Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) paramparya válasza inferno08 (#400) üzenetére


paramparya
őstag

megnyitod/létrehozod a fájlt, beleírod/hozzáfűzöd, és bezárod :U

[link]

Ha pontosabb igényeket is mondasz, akkor talán többet tudok segíteni :)

(#402) inferno08 válasza paramparya (#401) üzenetére


inferno08
csendes tag

És milyen kiterjesztésű legyen a fájl?

(#403) paramparya válasza inferno08 (#402) üzenetére


paramparya
őstag

Amelyikbe írsz? Az lehet bármilyen, lehet kiterjesztés nélküli is, ilyen megkötés nincs, egyedül a használható karakterekben (ne legyen :\¤ł::/ a neve :DDD )

(#404) inferno08 válasza paramparya (#403) üzenetére


inferno08
csendes tag

Kösz a segítséget.

(#405) L3zl13 válasza inferno08 (#400) üzenetére


L3zl13
nagyúr

HTML-ben sehogy. Ehhez már PHP vagy hasonló kell. Először szerintem nézz utánna van e PHP ott, ahol használni akarod.

Aki hülye, haljon meg!

(#406) nero576


nero576
csendes tag

Hi! Hogyan tudom megcsinálni azt hogy: van két keret egy oldalon (nem beágyazott) mondjuk egymás mellett és hogy mind a 2t egyszerre lehessen scrollozni lefelé.

vagy

Egy beágyazott keretet úgy beállítani hogy a tartalom hosszától függően ne görgetősávot jelenítsen meg hanem mint egy táblázatban hozzá igazítsa (mondjuk a szöveg aljához) a keret. tartalom módosításnál pedig szintén úgy viselkedjen mint egy táblázat automatikusan igazodjon a szöveghez.

Fontos lenne :)

[Szerkesztve]

(#407) Ala


Ala
tag

Hali!
Azt szeretném megtudni hogy hogyan lehetne szt megcsinálni hogy a lap háttere három szín áttünéséből áljon.Konkrétan pirossal kezdődik azt középen fehér és zöldel végződik, és ezek között áttünés.
:F

(#408) Ala


Ala
tag

Próbáltam úgy is hogy paintben csináltam egy zászlót de akkor meg ha azt raktam be háttérnek akkor mindíg elcsúszott. :F

(#409) rdi


rdi
veterán

sziasztok, van egy ip -és linksys webkamerám.
DDNS-en keresztül érem el, és 640*480 asra van a képméret állítva.

Beillesztem a képét az oldalra így:

<DIV align=center><IFRAME
src='http://erdei2.ourlinksys.com:1025/img/image.cgi?next_file=main_fs.htm' frameBorder=0 noResize width=460
scrolling=no height=300></IFRAME></DIV>

de csak levág a képből, görgetősávokat ad, tehát lehet görgetnia képet, de nem kicsinyíti le.
Van arra valamilyen megoldás, hogy a 640*480 -as mozgóképet mondjuk 500 * 400 -asban jelenítsem meg ?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#410) rdi válasza rdi (#409) üzenetére


rdi
veterán

wladnak köszönhetően ez már megoldódott. De azért FF alatt vannak gondok...

Fej! Tor! Potroh!

(#411) polip


polip
addikt

üdv!

kis help kellene!

meg lehet azt oldani HTML-ben, hogy az oldal scrollozható legyen, de a scrollbar NE látszódjon?

thx!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#412) skera válasza polip (#411) üzenetére


skera
tag

Meg. Csak nem szimplán HTML-ben, hanem Javascript felhasználásával is.

import szte.ttk.ptm.*;

(#413) polip válasza skera (#412) üzenetére


polip
addikt


a szitu az, hogy adott 3 frém, és a középsőben változik a tartalom...van amikor nem kell scroll, van amikor igen...



ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#414) polip válasza skera (#412) üzenetére


polip
addikt

valamennyire otthon vagyok a js-ben, de erre nem jövök rá, hogy kellene...van ötleted?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#415) polip válasza polip (#414) üzenetére


polip
addikt

thx az aktivitást :)

a probléma megoldva

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#416) Imi88


Imi88
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásához... Olyan WEB-mailt vagy mit szeretnék csinálni amit szerintem sokan láttatok vagy kaptatok már mint HÍRLEVÉL.

Ilyenkor nem mellékletként jön át a kép hanem maga a levél egy kép néhány aktív területtel, a képeket pedig a szerverről szedi le a levelező rendszer amikor megnyitod a levelet. Ezért az nagyon kis helyet foglal... amúgy.

Ötlet? Segítség?

Előre is köszönöm szépen.

Üdv. :F

Imi

(#417) VladimirR válasza Imi88 (#416) üzenetére


VladimirR
nagyúr

html formatumu levelet kell kuldened, abszolut hivatkozassal a kepekre
ha php-vel csinalod, akkor annyi a lenyeg, hopgy a mail() fuggveny harmadik parametereben nem sima szovegkent adod meg az uzenetet, hanem html kodot irsz, a negyedik parametrbe pedig beirod a kovetkezot (is): ''content-type: text/html''

(#418) Imi88 válasza Ala (#407) üzenetére


Imi88
csendes tag

Szia!

Photoshopot tudnék ajánlani, nem tom mennyire vagy otthon benne... ilyet mint a Paint .. hát felejtsd el!
A layer en kiválasztod az egyik színt majd a másikat. Ez esetbe piros (amilyet szeretnél majd fehér)
A pirosból a fehérbe átmenetet a Gradiant tool -lal tudsz csinálni.

Ugyanezt kell elkövetni a fehérből a zöldbe is ... vagy fordítva.

Majd nyitni kell egy több mint 2 szer nagyobb felületű másik filet és a 2 layert egymásra kell húzni kis kihagyással így az átmenet professionális lesz.

Az árnyalatoktól és a szemedtől függ a szépsége!!!

A kaptott képet méretre kell állítani és valamilyen formában elmenteni, png, jpg gif stb.

Azután alkalmazni mint bg (háttérkép)!

Ha effektív segítség kellene mond meg a színkódokat és a szükséges méreteket... segítek neked.

Üdv.

Imi

(#419) Imi88 válasza VladimirR (#417) üzenetére


Imi88
csendes tag

Szia!

Isten vagy... köszi a segítséget, én html ben oldanám meg ha lehet, php-t elkezdtem tanulni de nem vagyok ütőképes még benne, mert nem ebben az irányban tevékenykedtem, hanem sql és társai.

Egy kis kézzelfogható részletesebb leirásnak nagyon örülnék mert meg kellene oldjak egy ilyen dolgot de gőzöm sincs hol és hogyan kezdjem. Értem amit mondasz ''csak nem tudom hova tenni...''

Köszi mégegyszer...

Imi

(#420) VladimirR válasza Imi88 (#419) üzenetére


VladimirR
nagyúr

eloszor is, mivel akarod kuldeni a leveleket?
ehhez mindenkeppen szukseged lesz valamilyen szerveroldali script-re, vagy programra

php-ben ez akar egyetlen sorban is megoldhato
van egy mail() fuggveny, aminek segitsegevel a php.ini-ben beallitott smtp szerveren keresztul tudsz levelet kuldeni => Bovebben: [link] (leiras, peldakodok)

(#421) Imi88 válasza VladimirR (#420) üzenetére


Imi88
csendes tag

Szia,

köszi szépen, nagyon jó az anyag, elolvastam, dolgozom rajta...
üdv.

Imi

(#422) Holi75


Holi75
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy érdekelne a téma de abszolulte nem értek hozzá és ezen szeretnék változtatni. Tudtok e nekem olyan oldalt mondani ahol az abszolulte kezdőkkel tudnak valamit kezdeni. (leírások, tanácsok,) lehetőleg valami szályba rágósat ha lehet.
Mindenkinek előre is THX.

(#423) skera válasza Holi75 (#422) üzenetére


skera
tag

w3schools.com: [link]
tutorial.hu [link]

import szte.ttk.ptm.*;

(#424) marti


marti
csendes tag

Tudnátok segíteni, hogy melyik levelező programmal lehet körlevelet küldeni több címre, egyedi tartalommal? Elnézést, hogy itt teszem fel a kérdést, de nem találtam rá megfelelő topic-ot és gondoltam, itt akad olyan aki tud segíteni..

(#425) vakondka válasza Holi75 (#422) üzenetére


vakondka
őstag

www.kataporta.net (csak reg kell) [link]
www.ebookz.hu (e-könyvek, tutorialok) [link]
www.oktatovideok.hu (fizetős, de tuti jó) [link] :DD

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#426) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy.

Írnátok egy véleményt a fórumomról?
[link]
:)

(#427) cucka válasza Mr-Pamacs (#426) üzenetére


cucka
addikt

első blikkre:

- júzer tulajdonságai máshogy nyílnak meg, ha a topikok listájában klikkelek (popup) és máshogy, ha egy fórumtémából klikkelek a nevére (nem popup).
- mi a túróért kell percenként frissíteni az oldalt? szerintem rohadt idegesítő.
- van olyan eleme a fórumodnak, ami saját ötlet és nem a ph! fórumról nyúltad?
- dizájnon lehetne még dolgozni kicsit.
- ''ötletekhez'' menüpontban hiába klikkelgetek, nem történik semmi

(#428) Mr-Pamacs válasza cucka (#427) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

-A felhasználói adatokat már én is észrevettem.
-azt a freeweb csinálja a reklám miatt. 8(
-A ph!-n is van pá értelmetlen dolog azokat pl én nem tettem bele. pl ha válaszolok egy hsz-re akkor minek jelenik meg megint az hogy ''válasz''?
-dizájnra nem maradt időm
- az ''ötleteket'' meg majd javítom (erre se volt idő még)

(#429) skera


skera
tag

Kérlek véleményezzétek:
[link]

Csak óvatosan a megfogalmazással, érzékeny vagyok erre és a végén még :O :D

import szte.ttk.ptm.*;

(#430) Mr-Pamacs válasza skera (#429) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Hy

Szerintem jó lett. Egyszerű és szép, kár hogy nincs témája az oldalnak. Az ilyen oldalakat csokorba lehet szedni. Találj ki valami jó dolgot noon profitosat vagy amivel szeretnél foglalkozni és e köré építsd az oldalt! Akkor ütős lesz!

(#431) skera válasza Mr-Pamacs (#430) üzenetére


skera
tag

Kb 3 éve használom a PHP-t, ezalatt 1-2 dologba belekezdtem (fórumrendszer, portálrendszer, stb), csak hát az élet meg a Counter-Strike közbeszólt :D és ezeket elhanyagoltam. Most pedig úgy döntöttem, hogy ezeket újra elkezdem megírni és ezért csináltam ezt az oldalt. Tehát nem csak úgy céltalanul fog tengődni :)

Egyébként meg azért ilyen kezdetleges, mert most jött ki a ''kemencéből'', frissen sülve :DD :DD

import szte.ttk.ptm.*;

(#432) Divi


Divi
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre raktam ezt a HSZt.
No engedjétek meg nekem, hogy bemutassam referencia weboldalamat...
Egy puritán kis semmiség, rajta egy pár weboldal tervvel, illetve egy-egy egész befejezettnek tűnő oldal.

Ezen referencia oldalról illetve a referenciaként bemutatott oldalakról kérném ki a véleményeteket, mennyire versenyképesek, mennyire eredetiek, mennyire kreatívak, menynire eladhatóak, ja és kérném csak szigorúan, tényszerűen!

Előre is köszönöm!

Íme: [link]
Pacsó Tamás

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#433) vakondka válasza Divi (#432) üzenetére


vakondka
őstag

Véleményem szerint az oldalak többsége jó fantáziára vallanak, ami ebben a szakmában elengedhetetlen.
Javaslom, hogy ásd bele magad a css-be, nemcsak az elavult tag-ek használata miatt, hanem a elsősorban a szövegformázás miatt.
A sokszor szép design-t alaposan lerontja, hogy szinte minden a számítógép alapértelmezett karakterkészletével és fekete betűkkel jelenik meg.

A bohócos nagyon tetszik !!! :C

Ja és érdemes használni a W3C validátort így tudsz tanulni a saját hibáidból: [link]

Sok sikert !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#434) szd@root.hu


szd@root.hu
tag

hali

hangot, hogyan tudok alá nyomni? (sajátos frontpage nem jó)

egy lejátszót szeretnék a weblapomra (sztem ez java lesz, nem?).

balaki tudna segíteni?

(#435) szd@root.hu


szd@root.hu
tag

Sziasztok!

http://szd-my.atw.hu/

100%-ig saját ötlet, tervezés, elkészítés (kivéve uge a javascript).



3D studio MAX + Photshop CS2 + NeoPaint


Ki mit szól?

(#436) norbiphu válasza szd@root.hu (#435) üzenetére


norbiphu
senior tag

nem néz ki rosszul, tetszik, de nem i'm works, hanem my works ;)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#437) paramparya válasza norbiphu (#436) üzenetére


paramparya
őstag

Külön link:
I'm -> Én vagyok, iam.htm
works -> Munkáim, works.htm

:DDD

(#438) paramparya válasza szd@root.hu (#435) üzenetére


paramparya
őstag

A portfoliónak kicsit nehezen olvasható a betűtípus, de az kihámozható, hogy garfikus vagy :DDD

(#439) norbiphu válasza paramparya (#437) üzenetére


norbiphu
senior tag

akkor jól benéztem :B

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#440) polip válasza szd@root.hu (#435) üzenetére


polip
addikt

igazán klassz, csak IE7 alatt nem müxik...

akárhányszor ráklikkelek valamir, a felső reklámcsíkot beetölti újra, de nem rá a másikra, hanem alá...

az 5. klikkre már félig van a képernyő a reklámmal :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#441) szd@root.hu


szd@root.hu
tag

Hali!

Teljesen kikészültem idegileg!!! Sz@ros mp3 lejátszót nem tudom elindítani a honlapon.
Szóval:

Alap szintű weblap, rajta egy flash mp3 lejátszó [link], és nem tudom, h hogyan kell betölteni vele a saját playlistemet (a saját honlapomon lévő saját zenéimmel). Azt írták, hogy valami XFPS fájlt köll csinányi. De lehet, h nem. Na mind1.

Ha elindítom akkor a webjay.org (saját) playlist-t hozza be és abból játszik legy néhány számot. (az 1. elég mókás = Kevin is a gay --> jó a szövege is )

Szóval vki ért hozzá?
Vagy tudna ebben segíteni?

az mp3 lejátszó fájljai:
xpsf_player_slim.fla
xpsf_player_slim.swf
xpsf_player_slim.as

már ha jelent ez vmit!

Pls! segítsen valaki :O

Üdv. és jó8! :R

(#442) - Punky - válasza szd@root.hu (#441) üzenetére


- Punky -
csendes tag

Háj !
Nézd meg a forráskódot, mert ha átírtad a te mp3 fájlod-ra , illetve playlist fájlodra a playlist url-jét, akkor működnie kéne!
Szerintem....
Nincs ezzel a progival tapasztalatom, de elvben megegyezik a video / flash lejátszókkal. Asszem?! Ha nem jó majd utána nézek, mert már engem is érdekelne.

[Szerkesztve]

Ha a szarnak egyszer értéke lesz, a szegények segg nélkül jönnek majd a világra!

(#443) Dumb


Dumb
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan és hol lehet regiszrtálni weboldalat. Szeretnék csinálni egyet, saját névvel. www.xy.hu. Ezt hol lehet, mennyibe kerül? KÖSZI!

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#444) Dumb válasza Dumb (#443) üzenetére


Dumb
senior tag

Már találtam helyeket. Lol

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#445) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Sziasztok,

Egy kis honlapot kreálok (semmi komoly, Frontpage 2002-vel, mert nem értek a forráskódos programozáshoz), szeretnék beilleszteni egy chatet a lapra. Tud valaki letölthető java-s chatmotort, amit ingyenesen lehet használni? Olyanra egyszerűen telepíthetőre gondolok, mint pl. a phpbb fórum.
Köszönöm!

Zsolti

(#446) T. Almeida válasza T. Almeida (#445) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Sziasztok,
Kicsit utánaolvastam, ha jól értem, kell szerver oldali támogatás (servlet) is a java-s chatekhez, amit gondolom az extra.hu és társai nem támogatnak.
Van olyan chatprogi, amihez nem kell efféle szerver oldali támogatás?
Bocs a lama kérdésekért.

(#447) F1CoD.Messer


F1CoD.Messer
csendes tag

Sziasztok!
Bocs, ha rossz helyre írok, de ennél jobb helyet nem találtam neki.
Szóval segítséget szeretnék kérni, hogy egy szervert, hogyan lehet webes felüleleten elérhetővé tenni, azaz egy szövegdoboz, ami kiírja a szerver tulajdonságait, aktuális viszonyokat és egy kattintással már fel is léohetek rá. Tehát a callofduty.hu-n, vagy az onlineracer.de -n is használt fícsört hogyan építhetem be a saját lapomba. Nem csak CoD2 szerverünkről lenne szó, hanem rFactor szerverünket is szeretnénk ugyanígy elérhetővé tenni, de sajnos nem tudjuk hogyan.
Kérem segítsen aki tud. Előre is köszi!

''...Gyerünk Dodó! Nagy falat!...''

(#448) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

Dreamweaver 8-assal csinálok egy weboldalt és PHP MySQL kapcsolat is kell hozzá, PHP már megvan, MySQL szintén elindítva. Szóval amikor testing servernél új adatbázist akarok hozzáadni akkor ez a kép fogad...

[link]

ja és leginkább azzal van baja, hogy a testing servert localhost-ra állítom be, így mindig 404-es hibával tér vissza a preview in browser-nél



PSN: Morfologus82

(#449) gabesz82 válasza gabesz82 (#448) üzenetére


gabesz82
senior tag

Már tárgytalan... :)

PSN: Morfologus82

(#450) adik


adik
őstag

Hali,
mi az a Smarty, Smarty Light?

Kettő, csipkebokor vessző!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.