Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  vernee Thor (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-25 21:38:41

LOGOUT.hu

Folytatás a teszthez kapcsolódó topikban: Vernee Thor - mondhatni isteni

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#502) scyllarus válasza Aryon87 (#500) üzenetére


scyllarus
veterán

Az első kettő így is érthető, a többi:
- kicsit öregesen kinéző UI
- Gyenge szelfi és éjszakai képek
- az stimmel
- a hívások hangja nem túl hangos
- az is stimmel

Elég jó már mostanában a Google fordító, úgy látom :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#503) sander74 válasza smithsys (#501) üzenetére


sander74
tag

Nem vagyok szakértő! De meglepően jók a természetes fénynél készült képek, a doogee x5 pro hoz képest fényévekkel jobb, bár az nem az árkategória.Mostanában elég gykori hiba, az újabb megjelenésű telefonoknál, hogy nagyon halk a beszédhangszóró, a mérnöki módban való állítgatás meg nem túl szerencsés, és ne keljen már egy felhasználónak pluszban ezzel tökölni!

[ Szerkesztve ]

(#504) smithsys válasza sander74 (#503) üzenetére


smithsys
aktív tag

Nekem nincs gondom a hangszóróval, pedig már nem olyan a hallásom mint 30 éve. :))

(#505) sander74 válasza smithsys (#504) üzenetére


sander74
tag

A linken lévő teszt végén, az összegzésben leírta a tesztelő. Nekem se lett jobb a fülem az évek alatt :D De volt nálam egy Cubot x17, THL T7, és azoknak nagyon halk volt a beszédhangszórójuk még max hangerőn is!

(#506) bostone válasza smithsys (#501) üzenetére


bostone
addikt

A beszédhangszóró szerinted is halk?

Milyen plecsnit adnál a telefonnak?
Tetszett?
Ajánlott?
Különösen ajánlott?

(#507) Flashget válasza smithsys (#501) üzenetére


Flashget
félisten

:R
Szerintem ez a Doogee-hoz képest rendbe van.
én sem vagyok az és nem is vár el az ember olyan képet egy 35-40K-sba kerülő telefontól. Doogee ezen spórolt és kíváncsi voltam vajon ennél a készüléknél hol spóroltak, hogy ennyibe kerüljön csak.
Nyilván az ember ha olyan családi képet akar ami örök emlék maradjon nem telefonnal fog készíteni vagy ha tájakat akkor vegyen fényképezőt.
Csak néha vannak olyan pillanatok amire jó a telefon is és gyorsan akarja megörökíteni nem biztos, hogy fb-ra kell a kép. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#508) smithsys válasza sander74 (#505) üzenetére


smithsys
aktív tag

sander74, bostone

Szvsz teljesen hallható természetesen maxon, bár zajos környezetben még nem használtam.

Eddig simán tetszett plecsnit kapott volna, de lassacskán hajlanék inkább az ajánlott felé. Ennyiért úgy vélem általános használatra tökéletesen megfelel. Nem olyan régen teszteltem néhány hétig egy hasonló kategóriájú Umi Rome-ot, számomra az egy igazi botlás ehhez képest (finoman akartam fogalmazni!). :DDD

Flashget

Nem tudom ezen hol spóroltak, de egyenlőre teljesen elégedett vagyok a készülékkel. Pedig van mihez hasonlítanom, eddig egy Letv One teljesített szolgálatot, meg néhány kínai csoda megfordult már nálam. Talán egyetlen dolog szokatlan egy kicsit: visszatérni 5,5-ről 5"-ra, dehát ez abszolút szubjektív.

(#509) sander74 válasza smithsys (#508) üzenetére


sander74
tag

X600-at leváltani nagy bátorság volt :D Eddig csak jókat hallottam a Letvről!

[ Szerkesztve ]

(#510) zebede válasza sander74 (#509) üzenetére


zebede
őstag

Gondolom a B20 miatt kellet váltania.

Nálam egy éppen háromszor ennyibe kerülő Honor 7-et fog leváltani, ha beválik. :DDD Pedig a Honor B20-as.

[ Szerkesztve ]

(#511) sander74 válasza zebede (#510) üzenetére


sander74
tag

A a kva B20 :D kár a honorért, pedig remek kis telefon az is!

(#512) zebede válasza sander74 (#511) üzenetére


zebede
őstag

Csak éppen a Honor 7-ben, vagy 2 SIM mehet vagy egy SIM és egy MicroSD kártya.
Mikor megvettem nem kellett a 2 SIM, most kell.

Plusz, a navi gombok a kijelzőből foglalják a helyet, ez a halálom annyira idegesít. :D

Plusz, hiába van benne értesítő led, annyira apró és olyan mélyen van, hogy akár ne is lenne benne.

Plusz, a Huawei annyira túlzásba vitte az EMUI-ban a biztonsági és akku takarékossági beállításokat, hogy rendszeresen nem kapom meg automatikusan az email-jeimet és whatsap üzeneteimet, és nem user error miatt.

Plusz, nincs ilyen szép feketében mint a Thor. :)

És most egy 120k telefonról beszélünk, amit könnyű szívvel lecserélek a 40k-s Thor-ra, ha beválik.

[ Szerkesztve ]

(#513) smithsys


smithsys
aktív tag

Szó sincs leváltásról! :N :N :N
Itt pihen előttem. Pusztán arról van szó hogy jellemzően minden telefonomat elorozza valaki és kellett egy tartalék. Mondjuk ez épp az x600-ra nem egészen igaz, már 7 hónapja nyúzom elégedetten és én is csak jókat mondhatok róla.
Egyébként pont azért esett a Vernee-re a választás mert két készülék jött szóba a jövőben (LeEco X620 pro vs. Vernee Apollo vagy Lite) és kíváncsi voltam a Vernee minőségére.
Majd ha döntök akkor vihetik a Letv-t, de addig marad. Bár egyre jobban tetszik ez a Thor, most néhány napig/hétig ezt fogom nyúzni.

[ Szerkesztve ]

(#514) sander74 válasza zebede (#512) üzenetére


sander74
tag

Öcsémnek Honor 6 volt nekem tetszett az a telefon, sikerült úgy lezúznia, hogy kuka menet lett a vége. Jó drága elborult estéje volt! :D Én most egy Voda smart speed 6-ot nyúzok tartalék gyanánt..nem röhögni! :D
És 2 befutó lehetséges Thor, vagy Elephone P9000 Lite. Bár az Elét nagyon lehúzták a MA tesztben. Ezért várom több user véleményét :)

(#515) smithsys válasza sander74 (#514) üzenetére


smithsys
aktív tag

Miért röhögnénk? Tartaléknak bármi megteszi.
Én is gondolkoztam egy Elephone-ban (P9000), de nem merem bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#516) bostone


bostone
addikt

A bluboo xtouch szerintetek mennyire van partiban a vernee thor-al?

(#517) sander74 válasza smithsys (#515) üzenetére


sander74
tag

Nagyon nem tetszett a teszt a P9000-ről.És drágább is 25K-val az az 1 giga ram plusz, és a többi ficsőr nem emeli annyival. Bár számomra tetszetős cucc az is. Talán mint régebbi "Brand" szólhat az Ele mellett. Igaz nekem volt egy P6000, de csak szívtam vele, olyan trágya volt. Várakozás van perr pill :)

bostone: Én egy Blúbú Xfire 2-őt sasoltam meg próbálgattam, de nálam szempont valamennyire a fényképező. Az olyan képet csinált, hogy a doogee x5 kamerája hozzá képest Nikon felsőkategóriás fényképező. :D

[ Szerkesztve ]

(#518) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! Én is a jelenlegi telefonom alternatívájaként néztem a Thor-t.
Pontosan milyen foglalatok vannak benne?
2db Micro SIM + MicroSD vagy
1db Micro SIM - 1db Nano SIM + MicroSD?
Ellentétes info-k vannak a tesztekben...

Eurolac

(#519) smithsys válasza sander74 (#517) üzenetére


smithsys
aktív tag

No igen, én sem szeretnék szívni az Elephonenal. :DDD

(#520) smithsys válasza eurolac (#518) üzenetére


smithsys
aktív tag

2db micro sim + micro sd.

(#521) eurolac válasza smithsys (#520) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm a választ!

Eurolac

(#522) smithsys válasza eurolac (#521) üzenetére


smithsys
aktív tag

Nagyon szívesen. :)

(#523) Aryon87 válasza sander74 (#514) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem egy Sony Ericcson Live with Walkman van tartaleknak. Termeszetesen osszeroggyant mig a telom szervizben volt...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#524) sander74 válasza Aryon87 (#523) üzenetére


sander74
tag

ilyen ez a mesterséges elavulás :) A Nokia 6300 még a mai napig patent állapotban, de az már tényleg csak vész esetére.

(#525) Aryon87 válasza sander74 (#524) üzenetére


Aryon87
félisten

Sim kartya nelkul meg boven elvan, youtubot szoktam hallgatni rajta.
Aznap betettem a sim kartyat, zene + net, elkezdett forrosodni, es fel ora alatt osszefosta magat.. Raadasul az SD kartya is megdoglott benne. Orultem neki. Ezert lenne jo ez a Thor nekem (is) mint masodlagos telo. Es sztem meg is lesz..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#526) vgyuri válasza zebede (#297) üzenetére


vgyuri
őstag

”pl. a honor 4x topikban sokan fóliát akartak tenni a kijelzőre, amíg fel nem világosították őket, hogy már van rajta gyárilag. :DDD

Ez a jobbik eset, másik telefon típusnál le akarták venni a nem létező fóliát.

(#527) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Sziasztok!

Éppen telefonvásárlás előtt állok és ezt a telót néztem ki.

HD kijelző, Android 6.0 Marshmallow operációs rendszer, 8 magos processzor, 13 megapixeles kamera, ujjlenyomat olvasó és megfizethető ár..

Ezek azok, amik megtetszettek benne.

EU Stocktól érdemes megrendelni? Mik a tapasztalatok vele szemben?

Milyen méretű SIM kártyákat fogad el? Volt, ahol nano SIM-eket jelöltek meg.

A telefon egyébként mennyire gyors? Nem akad, nem fagy?

Kamera milyen minőségű fotókat készít?

Kijelző érzékel rendesen? Pontosan ott, ahol megérintik?

GPS mennyire jó vagy rossz rajta?

A Marshmallow operációs rendszernek vannak gyermekbetegségei?

Frissítések jönnek a telefonra?

Akkumulátor általában meddig bírja?

Hazai szolgáltatók közül mindegyik SIM kártyáját felismeri és adja vele a 4G-t?

Az ujjlenyomat olvasó mennyire pontos és hány ujjlenyomatot ismer fel és képes tárolni?

Ennél jobb alternatíva vagy hasonló tudású telefon van a piacon ugyanilyen áron?

Egyébként a telefon hátlapja levehető?

Értesítési LED van a telefonon?

Az érintőkijelző alatti gombok kaptak háttérvilágítást?

Magyarországon melyik cég szervizeli a készüléket? Tehát ki biztosítja rá a garanciát?

Úgy tudom, hogy holnap vagy a jövő héten valamikor teszteli a Mobilaréna. Akkor majd elolvasom a tesztet is.

Bocsi a rengeteg kérdésért, de komolyan érdekel a készülék.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#528) scyllarus


scyllarus
veterán

Sokan kérdezték a GPS-t:
Youtube1
vagy:
Youtube2
Sok kérdésre választ adnak.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#529) pezo00 válasza Wallenberg (#527) üzenetére


pezo00
tag

Remélem nem sértődsz meg ha azt mondom hogy minimálisan visszaolvasol ebben a topicban és kérdéseid 90%-ára választ kapsz! :)

(#530) smithsys válasza Wallenberg (#527) üzenetére


smithsys
aktív tag

Sőt a 419 hozzászólásod után többen is válaszoltunk néhány kérdésedre, amiket most újra feltettél.
Ne érts félre senki nem akar kioktatni, de ha már telefont akarsz venni vedd a fáradtságot és olvasd el amit írunk! Szívesen segítünk ha tudunk, de mindenkinek drága a szabadideje. :K

[ Szerkesztve ]

(#531) smithsys


smithsys
aktív tag

Újabb adatok a fogyasztásról immáron két simmel:

(#532) sander74 válasza smithsys (#531) üzenetére


sander74
tag

Ez a 4.15-ös kijelző idő teljesen átlagosnak tűnik, bár tény, ha dual simmel megy a gép megpörgeti az akkufogyasztást. Lehet némileg optimalizáltabb a 6.0 energiafogyasztása, és ha nem ragad be egy app, ez lesz az átlag. Nekem mostanában a messenger zabálja az akksit nem kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#533) smithsys válasza sander74 (#532) üzenetére


smithsys
aktív tag

A messenger meg az fb nálam nem játszik. :N

(#534) sander74 válasza smithsys (#533) üzenetére


sander74
tag

Sajnos nálam megy ilyen ez a cuciális háló :D

(#535) bostone válasza smithsys (#531) üzenetére


bostone
addikt

Szándékosan tiltott a 4g vagy a kártya nem tudja?

A mobiladatkapcsolat folyamatos nálad? Én kikapcsolom, amikor nem használom, elvileg nyerek vele némi időt.

(#536) looser válasza zebede (#512) üzenetére


looser
addikt

A sim operálós - microsd-re ragasztós bulit nem próbálod meg? Olcsóbb lenne, mint Thorra menni :-)
Na jó, vicc félre, egy sim csere 1-2e, a teló 40e. Azért egy Honor 7...bocsánat a Thor tulajoktól. Én megpróbálnám a fenti hákolást (egyesek szerint gányolás, de ha működik...).
Hajráhajrá :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#537) zebede válasza looser (#536) üzenetére


zebede
őstag

Ismerem ezt a trükköt, le is modelleztem egy lejárt SIM kártyával és egy rossz MikroSD-vel, aztán majdnem vért izzadtam mire ki birtam feszegetni újra a SIM tálcát.

De még ha tegyük fel csak betolom nagy nehezen és használom 2 simmel meg sd-vel, attól még a navi gombok a kijelzőn lesznek, az értesítések ugyanúgy random kimaradnak.
És nem lesz full fekete. :DDD
Nem ér a Honor 7 háromszor annyit mint a Thor, túlárazott telefon ez is. Nem annyira mint a samu és pár társa, de túlárazott.

Aztán lehet mégis a Honor marad és a Thor megy, vagy marad mindkettő, majd kiforrja...

[ Szerkesztve ]

(#538) sander74 válasza looser (#536) üzenetére


sander74
tag

uhh ez nagyon kokány megoldásnak tűnik! :D

(#539) misterazeko


misterazeko
tag

Sziasztok! Bocsi kicsit az offért, de nem hallottatok valami a Doogee X5 Max Pro telefonról? Hamarosan fog csak kijönni, de túl sok infót nem találtam róla, csak ennyit. Mit gondoltok, jó lehet?

[link]

(#540) Flashget válasza looser (#536) üzenetére


Flashget
félisten

ez nem gyenge :)

Realme GT Master Edition

(#541) sander74 válasza misterazeko (#539) üzenetére


sander74
tag

Ha nincs nagy elvárásod egy telefonnal szemben, akkor meg lehet próbálni. Nekem a dugikkal eddig sok jó tapasztalatom nem volt.

(#542) misterazeko


misterazeko
tag

Még egy kérdés: Ti melyiket választanátok: Thor, vagy Redmi Note 2 ?

(#543) JackeL válasza misterazeko (#542) üzenetére


JackeL
tag

Kb. semmi köze a két telefonnak egymáshoz, nem tudom, hogy ez a kettő egy felhasználási igényhez hogyan párosulhat :)

(#544) misterazeko válasza JackeL (#543) üzenetére


misterazeko
tag

Miért, annyira jobb az egyik, mint a másik?

(#545) smithsys válasza bostone (#535) üzenetére


smithsys
aktív tag

Direkt van bekapcsolva, sőt a helymeghatározás is folyamatosan megy. Legyen életszerű a teszt, kevesen kapcsolgtják ki folyton a dolgokat.
Azért van 3G-n mert nálunk a Vodafone lefedettség elég hektikus. Egyébként 4G a default, helyenként be is jön.

Újabb töltési eredmény :
1%-ról 2 óra 48 perc, 2896mAh saját töltő és egy normális kábel segítségével.
Viszont amit megfigyeltem hogy 15%-tól megzuhan az akksi. Képes 10 perc alatt kikapcsolni úgy hogy nem nyúlok hozzá. Majd ha lesz időm csinálok egy kalibrációt.

(#546) sander74 válasza smithsys (#545) üzenetére


sander74
tag

Nagyon lassan tölti fel az aksit :( Gyári töltőjével adtad neki? Lehet egy minőségibb töltővel nem lenne ilyen hosszú! Sorry látom a gyárival adtál neki!

[ Szerkesztve ]

(#547) zebede válasza misterazeko (#544) üzenetére


zebede
őstag

Istenem :U teljes a tanácstalanság, mi? :DD

Ha nem nagy neked az 5,5 col, elég 2 giga RAM, nem kell az ujjlenyomat olvasó, nem kell a B20, birod a MIUI-t, nem baj ha kicsit drágább, akkor vedd meg bátran azt. Jó telefon.

Vagy vegyél egy Meizu m3 Note-t, Meizu Metal-t, Lenovo K3 Note-t, Elephone P880-et, Infocus m560-at... :)

[ Szerkesztve ]

(#548) JackeL válasza misterazeko (#544) üzenetére


JackeL
tag

http://www.kimovil.com/en/compare/vernee-thor,xiaomi-redmi-note-2-2gb-16gb

Itt össze van hasonlítva, eldöntheted melyik kell neked.

(#549) sander74 válasza zebede (#547) üzenetére


sander74
tag

Hezitál, megerősítést vár, nincs ezzel baj :) Csak egy határozott döntés ne 2 hétig tartson :D Személy szerint a thor jobb választásnak tűnik, én konkrétan lábrázást kapok a MIUItól. De mint párszor már írtam, kinek mire gerjed a rudi! :D Kb ennyi!

(#550) Sayuar válasza sander74 (#549) üzenetére


Sayuar
őstag

én is vacilálok: a jelenlegi LG G2 minivel teljesen meg vagyok elégedve, csak néha jó lenne 1GB ram helyett 2GB....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  vernee Thor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.