Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Ablakos


Ablakos
őstag

Magam is használok vpn-t munkahelyi kapcsolathoz. Nem értem ezt a vpn lehetőséget az internetes böngészők esetében. Most ahová kapcsolódom vpn-el az egész világ webszervereit fogja proxizni? Vagy mi a lényege?

[ Szerkesztve ]

(#2902) Remov válasza Ablakos (#2901) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, az olyan VPN szolgáltatók, mint a Nord, Express, Mullvad stb (Szóval amik nem munkahelyi eszközök elérésére lettek létrehozva) több országban is üzemeltetnek szervereket, a felhasználók pedig ki tudják választani, hogy melyik ország szerverére szeretnének csatlakozni. Országtól függően lehet a szolgáltatóknak több szervere is. Az ügyfél minden adatforgalma először a szerverre fog megérkezni és csak aztán a célszerverre, szóval a weboldalak, stbk nem a vásárló IPjét látják, hanem a VPN szolgáltató egyik szerverének IPjét.

[ Szerkesztve ]

(#2903) ledgeri válasza Ablakos (#2901) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A lényege ugyanaz mindkettőnek: Csatlakozz úgy, mintha ott lennél. Csak nem a cégnél, hanem abban az országban :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2904) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok! Én azt nem értem, mi a különbség a telefonomon egy VPN alkalmazás (pl. VPN Super) és az Opera böngésző beépített VPN szolgáltatása közt?
A VPN alkalmazással elérem a Prohardver oldalát, tudok itt a fórumon böngészni. Viszont az Opera bekapcsolt VPN mellett nem lehet elérni az oldalt.

(#2905) Remov válasza gojko.m (#2904) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, a weboldalak, játékok stbk szabadon blokkolhatják a VPN gyanús szervereket (Vannak oldalak amik az M247et élből blokkolják, Európában ők szolgáltatják a VPN szerverek nagyrészét), gondolom az Operáé blokkolva van.

(#2906) ledgeri válasza gojko.m (#2904) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tippre: a Telefonos app (akár választhatóan, külön alkalmazásokat, de alapból) az egész telefon forgalmát küldené át a szerón, míg az operáé csak a rajta átmenőt (a böngészésed) küldené át a szeróján, gondolom én.
Más szeró, más tiltólista.

Könnyen meg tudod nézni, ha az alkalmazásos VPN csatlakozáskor, nem operában, rákeresel a duckduckgo-val (csak azért ez, mert ez a keresési listában kiírja a városod) a what is my IP-re, majd ugyanezt (akár ugyanakkori, vagy cserélt csatlakozáskor) operában is.
Ha egyikkel egy, másikkal másik IP-t és várost látsz, akkor mindkettő működik ahogy kell. Ha úgy, hogy megy az appos, operában ugyanaz, akkor az meg azért lehet, mert az adatod Opera>operavpn-végpont>appvpn-végpont>duckduckgo útvonalon megy, így a duckduckgo csak az app-ét látja.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2907) gojko.m válasza Remov (#2905) üzenetére


gojko.m
senior tag

Tehát, az adott weboldalnak lehet egy szerver listája tele IP címekkel. Ha én ezen IP-k egyikéről jelentkezem be, akkor nem érem el a weboldalt. És mivel az ingyenes Opera VPN szerverek száma elég korlátozott, ez a néhány szerver tiltólistára került. Valószínűleg az app-ban beállított szerver meg nem került fel a tiltólistára. Jól értem?

(#2908) 4Grider válasza gojko.m (#2907) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából jól. Egy vpn kijáratot (ip-t) minél többen használnak, annál hamarabb kerül fel tiltólistára.

(#2909) gojko.m válasza 4Grider (#2908) üzenetére


gojko.m
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

(#2910) axlfsi válasza gojko.m (#2909) üzenetére


axlfsi
veterán

Mitić, te vagy az?! Uff! :DDD

*** ALLY-t keresek *** ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2911) gojko.m válasza axlfsi (#2910) üzenetére


gojko.m
senior tag

😁 ...nem. Viszont gyerekkorom nagy kedvencei voltak azok az NDK-s indián filmek amikben szerepelt. 😉

(#2912) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki tud valami infót a bright vpn-ről?Ez megbízható?Viber telepítéskor került fel a gépre azt hiszem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2913) Remov válasza Pityu. (#2912) üzenetére


Remov
aktív tag

Ott van a főoldalukon konkrétan.... You allow Bright Data to use your Internet connection. Megbízható? Az, a mögötte lévő Bright Data egy bejegyzett cég. Viszont hülyeség minden jöttmentnek proxyként kiadni az interneted, hogy megspóroloj havi 2-5 dollárt amiből vehetnél más VPN előfizetést.

[ Szerkesztve ]

(#2914) Pityu. válasza Remov (#2913) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor törlöm is lefelé

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2915) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Van olyan VPN szolgáltató, amelyikkel magyar szerverhez lehet csatlakozni? Tehát külföldről imitálni, hogy Magyarországon vagyok?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2916) Remov válasza kmarci25 (#2915) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, kb mindegyik. Nemzetközi (Minden nagy VPN, szóval bármi amit nem magyarok üzemeltetnek. Pl Csibvpn az magyar, nekik nem M247es szerverük van itthon) VPN szolgáltatóknak mind M247től van szervere nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#2917) kmarci25 válasza Remov (#2916) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! És van olyan, aminek a sebessége alkalmas stream-re? Csak azért kérdezek, mert nem szeretnék egy havi előfizetési díjat kidobni az ablakon, ha nincs kellő sebesség ahhoz hogy online nézzek ezt-azt. Szóval pl. egy Adguard tudja ezt?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2918) Remov válasza kmarci25 (#2917) üzenetére


Remov
aktív tag

Szintén, kb mindegyik, azért a streaming nézés nem egy nagy feltétel egy nem garázs cég által működtetett VPNnek. Viszont miért adguard VPN? Ahogy nézem, ha csak 1 hónapot szeretnél 12 dollárba kerül :F

(#2919) kmarci25 válasza Remov (#2918) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudom miért, ez jutott eszembe. :D Melyiket ajánlanád? Pár napra kéne csak.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2920) Remov válasza kmarci25 (#2919) üzenetére


Remov
aktív tag

csibvpn csak 1.500 Ft 1 hónapra (Sosem használtam, de a topikban már ajánlották), Mullvad még ami nem csinálja ezt, hogy 1 hónapra 10 dollár, 2 évre meg havi 2-3, náluk azt hiszem 5 euró egy hónap. Több nem jut eszembe hirtelen ami olcsó lenne akár 1 hónapra is.

[ Szerkesztve ]

(#2921) kmarci25 válasza Remov (#2920) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! Megnézem! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2922) Zsombe válasza kmarci25 (#2919) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ha csak pár nap, akkor Cyberghost VPN-nek van ingyenes próbája.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#2923) NoX válasza axlfsi (#2888) üzenetére


NoX
senior tag

Most még egy kicsit olcsóbb a NordVPN Black Friday kapcsán; €102,53 28 hónapra, ami ~€3,66 havonta.

Váltsak Mullvad-ról szerintetek? Főleg torrentezésre használom a médiaboxomon (routeren kezelem és irányítom csak rá a VPN forgalmat).
Azt tudom, hogy NordVPN-nél valami VPN Proxy-t kell beállítani, ha nem az appjukat használom torrentezésre.

[ Szerkesztve ]

(#2924) ledgeri válasza NoX (#2923) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A két VPN-nek más a "respect-meter"-e... Ha pl minden ugyanaz, de a pénösszeg az "esetleg megéri... de tényleg-e" különbség, én maradnék.
Ha jóval nagyobb az összeg különbség, vagy nem érdekel, hogy ki hogyan reklámoz, és hasonlók, úgy is te döntesz magadnak és nem más!

(mindezt írom, mint eseti free proton, és windscribe felhasználó ;] )

Ha leírod, hogy mennyi most a Mullvad neked, előrébb lesz a topik népe!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2925) NoX válasza ledgeri (#2924) üzenetére


NoX
senior tag

A Mullvad mindig fix havi €5.

(#2926) ledgeri válasza NoX (#2925) üzenetére


ledgeri
nagyúr

32.16 euró difi 2 évre. (bocsi, tényleg megnézhettem volna)

Meddig él az ajánlat? (hátha addig jön valaki tapasztaltabb...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2927) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Van egy Synology NAS-om amin fut egy OpenVPN szerver.
Külföldre utaztam és persze most kell bedobnia a törölközőt neki...
Csatlakozáskor a logban. Ennyit látok

Találkozott már valaki hasonlóval?

(#2928) Major Lion


Major Lion
senior tag

Hello, Apple TV-n szeretnek VPN-t hasznalni, ezert elofizettem PureVPN-re, de nem mukodik, igazabol nem mukodik telefonon se, PC-n meg nem probaltam, de gyanitom hasonlo a helyzet. A cel streaming lenne, Disney+, SkyShowtime, HBOMax es magyar tartalom, usa vagy skandinav tartalmak erdekelnek.
Az app-ot felraktam, Koppenhaga kivalaszt, de sehol nem valtozott a tartalom, talan nemelyik app jelezte hogy nem otthon vagyok. Prime mondjuk kiirta hogy VPN-t hasznalok, nem tudok lejatszani semmit, de ha USA-t valasztom akkor azokat lejatszotta. Aztan elkeztem mas europai orszagokat kivalsztani es hasonlo eredmeny, semmi valtozas, ugyanaz az eredmeny.
Az IP cimem ellenoriztem, azt a kivalasztott orszagnak megfeleloen mutatja, viszont se az AppleTv-n se az iPhone-n nem mukodnek a streaming app-ok.
Kirpobaltam az IPVanish-t is, eredmeny ugyanez.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#2929) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Aki kaptt tegnapi protonvpn for business hírlevelet, és nincs jelszókezelője, vagy gondolkodik email aliasok használatán, annak ajánlom abban a hírlevélben lévő 1 éves protonpass prémium, ingyen lehetőségét! Igaz, hogy csak két domainre, de simpleloginben kezelhetően jönnek a dolgok!

Ha valaki rákap, én csak kíváncsiságból én az aktuális prémium simpleloginem leválasztottam a proton acc-ró, és egy másik mail-account aliasra áttoltam (lehet nem kellett volna... na mindegy), így létrejött egy új SL, ami így hivatalosan nem prémium, de a PP- tolja bele 10-en felül is az aliasokat, így ilyen szempotnból, mintha lenne simplelogin prémium is! (Akinek van pl ingyenkombós protonmailje, és simpleloginje, az ne válassza szét őket ha egyben vannak!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2930) Remov válasza Major Lion (#2928) üzenetére


Remov
aktív tag

A streaming szolgáltatók tilthatják az VPNek IP címeit (Tekintve, hogy publikusak, nem egy nagy meló) és nyilván nekik nem érdekük, hogy te megkerülhesd a korlátokat és plusz tartalmakhoz férj hozzá.

(#2931) Major Lion válasza Remov (#2930) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ja most mar vilagos hogy ez tortenhet, mindez csak annak fenyeben szomoru hogy mindegyik vpn-es igy hirdeti magat hogy majd milyen jo lesz streaming-elni :(. Mindegy, refundoltam persze elotte 5 kulonbozo supportos probalt meggyozni hogy maradjak, jo az :N

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#2932) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

VPN klienst keresek MAC-re netezéshez, torrentezéshez. Mi most ár-értékben a legjobb és legolcsóbb megoldás?
NordVPN 3€
Surfshark 2.73€
stb

:R

(#2933) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A Bitdefender VPN szolgáltatásáról van-e valami infótok (a Total Security évek óta bevált tőlük)? Alkalmanként kellene csak, így nem szeretnék nagyobb összeget beleinvesztálni (értsd a legtöbb szolgáltató 1 vagy 2 éves összeget kér egyben VAGY brutál drága a havidíjas konstrukció). A Bitd. 8k körül lenne 1 évre. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#2934) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki ismeri ezt a VPN-t?A xiaomi telefonom néha feldobja ajánlásnak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2935) crocy válasza Pityu. (#2934) üzenetére


crocy
tag

Hi,
bbc iPlayer-hez tud vki egy ingyenes VPN-t?
elmetben egy UK-s ip kell hozza csak.
ha nem publikus, jöhet akar privatba is.

neten csak a fizetös NordVPN-t talaltam.

(#2936) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, viszonylag keveset értek a hálózati dolgokhoz. Win PC-t és IOS mobilt használok. Itthon Vodás net és TP-Link Archer AX55 router van. Itthonról nem elérhető oldalakat szeretnék elérni, szinte csak erre használnám a VPN-t. Mivel olvastam, hogy sok oldal nem szereti ha VPN-ről érik el, jó lenne valami olyan lehetőség ahol ez sokkal kevésbé vehető észre. Talán ahol lehet fix IP-t kérni vagy fogalmam sincs mi számít még. Lényeges még, hogy mobilról is működjön a dolog. Melyik a legjobb szolgáltató ami ezt legjobban vagy legolcsóbban tudja? Köszi

(#2937) Zsombe válasza Kaci84 (#2936) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Tegyél egy próbát a Cyberghost-tal, van pár napos próbaverziója is.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#2938) Kaci84 válasza Zsombe (#2937) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi, letöltöttem működik, országot is lehet választani szuper. Németország jó is. Most már csak azt kellene tudni fix IP-nél is lehet-e választani országot, hogy hol legyen?

[ Szerkesztve ]

(#2939) Zsombe válasza Kaci84 (#2938) üzenetére


Zsombe
senior tag

Itt tudod elérni a próbaverziót. Fix IP lehetőség is van, havi 2,5 €-ért.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#2940) Kaci84 válasza Zsombe (#2939) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi, közbe szerkesztettem gyorsan hátha nem látja senki milyen láma vagyok :B
FIX IP tapasztaltok érdekelnének még. Jó lenne tudni melyik országba lehet választani. Sajnos csak 2 évesnél kedvező az ár.

Nekem az jött le, hogy a biztonság miatt érdemes állandóan bekapcsolva tartani a VPN-t. Ha nem fix az IP akkor bankos, játékos oldalaknál előfordulhat, hogy tiltogatnak, mert gyanusak a bejelentkezések.

(#2941) Remov válasza Kaci84 (#2940) üzenetére


Remov
aktív tag

A fix IP nem jelent residental IPt, valószínűleg csak kiosztanak egyet csak neked valamelyik adatközpontból, ugyanúgy tilthatja bárki, mivel VPN gyanús IP.

Ezt az érdemes mindig bekapcsolva tartani a biztonság miattot, csak egyes undorító VPN szolgáltatók nyomják, semmi szükséged erre az otthoni hálózatodon. Elég, ha csak akkor kapcsolod be, amikor régiókorlátos tartalmat szeretnél elérni.

[ Szerkesztve ]

(#2942) Kaci84 válasza Remov (#2941) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem és köszi. Mit jelent nálad ez a "residental"? Inkább arra gondoltam, hogy a kérdéses oldalnak az lehet gyanus, hogy mindig más az IP amiről bejelentkezek. Nem ez az elsődleges amiről kiszúrják ha valaki VPN-t használ?
Egy IP-ről, hogy állapítják meg, hogy VPN?

[ Szerkesztve ]

(#2943) 4Grider válasza Kaci84 (#2942) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy, hogy elég gyakran szimultán több különböző felhasználó lép be egy-egy ip-ről hozzájuk. Ez alapján a tartományok elég egyszerűen megtalálhatóak.

(#2944) Remov válasza Kaci84 (#2942) üzenetére


Remov
aktív tag

A residental IP például a mi IP címeink, ami otthoni / céges előfizetőknek kerül kiosztásra és a lakásukban / irodájukban használják. Nem, mivel nagy valószínűséggel neked is változik az IP címed egy router újrainditást követően, nekem legalábbis Telekomos internettel igen, DIGInél is ez volt a helyzet anno.

Az oldalak arról ismerik fel a VPNeket, hogy a cég aminek a neve alá be van regisztrálva az IP cím (Ha megnyitod a whatismyip.com weboldalt a "My ISP:" mezőben láthatod, hogy a tiéd hova van. Magyar Telekom / Digi, akármi) egy adatközpont. Nem streaming oldalak általában nem mennek erre rá annyira és csak a legnagyobbakat fekelistázzák (M247 és DataPacket) akik Európában rengeteg VPN szervert adnak el a NordVPNnek és sok más VPN szolgáltatónak.

A VPNek kimenő IP címeit amúgy bárki végigpörgetheti annyival, hogy felcsatlakozik mindegyikre, leírja az IP címet és halad tovább. Plusz rengeteg lista is van a szolgáltatók IP címeiről az interneten, nem egy nagy meló fogni őket és blokkolni mindegyiket.

Edit: Plusz amit 4Grider írt

[ Szerkesztve ]

(#2945) Kaci84 válasza Remov (#2944) üzenetére


Kaci84
őstag

4Grider, Renow: Köszi a tájékoztatást! Akkor ezek szerint olyan oldalakra melyek a VPN használókat nem akarják beengedni és az én országomba nem elérhető akkor oda nem nagyon lehet bejutni?
Mondjuk olyan oldalra amelyiknél elvárás, hogy szűrje a VPNezőket, de nagy energiát nem fektet bele csak minimálisat ott van mód valahogy ezt megoldani? Illetve mi a legjobb módjai amivel a legtöbb esély van erre?

(#2946) 4Grider válasza Kaci84 (#2945) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha olyan vpn szolgáltatót használsz, akit kevesen használnak, és/vagy az ip címei isp-hez regisztráltak.
Ahol nem fektetnek bele nagy energiát, ott csak később vagy soha nem fogsz megbukni.

(#2947) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Németországba keresek VPN szoftvert amivel nyugodtan torrentezhetek (2 -3 film havonta) amit 2 eszközre tudok telepíteni.
Melyik program a legjobb megoldás erre?

[ Szerkesztve ]

(#2948) namenlos válasza nepszter1 (#2947) üzenetére


namenlos
tag

Nincs összehasonlítási alapom, de a NordVPN-re pl. nincs panaszom, elég gyors a torrent rajta, bár µTorrent helyett qBittorrent-re kellett váltani, mert az előbbin nem folytak a bitek. Egyszerre üzemel laptopon és mobilon.

(#2949) gojko.m válasza namenlos (#2948) üzenetére


gojko.m
senior tag

Egyébként, a qBittorrent beállítások között a titkosított kapcsolat nem váltja ki a VPN programot?

(#2950) 4Grider válasza gojko.m (#2949) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azzal nem látják, hogy konkrétan mit szedsz le, de azt látják, hogy P2P kapcsolatot használsz és azt is, hogy kikkel cserélsz adatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.