Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #54715584 válasza c41r0^ (#99) üzenetére


#54715584
törölt tag

Audigy 4 kártyám van :)

köszi az infókat :R

(#102) c41r0^ válasza #54715584 (#101) üzenetére


c41r0^
őstag

akkor állítsd át a programot, hogy ASIO driveren keresztül érje el a hangkarit, sztem máris elmúlik a problémád

(#103) c41r0^


c41r0^
őstag

kipróbálta már vki a Traktor Pro-t (3.4 után, nem rég jött ki, nem a 4.0 nevet kapta)? sokkal több beépített effekt, átvariált GUI és mixer rész, meg a deckek sem maradtak érintetlenül :K

megnéztem a NI weblapján a video-t, elég impresszív, ma ki is próbálom a programot :B

(#104) c41r0^ válasza c41r0^ (#103) üzenetére


c41r0^
őstag

nos kipróbáltam a Traktor Pro-t, kicsit vegyesek az érzelmeim a 3.4-es Traktorhoz képest

pozitív

- több, jobbak, profibbak, szebb hangzásúak az effektek, jobban paraméterezhetőek, akár láncolhatóak is, 2 effektdoboz van, amibe akár 2*3 effektet is be lehet tölteni, ha a láncolt módot használja az ember, a mixeren pedig egy deckhez akár mind a 2 effektdobozt bekapcsolhatjuk, így összesen 6 effekt lehet élő egy deckre, vagy akár mindkettőre. ha láncolt módban van az effektdoboz, akkor az effektekhez egy gomb (on/off) és egy knob tartozik, de ügyesen megoldották, hogy ilyenkor az effekt legjellegzetesebb hangzását lehet az egy knobbal paraméterezni

- az advanced effektdoboz esetén egy effektet lehet betölteni egy dobozba (de mint írtam, effektdobozból 2 van), és ahogy a T3-ban, itt is paraméterezni lehet őket 3 gomb+3 poti segítségével, így még több csavarható ki egy effektből, mint a láncolt módban

- a mixer maradt ugyanaz (classic,p600, nuo és xone), de bekerült a mixer részbe egy lowpass és highpass egyben filter knob, ez tök jó újítás

-loopok nagyon jók, talán a real-time automata (2 bars, 4 bars, stb.) loopok pontosabbak, mint T3.4ben, még ha nincs is be beatgrid-elve a track, az on-the-fly manuális loopok is pontosak

negatív

- a BCD-2000 midi vezérlőmet érinti a dolog, eddig T3-ban az effekt 4knob+4gombhoz deck focussal ki tudtam választani, hogy melyik decken akarom az effektet mahinálni, a Pro-ban én úgy látom eltűnt a deck focus funkció midimapnél és hotkeysnél. bár ahogy elnézem, ezt a programot a nagyobb midi-vezérlőkhöz tervezték igazán, ahol nem kell a deck focus-szal foglalkozni, mert sok a kezelőszerv (pl. Xone 3D, 4 sávos mixer és ami csak kell)

- ők újításnak írják, szerintem visszalépés, hogy a waveform színeit nem lehet variálni és kicsit másképp is néz ki a hullámforma, nekem az előbbi átláthatóbb volt

szóval annyira nem vágom magam hanyatt a Pro-tól, lehet, hogy még ismerkedek vele behatóbban, de a T3.4 nekem szimpatikusabb egyelőre (lehet, csak megszokás miatt...)

[ Szerkesztve ]

(#105) zs.tom


zs.tom
tag

Üdv mindenkinek!
Nagyon sok ideig kevertem Virtual DJ-vel csak rengetegszer elcsúsztak egymástól az ütemek keverés közben, ami nagyon idegesítő volt!
3 napja elkeztem a Traktor 3-al keverni, és meg vagyok vele elégedve! :)
Csak egy problémám van amiben remélem valaki tud segíteni! :U
Gondoltam hogy jó lenne fejhallgatóval keverni, csak nemtom hogy lehetne ezt megoldani! :F
Többen mondták hogy 2 hangkártya kell hozzá! Nekem tudtommal csak egy van, ami azt hiszem ASIO.(3 dugasz van rajta, amiből csak 1 olyan amire be lehet kötni hangfalat)
Ha valaki tudja hogy lehetne ezt megoldani legyenszíves segítsen! :U
Előre is köszönöm!

(#106) c41r0^ válasza zs.tom (#105) üzenetére


c41r0^
őstag

A Traktor nem támogat több hangkártyát (legalábbis a 3.x biztosan nem, a Pro-t nem tudom, mert azt csak kipróbáltam, de nem jött annyira be, meg hát nekem nem is kell több hangkari). Ha van legalább 2 kimenet a hangkártyán (tehát minimum 4.1), akkor 2 csatornát a master outnak, 2 csatornát pedig a monitornak kell kiosztani. A monitor a "fülhallgatókimenet", tehát oda dugd be a fülesed, a master out pedig megy a hallgatóság felé. A mixer részében pedig a CUE gombra kattintva fogja a monitorra kidobni annak a decknek a hangját, amelyik deckhez közeli CUE-ra ráböktél. A PFL mix legyen 0-n, ekkor a monitoron csak a CUE-val megjelölt decket hallod, ha tekered fel a PFL mix-et, akkor a master outtal kevered, és az is kimegy a fülesre. A monitor volume értelemszerűen legyen feltekerve. Remélem érthető volt.

Az audio beállításoknál ASIO-t célszerű használni a minél kisebb latency miatt (HWtől is függ, egy 20 msec már egész jó, a 4-2 msec pedig tökéletes).

Ha a trackjeidet előre beat-grideled (mint Abletonban a warp), akkor nem tud elcsúszni egy szám sem. Ha vinyl rip, akkor lehet, hogy több beat-grid is kelleni fog. 4 decknél nem is lehet már másképp használni, csak beat-griddel, mert sztem a profik közül sem lennének sokan képesek arra, hogy 4 tracket/loopot szinkronban tartsanak.

(#107) zs.tom


zs.tom
tag

Hello!
Köszönöm az igen részletes segítségedet!
Csak az a probléma hogy nekem szerintem nem 4.1-es hangkártyám van! :( :F Nekem ilyen van:[link] Ezzel is megoldható a dolog?

(#108) c41r0^ válasza zs.tom (#107) üzenetére


c41r0^
őstag

ha a hangkártya driverében/szoftverében be lehet azt konfigurálni, hogy a mikrofonbemenet egy másik sztereo kimenet legyen az alap outon kívül, akkor meg lehet oldani. ha nem lehet így bekonfigolni, akkor ez csak egy stereo kimenetekkel ellátott hangkártya, és nem tudod használni a kártyát. mivel látom notiról van szó, ezért sajnos az utóbbi a valószínű. De lehet kapni firewire, usb és pcmcia csatolókkal ellátott külső, 5.1-es hangkártyákat (de ha Traktorozni akarsz, akkor mindenképp ASIO-t támogató hangkártyát vegyél és jó minőségűt, a minimum egy Creative Technology Sound Blaster® Live! 24-bit 5.1 External, de ezeket olyan 25K körül kapod meg sajnos).

(#109) zs.tom


zs.tom
tag

Köszi a válaszod!
Majd megkérem az egyik ismerősömet hogy vizsgálja meg azt a drájvert hogy be lehet e konfigurálni, mert én nagyon nem értek hozzá! :B :U

(#110) zs.tom


zs.tom
tag

Ha valakit érdekel, akkor itt az új mixem! :)
DJ zs.tom - House Infusions 01

01;The BeatThiefs - Dub be bad (Original Remix)
02;D.O.N.S. pres. John Morley ft. Terri B.-Oh La La La (Brown Sneakers Remix)
03;Madonna - Give 2 Me (Bárány A. & FlameMakers Remix)
04;Juan Kidd & Felix Baumgartner feat Lisa Millett - Now You're Gone (Club Mix)
05;Steve Smooth & Jj Flores & Colette - Stay (John Dahlback Remix)
06;Delerium - Silence 2009 ( Lissat & Voltaxx Remix )
07;Ron Caroll - Bump to This (Muzzaik Remix)
08;Underworld - Born Slippy (Joe K vs Beto Dias Remix)
09;ATFC & Yasmeen - Tell UY Why (New jack Swing Remix)
10;Funkerman Feat. I-Fan - Remember (Hardwell Remix)

http://rapidshare.com/files/195013804/DJ_zs.tom_-_House_Infusions_01.mp3.html

[ Szerkesztve ]

(#111) Wasquez san


Wasquez san
csendes tag

Üdvözlet!

Kérdés: az elmentett mixeket tartalmazó file-ból (*.nmx vagy mi) lehet valahogy playlistet készíteni, kiexportálni, megnézni akárcsak normálisan?
Mert van egypár mixem és addig ok, hogy kirom öket meg ilyesmik de nemszoktam mixközben papírcetlikre irogatni, hogy épp mit játszom mi után.
(mégmielött megkapnám h 2szám közben miért nem tudom: 1.mert nem előre elkészített mixeket akarok felvenni 2. minimum 3-4órás mixeről van szó 3.probáld meg buli/party közben...)
Szóval megnéztem ám total commanderben is és mugynézki hoyg vmi xml a kezdése de persze excel neveszi be, viszont megvannak benne a számcímek csak eléggé káoszban, illetve mindenféle más ?script/parancs/stb?között.

Előre is köszönve a helpet.

-=*.*=- cat domiation

(#112) kxz


kxz
csendes tag

sziasztok

hangkártyát szeretnék venni, ki is néztem ezt: http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&product=10702

a lényeg h tudjam használni a traktor 3ast külső keverővel, szeretnék egyszerre legalább 3 dekkről keverni. szerintetek ezzel a karival lehetséges a dolog? esetleg tudtok ajánlani vmi mást?

(#113) VIBO válasza kxz (#112) üzenetére


VIBO
őstag

lehetséges
csak a keverő legyen 3 sávos :P

be kell külön állitani hogy melyik kimeneten, melyik dekk legyen :K

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#114) Zlika


Zlika
aktív tag

Sziasztok!
Most akkor xp utáni rendszeren tényleg nem lehet belőni a fülest?
Már lassan mindent próbáltam és szét***sz az ideg.
A windowsos tesztekben szépen szól a hangcucc is meg külön a füles rear csatornára kötve.De a tetű traktor egyszerűen nem hajlandó felismerni csak két csatornát.
Nagyon megköszönném ha valaki tudna erre megoldást.

(#115) Yutani


Yutani
nagyúr

Srácok,

Próbálta valaki Atom processzoros gépen a Traktort használni?

Egy DJ barátom egy Asus eeePC-vel (1011HA) próbálkozik, amihez vett egy komplett felszerelést: NI Audio 4 DJ USB hangkártya és Traktor program. Lejátszáskor a hang be-berecseg, a feladatkezelőben a CPU terhelés felugrik 80%-ra, alapból olyan 40% körül van. Jellemzően a bereccsenés a CPU load megugrásakor hallható.

Külföldi fórumokban keresgélve azt mondogatják, hogy az Atom proci kevés a Traktorhoz, mivel nagyon számolásigényes a program, és ez a proci meg nem arra lett kitalálva.

A cucc egyébként hibátlanul működik az asztali gépével, ami egy S939 X2 3800+ procival szerelt PC.

Tehát lehet, hogy kevés az eee PC a Traktorhoz?

#tarcsad

(#116) sfdrakex válasza Yutani (#115) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kizárt, az atomok főleg netezős / irodai gépekbe jók.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#117) Yutani válasza sfdrakex (#116) üzenetére


Yutani
nagyúr

Haverom ma kipróbálta egy Turion X2 1.8GHz laptopon is a Traktort az USB hangkártyával, és ott is ugyanúgy viselkedett, azaz egy-egy CPU usage tüske és bereccsen a hang is. Pedig az jóval erősebb cucc, tehát valami más gond lehet.

#tarcsad

(#118) c41r0^ válasza Yutani (#117) üzenetére


c41r0^
őstag

ami CPU igényes: master tempo (key) és a track analizálása

1. analizálás: be lehet úgy lőni a programot (sőt az a default), hogy a háttérben analizálja a trackeket (ez gyak. azt jelenti, hogy egy indexet készít a trackekről, beméri a BPM-ét és elmenti a waveformját, analizálja a hangerejét, stb.), ez CPU igényes és nem célszerű mixelés alatt csináltatni gyenge CPU-val, de ezt a feature-t ki is lehet kapcsolni, ekkor 2 lehetőség van: vagy üresjáratban analizáltatja a trackeket egyenként, vagy csak mindig azt a tracket, amit mielőtt a deckbe betolna, bár ez is megakaszthatja, tehát inkább az előbbit csinálja

2. master tempo (key) -ennek ugye a lényege, hogy a hangszínt nem változtatja a track gyorsításánál/lassításánál (pitch), ennek is 3 állása van az options-ben, állítsa a legCPUkímélőbbre vagy a középső állásra. persze minél nagyobbra veszi, annál nagyobb CPU terhelést okoz, ám annál szebb a master-tempo minősége is

3. ami még lehet, és tipikusan a pattogás a jelenség, hogy a program olyan latency-re van állítva, amit a hangkártya vagy a CPU nem bír el, bár ha a program a külső hangkártyát használja, akkor az elég profi ahhoz, hogy a 2ms latencyt is vigye, de csakis ASIO üzemmódban, erre nagyon oda kell figyelni (különben a CPU dolgozik, nem a hangkari közvetlenül, ha nem ASIO-ban használja a programot)

kb. ennyi lehet, én a harmadikra gyanakszom

(#119) Yutani válasza c41r0^ (#118) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm a válaszod!

Én is az ASIO-val kapcsolatban indultam el, feltelepítettük a legfrissebb ASIO meghajtót az asio4all.com oldalról, de nem változott semmi. Esetleg bővebben tudnál erről mondani valamit? :R

Hol lehet állítani a latenciát? (Nem az enyém a cucc, nem is nálam van, csak próbálok segíteni a DJ barátomnak.)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#120) c41r0^ válasza Yutani (#119) üzenetére


c41r0^
őstag

az asio4all csak azon hangkártyák számára hasznos, amik gyárilag nem támogatják az ASIOt, egy ilyen hangkarinak, mint amit vett, támogatnia kell a saját driverrel

a hangbeállításoknál mikor a hangkártyát kiválasztja, külön eszközként jelenik meg eleve a hangkártya neve, mellette, hogy ASIO, ezt válassza ki

ezek után ott van egy ASIO control panel, ahol a latencyt lehet állítani

nyomkodja már végig azt a programot, ha használni akarja, meg kéne értenie, mit miért és hogyan kell

[ Szerkesztve ]

(#121) Yutani válasza c41r0^ (#120) üzenetére


Yutani
nagyúr

Okés, köszönöm!

Majd leb@szok neki egyet, hogy legyen alaposabb! :)
Egyébként most a hétre kellett volna neki nagyon a cucc, mert ment ki dolgozni egy francia sítáborba, és nem akart CD-ket vinni, ha már megvan a laptop. Elég a nagy pultot kicipelni, amiben benne van a két CD játszó meg a keverő egység.

#tarcsad

(#122) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Használ vki Traktor Pro-t Numark Total Control USB MIDI controllerrel?

(#123) c41r0^ válasza dirty.yakuza (#122) üzenetére


c41r0^
őstag

nem, de a controller szabványos MIDI-ket küld/fogad (USB-n), a program pedig szintén, szóval teljesen belőhető egyedire (Numark gyártói oldalon meg biztos van hozzá gyári MIDI-map is Traktorhoz, bár szvsz célszerűbb saját konfigot csinálni egyéni ízlés alapján), tehát nincs mitől tartani

tudtommal egyedül a Behringer BCD 2/3000 tárcsáival van/volt gond (nekem pont BCD2000 van), mert a controller jogtárcsái nem szabványos MIDI jeleket küldenek, ezért kell egy külön program is hozzá, ami a jog jeleit szabványos MIDI-re konvertálja

én most különben (ha számít a véleményem) Reloop Digital Jockey 2 Controller Edition-t vennék (ez a hangkártya nélküli edition, a hangkaris drágább), bár gondolom alacsonyabb áron és használtan jutnál hozzá a Numark Total Controlhoz (amiben ugye szintén nincs hangkártya), de én 30K felett én nem adnék ki rá pénzt, bóvli műanyag igazából (a BCD2000-em meg méginkább)

ha 50K körül akarod megvenni a Total Controlt, a Reloop Digital Jockey 2 Controller Edition mérföldekkel jobb megoldás 65Kért újonnan SZVSZ (zajponthu)

(#124) dirty.yakuza válasza c41r0^ (#123) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Már megvettem és kiváló a Numark! A gond az hogy Traktor 3.-al megy tökéletesen viszont a Pro nem nagyon tetszik neki műxik, de néhány gombot úgy érzékel mintha egy szinti lenne és olyan hangot is ad ki! :)
Érdekesség hogy a gyári hozzá adott CUE azt irja ha inditom hogy nem látja a controllert csatlakoztassam. Érdekes! :)

Jó áron vettem és ezt is kerestem. (Bár ha több lenne, de nincs akkor Vestax VCI-100at vennék! Haver ezt használja.)

[ Szerkesztve ]

(#125) sava2008


sava2008
csendes tag

Hello szeretnem ha valaki meg tudna mondani nekem hogy hogy lehet megycsinalni azt hogy mikor mixelek a traktor-al kuldjem el elobe valakinek pld a messengeren a live mixemet? hogy eloben hallgathassa ahogy mixelek?! Koszi elore is:)

sava

(#126) c41r0^ válasza sava2008 (#125) üzenetére


c41r0^
őstag

van broadcast funkció a Traktorban, ehhez a Te IP-dre kell csatlakozni a megfelelő porton a hallgatónak, broadcast-vevő-képes szoftverrel

messenger nem tudom, hogy támogatja-e, de az ismert médialejátszók igen (foobar2000, jetaudio, winamp, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#127) Petinho


Petinho
csendes tag

Sziasztok!

most töltöttem le a Traktor Dj Studio 3 as progit, de nem tudom hogyan állítsam be hogy működjön.(jelenleg meg sem szólal...) Légyszi segítsen valaki! nem tudok vele mit csinálni de már használnám... :(

(#128) sava2008 válasza c41r0^ (#126) üzenetére


sava2008
csendes tag

Koszi nagyon szepen halas vagyok neked
kosz!!!!

sava

(#129) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Helllo olyan problémám lenne,hogy Behringer usb-s külső hangkártyával és Traktor Proval nem tudom beállítani úgy,hogy az egyik csatornán monitorozzak,a másik pedig a master legyen.Általában együtt szól a 2,nem tudom szétválasztani.Most ismerekedek csak a programmal,szóval lehet ez a probléma forrása.Remélem valaki tud megoldást.Üdv

(#130) c41r0^ válasza XSiGma (#129) üzenetére


c41r0^
őstag

1. ASIO driverrel konfigold be a kártyát az audio setupban

2. master -1. és 2. csatorna, füles 3. 4. csatorna

3. A deckbe húzod a crossfadert, track indít -> masteren szól

4. B deckbe track betölt, Ph vol-t ellenőrizd, ne legyen 0-n (füles hangereje), CUE (belehallgatás) bekapcs B decknél-> B deckben lévő track a fülesben szól

ha a fülesben az A decket is hallod, Ph mixet tekerd 0-ra (teljesen balra), így a fülesben kizárólag az aktív CUE (belehallgatás) hallatszik, ha feljebb tekered, a master is kimegy a fülesre és a fülesben egyszerre hallod a kettőt (master-t+CUE-t)

[ Szerkesztve ]

(#131) c41r0^ válasza c41r0^ (#130) üzenetére


c41r0^
őstag

kis kiegészítés (mivel nincs előttem a program, fejből írtam és kihagytam):

1. ponthoz - ha több eszközt sorol fel audio device-nál, az ASIO-t válaszd ki, az ASIO control panelnél pedig kb. sztem lazán vinni fogja a hangkártya a 10 ms-et, de 2-n is próbáld ki (minél kisebb az érték, annál kisebb az időbeli csúszás a programban megtett parancs és a következménye között)

2. ponthoz - persze az audio setupon belül az output routing/Mixer mode: internal legyen (gondolom a beépített mixert használod) és itt egészen pontosan így célszerű kiosztani a csatornákat:

a füles 3.és 4. csatorna lesz, stereo hanggal (vagy opcionálisan mono, ha akarod) -> ez lesz a Monitor (angol szaknyelven ez a monitorozás, belehallgatás szinonímája), ami = CUE gomb a mixeren, kicsit megtévesztő, mert CUE pontnak hívják azt is, ahonnan indítod a zenét (Deck CUE), de ez most más

master 1. és 2. csatorna -> ez egyértelmű, ez a hallgatóság felé fog szólni, stereo csatorna értelmeszerűen, ez semmiféleképp nem legyen mono

a Booth opcionális, Booth=a DJ-hez közvetlen közel elhelyezett hangfal(pár), hogy a klubban ne tévessze meg a visszhang, bedroom DJzésnél nincs értelme értelemszerűen :)

gondoltam inkább leírom részletesen is, hátha más is okul belőle

(#132) XSiGma válasza c41r0^ (#131) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Nagyon köszönöm a részletes választ.Sajnos a hangkártya volt a probléma forrása,sikerült 1 csatornásat vennem :U

(#133) c41r0^ válasza XSiGma (#132) üzenetére


c41r0^
őstag

hát igen, mivel a Traktor egyidőben 1 hangkártyát képes csak kezelni, ezért minimum 4 csatornásnak kell lennie a hangkártyának (2 csatorna a masternek, 2 a headphonesnak)

(#135) DJ.Baxy


DJ.Baxy
tag

ha kell vkinek irjatok pü-t

(#136) dízelracer


dízelracer
senior tag

Én egy elég régi (2.1.1-es) verzióját használom itthon saját magam szórakoztatására. Ez ugye WAV formátumban xy részre feldarabolva menti el a kész mixet. Ezt milyen programmal szoktátok összefűzni, hogy 1db track legyen a végeredmény?

(#137) Ideg válasza dízelracer (#136) üzenetére


Ideg
aktív tag

Szia!

Én a Nero szerkesztőjét használom. Ezzel szoktam konvertálni is a felvett anyagot .mp3 -ba. Amúgy abban a verzióban még nem lehet megadni a méretet ahol daraboljon? Mert az újabbakban már lehet. Én pl beállítom 2gigára. Az bőven elég. :)

(#138) dízelracer válasza Ideg (#137) üzenetére


dízelracer
senior tag

Szerintem ebben még nem lehet, mindjárt megnézem. Én Ashampoo Burning Studio Free-t használok mert a Nero fizetős.

(#139) dízelracer válasza Ideg (#137) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem lehet. :N

(#140) Johnny1967


Johnny1967
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok itt, mert a Traktor használók között is az vagyok.
Vagyis csak lennék.
Vettem egy Reloop Digital Jockey 2 interface editiont, amihez megkaptam a Traktor LE-t.
Regisztráltam is, és elvileg működik, de amikor a kollekcióba töltöm be a zenéket - és még nem is analizálom, csak beolvastatom - egy idő után a program egyszerűen kilép.

Indítás után mindent kezd elölről, és az eredmény ugyanaz.

Megpróbáltam egy izmosabb laptoppal, aminek van 2 giga memóriája, (a másiké 1,37) de ezzel is ugyanúgy jártam.
Annyi különbséggel, hogy itt kaptam hibaüzenetet, ami informatikával foglalkozó munkatársaim szerint memóriaterületre mutat.
(Röviden ennyit "üzent": AppName: traktor.exe AppVer: 1.1.2.4 ModName: traktor.exe
ModVer: 1.1.2.4 Offset: 00486f34)

Próbáltam a Pro demo verziójával, aztán kínomban egy korábbi verzióval, de mindig ugyanúgy jártam.

Kilép a program. Így viszont nem tudom a vezérlőt sem használni.
Megpróbáltam a Virtual DJ-t, ami betöltött minden zenét külső meghajtóról is, de ahhoz meg égen-földön nem találok gombkiosztást.
A Traktort azonnal hozzá lehet állítani a vezérlőhöz, de a VDJ-t nem.

Így aztán továbbra is a Traktorral kínlódok, de előbb-utóbb mindig kilép, szó nélkül.

Találkozott valaki hasonlóval? Ötlet?

(A forgalmazó cégél már próbálkoztam, de csupa olyan tanácsot kaptam, amit már végigpróbáltunk...)

(#141) mizuvan


mizuvan
csendes tag

Sziasztok
Némi hozzáértő segítséget szeretnék kérni.
Ma raktam fel a Traktor pro 1.1-t, de lejátszáskor gyorsabban játsza le a zenéket mint pl. a winamp és a hangszóró is recseg. Winamp-al vagy más lejátszóval nem találtam ilyen hibát.
Mi lehet a gond? Vagy mit kell átállítanom?
Hangkártyám csak alaplapra integrált van, de az alaplap aránylag új Gigabyte p-55 usb 3.
http://www.giga-byte.hu/products/mb/specs/ga-p55-usb3_10.html

Köszönöm a segítséget.

(#142) **FLASH** válasza George-T (#80) üzenetére


**FLASH**
csendes tag

Hello!!Én sehogy se tudom bepatchelni a Traktor 3- at Windows Vistan:(( Az Xp-n sima ügy volt nem értem mi lehet a baj.Légyszig segitsetek!!

(#143) **FLASH**


**FLASH**
csendes tag

Hello!!Rájöttem, hogy a Vista meg a Traktor 3 nem kompatibilis:( Na most nem lehet ezt a dolgot valahogy kikerülni, Valami programmal vagy valamivel????
THX.

(#144) _Gomba_ válasza Johnny1967 (#140) üzenetére


_Gomba_
tag

Hali

Múltkor láttam én is ilyet ismerősnél, de nem feküdtünk rá a hibára. Neki Traktor X1-el csinálta a hozzá adott LE szoftverrel. Azóta vett 1 Pro-t azzal simán megy.
Ha mégis az LE-vel szeretnél még harcolni akkor nézd át a Native Fórumot

@Mizuvan
A probléma a latencyvel lesz. Kép

A csúszkát húzd feljebb! (kb. 15-20)
A traktort egy olyan hangkártyával érdemes használni, ahol több kimenet van. Ilyen 5.1-es dolog nem működik itt. Azaz nem tudsz belehallgatni a zenékbe, csak 1 kimeneted lesz.

@Flash
Nem tudom, hogy működik-e Vistán. De használd az új verziót Traktor LE,DUO,PRO
Sokkal jobb mint a régi.

Remélem sikerült segítenem mindenkinek. :)

(#145) **FLASH**


**FLASH**
csendes tag

Hali !!! Nem tudja valaki, hogy Vista esetén, hogy tudom bepatch-elni a Traktor 3 -at.Vagy valahogy véglegesiteni. :(((

(#146) **FLASH**


**FLASH**
csendes tag

Ja és még valaki ajálhatna valami virusirtot ami összefér a Traktorral. (Pl: nem törli ki a patch-et) :DD

(#147) Nensa


Nensa
csendes tag

Valaki megtudná mondani hogy a Native Instrument Audio DJ 4. Erre tudok 4 csatornát kötni a keverőre, vagy csak 2-őt. Mert én 4 deckről akarok játszaniegyszerre.

(#148) _Gomba_ válasza Nensa (#147) üzenetére


_Gomba_
tag

A számok mindig a mono ki és bemenetet tartalmazzák.

Audio 4 2 ki- és 2 bemenet.
Audio 8 4 ki- és 4 bemenet.

(Kivétel audio 2 mert ott 2 stereo kimenet van de nincs bemenet) :)

De van összehasonlító táblázat: ITT

(#149) Nensa


Nensa
csendes tag

Tudom hogy ez traktor fórum de nekem az Abletonról lenne egy nagyon fontos kérdésem. Az abletonhoz a külső hangkarik mind firewire-sek. Ha az én gépem nem támogatja a Firewire-t akkor nem is működik vagy egyáltalán van más fajta hangkártya is rá?

Illetve volna még egy a traktorhoz kapcsolatosan. Gyakorlatilag ha egy audio 2 dj hangkártyát veszek akkor az gyönyörűen automatikusan viszi is át a hangokat? Nem kell hozzá a gépemnek semmi támogatás (mint pl a firewire) elég letöltenem egy Asio drivert?

(#150) _Gomba_ válasza Nensa (#149) üzenetére


_Gomba_
tag

Ki mondta ezt a badarságot az Abletonról ? Akármilyen hangkártya jó.

Többnyire mindent adnak a dobozban. Audio 2 USB-s. Bedugod driver fel és működik.
Olvass a gyártó honlapján: Audio 2 DJ

Minden le van írva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.