Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5466) r3pl4y válasza lakatosturbo (#5464) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

1. 32Mb ram az elég lesz neki, de tehetsz be + swap-ot is neki még, hogy biztosan elég legyen a memória.
2. Neked a Factory-t kell feltenned, mivel a másik csak egy frissítés.
3. Igen web-es felületen frissítheted.
4. FTP, Samba nincs benne, mert ezek olyan csomagok amik folyamatosan frissülnek és, nem akartam beletenni a firmware-be alapból, hogy lehessen frissíteni. A többi ami benne van az meg olyan csomag ami a stabil verzióból került bele... ergó az nem is baj, ha nem frissül, mert csak rosszabb lenne...

Amint újabb stabil rendszer kerül ki, én is frissíteni fogom a buildemet, hogy mindig friss maradhasson.

FTP, Samba -át fel fogsz tudni telepíteni igen, ha csak ez a kettő kell akkor ezek még fel is férnek elvileg a flash -ba, de célszerű a hdd-t bemountolni rendszer meghajtónak, legalábbis 1 partíciót mindenképpen, hogy legyen elég hely mindennek, erre a firmware lehetőséget is ad, mivel alapból támogatja az USB -s lehetőségek nagy részét, azaz hdd támogatás, és nyomtató támogatás, és az extrootfs -t is... azaz a meghajtó rendszer alá csatolását.

Összegezve: Amit mindenképpen tudni kell a firmware-ról, (most már leírom, mert láttam, hogy többen is érdeklődnek utána):

- Alapból van benne wifi támogatás, így nem kell telepíteni a wifi!!
- Alapból van benne USB támogatás ami kiterjed tehát a hdd-kre és az nyomtatókra!!
- Alapból van benne EXT3 / EXT4 támogatás is, tehát ezeket a file rendszereket támogatja alapból, ha mást használ valaki, akkor telepíteni kell a hozzájuk tartozó csomagokat, pl. NTFS esetén azokat a csomagokat ami ahhoz kell... itt ez le van írva: [link]
Az 1.HSZ -ben egyébként is lehet találni információkat az ilyen alap dolgokról.
Alapból azért nincs benne NTFS meg egyéb támogatás, mert ez egy linux tessék használta EXT file rendszereket... semmi értelme NTFS-t használni, mivel lassabb is mint az EXT -ek és amúgy is windows alá is lehet rakni olyan programot amivel lehet kezelni a linux rendszereket, de amúgy a másolási sebesség sem annyira kicsit azért szerintem, hogy mindig ki kelljen venni a router alól a hdd-t, mivel sambán keresztül is lehet másolgatni.
- Van benne LuCi webes felület is statisztikákkal ráadásul, és itt is el lehet intézni egy csomó beállítást, pl. tűzfal.
- Van benne DynDNS támogatás is, szóval ezt is csak be kell állítani.
- Van QoS is benne... ezt mindig be kell állítani még akkor is ha nem használja valaki... ebben az esetben az internet sebesség helyére írjatok 0 -át, mert másképp csak azzal a sebességgel megy a net ami alapból is meg van adva.. legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.
- Van benne még nano is, szóval azzal is lehet szerkeszteni a file-ok tartalmát...ezt azért tettem bele mert én nem szeretem az alap vi -t.
- Lehet particionálni és formázni is a hdd-t, ergo használható az fdisk és az mkfs parancs is.
- Alapból van benne ext_rootfs támogatás is. Tehát fel lehet csatolni a hdd-t vagy annak egy particióját a rendszer alá. Ehhez annyi kell, hogy meg kell particionálni a hdd-t és meg kell formázni. Itt kitérnék rá, hogy érdemes több particiót csinálni. Egyet a rendszernek (ez lesz az amit majd felcsatolunk), egyet a swap -nak, és egyet az egyéb adatoknak, letöltések stb...
Ezután ha ez megvan jön az FSTAB módosítása. /etc/config/fstab alatt lehet módosítani ezt a file-t, ha belenéztek láthatjátok, hogy alapból ez 3 partícióra van beállítva, mint ahogyan azt az előbbiekben is mondtam. Amennyiben nem kell 3 partició csak annyi kell, hogy ki kell törölni ami nem kell.
Ezután be kell állítani az elérési utat, ez nálam /sda/ -val kezdődik, ezt mindenkinek meg kell néznie, hogy neki mi van, mert ez lehet más is.
Azután be kell állítani a file rendszert... ez attól függ, hogy ki mit használ, mint látható az fstab-ban nekem ext3 van.
Ezután pedig engedélyezni kell a mountolást, ergo az enabled résznél a 0 -át 1-re kell állítani, mert addig nem lépnek érvénybe a beállítások.

Ha ezek megvannak és újraindítjuk a router-t akkor mennie kell a csatolásoknak.

- Alapból támogatja a rendszer az adduser/addgroup, deluser/delgroup parancsokat tehát nem kell a szerkesztőbe módosítgatni a passwd file tartalmát, ha user-t akarunk hozzáadni.

Azt hiszem ennyi lenne a főbb műveletek leírása.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.