Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) cocka válasza Ryder62 (#71150) üzenetére


cocka
veterán

Total commanderrel meg lehet nézni.

Úgy szoktam, hogy kiszűröm a sokat foglaló mappákat.

Ugye ha tudod, hogy pl. az AppData a ludas, akkor ellépdelsz odáig, aztán Alt+Shift+Enter, így megtudod melyik a legtöbb adatot tartalmazó mappa, aztán a következő mappában ugyanez, és végül csak eljutsz oda, hogy mi az ami ennyire felhizlalta a mappát.

Mondjuk nem tudom a linkmappákat (symbolic links vagy junctions) beleszámolja-e, de van olyan progi, ami belezavarodik a linkek nyomonkövetésébe.

Nekem pl. van egy "Application Data" nevű junction mappám az Appdata\Local-ban, ami ugyanarra a mappára mutat. (azaz a Localra) lol

És ha valami ezt megtalálja és nincs beállítva a mappamélység pl. keresésnél, akkor simán végtelen ciklusba kerülhet a keresés.

(#71152) cigam válasza Ryder62 (#71150) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A windirstat megmutatja melyik mappában mi foglal sok helyet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71153) Sotho válasza Ryder62 (#71150) üzenetére


Sotho
őstag

Vagy a régi SpaceMongerrel is megnézheted. [link]

(#71154) Ryder62 válasza Sotho (#71153) üzenetére


Ryder62
őstag

Köszönöm a válaszokat. A Unity elég sok Cache fájlt halmozott fel a AppData/LocalLow-ban. ~20GB. Ezeket töröltem, a generálást meg átirányítottam egy másik meghajtóra.

A CCleaner is 15 GB szemetet törölt. De még így is 20 GB a felhasználói mappa. Ez szerintetek elfogadható? Az AppData 12 GB.
A Temp üres a Local mappában.

(#71155) cigam válasza Ryder62 (#71154) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mégis mekkora méret lenne elfogadható? Ha használod a rendszert, a telepített programokat, az ezzel jár. Létrejönnek különböző méretű fájlok. Legyen az cavhe, temp, vagy log.
Amúgy miért gond? Elfogyott a hely?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71156) cocka válasza cigam (#71155) üzenetére


cocka
veterán

Nekem 45 giga a teljes rendszerpartíció, a programokat másik partícióra telepítem az 25.3 giga. Bár ez HDD, szóval nem számít mi mennyit foglal. :D

(#71157) cigam válasza cocka (#71156) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az nagyon kevés. Hiába telepíted a programokat másik partícióra, ha a fiókod mappája(c:\users\valaki), és a rejtett c:\ProgramData, a rendszer temp mappája ott marad. Meg még ki tudja mik vannak telepítve és azok hol tartják a "szennyest".
Mondom ezt úgy, hogy 47GB-os a C: partícióm, abból 19GB szabad, de én ritkán használom a Windows-t, csak 1-2 célprogram miatt tartom

A HDD-n miért nem számít mi mennyit foglal :F .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71158) cocka válasza cigam (#71157) üzenetére


cocka
veterán

Van 3×1 tera a gépbe rakva, minek foglalkozzak vele. Ha majd nyomorogni kezdek a C:-n, nagyobbra méretezem a partíciót, ha az sem elég, akkor az azután következő D partíciót egyesítem a C-vel, D-ről meg megy a másik két vinyó valamelyikére, ami nem fér. Szóval meg tudom oldani. Amúgy 100 gigára állítottam a C-t, a maradék 830 gigás a D.

[ Szerkesztve ]

(#71159) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek ötlete arra, hogy miért így jelenik meg a hardver biztonságos eltávolítása menüben a szöveg?

Nem telepítettem egy ideje már új programot, a Windows-t szoktam frissíteni havonta. Lehet, hogy ott kevert be valami?

(#71160) zolee001 válasza Ðávid (#71159) üzenetére


zolee001
őstag

Az eszközöd chipsettje támogatja ezt a funkciót,némelyik még a hot swapet is

(#71161) Ðávid válasza zolee001 (#71160) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Azt értem, nem ez a problémám, hanem az, hogy ahol most azt írja angolul, hogy device, ott eddig magyarul volt olvasható a szöveg. Azt szeretném megtudni, hogy valakinek van-e valami ötlete arra, hogy mi okozhatja ezt és hogyan tudom visszaállítani magyarra.

(#71162) cocka válasza Ðávid (#71161) üzenetére


cocka
veterán

én eleve letiltottam ezt a gyorseltávolítás baromságot. Így nem tud cache-elni a meghajtóra, tehát simán leválasztható ilyen esetben különösebb bohóckodás nélkül.

(#71163) Ðávid válasza cocka (#71162) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Nekem magával a gyors leválasztással nincs bajom. Csak az zavar, hogy eddig ott az egyes eszközök nevét írta ki, most egységesen ezt az egy szót. Ezt szeretném visszaállítani olyanra, amilyen volt. Erre van ötleted?

(#71164) Sotho válasza King Unique (#71110) üzenetére


Sotho
őstag

Köszönöm a Bing verzió jó lett! Beemelte a BIOS-ból a szériaszámot utána a neten aktiválta magát. :R

(#71165) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,
egyik napról a másikra elromlott a shut down funkció. hiába klikkelek rá, nem kapcsolja ki az asztali gépet. Van vkinek ötlete mi lehet gond, és hogyan lehetne megoldani?
Előre is köszönöm.
Bálint

[ Szerkesztve ]

(#71166) zoli62


zoli62
addikt

Virtuális gépre telepítet egy Windows 8 Pro-t, amit aktiváltam a megvásárol kulcsommal, majd telepítettem rá egy Windows 10 Insider Prot, ami a Hotmail fiókommal így digitálisan aktiválva lett. Időközben a laptopomon is telepítettem a Windows 8 Pro-t, de elfelejtettem, hogy a virtuális gépen már aktiválva van, így most nem lehet aktiválni, mert a kulcs egy másik gépen már használatban van. Mi a teendő ilyenkor?

(#71167) cigam válasza Elydan (#71165) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Eseménynaplóban nézted mi történik? Mit telepítettél tuningolták rajta?

zoli62
Ha OEM-et vásároltál, akkor buktad a licence-et.
A slmgr.vbs -upk paranccsal vedd le a licencet a virtuális gépről (hátha lejelenti az MS kulcsszervernek), és ezután próbáld meg aktiválni a fizikai gépre telepített verziót.

Esetleg egy telefon az MS ügyfélszolgálatnak, hogy segítsenek aktiválni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71168) zoli62 válasza cigam (#71167) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm, a telefonos aktiválás sikeres volt.

(#71169) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok! Mi a fenét kéne feltelepítenem még a gépre? Állandóan ezt dobja ki az Office is meg a GTA5 is hogy az api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll hiányzik
vagy épp a API-MS-WIN-CRT-STDIO-L1-1-0.DLL hiányzik.
A Microsoft Visual C++-okat lefrissítettem... De valami akkor még gondolom nem oké? van ere valakinek valami bevált módszere? köszi előre is

(#71170) Fire/SOUL/CD válasza bacsis (#71169) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megfelelő verziójú vcredist csomag van fenn avagy csak a Windows Update-ről frissítettél, nem pedig újrahúztad a teljes vcredist csomagot? erre gondolok

UI: Az is lehet, hogy a GTA5 telepítő fájlai közt is megtalálod a megfelelő verziójú vcredist telepítőfájlokat, azt telepítsd fel újra, ez is megoldást hozhat

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71171) bacsis válasza Fire/SOUL/CD (#71170) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én is erre gondoltam, de valami félremehetett akár a frissítésnél akár a telepítésnél, mert konkrétan kiírta hogy nem sikerült a telepítés meg kaptam valami hibakódot... Inkább egy friss telepítéssel felraktam a Win10-et :B :R

(#71172) Fire/SOUL/CD válasza bacsis (#71171) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Közben írtam egy utóiratot is az előző HSZ-omban, azzal is megprópálkozhatsz, mielőtt csak ez miatt újrahúznád az egész OS-t...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71173) bacsis válasza Fire/SOUL/CD (#71172) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen a GTA5 vcredist installere is kidobta hogy hát sajna nem sikerült felrakni... Mindegy már Win10 van rajta... köszi a segítséget ettől függetlenül az infó hasznos volt ill lesz a későbbiekben :) :R

(#71174) jimmedly válasza jimmedly (#71127) üzenetére


jimmedly
senior tag

Üdv megint! A multkor jártam itt mert a vaio laptopon levő win 8.1 nem akart frissíteni. Ma elkezdte letölteni a frissítéseket. Annyi változott hogy most a gyári eredeti akku van rajta, nem az utángyártott. Plusz kicseréltem a cmos elemet. Ezeknek elvileg nem kéne befolyásolni a win update működését nem? Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#71175) cigam válasza jimmedly (#71174) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha rossz a cmos, akkor rossz (lehet) a dátum, ez pedig befolyásolja a frissítést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71176) jimmedly válasza cigam (#71175) üzenetére


jimmedly
senior tag

A dátum rendben volt, naponta használom. Az elem is azért lett cserélve mert ha már arra jártam cseréltem.Ezért ne keljen majd azt a tizenkét csavart kitegergetni megint.

(#71177) Drag77 válasza Graphics (#71145) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia, robocooy tud ilyet ütemezés fel parameterezed.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#71178) Ermi válasza SkiDev (#68416) üzenetére


Ermi
csendes tag

Sikerült valamire jutni a amint eljön az éjfél, rögtön kidob az asztalra dologgal?

(#71179) Takács850314


Takács850314
friss újonc

Sziasztok.
Olyan gondom lenne hogy ha rákattintok jobb gombbal bármilyen mappára és rámegyek a tulajdonságokra akkor ott nekem hiányzik a "Hely" fül. Hogy lehet megoldani hogy legyen? Win 8.1 Pro-m van.
Ha valakinek volna ötlete kérem segítsen.
Köszönöm.

(#71180) Szirtimorc válasza Takács850314 (#71179) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

"Hely" fül nálam sincs. De az "Általános" fül alatt szerepel leírásként

(#71181) cocka válasza Takács850314 (#71179) üzenetére


cocka
veterán

Nincs is hely fül. Általános, Megosztás, Biztonság, Testreszabás van.

(#71182) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Hogyan tudom megváltoztatni egy megosztott helyi lemez betűjelét?
Az Win8.1 Pro virtualbox-ban fut és a host-al (Kubuntu 18.04) van egy megosztott mappa, amibe a Win8 alól egy másik lemezre. FreeFileSync-el mentem a felhasználó adatait.
Lecseréltem a VBox verziót újabbra és megváltozott a megosztás betűjele F-ről Y-ra. A mentő programban meg F:\........\......\, a hivatkozási útvonal, de ez mivel nincs. Így az automatizált mentés hibával indúl, mivel nem találja a megadott útvonalat.
Szóval vagy visszaírom F-re a megosztás betűjelét vagy az új elérési úttal új mentési sémát hozok létre.
A betűjel megváltoztatása gyorsabbnak tűnik, csak nem tudom, hogy hogyan.

(#71183) cigam válasza májkimiki (#71182) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Haliho!

Ez inkább Virtualbox kérdés. A megoldás pedig az, hogy
- Jobklikk az F: meghajtón, és ott "kapcsolat bontása"
- betallózod a hálózatot, és a \\VBOXSRV\megosztásneve mappát felcsatolod Y: meghajtónak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71184) májkimiki válasza cigam (#71183) üzenetére


májkimiki
őstag

Próbáltam már így is. Sajnos azt tapasztalom, hogy random eldobja a csatolást az OS, így hiába van jól konfigolva a mentő program. Indulásnál, ha nem aktív a megosztás, hibával kezd.
Valami nem teljesen kerek a VBox (6.1) Kubuntu 18.04 párossal.
Szóval több rétű a problémám.
Nézek egy olyan host rendszert, ahol a legfrissebb VBox rendesen benne van a tárolóban és minden van hozzá, mert így felerőltetve nem nyújt teljes funkcionalitást.
Eddig nagyon jól működött minden.
Köszi szépen.

(#71185) cigam válasza májkimiki (#71184) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Eddig nagyon jól működött minden.
Meddig? Mi változott. Nem tudom mennyire ástad bele magad, de én már öreg vagyok a distro hopperkedéshez. Szóval inkább megkeresném a hibát. Pl. A W8-on telepítve van az extension Pack? Annak a verziója egyezik a host vbox verziójával?
Downgrade-elni egy régebbi, de még jól működő verzióra? Ami nem romlott el, nem kell megjavítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71186) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv!

TiWorker (Windows Modules Installer Worker) 20%-on pörgeti a processzort a tegnapi havi frissítő csomag telepítése után. MI lehet a gond ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#71187) King Unique válasza ƵøŁĭ (#71186) üzenetére


King Unique
titán

Az normális, ha a frissítés telepítésénél, vagy akár még újraindítás után is rövid ideig magasabb processzorterhelést okoz az említett rendszerfolyamat. Viszont utána már nem szabadna, illetve normál esetben nyilván nem tartós ez az állapot. Ha nálad igen, folyamatosan teker nonstop, akkor lehet próbálgatni ez ezen és egyéb hasonló leírásokban lévő megoldási javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#71188) ƵøŁĭ válasza King Unique (#71187) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Köszi.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#71189) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Érdekes probléma merült fel: adott egy iskolai PC folyamatosan frissített jogtiszta Windows 8.1 Enterprise-szal. Az elmúlt időszakban 2-3 alkalommal előfordult az, hogy az admin felhasználó mellett lévő helyi fiókos user felhasználót bejelentkezéskor nem engedte belépni, mondván nem megfelelő a jelszava. Egy megoldást tudtam, az adminnal beléptem és visszaváltoztattam az illető korábbi jelszavára. Ma ismét ugyanez jött elő. Emellett a felcsatolt hálózati meghajtók jelszavai is félig elvesznek. Azért félig, mert a kettőből az egyik megmaradt, a másik viszont a Hitelesítőadat kezelőben a Windows-hitelesítőadatoknál sem látszott, amíg újra fel nem csatoltam a meghajtót. Mindegyik eset azóta jelentkezett, hogy home office lévén az irodai PC nincs bekapcsolva napokig (egy-két hétig). Pontos állásidőt nem tudok, mert nem tudom, mikor ült előtte utoljára a gépen dolgozó.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#71190) MeroM


MeroM
senior tag

Egy kis érdekesség: Most már az AMD után a Geforce legújjabb generációjához (jelen esetben a 1650S kártyához) nincs már hivatalos 8.1 es driver. csak win 7 vagy 10. :R

(#71191) jobesz válasza pn4hvq (#71189) üzenetére


jobesz
tag

Nekem windows 10 bagy frissítések után szinte mindíg gasonló gondokvannsk iskolai gépeken. Hálózati mappák, felhasználói fiók jelszavak... Hálózati nyomtatás, ezek több ízben elszálltak már...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71192) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Nem teljesen Windows specifikus a kérdés, de hátha tudtok iránymutatást adni.

Szóval Windows alatt kéne egy olyan kis egyszerű batch fájlt összehozni, amellyel ip-címet tudok módosítani.

Röviden a cél: Internetelérést tiltani, hálózati hozzáférést meghagyni.

Lekérni a gépen lévő aktuális IP-címet és alhálózati maszkot, majd ezt fixen beadni, és az alapértelmezett átjárót üresen hagyni.

Erre valami kisokost. :D :R

-

(#71193) zolee001 válasza Graphics (#71192) üzenetére


zolee001
őstag

netsh

(#71194) cigam válasza Graphics (#71192) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Átjáró törlése
route delete 0.0.0.0
Átjáró hozzáadása. (Feltéve hogy 192.168.1.1 az átjáró)
route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.1.1

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71195) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)

Húgom gépén egy (HP Elitebook 6930p) Windows 8.1 fut. Pár napja system proces teker mint az állat, process explorerrel ki nyomoztam, hogy azon belül az ACPI.sys terhel. Amióta ez a hiba fent áll nem hajnlandó a windows le állni gép továbbra is megy sötét kijelzővel restart szintúgy esélytelen. Kikapcsolni csak hosszú bekapcsoló gombbal lehet.
Tanácstalan vagyok, jó lenne valahogy helyre pofozni előre is köszönöm a tippeket ötleteket :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#71196) cigam válasza erikke17 (#71195) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mi változott "pár napja"? Telepített/futtatott valamit?

Eseménynaplóba nincsenek hibára utaló bejegyzések?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71197) erikke17 válasza cigam (#71196) üzenetére


erikke17
őstag

Semmi nem volt legutoljára PowerPoint. :(
Meg próbálom majd, hogy minden kimeneti portot tiltok biosban aztán úgy mit produkál. Ha jó akkor egyesével el kezdem vissza kapcsolni. Ami fura olyan fokozatosan kezdett romlani.
Sfc scan talált hibát de nem tudta javítani, esetleg egy: dism /online /cleanup-image /scanhealth ?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#71198) Szirtimorc válasza erikke17 (#71195) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Én egy HDD Sentinellel kezdenék, ha már megy valamennyire.
Illetve a frissítéseknél is körül lehetne nézni, mert w10 alá jött valami, ami használhatatlanná lassította a gépeket. Lehet a W8.1 is megkapta. Manuálisan szoktam frissíteni, most pár napig nem kísérletezem :)

[ Szerkesztve ]

(#71199) cigam válasza erikke17 (#71197) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Rendszervisszaálítás egy pár nappal korábbi álapotra?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71200) erikke17 válasza Szirtimorc (#71198) üzenetére


erikke17
őstag

HD sentinel fut a gépen nincs hiba. Wu is ki van kapcsolva :)

cigam: hát az sajnos nincs szerintem. :(

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.