Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28565) The DJ válasza King Unique (#28564) üzenetére


The DJ
addikt

Hát akkor úgy tűnik együtt kell élnem ezzel amíg nem érkezik valami normális megoldás. :(

Még egy kérdés: Normális, hogy ezt írja az aktiválási rész a gépházban?

"Az eszközön található Windows 10 példányt már aktiválták egy digitális jogosultsággal."

A géphez Windows 7 járt, frissítve lett Windows 10-re, utána legyalultam és újratettem a 10-est.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28623) bopeti98 válasza vg (#28621) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem egy egyszerű partíció átrendezés után ugrott a Win 10 aktivált állapota.
Az ügyfélszolgálat küldött e-mail-be egy Windows 10 kulcsot, amivel újra tudtam aktiválni.
Így viszont annak ellenére hogy 7-ről frissítettem nem digitális jogosultságom van, hanem termékkulcsos. A digitális jogosultság az így elveszett.

[ Szerkesztve ]

(#29640) netpeti98


netpeti98
addikt

Múlthéten frissítettem itthon a másik gépünket eredeti Windows 7 HP-ről, a Keep nothing lehetőséggel Windows alól.

A gépházban ezt írja:
"Az eszközön található Windows 10 példányt már aktiválták egy digitális jogosultsággal."

Viszont mindenhol azt jelzi, hogy rendben van az aktiválás. Először arra gondoltam, hogy kell egy kis idő amíg észlelik a szerverek a frissítést, de péntek óta nem változott a kiírás.

Kell vele foglalkozni? Vagy ez arra vonatkozik, hogy a digitális jogosultság sikeresen kapcsolódott a géphez?

[ Szerkesztve ]

(#30726) netpeti98 válasza gyurkikrisz (#30718) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem, a termékkulcs egy általános kulcs lesz. A frissítés után digitális jogosultsággal van aktiválva a Windows.

(#31375) valaki_xy


valaki_xy
tag

Sziasztok!

A laptopomra egy még megjelenés előtti Insideres verziót telepítettem, majd a hivatalos verzióig frissítettem, és utána kikapcsoltam az Insideres frissítéseket. A rendszer azóta is aktivált maradt. Jelenleg a gépházban az aktiválásnál azt írja, hogy "Az eszközön található Windows 10-példányt már aktiválták egy digitális jogosultsággal." Azt szeretném kérdezni, hogyha vennék egy SSD-t, és arra pendriveról telepítenék egy Win10-et, akkor az aktiválódna-e, vagy újra kellene kérnem az Insideres frissítéseket?

(#38172) Heimdallr75 válasza lacy86 (#38169) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a probléma megoldva :)

"A megadott termékkulccsal nem lehet aktiválni a Windows e kiadását. (Hibakód: 0xC004F210)"

"

Ez a hibaüzenet akkor jelenhet meg, ha nem az eszközre telepített Windows-kiadásnak megfelelő termékkulcsot adott meg. A hibaüzenet akkor is megjelenhet, ha előzőleg már frissített Windows 10-re, de az eszközére telepített Windows jelenlegi kiadása nem felel meg a digitális jogosultságához tartozó kiadásnak.

Ebben az esetben vagy megadja az eszközre telepített Windows-kiadásnak megfelelő termékkulcsot, vagy újratelepíti a digitális jogosultságának megfelelő Windows 10-et.
"

mit is mondhatnék erre :) legalább bekerül a notiba az ssd, ha már telepíteni kell, eddig is ezért nem került bele.

الغريبة في هذا الكوكب

(#40021) #97246720 válasza GEPESZ66 (#40020) üzenetére


#97246720
törölt tag

elvileg igen :)

nekem könnyebb dolgom van, mert nekem digitális jogosultságom van aktiválni a win10home-ot :D bele van égetve valami a laptopom alapjába ami aktiválja a win10et :)

[ Szerkesztve ]

(#40196) #97246720


#97246720
törölt tag

kíváncsiságból feltettem a gépemre a Win10 insider-t, sokkal szebb és jobb mint a "normál" kiadás...
mivel home kiadáshoz van digitális jogosultságom így a Pro verzió adottságait nem tudom kipróbálni sajnos :( de ez már most így is jobban néz ki mint a TH build :)

(#41498) #97246720 válasza embe (#41497) üzenetére


#97246720
törölt tag

ha digitális jogosultsággal van aktiválva a 8.1, akkor a kulcsot nem szükséges kiírnod mert újraaktiválja a windows 10-et, attól függően hogy home vagy pro 8.1 volt-e fent

(#41508) netpeti98 válasza embe (#41506) üzenetére


netpeti98
addikt

A digitális jogosultság esetében a rendszerből (tehát régi rendszerről frissítve) maximum a generic kulcsot fogod látnii, ami mindenkinél ugyan az (természetesen külön Home és Pro). Az aktiválást a HWID alapján nézi, azt viszont a felhasználó nem látja, és nem is lehet kiíratni semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#41509) idegen lény válasza netpeti98 (#41508) üzenetére


idegen lény
őstag

Vagyis digitális jogosultság esetén nem is lehet fölírni, hiszen nem is lehet megtalálni? Windows 7-ről frissítésnél hol lehet megtalálni, amit föl kell írni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41749) netpeti98 válasza Viper26 (#41747) üzenetére


netpeti98
addikt

10586-os buildel igen. Ha megadod neki a korábbi változat kulcsát, akkor ugyanúgy regisztrálja a digitális jogosultságot.

(#43134) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Rákerestem a topikban és a digitális jogosultságra van több találat is. Nemrég én is frissítettem jogtiszta 8.1-ről és most a 10-es nálam is ezt írja a gépházban. Illetve volt előtte Insider Preview is a gépen és annál is ezt mutatta. Valamint most frissítés után ezen program más termékkulcsot mutat, mint ami a 8.1-nek volt. Hogyan is van ez pontosan :F

Továbbá ennél a hardverazonosítóhoz történő hozzárendelésnél az első regisztráció után az adott gépen mindig "ugyanazt rendeli hozzá", vagy egy másik telepítésnél már utóbbit?? Itt a példa, hogy jobban érthető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43137) netpeti98 válasza King Unique (#43134) üzenetére


netpeti98
addikt

A termékkukcsot felesleges kiolvasni digitális jogosultság esetén, mert az csak egy aktiválásra nem alkamas generic kulcs. Az mindenkinél ugyan az akinek az adott változat van fent (Home, Pro)

(#43143) netpeti98 válasza King Unique (#43139) üzenetére


netpeti98
addikt

Mivel mi nem láthatatunk bele abba, hogy pontosan mit tárol digitális jogosultság címszó alatt a szervereken, így csak tippelgetni tudok.
Szerintem a legutolsó frissítést a lényeges. Valahogy tárolhatja a kulcsot is, hogy ne legyen olyan könnyű felrakni egy másik gépre a régi licencet a W10-el egy időben.

(#43352) netpeti98 válasza copass (#43351) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha egyszer már megadtad neki a kulcsot ugyan ezen a gépen, akkor teljesen felesleges volt ezt végigjárni, mivel már hozzárendelte a HW-id alapján a kulcs megadása nélkül is automatikusan aktiválódott volna.

A frissítés után digitális jogosultsággal rendelkezel, azt nem lehet kiolvasni sehonnan. A kulcs amit kiolvastál az egy generic kulcs ami aktiválásra nem alkalmas. Az aktiválás a szervereken lévő digitális jogosultság alapján történik.

(#44605) A214 válasza #58000384 (#44601) üzenetére


A214
aktív tag

üdv
Bocs, hogy beleszolok de ha jólértem akkor ha digitális jogosultsággal aktiválódott a gépem mindenképpen érdemes egy Microsoft fiokkal összekapcsolni.
Értelmezésem szerint ha komoly hardveres gond lenne vele akkor vissza tudok állni újabb termékkulcs megvásárlása nélkül a Windows 10-re.
Próbálta ezt már valaki?

(#44784) netpeti98 válasza Doky586 (#44783) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem neki rendes kulcsa van, nem digitális jogosultsága.

(#44788) netpeti98 válasza Doky586 (#44785) üzenetére


netpeti98
addikt

Én úgy értelmeztem ezt, hogy csak a digitális jogosultság esetén van automatikus aktiválás, amit csak a frissítéssel vagy a Win Store-n keresztül lehet szerezni.
A gyakorlatban még nem volt alkalmam kipróbálni, hogy miként viselkedik egy dobozos verzióval újratelepítés során.

A Windows 10 újratelepítését követő aktiválása attól függ, hogy eredetileg hogyan volt telepítve a Windows 10 az eszközén.

Ha ingyenes frissítést aktivált a Windows 10-re, vagy a Windows Áruházban megvásárolta, majd aktiválta a Windows 10-et, az eszköz rendelkezik a digitális licenccel. Ez azt jelenti, hogy a termékkulcs megadása nélkül újratelepítheti a Windows 10 azon verzióját, amelyhez az eszköz a digitális licenccel rendelkezik. Ha a rendszer a termékkulcs megadására kéri az újratelepítés során, átugorhatja a lépést. A telepítés befejezésekor a Windows 10 automatikusan aktiválódik az interneten.

[ Szerkesztve ]

(#44958) netpeti98 válasza Szpisti (#44957) üzenetére


netpeti98
addikt

Fent van az évfordulós frissítés? Be vagy jelentkezve MS fiókkal? Ha hozzákötöd a fiókhoz a digitális jogosultságodat, akkor elvileg megoldható egy alaplap csere.

(#45428) #58000384 válasza Sztlaci (#45426) üzenetére


#58000384
törölt tag

SwiftKey asztali rendszeren nincs, Androidon és iOS-en a "jelszólopás" meg a felvásárlás előtt is így ment :)

Doky586: Azt írják a felhasználók, hogy az i3-ról i7-re, vagy az AMD-ről Intelre váltáskor sem deaktiválódott a rendszer (a 7 sem), meg vannak akiknek állítólag egy HDD-SSD csere után is telefonálniuk kellett, mert már nem volt digitális jogosultságuk. De oké, legyen igazad, kezeljük úgy, hogy a proci+alaplap nem biztos, mert azt nem tüntették fel így sehol. Majd ha valaki ki is próbálja, akkor kiderül.

(#46117) Zoz válasza qqcqqc (#46116) üzenetére


Zoz
őstag

A termékkulcsot te írtad be, vagy a BIOS-ból szedte ki? BIOS kulcsos gépeknél nekem is rögtön azt írta ki, hogy digitális jogosultság alapján aktiválva.

A másik meg az, hogy sok helyen írják azt a tapasztalatot, hogy elvileg lejárt a dolog, de a Microsoft még nem tiltotta le az aktiváló szervereken a 7/8-as kulccsal aktiválást. (Szerintem úgy vannak, vele, hogy inkább szaporodjanak a Win10 felhasználók.)

(#46291) netpeti98 válasza Skinny26 (#46290) üzenetére


netpeti98
addikt

Digitális jogosultságod van vagy termékkulcsod? Ha utóbbi, akkor próbáld meg a telefonos aktiválást.

(#46764) csixy válasza SamSem58 (#46763) üzenetére


csixy
addikt

Ha már egyszer azon a vason legális alapon bektiválódott a Win10, akkor azután már akár egy másik vinyót , vagy SSD-t is betehetsz a régi helyett és lehet telepiteni a win 10-et (arra kell vigyázni, hogy , ha pro volt , akkor pro, ha home akkor Home kiadás legyen ) és nem kell megadni COA számot, mert majd telepítés után amikor lesz Internet akkor be fog aktiválódni a korábbi digitális jogosultság alapján.

De fordítva is van példa. Egy ismerősöm Win7 Home COA matricás notijára valami ok folytán virágbolti pro 7-est telepített valaki. Ezt Ő tudatlanul felfrissítette Win 10-re és beaktiválódott , ahogy lennie kellett volna , majd ezután az aktiváció mégis megszűnt és azt az üzenetet írta ki a gépház hogy nem lehet aktiválni ezt a verziót , keresse a terjesztőt. A megoldás Win10 Home telepítése volt a masinára ragasztott COA matrica szám telepítés közbeni megadásával.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47968) netpeti98 válasza marositech (#47967) üzenetére


netpeti98
addikt

Jelenleg milyen licenced van? Kód, digitális jogosultság, UEFI-be égetett OEM, stb.?

(#49830) netpeti98 válasza McNamara (#49827) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha fent van az évfordulós frissítés és be vagy jelentkezve a Microsoft fiókoddal, akkor a fiókhoz kötődik a frissítéskor kapott digitális jogosultságod.

(#50807) netpeti98 válasza tom_tol (#50806) üzenetére


netpeti98
addikt

A gépház->aktiválás alatt mit ír? Ha digitális jogosultságot, akkor nem kell termékkulcs.

[ Szerkesztve ]

(#50808) tom_tol válasza netpeti98 (#50807) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz, digitális jogosultság van.
A digitális aktiválás mit jelent ? Teljesen tiszta telepítést szeretnék, Microsoft fiók használata nélkül.

(#51595) Zoz válasza fojtviki (#51591) üzenetére


Zoz
őstag

10 menjen az SSD-re. A héten is telepítettem ilyen gépet, nem kérdezett semmit, és azt írta, hogy "digitális jogosultság alapján aktiválva".
A frissítést egyébként netről indítottad vagy letöltött ISO-val lemezről/pendriveról? Ez utóbbi a célszerű.

(#92255) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, most vettem egy használt üzleti laptopot, Windows 8 Pro matricával az alján, digitális jogosultsággal, de az OS-t telepíteni kell.
Ha jól tudom, még mindig lehet aktiválni Windows 10-et régebbi verziók termékkulcsaival is (a Microsoft saját félhivatalos lehetősége révén).
A kérdésem az lenne, hogy a sima Windows 8 pro kulcsa jó lehet e (Windows 10 pro-hoz), ill. ha igen, akkor akár az is elképzelhető, hogy már eleve frissítve lett (2014-2017 között volt érvényes a garancia). Már alapból a Windows 10-et tenném fel az üres SSD-re, és remélem, hogy aktiválódik.

+ a kisegítő lehetőségek használatáról való nyilatkozós módszerrel is lehet még ingyen Windows 10-re frissíteni?

Fancy quote placeholder

(#92257) Zoz válasza Memora (#92255) üzenetére


Zoz
őstag

"Windows 8 Pro matricával az alján, digitális jogosultsággal"
Ez úgy értendő, hogy a BIOS-ba van írva a sorozatszám? Ha igen, akkor be se jön majd a sorozatszámkérő ablak, és egyből aktivált lesz. (Akkor is ha még soha nem volt 10-es rajta.)

Amúgy nincs szükség a kisegítő lehetőséges vacakolásra, csak simán be kell írni a 7/8 kulcsot és elfogadja.

(#107624) King Unique válasza Jack Oneill (#107622) üzenetére


King Unique
titán

Az igaz is, a W10-nél jelent meg ez a digitális licenc, digitális jogosultság, ami pl. ingyenes upgrade-nél az előző operációs rendszer aktivált állapotának (termékkulcsának) és a hardverazonosítónak (Hardware ID) az együtteséből jön létre, rögzül a Microsoft aktiválási kiszolgálóin. A 1607-es verziótól kezdve pedig már Microsoft-fiókhoz is lehet kapcsolni a digitális jogosultságot. Ha hardvermódosítás történik, akkor az utóbbit célszerű használni, a hivatalos leírásban is azt javasolják. Vagy felhívni az ügyfélszolgálatot és pl. tönkrement alaplapra hivatkozva újraaktiválást kérni, többeknek még OEM licenc esetén is működött (bővebben). Szóval emiatt nem kell parázni. :N

[ Szerkesztve ]

(#108367) King Unique válasza CirrMee (#108366) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom az megvan-e, hogy az ingyenes frissítési ajánlat hivatalosan határidőhöz volt kötve, ami az első fázisban 2016. július 29-én lejárt. Ez szerepel a hivatalos weboldalon is [kép]. Utána volt az akadálymentesítő technológiát használók számára további ingyenes váltási lehetőség eredetileg 2017. december 31-ig, ami végül 2018. január 16-ig lett kitolva. Utána viszont hivatalosan már végképp megszűnt az ingyenes váltási lehetőség és nem nagyon lehetett olyan hivatalos leírást találni és olvasni, ami a hátáridőn túli, újonnan indított (korábban meg nem szerzett digitális jogosultság) ingyenes váltás legalitását megerősítette volna. Vagy te talán tudsz ilyet mutatni??? Vagyis kérdéses lehet, hogy utána mennyire oké, még ha technikailag továbbra is működik. Aztán ha sikerült értelmezni a leírtakat, akkor abban a hozzászólásban az is szerepel, hogy technikailag továbbra is működhet/működik az ingyenes váltás, digitális licenc keretében aktivált lesz 7/8.1 —► 10 upgrade, kulcsos telepítés után a W10. Valamint ha a Microsoft továbbra is nyitva hagyja a kiskaput, akkor az az ő felelősségük és esetlegesen nem a felhasználókon kell utólag számon kérni.

[ Szerkesztve ]

(#108396) CirrMee válasza King Unique (#108367) üzenetére


CirrMee
addikt

Utána viszont hivatalosan már végképp megszűnt az ingyenes váltási lehetőség és nem nagyon lehetett olyan hivatalos leírást találni és olvasni, ami a hátáridőn túli, újonnan indított (korábban meg nem szerzett digitális jogosultság) ingyenes váltás legalitását megerősítette volna. Vagy te talán tudsz ilyet mutatni??? Vagyis kérdéses lehet, hogy utána mennyire oké, még ha technikailag továbbra is működik.

Már megbocsáss, de ha jogi környezetben jártas vagy, akkor tudhatnád, hogy ha a licenc kezelője barmol el valamit egy legális példánnyal, akkor azért a felhasználót nem hibáztathatja senki. Pláne, ha szándékosan hagyja az upgrade -t. Aztán lehet folytatni a sort azzal, hogy nem csak mezei felhasználók lépnek feljebb azóta is, hanem magán és állami cégek, intézmények, szóval lassan a fél ország illegális lenne.

Szóval ne gyere azzal a mesével, hogy a világ egyik legnagyobb szoftver fejlesztője elfelejtette, hogy már nem kellene engedni az ingyenes upgrade -t.

Nincs kedvem sokat keresgélni, szóval megállok az első találatnál (PCGuru):
(...) Nyitva maradt viszont egy lehetőség. Ehhez nem kell mást tennünk, mint felmenni a Microsoft ’Accessibility’ oldalára és bepipálni a jelölőnégyzetet, miszerint használunk kisegítő lehetőségeket, melyeket alapból látás, vagy egyéb, permanens sérüléssel, hátránnyal küzdő embereknek találtak ki. De ide sorolható például a billentyűzet gombkombinációk használata, melyet azért nem kevesen használnak. Viszont hogy ez mennyire etikus, azt mindenki döntse el maga, minden esetre a Microsoft sem igyekszik nagyon tenni ellene, hiszen így még többen válthatnak ingyenesen Windows 10-re. Viszont a határidő szerint ennek is vége lesz 2017 december 31-én.
De nincs ok aggodalomra, még ezután is lehetséges lesz, hogy az eredeti Windows 7 és 8.1 példányunkat frissítsük. Ehhez nem kell más, mint egy eredeti termékkulcs. Hogy ennek a határideje mikor jár le, arról egyelőre nem beszéltek a vállalat munkatársai. Így vagy úgy, de lassan megéri Windows 10-re váltani, hiszen a folyamatos frissítés naprakészen tartja operációs rendszerünket, és javítja a védelmét olyan komolyabb támadásokkal szemben, mint a mostanság népszerű, rosszindulatú zsarolóprogramok."

Gyönyörűen kivehető, hogy a m$ szerint szándékosan nincs zárva a kapu.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#113290) King Unique válasza embe (#113280) üzenetére


King Unique
titán

Miért ne használhatná, ha gyárilag van hozzájuk Windows-licenc, + számla és azon is szerepel, stb? Itt max. az a kérdés, hogy ha W7/8/8.1 van rajtuk gyárilag és arról történik free upgrade, akkor az jelenleg mennyire lesz legális. Arról már volt szó, ha az ingyenes frissítés hátárideje hivatalosan már rég lejárt, ellenben technikailag továbbra is simán működik, lehet aktiválni 7, 8.1 kulcsokkal a 10-est, mert nem hivatalosan nyilván még mindig hagyja a Microsoft. Persze legutóbb a már linkelt cikk alapján benyögték hivatalos válaszként, hogy bár valóban működik továbbra is, de az úgy mégsem lesz jogtiszta. :D Viszont ez is inkább üzleti, céges felhasználásnál lehet téma, mintsem otthoninál, ahol az utóbbi esetben eddig is kb. k.n.sz.l. kategória volt, oda általában nem jár a BSA. Vagyis ha jogtisztaságot illetően annyira biztosra akarsz menni, hát akkor veszel új W10 licenceket az említett gépekre. Már amelyiken eredetileg W7, 8, 8.1 van, mert ha gyárilag W10, vagy az előbbieknél már korábban, a hivatalos határidőkön belül megtörtént a digitális jogosultság megszerzése W10-re, akkor elvileg nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#115094) King Unique válasza vlevi (#115091) üzenetére


King Unique
titán

Itt most a határidőn túli ingyenes váltásról volt szó, amire vonatkozóan a már többször linkelt cikk végén le van írva a Microsoft hivatalos válasza. Vagyis azt elismerik, hogy technikailag még mindig működhet, ellenben már nem számít jogtisztának az így szerzett licenc, szerintük. Persze akkor minek engedik továbbra is, miért aktiválódik be stb., jöhetne a kérdés, aminek az oka leginkább nyilván a részesedés növelése lehet. Viszont ha hivatalos választ kell adni, akkor nyilván nem fogják azt mondani, hogy továbbra is teljesen oké, az pl. a W7 támogatásának megszűnését taglaló weboldalon lévő állításnak is ellentmondana.

Ha W7 Retail kulcsról van szó a leírt példában, akkor annál nem meglepő, ha hardvercserénél, illetve másik hardveren is használható. De ha netán OEM, még akkor sem feltétlen (példa). :D Meg ugye a W10 a 1511-es verzió óta közvetlenül is elfogadja a W7, 8.X kulcsokat. Plusz esetedben még a határidőn belül megtörtént a digitális jogosultság, digitális licenc megszerzése.

(#121872) King Unique válasza Male (#121869) üzenetére


King Unique
titán

Le volt írva világosan többször, hogy az egyedi hardverazonosítónál nyilván maga az alaplap számít, nem szimplán a BIOS, annak frissítése. Szóval hiába kérdezed meg újra és újra, újfent csak ezt tudom mondani, meg lehet mások is, sőt van aki konkrétan leírta már, hogy többszöri BIOS-frissítés után is megmaradt nála az aktivált állapot. Ha neked ezen információk nem elegendők, hát akkor kérdezd a Microsoftot...
A linkelt cikkek amúgy 2015 augusztusiak, akkor még a kezdő 1507-es verzió volt, meg talán ez a digitális jogosultság, digitális licenc is lehet (?) csak a 1511-es verziónál jelent meg, bár az utóbbi nem biztos. + Most 2020 július és 2004-es verzió van, vagyis nem világos mennyiben mérvadók most az 5 évvel korábbi esetek. Vagy talán tudsz mutatni olyat is, ami friss példa, netán konkrétan kipróbálod és úgy? :))

(#126191) King Unique válasza MC Pite (#126190) üzenetére


King Unique
titán

Ha olvastad a téma összefoglalót, akkor ott le van írva az alábbi.

Frissítenék Win7/8/8.1-ről, mi, meg hogy van ingyen licence-témában?

Július 29-ig ha egyszer elvégzed a frissítést, akkor az a gép hardverazonosítója eltárolásra kerül a Microsoftnál, azaz onnantól:
- bármikor újratelepítheted a Win10-et a korábbi Windowsod licence-ével, és telepítőkulcsával (sőt, utóbbira nem is lesz szükség, élő internetkapcsolat esetén automatikusa aktiválni fogja magát a HW ID alapján)
- bármikor visszatelepítheted a korábbi Windows verziódat
- bármikor újra frissítheted a korábbi Windows verziódat.

Vagyis ha a korábbi ingyenes akció és upgrade keretében már adott azon a gépen a digitális licenc, akkor eleve nincs miről beszélni, nem kell ugyanazon kiadás újratelepítésnél újraaktiválni stb., amit egyébként a Windows 10 telepítője is világosan leír az aktiválásnál. De ha korábban nem történt volna meg a digitális jogosultság megszerzése, technikailag akkor is működhet a W10 aktiválása W7, 8.1 termékkulccsal a cikk végén lévő megjegyzéssel.

[ Szerkesztve ]

(#131656) King Unique válasza L4mie (#131645) üzenetére


King Unique
titán

Olyan előfordulhat, hogy átmenetileg nem elérhető az aktiválási kiszolgáló és azért van aktiválási probléma, de az csak átmeneti állapot és nem tartós, későbbi újrapróbálkozás után már működnie kellene az aktiválásnak. Ha nem céges gépről és licencről van szó, hanem otthoni használat és ott van ilyen szervezeti aktiválás és KMS bohóckodás, akkor meg eleve nincs miről beszélni... Meg egy otthoni használatnál reális és érvényes OEM / Retail licenc nyilván nem jár le, az tartós aktiválás. Arra meg felesleges alapozni, hogy mi volt 2013-ban, ki tudja az elmúlt 8 évben mit csináltak a kedves tulajék, mit telepítettek, aktiváltak, amiről elfelejtettek beszámolni... :B

Ha korábban az ingyenes időszakban már megtörtént a W7 —► W10 upgrade és lett W10 digitális licenc arra a hardverkonfigurációra a hardverazonosító alapján, akkor totál felesleges bármilyen termékkulcsot is kiolvasni, ugyanazon kiadás újratelepítésnél nem kell semmit megadni mert automatikusan aktiválódni fog a WIndows 10., ami n+1-edik alkalommal nemrég újra le lett írva itt, meg amúgy a téma összefoglalóban + a frissítési kisokosban is le van.
Ha nincsen digitális licenc, akkor a telepítésnél vagy a "nincs termékkulcsom" opciót választva utána a gépházban megadható a W7 érvényes termékkulcsa, azzal nem hivatalosan még manapság is működhet a W10 aktiválása, persze csak a linkelt leírás végén lévő kitétellel. Ha a hivatalos határidő előtt lett megszerezve a digitális jogosultság, akkor viszont nem téma az utóbbi sem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.