Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  vernee Thor (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-25 21:38:41

LOGOUT.hu

Folytatás a teszthez kapcsolódó topikban: Vernee Thor - mondhatni isteni

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) zebede válasza Sayuar (#249) üzenetére


zebede
őstag

Tényleg :R
De hogy lehetnek ilyen idióták az edigitalnal, hogy nem irják oda a terméklapra a 800mHz-et is?
Vagy még az nem lehet hogy csináltak belőle pl. kínai piacra szánt verziót B20 nélkül és azt árulja az edigital? :F

[ Szerkesztve ]

(#252) Sayuar válasza atty_hor (#250) üzenetére


Sayuar
őstag

Valószínű neked elengedi az eustock a 990 Ft-os szállítási költséget... :U

(#253) ferni válasza Sayuar (#252) üzenetére


ferni
őstag

Az a vicces, hogy pedig pontosan ez a helyzet. :DDD

Kuponhoz be kell írni, hogy INGYENH és ingyenes a házhozszàllítás.

(#254) sp8787


sp8787
addikt

Oppomart-rol lehet VENE20 couponnal vam-afamentesen:

Subtotal $119.00
Discount (VENE20) -$20.00
EU Expedited Shipping(8-12days,No tax,No VAT)) $19.99

GRAND TOTAL $118.99 cca 32-34K HUF

[ Szerkesztve ]

(#255) hege21 válasza sp8787 (#254) üzenetére


hege21
senior tag

Felejtős csak a pénzeden ülnek míg vissza nem kéred!

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#256) zebede válasza sp8787 (#254) üzenetére


zebede
őstag

Eléggé rossz hírű bolt.

(#257) kakukkmarci válasza ferni (#253) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Ez jó tipp volt, köszi !
Tegnap FB-n kérdeztem őket, nemleges választ kaptam tőlük kuponkódra :D

noob... rooter... geek

(#258) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Kíváncsi vagyok erre a telefonra ezért Up :R

(#259) rik76


rik76
csendes tag

Van itt egy kis gond (lehet, hogy nem gorilla glass?) :
[link]

Az enyém még nem karcos...pedig zsebben hordom

[ Szerkesztve ]

"Na most már örökre jó lesz egy darabig!"

(#260) Degeczi válasza rik76 (#259) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Végülis nem lenne meglepő, ha ebben is hazudnának a kínai gyártók, hiszen nem tudod ellenőrizni, és a GG sem karcálló

(#261) misterazeko


misterazeko
tag

Na mivan már ezzel a telefonnal, mért nincs haladás se jobbra, se balra?

(#262) Vigyorka válasza Degeczi (#260) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Mert minden Kínai hazudik... :W

Vigyorka

(#263) zebede válasza misterazeko (#261) üzenetére


zebede
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#264) misterazeko válasza zebede (#263) üzenetére


misterazeko
tag

:D :D

Amugy akkor megrendelted külföldről ?

[ Szerkesztve ]

(#265) Degeczi válasza Vigyorka (#262) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban szomorú, de azért ne verd a fejed falba, hanem olvasd figyelmesebben: nem az összes kínairól, hanem a kínai gyártókról írtam! Márpedig ilyen noname kínai cégek között aligha találsz olyat, amelyik ne lódítana vagy minimum szándékosan félrevezetően specifikálna bizonyos termékjellemzőt - és ennek valóban ideális terepet adhat a GG üveg is.

(#266) joci86


joci86
senior tag

Olvasgatom a topikot, még rá is kerestem a "led" szóra. Tulajdonosok kommentjei alapján nincs benne értesítési LED, de akkor ebben a videóban mi a fene villog a kijelző felett? :)
Közelségérzékelőnek kicsit erős lenne.

[ Szerkesztve ]

(#267) Degeczi válasza joci86 (#266) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen valóban a közelségérzékelő.
(miért lenne erős? Szabad szemmel egyáltalán nem látod, hiszen infra, de a kamera érzékelője igen)

(#268) mike1334


mike1334
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy milyen ez a teló..főleg a gumiszerű hátlap foszlása (a'la motorola) érdekelne :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#269) joci86 válasza Degeczi (#267) üzenetére


joci86
senior tag

Kár érte, tetszett volna a telefon.

(#270) SárkánySzív válasza joci86 (#269) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Sziasztok !

Az értesítési led problémára létezik megoldás ezért ne fájjon senkinek sem a buksija !
A play Áruház tele van ingyenes alkalmazásokkal !
itt

Nekem egy Xiaomi Redmi Pro 2 telóm van ami garis még Augusztus elejéig.
Az EU Stock -tól vettem, de szerintem eladom, és beruházok egy ilyenre.
Abban van értesítési led, de megoldom ezekkel az alkalmazásokkal a Thor
esetében.
Ebben ugye 3giga, meg gorilla 3, meg szép, meg hmmm... meg úhhh...

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#271) misterazeko válasza joci86 (#269) üzenetére


misterazeko
tag

Most már nem , mert nincs benne értesítési LED? Van egy duplaennyi árúba, ami leeht ugyanennyit tud. Az jobb?

(#272) zebede válasza SárkánySzív (#270) üzenetére


zebede
őstag

Ne kiabáld el :) ezek közt nem sok van ami nekünk számítana mert javarészével a meglevő ledet lehetne menedzselni.
Meg ezek általában nagyon készülékfüggő appok, vagy jó lesz valamelyik a Thor-hoz vagy nem.
Azonkívül kérdés mennyire szívják majd az akksit.

Én ezzel kiegyeznék, ha mutatná rendesen a nemfogadott hívásokat, sms-t, gmailt, whatsappot, nekem ennyi elég is lenne. :) [link]

(#273) SárkánySzív válasza zebede (#272) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Jónak tűnik ! :C

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#274) misterazeko válasza zebede (#272) üzenetére


misterazeko
tag

Tényleg jó :K

(#275) zebede válasza SárkánySzív (#273) üzenetére


zebede
őstag

Azért ha elolvassátok az értékeléseket is a NoLed appról nem fogtok ennyire örülni. :D

Na, de majd kiderül, nekem kb. másfél hét múlva. De hátha valamelyik már most is Thor tulajdonos leteszteli és leírja a tapasztalatokat.

(#276) misterazeko válasza zebede (#275) üzenetére


misterazeko
tag

OLvasom, a hívásokat nem mutatja valakiknek.

(#277) spookei válasza SárkánySzív (#270) üzenetére


spookei
csendes tag

Olvass vissza: @ (#259) rik76 Lehet, hogy nem is Gorilla Glass 3.
Már (kezd) nevetséges lenni, amit a gyártó csinál.
Válaszolt érdemben erre kérdésre a http://bbs.vernee.cc/thread-337-2-1.html a #17-es hsz-nál?
Nem. Mit válaszoltak: kb.: "... lépj kapcsolatba az eladóval és kérd vissza az árát ..." Rizsa. Kamu királyok.
Először van iránytű. Aztán mégse. Akksi-t gyorstölteni lehet, persze, persze. Aztán mégse, legalább is a gyári töltővel nem, meg izé meg zsozé'. Specifikációt jó párszor átírták. Más is írta, pl: (#6) atty_hor
Most meg már lehet, hogy a plusz üveg (fólia) sem GG3?!
Megy a parasztvakítás azzal a diótöréssel, meg átmegyek rajta egy kocsival és semmi baja (Violent test videó). Áh nem CGI, áh dehogy, dehogy. Hiszi a piszi. 4-5 mázsa nem teszt kárt benne? Nem nyomja össze? persze, persze, meg a diótörés sem, de egy kabát zseb cipzárja igen?
Nem akarok lebeszélni senkit sem a készülékről, mivel én is szemeztem (szemezek) ezzel a telóval, de legyetek szkeptikusak.
Hol van már végre a MobilArénás (vagy tech2) teszt? Kíváncsi vagyok, hogy ők mit nyilatkoznak ezekről.

[ Szerkesztve ]

HomTom HT17 Pro Android 6.0 R09 20170104

(#278) atthany válasza spookei (#277) üzenetére


atthany
aktív tag

annyira igazad van!
kiindulasi pont szamomra a Xiaomi Redmi 3, mindig jon egy ujabb favorit, de a vegen ujra es ujra ra kell jonnom, h a Redminel nincs jobb! (B20-at meg le*arom vodaskent)

(#279) bostone


bostone
addikt

Azért várjuk meg a felhasználói visszajelzéseket és a teszteket mielőtt leírjuk.

(#280) hardline válasza spookei (#277) üzenetére


hardline
senior tag

Nem kell a flame.
Mindenki látott már kínai telefon specifikációt, tehát nem újkeletű dolog egyes funkciók hiánya. Épp ezért vár mindenki egy tesztre. Senki nem halt még bele a gyorstöltés hiányába, ellenben van jól működő ujjlenyomat olvasó...
Azt sem értem, hogy személyes tapasztalat hiányában miért fröcsögsz ilyen vehemensen a telefon ellen.
Ha nem tetszik, keress jobbat/neked tetszőt.
Ez másnak is szól. Ha csak azért jön ide valaki, hogy "szarkínaizzon", az ne tegye, hanem haladjon tovább.
40 ezer forintért vannak hibái, amivel együtt lehet élni. Mutassatok ennyiért, vagy olcsóbban hasonló tudású telefont hazai garanciával... Na ugye!

(#281) misterazeko válasza hardline (#280) üzenetére


misterazeko
tag

Na, ebbe nagy igazat adok.

(#282) zebede válasza hardline (#280) üzenetére


zebede
őstag

Hagyd rá :)

Az ilyen hozzászólásokat gyorsan el lehetne intézni ha volna itt ásító szmájli, amit válaszként egyszerűen be tudnánk illeszteni.

Most komolyan, mit lehet arra szólni ha valaki egy pillanatig is komolyan vesz olyan youtube-os videokat amiben megtörnek egy kiló diót egy telefonnal, vagy autóval hajtanak át rajta? ;]

Nincs gyorstöltés, nincs GG3, ráadásul még az üvegfólia se GG3, skandallum, mit gondolnak ezek a kínaiak 40k-ért... Istenem! :U

Azért azt ne vedd biztosra, hogy negyvenért lehet majd kapni itthon.
Elnézve hogy az eustockban milyen árréssel dolgoznak pl. aliexpresses árakhoz képest, én olyan 49.900Ft-os árat saccolok neki.
Ami persze még szerintem bőven megéri, tekintve a gyors szállítást és az egy év valós garanciát.

(#283) zebede válasza atthany (#278) üzenetére


zebede
őstag

Örülök hogy le*arhatod a B20-at és neked ettől etalon tud maradni a Redmi 3, de azért remélem megérted hogy másnak szüksége van rá, ezért keres olcsó 800mHz-et tudó telefont.

Egyébként meg a Redmi 3-ban csak 2 giga a ram, nincs ujjlenyomat olvasó, ha dual sim-et akarsz ugrik a bővíthetőség... meg ... meg az is lehet hogy nem is GG3-as. ;]
Mit gondolnak ezek a kínaiak negyvenért? :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#284) spookei


spookei
csendes tag

válasz: (#280) hardline, (#282) zebede
Sziasztok! Lehet egy kicsit félre értettetek. Nem a telefont fikáztam, hanem a gyártót (persze úgy tűnhet, hogy vele együtt azt is). Olvassátok vissza. Egyszerűen nem szeretem, ha egy eladó, kereskedő, gyártó át akarja vágni a burám és gyakorlatilag hülyének néz. Valamint, ha valaki leír papírra, net-re a saját weboldalára egy specifikációt, akkor miért nem tartja magát ahhoz? Ő sem tudja, hogy mit gyárt? Utólag ripsz-ropsz átírja ahogy neki tetszik? Milyen dolog ez? Én sem vettem komolyan a youtube-os videót, de akkor írja oda, hogy "kész átverés", mert mások lehet, hogy komolyan veszik. Ez nem a vásárlók félretájékoztatása véletlenül?
Igaz azt nem tudom, hogy Kínában ez, hogy működik, de most európai piacról van szó. Valóban nincs ilyen telefonom és így nyilatkozom, de ha jól sejtem még nektek sincs még a kezetekben. Szerintem az előző írásom nem flame és nem a telefon gúnyolása volt, hanem az eddigi szürke tényeket közöltem a gyártóról. Miért ne tehettem volna meg? Ezzel épp néhány komoly hiányosságra hívtam fel szerintem a figyelmet.
Én is várom, hogy minél több (kínai) konkurenciája legyen a nagy gyártóknak, de akkor ne csinálják ezt. Tartsák magukat a szabályokhoz és ne írjanak téves információkat és ne tegyenek ki átverős videókat a saját oldalukra.
Azt is írtam, hogy várom a "szakik" tesztjét.
Ezt még el szerettem volna mondani. "No Offense!". Sziasztok.

[ Szerkesztve ]

HomTom HT17 Pro Android 6.0 R09 20170104

(#285) bostone


bostone
addikt

Ekkora dinnyék nem lehettek, hogy mindent elhisztek, amit a képernyőn láttok.
:)
Két csepp mosogatószerrel nem lehet megtisztítani egy lakodalomnyi mosatlan edényt.
Használható kínai telefon kategória létezik a piacon, csak szét kell nézni.
Nem lesz ingyen csoda, azt ne is várja senki.

(#286) zebede válasza spookei (#284) üzenetére


zebede
őstag

Én nem értelek.

Egy fórumban egy ember leírta hogy megkarcolódott a kijelzője, te ebből rögtön eldöntöd hogy a gyártó átveri az embereket mert nem is GG3-as az üveg.

A gyorstöltő ügyben is szépen elmagyarázták hogy megszakitották a kapcsolatot a töltő gyártójával és az új gyártó terméke nem tudja a gyorstöltést, akik még aszerint a leirás szerint vették a telefont, azokat kárpótolják egy tokkal.

Iránytűt nem tudom honnan veszed, nem emlékszem hogy mióta követem ezt a telefont a Vernee állította volna hogy van benne.

De neked egyből "kamu rizsa királyok, át akarja verni a burádot, hüllyének néz".
Ami lehet akár igaz is, de ehhez jobb ha hozzászoksz ha másod-harmad vonalbeli kínai gyártók telefonját nézegeted.
Csak várj még egy kis időt és tapasztalatot, mielőtt lehúzod róluk a keresztvizet.

Ezt a yt videora hivatkozásodat meg inkább ne is ragozzuk.

(#287) Degeczi válasza zebede (#286) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Olvass vissza, a topik legelején van szó róla, h kezdetben a gyártó oldala említette az iránytűt is, és ugyanez volt a helyzet a Glonass-szal is...

A linkelt fórumban pedig nem egy ember, hanem sokan írták le, h akár már a kicsomagolás után pár óra alatt is megkarcolódott, ezért tényleg jogos a gyanú, h ebben sem helytálló a gyártói specifikáció. Töltőnél egye fene, nem túl lényeges ilyen kavarás, de itt alaptulajdonságokról van szó: valóban megette a fene, ha azt sem tudják, mit is gyártanak.

(#288) spookei válasza zebede (#286) üzenetére


spookei
csendes tag

Nem 1 ember írta, hogy megkarcolódott a cipzártól ill. a kabát zsebében, hanem több. Ha jó a fordításom, akkor ott a gyártó fórumán érdemben nem is válaszoltak mindeddig.
Iránytű: ha jól emlékszem ők írták a weboldalukon. Gondolom a topic indítója és az eustock sem a hasára ütve írta le. Ha nekem nem hiszel, akkor talán az előbb említett forrásoknak igen.
Ha nem érted, amit leírtam arról nem én tehetek. Sorry. :(
Akkor vedd úgy, hogy az írásom nem neked szólt, hanem a többi esetleg hozzá nem értő embernek, átlag felhasználónak, hogy ne legyenek naivak és hogy tisztába legyenek ezekkel a tényekkel.
Én is együtt tudok élni a gyors töltés nélkül, a iránytű nélkül, sőt a CGG3 nélkül is, de akkor ne tegyen közzé kétes infókat és ne vetítsen (szó szerint) a gyártó, akár kínai akár nem. Ennyi. Üdv.

HomTom HT17 Pro Android 6.0 R09 20170104

(#289) zebede válasza Degeczi (#287) üzenetére


zebede
őstag

Az két különböző dolog hogy tudják e hogy mit gyártanak, illetve hogy mit állítanak, de ahogy irtam ezen a szinten ahol most a Vernee lehet ez a megszokott.

Inkább ilyenekkel trükközzönek mint hogy pl. más valamivel régebbi, nevesebb kínai telefongyártó azt az akksik átmatricázásával tette.

Nem akarom én védeni ezt a Vernee nevű céget, az is lehet hogy fél év múlva a nevére sem fogunk emlékezni.
De azért talán meg lehet neki adni az esélyt, nem kell fikázni, mikor még alig vannak olyanok akiknek tapasztalata lenne róla.

(#290) sander74


sander74
tag

Mindkettőtöknek igaza van, egyenlőre nagyon kevés hazai tapasztalat van a készülékről, így levonni bármit is csak találgatás lenne! De azért tudjuk, hogy a kínai, főleg a B- brandes gyártók, sok esetben csúsztatnak, ezért is alakult ki róluk az a kép ami. Már a készlet sem lehetett valós amivel kijöhettek, mert szinte majdnem minden webshop, illetve viszont eladónál out of stock, vagy presel. Most meg valószínű, hogy elkezdték ontani a gyártást, ami lehet még jobban a minőség kárára mehet, ami eddig is kétséges. Egy szó mint száz ki fog derülni pár héten belül érdemes e ebbe beruházni, vagy sem!

(#291) ducsidu


ducsidu
senior tag

Itt van egy egész jó review a telefonról.

(#292) zebede


zebede
őstag

És mi a helyzet a két szerencsés, már Thor tulajdonossal? Nagyon csöndben vagytok. :)
Mik a tapasztalatotok így három nap után?

Mennyi idő egy full akksi töltés a saját töltőjével, nem próbáltátok esetleg másik, nagyobb töltővel tölteni?

Nektek neadjisten nem jelentek még meg karcok a kijelzőn? :)
Apropó! Nincs esetleg a kijelzőn gyárilag felhelyezett fólia?

Esetleg nem próbáltatok play áruházból iránytű appot telepíteni, vagy a noled alkalmazást?

(#293) #63207424 válasza ducsidu (#291) üzenetére


#63207424
törölt tag

tényleg elég jó ez a teszt, kíváncsi lennék egy Redmi 3 ellen hogy állja meg a helyét.

(#294) hjw válasza zebede (#292) üzenetére


hjw
csendes tag

Van gyárilag felhelyezett fólia.Farmer ingzsebben hordom, nem látszik nálam semmi karcolás.
Iránytű: Nincs magnetométer.Az app amit telepítettem ezt írta ki.
Noledet felraktam, nagyon jól működik, de majd kiderül mennyit fogyaszt.

Azért elgondolkodtató ez az értesítő led hiány. Nekem is hiányzik. De szerintem, mindegy, hogy van vagy nincs, mert ha nem jelez akkor is kézbe veszi az emberek nagy százaléka és megnézi a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#295) zebede válasza hjw (#294) üzenetére


zebede
őstag

Akkor az iránytű tisztázva.
Noled miket jelez ki neked, nemfogadott hívásokkal szokott gond lenni?

A gyárilag felrakott fólia az csak ilyen vékony fólia amit csak a szállítás miatt raktak fel, vagy rendes?
Magyarán az érdekelne, hogy a yt-os kicsomagolós videókban, amit lehúznak az maga a fólia, vagy az alatt van még egy ami a kijelzőn marad?

(#296) hjw válasza zebede (#295) üzenetére


hjw
csendes tag

A kijelzőn maradt fólia. A noledben meg bármit be tudsz állítani. Egyenlőre csak a gmail, és a messengert állítottam be, és az működik. Ha jelez alapból a home gomb van beállítva a képernyő feloldásának.
A noledet kb 3 órája raktam fel

[ Szerkesztve ]

(#297) zebede válasza hjw (#296) üzenetére


zebede
őstag

A noled nemfogadott hívás kijelzést úgy értettem hogy arra panaszkodnak többen hogy nem jelzi ki. De akkor ezt még nem tesztelted.

Namost, ha gyárilag van fólia a kijelzőn, akkor az a 3-4 ember akik a vernee honlapján panaszkodnak a karcokra, leszedte volna? Vagy elképzelhető az, szerinted hogy nem látják hogy fólia van rajta és az lett karcos?
Tudom banális felvetésnek tűnik ez a részemről, de pl. a honor 4x topikban sokan fóliát akartak tenni a kijelzőre, amíg fel nem világosították őket, hogy már van rajta gyárilag. :DDD

(#298) misterazeko válasza hjw (#296) üzenetére


misterazeko
tag

Na, ezek jó hírek :))

(#299) joci86 válasza misterazeko (#271) üzenetére


joci86
senior tag

Csak arra utaltam, hogy nekem LED nélkül nem kell. Nem mondtam, hogy ettől rossz lenne a telefon, de számomra fontos fícsör ez a filléres kis alkatrész. :)

Egyes gyártóknál (Samsung, LG), a magasabb kategóriában jár csak a noti LED, legalább a feltörekvő kínaiaknak nem kellene ilyenen spórolni. :)
Az említett noti LED-et "kiváltó" appok pedig nem hagyják aludni a telefont, ami meglátszik az üzemidőn. Sajnos. A normális üzemidő lenne a másik (számomra) fontos dolog.

(#300) invandrare válasza zebede (#295) üzenetére


invandrare
csendes tag

Hello! A noLed-et használtam - ha jól emlékszem S4 minin - működött szépen, mindent jelzett, viszont az akksit kegyetlenül zabálta. Egy idő után töröltem, mivel nekem fontosabb volt az akkuidő, mint az értesítés. Ne felejtsük el, hogy gyakorlatilag bekapcsolja a képernyőt, aminek még sötéten is jóval nagyobb a fogyasztása, mint egy LED-nek.
... plusz egy feleslegesen futó program.

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  vernee Thor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.