Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Tele von Zsinór válasza NoiZz (#1999) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tavasszal vettem a magamét (1.4 benzin, hatchback, 2002-es, ~230k km) kereken 900k-ért. Nagy baja még nem volt, de rendszeresen járok vele Ragadozóhoz :) nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#2002) L4mie válasza Tele von Zsinór (#2001) üzenetére


L4mie
veterán

Tavasszal, szintén 1.4 2004 facelift hatchback.
csak a hátsó fékkel volt gond, de megoldottuk Ragadozóval :P (reklám helye :P )

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2003) Trak


Trak
addikt

Ma jöttem haza munkából este fél 7 után, és amikor lámpa nélküli részhez értem, akkor láttam, hogy nincs fényszóróm... Gyorsan vészvillogó, és az első biztonságosabb helyen megállás, ott megállapítottam, hogy helyzetjelző van, legalább látszódom az úton, de egyik fényszóró sem világít :F
Indexek jók, helyzetjelzők jók, reflektorok jók, csak a fényszóró nem,
Egyszerre csak nem éghet ki az összes?
Tegnap még elvileg jó volt.
Nem tudom, hogy lehet-e összefüggés, de ma délben vittem kerékcserére, felkerült a téli.
De végig ott voltam, megemelték az egyik oldalt, kerékcsere, leenged, másik oldal, csere, leenged és kész.
Corolla Verso 2005, 1.8

Holnap szerviz, de gondoltam addig ide is beírom, hátha valakinek van ötlete, mert szombaton mennem kellene néhány száz kilométert...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2004) lsc válasza Trak (#2003) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha csak a tompított nem megy akkor valószínűleg biztosíték, jóval kisebb eséllyel mindkét izzó megadta magát.

Az élet kegyetlen .

(#2005) rob210 válasza Trak (#2003) üzenetére


rob210
nagyúr

Pont egy hete volt nálam egy 807, es peugeot.
Gazdi szerint minden izzó jó, de nem világít a kocsi.
Egyszerre égett ki a tompított mind a kettőben.
Mivel egyszerre veszed az izzót egyszerre cseréled miért ne éghetne ki egyszerre.

Szóval azért szervíz előtt cserélj egy izzót, mert a tulaj igen csak pironkodott amikor kimértem a foglalatokat.
Kicseréltem az izzókat és lőn világosság.

Renault power

(#2006) Ragadozó válasza Trak (#2003) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha jól emlékszem, h7-es van benne, szerintem izzó lesz...kapcsoló ritkán megy ki a corollákon, most meg nem mondom, hogy ki van-e relézve gyárilag, vagy nem.
Nem biztosíték az biztos, külön van a két oldal biztije...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2007) tothl válasza rob210 (#2005) üzenetére


tothl
addikt

Soha nem eg ki egyszerre ket izzo.

(#2008) rob210 válasza tothl (#2007) üzenetére


rob210
nagyúr

Most írtam le de legyen neked igazad.
Én nem vitatkozom, majd kiderül mi volt a gond.

Renault power

(#2009) Ragadozó válasza tothl (#2007) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ebbe ne menjünk bele;-) autóvillamosságis vagyok...
elöfordul, hogy egyszerre égnek ki.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2010) Kocska89 válasza Ragadozó (#2009) üzenetére


Kocska89
tag

Várjuk a magyarázatot. :B

Nekem soha nem égett ki egyszerre. Olyan volt, jobb helyzetjelző csere, egy hétre rá a feladta a bal is(ugyan ez volt a suzukin is) . Ez még belefér, simán hihető. De ,hogy egyszerre...

Sokkal inkább hihető egyik kiégett, de ez ugye hol tűnne fel a mostani autósnak? Hiszen éjjel nappal, a környezeti viszonyoktól függetlenül megy a ködlámpa. De ha kiég a 2. is azt már észreveszi és akkor úr isten kiégett mind a 2 egyszerre, magic.

[ Szerkesztve ]

(#2011) L4mie válasza Kocska89 (#2010) üzenetére


L4mie
veterán

Én elhiszem, hogy képes volt kiégni 1x-re, nekünk volt ilyen Astrával és nem a biztosíték volt a ludas... de nem értek hozzá :P

De nagyobb a valoszínűsége, hogy egymástól független égett ki, csak a 2. után lett észrevéve.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2012) Trak


Trak
addikt

Na, probléma elhárítva :)
Mindkét izzó ki volt égve, reggel vettem két újat, mindkettőt kicseréltem, és most működnek.
Szerencsére csak ennyi volt.
Az egyikkel mondjuk megizzadtam, úgy van kialakítva, hogy baromira nehezen fértem hozzá.
Összesen volt kb. 30-40 perc, de sok kosz, izzadtság és még több káromkodás után az is sikerült.
Múlt szombaton jöttem vele vissza vidékről (több, mint 200 km), már este, sötétben értem vissza, 110-120-as tempónál a kivilágítatlan utakon biztosan feltűnt volna, hogy csak az egyik megy. Azóta kb. minden második napon mentem vele sötétben itt Pesten, szerintem akkor is feltűnt volna, hogy az egyik nem ég, de egy nagyon pici esélyt adok annak, hogy mondjuk az egyik kedden égett ki, vagy szerdán (aznap nem mentem sörtétben) a másik meg tegnap csütörtökön, de szoktam erre figyelni, szerintem akkor is egyszerre égtek ki.
Ködlámpát csak nagyon indokolt esetben használok, amikor tényleg kell.

Szerk:

Ha valakinek kell később:
Corolla Verso 2005; 1.8 benzin
Tompított fényszóró: HB4-es
Reklektor: HB3-as

És nem árt ha valakinek vékony keze van, vagy van valaki a közelben akinek az van.

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2013) rob210 válasza tothl (#2007) üzenetére


rob210
nagyúr

Ennyi. :D

Renault power

(#2014) Ragadozó válasza Kocska89 (#2010) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Általában ütéstől tud egyszerre kiégni, nagyobb gödör, de pl. generátor is tud ilyet okozni (túltöltés).
De tényleg sokszor nem egyszerre égnek ki, csak nem tűnik fel a tulajnak.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2015) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

2003-as toyotámban lehúzás után lent maradt az ablak. A motort hallani, ahogy megy miközben próbálom felhúzni, de az ablak nem mozdul. Gondolom ez csak az ablakemelő szerkezet cseréjével orvosolható, ugye?

(#2016) Kocska89 válasza Ragadozó (#2014) üzenetére


Kocska89
tag

Ütődés, logikus erre nem gondoltam, a jó magyar utak. Ha a generátor akkora löketet ad, kiégnek az izzók akkor ott már igencsak gyengélkedik a feszültség szabályozás nem?

(#2017) rob210 válasza Beerwolf (#2015) üzenetére


rob210
nagyúr

Léteznek felújÍtó szettek, csak szét kell szedni és megnézni mi ment tönkre.

Renault power

(#2018) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok!

Valszeg az lesz az utolsó hozzászólásom a toyota fórumon mert felgyújtom a Yarisom. :W Garázsban tartott 130 ezer kilométert futott egyes Yarisom van, végig vezetett szerviz könyvvel.

Ennyi bajom még kocsival nem volt.

A legújabb hibajelenség a nagyobb balos kanyaroknál koppan egyet valami a futóműben elől. Olyan hang mint amikor mint amikor egy 2 literes üdítősüveg elkezd gurulni a csomagtartóban és megtalálja a kocsi csomagtartó végét ami egy nag koppanásban végződik.
Ha ötvennel megyek és megrángatom a kormányt jobbra balra kissé erőszakosabban akkor minden balos kanyarba hallom ezt a hangot.

Kb két hete vittem futóműszervízbe, egyébb furcsa hangok miatt, megráztál, meghúzták és azt mondták, hogy minden rendben van vele, ez így kezeli le az úthibákat.
Most meg jön ez a kopogás.

Ti hallottatok már ilyen hibajelenséget?

A napokba elviszem a szervizbe, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, hogy esetleg mi lehet a gond....

(#2019) Hackett


Hackett
csendes tag

Sziasztok

segítsetek kicsit, nincs tapasztalatom autós témában, érdemes lehet az alábbi 3 kocsit megnézni, vagy esetleg már képek alapján sem szimpi? szerelővel is meg fogom nézetni csak nem akarok sok fölösleges kört

[link] (mintha új lenne a lámpa?)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2020) rob210 válasza Silentfrog (#2018) üzenetére


rob210
nagyúr

A leÍrásod alapján ez kopott kormányműnek néz ki.
A fogasléc valószÍnűleg kivan, de ehhez látni kell a kocsit.
:R

Renault power

(#2021) rob210 válasza Hackett (#2019) üzenetére


rob210
nagyúr

Az első kettőt akár meg is lehet nézni, bár én a kereskedőket nem szeretem.
A 3.-ikat felejtsd el, kőbányán lakom ;)

Renault power

(#2022) Silentfrog válasza rob210 (#2020) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én elsőnek féltengely csuklóra gondoltam, de majd kiderül, Vagy szétverem és nem! :P

(#2023) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Meghúztam a kocsim... :(

(#2024) Safranek


Safranek
aktív tag

Sziasztok,

Avensis 1.8 benzin , dobott egy p0420 as hibakódot. Szaki szerint katalizátor felújítás/csere.
Ehhez tudtok ajánlani megbízható szervizt / szerelőt? :U
Illetve bármilyen tanács jöhet.

Köszönöm

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#2025) rob210 válasza Silentfrog (#2022) üzenetére


rob210
nagyúr

Kérdezz meg egy polirozót hátha bár eléggé alapozóig kaptad le :(

Renault power

(#2026) Silentfrog válasza rob210 (#2025) üzenetére


Silentfrog
veterán

A féltengely csuklómat nehéz lesz jóra felpolírozni! :DD

/szerintem nem nekem akartál válaszolni! :) /

(#2027) MeGabee válasza kolosanyi (#2023) üzenetére


MeGabee
senior tag

Látnád az én sötétszürke Avensisem,elöl piros-fehér,hátul sárga :DDD Akárhol parkolok vele valaki mindig nekimegy,inkább úgy hagyom.....

Már másodjára járok úgy,hogy a vezetőoldali ablak elfelejti a végállást,és programozni se tudom,visszaenged felhúzás után.Szerintetek???Mondjuk még a gyári akku van a vasban (2008-as 1,8 benzin),de pöccre indít,nem szenved.Ez típushiba,vagy az esetleg gyenge akku miatt lehet?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2028) Ragadozó válasza MeGabee (#2027) üzenetére


Ragadozó
Ármester

inkább szorul kicsit, légterelőd nincs?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2029) psycroptic válasza Ragadozó (#2028) üzenetére


psycroptic
őstag

De van. Igaz nekem, de nálam is produkálja a fenti tüneteket. A légterelő miatt csinálná?

PSNID: Tomy83PS

(#2030) Ragadozó válasza psycroptic (#2029) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nekem attól szórakozik néha, mikor a rögzítéshez ér az ablaküveg, nagyobb áramerősség kell a motornak, de az elektronika meg azt hiszi, valami beszorult...és visszahúzza...(védelemnek van benne, ha oda szorul a kezed, fejed vagy más :DDD )

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2031) rob210 válasza Silentfrog (#2026) üzenetére


rob210
nagyúr

valóban nem neked ment.
;)

Renault power

(#2032) psycroptic válasza Ragadozó (#2030) üzenetére


psycroptic
őstag

lol... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#2033) MeGabee válasza Ragadozó (#2030) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nincs légterelőm,így ezt kíhúzhatjuk a listáról.Múltkori esetnél Toyota szervízes ismerős szétkapta és átmozgatta a motort,akkor helyreállt,de most megint elkezdte,ezért tippelnék az akksira....bár akkor meg tudnám legalább programozni....passz,de bosszantó hiba :(((

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#2034) Safranek válasza Safranek (#2024) üzenetére


Safranek
aktív tag

Avensis 1.8 benzin , kombi .Jobb hátsó kerékcsapágy is gyanús. :(((
Hol lehet elfogadható áron beszerezni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#2035) diablo1984


diablo1984
veterán

yaris 1-be milyen tolató lámpát érdemes rakni amivel lehet is látni valamit? annyira gyenge annak az 1 lámpának a fénye, hogy kinyitom az ajtót, lecsekkolom, hogy mi merre van és úgy tolatok sötétben, mert semmit sem lánék egyébként.....

(#2036) KMT válasza diablo1984 (#2035) üzenetére


KMT
addikt

Annak nem is az a funkcioja, hogy te lass.

(#2037) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ti jól informáltak vagytok, meg tudnátok mondani nekem , hogy mennyi a reális ára egy

2001-es 1.0 Toyota Yarisnak?

Toyota szerviz által vezetett szervizkönyve van a mostani km óra állásig ami 135000.

Felszereltség.: 3 gyári kulcs, távirányítós központi zár riasztóval,gyári 10 hangszórós hangrendszer, erősítővel mélynyomóval, vonóhorog, etanol átalakító, szervokormány, állítható tükrök, klima. szép festés, horpadás, karc mentes, az alján még felületi rozsa sincs, 14-es kerekek, új gumikkal.

Mennyit kérhetek érte, eladnám, nem szeretem! :)

[ Szerkesztve ]

(#2038) diablo1984 válasza Silentfrog (#2037) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is egy ilyen van, csak sokkal fapadosabb felszereltség, én(és az asszony) imádom!

reálisan ha kifogsz egy olyat, aki díjazza az állapotát, akkor 600-800e között el lehet adni, 600ért szinte azonnal, 800ért azért várni kell egy megszállotra....... szerintem....

(#2039) L4mie


L4mie
veterán

bal első tőcsavar... próbáltunk kereket cserélni hétvégén, hát a bal elsőn az egyik tőcsavart ilyen szépen megnyirbálta a gumis amikor rrakta fel, vagy nem tudom, de levittem elkezdte modnani a magáét majd csendbe lett amikor mondtam neki, hogy ők csinálták utoljára a téli-nyári kerékcserét....
végül megoldottuk de eléggé megijedtem, mert azt hittük hogy a tőcsavar kezdett el forogni nem az anya a csavaron.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2040) diablo1984 válasza L4mie (#2039) üzenetére


diablo1984
veterán

az csúnyán cserés!

(#2041) lsc válasza L4mie (#2039) üzenetére


lsc
nagyúr

Csere.

Az élet kegyetlen .

(#2042) Silentfrog válasza diablo1984 (#2038) üzenetére


Silentfrog
veterán

Köszi, ha végleg eldöntöttem akkor meghirdetem. :K

(#2043) L4mie válasza lsc (#2041) üzenetére


L4mie
veterán

levágtuk a végét meg kapott egy kis menetmetszést, szóval fog az de persze majd csere lesz mert kb 3-4mm-el rövidebb mint a többi.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2044) diablo1984 válasza Silentfrog (#2042) üzenetére


diablo1984
veterán

nálunk az eddigi autóink közül a legőszintébb kisautó amit valaha birtokoltunk! jó, persze nem megy mint az állat, de futkározni vele kis fogyasztással és kényelmesen eddig a legjobb autó! és ami számomra is furcsa hogy el lehet benne férni, az enyémben 272 ezer km van(de 42ezernél kapott egy új blokkot, mert úgy tört az eleje, hogy a blokk is sérült), de nem eszi az olajat, indul, megy, megáll, és mindezt stabilan!

(#2045) rob210 válasza Safranek (#2034) üzenetére


rob210
nagyúr

Ennyi infóval nem fog tudni senki segÍteni.
Évjárat, motorkód?
Valamit adj még meg.

skf 10.500.-
japanparts 6.500.-
nipparts 11.000.-

ezek az árak 2003-2008 közöttihez valók.
1zzfe-s motorral szerelt, 129 LE

Renault power

(#2046) Safranek válasza rob210 (#2045) üzenetére


Safranek
aktív tag

Évjárat:2004.
Motorkód: 1ZZU4 , 129LE
Alváz: SB1ER56L20E

Köszönöm a segítséget. :R

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#2047) rob210 válasza Safranek (#2046) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor ezek jók amiket Írtam a márkát te döntöd el, én jappanpartsot szoktam a toyotához rendelni eddig nem volt bajom vele.

Renault power

(#2048) Safranek


Safranek
aktív tag

Ennél a típusnál a belső kapcsolók háttérvilágításának hiányát csak kapcsoló cserével lehet orvosolni?
Pl. ülésfűtés kapcsoló, tükörállító , stb.

Köszi

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#2049) lsc válasza Safranek (#2048) üzenetére


lsc
nagyúr

Van benne egy pici izzó, azért mindig kapcsolót cserélni elég nagy hülyeség lenne.

Az élet kegyetlen .

(#2050) Safranek válasza lsc (#2049) üzenetére


Safranek
aktív tag

Köszi
Van még hova fejlődnöm. :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.