Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) LonGleY válasza Erwinke (#48700) üzenetére


LonGleY
veterán

Inkább a böngésző, a videokártya-driver és a Flash verziója érdekes itt.

Vagy a kártya vagy egyéb alkatrész túlmelegedése, esetleg a tápegység alulteljesítése.

[ Szerkesztve ]

(#48702) Erwinke válasza LonGleY (#48701) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Böngésző - Opera, Chrome, IE.
Flash 17.0.0.134
Videokártya v.sz: 14.10.1006-140417a-171099C

1,5 éves gép:
- r9 290x
- i7 4770
- corsair 600 silveres táp
- Gigabyte b85m-d3h
- ddr3 hyperx plug and play 8GB kit.

(#48703) LonGleY válasza Erwinke (#48702) üzenetére


LonGleY
veterán

Van stabil 14.12-es "Omega" driver a kártyához. A Chrome esetében a Flash nem is számít, mert alapból a beépítettet használja.

[ Szerkesztve ]

(#48704) konci79 válasza LonGleY (#48682) üzenetére


konci79
őstag

Sajna csak malmozik a fixit,vagy ilyen hosszan dolgozik?
Másik megoldás se jött be...
Esetleg egyéb ötlet?

(#48705) konci79 válasza LonGleY (#48682) üzenetére


konci79
őstag

Sajna csak malmozik a fixit,vagy ilyen hosszan dolgozik?

Kispx: Másik megoldás se jött be...
Esetleg egyéb ötlet?

(#48706) LonGleY válasza konci79 (#48705) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmin nem kellene hosszan dolgoznia.

Az egyéb ötletem az újratelepítés...

(#48707) konci79 válasza LonGleY (#48706) üzenetére


konci79
őstag

Friss win,csak meghajtó betűjel átírás után lett ilyen.
Biztonsági mentés volt( mondjuk utána frissített még ) esetleg az?
És ne nevezzem inkább át??

(#48708) Erwinke válasza LonGleY (#48703) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Azt tudom, de nem megy fel. MSI-nek az oldalán nincs újabb frissités. Ha meg azt az AMD-set töltöm le akkor elmegy a kép instal közben.
Csak az a baj, hogy ez nem csak az én gépemen jelentkezik ha nem másokén is. 3/6-nál vannak kifagyások. Szóval nem értem egyáltalán. Van olyan akinek ugyan ilyen gépe van és még is jó.

[ Szerkesztve ]

(#48709) Lauda válasza Erwinke (#48708) üzenetére


Lauda
félisten

Mit jelent az, hogy 3/6-nal vannak fagyasok? Tudnal kuldeni esetleg olyan videot, ahol kifagyott neked? Nalam a w8 dobott tegnap egy kekhalalt es nem tudom, hogy a rencer a hulladek, vagy valami hw hiba.

(#48710) LonGleY válasza konci79 (#48707) üzenetére


LonGleY
veterán

A meghajtó-betűjelek átírása önmagában nem okoz ilyet soha. Nem lehet, hogy valami fura programot, esetleg egy autorun-os vájruszt szedtél be?

(#48711) konci79 válasza LonGleY (#48710) üzenetére


konci79
őstag

opencandy volt a crystal disk markban,azt töröltem. Ha hazaérek utána körbenézek mással is,programokat is újra kell raknom(4 hónapos gyerkőc mellett nincs sok idő erre)

(#48712) Erwinke válasza Lauda (#48709) üzenetére


Erwinke
aktív tag

6ból 3nak kifagy youtube közben. De ez olyan, hogy foggalmam sincs amúgy mi idézi elő. De még csak youtube nézés közben fagyott ki mikor felraktam fullscreen-re. Meg mindenki másnak is. Ha játszottam és épp loading screen volt és közben videót néztem akkor még egyszer sem fagyott ki. Szóval totál nem tudom mi okozhatja.

(#48713) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Adott volt egy egyfelhasznalos (administrator) Windows 7 laptop, amire tegnap csinaltam az asszonynak egy masik fiokot (standard user) viszont mivel a programok egy reszet nem "minden felhasznalo"-nak (only for me) telepitettem, igy nala ezek az alkalmazasok nincsenek jelen.
Mikent tudnam azt megoldani, hogy pl az utorrent-te o is tudja a sajat fiokjaban hasznalni?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48714) kispx válasza Archttila (#48713) üzenetére


kispx
addikt

c:\Users\felhasznalo\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\ mappában lévő parancsikonokat átmásolod a másik fiókba, feltéve a binárisok a program filesban vannak.

(#48715) mttssz válasza Archttila (#48713) üzenetére


mttssz
senior tag

uTorrenttel anno mikor a családi gépet kettéosztottam nekem is volt egy szép köröm (mondjuk nekem az is fontos volt hogy a beállítások és a torrentek megegyezzenek), mivel a drága a felhasználó %appdata%-jába pakol valahova. Az én megoldásom egy symlink létrehozása volt a két hely között.

(#48716) Glaz-dozfhut válasza kispx (#48714) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Olvastam valaha, hogy egy közös mappába kell másolni a kliens telepítési mappáját és máris portable. [link]Viszont jogosultsági gondok lehetnek egy-két programnál és torrent fájloknál is - legalább is nálam újratelepítések után többször előfordult, hogy egy-két állományt nem volt hajlandó futtatni a µTorrent . Erre javaslom megoldásként, hogy adjon hozzá jogosultságot teljes hozzáférésre az alapértelmezett letöltési mappához és a torrent fájlok letöltési mappájához az új felhasználó nevével vagy "Mindenki" névvel.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#48717) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hol tudom megváltoztatni a zárolási képernyő hátterét azaz a bejelentkezési hátteret.
Előre is köszönöm

Üdv:
Zoli

(#48718) brd válasza Atlantisz48 (#48717) üzenetére


brd
nagyúr

Itt leírják. Ha legalább Prof'-od van, akkor a gpedit-es módszert javaslom, azt nehezebb elszúrni. Valamint megjegyzem még, hogy a 256 KB-os limit amolyan Microsoftos (vagy a leírás rossz), mert én tudtam olyan 256KB-nál kisebb méretű JPG-t gyártani, amit nem tud megjeleníteni (de ha egy picivel még kisebbre tömörítem a képszerkesztővel, azt már igen :F).

The only real valuable thing is intuition.

(#48719) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#48535) üzenetére


Kuruc2
senior tag

up

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#48720) brd válasza Kuruc2 (#48535) üzenetére


brd
nagyúr

A HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\LogonType nem lett 0-ra állítva?
Ill. ha van gpedit.msc-d, akkor itt nézz körül (itt alapból mindegyik Not Configured):, Computer Configuration\Administrative Templates\System\Logon.

The only real valuable thing is intuition.

(#48721) konci79 válasza LonGleY (#48710) üzenetére


konci79
őstag

Amit észrevettem hogy a HDS is bekavar... Vajon ha máshová telepítem az jelent valamit?

(#48722) dokee78


dokee78
félisten

Van a Windows élmény index.
Ha van 3 HDD,akkor azt nézi lemez teljesítménynél,amelyiken a rendszer van?
Vagy a leggyengébb HDD-t?

(#48723) akos3 válasza dokee78 (#48722) üzenetére


akos3
addikt

szerintem amin a rendszer van. (de erre nem tenném a fejem :B )

(#48724) junkhead


junkhead
aktív tag

Hello
az új Operát használom kb. 1,5 éve, jelenleg a 28.0 verzió fut
sokáig rendben is volt de az utóbbi napokban/hetekben rettenetesen lelalassult a gépem, a fizikai memória induláskor sokáig 100% körül van, utána is alig esik vissza, böngészni lehetetlen, ráadásul kiírja silverlight plugin összeomlott...feladatkezelő szerint az Opera falja fel a fizikai memóriát
a probléma igazán induláskor az első 5-10 percben jelentkezik, utána működik a böngésző a memória 46% körül van
tegnap már az scvhost exet újraktam azóta az nem zabálja a memóriát

mit csináljak, érdekes explorererrel nem tapasztalom a lassulást

AMD dual core+3800 2 GB RAM win7 ultimate 64 bit-em van

köszi a segítséget :W

(#48725) DS39 válasza junkhead (#48724) üzenetére


DS39
nagyúr

2 giga ram mellé nem túl javallott az x64-es rendszer. az önmagában többet eszik, plusz lehet hogy az Operában vannak olyan kiegészítőid amik szintén + a flash player.

(#48726) Zola007


Zola007
veterán

ide írok, mert a PP topic régi.
Valaki tudja hogy lehet PowerPoint 2013-ban külön-külön animálni az egy szövegdobozba tartozó sorokat?
2010-ben simán mükszik, de itt csak egyben csinálná az egészet, nekem viszont van több részből álló szövegem, amit kattintásra szavanként akarok megjeleníteni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#48727) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

Az alábbiakban kérnék segítséget.

Skypról kezdeményezett hívás esetén, ha külső lejátszó prg-vel játszok le egy audio vagy video fájlt a Windows nem halkítja le a hangot a Vezérlőpult/Hang beállítások szerint. Amennyiben a Youtube játszik le valamit a funkció működik…, korábban viszont mindkét esetben működött.

Mi okozhatja mindezt, mi lehet a megoldás? Advenced System Optimizert használok, mint Registry Cleanert talán ez is hatással lehet ár.

Köszönöm, üdv:

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#48728) junkhead válasza DS39 (#48725) üzenetére


junkhead
aktív tag

ok
most akkor tegyek bele + 2 giga ramot, vagy operában tiltsam le a flash playert automatikusan?
viszont eddig nem volt gond, az utóbbi időben falja a memóriát rettenetesen.

(#48729) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
win7 64 bit, Avira free AV, elvileg vírus nincs, junkware nincs.
Olyat csinál, h explorer-t megnyitja, sajátgépet. A parancsikon nem arra van áttítva, szal. nem ott a hiba. Nem IE-t nyit. AV semmit nem talált. Vodás szappantartóm van, lehet annak a progija gatya? Még nem szedtem le, de mintha azóta csinálná.
Ha bezárom az explorer.exe-t, akkor nem dobja fel. Ha fut (tálca van, etc...) akkor csak.
THX :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48730) LonGleY válasza konci79 (#48721) üzenetére


LonGleY
veterán

A HD Sentinel lett volna az első tippem, de azt gondoltam, hátha tudod, hogy az átgyakja az ikonokat...

A megoldás a telepítés, majd rendes unintallálás.

[ Szerkesztve ]

(#48731) konci79 válasza LonGleY (#48730) üzenetére


konci79
őstag

Újraraktam,4 ikonból 1 jó...Feladom..

(#48732) margithid


margithid
veterán

Két oprendszer volt telepítve a gépemre, egy win8 és egy win7, a win8at leszedtem, töröltem, de a gép indulásakor még mindig lehet választani, hogy melyik operációs rendszert töltse be. Ezt, hogy lehet eltüntetni, hogy egyből a win7 töltsön be?

(#48733) mttssz válasza margithid (#48732) üzenetére


mttssz
senior tag

Futtatasba msconfig, es az elemek kozul torold a Win8-at.

(#48734) kispx válasza margithid (#48732) üzenetére


kispx
addikt

msconfig -> boot fül -> delete

(#48735) margithid válasza mttssz (#48733) üzenetére


margithid
veterán

:R

(#48736) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hali!

Újonnan vásárolt laptopra telepítenék win7-et, de nem tudok GPT partíciótípusra hivatkozva. Csináltam egy UEFI-s bootable pendrivet ez alapján. Viszont, amiko rbootolnék róla UEFI boot módban, akkor Security failure és nem enged tovább. A BIOS-ban nem tudtam kikapcsolni semmilyen security dolgot, valamint Legacy módra állítva a bootolást, a pendrive valami parancssoros akármivel fogad. Lehetne valahogy orvosolni a security failure dolgot?

(#48737) Kuruc2 válasza brd (#48720) üzenetére


Kuruc2
senior tag

LogonType-ot nem találok.

Ez okés.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#48738) LonGleY válasza konci79 (#48731) üzenetére


LonGleY
veterán

Jó, hát a Sentinel egy fos amúgy...

Rakd akkor vissza a betűjelet, és úgy csináld meg a telepítés, opciókban alternatív ikonok kikapcsolása, uninstallálás kört... Helyre kell jönnie. De egy friss rendszeren magára vessen az, aki ilyeneket telepít. :]

(#48739) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Feltettem már a kérdésem a hálózatos topicban, de nem kaptam választ. Hátha itt nagyobb sikerrel járok... A probléma a következő:

Mióta Win7-et használok a konfigomon, rendszerint szaggat, akadozik a zenelejátszás. Netrádió, MP3, FLAC...egyik sem jó.

Frissítettem a hálókártya driverét, minden driverem a legfrissebb, aero-t kikapcsoltam, de semmi változás. Alaplapi hangkártya és az X-Fi egyaránt csinálja. Valamikor "elhagyja", és napokig jó, de van, hogy folyamatosan szaggat. Azt hittem, a torrent kliens miatt van, de most már anélkül is problémás a zenehallgatás. DPC Latency Checkerrel szoktam nézni, és ez mutatja is olyankor, hogy 16.000us-ban van az egész...

Csinálnék egy képet, de persze most jó. :W WinXP x64-en nem volt ilyen gondom, és itt azt olvasom, hogy a Win7 nyűgje ez a laggolás, de hiába csináltam meg az oldalon leírtakat, nem változott semmi. :W
Egy szó, mint száz, minden megoldás érdekel, de a "cseréld le a sz*r géped" típusúakra nem vagyok kíváncsi, mert ettől gyengébb konfigon is vígan mennek a zenék, Win7 alatt.

Semmi bajom az XP-vel, de az x64-eshez nincs SP3, és a böngészők ezért nem töltenek be jópár oldalt, valami hitelesítés miatt. Ha valaki tud erre megoldást, már telepítem is vissza az XP-t!

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48740) brd válasza csabyka666 (#48739) üzenetére


brd
nagyúr

Ez driverprobléma szokott lenni (súlyosabb esetben HW is okozhat ilyet). Leginkább a VGA/hangkártya/hálókártya okozhat ilyen, esetleg még a háttértároló-vezérlő (pl. ha valamiért ún. PIO módban működik az adatot forgalmazó háttértár). Ezek környékén nézelődj, keress akár régebbi drivert is hozzájuk, ill. próbáld kideríteni, hogy mivel lehet előhozni a hibát.

The only real valuable thing is intuition.

(#48741) labancznorbe válasza harylmu (#20779) üzenetére


labancznorbe
újonc

Szia!

Hogy sikerült megoldani a problémát? Sajnos én is pont ebben a cipőben járok, de sehol nem találtam megoldást a gondra.

Köszi,
N

(#48742) csabyka666 válasza brd (#48740) üzenetére


csabyka666
addikt

HW szerintem biztonsággal kizárható, mert ugyanezzel a konfiggal WinXP x64 alatt nem jelentkezik a hiba. A hangkártya is kizárva, korábban egy Audigy2 NX-em volt, azzal is beakadt néha, igaz, ott a driver nem kifejezetten Win7-re volt, szóval hegeszteni kellett. X-Fi-hez van direkt Win7-es. Alaplapi hangkártyával is néztem, ugyanaz.

Ezek SATA vinyók, nem tudom, itt a PIO / DMA működik-e, de a PIO-t szerintem észrevenném a sebességen.

A hálókártyát már kicseréltem egyszer, akkor megjavult, de mint utólag kiderült, csak ideig-óráig volt jó.

A baj az, hogy nem tudom előidézni. Van, hogy bekapcsolom a gépet, egy böngésző fut egy facebook ablakkal, meg egy Winamp, és már beakad, de pl most is fut 10 lap az Operában, plusz 5 program, és nem szaggat a zene. Nem értem. Eddig azt hittem, hogy ha a torrent klienst elindítom, akkor a következő restartig elrontja a rendszert, de ez is kútba esett... :( :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48743) csabyka666 válasza labancznorbe (#48741) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem itt jogosultsági gondok lesznek. Rendszergazda vagy? Ha igen, a jogaid is kiterjednek mindenre? Írás / olvasás / módosítás?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48744) brd válasza csabyka666 (#48742) üzenetére


brd
nagyúr

A Torrent kliens ilyet legfeljebb csak úgy tud okozni, ha a háttértárat annyira lefoglalja, hogy a Windows nem fér hozzá elég gyorsan a pagefile-hoz, vagy valamilyen rendszerfile-hoz.

The only real valuable thing is intuition.

(#48745) csabyka666 válasza brd (#48744) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor nem is ez lesz a hiba, mert ha csak simán fut, és kb 5kb/s-ot használ lefelé és felfelé is, akkor elég annyi, hogy ráfrissítek egy oldalra, aztán már be is akad a zene. Persze, hogy ne legyen ilyen egyszerű, ezt se mindig csinálja. :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48746) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Az mitől lehet hogy a Windows mióta újra telepítettem még egyszer sem tudott időt szinkronizálni?
Az összes hibával zárult és sikertelen volt.

(#48747) konci79 válasza LonGleY (#48738) üzenetére


konci79
őstag

Na sikerült javítani.
Meghajtó betűjel visszaállítás,revo-val megkerestem minden hds cuccot,és legyalultam.
Beragadt valami ikonos kép még a régi betűjeles partíción,és csak úgy látta ha visszaállítottam,így már jó.
Köszi

(#48748) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek lenne ötlete a megoldásra?
Több napja kinlódok a Rendszerrel (WIN7)
Hdd cserés lett agép és vettem egy új Intel SSD-t 120, feltelepitettem a rendszert meg minden olyan dolgot ami szükséges a használatához,
Aztán jöttek a telepités utáni automatikis rendszer frissitések, Minden eggyes kikapcsolásnál és bekapcsolásnál frissit, ezzel nincs baj, csak valamelyik frissitést nemtudja megcsinálni, a bekapcsolási idő kb 20p amig viszavonja amodósitásokat,
Azt írja A Windows nem tudta telepiteni a frissitéseket! modositások visszavonása folyamatban!
ez kb 20perc. és lassan megtellik a C meghajtó, telepités után olyan 27Gb volt a foglalt terület. mostmár 85Gb nál tart, és nincs a c meghajtóra mentve semmi.
újra kell telepiteni?
Köszönöm a válaszokat! István

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#48749) csabyka666 válasza steve24 (#48748) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Off lesz a válaszom: ne engedj frissíteni neki! Ezek a frissítések néha több kárt okoznak, mint hasznot. Én se XP-n, se Win7-en nem engedem, és stabil a rendszerem. A Service Pack-okat fel kell telepíteni, de semmi mást nem szükséges. Drivereket általában megtalálod a gyártóknál, a többi updatelés teljesen felesleges.

Szerintem...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48750) steve24 válasza csabyka666 (#48749) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszi, akkor újra telepitem, eddig nem volt gond a frissitésekkel. csak a SP. ot engedjem neki?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.