Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) BullZeye válasza dgabro (#1349) üzenetére


BullZeye
veterán

WebDAV-ot használ, azaz mountolhatod N: meghajtóként, ami közel sem olyan mint egy otthoni hálózat. Mert pl streamelni nem lehet róla, szóval ha elmész valahova, és meg akarsz nézni valamit, akkor előbb letölti és utána nyitja meg, ez igaz mindenre, ha 500 megás PDF-et akarsz megnyitni, előbb letölti tempbe és onnan nyitja meg, ha mented akkor az egészet feltölti my cloud-ra. Szóval csak egy fokkal jobb mint FTP, de azért jobb.

Csak böngészővel nem tudod elérni My Cloud-ot, csak mountolni tudod a megosztást windowsba.

Email csatolás meg csak akkor megy, ha felrakod az owncloud-ot, és nem böngészőből mailezel (mert csak linket szerezni nem lehet, mindenképp mailt akar csinálni, és megnyitja a sose használt outlookot).

(#1350) Szaszabond
Ha kihúzod 99% hogy brickeled is, villogó fehér led simán eltarthat 1-2 óráig is.

[ Szerkesztve ]

(#1352) Szaszabond válasza Szaszabond (#1350) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Elindult .... 50 perc :S

(#1353) pomk


pomk
őstag

Kicsit szűkült és realizálódtak a szükségleteit a NAS-áll kapcsolatban: Fő szempontjaim: torrentezés, iOSről torrentek kezelése, középkategóriás, médialejátszóval hálózatban tudjak róla filmet nézni.
Ha esetleg van rajta iTunes szerver az csak hab a tortán.
Ezeken kívül szinte semmire nem használnám. Esetleg még annyi, hogy a dokumentumokat tárolni. De ezért ezt gondolom bármelyik tudja.
Kérdés az, hogy ezeket WD ki tudja-e szolgálni, mert ha igen, akkor eléggé ár/érték bajnoknak tűnik. Vagy inkabb kacsingassak más felé? :)

(#1354) BullZeye válasza pomk (#1353) üzenetére


BullZeye
veterán

torrentezés - megy
iOSről torrentek kezelése - van
médialejátszóval hálózatban tudjak róla filmet nézni - megy
iTunes Server - van

(#1355) dgabro válasza BullZeye (#1351) üzenetére


dgabro
tag

Köszi. Egy privát levél erejéig zavartalak még, hogy ne itt értetlenkedjem szét a topikot.

(#1356) Alex91 válasza BullZeye (#1354) üzenetére


Alex91
félisten

iOSről torrentek kezelése - van

Lehet, hogy inkabb csak volt... Apple nem igazan szeresse a torrentet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1357) pomk válasza Alex91 (#1356) üzenetére


pomk
őstag

Volt. Az alkalmazás már nem elérhető. :(

(#1358) PistiSan


PistiSan
addikt

Letöltöttem a WD SmartWare-t, sajnos nem látja a cloudot, legalábbis nincs a listán!
Ötlet?
Látom hogy lehet pro verziót vásárolni, ez most akkor nem jár nekünk ingyen a Cloud mellé?

(#1359) Mentiii válasza PistiSan (#1358) üzenetére


Mentiii
tag

De jár nekünk.

Nekem a tűzfallal hepciáskodott. (hiába adtam a kivételek közé, csak kikapcsolt tűzfalnál működött megfelelően (vagy én nem értek Eset-ékhez :D )

[ Szerkesztve ]

(#1360) drmotto válasza PistiSan (#1358) üzenetére


drmotto
őstag

Nálam telepítés után rögtön közölte, hogy van frissítés, és lefrissült a pro verzióra. Egész pontosan a 2.3.0-ra.
És látja is a pc-t, WD-t, dropboxot.

(#1359) Mentiii
Panda mellett simán megy, nem kellett semmit állítani sehol.

(#1361) PistiSan válasza drmotto (#1360) üzenetére


PistiSan
addikt

CD rol telepitetted, mert en netrol, lehet a cd mas verziot tartalmaz? A frissites nekem is megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#1362) drmotto válasza PistiSan (#1361) üzenetére


drmotto
őstag

Netről szedtem le.

(#1363) Szaszabond válasza PistiSan (#1358) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Csak kattints rá a vásárlás vagy aktiválás gombra, beírod a neved meg az emailod és már kapod is a kódot, illetve aktiválja is a PRO verzióra a progit automatikusan.

(#1364) Szaszabond válasza Szaszabond (#1363) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Utána meg ne feledd el a kapott emailban rákattintani az aktiváló linkre, hogy ellenőrizve legyen az email címed. Összesen 3 gépre telepítheted (3 licenszet adnak)

(#1365) drmotto válasza Szaszabond (#1363) üzenetére


drmotto
őstag

Érdekes, nekem nincs/nem volt ilyen gomb, mégis azt írja, hogy pro verzió.

(#1366) pomk válasza pomk (#1357) üzenetére


pomk
őstag

Jól gondolom, hogy a a WD My Cloud iOS alkalmazással nem tudnák torrent filekoat kezelni?

(#1367) BullZeye válasza pomk (#1366) üzenetére


BullZeye
veterán

Amennyiben a hűtőben tudsz oldalast sütni, akkor ez is menni fog. :)
Ez az app nem más mint egy filekezelő.

(#1368) pomk válasza BullZeye (#1367) üzenetére


pomk
őstag

Ha tudnék, nem gondolkoznék azon, milyen NAS-t vegyek. :))
Köszi!

(#1369) BullZeye válasza pomk (#1368) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha azzal tudok segíteni, akkor más Nason is Transmission futna, úgyhogy más nassal ugyanúgy tudsz torrentezni iOS-en, mint ezzel. :D

(#1370) drmotto válasza pomk (#1368) üzenetére


drmotto
őstag

Remote transmission ios:
https://code.google.com/p/itransmission/downloads/list

(#1371) pomk válasza BullZeye (#1369) üzenetére


pomk
őstag

De iOS alól mindet csak webes felülettel tudnám elérni. Azzal már voltak rossz tapasztalataim. Inkább nem.

[ Szerkesztve ]

(#1372) drmotto válasza pomk (#1371) üzenetére


drmotto
őstag

Amit én írtam, az nem jó?
Nem értek hozzá, droidom van, azon megy rendesen.

(#1373) pomk válasza drmotto (#1372) üzenetére


pomk
őstag

Ha jól gondolom, avval csak magára az iPad-ra lehet letölteni és ezen kívül jailbreak is kell hozzá.

(#1374) BullZeye válasza pomk (#1373) üzenetére


BullZeye
veterán

Apple a torrent ellen van, és mindent eltávolított amit "legális" úton lehetett beszerezni. Nem értek hozzá, droidom van nekem is, amin tökéletesen működik, de úgy vélem, hogy jailbreak nélkül torrent programot nem tudsz rárakni, így nem is tudsz egyik NAS-sal sem használni torrent progit.

Synologyn is egy butított transmission fut, és a Qnap-ra is csak transmissiont lehet telepíteni, My Book live dettó transmission. Gyakorlatilag Deluge van NAS-okra ezeken kívül, tized annyi supporttal, ami nagy szó, mert transmissionhöz sincs sok. És továbbra sem fogsz tudni iOS-re Deluge-ot irányító programot rakni, mert nincs appstoreban, és te nem jailbreakelsz.

Szóval továbbra is, mit szeretnél tőlünk egész pontosan? :)

(#1375) pomk válasza BullZeye (#1374) üzenetére


pomk
őstag

Igen, tudom, hogy Apple nem támogatja a torrentek futtatását.
Szeretnék egy olyan NAS-t, amire tudok letölteni, elindítani, törölni, arányt nézni stb. 100%-ban iPad-ról. Laptopomat jelenleg kizárólag torrentetezésre használom. Teljesen feleslegesen. Szeretném eladni és venni egy NAS-t. A NAS-t a jövőben, miután már nem lesz PC a házban, iPad-ról szeretném irányítani, kezelni, beállítani, torrentezni, stb.
Ezen kívül egy olyan NAS-t szeretnék, amiről az arra letöltött filmeket/sorozatokat ugyanabban a hálózatba kötött médialejátszóval gond nélkül le tudom játszani.
Erre idáig 2 lehetséges megoldást kaptam: Synology és Zyxel.
Synologynak van egy SynoDS nevű alkalmazása. Egy ezt használó itteni felhasználó leírása alapján ezzel kiválóan tudja letölteni, kezelni a torrent fájlokat. Ezen kívül Synology mellett szól a DSM felület is, ill. a számomra nagyon szimpatikus webről elérhető kezelőfelület.
A másik a Zyxel és Dropbox megoldása. Zyxel NAS-okat össze lehet hangolni Dropbox fiókkal. Az ott létrehozott adott könyvtár tartalmát a NAS figyeli, így az oda bemásolt torrent fájlokat automatikusan letölti és seedeli.
WD My Cloud-ot nem ismerem, és eddig senki sem tudott olyan megoldást mondani( a transmission webes kezelésén kívül), ami hasonlókat tudna. Ha valaki tud ilyet, bátran ossza meg velem.

Bízom benne, hogy az eddigi segítségeket, tanácsokat jól értelmeztem, és minden úgy van, ahogy írtam. :) Ha bármiben tévedtem, kérlek javítsatok ki.

(#1376) BullZeye


BullZeye
veterán

[GUIDE] WD My Cloud - Owncloud

OwnCloud, hogy valóban legyen felhőszolgáltatás My Cloud-hoz, ha már a neve ellenére igen csak hiányos szolgáltatásokkal bír itt-ott.

(#1377) Mentiii válasza BullZeye (#1376) üzenetére


Mentiii
tag

:R

De gondolom ha nincs egy nyitott portom se a szolgáltató miatt, akkor felejtős, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1378) BullZeye válasza Mentiii (#1377) üzenetére


BullZeye
veterán

80-as port nyitva van, különben nem tudnál netezni sem, és webserver azt használja, így owncloud is.

(#1379) krealon válasza BullZeye (#1378) üzenetére


krealon
veterán

Nyitott port = a gepem (router-em) adott portja az internet felol elerheto (mint szerver).

Ha a szolgaltato nem ad publikus IP cimet (ujabban divat NAT, vagyis router moge rejtik a felhasznalokat), akkor az internet felol nem lehetseges kapcsolatot letesiteni a felhasznalo gepe fele (befele), azaz nem vegezhet szerver funkcioju muveletet a felhasznalo gepe.

Ennek semmi koze ahhoz, hogy a felhasznalo kepes kapcsolatot kezdemenyezni kifele meno iranyba, azaz klienskent mukodni.

(#1380) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Kb. 1 hete, mióta az új driver felment nem kapcsol ki a eszköz, mint régen. Folyamatosan megy, nem alszik el, pedig be van kapcsolva az alvás.
Mi lehet a gond?

Köszönöm

(#1381) BullZeye válasza krealon (#1379) üzenetére


BullZeye
veterán

És nekem tudnom kéne ezt, nem? Mert elképzelhetetlen, hogy esetleg mint nekem melóhelyen tiltva vannak a portok, és csak a 80-as és 443-as portok vannak nyitva kifelé és befelé.
És nekem tudnom kéne azt is, hogy nem kap publikus IP címet sem.

De legalább sikerült felhúznod ezzel a kis képpel annyira, hogy tényleg utolsó eset volt, hogy segíteni próbáltam másnak :)

(#1382) krealon válasza BullZeye (#1381) üzenetére


krealon
veterán

Sajnalom, ha megbantottalak! Nem allt szandekomban.

Ilyenkor (estefele) mar nekem is el kell olvasnom tobbszor a kerdeseket, mert elofordult, hogy valamit felreertelmeztem.
Egyebkent respect a MyCloud irasokert. :R

(#1383) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Én a garanciával kapcsolatban kérdeznék. Kinéztem a 3 TB-os verziót az A4 Team üzletében mint közel legolcsóbban értékesítő üzlet e termék esetében, viszont ők csak 12 hónap bolti garanciát vállalnak, és 2500 Ft extra díjért kapom csak meg a további 12 hónap garanciát. Másnak is volt ilyen tapasztalata? Milyen garancia jegyet adnak az üzletek és ez hova szól? A termék vásárlási helyére vagy gyártói garancia van, és a gyártói hivatalos szervizbe kell vinni a terméket? Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

(#1384) Kroni1


Kroni1
veterán

Hello! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a WD MyCloud-ot hogyan lehet elérni egy másik hálózaton lévő, távoli számítógépről? Nem a hozzápárosítható mobiltelóra gondolok, hanem pl. egy munkahelyi windows-os PC-vel kéne látni a fájlokat.. :F

(#1385) Alex91 válasza Kroni1 (#1384) üzenetére


Alex91
félisten

Hazsnalatijat olvastad mar :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1386) Kroni1 válasza Alex91 (#1385) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem, mert nem az enyém és nem nálam van a kütyü hanem főnökömnél, és ő próbálgatta de nem sikerült neki.. :F Ha nem tudja megoldani akkor nekem kell majd, de gondoltam előbb itt tájékozódom hátha segít valaki..

(#1387) Alex91 válasza Kroni1 (#1386) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem sincs ilyenem, de a wd honlapjan azert el tudom olvasni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1388) drmotto


drmotto
őstag

Érdekes problémába botlottam, segítsetek légyszi.
A NAS-on tárolt zenéket kizárólag ABC-rendben tudom lejátszani, nem a megfelelő sorrendben, ahogy az adott albumon is van. Pedig a fájlok neve számozással kezdődik. Úgy tűnik, mintha vagy nem venné ezt figyelembe a rendszer, vagy a metaadatokat olvasná ki.
Hogy tudnám rábírni a fájlnevek szerinti rendezésre? Próbáltam Samsung TV-ről és PS3-ról is, a helyzet ugyanaz.
Köszi

(#1389) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Lenne esetleg olyan, aki már rutinos a WD Cloud piszkálásában és tudna nekem segíteni teamvieweren vagy bárhogy a szombat délután folyamán?

Transmissiont szeretnék illetve a tömörítőt. Nézegettem a leírásokat, de nem szeretném elszúrni és elszúrni a készüléket.

Nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1390) Dickinson


Dickinson
tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulok a My cloud tulajokhoz:
Néhány napja emeltettem meg a net sávszélességét. Eddig hálozati adattárolásra és transmissionhöz egy asus RT-N65U használtam/használok, viszont úgy néz ki, hogy a router hardwerileg nem képes elboldogulni a 120Mbit-es nettel letöltés közben, a 30Mbites a max letöltés.. A my cloud-dal milyen sávszélben próbáltátok/ment már a transmission rajta?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1391) drmotto válasza Dickinson (#1390) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem 12 Mbit a sebességem, és hibátlanul megy.

#1388-ra valaki valamit?

(#1392) Dickinson válasza drmotto (#1391) üzenetére


Dickinson
tag

12 vagy 120 Mbit? Nekem 120hoz kéne:)

(#1393) PistiSan válasza drmotto (#1388) üzenetére


PistiSan
addikt

Windows alatt hálózati meghajtóként jól mutatja?
Nyilván dlna, és hasonló "OKOS" megoldások eléggé korlátozottak.

(#1394) drmotto válasza PistiSan (#1393) üzenetére


drmotto
őstag

Jól.
Tudom írni, olvasni, lejátszani. A fájlok rendben vannak. Akkor marad a dlna hülyeség sajna.
A tévén mondjuk tényleg ostoba, mert az egyik sorozat 3 részes, és szerinte 25 fájl van benne. Az első, a második 23-szor, és a harmadik...

(#1395) drmotto válasza Dickinson (#1392) üzenetére


drmotto
őstag

A kérdés az volt, hogy mivel próbáltuk. Én ennyivel, és megy.

(#1396) Dickinson válasza drmotto (#1395) üzenetére


Dickinson
tag

Rendben, köszi az infot. :)

(#1397) Celtis válasza Dickinson (#1390) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem MyBook liveval van tapasztalatom, Az a 60Mbites netet kihajtja torrent letöltéssel.
Nem hiszem, hogy a Cloud kevesebbet bírna.

(#1398) Dickinson válasza Celtis (#1397) üzenetére


Dickinson
tag

Az jól hangzik. Ugye ennek elvileg mér erősebb hardvere van, akkor lehet még többet bír.
Köszönöm:)

(#1399) Celtis válasza Dickinson (#1398) üzenetére


Celtis
veterán

Nem azt mondom, hogy az MB ennyit bír, hanem nem volt nagyobb netem, hogy kipróbáljam. Szerintem a 120-as netedet is ki fogja tudni tölteni gond nélkül.

(#1400) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Bár eddig túl sok választ nem kaptam a feltett kérdéseimre, mégis teszek még 1 próbát egy új kérdésben. Csak nekem van az, hogy pár napja csak a PC-ről tudom elérni a WD Cloud tartalmát, semmi másról? Sőt, a wd2go.com oldalra sem tudok belépni, hogy ott megnézzem. Ez valami globális hiba lehet, vagy nálam szállt el nagyon valami?

Hálás köszönet ha valaki kitud segíteni információval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.