Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Ed Parker válasza BullZeye (#896) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én vissza sem tudom rakni, mivel már be sem enged a root welc0me párossal.
Megváltozott valami kulcs es itt véget is ér az ssh.

(#902) PistiSan válasza Ed Parker (#901) üzenetére


PistiSan
addikt

Frissítetted az fw-t, és még így sem jó?

Próbáld meg másik gépről, vagy androidos telefontról a csatlakozást.

(#903) Ed Parker válasza PistiSan (#902) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A csatlakozás, elérés megy, nem ez qródott el.
Az transmission kapott fényt es vissza sem tudom rakni, mivel nem enged be a rendszerbe.

(#904) No.01 válasza bravedwarf (#892) üzenetére


No.01
őstag

Nagyon koszonom! Szoval ez a legujabb SW-vel is megallja a helyet...? Az jo mert elhoztam a tesomektol a cuccot (hatso szandek alltal is vezerelve, h hozzamerem az en Synologymhoz)
Remelem ezek alapjan sikerul... ha nem akkor majd kerdezek meg :B

(#905) No.01


No.01
őstag

Felmerult megegy kerdes amit lehet jobb meg azelott tisztazni, h belekezdenek :B
Erdemes/ajanlatos elotte kulon mappat letrehozni a Transmissionnek?

A terv az, h megcsinalom - ha van ra lehetoseg - ugy ahogy nalam is vannak a mappak a Synon
Music, pictures, videos ill downloads. a downloads mappan belul pedig filmek, sorozatok, jatekok, egyeb.
Erre van lehetoseg?

A cel az lenne, h felvarazsoljam nekik a torrentet ill, h utanna a downloads mappat a medialejatszon keresztul (Popcorn A300) elerjek TV-zeshez.

(#906) BullZeye válasza BullZeye (#729) üzenetére


BullZeye
veterán

Korai volt az öröm, Ma már nem érem el melóhelyről, se 3Gről, se android se wd2go.com

Szóval fingom nincs mi lehet a baja még, majd lehet csinálok egy könnyed resetet FW frissítés után, hátha azzal jó lesz. (de legalább SSHn újra tudom indítani, ami jó)

És így belegondolva, tegnap újraindítottam a router-t előtte 14 napig ment (mikor utoljára volt ez a hiba) szóval elképzelhető, hogy emiatt hibás? Lehet routert is újra kéne birizgálni, és nem állítani rajta semmit, minden alapra hagyva stb...

[ Szerkesztve ]

(#907) Ed Parker válasza BullZeye (#906) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Fura nálad a helyzet, mert csak nálad romlik el :DDD
Nem lehet hogy júzer error van a dologban?

Én elérem bárhonnan, de nekem üres, mivel töltésre vettem es a frissítés után már az ssh nem enged be.

Az nem tudom hogy lehet e hiba hogy terminal-ból csinálom?
Nincs pc-m.

(#908) bravedwarf válasza BullZeye (#906) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Érdekes nekem akkor nem érte el a wd2go-t, amikor a DNS-nek a szolgáltatót állítottam be, legalábbis nem mindig érte el. Nálatok mennyivel másol ténylegesen, mert nálam 11MB/s ha másolok, viszont a LAN Speed test 85-90MB/s-t tesztel. CAT5e minden kábel max 3 méteresek, minden eszköz Gigabites.

(#909) BullZeye válasza bravedwarf (#908) üzenetére


BullZeye
veterán

De akkor milyen DNS-t állítottál be? Be kell állítani egyáltalán, mert ebben sem vagyok biztos. Majd otthon megnézem.

(#910) BullZeye válasza Ed Parker (#907) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha transmission megy, akkor hogy nem éred el "frissítés után" az SSH-t? Hisz frissítés után újra kellett raknod, ergó frissítés után el kellett érned az SSH-t valahogy.

(#911) matyi94 válasza BullZeye (#906) üzenetére


matyi94
senior tag

Nekem mostanaban a windows nem tudja elerni sajatgeprol, csak a wd alkalmazassal vagy twonkyval...

Legyen szép napod!

(#912) PistiSan válasza BullZeye (#909) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam az eszköz DHCP-n kéri le az ip címét, amit a router statikusan oszt ki neki mac cím alapján!
Eddig még nem volt gond a távoli eléréssel.

(#913) stickermajom válasza bravedwarf (#908) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha 11MB/sec-kel másolsz akkor az csak 100Mbiten megy.

ethtool eth0-ra mit ír a sebesség részben? És a Windows a LAN-nál?
Én is szívtam ezzel egy hetet, mert az eszközeim ugyan gigabitesek, de gyakorlatilag egy kósza elosztó olyan zavarást okozott, hogy a gép csak 100Mbiten tudott kommunikálni. Cat6 FTP kábel oldotta meg a problémát.

(#914) bravedwarf válasza stickermajom (#913) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Speed: 1000Mb/s a WD-n
a Windows-ban 100Mbs a hálókártyánál, ott win7 és Win8-is van, de a kártyám tutti gigalanos....
Lehet, hogy nem jó a Cat5e...de a Lan teszt hozta az 85-90Mb/s-os eredményt a WD felé...ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#915) krealon válasza bravedwarf (#914) üzenetére


krealon
veterán

Az, hogy egy eszkoz gigabit kepes es hogy gigabites sebesseggel uzemel, az ket kulonbozo dolog.
Nezd meg a kapcsolati sebessegeket!
Ha 100Mbit -et ir kapcsolatra, akkor vagy kabelhiba van, vagy kontakthibas a csatlakozo, vagy az arnyekolatlan kabel a kulso zavarok miatt megakadajozza a nagyobb sebesseget.
De neha az is elofordul, hogy ket eszkoz a kabeltol fuggetlenul nem kepes egymassal nagy sebesseggel kommunikalni (inkompatibilitas).

[ Szerkesztve ]

(#916) bravedwarf válasza krealon (#915) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

"(inkompatibilitas)" ezt imádom!!!:-)
Rendeltem Cat6-ost, a WD Cat5e kábele biztos jó, a PC-t meg összekötöm ezzel, és meglátjuk.
De az szerinted miért van, hogy a lan teszt program szerint megvan a Gigabites (85-90MB-s sebesség) a gépem és a WD-felé??

(#917) Alex91 válasza bravedwarf (#916) üzenetére


Alex91
félisten

Megabajt vagy megabit?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#918) bravedwarf válasza Alex91 (#917) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Megabit.

(#919) Celtis válasza bravedwarf (#918) üzenetére


Celtis
veterán

És akkor hol a hiba? A PC-d LAN portja 100 megabiten kapcsolódik és ténylegesen is 85-90-et mérsz.

Amíg a PC 1000-et nem ír, addig nem fogod gyorsabban elérni a NAS-t. A switched/routered gigabites egyáltalán? Ha igen, akkor kábelhiba.

(#920) stickermajom válasza bravedwarf (#916) üzenetére


stickermajom
addikt

Na jó, de a WD Cat5e kábele kapásból egy jó minőségű árnyékolt kábel. Próbáld ki a WD kábelét a számítógépeddel, hogy úgy mit ír a Windows.

(#921) bravedwarf válasza stickermajom (#920) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

OK holnap megnézem.

(#922) bravedwarf válasza Celtis (#919) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Igen Gigabites.

(#923) Ed Parker válasza BullZeye (#910) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem tök üres a gép, gyari állapotban.
Az utolsó frissítés csinált egy cls-t:)
Nyilván az adatok megmaradtak, de rendszer szinten minden elszállt.
Azóta leürítettem es nyomtam egy fucktory resetet.
Tehát nekem annyi valtozott hogy az ssh elindul.
Terminal,
Root felh. név.
Es itt már dobja is a hibát hogy megváltozott valami rsa kulcs.
Es itt vége is, nem lehet tovább menni.

Amúgy minden megy rajta mint a gyari állapotban.

(#924) stickermajom válasza Ed Parker (#923) üzenetére


stickermajom
addikt

[link]

Talán megoldás lehet.

(#925) BullZeye válasza bravedwarf (#918) üzenetére


BullZeye
veterán

akkor mi a baj? 80-90mbit az nem gigabit :D az pontosan 10-12 megabájt/sec
szóval nem a nas, hanem a gépednél van valami hiba.

(#926) Ed Parker válasza stickermajom (#924) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi, rendes vagy, de hogy írjam ezt be illetve hova?
Mert amikor indítom a terminalt, kell a root, az után már nem tudok további parancsokat bevinni.

Ez a Linux eléggé kínai nekem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#927) Zjunior válasza Ed Parker (#926) üzenetére


Zjunior
veterán

Látjátok,
Ezért nem merem venni a Wd my Cloud , pedig nagyon tetszik!
Nem tudok programozni, és ha elakadok gebasz van nem tudom mihez kezdjek...
Az sem világos, hogyan fogom a nasről a tv-re lejátszani a cuccot?
Tv vel is össze kell kötni vagy h?:(

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#928) No.01 válasza Zjunior (#927) üzenetére


No.01
őstag

Ha nem akarsz torrentezni vele akkor a dolog sokkal egyszerubb... foleg ha van medialejatszod. Most probaltam pikk-pakk sikerult.
Okos TV-m van de direktbe meg sosem probaltam a lejatszast mert az eloz TV-nel rengeteg problema votl a feliratokkal ill a hangsavokkal.

(#929) Zjunior válasza No.01 (#928) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem is Okos TV-m van.
Kell a Torrent persze.
Nincs média lejátszóm a TV-m mindent megevett eddig LG47" LM660S.
De nem vágom hogy fogja a MY CLOUDRÓL látni a cuccokat. :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#930) krealon válasza Zjunior (#929) üzenetére


krealon
veterán

"De nem vágom hogy fogja a MY CLOUDRÓL látni a cuccokat."

Felhasznaloi kezikonyv 88-as lap
Média
A Media (Média) oldalon adhatja meg a DLNA (Digital Living Network Alliance) médiaszerver, illetve az iTunes médialejátszó beállításokat, amelyek segítségével a ház bármely részén élvezheti a médiatartalmait.

(#931) Zjunior válasza krealon (#930) üzenetére


Zjunior
veterán

Ezt gondoltam én is.
Gépről kell kkor bekonfigurálni:) :C

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#932) Alex91 válasza Zjunior (#931) üzenetére


Alex91
félisten

Pont az a lenyeg, hogy ehhez nem kell mennie egy gepnek... Es torrentre is ezert fogjak be, hogy ne menjen a pc.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#933) stickermajom válasza Ed Parker (#926) üzenetére


stickermajom
addikt

Mi is pontosan a hibaüzenet?

(#934) bravedwarf válasza krealon (#930) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Nekem LG Smart Tv-m van, a My Cloud menüjében egy kapcsoló beállítása, és a Tv látja mint csatlakoztatott meghajtót, semmit nem kell konfigurálni!!

(#935) bravedwarf válasza BullZeye (#925) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Szóval igazából nálatok hány megabájt/sec-el másol, persze tudom a PC-s vinyó függvénye, de a sata3 as 750gb-s 2,5-ös hdd-m sebességtesztje 60 megabájt/sec írás 70 megabájt/sec olvasás, szóval vagy a windowsom hibája, vagy a Cat5e hitvány.....

Köszi BullZeye, a Lan Speed test tényleg a valósat mutatja:-)!!!

[ Szerkesztve ]

(#936) stickermajom válasza bravedwarf (#935) üzenetére


stickermajom
addikt

~60MB/sec körül másolok róla.

(#937) drmotto válasza Zjunior (#929) üzenetére


drmotto
őstag

Rá van dugva a routerre a tévé is, a Cloud is, a tévé is. Ennyi.

(#938) Zjunior válasza drmotto (#937) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem tudja a Wifit, akkor is rá kell dugni? :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#939) drmotto válasza Zjunior (#938) üzenetére


drmotto
őstag

A tévét? Nem, bár szerintem jobb kábelen mint wifin tolni egy 20gb-s fullhd filmet.

(#940) Ed Parker válasza Zjunior (#929) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem buta tv-m van,mégis játszik mindent róla

(#941) BullZeye


BullZeye
veterán

Mely paranccsal lehet megnézni, hogy mi tekeri procit? Valamiért most olyan durván brutálisan be van lassulva, hogy törölni is percekig tart egy fájlt.

Újraindítani meg nem akarom, mert fosok tőle.

(#942) BullZeye válasza BullZeye (#909) üzenetére


BullZeye
veterán

Na újabb fejlemény, valamiért WD váltogatja a MAC címét XD fogalmam sincs hogy, és miért, de mikor megjött az új, beállítottam a DHCP-t MAC alapján, aztán másnap nem értem el, nézem, hát "biztos elgépeltem" a MAC címet, beállítottam az újat amit használta, ment is 1,5 hónapot, most nézem routerben megint más az IP cím mint amit a My Cloud használ :D

Szóval fogtam DHCP-t kiszedtem teljesen, úgyis statikus IP van, remélhetőleg így majd jó lesz ^^

(#943) stickermajom válasza BullZeye (#941) üzenetére


stickermajom
addikt

top

(#944) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!
Jövő hónapban tervezek beújítani egy ilyen kütyüt, a gépcsere hozta hogy kell ismét egy nas, és szimpinek tűnik ez a fapados megoldás. (előtte egy DS212J volt minden jó is volt csak feleslegessé vált, és most ennyit nem szánok rá mivel csak tárhely kell).

A kérdésem, hogy valakinek van tapasztalata OSX-es használattal kapcsolatban? Sebességben hozza a windows-os sebességeket?

Nem akarok módosítani rajta semmit, az alap funkciók elegek lesznek, torrent marad a gépen, gondolom be lehet állítani hogy a letöltés helye a nas legyen és közvetlenül oda töltsön. Sebességben max 60-70 mega/sec amit wifin ki tudok használni (gép-router között, a nas értelemszerűen kábelen lesz bekötve, így a wifi a szűk keresztmetszet) letöltés netről 10mega/sec. Szóval elvileg ki tudom használni a nas max 60mega körüli sebességét wifin is.

(#945) Zjunior


Zjunior
veterán

MEgy fel az ára mindennek, ez vicc?
Videókártyának is NAS-nak is.... :W

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#946) zolda


zolda
tag

Sziasztok!
Én is gondolkozok egy ilyen NAS beszerzésén, csak ahogy olvasom a beépített Twonky-t nem szeretik az LG TV-k, így az srt feliratokat nem lehet lejátszani. Valaki meg tudja ezt erősíteni vagy cáfolni?
Illetve van arra megoldás, hogy másik - LG-vel működő, pl. minidlna - DLNA servert telepítsünk a NAS-ra?
Előre is köszönöm!
üdv

közben látom, hogy a NAS-os fórumban is épp ez a téma... azért a pl. minidlna telepítés érdekelne, már ha lehetséges...

[ Szerkesztve ]

(#947) Zjunior válasza zolda (#946) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem is Lg tv van, és a felirat nélkülözhetetlen.Úgyhogy passz

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#948) stickermajom válasza Fr3eWar (#944) üzenetére


stickermajom
addikt

Sebességben max 60-70 mega/sec amit wifin ki tudok használni (gép-router között, a nas értelemszerűen kábelen lesz bekötve, így a wifi a szűk keresztmetszet) letöltés netről 10mega/sec. Szóval elvileg ki tudom használni a nas max 60mega körüli sebességét wifin is.

A max 60 mega körüli sebesség MB, azaz MByte, nem Mbit. 60Mbit/s az 7,5MB/s, szóval wifin olyan ~10-15%-át tudod majd kihasználni a NAS írási/olvasási sebességének.

(#949) Fr3eWar válasza stickermajom (#948) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az 1300 megabit AC-s a wifi. És a valós sebessége 500-600 megabit

(#950) stickermajom válasza Fr3eWar (#949) üzenetére


stickermajom
addikt

Oops, my bad :B Annyi volt mostanában a félreértés, hogy gondolkodás nélkül javítottalak.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.