Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) Panthera válasza CJ4567 (#40650) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! :((( De marha jó, hogy a manualban lazán beírták a 4 GB-ot és kifejezetten a chipset vonatkozásában. :((
Esetleg még a BIOS frissítés jöhetne szóba, de az lehet hogy már volt és nem is írnak ilyen jellegű javítást.

(#40652) CJ4567 válasza Panthera (#40651) üzenetére


CJ4567
veterán

Hát igen, én is átverve éreztem magam amikor ez kiderült :((( :O

No Sana No Life

(#40653) Panthera


Panthera
őstag

Egy hhd-re nem tudok telepíteni, mert az kapom hibaüzenetnek, hogy dinamikus a lemez. A partíciókat is töröltem, de nem vagyok előrébb. Az alaplemezre konvertálást azt telepítés közben is meg lehet tenni, amikor meghajtót választok? Mert én ott nem láttam ilyet - és a partíció létrehozás is mintha tiltva lett volna. (Nem vagyok a gép előtt, csak előre tudakozódom.)

[ Szerkesztve ]

(#40654) Panthera válasza Panthera (#40653) üzenetére


Panthera
őstag

Most találtam egy ilyet, erről van tapasztalat?

[link]

(#40655) Borgi válasza Panthera (#40641) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

ezzel mi a helyzet?

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#40656) madbalee


madbalee
csendes tag

Sziasztok!

Ha mar volt hasonlo kerdes sorry, es megköszönnek egy linket a valaszhoz:

Laptopomban volt alaplap, illetve monitorpanel csere. Amit a windows egesz jol tul is elt, nagyjabol minden müködik, kiveve (eddig) az internet. A routerhez csatlakozik a rendszer, valamint internethozzaferes is van a jobb also kis Wifi ikon szerint. Azonban sem a böngeszökben nem jön be semmi, sem a skype nem megy, sem a windows update nem tud lefutni. Az eszközkezelöben sem latok hibat a halozati csatlakozonal.
Ugyanezen a routeren masik eszközzel tudok internetezni. Halozati kapcsolatoknal is latszolag rendben van minden. Aztan meguntam a keresgelest, es ujratelepitettem a gepet, gondolva az uj alaplap miatt az talan megoldja a problemat. Azonban az ujratelepites utan a hibajelenseg ugyanaz. Teljesen szüz WIN7 van fent semilyen tüzfallal, semmi nincs a gepre telepitve, de az internet csak nem akar müködni.

Valaki tud ehhez tippet adni? Mi lehet a gond? Van valakinek ötlete?

''Traveling the world with the speed of sound''

(#40657) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Vásároltam egy ASUS X550CA laptopot, és win7-et telepítettem rá, és az lenne a gond, hogy nem működik a fn+ hang billentyűkombó mute csendesítés és hangosítás opció. A többi fényerő wifi on of, stb hibátlanul működik.

Ez egy ismert probléma, van rá megoldás? Lehetséges hogy hibás a gép?

Illetve lenne még egy érdekes probléma, indítás után állandóan felugranak ezek az ablakok, bármit is nyomok, nem lehet továbblépni, eltűnik, és indításnál újra előjön, lenne valakinek ötlete rá mik ezek, és hogy lehetne megszabadulni tőlük?
[link]
[link]
[link]

kösz szépen

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#40658) CJ4567 válasza trialboj (#40657) üzenetére


CJ4567
veterán

Pipa kivesz és run.

No Sana No Life

(#40659) bon válasza GZoli79 (#40646) üzenetére


bon
őstag

Runas parancs pont jó ilyen dolgokra.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#40660) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Bocsi az off-ért, de a megfelelő topik nem nagyon pörög. Tudna valaki ajánlani egy ingyenes magyar nyelű konvertert amivel mkv-ből tudnék avi-t készíteni?! Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40661) kispx válasza Winnie The P (#40660) üzenetére


kispx
addikt

(#40662) Winnie The P válasza kispx (#40661) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40663) Panthera válasza Borgi (#40655) üzenetére


Panthera
őstag

Szia, tök ugyanígy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#40664) brd válasza Panthera (#40651) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos ez a technika ilyen, tényleg 4GB-ot támogat a chipset, de ebből az összes eszköznek is kell valamennyi memória(cím), amelyen tud kommunikálni vele a chipset. A legnagyobb tartomány a VGA szokott lenni, bár abból csak max. 256MB-ot szokott elfoglalni, még akkor is, ha ennél nagyobb méretű memória van a kártyán. BIOS-t hiába frissítesz, attól a chipset fizikai képességei nem módosulnak.

The only real valuable thing is intuition.

(#40665) psyho85


psyho85
aktív tag

Senki többet harmadszor? :R

KATT

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#40666) CJ4567 válasza psyho85 (#40600) üzenetére


CJ4567
veterán

A problémára sajnos nem tudok megoldást, de az első képen a Chrome mellett milyen programok?

No Sana No Life

(#40667) psyho85 válasza CJ4567 (#40666) üzenetére


psyho85
aktív tag

Aimp3 (Winamp/Foobar helyett, imádom)
Reaper (jó kis DAW)
Focusrite Scarlett MixControl (hangkártya kezelőfelülete)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#40668) CJ4567 válasza psyho85 (#40667) üzenetére


CJ4567
veterán

Köszi!

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#40669) Jarod1


Jarod1
addikt

Bt os hagszórót akarok csatlakoztatni a win7 hez . usb adapter van. ötlet valakinek?

(#40670) #56474624


#56474624
törölt tag

A win7 saját lemezkarbantartója miért olyan profi, hogy talál 200-300 MB közti, jórészt Windows Update karbantartásából visszanyerhető lemezterületet, erre nemhogy több, kevesebb szabad helyem lett pártíz MB-tal?! :C

(#40671) LonGleY válasza #56474624 (#40670) üzenetére


LonGleY
veterán

A rendszer visszaállítása ki van kapcsolva? Volt újraindítás? Amúgy passz.

(#40672) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Windows súgójában nem működik a keresés. Bármit írok be 0 találat. Mi lehet a gond?

(#40673) #56474624 válasza LonGleY (#40671) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ki, persze.
Most, hogy már azóta úgy harmadjára kapcsoltam be a gépet, most szabadult fel az a tárhely, előtte újraindítást követően nem. Érdekesen működik. :)

(#40674) akoska23


akoska23
aktív tag

Ezzel kapcsolatban megcsináltam a vírusírtást,kémprogramkeresést,sőt mivel már időszerű volt újraraktam a wint. Legfrissebb driver mindenhez leszedve de a probléma megmarad.(Viszont érdekes mikor a telefonom driverét raktam fel akkor is próbálta telepíteni a háttértárvezérlöt) de a telefonom még nem volt csatlakoztatva az új winhez.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40675) kmisi99


kmisi99
addikt

Egyik napról a másikra az intézőben ha megnyitok egy mappát az új ablakban nyílik meg. Semmit nem állítottam át mindig jobbklikk megnyitásra kell mennem, hogy ne nyisson új ablakot.

(#40676) NEMO1968 válasza Winnie The P (#40662) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Nem vagyok benne biztos,de lehet hogy a Format Faktory is tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#40677) brd válasza kmisi99 (#40675) üzenetére


brd
nagyúr

Első feladat.

The only real valuable thing is intuition.

(#40678) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adódna egy kérdésem, mégpedig egészen pontosan a windows 7-ben automatikusan beállítható mentéssel kapcsolatban.

Adott egy gép, speciális szoftvereket használva, ami külső gépeket szolgál ki, fogalmazhatunk úgy is, hogy szerver szerepet tölt be. Ezen a gépen be van állítva az automatikus mentés, amit másik HDD-re végez el a rendszer adott időpontban.

A kérdésem az volna, hogy esetlegesen okozhat-e hibát a speciális szoftverekben a következő indításkor az, ha mondjuk az adott időben, amikor a biztonsági mentés készül, leállítják a gépet (természetesen szabályosan)?

Természetesen felmerült a gondolat, hogy maga a szoftver nem áll jó viszonyban a windows 7-tel, de próbáljuk kizárni a dolgokat, szépen sorban.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#40679) kmisi99 válasza brd (#40677) üzenetére


kmisi99
addikt

Legelsőnek ezt néztem meg.

(#40680) Doky586 válasza hackeeeee (#40678) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1.: ha a mentő szoft fel van arra készítve hogy megszakítsa a mentést akkor minden ok
2.: Ha nincs erre a szoft felkészítve akkor az oprendszer vár és vár és vár, és nem áll le..
3.: Ha az oprendszert kényszeríted a leállásra akkor az a mentőszoftver szempontjából olnyan mint a konnektorból való kihúzás mentés közben..

(#40681) hackeeeee válasza Doky586 (#40680) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kényszerített leállításról nincs szó (elméletileg).

A windows-os gyári biztonsági mentése készít mindig mentést. Az gondolom elméletileg megvárná, hogy elkészüljön a mentés, és nem állítja le a rendszert, csak úgy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40682) Doky586 válasza hackeeeee (#40681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az gondolom elméletileg megvárná"

Nem egy túl határozott a kijelentésed..

Ha még egy óra hátra van a mentésből és elindítod a leállítást akkor a win-nek még egy órát várnia kell a leállással, addig mutatja a kérdést hogy várjon vagy kigyilkolja a nem válaszoló progit... Ha leokézod vagy az automatikus kill be van állítva az olyan mint a konnektorkihúzás a mentés szempontjából.

(#40683) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Bocsi hogy ide de nem találtam külön fórumot, kérdésem lenne hogy a demon toolst ha használom folyamatosan berakja windows 7 startolásnál a progit, és hiába kapcsolom ki msconfigba ha később ujra használom megint berakja ezt hol tudom kikapcsolni!? Dt Lite 4.40.2.01 A program beállitás menüjében nincs is ilyen funkció ... köszi! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#40684) hackeeeee válasza Doky586 (#40682) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel nem látom ebben az esetben a leállítást, másképp nem tudok róla nyilatkozni.

Úgy gondoltam, hogy hasonlóképp működik, mint mondjuk a frissítések telepítése/konfigurálása, hogy addig nem áll le a rendszer, amíg nincs kész.

Véleményem szubjektív...

(#40685) Winnie The P válasza NEMO1968 (#40676) üzenetére


Winnie The P
őstag

Már kaptam egy pár javaslatot és ki is választottam a számomra megfelelőt. Azért köszönöm szépen a válaszod.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40686) Winnie The P válasza zeusz55 (#40683) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ez nálam is így van, minden használat után kiveszem a pipát a ccleaner-ben az automatikusan induló programoknál.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40687) zeusz55 válasza Winnie The P (#40686) üzenetére


zeusz55
senior tag

köszi, más megoldás? :( Igy ugyanúgy csinálja

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#40688) LonGleY válasza zeusz55 (#40687) üzenetére


LonGleY
veterán

Ne használd azt a szemetet! [ a véleményem bővebben ]

Helyette Virtual CloneDrive vagy WinCDEmu.

[ Szerkesztve ]

(#40689) Winnie The P válasza LonGleY (#40688) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Felraktam én is az általad javasolt egyik programot a virtual clonedrive-ot a DT helyett. Viszont ha elindítok egy .iso fájlt a következő hibaüzenetet dobja Error! Can't open VCD! Ez mit is jelent pontosan? És a TC-ben sem látom új meghajtóként a programot. Igaz telepítés közben felajánlott valamilyen programnak a telepítését, és akkor a nem-re nyomtam, lehet ezt nem kellett volna?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40690) Doky586 válasza Winnie The P (#40689) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

VCD = VideoCD ami egy közönséges MPG file..

(#40691) Winnie The P válasza Doky586 (#40690) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hmm, ezzel most nagyon sokat segítettél köszönöm szépen :W

Ha válaszolsz legközelebb akkor inkább a kérdésre próbálj meg válaszolni!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40692) LonGleY válasza Winnie The P (#40689) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmilyen egyéb programot nem ajánl fel telepítés közben (adware sincs benne), csupán a fájltársításokat lehet bepipálni a felületén. Eddig nem volt gond a cuccal, pedig számtalan gépre felpakoltam már. Az új meghajtó is megjelenik rendesen, amin én annyit szoktam állítani, hogy átpakolom a 'V:' előjelűre. Ez alapján nem tudom megmondani, hogy mi lehet nálad a probléma.

És mindenképp próbálj ki egy másik ISO-t! Ha minden bukik, még mindig ott a másik ajánlott virtuális meghajtó progi.

[ Szerkesztve ]

(#40693) Winnie The P válasza LonGleY (#40692) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem én csesztem el, ugyanis most felraktam a másikat a WinCDEmu-t és azzal tökéletesen működik. Már csak annyi lenne a kérdésem, hogy miként lehet lecsatolni a lemezfájlt a meghajtóról?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40694) LonGleY válasza Winnie The P (#40693) üzenetére


LonGleY
veterán

A WinCDEmu-t nem ismerem behatóan. A Virtual CloneDrive-nál vagy a system tray menüből (ami amúgy kikapcsolható), vagy ha beállítod (Eject unmounts image file) sima jobbklikkes kiadással tudsz lecsatolni.

Ha kikapcsoltad a tray menüt, akkor a VCDPrefs.exe indításával éred el újból a beállításokat. A meghajtó betűjele a lemezkezelőből állítható. Egyetlen hiányossága talán a programnak, hogy a fájltársítások kényelmesen csak a telepítőből állíthatók.

[ Szerkesztve ]

(#40695) Winnie The P válasza LonGleY (#40694) üzenetére


Winnie The P
őstag

Megvan, a TC-ben a meghajtó betűjelén jobb klikk és ott a kiadásra nyomni. Maradok a WinCDEmu-nál, mivel az tud magyarul is. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#40696) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Sziasztok!

Átjöttem ide a Toshiba topikból, mert a probléma inkább szoftveresnek tűnik...
A kezem ügyébe akadt egy L750-es laptop.
A hibajelenség: kb. 2perc után kikapcsol a hangszórója. Fülessel minden OK.
Mi lehet a gond? Ilyennel még nem találkoztam...
A gazdája azt mondja: mikor bemelegszik elhallgat a hangszóró.
Van ilyen?
Rövid loop-okat játszva néha megakad, de akkor folyamatosan szól a hangszóró.
Filmeknél ill. Youtube klippeknél kb. 1percig bírja. Ez is változó, de ha akkor elhallgat, vége.
Windows hangok is vannak.
Érdekes, mert ilyennel nem találkoztam még...
:F :Y

Köszi a választ!

(#40697) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

bocs ha nagyon láma lesz a kérdés de a KÉPEN pirossal bekeretezett mappát hogy tudnám eltávolítani?? (eddig nem volt ott csak vmi program amit felraktam oda kutyulta)

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#40698) szabonagyur válasza baandii (#40697) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Az a "vmi" program amit felraktál az a hibás, tehát töröld le... Mi honnan tudnánk mit rakták fel és mitől lett?

Gondolom teljesen jogtiszta volt a program is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40699) baandii válasza szabonagyur (#40698) üzenetére


baandii
senior tag

jogtiszta volt!!
egy megvásárolt bluetooth-s usb programhoz kapott cd-ról tettem fel az illesztő programot!

köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#40700) szabonagyur válasza baandii (#40699) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor gondolom nem jól tette fel, esetleg nem win7-hez való a program, mivel a mappa amit bekarikáztál talán My Bluetooth Places vagy Received Files vagy valami ilyesmi lenne. Eselteg próbáld újratelepíteni a programot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.