Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) sirarcheer válasza akooos (#10549) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Köszi.

PSN: sirarcheer

(#10552) Léolo


Léolo
csendes tag

Ezek szerint még mindig vannak itt aktív hozzászólók. :)

FTWD aktuális évadát elkezdtem nézni, de gyakorlatilag sem esemény (kilátásban(?)), sem szereplő nincs már aki az érdeklődésemet továbbvinné, első rész 80%-áig jutottam el. :D

TWD ugye szereplőkkel hasonlóan áll, de azért nem annyira rosszul, mint a FTWD. Azt könnyebb lesz néznem, és a nulla elváráshoz képest már bármi meglephet. Igazából a bőrmaszkos banda is nekem - sokakkal ellentétben - bejött, mármint érdekes volt, kicsit hülyeség, de úgy hangulatilag durva. Egyébként fura, hogy nem tartották fenn az izgalmat, hogy mitől beszélnek a járkálók, nagyon hamar lelőtték a poént, pedig az nekem erős volt.

(#10553) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Jó rész volt. Kiderültek dolgok végre, és lett új remény.

PSN: sirarcheer

(#10554) Pitterix válasza sirarcheer (#10553) üzenetére


Pitterix
őstag

Nos, szerintem picit gyengécske volt, ez az Alfa a suttogásával még mindig nagyon hiteltelen számomra.
Az új remény, meg bah, majd kiderül....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10555) toto0569


toto0569
addikt

Tegnap olvastam,hogy folyt.köv. február 23. :W
Most,mikor kezdett "izgalmas" lenni...

(#10556) Pitterix válasza toto0569 (#10555) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez mindig így volt.
Aztán jött egy jó epizód után a lassú leépülés, bár egyesek szerint elég gyorsan leépült.
Én azért várom a folytatást.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10557) toto0569 válasza Pitterix (#10556) üzenetére


toto0569
addikt

A családból már csak én nézem...
Szerintem kivárom a végét. :D
1x csak befejezik...

(#10558) Pitterix válasza toto0569 (#10557) üzenetére


Pitterix
őstag

Előbb-utóbb biztos, de így hogy most pl Maggie karakterét visszahozzák lehet újra nyújtani.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10559) volandy válasza Pitterix (#10558) üzenetére


volandy
senior tag

Jön vissza már írták! A sorozat amiben főszereplő volt kaszát kapott.

(#10560) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Nem tudom most hogyan áll a sorozat, de lehet folytatnom kellene. Ha leírom melyik részt láttam utoljára meg tudjátok mondani melyik évad volt és mennyi lett azóta?

Walking Deadből egy évadzáró részt láttam ahol Negan nyaka meg lesz vágva üveggel, de túléli és bezárják.
Fearből egy évadnyitó részt láttam ahol a kiscsaj az úton fekszik halottnak tettetve magát és Morgant tőrbe csalja, az első Morgan-es rész volt ez.
Tudom van topikja, de a Z Nation is érdekelne, azt nagyon régen néztem, de az biztos, hogy adott évadot végignéztem és a cselekmény amire emlékszem a végéből, hogy az egérképű véznagyerek összehozta a gyereket az eszkimó csajjal.

(#10561) #89309696 válasza #89309696 (#10560) üzenetére


#89309696
törölt tag

Oké, közben az angol Wikipédián utána tudtam keresni, nem tudtam, hogy teljes részleírások is vannak azon, a magyar Wikin csak pár sorosak az is hiányosan.

A Wrath nevű rész volt az utolsó amit láttam, 8. évad 16. rész. Azóta a 9. évad kijött teljesen és a 10. évad első fele, most épp szünet van.
Fearből a What's Your Story? 4. évad első rész volt az utolsó, úgyhogy meg kell nézni a 4. évadot és kijött az 5. évad is teljesen, több nincs jelenleg.

A Z-vel viszont elakadtam, fogalmam sincs, hogy hol fejeztem be. A 3. évadból rémlenek jelenetek, így azt biztosan láttam, de már arról sincs fogalmam ki kicsoda meg mi is történt. 3. évad utolsó része egyértelműen ismerős, de totál zavaros mi is történt ott.
Úgyhogy valószínű a 4. évad az ami következik.
Nem jó ekkora kihagyásokkal sorozatot nézni.

[ Szerkesztve ]

(#10562) #89309696


#89309696
törölt tag

Mi ez a csend, ennyire megzuhant a nézőtábora? Szerintem a 9. évad egész jó, a 10. résznél vagyok. Voltak benne marhaságok, miért ne lenne, de most egy kicsit magasabb színvonalon van ez az évad.
És király az új intro is. :D

(#10563) feri1014 válasza #89309696 (#10562) üzenetére


feri1014
senior tag

Mi ez a csend, ennyire megzuhant a nézőtábora?

November 25-én volt a legutóbbi rész, a következő pedig február 24. Másrészről pedig igen megzuhant, nagyjából már csak a mazochisták nézik. Meredeken zuhan a színvonal és egyelőre nem igazán tudnak visszatalálni, maximum 1-1 rész erejéig. 1 dimenziós, még csak nem is szerethető karakterek drámája annyira nem működik.

(#10564) #89309696


#89309696
törölt tag

9. évad 14. résznek mi is a lényege? Nem tudom követni a szálat, hogy mik ezek a visszaemlékezések, meg gyerek kaszabolások, miért volt terhes Mison stb.
Egyébként azt sem értem miért lett haragban egymással Hilltop és Alexandria meg a Királyság is.

(#10565) #89309696 válasza feri1014 (#10563) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én nem érzem, hogy kínozna a nézése. A Negan korszak egy idő után nyúzott volt azért is hagytam abba, de most vagy egy éves kihagyás után új erővel egész nézhető.

Ilyenekkel nem is foglalkozom, hogy tök gagyi a CGI, morzsákon élnek elvileg, de két ember nagyságú karakterek vannak köztük... :D
Ellenben nem értem pl. Daryl miért nem nyilazta fejbe Bétát az erkélyről. Miért nem nyilazták le Alfát a kapu előtt a legelején, hiszen két idegen kontra Hilltop biztonsága eléggé egyértelmű hova billenti a mérleget. Ez a jelenet tökéletesen ide passzol. :D [link]
Meg azt sem értem, mikor ekkora méretű és elmebajú ellenfél van kilátóban akkor miért nem egységesítik erőiket és védekeznek, stratégiálnak. Mintha nem is a zombi apokalipszis közepén lennének.... Persze, ha úgy csinálják ahogy írom akkor két részes lenne a 9. évad, figyelembe kell venni ezt is.

(#10566) #89309696


#89309696
törölt tag

Én Rick helikopteres elvándorlását nem mutattam volna be. Sokkal jobb lett volna, ha elhitetik a nézővel, hogy meghalt. Aztán ha vissza akarják hozni akkor kellett volna a helikopteres visszaemlékezést bedobni. Ugyanúgy a roncstelepes nő A és B sztoriját se kellett volna elhinteni még, ha nem épül rá semmi. És az útdíjbeszedős emberek? Két részt szerepeltek és meg is haltak? Brutális felszínes és pazarló módon dolgoztak a rendezők. A Wolf is anno ugyanilyen módon lett elpazarolva. Meg túl hamar lettek a suttogós zombik is lebuktatva, első részben suttognak, másodikban már ki is derül róluk minden, pedig lehetett volna a nézőkkel hitetni, hogy okosodnak. Még sok-sok akciót bele lehetett volna vinni.
Nem értem azt sem, hogy miért hagyták annyiban a fejeket a réten, bezzeg Negan-t meg két ember miatt kergették két évadon át.

Nem tette túl magasra a lécet, de szerintem nézhetőbb lett. Most fejeztem be a 9. évadot, megnézem holnap a 10. felét.

(#10567) #89309696


#89309696
törölt tag

WD befejezve, szerintem most egész jó lett. Kíváncsi vagyok a zombis gödörből hogyan jutnak ki és mi lesz a kopasz kurva sorsa és Negan mit művel.

A Fear idősíkokban ugrálása elképesztően irritáló, hogy fingom sincs róla mit nézek épp. 4. félévadnál vagyok most derült ki hogyan halt meg Madison, ami egy tök értelmetlen halál forgatás szempontjából, mármint egy bazi nagy stadionból nem kijutni, ennél frappánsabbra is írhatták volna. Aztán az egymás öldöklése, majd hirtelen nem öldöklése, a tetejére az idióta megtért "buddhista" Morgan, szerintem most fordult a kocka, a Fear lett olyan szar, mint a WD volt és a WD lett jó, mint a Fear eleinte.

(#10568) sirarcheer válasza #89309696 (#10567) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Fear első 3 évadát néztem meg. Én azt hittem jobban kifejtik miért lett az egész zombi apokalopszis, hogyan terjedt, hogyan próbáltak védekezni eleinte stb... Lehet rosszul emlékszem, de mintha ezt ígérték volna. Plusz ott már elég gyorsan rájöttek, ha zombibelősvel vannak bekenve, akkor tudnak közöttük mozogni. De itt elég a maszk, meg a bicegés, a 9. évadra.

PSN: sirarcheer

(#10569) #89309696


#89309696
törölt tag

Vicces, hogy évekkel az apokalipszis kezdete után a random autókat beindítják drótérintéssel akárhol találják. Az akku véletlenül sem merül le fél év után elindíthatatlanra, a kerekek sem laposodnak le. Csak benzin legyen benne és megmenekültek. Immobiliser sem létezik sehol. :D Ugynúgy az adóvevők és kamerák akkujai is tökre bírják.
Igen, a zombibeleket is hiányolom, eleinte nagyon rákaptak erre, hogy kenegetik magukat, most meg jópár alkalommal kimenekülhettek volna, ha bekenik magukat és mégsem tették. Valahogy el lett felejtve. :D

Amúgy most mi is van, Morgan elviszi őket Alexandriába? Ugye nem fog a két sorozat egyesülni? Most nézem majd az 5. évadot, gondolom történik valami elképesztő ami miatt mégsem oda mennek, mert azért az erős volna, ha egyesülnének.

A 4. évad amúgy gyenge volt, az idősíkokban ugrálás meg a csapat szétszedése majd összehozása újra, tipikusan olyan, hogy kifogytak az ötletekből, de még kellett 8 rész, hát találjuk ki rá valami effektust. Nem annyira rossz, mint a WD kapálós évadai, de nagyon megközelítette. Remélem az ötödik emelkedik azért.

[ Szerkesztve ]

(#10570) feri1014 válasza #89309696 (#10569) üzenetére


feri1014
senior tag

Ami itt megy, azt már csak azzal tudnád fokozni, ha magadnak válaszolgatnál. :DDD

(#10571) #89309696 válasza feri1014 (#10570) üzenetére


#89309696
törölt tag

Volt már olyan is, két éve is írtam a topikban és napokig nem jött válasz, annyi idő alatt meg megnéztem az adott évadot és válaszoltam rá. :D
Ahhoz képest mekkora lendülettel indult ez a sorozat először, mára tényleg elsüllyedt hiába is jönne vissza a színvonal. Egy zombis sorozatban ennyi élet van. Ez az egész sorozat már csak botorkál, mint egy zombi. Mindegy, egy sörrel meg egy zacskó keksszel elnézegetem, annyira nem rossz.

(#10572) #89309696


#89309696
törölt tag

Dwight is átkerült a sorozatba? Te jó ég...

(#10573) Pkc83


Pkc83
őstag

Én már 2 szer végignéztem az elejétől a 10.évad 8.-ik részéig
de ez egyre gyengébb lesz..
A baj az , hogy túl sok "főszereplőt" irtak már ki belőle(Rick,Carl,Glen....)
és hiába tesznek be újakat(van egy két szerethető) már akkor sem
ugyanaz! :(
Állitólag Mishon se lesz már sokáig és szerintem az lesz a sorozat vége is
hacsak nem tudják Ricket visszahozni valahogy!

(#10574) #89309696 válasza Pkc83 (#10573) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem marha jó most így Rick nélkül, meg a kiírt főbb karakterekkel, el lehet mozdítani a sorozatot amivel egy kicsit érdekesebbé tehető, mást kérdés, hogy megteszik-e. A 10. évadot sejtjük előre miről fog szólni és mi történik benne, az a kérdés a 11. évadban mernek-e frissülés felé lépni és nézhetővé tenni vagy cammognak tovább ezen amin most is. Lerágott már ez az Alexandria, Királyság, Tengerpart, Szentély, Hilltop felállás, ebből ki kell mozdulni.

[ Szerkesztve ]

(#10575) Pkc83 válasza #89309696 (#10574) üzenetére


Pkc83
őstag

Na majd meglátjuk mit találtak ki. Az viszont biztos , hogy nem
bir el a sorozat több "főszereplő" elvesztését szerintem, márpedig
gondolom a Suttogók elleni harcban lesz még ilyen... Az meg , hogy
Maggie visszatér hát.... Nem sok vizet zavar szerintem!
Volt egy jó kis csapat akikből alig vannak már páran...

(#10576) #89309696 válasza Pkc83 (#10575) üzenetére


#89309696
törölt tag

A személyiségét leépítették teljesen a csapatnak, azért nem hiányoznak senkinek. Pár szereplő megtartásával egy frissített felállás, új helyekkel, új sztorikkal nagyon jót tenne neki, vissza kellene hozni a vérengzést is a kényelmes hétköznapokról a falak mögött szóló felállás helyett.
De valószínű 1-2 évad múlva simán csak el lesz kaszálva.

(#10577) #89309696


#89309696
törölt tag

A macska neve féknyom, ez eredeti angol szinkronban is ez vagy a magyar fordította le hülyén és azért nem értem a poént benne?

(#10578) #89309696


#89309696
törölt tag

Tehát a sugárzás kivédhető egy fóliaruhával és kivédhető azzal, ha a sugárszennyezett zombi nem jön pár méternél közelebb, Morgan keze sem rákosodik szét miután fóliába csomagolva megfogta az elvileg sugárszennyezett botját.
Jó oké, egy zombis sorozatról beszélünk, eleve lehetetlen dologra épül az egész. :D

(#10579) #89309696 válasza #89309696 (#10578) üzenetére


#89309696
törölt tag

A zombifejeket csak úgy vagdossák, mint forró kés a vajat, de három zombi után mégis úgy elfáradnak mintha 300-at öltek volna. Egy ereje teljében lévő felnőttet is le tudnak gyűrni elrohadt izmokkal, de egy szál vékonybelüknél fogva ott tarthatók egy fához kötve.

Logan amúgy nagyon durván el lett intézve, azta! Ez egy váratlan és izgi dolog volt. Egyfelől megérdemelték, viszont az ember mégis kicsit sajnálja. Ez egy nagyon komoly jelenet volt.

(#10580) #89309696


#89309696
törölt tag

Érdekes érzés, hogy Dwight nyaral, közben Negan ugyanezen időpontban meg játssza a nagyfiút még, aztán nála sokkal nagyobb történések is vannak a világban, pedig ő is mekkora arcnak hitte magát amíg volt talaj alatta. Egy Gini kontra Negan összecsapás érdekes lett volna.
Mivel Dwight hazakerül így már előre tudjuk, hogy Gini rendszere borulni fog, meg eleve az egész sorozatban ez történt végig.
Morgan kiejtése (?) érdekes, de az új hisztikriszti énje miatt nagyon nem is hiányzik. Az szép jelenet volt mikor képen csapta Ginit és a csajszi is beszart fél percre. Ez egy korrekt jelenet volt.

Összegzés: WD 9. és 10. évad első fele szerintem egy szintet lépett a korábbiakhoz képest, nézni fogom.
Fear 4. évad gyenge, megspékelve időugrálós, agyzsibbasztó marhasággal, 5. évad viszont lépett kettőt és fasza lett, ezt is nézni fogom.

(#10581) feri1014 válasza #89309696 (#10580) üzenetére


feri1014
senior tag

WD 9. és 10. évad első fele szerintem egy szintet lépett a korábbiakhoz képest

Legjobb esetben is maximum egy buckára futottak a lejtőn és akkor már nagyon jóindulatú vagyok.

Igazi áldás, hogy megtaláltad ezt a topikot.

(#10582) #89309696 válasza feri1014 (#10581) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ugye? Az a szerencsétek, hogy csak 3.5 évaddal voltam elmaradva és nem 8-cal.

:D

(#10583) Pitterix


Pitterix
őstag

1009:

Carol hogy ennyire bebutult, ez valami hihetetlenül idegesítő momentum. Maga az epizód ezt leszámítva egész tűrhető volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10584) Peti78 válasza Pitterix (#10583) üzenetére


Peti78
őstag

Tele van idegesítő momentummal...

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10585) Pitterix válasza Peti78 (#10584) üzenetére


Pitterix
őstag

Melyik nincs? :))
Komolyan azt hittem, valamelyik főszereplő újfent távozik, de semmi ilyen nem történt....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10586) Peti78 válasza Pitterix (#10585) üzenetére


Peti78
őstag

Igazad van, inkább nézem az Oscar-t! :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10587) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

A rész végen nem tudom hogy Negan büntetést vagy jutalom volt.

PSN: sirarcheer

(#10588) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Nekem ez bejött. :) Bár a sírból kimászás az wtf. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10589) Pitterix válasza Grave_444 (#10588) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért az is, hogy egyedül legyak mindenkit, no neeeeee. Most így simán kicsinálhatta volna az egész bagázst. Ez az ürge egy terminátor... :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10590) Grave_444 válasza Pitterix (#10589) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Addig nézem amíg ő él. :)

(#10591) Pitterix válasza Grave_444 (#10590) üzenetére


Pitterix
őstag

Kár, hogy nem lépték meg Daryl és a nyüszítő banya halálát, azt ez a terminátor lehetett volna a főbossz....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10592) Pitterix


Pitterix
őstag

1011:
Megint a végére lett jó az epizód. Bár gondolom valahogy megoldódik a kiszabadulásuk, mert egyszerre ennyi főszereplőt nem írnak ki.
Mindent összevetve volt egyfajta jó hangulata ennek a résznek.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10593) Grave_444 válasza Pitterix (#10592) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A következő előzetesben minden fontosabb szereplőt mutattak.. :U

(#10594) Pitterix


Pitterix
őstag

1012:
Ahogy várható volt, sokan nem haltak meg a főszereplők közül, sőt egészen pontosan egy fő-mellékszereplő távozott.
No meg végre az a suttogó idegesítő kopasz banya.
Erősen közepes értéket kell adnom e résznek.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10595) Grave_444 válasza Pitterix (#10594) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az egész rész unalmas volt az utolsó két percet leszámítva.
Ahogy elkezdtek ketten sétálni mér sejtettem mi lesz a vége. :)
Carol szálat mondjuk annyira nem értettem, az meglepett.

(#10596) Pitterix válasza Grave_444 (#10595) üzenetére


Pitterix
őstag

Vagy lesz visszautalás rá, vagy ennyire nem figyeltünk....
De az a puska az avarban, már jel volt....

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10597) Grave_444 válasza Pitterix (#10596) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az nem Michonne kardja volt?

(#10598) Pitterix válasza Grave_444 (#10597) üzenetére


Pitterix
őstag

Most újranézve, de. Nem tudom, miért hittem puskának... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10599) hundai válasza Pitterix (#10598) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem pedig Lydia botja :U . Akkor esett le amikor Negan elkapta :)

-Wake up Neo!

(#10600) Pitterix válasza hundai (#10599) üzenetére


Pitterix
őstag

És ebből Carol rögtön levágta, hogy itt készül végre valami....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.