Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) cattus válasza cattus (#800) üzenetére


cattus
őstag

Nvm, kiderült hogy nem is a legfrissebb volt fent, a legutóbbi verzióban már nem jelentkezik a probléma.

Do the thing!

(#802) repvez


repvez
addikt

nem tudom, mi lelte ma a böngészőt, de időnként magától bezáródik vagy fekete háttérnél döglött varju lesz a képen.
az utolsó stabil 1.13as 64bites van fenn

ÉS még mindig nem tudok két yt videot egyszerre nézni mert akadás lesz a vége

(#803) #27441408 válasza repvez (#802) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ma épp ehhez a böngészőhöz volt kedvem a gépemen lévők között, nekem simán működik. dupla videókat nem nézek az ügyben nem nyilatkozhatok

(#804) Bali27 válasza repvez (#802) üzenetére


Bali27
addikt

NEkem semmi bajom vele.Tökéletesen működik. 64 bites van fent mindig frissítem...

(#805) Ablakos


Ablakos
őstag

INTERNAL SERVER ERROR van a szinkronizációs ablakban 2 napja. Másnál is ez van?
A V. fórumon írták, ledöglött a szerverük. :)

[ Szerkesztve ]

(#806) AtHoS válasza Ablakos (#805) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen szinkronizációs ablak?

read-only mode on the forum

(#807) Ablakos válasza AtHoS (#806) üzenetére


Ablakos
őstag

(#808) AtHoS válasza Ablakos (#807) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez béta verziós fejlesztés? No nem mintha különösebben érintene

read-only mode on the forum

(#809) poirot válasza Ablakos (#807) üzenetére


poirot
senior tag

Én sem tudok belépni, a hiba ugyanaz.

(#810) AtHoS válasza AtHoS (#808) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szóval snapshot fícsör Sync is here

read-only mode on the forum

(#811) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A linuxos vivaldin valoszinuleg nyomhattam valami kombot, ami miatt most ugy indul a bongeszo, hogy read-only a cimsor es nincs menu es status bar.
Olyan, mintha popup ablakkent nyilna meg.

Hogy tudom ezt visszacsinalni?

Megoldottam. (new window es kesz.)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#812) totron válasza Bici (#811) üzenetére


totron
addikt

Ugyanez, nálam is. Fontos, hogy a new windowból zárjuk be, előtte a csupaszból lépjünk ki, mert ha a csupasz marad utoljára, akkor végtelen loopban mindig az fog megjelenni indításkor.

[ Szerkesztve ]

(#813) Bici válasza totron (#812) üzenetére


Bici
félisten

Igen, furcsa egy mukodes, de legalabb mar tudjuk, hogy ez van, es legkozelebb nem kell fel napot Vivaldi nelkul elnem. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#814) Ablakos


Ablakos
őstag

Az előző munkamenet megjegyzése még mindíg nem világos. Ha kilépés menüvel zárom be, akkor megjegyzi, ha ablaksáv 'X' -el akkor nem. Valami beállítás van erre is? (1.14.1047.3 (Hivatalos verzió) (64 bites))

[ Szerkesztve ]

(#815) AtHoS válasza Ablakos (#814) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én mindig X-el zárom és nem volt eddig gond a munkamenet megjegyzéssel, pedig 40+ lap is nyitva van

1.13.1008.40 (Stable channel) (32 bites)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#816) leviske válasza Ablakos (#814) üzenetére


leviske
veterán

Én is a 64bit-es 1.14-et használom, nincs ilyen gondom. Viszont tudod "manuálisan" is menteni és aztán újranyitni. Nem kizárt, hogy nálad az ablakkezelő hamarabb lezárja a dolgot, mintsem, hogy menthetne bármit az alkalmazás.

(#817) Ablakos válasza leviske (#816) üzenetére


Ablakos
őstag

Manuálisan? Azt hogyan kell menteni? Ja munkamenetként gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#818) totron válasza Ablakos (#817) üzenetére


totron
addikt

Igen. A Konqueror is tud ilyet.

(#819) Ablakos


Ablakos
őstag

A következő kérdésem, hogy magnet link kattintást hogy lehet hozzárendelni valamilyen alkalmazáshoz? (Találtam egy GetTorrent nevűt, de az csak torrent hashből környezet menüvel apellál. Vagyis nem az igazi.)

(#820) poirot


poirot
senior tag

Ma vettem észre, ha elindítom a Vivaldit, a kezdő lap mellett még ezt az oldalt is megnyitja;

vivaldi://chrome-signin/?access_point=6&reason=0

Nem szoktam piszkálni különösebben a beállításokat, mert minek. Nem tudom ki venni, hogy induláskor ne töltödjön be.

Esetleg tudnátok valami tippet adni ?

Köszönöm előre is.

(#821) poirot válasza poirot (#820) üzenetére


poirot
senior tag

Úgy látszik a délelőtti frissítés jót tett neki, a fenti hiba nem jelentkezik.

(#822) Ablakos


Ablakos
őstag

A legfrissebb snapshotban kivették a syncronize lehetőséget? Szőrén-szálán eltűnt. Az ablaksáv tetején sem a felhő icon van, hanem a kuka.

[ Szerkesztve ]

(#823) Ablakos válasza Ablakos (#822) üzenetére


Ablakos
őstag

Akit esetleg érdekel: Sync disabled untill the 1.15 snapshots: can be enabled it via “vivaldi://experiments” in the mean time

(#824) vlaci79


vlaci79
senior tag

Hali,
Eddigi kellemes böngészési rendszeremnek lőttek.
1.13

most meg...
1.14

ctrl+F11 legalább működik

[ Szerkesztve ]

(#825) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a Chrome-mal ellentétben itt beállítható-e, hogy a címsorba gépelve CSAK! a könyvjelzőkből hozza fel a találatot a böngésző?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#826) Popes válasza Archttila (#825) üzenetére


Popes
őstag

Még nem néztem meg mindenhol de nálam úgy működik hogy a címsorban írva listázni kezdi felülről lefelé a "Begépelt" "Könyvjelzők" "Előzmények" találatait.

Deus ex machina

(#827) Archttila válasza Popes (#826) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálam is, de nekem csak a bookmarkokra lenne szükségem, és ha jól látom erre elviekben van is lehetőség:

Firefox alatt megszoktam, hogy pl. nyomok egy 'p' betűt és és előredobja a prohardvert...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#828) Popes válasza Archttila (#827) üzenetére


Popes
őstag

Látod az elkerülte a figyelmem. :D (de az előzmények így is marad ha csak ki nem kapcsolod a legördülő menüt is)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#829) Archttila válasza Popes (#828) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez az egy bajom volt a Chrome-mal is :) rám erőltette mindenképpen az előzményeket is, bár itt legalább van rá egy menüpont ami elképzelhető, hogy jelenleg egy bug miatt még nem működik.

Mindenesetre nekem nagyon tetszik ez az irány, a sok beállítási lehetőség, a sebesség, szóval egyelőre maradok. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#830) Ablakos


Ablakos
őstag

Mit jelent a beállítások >> keresés >> POST metodus használat lehetőség? (A help is kerüli a magyarázatát.)

(#831) Rimuru válasza Ablakos (#830) üzenetére


Rimuru
veterán

HTTP Methods: GET vs. POST

Vigyázat, csalok!

(#832) Ablakos válasza Rimuru (#831) üzenetére


Ablakos
őstag

Aha :U Szóval ez nem köll nekem.

(#833) Rimuru válasza Ablakos (#832) üzenetére


Rimuru
veterán

biztonsagi szempontbol igazabol nincs is ertelme.

Vigyázat, csalok!

(#834) Fred23


Fred23
nagyúr

Talán egy éve használtam utoljára Vivaldit, most megint feltettem kipróbálni, és el vagyok ájulva, mennyire jó! Ez a "Felhasználói felület nagyítása" bár minden böngészőben alap lenne! Lehet, hogy korábban is volt, csak nem vettem észre?

Szóval marad még néhány napig biztosan, aztán ha beválik, talán default böngészővé teszem.

(#835) Popes válasza Fred23 (#834) üzenetére


Popes
őstag

Az a poén hogy én a felhasználói felület nagyítását kicsinyítésre használom. :D (FHD)

Deus ex machina

(#836) Fred23 válasza Popes (#835) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyik monitoron én is.

Nézem a rengeteg lehetőséget, és ámulok, egyetlen dolog azért hiányzik: a letöltések gombot eddig nem tudtam kirakni a címsor sávja mellé jobbra. A Ctrl + Shift + D ezt az extrát nem helyettesíti. Operánál például a mindig látható gombon magán látom, hol tart a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#837) Melack válasza Fred23 (#836) üzenetére


Melack
veterán

Az oldalsó sávban pl ott a gomb, látszik is a letöltés. De Gondolom a teljes sáv már sok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#838) Fred23 válasza Melack (#837) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, az már sok. Raktam fel egy download manager bővítményt, illetve eszembe jutott, hogy ha simán leviszem a kurzort a tálcára, ott is láthatóvá válik, hol tart a letöltés nagyjából. Mégis, Operában ez jobban meg lett oldva. Összességében viszont nagyon tetszik a Vivaldi.

(#839) AtHoS válasza Fred23 (#838) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha Win10-et használnál, akkor nem kellene a kurzort a tálca ikonra vinned, mert alapból zöld színnel mutatja a tálcaikonon a letöltés állását :K

szerk.

ez persze nem Vivaldi kiváltság, mert pl. Opera esetén is ugyanúgy látszik

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#840) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem továbbra is csak ez az egy bajom van vele :) mármint hiába állítom be, hogy csak bookmark alatt keressen minden esetben kidobálja a history találatokat is... :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#841) totron válasza Fred23 (#834) üzenetére


totron
addikt

Chrome topikban többször feltettem a kérdést, hogy a weblap nagyításának lépcsői finomíthatók volnának-e esetleg, mert pont nem jó (133% körül lenne ideális nekem, amit pont átugrik, míg Vivaldi szabad kezet ad, de más monitorok más felbontásai esetén is képes vagyok megtalálni egy egyedi éetéket, éspedig nem unatkozásiból). Namost válaszra sem sikerült méltatni, soha nem fogom megérteni, ez ennyire egyedi igény lenne? Nem is felhasználásbeli, hanem filozófiabeli különbségnek nevezném az ilyet, de tucat van még. Az ilyenek miatt választja az ember a Vivaldit inkább. Írom ezt úgy, hogy a hátrányait is látom.

(#842) gringoka


gringoka
aktív tag

sziasztok!
Miért van az , hogy ha elkezdek gépelni valamit a címsorba akkor nem kezd el találgatni mint a chromeban
vagy a firefoxban és végig kell gépelnem amit keresek?

(#843) Popes válasza gringoka (#842) üzenetére


Popes
őstag

Itt nézz szét a menüben.

Deus ex machina

(#844) gringoka válasza Popes (#843) üzenetére


gringoka
aktív tag

próbálgattam de semmi

(#845) Popes válasza gringoka (#844) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld meg újrarakni ha nem laktad még be nagyon.

Deus ex machina

(#846) gringoka válasza Popes (#845) üzenetére


gringoka
aktív tag

próbáltam azt is már

(#847) totron válasza gringoka (#846) üzenetére


totron
addikt

Beállítható pedig. Ülj neki a beállításoknak, nyálazd át, izgalmas.

(#848) gringoka válasza totron (#847) üzenetére


gringoka
aktív tag

Hát én már próbáltam mindent, kár érte pedig nagyon tetszett

(#849) Archttila válasza gringoka (#848) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy olyan bajom van vele, hogy ha a címsorba gépelek akkor a history találatokat is feldobja holott én csak a bookmark-ban szeretném, hogy keressen.
Firefox alatt pl. nyomok egy 'p' betűt és egyből a PH van elől mindenféle csicsa, korábban megnyitott ph linkek nélkül. Azért pont a PH, mert azt is figyeli, hogy mit nyitottam meg legtöbbször 'p' kezdőbetűvel. Ez hihetetlen kényelmes és nem mellesleg nagyon megszoktam már az évek alatt.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#850) Fred23


Fred23
nagyúr

Én egyetlen hatalmas hibáját látom a Vivaldinak: nincsen mobilra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.