Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Intruder2k5 válasza laolaj (#5444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyzet? Változatlan?

(#5452) laolaj válasza Intruder2k5 (#5451) üzenetére


laolaj
aktív tag

Hello.

bejött nagy nehezen...
tetszetős csomag.. van benne magyar is..
csak azt nem értem még mindig.. h WinSCP nem tud bejelentkezni.. mert állítólag nem jó neki a jelszó..
be is van moutolva.. már csak valahogy a sambával kellene látni vagy mi..

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5453) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség... megint megpróbálkoztam az openwrt-vel de sikertelenül. Most Gargoyle-t raktam fel, és majdnem minden oks, csak éppen a gépre nem sikerült netet varázsolnom (a wifi eszközökön megy a net). Most viszont vissza szeretném rakni az eredeti firmwaret, csak vmi miatt nem sikerül. Megvan a jó vágott verzió (Luciból már egyszer felment), de a gargoyle az Istenért nem akarja flashelni. Kiírja, h uploading firmware, aztán várhatok akármeddig nem történik semmi :( . Ssh-n be tudok jelentkezni, esetleg onnan le tudnátok írni, hogy mit kell beírni, hogy fashelje nekem a letöltött file-t?
Köszi!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5454) Intruder2k5 válasza laolaj (#5452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na végre... :)
Bántott volna a dolog, ha nem sikerül elérni, annak ellenére is, hogy én biztos voltam abban, hogy amit mondtam, az mind jó volt. Igen, van benne magyar is, bár a fordítás legjobb tudomásom szerint csak részleges... Illetve mikor utoljára láttam, akkor még az volt. Ahhoz, hogy WinSCP-t használni tudd, a szolgáltatások résznél engedélyezni kell az SSH-t. Próbálkozz PUTTY-al bejelentkezni SSH-n, ha az megy, akkor kell mennie a WinSCP-nek is. Samba-t pedig a NAS menü alatt tudod beállítani.

(#5455) laolaj válasza Intruder2k5 (#5454) üzenetére


laolaj
aktív tag

na most ez ami fent van.. ehhez kell még valamit konfigolni .vagy ennyi és kész?...
csak mert a samba webes felülete még sehol nincs.. innen nézegetem.. :)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5456) Intruder2k5 válasza Seraph 16 (#5453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 760-as hsz-ben ott van a parancs...

(#5457) Intruder2k5 válasza laolaj (#5455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, nem a legjobb forrást választottad... A samba elméletileg már a firmware része.
ITT keresd!

(#5458) laolaj válasza Intruder2k5 (#5457) üzenetére


laolaj
aktív tag

WinSCP meglett beengedett csak állítani kellett a routerben..
végülis a sambat kitudja váltani?..
már csak ftp és torrent és megvan..

a csatolt vinyót milyen mappába lehet keresni?.. vagy hol találom?..

szerk.: jaja az benne van.. de hiába megyek rá.. http://192.168.1.1:901/

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5459) Intruder2k5 válasza laolaj (#5458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Funkcionalitásban ki tudja váltani a samba-t, de sebességben szerintem nem. Én úgy sejtem, hogy a WinSCP jóval lassabb, mint a samba. A csatolt winyót ott kell keresni, ahova Te csatoltad! Elméletileg, a leírás szerint a /jffs mappa alatt kell lennie a HDD tartalmának.A http://192.168.1.1:901/-re nem kell menned! Mint mondtam, az a leírás neked nem jó, mert az az optware-s samba-ra vonatkozik!

[ Szerkesztve ]

(#5460) laolaj válasza Intruder2k5 (#5459) üzenetére


laolaj
aktív tag

tény h a WinSCP kb 700k-val másolt..
ami adtál linket azt másoljam be a samba Custom Configuration-ba?...

szerk:
DDNSt beállított de csak ezt adja ki rá

Mon Nov 1 00:13:52 2010: INADYN: Started 'INADYN Advanced version 1.96-ADV' - dynamic DNS updater.
Mon Nov 1 00:13:52 2010: I:INADYN: IP address for alias 'laolaj.dyndns.org' needs update to '92.249.153.47'
Mon Nov 1 00:13:53 2010: W:INADYN: Error validating DYNDNS svr answer. Check usr,pass,hostname! (HTTP/1.1 200 OK
Date: Sun, 31 Oct 2010 23:13:53 GMT
Server: Apache
Content-Type: text/plain
Connection: close

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5461) Intruder2k5 válasza laolaj (#5460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Samba-nal indulásképpen kapcsold ki az Custom módot, és engedélyezd a public share-t.

Mountoláshoz néhány dolgot engedélyezni kell még, valahogy így:

Az FTP-t meg itt tudod aktiválni.

Ezt az egészet szerintem a mountolással kezd, amíg az nem megy, addig felesleges az ftp, és a samba is.

Én pedig most mentem aludni, sok sikert a továbbiakhoz, holnap este leszek megint!

Üdv, intruder2k5!

[ Szerkesztve ]

(#5462) laolaj válasza Intruder2k5 (#5461) üzenetére


laolaj
aktív tag

megvan..
mind a 3 résznél egy mappába mutassanak.. nálam ez /mnt

jóéjt..

Danke :R

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5463) r3pl4y válasza vargalex (#5440) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Újratettem azt egészet...

akartam telepíteni egy mysql adatbázist és ez fogad:

root@OpenWrt:~# /usr/bin/mysql_install_db
/usr/bin/mysql_install_db: line 151: /bin/hostname: not found
Neither host '' nor 'localhost' could be looked up with
/usr/bin/resolveip
Please configure the 'hostname' command to return a correct hostname.
If you want to solve this at a later stage, restart this script with
the --force option

ezek szerint nem talál valami host nevet.. de nem tudom miét nem, vagy, hogy mit kellene csinálni neki...
mivel már itt baj van, hogy adatbázist nem tud telepíteni, gondolom jelszót sincs értelme váltani mert nincs mire jelszót rakni.

Ha kiegészítem a -force -al a parancsot akkor megcsinálja az adatbázist, de sok értelme nincs mivel csatlakozni akkor sem fog tudni hozzá, mivel ugye nem talál valami hostot, éppen ezért a jelszót sem tudja megváltoztatni rajta...

Ja és rtorrentre vissztérve:

Hiába teszem fel a tiedet, nem fog menni mert az csak az rtorrent... de nincs meg hozzá az azonos verziójú libtorrent és anélkül nem megy.. 1x már én is szedtem ki valakinek így egy rtorrent-et de kellett hozzá a libtorrent is, hogy működjön. Az úgy nem megy, hogy mostani libtorrent és hozzá rakok egy régebbi rtorrentet.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5464) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek én ezt a firmware-t szeretném feltenni a routerre [link].
Kérdésem az lenne elég lesz-e neki az a 36MB ram?
Meg nekem egy teljesen szűz gyári firmware van rajta és melyik firmwaret kell feltenni a kettő közül?
ÉS ugye csak webes felületen tudom majd frissíteni?
És ha jól láttam akkor samba meg FTP nincs még benne telepítve fel tudom még tenni őket mellé lesz a annyi hely?

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#5465) ubun_tu


ubun_tu
csendes tag

Üdv!
Megpróbálkoztam az OpenWRT-vel és visszaállítást kellett csinálnom mount_root, firstboot, passwd parancsokkal. Sikeresen végre is hajtotta. Telnettel, ssh-val be is tudok lépni.
VIvel megtudom nyitni pl. a /etc/config/network filet, szerkeszteni is tudom, de nem tudom elmenteni, mivel ESC nem hozza elő a parancssort. Így nem tudok net-et csinálni, a luci telepítéséhez. Ugyanis a 192.168.1.1 azt írja ki, hogy nem létezik a luci, pontosabban nemlétezik ez az oldal. Grafikusan nem enged belépni.
Ezek után kérdem én, hogy mit tudok tenni?
Telnettel, vagy ssh-val újra tudom-e telepíteni mondjuk a gyári sw-t?
esetleg az egész rendszert, vagy valami mást (dd-wrt)?
Vagy hogy tudom elővarázsolni a lucit?

A segítséget előre is köszönöm

(#5466) r3pl4y válasza lakatosturbo (#5464) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

1. 32Mb ram az elég lesz neki, de tehetsz be + swap-ot is neki még, hogy biztosan elég legyen a memória.
2. Neked a Factory-t kell feltenned, mivel a másik csak egy frissítés.
3. Igen web-es felületen frissítheted.
4. FTP, Samba nincs benne, mert ezek olyan csomagok amik folyamatosan frissülnek és, nem akartam beletenni a firmware-be alapból, hogy lehessen frissíteni. A többi ami benne van az meg olyan csomag ami a stabil verzióból került bele... ergó az nem is baj, ha nem frissül, mert csak rosszabb lenne...

Amint újabb stabil rendszer kerül ki, én is frissíteni fogom a buildemet, hogy mindig friss maradhasson.

FTP, Samba -át fel fogsz tudni telepíteni igen, ha csak ez a kettő kell akkor ezek még fel is férnek elvileg a flash -ba, de célszerű a hdd-t bemountolni rendszer meghajtónak, legalábbis 1 partíciót mindenképpen, hogy legyen elég hely mindennek, erre a firmware lehetőséget is ad, mivel alapból támogatja az USB -s lehetőségek nagy részét, azaz hdd támogatás, és nyomtató támogatás, és az extrootfs -t is... azaz a meghajtó rendszer alá csatolását.

Összegezve: Amit mindenképpen tudni kell a firmware-ról, (most már leírom, mert láttam, hogy többen is érdeklődnek utána):

- Alapból van benne wifi támogatás, így nem kell telepíteni a wifi!!
- Alapból van benne USB támogatás ami kiterjed tehát a hdd-kre és az nyomtatókra!!
- Alapból van benne EXT3 / EXT4 támogatás is, tehát ezeket a file rendszereket támogatja alapból, ha mást használ valaki, akkor telepíteni kell a hozzájuk tartozó csomagokat, pl. NTFS esetén azokat a csomagokat ami ahhoz kell... itt ez le van írva: [link]
Az 1.HSZ -ben egyébként is lehet találni információkat az ilyen alap dolgokról.
Alapból azért nincs benne NTFS meg egyéb támogatás, mert ez egy linux tessék használta EXT file rendszereket... semmi értelme NTFS-t használni, mivel lassabb is mint az EXT -ek és amúgy is windows alá is lehet rakni olyan programot amivel lehet kezelni a linux rendszereket, de amúgy a másolási sebesség sem annyira kicsit azért szerintem, hogy mindig ki kelljen venni a router alól a hdd-t, mivel sambán keresztül is lehet másolgatni.
- Van benne LuCi webes felület is statisztikákkal ráadásul, és itt is el lehet intézni egy csomó beállítást, pl. tűzfal.
- Van benne DynDNS támogatás is, szóval ezt is csak be kell állítani.
- Van QoS is benne... ezt mindig be kell állítani még akkor is ha nem használja valaki... ebben az esetben az internet sebesség helyére írjatok 0 -át, mert másképp csak azzal a sebességgel megy a net ami alapból is meg van adva.. legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.
- Van benne még nano is, szóval azzal is lehet szerkeszteni a file-ok tartalmát...ezt azért tettem bele mert én nem szeretem az alap vi -t.
- Lehet particionálni és formázni is a hdd-t, ergo használható az fdisk és az mkfs parancs is.
- Alapból van benne ext_rootfs támogatás is. Tehát fel lehet csatolni a hdd-t vagy annak egy particióját a rendszer alá. Ehhez annyi kell, hogy meg kell particionálni a hdd-t és meg kell formázni. Itt kitérnék rá, hogy érdemes több particiót csinálni. Egyet a rendszernek (ez lesz az amit majd felcsatolunk), egyet a swap -nak, és egyet az egyéb adatoknak, letöltések stb...
Ezután ha ez megvan jön az FSTAB módosítása. /etc/config/fstab alatt lehet módosítani ezt a file-t, ha belenéztek láthatjátok, hogy alapból ez 3 partícióra van beállítva, mint ahogyan azt az előbbiekben is mondtam. Amennyiben nem kell 3 partició csak annyi kell, hogy ki kell törölni ami nem kell.
Ezután be kell állítani az elérési utat, ez nálam /sda/ -val kezdődik, ezt mindenkinek meg kell néznie, hogy neki mi van, mert ez lehet más is.
Azután be kell állítani a file rendszert... ez attól függ, hogy ki mit használ, mint látható az fstab-ban nekem ext3 van.
Ezután pedig engedélyezni kell a mountolást, ergo az enabled résznél a 0 -át 1-re kell állítani, mert addig nem lépnek érvénybe a beállítások.

Ha ezek megvannak és újraindítjuk a router-t akkor mennie kell a csatolásoknak.

- Alapból támogatja a rendszer az adduser/addgroup, deluser/delgroup parancsokat tehát nem kell a szerkesztőbe módosítgatni a passwd file tartalmát, ha user-t akarunk hozzáadni.

Azt hiszem ennyi lenne a főbb műveletek leírása.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5467) r3pl4y válasza ubun_tu (#5465) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Nem tudom milyen openWRT-t telepítettél de a gyári stabil bacfire 10.03 -ban is már van LuCi.

A vi -ben nem az ESC parancsal lépsz ki. Amikor megnyitod a vi -t akkor megnyomod az "i" betűt és akkor enged ténylegesen szerkeszteni. Ha megvagy a szerkesztéssel akkor nyomsz egy ESC-t és ezután ":wq" és enter. azaz kettőspont aztán wq és enter.

Neked is figyelmedbe ajánlom az én buildemet ami teljesen stabil mivel a stabil backfire 10.03 -ból született csak ki van egészítve a fontosabb dolgokkal, ezekről bővebb infót pl. az előző HSZ-mből tudsz szerezni. a Link pedig itt van: Ahonnan letöltheted a firmware -t [link]

Neked itt a factory- t kell leszedni.
Mivel nem telepítettél még semmit ezért lennie kell elég helynek /tmp mappába ezért ide le is töltheted a firmware-t a következőképpen:

cd /tmp

wget http://p3t1.info/dloads/openwrt_p3t1/openwrt-backfire-10.03-p3t1v1.3-tl-wr1043nd-v1-factory.bin

mtd -r write openwrt-backfire-10.03-p3t1v1.3-tl-wr1043nd-v1-factory.bin firmware

Ezután szépen elkezdi feltenni a firmware -t! NE ZÁRD BE ILYENKOR A PUTTY -OT AMÍG TELEPÍT, MERT AKKOR MEGSZAKAD AZ EGÉSZ ÉS JÖHET A SOROS PORTOS HELYREÁLLÍTÁS. TEHÁT VÁRD MEG AMÍG SZÉPEN ÚJRAINDUL A ROUTER, KI FOGJA ÍRNI A PUTTY, HOGY ÚJRAINDÍTÁS.

Tehát ha ez megvan akkor már nem kell szerkeszteni semmit a nethez, mert alapból LuCi -ban be tudsz majd állítani mindent.

Tehát, hogy világos legyen: Az általam build-elt firmware nem valami szétmódosított szutyok, hanem az eredeti stabil 10.03 backfire -ből született. Tehát ez is teljesen stabil. Annyi történt, hogy ki vannak egészítve az alap csomagokkal amik feltehetően mindenkinek kellenek majd, de ezek is mind a stabil csomagok közül lettek kiválasztva. Azért született ez a build mert sokaknak elég nagy gondot okozott a sok szarakodás mire mindent feltelepített/beállított ahhoz, hogy a legalapabb dolgok működjenek, főleg, hogy ha valakinek az kellett, hogy a rendszer alá csatoljon egy meghajtót akkor ahhoz alapból olyan build kellett ami már támogatja ezt, mivel ha utólag van feltelepítve akkor nem működik sehogysem az a funkció.
Tehát bátran lehet használni az általam készített firmware -t az a lényeg. Teljesen stabil kiadás, és működik vele alapból minden alap dolog amit elvárna egy ember a routerétől.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5468) lakatosturbo válasza r3pl4y (#5467) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Köszönöm a választ.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#5469) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Még egy fontosabb dolog a kezdőknek.
Amikor fenn van az új firmware akkor AMENNYIBEN fel akarunk csatolni egy meghajtót a rendszer alá, hogy normálisan tudjunk mindent telepíteni anélkül, hogy elfogyna a hely - először érdemes ezt beállítani simán telnet alatt és ha ez kész van CSAK AKKOR használni a telnetben a passwd parancsot új jelszó beállítására, és CSAK AKKOR beállítani minden egyéb dolgot, mivel ilyenkor amikor új meghajtót csatoltunk a rendszer alá vehetjük úgy, hogy egy teljesen új rendszer fog boot-olni ergo minden addigi beállítás el fog veszni!! Ergo nincs értelme addig telepítgetni meg konfigurálni amíg ez az alap dolog nincs meg és nem működik megfelelően.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5470) hummerdikk válasza ubun_tu (#5465) üzenetére


hummerdikk
őstag

VI nem is fogja neked escre visszadni a terminalt...
megnyitod vivel, "i"-t lenyova szerkeszted utana egy esc gomb, majd beirod : ":wq" es nyomsz egy entert. Ennyi az egesz.
Viszont ajanlom, ha mar van neted, akkor tedd fel a "nano" nevu szerkesztot.

(#5471) r3pl4y válasza hummerdikk (#5470) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Így van mint ahogyan én is leírtam, de az én firmware-mben alapból is van nano tehát inkább használd azt, ott simán megszerkeszted a file aztán:

Mentés: CTRL-O
Kilépés: CTRL-X

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5472) Seraph 16 válasza Intruder2k5 (#5456) üzenetére


Seraph 16
őstag

thx a lot!
ilyenkor ugye nem marad a router memoriajaban a fajl?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5473) Seraph 16 válasza Intruder2k5 (#5456) üzenetére


Seraph 16
őstag

thx a lot!
ilyenkor ugye nem marad a router memoriajaban a fajl?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5474) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Nézegettem megin a mysql -t... telepítettem új adatbázist a --force kiegészítővel... meg is tette természetesen, de új jelszót nem lehet neki adni...

root@OpenWrt:~# /usr/bin/mysqladmin -u root password 'új jelszó'
/usr/bin/mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'

Látszik itt is, hogy az a baja, hogy nem tud csatlakozni a localhost -on a mysql szerverhez... valami hiányzik neki... megőrülök, hogy ezt nem lehet itt megcsinálni sehogysem... e nélkül sajnos pedig sehogysem lesz ez jó..

Mivel ugye új az adatbázis nincs neki jelszó megadva tehát biztosan nem ez a baja, meg akkor amúgy is a (using password: NO) helyett (using password: YES) -nek kellene lenni... az a baj, hogy egyáltalán csatlakozni se bír a szerverhez... ez pedig tuti nem mysql hiba hanem valami hiányzik neki az openWRT -ből... csak nem tudom, hogy mi.. valamiért képtelen host-to találni...
Tudom, hogy ez már nem annyira érdekes probléma mint at extroot-os probléma volt, mert erre sokaknak nincs szüksége, de nekem nagyon is, hogy kellene.. e nélkül sajnos nekem semmit nem ér az egész, szóval tényleg jó lenne valahogy ezt helyretenni... az biztos, hogy a /bin/hostname -be keres valamit, de ilyen file meg nincs is a /bin alatt... az /etc alatt van egy olyan hogy "hosts" file, de neki nem az kell hanem /bin alatt keres valamit... ami nyilván nincs ott, de nem is értem, hogy mit keresne egyáltalán a /bin alatt ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5475) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Erre tud valaki valamit mondani? Nem fagy, nem tudom mit zavar, de zavar...

transmission-da: page allocation failure. order:0, mode:0x4020
Call Trace:[<800683a4>] 0x800683a4
[<800683a4>] 0x800683a4
[<800b4df8>] 0x800b4df8
[<800d5e7c>] 0x800d5e7c
[<800d6360>] 0x800d6360
[<801e5498>] 0x801e5498
[<801e4744>] 0x801e4744
[<801e3718>] 0x801e3718
[<801e5498>] 0x801e5498
[<801d2ba4>] 0x801d2ba4
[<801ec2b0>] 0x801ec2b0
[<801eca14>] 0x801eca14
[<8008275c>] 0x8008275c
[<8008283c>] 0x8008283c
[<8006082c>] 0x8006082c
[<8008283c>] 0x8008283c
[<80073ea0>] 0x80073ea0
[<80170ad8>] 0x80170ad8
[<801704dc>] 0x801704dc
[<801713b4>] 0x801713b4
[<80170ad8>] 0x80170ad8
[<800fec68>] 0x800fec68
[<80170468>] 0x80170468
[<8012a00c>] 0x8012a00c
[<80129ea8>] 0x80129ea8
[<80126624>] 0x80126624
[<8009239c>] 0x8009239c
[<80126ecc>] 0x80126ecc
[<80127e14>] 0x80127e14
[<800af33c>] 0x800af33c
[<800c3704>] 0x800c3704
[<800c58bc>] 0x800c58bc
[<8023ee00>] 0x8023ee00
[<80072abc>] 0x80072abc
[<800e6ed4>] 0x800e6ed4
[<8010d458>] 0x8010d458
[<8009b790>] 0x8009b790
[<800e6c14>] 0x800e6c14
[<80060820>] 0x80060820
[<800e6bc8>] 0x800e6bc8

Mem-Info:
Normal per-cpu:
CPU 0: hi: 0, btch: 1 usd: 0
active_anon:783 inactive_anon:955 isolated_anon:0
active_file:657 inactive_file:1110 isolated_file:0
unevictable:0 dirty:390 writeback:0 unstable:0
free:68 slab_reclaimable:178 slab_unreclaimable:2671
mapped:248 shmem:4 pagetables:69 bounce:0
Normal free:272kB min:720kB low:900kB high:1080kB active_anon:3132kB inactive_anon:3820kB active_file:2628kB inactive_file:4440kB unevictable:0kB isolated(anon):0kB isolated(file):0kB present:32512kB mlocked:0kB dirty:1560kB writeback:0kB mapped:992kB shmem:16kB slab_reclaimable:712kB slab_unreclaimable:10684kB kernel_stack:376kB pagetables:276kB unstable:0kB bounce:0kB writeback_tmp:0kB pages_scanned:0 all_unreclaimable? no
lowmem_reserve[]: 0 0
Normal: 10*4kB 15*8kB 5*16kB 1*32kB 0*64kB 0*128kB 0*256kB 0*512kB 0*1024kB 0*2048kB 0*4096kB = 272kB
2154 total pagecache pages
383 pages in swap cache
Swap cache stats: add 1578058, delete 1577675, find 365859/611128
Free swap = 57656kB
Total swap = 64252kB
8192 pages RAM
828 pages reserved
1627 pages shared
5790 pages non-shared
SLUB: Unable to allocate memory on node -1 (gfp=0x20)
cache: kmalloc-4096, object size: 4096, buffer size: 4096, default order: 3, min order: 0
node 0: slabs: 0, objs: 0, free: 0
eth0: out of memory

3 hónapja már felmerült egyszer a dolog : [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5476) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Na előrehaladás történt.

Ugyanis ugye nem találja a /bin/hostname file -t...

Ennek egész egyszerű oka van... az, hogy nincs ott... utánanéztem kicsit... ez egy olyan file amit a net-tools csomag tartalmaz... tehát van is egy ilyen, hogy net-tools-hostname miután ezt feltelepítettem már volt ilyen file, hogy hostname, csak éppen nem a /bin -ben, hanem a /usr/bin -ben... na akkor csináltam egy symlinket a /bin -be erről a file-ról...

Aztán oda jutottam, hogy meg is találta ezt a részét, csakhogy jött a következő probléma... nem birja felkutatni a host-ot ezzel a resolveip -vel...

/usr/bin/mysql_install_db
Neither host 'OpenWrt' nor 'localhost' could be looked up with
/usr/bin/resolveip
Please configure the 'hostname' command to return a correct hostname.
If you want to solve this at a later stage, restart this script with
the --force option

na ez azért jó ismét mert ilyen file sincs, hogy resolveip... csak sajnos erről nem tudom, hogy mi ez meg mibe van ilyen benne... pedig úgy néz ki, hogy ez lesz most meg a baja...

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5477) appel válasza r3pl4y (#5476) üzenetére


appel
őstag

próbálj meg akkor oda egy symlinket a /etc/hosts fájlról, mert abban vannak hozzárendelve ip-k hostnevekhez
pl 127.0.0.1 localhost

(#5478) ubun_tu válasza r3pl4y (#5467) üzenetére


ubun_tu
csendes tag

Üdv!

köszönet a segítségért
vi-vel sikerült szerkesztenem /etc/config/network filet

most már csak az a kérdés a LuCI-t hogy tudom aktivizálni?
a könyvtárakat tanulmányozva úgy néz ki, hogy meg van csak nem tudom elérni böngészővel azt írja, hogy "Not Found" (http://192.168.1.1/luci)

(#5479) Maximusz


Maximusz
aktív tag

Szisztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy szerintetek miképpen tudom rábírni a routert, hogy nekem .sfv fájlok segítségével biztonsági ellenőrzést hajtson végre archivált/letöltött dolgoknál?

Én egyenlőre ezt találtam (de ez ubuntu, és nem létezik a cksfv csomag openwrt-re :( )

http://hogyanok.com/sfv-fajlok-ellenorzese

Másik kérdésem pedig, hogy csinált-e már valaki olyat, hogy wiki-t futtat a router-re kötött winyóról (a routert használva host-nak)? - Ha igen, milyen csomagok kellenek hozzá?

Köszi az építő hozzászólásokat :)

(#5480) ubun_tu


ubun_tu
csendes tag

Üdv!

Az /etc/config/network file szerkesztésévet sikerült a netet elérni,

ifconfig: eth0.2 -nál mutatja a szolgáltató által adott ip címet. de sajna az adatforgalom nem megy. "opkg update" kiadása hibát ad
wget: bad address 'downloads.openwt.org' (wget returned 1.)

a szolgáltató web elérése pingelhető

hogy tudom orvosolni?
köszi a segítséget

(#5481) Cujc


Cujc
csendes tag

Sziasztok!

Lenne 1 basic kérdésem!
Most raktam össze egy ilyen TP-LINK TL-WR1043ND-t. T-home net, quick setup, felh név jelszó, kapcsolatot kiépítette. wireless működik(laptop,telo), az asztali pcmen meg nem tudok böngészni, mivel valami hitelesítő felhnevet és jelszót kér. Ez micsoda?? hogy lehet kikapcsolni? miért csinál ilyet??

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv. Cujc

(#5482) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Na részben meg van oldva a mysql probléma mert működik ez... csak rohadt érdekesen... ez az openWRT ez rendkívül ostoba egy rendszer annyi biztos... hosts file:

alapból ugye az a tartalma:

127.0.0.1 localhost.

Ha beírom a phpmyadmin configjába, hogy localhost-on kapcsolódjon akkor nem tud...

hosts file-t átszerkesztem:

127.0.0.1 localhost.
127.0.0.1 kaksi

és beírom a kaksit a phpmyadmin configba akkor megy... localhost-ot írok be akkor az istennek se... én ezt nem értem meg.. ez bolond, hogy nem fogja fel, hogy a localhost-on is ugyanoda kéne kapcsolódni mint amikor mást is beírok? Ez teljesen fogyatékos?

Egyszerűen nincs rá megoldás, hogy localhost -on tudjon kapcsolódni... ez azért baj, mert így minden eddig php-s file-omba át kell írnom a localhost-ot valami másra mert ott nem kapcsolódik... én ezt nem értem--

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5483) ubun_tu


ubun_tu
csendes tag

Üdv!

Köszönöm a segítséget két kollégának:
r3pl4y és hummerdikk

A lényeg az, hogy SIKERÜLT megoldani a problémát
köszönöm

(#5484) r3pl4y válasza r3pl4y (#5482) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy ez miért van, hogy bármi mást megadok akkor az működik, de ha localhostot adom meg az semmiképpen nem akar...

ergo ha pl bármi php file csatlakozik és ott a localhostot adom meg neki akkor nem megy... de ha mást adok meg és azt megadom a /etc/hosts file-ba is akkor ott meg tud csatlakozni... de az /etc/hosts file -ba pedig a localhost is hozzá van rendelve a 127.0.0.1 -hez... érthetetlen számomra, hogy miért nem akar akkor kapcsolódni... csak akkor nem kapcsolódik ha localhostot adom meg... mintha ez le volna valahol tiltva vagy én nem tudom...

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5485) Bernath válasza r3pl4y (#5482) üzenetére


Bernath
tag

Szia!
Feltettem az általad készített firmware -t,s müxik is minden.De....
block_extroot támogatás, tehát már telepítve van csak formázni kell és beállítani az fstab -ot és már megy is. Ez mit takar? Én beállítottam a csatolási pontokat a webes OpenWrt altt s az szépen megcsinálta újraindulás után már minden a helyén volt.Tudok torrentet letölteni a külső vinyóra :) Amit viszont nem sikerül megcsinálni a becsomagolt torrenteket 1 adott mappába kicsomagolni,ebben tudnál segíteni? http://tothszabi.info/2010/05/16/open-wrt-alatt-rar-használata ezután próbáltam ,de nem megy....A csatolásom így néz ki ehhez kellene hozzáigazítani

Bernath

(#5486) appel válasza r3pl4y (#5484) üzenetére


appel
őstag

egy próba:
127.0.0.1 localhost localhost

(#5487) Bernath


Bernath
tag

S még valami.Letöltöttem a transmisson-remote-gui ami szuper csak az elérési utat nem tudom beállítani,valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#5488) r3pl4y válasza Bernath (#5485) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Sajnos a csomagolos dologgal még nem játszottam ezért ebben nem tudok segíteni, de azt már most meg mondom, hogy nagyon kár volt bármit is telepíteni és beállítgatni a routeren, mert direkt írtam kihangsúlyozva erről egy HSZ-t amiben leírtam, hogy addig ne amíg meg nincs csinálva az extroot_fs...

A az egyik HSZ-ben leírtam direkt, hogy mit kell csinálni, hogy jó legyen. LuCi -ban ez a dolog most nem fog menni ezért a következőket tedd meg.

Ha jót akarsz akkor fogod és újratelepíted az egész rendszert...

letöltöd valahova ismét a firmware -t, mivel látom van felcsatolva partíciód így töltsd le mondjuk a /torrent -be így:

cd /torrent

wget http://p3t1.info/dloads/openwrt_p3t1/openwrt-backfire-10.03-p3t1v1.3-tl-wr1043nd-v1-factory.bin

mtd -r write openwrt-backfire-10.03-p3t1v1.3-tl-wr1043nd-v1-factory.bin firmware

Tudod itt vársz addig amíg nincs resatart azaz addig nem zárod be a puttyot...

Miután restartol a rendszer bemész telneten és kiadod a következő parancsot:

nano /etc/config/fstab

Itt törölj minden sort mert berakom most speciel neked, hogy minek kell lennie ebbe a file-ba...

config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 1

config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0

config mount
option target
option device /dev/sda1
option fstype ext3
option options rw,sync
option enabled 1
option enabled_fsck 1
option is_fsroot 1

config mount
option target /torrent
option device /dev/sda3
option fstype ext3
option options rw,sync
option enabled 1
option enabled_fsck 1

config swap
option device /dev/sda2
option enabled 1

Tehát pontosan ezt illesszed be a fstab tartalmának, aztán mentés és kilépés:
CTRL+O
CTRL+X

és

reboot

miután újraindult a router, megin telnetezel és kiadod ezt a parancsot:

df -h

És valami hasonlót kell látnod:

Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 3.0M 3.0M 0 100% /rom
tmpfs 14.4M 1.4M 13.0M 10% /tmp
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
/dev/sda1 2.7G 89.0M 2.6G 3% /overlay
mini_fo:/overlay 3.0M 3.0M 0 100% /
/dev/sda3 226.0G 303.2M 225.7G 0% /torrent
root@OpenWrt:~#

Ez a sor a lényeg:

/dev/sda1 2.7G 89.0M 2.6G 3% /overlay

Láthatod, hogy a /overlay alá van becsatolva a paríció.
Itt nyilván a méret az nem 2.7G lesz hanem akkora amekkora a partíciód... na ha ez megvan akkor jöhet a

passwd

parancs és megadsz egy jelszót és innentől már csak SSH él.. és mehet a telepítés...
Azért mondom, hogy rakd fel megin a firmware -t, hogy legyen egy normális tiszta rendszered... a mountolást meg terminálba kell ssh-n megcsinálni ahogy mondtam, mert a LuCi nem támogatja a is_fsroot 1 parancsot.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5489) Intruder2k5 válasza r3pl4y (#5488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fel kell csatolni valahova az extroot-nak szánt particiót, és átmásolni rá az /overlay mappa tartalmát... Ezután meg kell csinálni az fstab beállítást, és hajrá... Megy minden tovább ugyanonnan... Szerintem! :)

(#5490) r3pl4y válasza appel (#5486) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Sajnos ez sem jött be... nem tudom az istennek se akarja a localhoston a csatlakozást..

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5491) r3pl4y válasza Intruder2k5 (#5489) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Hopsz igazad is van... ennek is lehet értelme.. csak szerintem ésszerűbb egy tiszta telepítést csinálni... de ha nem akarja újratelepíteni akkor persze lehet azt is, hogy szépen átmásol mindent az overlay alól... én jobban szeretem mikor minden szépen rendezetten van kialakítva...

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5492) appel válasza r3pl4y (#5490) üzenetére


appel
őstag

tudsz a routeren localhostot pingelni?

(#5493) Bernath válasza r3pl4y (#5488) üzenetére


Bernath
tag

Köszi,holnap megpróbálom!!

Bernath

(#5494) r3pl4y válasza appel (#5492) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

PING localhost (127.0.0.1): 56 data bytes
64 bytes from 127.0.0.1: seq=0 ttl=64 time=0.361 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=1 ttl=64 time=0.224 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=2 ttl=64 time=0.219 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=3 ttl=64 time=0.220 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=4 ttl=64 time=0.227 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=5 ttl=64 time=0.214 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=6 ttl=64 time=0.279 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=7 ttl=64 time=0.224 ms
64 bytes from 127.0.0.1: seq=8 ttl=64 time=0.221 ms

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5495) appel válasza r3pl4y (#5494) üzenetére


appel
őstag

nslookup localhost ?
csak azért, hogy ki oldja fel a dns kéréseket...
nálam most ilyen:

nslookup localhost
Server: 127.0.0.1
Address 1: 127.0.0.1 localhost.

Name: localhost
Address 1: 127.0.0.1 localhost.

aztán nézd meg a /etc/resolv.conf tartalmát, aztán ha az is jó, akkor félreraknám az openwrt dns feloldásos problémát, és inkább valahol a phpmyadmin, és a mysql konfigjai között néznék még körül

(#5496) appel


appel
őstag

aztán még:

/etc/dnsmasq.conf fájlban lehet aliast adni
pl. cname=localhost,localhost

(#5497) Bernath válasza r3pl4y (#5488) üzenetére


Bernath
tag

Még ez a rész nem tiszta:
a mountolást meg terminálba kell ssh-n megcsinálni ahogy mondtam, mert a LuCi nem támogatja a is_fsroot 1 parancsot.
Nem találtam,hol írtad le,bár elég fáradt vagyok...

Bernath

(#5498) r3pl4y válasza appel (#5496) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

ez a resolv.conf tartalma

search lan
nameserver 127.0.0.1

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#5499) appel válasza r3pl4y (#5498) üzenetére


appel
őstag

ma ugyan már nem fogom elolvasni, de holnap igen...
szóval foglald már össze légyszi, hogy hogyan és hova telepítetted a php-t, mysql-t, phpmyadmint, és mik a konfigurációs fájlok tartalmai
mikor fordul elő hiba, stb.. (hogy ne legyen túl hosszú, ezért érdemes valami http://www.copypastecode.com/ félére tenni a konfigok tartalmát)
így kizárható az, hogy a routeren van a webszerver, php, mysql valamint a megnyitandó xy.php állomány, és a böngészőbe http://localhost/xy.php -t akarsz megnyitni, ami nem nagyon fog menni, mert abban az esetben a localhost a saját géped, és nem a routered...

(#5500) boatkiller válasza r3pl4y (#5488) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!

Az /overlay alá szeretném becsatolni a /dev/sda2-es partíciómat. Mit módosítsak az fstab-ban? Jelenleg így néz ki: config 'global' 'automount'

option 'from_fstab' '1'

option 'anon_mount' '1'

config 'global' 'autoswap'

option 'from_fstab' '1'

option 'anon_swap' '0'

config 'mount'

option 'device' '/dev/sda2'

option 'fstype' 'ext3'

option 'options' 'rw,sync'

option 'enabled_fsck' '1'

option 'enabled' '1'

option 'target' '/mnt'

config 'mount'

option 'device' '/dev/sda3'

option 'fstype' 'ext3'

option 'options' 'rw,sync'

option 'enabled_fsck' '1'

option 'enabled' '1'

option 'target' '/mnt/hdd'

config 'swap'

option 'enabled' '1'

option 'device' '/dev/sda1'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.