Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Thl W200

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:05:28

LOGOUT.hu

THL W200

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,
Ahogy megígértem itt a MIUI összefoglaló, elnézést a hosszú post-ért.
Rendszer: MIUI 3.11.08 by George_Land

Pozitívumok
- GYÖNYÖRŰ, itt nem viccelek a legszebb ROM, amit én androidon láttam, egységes design, gombok, áttűnések…
- jó gyári appok (zene, időjárás, galéria, email…stb.), szuperül működnek, nem éreztem szükségét az általam megszokott plusz programok telepítésének
- alapból WSM Tools, Titanium Backup telepítve
- Antutu: 15900 (nem tudom mennyire mérvadó, én eddig a Ludoo-n mértem a legtöbbet 16e felett)
- beállítások széles köre, ötletes megoldások (jobban felszerelt a gyári romoknál, hasonló dolgokat csak a cyanogenmod-nál láttam)
- alapból működő led értesítés
- fejlett biztonsági központ, na ilyet még SEHOL nem láttam, szinte mindent lehet program szinten szabályozni (Indítópult, Engedélyek…; volt néhány meglepetés milyen programok mihez férnek hozzá)
- online téma és csengőhang adatbázis integrálva a rendszerben (a témákat keverni is lehet, pl egyik ikonjait a másik színeivel…végtelen lehetőségek, létezik PC-re tervező is hozzá saját témákhoz)
- akkuidő az energiatakarékos üzemmód és néhány dolog minimalizálása után eléri a Ludoo ROM szintjét
- Modern Combat 4 és Real Racing 3 akadásmentesen, szépen fut

Negatívumok
- lassabb a gyári v. moddolt ROM-oknál (értsd: a programok villám módon futnak, de pl. van hogy háromig is el lehet számolni mire felugrik az óra v. telefon)
- az alap rendszer is több memóriát zabál
- a billentyűzetnél a shift beragad, tehát nem ugrik kisbetűre az első nagy után (ez csak néhol fordul elő, program fűggő, ki lehet persze kapcsolni csak zavaró és plusz egy gombnyomás)
- nagy fájlokat play-ről csak wifin engedi telepíteni mobilneten nem, hiába van rá pipa és folytatás, nem engedi és a wifit keresi

A negatívumok ellenére komoly kísértés a használata, mert stabil és szép. Engem a lassúság idegesített egy picit. Szóval design kontra sebesség. Várom, hogy az újabb verziók javuljanak, ugye már meg is jelent a 3.11.29.
Ui.: elkezdtem a Zopo 990-es ROM tesztelését.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#802) vranyek válasza Kulbi (#801) üzenetére


vranyek
aktív tag

Nagy segítséget nyújtanak az ilyen tesztek, noha még azt sem tudom, mikor kerül hozzám a telefon! :) köszönjük szépen!
Én amúgy a zopora leszek nagyon kíváncsi, egyelőre afelé kacsintgatok az egyelőre szellem-telefonommal :D
Ja, még valami, neked volt már probléma a telefonnal? :D :D

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#803) Kulbi válasza vranyek (#802) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Majd jelentek a Zopo-ról is. Elsőre sokkal gyorsabbnak tűnik mint a MIUI.
Nekem két hete van meg és még minden működik:)

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#804) Szoszo94 válasza vranyek (#798) üzenetére


Szoszo94
őstag

Pár hsz-szel korábban én írtam, hogy itt a fórumon nálam jelentkezett először a kamera-probléma :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#805) DonaTTT


DonaTTT
csendes tag

Segítsègre lenne szüksègem.A kamerám nem igazán akar működni, csak sokadik reboot után èrzèkeli, de akkor se sokáig.Ma már csináltam egy komplett telefon visszaállítást így teljesen gyári állapotban van, de mèg mindig ugyan az.A teló nincs rootolva.Mit lehetne csinálni vele, imádom ezt a w200at?

(#806) DonaTTT válasza jojoando (#783) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Nekem is pont ez a problémám, 3. hónapja használom és most jelentkezett.Néha 6-7 reboot is kell hogy picit tudjam használni.

(#807) quasimidi válasza DonaTTT (#806) üzenetére


quasimidi
aktív tag

4pda-n is panaszkodtak jópáran kamera meg bekapcsoló gomb problémára. Amennyire a google translate segítségével megértettem, szoftveresen nem nagyon sikerült a hibát megoldani és gariztatták.

Próbálj meg esetleg másik (nem stock) romot felrakni, hátha mégis jó lesz. Ha az sem jó és az engineer tesztben is rossz a kamera, akkor lehet hogy érdemes lenne garanciába visszaküldeni.
Az én telefonom már 10 napja ott van a Shenzen-i postán, de a Minideal nem képes felvenni és küldeni másikat. Cudar világ ez.

(#808) Szoszo94 válasza quasimidi (#807) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én várok még vele, nem hardveres hibának tűnik számomra és az ünnepek miatt ki tudja mikor kerülne ki Kínába.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#809) quasimidi válasza Szoszo94 (#808) üzenetére


quasimidi
aktív tag

Valakinek már volt itt korábban a kamerával gondja (bezöldült vagy mi). Talán el lehetne indulni egy logcat-ből, ami kidobja ha van vmi sw hiba (remélhetőleg).

@810: Ha jól emlékszem, engineer menüben van ilyen teszt: *#15963#*

[ Szerkesztve ]

(#810) DonaTTT válasza quasimidi (#807) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Tudnál mondani egy pontos kamera tesztelő progi nevet?

(#811) DonaTTT válasza quasimidi (#807) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Egyébként egy új rom milyen eséllyel vállhat be?

(#812) jojoando válasza DonaTTT (#810) üzenetére


jojoando
senior tag

inkább valami driver hibára tudok gondolni, mintha akadna valamivel és nem találja a kamerát, mint a kamera hibájának.
Androidnak kellene egy jó kamera szoftot adni

[ Szerkesztve ]

(#813) DonaTTT válasza jojoando (#812) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Neked van már rá valami megoldásod?Én nem értek annyira a belsejének a turkálásához?Vagy ezt egy gyáti frissítéssel lehetne javítani?

(#814) zolka78 válasza DonaTTT (#813) üzenetére


zolka78
senior tag

Csak egy vélemény. Tulajdonképen ha jó ideig nem szarakodott a kamera, és nem történ rom csere, akkor kicsi az esélye a kamera driver gondnak. Nem igazán van ami a driverbe beleszóljon. Meg kellene nézni mik azok az apok amiknek kamera hozzáférésük van, ezek szoftver problémát(nem driver) okozhatnak. Az ilyenekért jó rögtön az elején a teljes gyári környezetről backup-ot készíteni. Azt visszatolni, és kiderül, hogy szoftveres a bibi vagy nem.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#815) quasimidi válasza zolka78 (#814) üzenetére


quasimidi
aktív tag

Teljesen egyet tudok érteni ezzel.
Amennyiben a probléma mégis fennáll, akkor pedig érdemes megnézni a logcat-ot hogy sikerül-e inizializálni a kamerát és hogy dob-e valamilyen warning-ot vagy error-t használat közben.

(#816) DonaTTT válasza quasimidi (#815) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Már egy gyári állapotba való visszaállítást csináltam, de akkor azt nem értem, hogyha a kamera szar, hogy pár reboot után rövidebb-hosszabb ideig jó.

(#817) DonaTTT válasza quasimidi (#815) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Az a logcat play-en fent van?

(#818) DonaTTT válasza DonaTTT (#817) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Törtem a fejem, hogy mi lehet a probléma, és az jutott az eszembe, mivan ha az alap kamera progi rossz és az cseazteti a kamerát?

(#819) jojoando válasza DonaTTT (#813) üzenetére


jojoando
senior tag

Sajnos okosat nem tudok, de előtte a QR kódolvasót tettem fel, , előtte semmi baja nemvolt sose.
Valszeg az piszkált bele az alapszoftba, vagy ilyesmi. Gyári visszaállítás format nélkül semmitse ér, nekem a telepitett dolgaim mind fennmaradtak, csak ikonjai nincsenek.

(#820) blueye válasza jojoando (#819) üzenetére


blueye
veterán

Melyik QR olvasó volt? Csak h tudjuk mit kell kerülni.

(#821) DonaTTT válasza jojoando (#819) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

És hogy lehet ténylegesen leszedni mindnt?Nekem is fent maradt mibnden, mert látszik, hogy valami nagyon figlalja a helyet.

(#822) jojoando válasza blueye (#820) üzenetére


jojoando
senior tag

QR Droid™

QR BARCODE SCANNER
de ezeket használtam a samsungon is, hiba nélkül üzemeltek.
A gyári visszaállítás előtt kellene formatolni, vagy kipucoltatni a memóriát, hogy visszaállítás után a "szűzies" gép induljon, eddig sose volt vele panaszom.

[ Szerkesztve ]

(#823) DonaTTT válasza jojoando (#822) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Na de ha már egyszer visszaállítottam, akkor melyik program fogja látni azokat a fájlokat amiknek nincs ikonuk?és még1kérdés: mi az a formatlás?

(#824) blueye válasza jojoando (#822) üzenetére


blueye
veterán

Melyik zavarhatta meg? Mert a barcode-ot en is hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#825) jojoando válasza DonaTTT (#823) üzenetére


jojoando
senior tag

formatálás vagy a belső memória teljes törlésére gondoltam, bár ez csak az elméletem,

QR Droid™ de ez se biztos...

(#826) DonaTTT válasza jojoando (#825) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Megcsináltam amit mondtál és jelenleg ok.Már képet iscsináltam vele.

(#827) DonaTTT válasza DonaTTT (#826) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Na sajnos nem jött be, egészen idág működött a kamera...

(#828) DonaTTT válasza DonaTTT (#827) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

De viszont néha gondol egyet és reboot nélkül is visszajön...egyre érdekesebb.

(#829) blueye válasza DonaTTT (#828) üzenetére


blueye
veterán

Tanuld meg használni a szerkesztés gombot, 5 percen belül javítani tudod / hozzá tudsz írni a hozzászólásodhoz.

(#830) DonaTTT válasza blueye (#829) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Rendben :)Egyébként miért volt az baj, hogy 3 hszt írtam 1 helyett?

[ Szerkesztve ]

(#831) blueye válasza DonaTTT (#830) üzenetére


blueye
veterán

Ez pedig off topic, használd azt is. :)
Ez az oka.

[ Szerkesztve ]

(#832) jojoando válasza DonaTTT (#826) üzenetére


jojoando
senior tag

"Nem lehet csatlakozni a kamerához", illetve
"nincs kész a tárhely, nem lehet megnyitni",...hiba üzeneteket kapok, azaz a driver környékén van a baj, lehet valami stabilabb progival menne normálisan, de inkább az írjon , akinek nagyobb a rálátása.

Drivert tud valaki ehhez, vagy valami jobb kamera használó programot,
ami adna neki frissebb drivert, kezelési felületet?

Esetleg valami jó tippet még? :DDD

(#833) DonaTTT válasza jojoando (#832) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Amióta formatoltam nekem erőset javult a kamera, de lehet, hogy érdemesebb lenne rátenni valami stabilabb romot.Én a tárhelyes hibaüzenetből nem kaptam de a "nem tud csatlakozni a kamerához" hibaparancsból nekem is kijutott.Fornatolás ès visszaállitás óta egyszer volt probléma, akkor fényképezés közbe húztam le töltöről a telefont, kamera ujjraindítás és azóta jó.

[ Szerkesztve ]

(#834) jojoando válasza DonaTTT (#833) üzenetére


jojoando
senior tag

Én is megcsináltam, de úgy hogy
1.;Kivettem mindent a telóból... ( Sim, Micro Sd)
2. formatáltam a belső tárhelyet
3.; Gyári állapot visszaállítása,
4; Megint formatáltam a belső tárhelyet
5., A Micro Sd ről, ami kellett a gépre tettem, majd azt is formatáltam a Pc-n , keresztül,
majd a telóval, hogy ahhoz legyen jó a masina.
De a csatlakozóknak is jót tesz ha néha mozgatva van. (teló Sim, MicroSd érintkezők, mivel nem aranyozottak szerintem az érintkezők.)

(#835) DonaTTT válasza jojoando (#834) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

És neked hejre jött?

(#836) jojoando válasza DonaTTT (#835) üzenetére


jojoando
senior tag

Sajnos igy se stabil a telcsi,pedig az Sd kártyát is kivettem, de most se jó. ;(

(#837) DonaTTT válasza jojoando (#836) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Nekem is nagyon hullámzó, de legalább néha használható.Na majd hátha egy másik rommal.

(#838) jojoando válasza DonaTTT (#837) üzenetére


jojoando
senior tag

Az eredeti "szűz" rom kellene, az jó volt.
A frissitések, telepitések csinálhattak valamit.
Esetleg valakinek megvolna az eredeti rom?
Az indulási (alap) szoft, ugyanis a frissitések előtt baja se volt a telónak.

(#839) DonaTTT válasza jojoando (#838) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Nekem totál alap rom van, 3 hónapja van meg, de eddig még nekem nem talált frissítést.Nekem a 130806 os van meg

[ Szerkesztve ]

(#840) jojoando válasza DonaTTT (#839) üzenetére


jojoando
senior tag

Mondom, olyan rom kéne, amit pl tegnap vettek és lementették az eredetit.
3 hónap alatt naponta 10x frissült amit akartak, és sose tudod meg, mi írta át magát a romot, illetve annak a driverét, így.... Nem véletlen történnek ezek, .....valami van, de ez nem az igazi......
Értsé szót ez nem samsung ami 2 hetente frissül az alap, hanem a többi frissül, mellette, mondjuk azok már a 4.3 androidhoz van irva, neked pedig 4.2.1 van, ami nem mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#841) DonaTTT válasza jojoando (#840) üzenetére


DonaTTT
csendes tag

Renden értem.Akkor nem szóltam :)Áhh értem....Rárakják azt a telefonomra (amin 4.2.1 es droid van) ami 4.3ra való és így zavarja egymást a kettő...Már nem halok meg hülyén :))

[ Szerkesztve ]

(#842) Szoszo94 válasza quasimidi (#809) üzenetére


Szoszo94
őstag

Logcat-et linkeltem feljebb, keresőbe üssétek be, én nem sokat tudtam belőle kihámozni...

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#843) jojoando


jojoando
senior tag

THL contakt
Kellene írni egy érthető problémát, melyet személyenként küldenénk el, és megértik Kínába is, hogy ez számunkra nagy probléma.

(#844) gooool


gooool
őstag

Srácok holnap indul a telefon vissza a Minideal-nek, jól betekertem bubis fóliába, a kijelző elé kemény kartonpapírt tettem és alapból bubis borítékba fog utazni. Így elsőbbségi levélként 1255Ft-ból megleszek ha jól számítottam. (Akksi nélkül maga a készülék elég pille ugye) Bár a hibalista vaskos lesz. :D

Üdv, Balázs

(#845) barany35


barany35
csendes tag

Sziasztok! Most tervezek rendelni én is egy Thl w200-ast, és találtam egy hsz.-t
Nem találom ezeket a menüpontokat, gondolom azóta átalakították a kezelőfelületet. Tudja esetleg valaki,hogy most hogy lehetne ezt átállítani?

(#846) gooool válasza barany35 (#845) üzenetére


gooool
őstag

Ha követed a leírást, akkor még mindig pontosan ott találod, ahol a kolléga leírta anno. :)
My Account -> Profile -> My money -> My preapproved payments melletti update gomb -> Set Available Funding Sources -> itt pedig a használandó bankkártya mellett: Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice. -> Submit. ;)

Üdv, Balázs

(#847) barany35 válasza gooool (#846) üzenetére


barany35
csendes tag

omg.Tényleg:D Nem kattintottam rá a Profile-ra így csak a legördülő menüt láttam. :DDD
Köszönöm a segítséget!

(#848) jojoando


jojoando
senior tag

SŰRGŐS KÉRÉS!

Aki tudja, mondja el, írja le, vagy küldje privátba,

hogy lehet kimenteni a "SZŰZ" android telcsi TELEPITŐi alap!!! programját!
A friss szoftot úgy feltenni a másik telóra, hogy az utána jól is menjen.
Illetve utána azzal a programmal telepíteni ujra a telót.

SÜRGŐS!

(#849) csongi válasza jojoando (#848) üzenetére


csongi
veterán

Az első Hsz-ben benne van merre találsz segítséget. Android topik. Mivel MTK ezért van pár működő megoldás erre. Nem a gyártó hanem a soc határozza meg hogyan kell. Ott a topikban segítenek, nekem is segítettek!!

(#850) Szoszo94 válasza jojoando (#848) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha sikerül, akár ide is belinkelheted, párunknak nem megy a kamera, talán egy másik gyári rendszeren működne. Mást nem tudok már kitalálni :F

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Thl W200
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.