisztább a kép, és nem kérdezek feleslegesen, főleg nem hülyeségeket. De ha néhány mondattal kiokosítható vagyok, azt is megköszönöm, mert jelenlegi tudásommal, csak azért tudom megkülönböztetni a telefon elejét és hátulját, mert tudom, hogy elöl világít a képernyő :B

(#2596) cappa72 válasza szucsmatyas (#2592) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először is egy biztonsági mentés cwm-ből. (Ez minden mókolás előtt javasolt)

Lehetséges újra feltenni a rom-ot anélkül, hogy piszkálnád vagy törölnéd a rendszeredet, és amit eddig beállítottál. Ha jól láttam tmallbox-os a telefonod, val'szeg akkor JB 1.1r2 van rajta, ugye?
El kell indítani cwm-ből a telepítőt, és a custom telepítési módot választani.
Ott elsősorban vedd ki a zöld jelölést a format data és format cache-t, így nem fogja legyalulni az adataidat, amit eddig a telefonra feltettél.
Aztán sokféle dolgot tudsz kiválasztani még, az egyik oldalon majd megtalálod a gyári emali klienst és exchange app bejelölhetőségét is. Ha bejelölöd és a végén telepíted, akkor újraindítás után ott lesz az email program.
(Igaz, nekem ICS 3.1 van fent de kipróbáltam).

Az aosp email 4.1-ről nem tudok nyilatkozni, mert val"szeg JB-hez van.
A ásik kérdésedre, hogy elrontja-e a rendszert: elméletileg csak az email és exhange programokat telepíti, aztán a gyárit letörli (SecEmail és SecExchange programokat) - mintha azt látnám, hogy Samu-hoz készítették elsősorban.
Elméletileg nem lehet hatással a többi program működésére, vagy az adataidra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2604) szucsmatyas válasza cappa72 (#2596) üzenetére


szucsmatyas
csendes tag

"El kell indítani cwm-ből a telepítőt, és a custom telepítési módot választani.
Ott elsősorban vedd ki a zöld jelölést a format data és format cache-t, így nem fogja legyalulni az adataidat, amit eddig a telefonra feltettél.
Aztán sokféle dolgot tudsz kiválasztani még"

Backup elkészítése rendben ment, viszont cwm-ben nem találok sima telepítési menüpontot, se custom se semmi, sem olyat, ahol számtalan pipálási lehetőség vagy app. lenne.
SD-re másoltam az ajánlott email és exchange mod-ot, de nem látja a "telepítés sd kártyáról" a megfelelő fájlt.

Hol szúrom el, illetve melyik lépést mulasztottam? Android verzió: 4.1.1, V1.1R2MOD by BM

(#2932) junkpod válasza Donki Hóte (#2926) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha véletlen megtalálod gyári állapot gombot nehogy megnyomd mert nagy melo lesz vusszahozni a telót az életbe. Egyébként ha működne ez a funkció akkor sem azt jelentené, hogy visszatölti a gyári romot. Voltár itt is linkelve de brunonál is az email app, azt kell felrakbi és lesz exchange. De talán a legjobb ha particionálsz es bruno jb-t raksz fel.

Box's don't touch!

(#2987) junkpod válasza huan (#2972) üzenetére


junkpod
nagyúr

Minden más természetesen gördülêkeny, hogy fel sem tűnik milyen jó. Gyors, nagy, könnyű, jó fogású hátlap, gyors net, jo fotók és 720p videók (persze csak fényben, de ezt nem mindenki érti).
Amire én használom arra tökéletes: exchange, gmail, naptár, web, Social, navi...

Box's don't touch!

(#3329) junkpod válasza vegyszer (#3325) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ezaz, minden szép és jó, de ha nem tudom mi lehet jobb akkor nincs motiváció. Pl most írta vki xda-n hogy a stock calendar fczik, a gpogle calendar meg nem ismeri az exchange fiókot, igaz ez?

Box's don't touch!

(#3332) Victoryus válasza nepszter1 (#3331) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Amennyiért megveszik :D Próbáld meg beszerzési áron, aztán vagy vagy.
Nekem nem hiányzott semmi a JB romból sem. Exchange fiókot sose használtam. Naptárral nem volt bajom. Amúgy a Jorte appot használom, szebb, átláthatóbb, van heti, havi widgete. Kinézetre is tök ugyanaz a kettő, mivel úgy is adw ex launchert használok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3334) Moleman válasza junkpod (#3329) üzenetére


Moleman
addikt

A stock calendar valóban FC-zett, de a google calendar ugyanolyan, csak kicsit más a színe, és tökéletesen működik. Az email, exchange, mms alkalmazásokról nem tudok nyilatkozni, mindenre 3rd party-t használok. Az akkuidő tényleg félelmetesen jó.

(#3612) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Újabb érdekesség: átpartícionált telefonon JB-n (V1.1R2MOD) nem tölti le a vállalati (exchange) leveleket, nem szinkronizálja onnan a naptárat (hibát nem ad, szerinte egy pillanat alatt megtörténik a szinkronizáció, az e-mail-oknál azt írja, hogy szinkronizál, rögtön megjelennek az üzenetek). Próbáltam a ROM újra telepítését is (természetesen a gyári e-mail és exchange app-okkal együtt), de nem segített. ICS (V3.1MOD) alatt megy rendesen. Ellenpróbaként újra visszatettem a gyári partíció kiosztást, felraktam újra a JB-t és újra ment az e-mail, illetve naptár szinkronizálás.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3655) vargalex válasza Sopi (#3654) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha mondjuk most kaptad meg a telót, akkor gondolom nem akkora gond a data formázása sem. A ROM telepítő pedig varázsló jellegű (Aroma installer). Kipipálod (custom mode-ban) az email és exchange alkalmazásokat is (illetve érdemes a Google Calendar-t használni a gyári helyett, mert az utóbbi FC-zni fog az exchange-os naptárbejegyzésektől).

Alex

(#4213) tamas99


tamas99
csendes tag

Sziasztok!
Hétfőtől én is tulaja leszek egy ilyen készüléknek!
olvasgatom/olvasgattam a fórumot, nem tudok dönteni!
Ki melyik szoftvert ajánlja, hogy rátegyem? akár nekem régebbi megbizható is jó lenne rá!
amire használni szeretném gmail, exchange, ritkán a navigáció, és még a mastercard mobile-t tenném rá, szerintem mást nem nagyon, meg magyar nyelv legyen benne!
ki mit ajánl tapasztalatok? esetleg a telepítésnél mire figyeljek, főleg aki mostanság telepített, attól szívesen fogadom a tapasztalatokat, eddig nem csináltam ilyet telón félek kicsit tőle..... eddig egy szerény alcatelem volt a 918 d, de lassuság miatt döntöttem a csere mellett, az megfelelt nekem, de váltani akartam!
előre is köszi a segítséget tapasztalatokat!

(#4248) tamas99


tamas99
csendes tag

na akkor sorban!
köszönöm anyukámnak a szeretteimnek... nagyszüleimnek tanáraimnak!
Szóval akkro komolyabban!
Maximum1 ez a minimum h neked köszönöm meg elsőnek azután jön cappa72 bácsi vendégem itt egy sörre:)
köszönöm még vegyszer bátyónak és GrandS bátyónak is! és ne hari az értetlenségért! tényleg mindenkinek köszi siker a köbön!:)
ha valakit kihagytam neki is köszi!
Tényleg valaki olyan e-mail klienst tudna ajánlani ami müxik jól exchange-val? a google play áruházas "gyári" jó?
köszi tényleg mindent főleg a türelmeket stb:)

(#4253) tamas99


tamas99
csendes tag

köszi fiuk tényleg! jó a cucc már meg is szerettem még kicsit nagynak találom a telót alcatel 918d után de majd mexokom, viszont jó gyros izé gyors:)
valakinek egy jó tippje exchange-s progira amivel jól működne? 2010 exchange:(

(#4270) tamas99 válasza vegyszer (#4269) üzenetére


tamas99
csendes tag

hello!
köszi!
gmail megvan..... az benne vót alapbó:)
email kell az exchange miatt!

(#4299) junkpod válasza vegyszer (#4269) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gmail nem kezel exchange fiókot. Neki sima email kell. Ha letudod tölteni külön akkor install zipként vagy reinstall ( ilyenkor van esélyed a rra hogy memaradnak a dolgaid) vagy virágbolt:)

Box's don't touch!

(#4487) tamas99


tamas99
csendes tag

skacok!
valakinek megy a babom az ikszcséndzs?? (exchange) mert kolegám telóját ujrahuztuk custom módban és azon nem megy az exchange én ujrahuztam a kajámat(ICS) szintén custom módban és fajanul megy az exchange:) valakinek hasonló tapasztalatok?
mostmár a telóm mondhatni működőképes, köszi srácok, már csak egy kisebb problémám van, hogy a mastercard mobile nem megy, de remélem ez majd megoldódik, várok tőlük válaszra.. pedig teljesen frissen jól újrahuztam! ;) köszi a segítséget mindenkinek. cappa bátyónak jók az írásai!! de a többiek segítségét is nagyon köszi!

(#4727) tlac válasza vargalex (#4725) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát ha jól értem, akkor így már megérkeznek az exchange-es emailek, ugye?
lehet megérné a zipet akkor javítani, aztán akinek kell, könnyen tudja telepíteni

Mercutio_:

ha nem szólsz, nem is veszem észre
nem célszerű a korábbi hozzászólásban a későbbi kérdésre reagálni :)
(bár 2 embernek sem jó egy hozzászólásban válaszolni)

ki kellene próbálni ugyanazt a hívást, ugyanazzal a sim-mel másik telefonban (ami tud 3g-t)

[ Szerkesztve ]

(#4736) freelancer68


freelancer68
tag

V1.2MOD

V1.2MOD (22-07-2013):
Custom changes:
Fixed Email and Exchange apps problem
Rooted (no need to root phone with third party applications) with SuperSU application (v1.41)
Busybox (v1.20.2) installed with init.d support
Updated all Google apps to the latest version

(#4763) kopaszsop


kopaszsop
csendes tag

urak,

mi lehet a probléma? be akartam állítani egy exchange fiókot (levelezés és telefonszámok is), de nincs ilyen lehetőségem.
lehet, hogy amikor romot raktam fel (bm3.1), valamit nem pipáltam ki? utólag ezt lehet orvosolni, vagy újra kell húznom a telefont?

(#4764) vargalex válasza kopaszsop (#4763) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem pipáltad ki az email és exchange alkalmazásokat. Elvileg wipe nélkül újrarakhatod a romot ezek kiválasztása mellett, így mindened megmarad. Ahhoz, hogy működjön is, vagy ICS-t, vagy az új V1.2MOD-ot (JB) tedd fel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4879) alexw801


alexw801
senior tag

Bruno újított nemrégen, van valakinek pozitív tapasztalata ezzel e legújabb ROM-mal? Minek a busybox?

V1.2MOD (22-07-2013):
Custom changes:
Fixed Email and Exchange apps problem
Rooted (no need to root phone with third party applications) with SuperSU application (v1.41)
Busybox (v1.20.2) installed with init.d support
Updated all Google apps to the latest version

Érdemes váltani erre?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#5729) dzsonaj válasza unskillful (#5728) üzenetére


dzsonaj
tag

E-mail és Exchange fiók van csak, google nem csatolható. Amúgy nagyon jónak tűnt....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.