Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16645) Huma válasza pocokxx (#16642) üzenetére


Huma
addikt

Ez elég értelmetlen kérdés.
Mivel a környezetemben mindenki magyarul beszélt és nem is tudtak más nyelven ezért sok lehetőség nem volt. Elég nehezen sajátíthattam volna el a mandarin nyelvet csak úgy magamtól.

De amúgy is a nyelv és a vallás között hatalmas különbség van. Az egyik kommunikációra szolgál a másik pedig egy egész életfilozófia/életmód.

(#16644) csemberlen:
Meglehet. De azért szeretném hinni, hogy több eszem van annál. :D
De ismerek nagyon okos, mégis nagyon hívő embert is. Úgyhogy az intelligencia sajnos nem mindig elég.

(#16643) kymco:
"Honnan tudod hogy a hittanon sulykolnak bármit is?"
Ez eléggé egyértelmű, nem? Talán mondanak olyanokat, hogy Isten lehet hogy létezik, esetleg a pokol is valós dolog lehet?

"Nem a mintán van a lényeg (bár az is fontos), hanem a hitelességen."
Nem. Nem a hitelesség a fontos. A gyerek bármit elhisz. Ha elzárod a külvilágtól és úgy neveled akkor azt hitetsz el vele amit akarsz.

"A gyerekek hamar leveszik, hogy mi az igazság a nagy szavak mögött. "
A gyerekek még nem nagyon képesek elvontan gondolkodni. Szóval ez a hamar leveszem dolog elég nagy csúsztatás.

"Én úgy vagyok a hittel, hogy tudom, ha nem akarom, hogy a gyerekeim elvesszenek, meg kell ismerniük Istent"
Miért? Azt írtad, hogy a hit Isten ajándéka. Miért kell akkor tanítani a vallást? Talán nem világosodnak meg maguktól?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.