Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) tDr1v3r válasza r3dsnake (#3849) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nyomj egy entert a linkre, akkor betölt a kép.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3852) Gorneck válasza virkir (#3834) üzenetére


Gorneck
titán

Lesz, csak még nem lett beleépítve...

Gorneck#1239

(#3853) cashback válasza spammer (#3850) üzenetére


cashback
őstag

Hagyom egyelőre így ahogy van... köv hétvégére úgyis jön az új vga és már egyébként is illő lenne egy 64bit-es rendszert felraknom. Remélem egy tiszta telepítés megoldja majd ezt a gondot.

Egyébként nem találkoztam sok hibával (kopp-kopp). Ha így maradna és csak a frissítéseket zavarnák hozzá, sztem beállna 1-2hónap alatt.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3854) r3dsnake válasza tDr1v3r (#3851) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

köszi, bejött!

woland_y2k: hogyértve ehhez képest béta sincs? a consumer nem az?

(#3855) lorand99


lorand99
tag

Használ valaki Avira Vírusírtót? Nem lehet updatelni (sem automatán, sem manuálisan) windows 8 alatt... Tud valaki esetleg megoldást?

(#3856) spammer


spammer
veterán

Nem hiszem el, de a Store-ból még mindig semmit nem tudok se letölteni, se frissíteni... Vagyis letölti, de az installnál leáll :W Try again............

És ez mi, hogy félig angol, félig német nyelvű? [link] :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3857) Воланд válasza r3dsnake (#3854) üzenetére


Воланд
titán

az elnevezesre ertettem, hogy nincs. ki tudja, hogy a tobbire mit fognak kitatlalni, meg, hogy melyik lepcsot hagyjak ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3858) Воланд válasza lorand99 (#3855) üzenetére


Воланд
titán

nem kell virusirto, benne van a rendszerben, defender neven,

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3859) KonzolKartel

Valaki próbálta testre szabni a windows 8-at?
Nálam nem működik az universalthemepatcher, se az uxstyle:(.
Így eléggé a mod elején vissza vonulót kellett fújnom:((.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#3860) Sub-ZeRo válasza Воланд (#3858) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fog még a defender változni? Mert az sincs benne, hogy melyik fájlokat ellenőrizze és idegesítő, hogy nem tudja betöltani az exe-ket. 7 alatt az mse4-nél meg lehetett adni, hogy csak a bejövők legyenek figyelve. Itt is jó lenne ha vissza kapná ezt az opciót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3861) pethYeti válasza Воланд (#3858) üzenetére


pethYeti
addikt

Az a windows defender eddig nem sok vizet zavart, valamit módosítottak volna rajta? Tudtommal az csak ilyen kiegészítő védelemnek éppen elmegy kategórai.

(#3862) Boonen007


Boonen007
őstag

Van ebbe töredezettség mentesítő és lemez karbantartó?

(#3863) Воланд válasza Sub-ZeRo (#3860) üzenetére


Воланд
titán

biztos fog, ez meg nagyon kezdeti allapot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3864) Barthezz2 válasza spammer (#3850) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

TC 7.02a-val tökéletesen tudok törölni.

Everybody lies.

(#3865) Воланд válasza pethYeti (#3861) üzenetére


Воланд
titán

persze. beletettek a microsoft security essentialst. ez, plusz a win tuzfal szvsz boven eleg (win7 alatt is ugyan ezt a kombot hasznaltam/hasznalom, ott sincs problema vele). persze a hulyeseg ellen ez sem ved.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3866) cashback válasza Воланд (#3865) üzenetére


cashback
őstag

"persze a hulyeseg ellen ez sem ved."
Ott a pont... :C

Én már közel 2éve semmiféle biztonsági vackot nem teszek a gépre... meguntam és feleslegesnek érzem (router-ben van tűzfal, win alap cuccok mennek).

Természetesen néha lefuttatok egy vírus keresőt, de eddig max 2-3fertőzött dolgot ha talált.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3867) Воланд válasza Boonen007 (#3862) üzenetére


Воланд
titán

windows gomb + w lenyom : defrag bepotyog vagy disk cleanup (free up disk space by deleting unnecessary files) bepotyog.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3868) pethYeti válasza Воланд (#3865) üzenetére


pethYeti
addikt

Akkor asszem leszedem az MSE-t fölösleges 2 belőle :D

Ez a SkyDrive használhatatlanul lassú... Nincs Dropboxon kívül más ilyen szolgáltatás, amit fel is lehet esetleg csatolni külön meghajtóként és nem csiga lassú?

(#3869) Воланд válasza pethYeti (#3868) üzenetére


Воланд
titán

en nem tudok ilyenrol. :(

mondjuk meglepett, hogy ezt a "skydrive beepul az explorerbe" programot nem tettek kozze a cp-vel egyutt. plusz ott van a lapkak csoportositasanak a lehetosege a start kepernyon, amit demoztak az mwc-n, na az sincs benne (vagy nagyon jol eldugtak).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3870) pethYeti válasza Воланд (#3869) üzenetére


pethYeti
addikt

Amire te gondolsz az nem az amikor metro felületen a bal alsó sarokban lévő kis nagyítóra klikkelsz és el tudod nevezni a csoportokat?

(#3871) spammer válasza Barthezz2 (#3864) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, de leszedtem a legújabbat (8.0 beta 22) és most úgy tűnik, hogy ezzel jó.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3872) Boonen007 válasza Воланд (#3867) üzenetére


Boonen007
őstag

Köszi megtaláltam. Már csak az egyedi/testreszabható a saját progikhoz való csempék hiányoznak és tökéletes lesz a rendszer számomra. Cut The Rope kivégezve :C

[ Szerkesztve ]

(#3873) Воланд válasza pethYeti (#3870) üzenetére


Воланд
titán

bazz, koszi! :R

mondtam en, hogy jol eldugtak. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3874) Barthezz2 válasza pethYeti (#3870) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Basszus :D
Pedig néztem is ezt, aztán nem értettem, hogy miért jó ez, de most, hogy mondod mire való, már rájöttem :DDD

Everybody lies.

(#3875) --TIKI--


--TIKI--
tag

Hello!

Olyan problémám lenne h felraktam a win8-at és nem tudok telepíteni intel hd 3000 drive-ert.Ezt írja ki : "This computer does not meet the minimum requirements for installing the software."
Valaki tudna valami megoldást ?

(#3876) kleinguru válasza --TIKI-- (#3875) üzenetére


kleinguru
addikt

Használd a kompatibilitás módot és menni fog:)

Ha nem megy, akkor keress vissza, s ott részletesen le van írva képekkel illusztrálva!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3877) Gzolo válasza --TIKI-- (#3875) üzenetére


Gzolo
senior tag

Windows update fel fogja ajánlani a driver telepítését, van hogy hibaüzenettel, de fel fog menni, viszont control panel nem lesz hozzá, de legalább működni fog.

(#3878) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

tudja valaki, hogy az advanced firewall beállítasainál mit kell engedélyezni, hogy az appok is hozzáférjenek a nethez? Itt nincs exe amit engedélyezni lehetne, így egyelőre lövésem sincs... (Van külön opció, hogy app-kat lehessen kiengedni, de nem igazán működik)

(Minden kimenő forgalom blokkolása mellett)

Köszi-köszi!

U.I.: A naptár app annyira intelligens, hogy net nélkül még csak a mutatott napot sem képes frissíteni... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3879) pethYeti válasza Polllen (#3878) üzenetére


pethYeti
addikt

Nyugi nettel sem frissített nekem a naptár :))

(#3880) Gorneck válasza Polllen (#3878) üzenetére


Gorneck
titán

Naptár app sztem a live-os naptárral szinkronizál...nem is csoda, hogy nem frissült...nekem ment szépen...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3881) Polllen válasza Gorneck (#3880) üzenetére


Polllen
nagyúr

Live-s naptárat használom és szépen szinkronizál is (wp7-s telóm is ezt használja). :)

Viszont meglett a megoldás:

Az elsőnél minden program:

Azután pedig az application selection-nél vagy minden progi vagy csak amelyiket ki akarjuk engedni:

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3882) Gorneck válasza Polllen (#3881) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem semmit se kellett megadnom, hogy menjen rendesen... :( Csak net kapcsolat kellett...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3883) pethYeti


pethYeti
addikt

Nekem a gondom hogy google calendarral elég furán szinkronizál. Van vagy 6 naptáram, órarend, személyes, ünnepnap, névnap stb. És csak a Személyest szinkronizálja le...

(#3884) Polllen válasza Gorneck (#3882) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért, mert alapértelmezetten a kimenő forgalom engedélyezve van.

Viszont nekem mindig első dolgom a ki- és bejövő forgalom tiltása és utána csak az mehet ki vagy jöhet be, amit külön engedélyezel. Elsőre nem találtam az appokat hogyan kell. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3885) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a mail app-ban csak azokat jeleníti meg, amiket eleseje óta kapok. Ekkor telepítettem a 8-at. Valakinek ötlet hogy tudom a többi levelet is levarázsolni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3886) Polllen válasza Sub-ZeRo (#3885) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem sehogy... És valszeg az üzeneteket is csak x ideig (~2 hét) fogod látni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3887) AthlonXP válasza Polllen (#3881) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ezeket a beállításokat hol találom, mert az appok nálam sem tudnak csatlakozni a netre...
Bár nálam alapon van a tűzfal, nem állítottam benne semmit.

(#3888) Polllen válasza AthlonXP (#3887) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem állítottál semmit, akkor nem is fog segíteni semmit. :)

De egyébként:

Control Panel\Administrative Tools\Windows Firewall with Advanced Security

3 profil van, attól függően, hogy milyen hálózathoz csatlakozol. Ha az outbound mindenhol engedélyezett, akkor nem itt kell keresni a hibát.

(Amúgy a messaging app úgy nézem jelenleg kicsit sem működik nálam. :DDD )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3889) --TIKI--


--TIKI--
tag

Köszönöm !

(#3890) mycso válasza Воланд (#3858) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De ez ugyan az a defender ami a win7-ben is volt, vagy nem??? (az meg inkább valami malware, spyware cucc ha jól tévedek)

Én azért a MSSE-t felpattintottam. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3891) Воланд válasza mycso (#3890) üzenetére


Воланд
titán

de az mse benne van a defenderben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3892) mycso válasza Воланд (#3891) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na, ez egyre jobb...akkor amit felraktam külön, az mit csinál....mert jön hozzá winupdate-n a frissítés, keres, működik, stb. ...akkor most ez hogy van. :F

Az action center is az írja, amit az előbb logikáztam ki:
vírus védelemhez az MSSE-t írja csak és kizárólag
spyware -hoz pedig MSSE aktív és Defender pedig kikapcsolva.

Tehát azt a programot írja, amit én külön feltelepítettem.

Illetve ha az általam telepített MSSE-t kikapcsolom, akkor az Action centerben nem ír ki semmiféle más lehetőséget, tehát a defendert sem ajánlja fel, mint víruskergető szoftvert.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3893) Воланд válasza mycso (#3892) üzenetére


Воланд
titán

eleg a defender.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3894) mycso válasza Воланд (#3893) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ok, engem mégis feszélyez, az amit a defendernél ír.
Biztosan egy teljes értékű vírusvédelmi szoftver a defender, mert inkább az jön le a megfogalmazásból, hogy csak valami segédapp.

Na mind1, elhiszem, hogy úgy is jó, én minden esete hagyom így ahogy nekem most van. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3895) pzstm válasza mycso (#3894) üzenetére


pzstm
titán

biztos jó az úgy. Nem kell félni tőle. Nem csak segédapp, a Win7 alatt elérhető BETA MSE-vel teljesen megegyező ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3896) AthlonXP válasza Polllen (#3888) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na most csináltam olyat, hogy próbaképp kikapcsoltam a tűzfalat és egyből bejött a store! :F
Ha meg be van kapcsolva a tűzfal, akkor a store szerint nincs net ( de nyilván van, csak nem fér hozzá ).
Megnéztem a tűzfal beállításokat és ott a store net hozzáférése engedélyezve van ( default )..
Egy kicsit kezd idegesíteni a dolog, az meg főleg, hogy szinte minden bekapcsolásnál újra be kell állítanom a net hozzáférést a gépen, mert csatlakozásnál azt írja, hogy rossz a jelszó, nem enged hozzáférést szerver... ( valami ilyesmi ).
Beállítom a netet, felh. név, jelszó, bejelölöm, hogy jegyezze meg őket, ez az alapértelmezett kapcsolat, majd csatlakozik is szépen.
A gép újraindítása után, viszont már nem tud csatlakozni, csak hibakód van. Ha ilyenkor meg tudom adni neki újra a jelszót ( nem mindig jön elő az ablak ), akkor utána már csatlakozik, de addig semmi.

Ezen "jelentéktelen" hibákon felbuzdulva úgy döntöttem, hogy tolok egy reinstallt, mert most már kezd elegem lenni! :(((
Érdekes módon a DP-vel nem voltak ilyen gondok... :N

(#3897) Sub-ZeRo válasza pzstm (#3895) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért nem teljesen megegyező mert nincs benne mindne opció.

Hát úgy értem. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3898) Воланд válasza Sub-ZeRo (#3897) üzenetére


Воланд
titán

gondolom a motor ugyan az, csak a beallitasok teren van kulonbseg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3899) pzstm válasza Sub-ZeRo (#3897) üzenetére


pzstm
titán

az alatta/mögötte dübörgő motor ugyanaz. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3900) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#3897) üzenetére


Gorneck
titán

Az új bétával megegyező a defender...szal MSE esetén is az várható amit a defenderbe látsz...

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.