Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-05-10 13:11:14

LOGOUT.hu

A telefonról szóló tesztet itt olvashatjátok Victoryus kolléga tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Dot


Dot
őstag

Erre valaki. :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2352) adambox válasza tlac (#2344) üzenetére


adambox
tag

Okés köszi, majd utánajárok, mondjuk csak akkor zavaró mikor sietnem kell valahová és rá akarok tölteni valamennyit.

Egyébként egy kis üzemidő növelés: play áruházból telepíted a No-frills CPU programot, majd ott a viselkedést ondemand-ra teszed, I/O ütemező pedig deadline. Proci is lehúzható 800-ra, ha csak alap dolgokat csinálsz a telóval. Igy is 1,6os lesz ami bőven elég. Root kell hozzá természetesen, de 10ből 9en szerintem valamely Bruno romot használjuk, az pedig ugye alapból rootolt.

Egyébként a viselkedés alapból hybrid-re van állítva, de arról nem nagyon találtam leírást. Valaki tud róla bővebben írni?

[ Szerkesztve ]

(#2353) gipsztigris válasza adambox (#2352) üzenetére


gipsztigris
addikt

Jó reggelt!

A tmallbox oldalán látom, hogy már JB-vel adják ki a V970-et.

Ezt a ROM-ot ( update_JB_V970_V1.1R2MOD.zip ) próbálta már valaki? Ha igen, érdemes váltani a 4.0.4-ről? Esetleg egy elérést kaphatnék a linkhez?
:R

Más.

A kamera színhűségének javítására nincs valami megoldás? Mert az egyetlen negatívum ezen a készüléken a kamera minősége. Gyalázatos színeket produkál.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2354) dReFiX válasza gipsztigris (#2353) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez a korlátozott hozzáférés módosítva, szöveg mit jelent? Ülök egy helyben es 3/4 erősségű 3g jelrol ugrál a nullára és telefonálni sem tudok... Hogy kéne bealitani?

(#2355) Victoryus válasza gipsztigris (#2353) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Utólagos javítás pc.n vagy PicsArt app, vagy Camera360 ultimate kamera program. Blade-en sokkal jobb képket készít, mint a gyári app.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2356) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha megérkezik az új telefonom, és átparticionálom, akkor a gyári romnak ugye annyi? Tehát utána új romot kell rá tenni? Ha lementem akkor Meg ami még nem tiszta, a particionálás előtt akkor a disable internal sd után visszatehető? Ha újat teszek fel akkor nem kötelező feltenni a disable_internal_sdcard.zip-et, mert az új romok már észlelik, ha le van tiltva? Vagy ez mindenképpen kell?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2357) cappa72 válasza Victoryus (#2356) üzenetére


cappa72
nagyúr

Olvass vissza kicsit, már kiveséztük párszor.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2358) dReFiX


dReFiX
senior tag

Az lehetséges hogy 3G/G rol nem hajlandó le váltani mondjuk edge-re és inkább eldobja a hálózatot, és megjelenik egy ?jeles sim kártya motívum? Vagy fullos 3g tererom van vagy semmi. SEGÍTSÉG! :-(

(#2359) generic


generic
senior tag

Sziasztok, hol tudnám legolcsóbban megvenni ezt a telefont? :)

(#2360) Victoryus válasza generic (#2359) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

tmallbox.com szerintem. Enyém ma jött meg, 3 hete rendeltem. 36e. Ennyiért nagyon megérte, bár még nem értem rá belakni a rendszert :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2361) Mercutio_ válasza dReFiX (#2354) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam is jelentkezett ma délelőtt, nem lehet, hogy a hálózattal volt valami gond?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2362) gipsztigris válasza Victoryus (#2355) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszi! Úgy tűnik nem lesz jobb egyetlen másik kamera.app-al sem! Talán az lgCameraPro -val nagyon picit jobban hasonlít a piroshoz a képen szereplő szín, de nem győzött meg! Tudomásul kell venni, hogy a készülék gyenge pontja a kamerája! :-(

Másik kérdésemre esetleg valaki tudna válaszolni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2363) dReFiX válasza Mercutio_ (#2361) üzenetére


dReFiX
senior tag

Egyszerűen csak ott hajlandó működni a hálózat ahol van 3G, ott fullos térerő ahol nincs ott levált G 0-1 jelzésre majd eldobja a hálózatot és nem tudok telefonálni. Mintha nem lenne ilyenkor hajlandó gyengébb módokra váltani, GPRS EDGE stb. amiket a régi telefonom is használt ha nem volt 3G. Még a "gyári-tmall" BM3.0 van rajta, nem tudom javítana-e a 3.1.

[ Szerkesztve ]

(#2364) adambox válasza dReFiX (#2363) üzenetére


adambox
tag

Próbáld meg 3.1el vagy JB-vel, nálam nincs ilyen hiba.

(#2365) Dot válasza dReFiX (#2363) üzenetére


Dot
őstag

Nekem olyan hibám volt, hogy ha nem volt 3G akkor nem ment a net (2.3-as ICS). Most 1.1-es JB-vel ez megszűnt, helyette az van, ha itthonról elmegyek akkor nem akar felmenni netre! Át kell kapcsolnom a másik sim-re az alapértelmezett mobil adatkapcsolatot, majd vissza.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2366) dReFiX válasza Dot (#2365) üzenetére


dReFiX
senior tag

Hülye Kérdés: Térerőnél 3G és G jelölésen kívül nem kellene pl. E betűnek is lenni attól függően mi érhető el, mert a Blade1 telómon E betű is volt ? :DDD

(#2367) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Néhány pozitív és negatív tapasztalatom. Rom: JB_V970_V1.1R2, ezzel érkezett.
- Kikapcsolt állapotban is ébreszt! Lehet időzíteni a ki és bekapcsolást végre!
- RDS képes FM rádió, ami a plusz rds infókat is olvassa. Bár nem elég érzékeny szerintem.
- Skype ezen is pocsék minőséget nyújt, visszhangzik. Headsettel nem megy!
- Nagyon jó gyors. 4mp alatt csatlakozik a wifimhez! A Bladenek jóval több idö kellett.
- Néhány app nem megy rajta, pl kedvenc passziánszom sem.
- A két sd között nem tudok a telefonnal másolni se a dual file managerrel se total commanderrel. Célszerű pc-re kötni. Win7 egyből felismerte mindkét meghajtót!
- Halk! Erre az ébresztőre sose fogok felébredni! Fejhallgatóval viszont hangosabb, mint a Blade. A gyári füles sem annyira vészes.
- TmallBox nagyon igényesen küldte, kijelzővel lefelé a tokba téve, nehogy sérüljön.
- A töltőt célszerű valamivel megragasztani, mert mindig benne marad a konnektorban a dugalj.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2368) cappa72 válasza zcsongor (#2315) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg ilyesmi [link] érdekelne?
Terminálos verzió persze működik [link], csak hát jó lenne rá egy gui.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2369) tibors válasza Victoryus (#2367) üzenetére


tibors
csendes tag

"A töltőt célszerű valamivel megragasztani, mert mindig benne marad a konnektorban a dugalj."
A madaras teszkóban lehet kapni 1A-es USB-s EU-dugós töltőfejet 1eFt-ért.

(#2370) tlac válasza Victoryus (#2367) üzenetére


tlac
nagyúr

a halkság JB-s sajátosság, ICS-en nagyon hangos volt a telefon

azt a belső SD kártyát érdemes eltüntetni átparticionálássál

(#2371) tibors válasza dReFiX (#2366) üzenetére


tibors
csendes tag

"3G és G jelölésen kívül nem kellene pl. E betűnek is lenni"
Beállítások->Továbbiak->Mobilszolgáltatók->3G szolgáltatás->GSM/UMTS hálózati preferenciák
Itt ellenőrizd mi van kiválasztva.

(#2372) dReFiX válasza tibors (#2371) üzenetére


dReFiX
senior tag

Pl. kikapcsolom a 3G-t elmegyek egy olyan helyre ahol : G 0-1 Csík van csak sőt inkább nulla, ilyenkor nem kéne leváltania gprs módra módra ?

[ Szerkesztve ]

(#2373) malisonX válasza tlac (#2370) üzenetére


malisonX
aktív tag

Szerencsére ezt is gyorsan orvosolni lehet.
Az MTK Engineer modon belül->Hardware Testing->Audio->LoudSpeaker Mode->Max. Vol.-t átírni 160-ra->Set gomb. (Remélem nem írtam félre semmit, még megjelenéskor "csináltam vissza" a rendes hangerőt a telefonomon.)

[ Szerkesztve ]

(#2374) atee_13 válasza generic (#2359) üzenetére


atee_13
őstag

Etotlk-on most csak 130 dollár.

(#2375) tibors válasza dReFiX (#2372) üzenetére


tibors
csendes tag

Nekem automata módban van, a mélygarázsban rendszeresen át is vált edge módba (G betű a 3G helyett és E betű a H helyett a térerő felett)

(#2376) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy én nem rég rendeltem egy ilyen készüléket Tmallbox-tól, ahol azt írják a paraméterek között, hogy MTK6577 1.2 GHz-es CPU hajtja a masinát, azonban mindenhol azt olvasom, hogy 1 GHz-es dual magos procija van. Most mi az igazság?

(#2377) paolinho válasza atee_13 (#2374) üzenetére


paolinho
őstag

Ja, plusz 25 USD szállítási költség! :-(

(#2378) M3oH válasza paolinho (#2376) üzenetére


M3oH
addikt

1GHz az igazsag. Boven eleg annyi.

(#2379) Dot válasza dReFiX (#2366) üzenetére


Dot
őstag

Hát nekem ha a fő kártyával netezek akkor H-t ír ugye, ha nincs 3g akkor nem tudom még nem néztem/tegnap ment először úgy a net a fő kártyával, hogy nem volt 3g/. Ha a másik kártyával akkor E-t ír.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2380) paolinho válasza M3oH (#2378) üzenetére


paolinho
őstag

Nem számítottam én sem többre, csak tisztázni szerettem volna az igazságot.

(#2381) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


Ennek a particionálásnak mennyi ideig kell menni? Elindítottam, de az égvilágon semmi nem történik! Kb 5 perce. Az aksit egyébként Bruno nem írta, hogy ki kell venni. Lehet azért állt meg? Az enyémben benne van,

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2382) tlac válasza Victoryus (#2381) üzenetére


tlac
nagyúr

pár másodperc, aksi szerintem nem számít

(#2383) Victoryus válasza tlac (#2382) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

lestoppoltam.Aztán lehúztam usb-ről,majd újra rányomtam a downloadra, visszadugtam, és egyből lefutott! ICS rom feltéve! Ez az Aroma installer nagyon király! Csak boot közben nem kéne hang... na majd rákeresek gondolom ki lehet venni belőle.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2384) tlac válasza Victoryus (#2383) üzenetére


tlac
nagyúr

(#2385) Victoryus válasza tlac (#2384) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! ICS-nél be lehet állítani, hogy csak 2g-t használjon? A JB-ben megtaláltam, de ebbe nem. Vagy hagyjam, nem fogyaszt lényegesen többet?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2386) vlezlee válasza Victoryus (#2385) üzenetére


vlezlee
csendes tag

Ne szórakozz vele, a 3G nem eszik sokat. A WiFi-re és a GPS-re kell odafigyelni, azok pár óra alatt leszívják az akkut, ha bekapcsolva maradnak.

(#2387) junkpod válasza tlac (#2323) üzenetére


junkpod
nagyúr

ma nekem is összevissza nyomódot, átkerült repülőbe is... valószínűleg az volt, hogy hívás után már fekete képernyővel, de még nem lezárt gombokkal raktam zsebre és aztán elszabadult a pokol... :)

Box's don't touch!

(#2388) Švejk


Švejk
őstag

Tudtok valami olyan appot, amivel úgymond "vissza lehet fejteni" a Playről töltött appok apk-it?

(#2389) cappa72 válasza Švejk (#2388) üzenetére


cappa72
nagyúr

apktools, jbart

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2390) junkpod válasza gipsztigris (#2362) üzenetére


junkpod
nagyúr

a kamera beállításaiban nincs valami elállítva? hdr, scn, színegyensúly fehéregyensúly...?

Box's don't touch!

(#2391) Švejk válasza cappa72 (#2389) üzenetére


Švejk
őstag

Köszönöm! :R
A szoftver kibeszélő topicba akartam írni csak rossz helyre nyomtam :DDD

(#2392) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
MTK Uncle-ben milyen dolgokat érdemes be-/átállítani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2393) junkpod válasza vlezlee (#2386) üzenetére


junkpod
nagyúr

a GPS nem eszik sokat, sőt alig eszik, inkáb az eszik sokat ha gps programot használsz, hiszen akkor hosszan pörög a proci és világít a képernyő. Szerintem a wifi az egyik legnagyobb fogyasztó, utána meg a 3G (mert gyenge még a hálózat és ezért folyton erőlködik a telefon helyenként.

Box's don't touch!

(#2394) vlezlee válasza junkpod (#2393) üzenetére


vlezlee
csendes tag

Az lehet, de ha nem navigálok, akkor kapásból kikapcsolom a gps-t, nem kell tudnia mindenkinek, hogy hol vagyok :D

(#2395) vlezlee


vlezlee
csendes tag

Original ZTE ROM senkinek nincs a telóján? Tudhat magyarul?
Nekem a JB művel furcsaságokat: az alap naptár nem hajlandó google fiókkal szinkronizálni, pár tool (Mobileuncle pl) el sem indul, csak egy ablakot dob, hogy az alkalmazásműködése leállt :(
Tökéletesen meg lennék elégedbe a 4.0.4-el, a olyan %-os akkukijelzése lenne, mint a JB-ben bekapcsolhatónak.

(#2396) tlac válasza vlezlee (#2395) üzenetére


tlac
nagyúr

valószínűleg nincs
nem tud magyarul

a google féle naptárat kell telepíteni, a gyári rossz

az akkumulátorra már kaptál választ

(#2397) tlac


tlac
nagyúr

még egy kis infó JB-n a Google naptárhoz
ahhoz, hogy működjön a szinkronizálás:
törölni kell az adatokat a "Naptár" és a "Naptár tárolása" nevű app-oknak
beállítások / alkalmazások / összes, itt kell kikeresni a 2 app-ot és "adatok törlése"
ezt egyszer kell megcsinálni, utána már működni fog a szinkronizáció

[ Szerkesztve ]

(#2398) adambox


adambox
tag

Nem tudtok olyan programot, amivel szoftveresen lehet növelni a fényerőt? Van ilyen egyáltalán?

(#2399) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet hibás usb kábelt kaptam a tmallboxtól? Tölteni tölt, de nem látja vele a pc háttértárnak a telefont. Ugyanazon az usb porton a Blade kábelével meg simán felismeri háttértárnak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2400) junkpod válasza vlezlee (#2394) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nemm a gps fogja szetkürtölni a helyedet hanem bizonyos appok: google helyek, fb... De ha neked így jó akkor használd egészséggel így:)

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.