Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998

Hozzászólások

(#851) sanyika89


sanyika89
csendes tag

Sziasztok! Ilyen telefont fogok vásárolni egy-két napon belül. Olyan kérdésem lenne, hogy ki tudná nekem megcsinálni a telefont úgy, hogy a legoptimálisabb beállításokkal renndelkezzen? Illetve, aki tudná nekem szervízelni szoftveresen ha valami baj lenne. Sajnos én nem értek a telefonokhoz. Természetesen nem ingyen kérném. Köszönöm előre is.

(#852) vohanyi válasza sanyika89 (#851) üzenetére


vohanyi
senior tag

Bármikor segítünk,és speciel Győrben lakom...

(#853) Fitzgerald válasza sanyika89 (#851) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szerintem nincs erre szükség. Mármint akkor nincs, ha meg akarod tanulni a dolgokat. Ha segítség kell, itt a topikban is le tudjuk majd írni hogy mit hogyan kell csinálni, úgy hogy totál kezdőként is végig tudd csinálni.
Én kb. 5 éve használok Androidos telefonokat és tableteket, és ezen, illetve a mindenféle hasonló fórumokon tanultam mindent.

[ Szerkesztve ]

(#854) vohanyi válasza Fitzgerald (#853) üzenetére


vohanyi
senior tag

Ez így van :K :C

(#855) nuri válasza sanyika89 (#851) üzenetére


nuri
aktív tag

Mindaddig amíg nem adod fel nincs baj, nehéz véglegesen tönkretenni.

(#856) vrgcsaba válasza Fitzgerald (#837) üzenetére


vrgcsaba
csendes tag

Szia! Elnézésedet kérem a közbeszólásomért, csak tudni szeretném, hogy biztos-e a 3X GPS vevője tényleg tudja a GLONASS és a Beidou holdak jeleit is fogni, mivel akárhol olvastam leírást azokban csak a Pro-nál említik ezt a tulajdonságot. Az 3X-nél csak GPS, A-GPS-t írnak.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#857) vohanyi válasza vrgcsaba (#856) üzenetére


vohanyi
senior tag

Biztos,hogy tudja,amerikai,orosz,kinai..stb.. műholdakat is látja.

(#858) Fitzgerald válasza vrgcsaba (#856) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szia!

98 és fél százalék, hogy igen. A Zopomobileshop és a Zopomobileforum szerint is csak a tárhely méretében különbözik a 3X a ZP999-től. De én a helyedben azért biztosra mennék, és megkérdezném a Zopo fórumon. Sajnos előfordulnak elírások ezekben a kínai webshopokban.

(#859) dubaedit válasza Fitzgerald (#858) üzenetére


dubaedit
csendes tag

Azért szerintem valami különbség csak lehet, én nem hiszem, hogy a plusz 16 Gbyte tárhelyméret cirka 100 dollárnyi különbséget jelentene. De remélem tévedek...

(#860) Fitzgerald válasza dubaedit (#859) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"We can say that ZOPO 3X is ZP999 Lite version. as the difference between ZP999 and X3 is only the memory. ZP999 run on 3GB RAM+32GB ROM, X3 is 3GB RAM+16GB ROM."

Ez a zopomobileshopból van, a 3X adatlapjáról.
Először engem is meglepett a száz dolláros különbség, de úgy néz ki tényleg csak ennyi.

(#861) dubaedit válasza Fitzgerald (#860) üzenetére


dubaedit
csendes tag

Ez valóban szó szerint azt jelenti, de olvastam már én is sok mindent erről, pl. hogy a Pro verzióban 8x2,2 GHz-es proci van, aztán mégsem. Én a Pro-t rendeltem meg, majd ha megérkezik egyszer, akkor meglátom mi lesz benne.

(#862) Fitzgerald válasza dubaedit (#861) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Tech 2 ezeket már tényként írta le, aztán mégsem így lett:
"A Zopo ZP999 kétféle kivitelben érhető el, egy kedvezőbb árú, de gyengébb modell (ZP999 Standard) mellett jön egy erősebb, de drágább verzió (ZP999 Pro) is.

A Zopo ZP999 Standard modell 5,5″-os kijelzője mindösszesen 1280×720 pixel felbontású, ezzel máris a középkategóriába sorolható, ezt erősíti meg azt, hogy a MediaTek jelenlegi felsőkategóriás SoC-jének csökkentett teljesítményű, MT6595-ös verziója került bele, amelynek órajele egyelőre még nem ismert. Ezen kívül a készülék 2 GB RAM-os és 16 GB háttértárat is tartalmaz, ami felsőkategóriában is jó még, tehát az olcsóbb modellel sem kell szégyenkeznie a Zopónak."

Nem készült 2GB RAM-os, HD kijelzős modell. A Lite verzió a 3X lett végül.

[ Szerkesztve ]

(#863) Fitzgerald válasza dubaedit (#861) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Pro verzióról viszont van már fent elég videó review a YouTube-on. Az lesz benne amit a videókon látsz.

[ Szerkesztve ]

(#864) Jessus81


Jessus81
tag

ma jön meg az .eu-s oldalról a ZP999 + ajándékok. majd leírom a tapasztalatokat :)
tényleg gyors a postájuk:
[ITTEN]

PSN: Thorpapa

(#865) Jessus81


Jessus81
tag

mondtam, hogy szeretem a magyar VÁMot ??? :((( :((

[held for custom]

PSN: Thorpapa

(#866) koroczki válasza Jessus81 (#865) üzenetére


koroczki
csendes tag

Szia!
Van fejlemény? Én tegnap rendeltem tőlük egy 3X-et, kíváncsi vagyok mi ez a VÁM-os dolog!

(#867) vohanyi válasza koroczki (#866) üzenetére


vohanyi
senior tag

.eu - nincs semmilyen vám...

(#868) Jessus81 válasza koroczki (#866) üzenetére


Jessus81
tag

27 Nov 2014 13:13:19 Budapest Shipment In Transit.
27 Nov 2014 11:50:00 Budapest Held For Customs Inspection - Awaiting Clearance

most megint shipment van... gondolom ebédszünetben fogdosták... mondta a TNTs hölgy, hogy a vámosok bármit kiszedhetnek fogdosni... most várok, remélem holnap out for delivery lesz már...

PSN: Thorpapa

(#869) robit1973 válasza vohanyi (#867) üzenetére


robit1973
aktív tag

Tudom, ezért furcsálltam!

(#868) Jessus81: Köszi!

Ja, bocs, közben a másik felhasználónevemmel léptem be! :B

[ Szerkesztve ]

(#870) Jessus81 válasza robit1973 (#869) üzenetére


Jessus81
tag

én is furcsáltam, a másik topikban már meg is beszéltük, hogy tolmács kellett volna nekik gondolom :P

PSN: Thorpapa

(#871) robit1973 válasza Jessus81 (#870) üzenetére


robit1973
aktív tag

Mondjuk az is érdekes, hogy a .eu-s oldalon az egyik helyen azt írják, hogy Németországból küldik a csomagokat, a másik helyen azt, hogy Portugáliából, erre Spanyolországból jön. :Y

(#872) vohanyi válasza robit1973 (#871) üzenetére


vohanyi
senior tag

Idáig mindkettő Spanyolbol indult nekünk is,hja

(#873) robit1973 válasza vohanyi (#872) üzenetére


robit1973
aktív tag

Remélem, holnap az enyém is elindul ( mindegy melyik EU-s országból ).

(#874) robit1973 válasza vrgcsaba (#856) üzenetére


robit1973
aktív tag

3X GLONASS holdakkal: [link]

(#875) Jessus81


Jessus81
tag

na megjött ma a ZP999. hát amit rögtön észrevettem, hogy mindkét sim micro, nem úgy ahogy írták. .eu-s oldalról jött, járt hozzá 32gbs kártya tok, extra erős védőfólia...
hát a GPS még nem indult be, de majd szabadtéren is megpróbálom
kamerája eszméletlen szép, baromi gyors az egész kütyü:)

PSN: Thorpapa

(#876) Fitzgerald válasza Jessus81 (#875) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Jaja, 2 micro SIM. Én a Telekomos kártyámat már micro SIM-é faragtam, a Telenoros meg alapból az, csak adapterrel használom.
Na, majd jöhet valami kis review. Grat!
:)
GPS-t odabent hiába próbálod, max ablakhoz nagyon közel.

(#877) szenrobi2


szenrobi2
újonc

Szia !

Légyszi tesztelni az új ZP999 telefonod és leírni az észrevételeid.
Nagyon kíváncsi vagyok milyen tapasztalataid vannak:
GPS (glonas..), wifi, 3g, 4g, nfc, otg, fm rádió, kamera.

Meddig bírja az akksi normál üzemben és erőltetett menetben ?
Ját -e hozzá kijelző védő ?
Mennyire melegszik játék közben ?

Ettől függne a vásárlásom.

Köszike

(#878) Fitzgerald válasza szenrobi2 (#877) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Fóliát írta hogy adtak.
Nekem játék közben eddig az MT6589 és az MT6592 is durván melegedett. Komolyabb 3D játékok alatt a ZP998 annyira bemelegszik, hogy elgörbül az aksi. Kézzel szoktam visszahajlítani lol.

(#879) Jessus81


Jessus81
tag

ezek voltak hozzá: .eus oldal
a tok patent, ahogy becsukom aktiválódik az ablakos cucc, és az ablakon jobbra balra tapicskolva érzékeli és vált, balra notificationok, jobbra a zene lejátszó.
a fóliát még nem tettem fel, de a tempered glasshoz elég komoly kis csomag van, a micro sd sds átalakítóval jön. rootolni állítólag nem lehet, mert a 32gbs tárhelyre telepít alapból, vagy vmi ilyet olvastam a zopo forumon. érdekes, hogy a 64bites win7 csak a külső 32es sdt ismeri fel a telóból az internáltat nem.
kamera: szép képeket tud, vakuval jól bánik, nem csak egyszer villogtatja, hanem mint a komolyabb digi gépek. a front kamerája félhomályban is szép képet készít, sőt van arcszépítő funkció ami bulvárlapokhoz hasonlóvá simítja az arcunkat.
alapból van benne egy app permison manager ami figyelmeztet ha vmilyen app hozzá akar férni a fotókhoz, stb, és figyeli hogy melyik app mihez fér hozzá és tiltani is lehet. ez is jó aksikímélés, mert az óra app állandóan helymeghatározást akart az időjárás miatt, és le is tiltottam.
ha lesz még vmi írok. játszani nagyon nem szoktam, de majd vmi bika autósat feltolok tesztelni.

ja és a vám azért bontotta ki, mert SEUR spanyol postával jött (TNTig) igaz, de a feladónál csak Zopo mobile volt, és gondolom tudják, hogy kínai, de volt benne számla amin alul portugál címzés volt. viszont elvártam volna a vámtól, hogy a piros ragasztószalag mellé azért egy levelet is rakjanak, hogy miért lett kibontva, mert bármit kivehettek volna....

PSN: Thorpapa

(#880) Jessus81


Jessus81
tag

[ Szerkesztve ]

PSN: Thorpapa

(#881) TankVica válasza Jessus81 (#880) üzenetére


TankVica
csendes tag

:C Ez igen jól néz ki az enyém és páromé 998 1 - 2 hónapos , tökéletes előtte nekem Nokia Lumia 520 volt .Az enyém eu - oldalról 20 óra alatt a kezemben volt .. :K

[ Szerkesztve ]

(#882) vohanyi válasza Jessus81 (#879) üzenetére


vohanyi
senior tag

Nekem ugyan 998 van,de kizárt,hogy nem lehet rootolni,a belső hdd-t is látja,ha beállitasz pár fontos dolgot szerintem fejlesztői modban :D

(#883) vohanyi válasza Jessus81 (#879) üzenetére


vohanyi
senior tag

Rootolása,ami nekem bevált : <<Klikk>

(#884) Fitzgerald válasza vohanyi (#882) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Pedig nem lehet, olvastam én is zopomobileforumon.
Előbb-utóbb úgyis megoldják.

(#885) vohanyi válasza Fitzgerald (#884) üzenetére


vohanyi
senior tag

Én azért azt a modszert kiprobálnám,mert konkrétan arra utaló írást nem látok,csak más modszert írnak,hogy nem ok .-. - könnyebben beszélek majd,ha lecserélem a 998-ast erre...

'szenrobi2' - nem értem mit hezitálsz? amit kérdeztél minden flott.. GPS-t lehet "át kell kaibrálni" , pl ezzel <<Klikk> - ismerve a kinai gps confingot... :D

[ Szerkesztve ]

(#886) Jessus81 válasza vohanyi (#885) üzenetére


Jessus81
tag

xda forumon sem nagyon tudnak hozzászólni a rootoláshoz, mert tényleg nagy probléma, hogy nincs külön sd, hanem alapból az internal a 32GB, és arra telepít mindent. írták, hogy ha jön majd vmi orosz linux guru az bele tud nézni a recoverybe, hogy hogy kéne megbuherálni.

PSN: Thorpapa

(#887) vohanyi válasza Jessus81 (#886) üzenetére


vohanyi
senior tag

nem értem amit írsz,van külön sd kártya,onnan nem lehet rootolni ? SuperSU: 17 649 733 - 998-on kiválóan műxik,de kiváncsiságból felrakom <<Klikk> - mert nem tudom elképzelni,hogy a már linkelt recoveryn keresztül nem lehet rootolni <<Klikk>>

(#888) vohanyi válasza Jessus81 (#886) üzenetére


vohanyi
senior tag

Tehát így gondoltam-recovery behivásához amugy az "Elixir" nevű apk-t használom,crackelt verzio ncore-ről :



(#889) szenrobi2


szenrobi2
újonc

Sziasztok!

Kicsit más oldalról közelíteném meg a kérdéskört.

Van valahol szerintetek arról adat, hogy a ZOPO ZP készülékeknek milyen a sugárzási szintjük ?
Mert láttam olyan youtube videókat, ahol az eredeti és a kinai klónt mérték egymás mellett és a kínai sugárzási szintje kb. 1000x volt az eredeti terméknek, ami azért elég durva. 8 mobillal pedig egyszerre telefonálva tojást lehet sütni :)

Szóval SAR és egyéb mérőszámokra lennék kíváncsi.
Elég durva adatok vannak a http://www.saferemr.com/ oldalon a mobil telefonok által okozott elváltozásokról.

Nem ijesztgetni akarok, nekem is nagyon tetszik a készülék, de ami Kínából jön, ott bármi elképzelhető.

(#890) wyattthoearp válasza szenrobi2 (#889) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Csak egy olyan telefont írj már kérlek, ami nem kínából jön.
Szerintem fizikailag nem kivitelezhető, ezerszeres különbség, ugyanarról a telepről, egyébként pedig mi értelme is volna?

(#891) vohanyi válasza szenrobi2 (#889) üzenetére


vohanyi
senior tag

Jelzem,nem klón telefonokrol van itt szó,eredeti gyártásúak,ha követed a kínai telefonokat,több tesztben pl. símán leelőzik a S.Galaxy S5-öt is,söt, a 999-es procival felszerelt kinai telefon az első...

(#892) Fitzgerald válasza szenrobi2 (#889) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hoax videók lehettek. 1000x-es? Kizárt.
A Zopo meg egy teljesen önálló brand akárcsak a Lenovo, a ZTE, a Huawei, a THL, az Oppo, a Xiaomi...nem gyártanak klón telefonokat.

(#893) hippo0315


hippo0315
senior tag

Egy kérdés, az újabb 998-asok tudnak kék ledes jelzést adni (facebook esetén), vajon a régebbi 998-asok is képesek erre?
Ha igen miként csalható elő ez a funkció?

(#894) vohanyi válasza hippo0315 (#893) üzenetére


vohanyi
senior tag

Led Blinker : <<Klikk>> - pro változata,fizetős,ncore .. ! onnan töltök,amit érdemes :)

(#895) dobostorta válasza vohanyi (#888) üzenetére


dobostorta
tag

A főképernyődön azon a widget táblán működik az adatkapcsolat ki-be kapcsoló is?
Ha igen, akkor légyszíves írd meg, hogy mi a neve, mert régóta keresek olyan widgetet amin lehet adatkapcsolatot ki-be kapcsolni DUAL SIM-es telóknál.

Köszi. :)

(#896) vohanyi válasza dobostorta (#895) üzenetére


vohanyi
senior tag

Persze hogy működik,Elixir2 a neve,de rootolni kell telot előtte !

(#897) dobostorta válasza vohanyi (#896) üzenetére


dobostorta
tag

köszi, egyébként már rootolva van. :)

(#898) Jessus81 válasza vohanyi (#896) üzenetére


Jessus81
tag

feltettem az elixir 2-t ZP999-re én is, és simán kezeli a mobiladat ki/be kapcsolót ROOT nélkül is :)

PSN: Thorpapa

(#899) vohanyi válasza Jessus81 (#898) üzenetére


vohanyi
senior tag

Csak sok funkciót így nem érsz el...

(#900) Jessus81 válasza vohanyi (#899) üzenetére


Jessus81
tag

igen, pl azt észrevettem, hogy pl ROOT nélkül a repcsi módba a LAMA sem kapcsol át időzítve...

PSN: Thorpapa

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.