Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998

Hozzászólások

(#951) robit1973 válasza Jessus81 (#949) üzenetére


robit1973
aktív tag

Hogy tetted fel? Akksi ki és download?

(#952) gyűrű válasza meridaharcos (#950) üzenetére


gyűrű
addikt

1920*1080, 30FPS

(#953) silver10 válasza Jessus81 (#949) üzenetére


silver10
aktív tag

Gratula! Kérdezném, hogy az összes fájl elé lett pipa-beleértve a preloadert is-téve? És kikapcsolt teló+kivett aksival lett flashelve? A Downloadnál elég Download only, vagy kell a firmware upgrade opció?
Gondolom az IMEI-t azért nem érinti, mert, ha jól tudom az az NVRAM partícion van és azt nem tartalmazza a ROM.

(#954) meridaharcos válasza gyűrű (#952) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#955) silver10


silver10
aktív tag

Utólag jutott a fejembe :) A Marsapa ROM-ba integrált appoknál is van magyar lokalizáció? Leginkább a Gravity Boxra gondolok.

(#956) Jessus81 válasza silver10 (#953) üzenetére


Jessus81
tag

igen az összes pipa bent maradt, ahogy betöltöd a scatter fájlt, nem szedtem ki semmit, download only kell, mert nem felfelé lépsz verziót, tehát nem upgradelsz. aksi ki, betöltve minden, optionban az usbnál kiválasztva a high speed, és a DA DownLoad All, ha ez nincs bepipálva, állítólag akkor hal meg az imei.
telefon kikapcs, aksi kiszed, downloadgombra katt, majd aksi nélkül rádug. 3-4 perc és végigment, zöld kör, lehúz, aksi rárak, töltőre feldug, és bekapcs.

gravity box is magyar :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Thorpapa

(#957) robit1973 válasza Jessus81 (#956) üzenetére


robit1973
aktív tag

DA DL All with Checksum-ezt kell bepipálni?

(#958) Jessus81 válasza robit1973 (#957) üzenetére


Jessus81
tag

igen, options - download- és ott :)

PSN: Thorpapa

(#959) robit1973 válasza Jessus81 (#958) üzenetére


robit1973
aktív tag

Köszi! :R Lehet, hogy holnap én is megpróbálkozok vele.

(#960) Jessus81 válasza robit1973 (#959) üzenetére


Jessus81
tag

hamar lemegy, csak utána újra belakni a romot, na az a macera. ja nincs alapból gugli play keretrendszer, de a playből feltelepül :) meg jó sok időt lehet el***ni a gravitybox macerálásával :)

PSN: Thorpapa

(#961) Jessus81


Jessus81
tag

recoveryben csak úgy lehet bemenni, ha töltőn van a teló, és azon belül is a volume downal mész lefelé, viszont az enter az nem a power gomb, hanem a volume up ...
ott viszont próbáltam backupolni az egész rendszert, de nem sikerült. kiírta, hogy hova mit fog létrehozni, de tovább nem ment. power gombra a szöveg eltűnt alulról, és a hanyattfekvő droid világosabb lett, de onna se ment tovább. volume down, és megint alul a sárga szöveg, hogy hova megy a bakcup...
csak az aksi kivétel segített újraindulni.

PSN: Thorpapa

(#962) vohanyi válasza Jessus81 (#961) üzenetére


vohanyi
senior tag

Éppen ezért régebben írtuk : <<Klikk>> , és a köv. : <<Klikk>> Recoverybe bemenni pl. : Elixir2-vel a legkönnyebb. : <<Klikk>> - hja,és normális backupot csinál,életmentő !! -> <<Klikk>>

[ Szerkesztve ]

(#963) dubaedit


dubaedit
csendes tag

Sziasztok!
Visszamondtam a ZP999 rendelésemet a .com-os oldalról, mert csak januárban szállították volna. Most az .eu-s oldalról akartam megrendelni, de láttam, hogy plusz 14 Eurót felszámítanak és még a PayPal-ra is 10,5 Eurót. Ez valóban így van? Mintha olvastam volna, hogy ingyenes szállítással is rendeltetek már innen vagy rosszul olvastam volna? Kicsit sokallom azt a plusz 24,5 Eurót... :(((
Köszi! Edit

(#964) gyűrű válasza dubaedit (#963) üzenetére


gyűrű
addikt

Így van. De ott már csak fehér van.
.. egyébként pedig az EU shopban olcsóbb 7,5 Euróval a telefon alapára..viszont kb 24 órán belül megjön..

[ Szerkesztve ]

(#965) Jessus81 válasza dubaedit (#963) üzenetére


Jessus81
tag

nekem <<ilyen>> volt. de lehet mivel akkor jeletn meg akció volt.

de amúgy a fehéret most is ingyé hozzák ki :)

más:
tegnap a marsapa rom csinált egy érdekességet. feloldottam a képernyőt, és feljött vmi hiba, hogy leállt valami, a screen szót megjegyeztem, a többire nem emlékszem. na utána olyan bootloopba ment a gép, hogy bekérte a pin-kódokat, utána próbálta a widgeteket betölteni, de visszament bootolni, és így tovább , így tovább... csökkentett módban indítottam, leszedtem a gravitíboxot, és utána jól működött, viszont észrevettem, hogy az össze olyan asztalt törölte, amin widgetek voltak kint... hmmmm... nem tudom mi volt a baja, de betojtam picit :D

PSN: Thorpapa

(#966) silver10 válasza dubaedit (#963) üzenetére


silver10
aktív tag

Végigvittem a vásárlást a PayPal fizetésig. Fekete szín-előrendelés. Szállítási díj nincs, de a PayPal díja 12,6 Euro. Durva. Még egyszer sem futottam bele, kínai webshopoknál sem. Azokat elkerültem. Mondjuk, ha számolom a gifteket- így sem rossz: Sandisk MSD HC átlag 8-9.000 Ft, Sm Flip tok kb. 3.400 Ft Edzett üveg: 2.200 Ft. Még nem kattintottam rá az utolsóra.. :N :((

(#967) Jessus81 válasza Jessus81 (#965) üzenetére


Jessus81
tag

na képzeljétek, a nap folyamán eddig többször volt, hogy magától rebootolt. és rájöttem, hogy a pénteken vásárolt kis ikey (gyorsgomb) programja, csinálhat valamit, mert mióta kiszedtem nem volt boot... szép :(

PSN: Thorpapa

(#968) dubaedit válasza silver10 (#966) üzenetére


dubaedit
csendes tag

Szia!
Honnan rendelted pontosan? Mert nekem ez a ZP999 vásárlás nem akar összejönni. Én a http://www.zopomobile.eu-ról szerettem volna ma PayPal-al fizetni, többször is próbáltam, de hibaüzenetekkel nem sikerült. Ezután a Hipay-el próbáltam, de az sem sikerült, viszont az árát kétszer is levonták a számlámról, a PayPal is meg a Hipay is, sem a PyPal-on, sem a Hipay-en nem látom a pénzt. Az OTP-be bementem, de ők sem látják, hogy hol van a pénz. A kosaram üres, a pénzem eltűnt. Megjegyzem, már sokszor fizettem PayPal-al, meg mással és eddig soha sem volt semmi probléma. Fogalmam sincs most mit tegyek...
Edit

(#969) Jessus81 válasza dubaedit (#968) üzenetére


Jessus81
tag

hát ez érdekes, én paypallal akartam, de nem engedte, mert vásárlási limit van a számlámon, és 100 felett lett volna a + paypalos tranzakciós díjjal együtt. ezért csináltam a hipayyal (ott 95ben megállt az egész nem volt + díj, mint paypalnál). azzal sikerült, és másnap reggel hívtak az otp biztonsági szolgálatától, hogy én voltam e aki indította a tranzakciót, már látták, hogy 1 nem sikerült, a másik viszont igen.
eu.s oldalról rendeltem én is.

PSN: Thorpapa

(#970) vohanyi válasza dubaedit (#968) üzenetére


vohanyi
senior tag

Nem értem hogy csináltad,2db 998-ast is rendeltem külön... gond nélkül,ahogy megrendeltem,azonnal jött bankomtol sms a vásárlásról,és a zopomobile.eu-ról mail szintén a vásárlásról,majd még egy mail a nyomkövető linkkel..stb.. most a 999-et végigvittem a vásárlásig :

[ Szerkesztve ]

(#971) Layne válasza vohanyi (#970) üzenetére


Layne
csendes tag

Én csak aksit rendeltem most, amire 2-5 napot vállalnak. Ez volt tegnap reggel 7 órakor, ami ugye vasárnap.
De ma már hétfő délután van, és még nem kaptam sem emailt a rendelésről, sem visszaigazolást.
Tranzakció azonosító van ugye az EU-s oldalon, de ennyi.
Paypal-el fizettem, a PP visszaigazolás megjött. Holnap délutánig várok. Ha nem történik semmi, azért rájuk írok.

[ Szerkesztve ]

(#972) silver10


silver10
aktív tag

Na megrendeltem Pre-sale a feketét. Elvileg pont 1 hét múlva érkezik nekik. Így 101E-be van (természetesen nem PayPal átváltással, hanem saját bank) Remélem addigra még jobban kiforrják magukat a custom ROM-ok. Mert a Root nem ártana. Meg persze egy jó custom TWRP recowery se. A 990-et is rögtön mentettem anno MTK DT-ot és recot egyaránt használva.

(#973) silver10 válasza dubaedit (#968) üzenetére


silver10
aktív tag

Közben lejárt az időlimitem, bocs. Ugyanonnan mint te. Nekem annyi gondom volt a saját hülyeségem miatt, pedig már több tucatszor vásároltam PayPalon keresztül, hogy ma (lehet az éjszakás műszak okozta fáradtság miatt) 4x indítottam sikertelen tranzakciót, mire rájöttem, hogy a webkártyámra beállított limit miatt nem engedi az OTP. A PayPal viszont mind a 4 sikertelen fizetésnél levont 1 USD-t. De majd pár nap mulva már az sem lesz zárolva. De az több mint fura, hogy neked sikertelen tranzakciók után levonta a vételárat. :F

[ Szerkesztve ]

(#974) vohanyi válasza silver10 (#973) üzenetére


vohanyi
senior tag

Nem fura,az lehetetlen,vagy Edit rosszul írta...

(#975) csron


csron
újonc

Sziasztok!
A gps antenna pontosan hány dollárba kerül(vagyis a szállítási költség mennyibe kerül zopomobileshopból )?

(#976) vohanyi válasza csron (#975) üzenetére


vohanyi
senior tag

<<Klikk>> - szerintem egyértelmű,ha berakod a kosárba látod a szállítási költséget,ami 6 usd.,tehát kb. 1500Ft.

[ Szerkesztve ]

(#977) csron válasza vohanyi (#976) üzenetére


csron
újonc

Köszi!

(#978) Layne


Layne
csendes tag

Aki cserélt GPS antennát, az melyik romot használja?
Cseréltem én is, próbálkoztam Faster GPS-el, EPO adatok letöltésével, a nokia-t google-re cseréltem a beállításoknál, és még a Dimitri-féle antenna modot is megcsináltam. Mégis halott a GPS. Egyetlen holddal sem kommunikál, semennyire sem...nem tudom, mit lehetne még tenni, kezdem már nagyon unni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#979) Layne válasza Layne (#978) üzenetére


Layne
csendes tag

Szóval vagy Flashtool-al legyalulom az egészet, és megpróbálkozok egy másik rommal, vagy nem tudom mi lesz...

(#980) vohanyi válasza Layne (#978) üzenetére


vohanyi
senior tag

Mi már a 998-ast az uj GPS antennával kaptuk,és kutya baja,12-ből 10mp alatt 8-at talál 5m-es pontossággal pozícionál ! Elég a FasterGPS progi,beállitod Europa/Magyarország. Wifi,vagy adat bekapcs!! első alkalommal fontos.Bekapcsolod a GPS-t : Beállitás/Helymeghatározási mód bekapcs-Nagyon pontos-ra!! És ennyi, GPSTest bekapcs,és legjobb szabad ég alatt... ha nem ok Nálad,akkor antennát rosszul csatlakoztattad - mondom,alap rommal használom !

(#981) wyattthoearp válasza Layne (#978) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A GPS működése nem olyan mértékben függ a rom-tól mint gondolod.
Ha abszolút nem működik, érdemes lenne a kontaktpontokat újra ellenőrizni, illetve, hogy nem szakítottál e bele véletlenül az antennába.

[ Szerkesztve ]

(#982) Layne válasza wyattthoearp (#981) üzenetére


Layne
csendes tag

Az antennán egy karcolás sincs, nagyon óvatosan cseréltem ki. Tisztán látni, hogy a két kis tű a nyákon hol nyomja le az antennán a réz felületet, szóval érintkezik is.
A holdakat ugye látja, csak nem kommunikál. Tehát az antenna működik.
Azért gondolom azt hogy szoftveres a probléma, mert a régi antennával ennél tovább jutott néha a dolog.
Vagyis a kis zöld csík 1-2 holdnál elindult felfelé, de fix sosem lett belőle (mondjuk 10 percnél többet nem is vártam rá soha).
Szóval ez így működött egy ideig, bár a GPS így is használhatatlan volt ugye.
Aztán valamit állítgattam Engineer Mode-ban, és utána már a kis zöld csík sem jelent meg többé, egyetlen holdnál sem. Más rommal még nem próbálkoztam, de most azt tervezem, hogy Flashtool-al legyalulom a belső memóriát, formázom az external SD-t, és flashelem a legújabb Komu romot, ami most jött ki pár napja. Aztán meglátjuk.

(#983) silver10


silver10
aktív tag

Ha valaki már használta a 999 GPS-ét. valamelyik navi programmal megosztaná a tapasztalatait pár szóban? Ahhoz, hogy gyorsan jelet találjon szükség van először FasterGPS, vagy hasonló segédre? És sikerült e valakinek WIN7 64 biten ROM-ot cserélni?. Böngészem a külföldi fórumokat, de még nem láttam hozzá custom recoveryt. Valaki estleg ráakadt már? Előre is kösz.

(#984) Jessus81 válasza silver10 (#983) üzenetére


Jessus81
tag

marsapa rom benne van a zipben a driver is, csak telepíteni kell. win 7 64 biten csináltam, és működik.
zoposhopmobile.comos rom alapja a marsapa, de van pár cucc hozzá felrakva. ugyanebben a topicban ott vannak a driverek is, amik a marsapa zipben.
custom recoveryt nem láttam, csak ezeket a romokat.
amiket érdemes böngészni:

zopomobileshop zp999es topic
xda zp999 root topic
xda zp999 sima topic

én, miután rootolt lett feltettem a fastergps-t és azzal is állítottam, navigációt nem használok nagyon, de gyorsan talál jelet.

[ Szerkesztve ]

PSN: Thorpapa

(#985) silver10 válasza Jessus81 (#984) üzenetére


silver10
aktív tag

:R A zopomobileshop zp999es topic-ot nézegettem én is és az xda-t eddig

(#986) hippo0315


hippo0315
senior tag

Találkozott már valaki olyan dialer apk-val amiben a két sim kártyához külön külön hívó gomb van?

(#987) Jessus81 válasza hippo0315 (#986) üzenetére


Jessus81
tag

én ezt úgy oldottam meg. hogy van egy saját, és egy céges kártyám. gugli címjegyzékben csináltam egy céges csoportot. alapra beállítottam, hogy a hívások a saját kártyámról mennek, VISZONT a céges simhez, meg hozzárendeltem a céges embereket. így ha hívok valakit az a sajátról megy, ha viszont céges embert, akkor szól, hogy figyi ez hozzá van rendelve a másikhoz, arról hívd mán :)

PSN: Thorpapa

(#988) hippo0315 válasza Jessus81 (#987) üzenetére


hippo0315
senior tag

Nálam alapesetben a céges kártya bonyolítja a hívások többségét, de gyakran szükséges a privát sim-ről is hívást indítanom és ha sim választásra van állítva a készülék, akkor a kocsi fejegysége ezt nem nem tudja kommunikálni, mig ha 2 hívó gombos lenne a tárcsázó akkor alap beállítás lenne a céges sim és ha szükséges a másik hívógombbal a privát sim-ről is lehetne telefonálni.

Ilyen tárcsázója pl. a Samsung Galaxy Grand Duo (GT-I9082)-nek, szóval ilyesmit keresnék.

Elnézést a körmondatért.

(#989) hippo0315


hippo0315
senior tag

Valaki próbálta már ezeket a rom-okat?
Esetleg tapasztalat róluk?

Marsapa rom KK v9

Komu K8 Rom 1.02 (same ZP998)

(#990) Hopsza


Hopsza
csendes tag

Sziasztok!
Valaki foglalkozik-e még egyáltalán szegény kis 998-as tipusú masinával?
próbálnám a 4.4.2 rápakolni,de sehogy se sikerül.Pedig végig olvastam a hsz.eket,próbálom úgy csinálni,ahogy le van írva ,bármit is pakolok az Sd kártyára,és megtalálja recovery módba azt írja,hogy Installation aborted.
Most a pa_gapps-full-4,4-20...zip-el jutottam el odáig,hogy egyáltalán gondolkodott egy percig,és csak utána írta: "Error:Invalid OTA package,missing scatter.Installation aborted.
Valószinűleg sokat segítene,ha földhöz vágnám,és egy kicsit ugrálnék rajta.
Azért ha tud valaki segíteni megköszönöm.

Isten megteremtette az embert,minden mást Kína gyárt!

(#991) vohanyi válasza Hopsza (#990) üzenetére


vohanyi
senior tag

Hali,pedig nem nagy kunszt,de jol leírták a hivatalos forumon : <<Klikk>>

(#992) wyattthoearp válasza hippo0315 (#989) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Én jelenleg is a Marsapa V9-et használom. Csak ajánlani tudom...

(#993) Layne válasza hippo0315 (#989) üzenetére


Layne
csendes tag

Komut próbáltam. Nekem túlságosan csúnya, és semmi olyan pluszt nem ad, amit pl. a Kartanesi ne tudna.
Marsapa romjait pedig az első KK rom óta nem próbáltam, de nem hinném hogy jobbak a Kartanesinél.

(#994) nuri válasza Hopsza (#990) üzenetére


nuri
aktív tag

4.4.2 OTA csak akkor fog felmenni, ha jelenleg is 4.4 van rajta.

(#995) Layne válasza Hopsza (#990) üzenetére


Layne
csendes tag

Ha először raksz fel 4.4-et 4.2-re, Flashtool-ból csináld mindenképpen. Előtte ments ki mindent pc-re, amire szükséged lesz később. Aztán ha fent van valamelyik gyári 4.4 utána mehet fel custom recovery, és bármilyen rom.

[ Szerkesztve ]

(#996) vohanyi válasza dubaedit (#968) üzenetére


vohanyi
senior tag

Edit - ujra rendeltem pay-pallal a zopomobile.eu - ról,többek közt akksit,és természetesen semmi gond nem volt : levonta a payon levő kis összeget,majd a számlámról,bankbol egyból sms a tranzakciorol,majd 2 mail a zopo-tól a vásárlás tényéről,ma reggel pedig mail a zopotol,hogy szállitás alatt.csak most nem tnt-vel rendeltem,mert az drága.. :
Carrier POSTAL SERVICE

Payment method PayPal AW

Download your invoice as a PDF file.
Follow your order's status step-by-step
Date Status
12/12/2014 Shipped
12/11/2014 Payment accepted

Tehát valamit nagyon elszurtál-szerintem...

(#997) gyűrű válasza dubaedit (#968) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezzel nem vagy egyedül...először én is a Hipayyal próbálkoztam, kétszer..utána rögtön paypal..
A paypalos rendben volt de a Hipay kétszer megterhelte a kártyámat vele. A Bank szerint most zárolva van az összeg és várnom kell még kb 2 hetet..
Nem lehet hogy közben kifutottál a limitedből a terhelések miatt?

[ Szerkesztve ]

(#998) Layne válasza vohanyi (#996) üzenetére


Layne
csendes tag

És kaptál tracking numbert, vagy erre nem adnak? Mert nekem kedden volt shipped, és azóta nem hallottam a csomagról. Se meg nem jött, se tracking number nem jött.

(#999) vohanyi válasza Layne (#998) üzenetére


vohanyi
senior tag

TNT-s verzóval kétszer rendeltem két 998-ast,arra kaptam nyomkövetési linket,postaira nem.

(#1000) Layne válasza vohanyi (#999) üzenetére


Layne
csendes tag

Akkor megnyugodtam. Én amúgy vasárnap reggel rendeltem, kedden reggel lett shipped. Viszont visszaigazoló emailt nem kaptam a rendelésről, bár ha feladták ennek már nincs is jelentősége. Azt írják hogy a normál postai küldeményre 2-5 napot vállalnak. Kíváncsi vagyok mennyivel lesz ez most több így, hogy karácsonyi szezon van. Remélem azért jövő hét közepéig befut, mert az utolsókat rúgja az aksim.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.