Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Csináltam egy rövid tesztet a tablettel. (Win 8.1)

Gyakran csinálok gyorsított felvételeket fotósorzatból. Ezt teszteltem le.

600 db 5 mpixeles képet ( 1,5 mega / darab) fűztem össze videóvá.
Virtualdub programot használtam, 1920*1080-ra méretezéssel, xvid tömörítéssel.

A tablet 5 perc 30 másodperc alatt végzett vele.
A pcmen ugyan ez a művelet kb 2 perc volt. (Samsung 830 ssd, AMD Athlon II X4 3 Ghz, 8 giga ram)

Egész jó. Sokkal rosszabb eredményre számítottam.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#252) mclane_ válasza Drótszamár (#250) üzenetére


mclane_
aktív tag

Gondolom a tied is c8j6, talaltal hozza romokat?
Windowst nem akarom ujratenni, inkabb androidbol gyomlalnam a kinai appokat. Elvileg a win "tiszta".

(#253) Drótszamár válasza mclane_ (#252) üzenetére


Drótszamár
őstag

C5J6 van nekem.

Egyelőre még nem merültem el annyira a romok között. Lehet megvárom a végleges lollipop verziót. Ha jól tudom az aktuális még csak béta.

---

Tegnap felment 45 frissítés a windowsra, mert át akartam váltani androidra. kb 2 óra volt. Remélem csuklott mindenki a microsoftnál. Csak frissítés + restart és frissítés + leállítás opció volt. :W
Aki ezt így kitalálta annak még a 3. szomszédja is hülye. Ki is kapcsolom a frissítést, majd havonta 1x ha épp ráérek visszakapcsolom. :(((

---

Ma reggel megdöglött a töltője a tabnak. Még a biztosítékot is leverte.
Reggel rádugtam, és most nézem hogy még csak 7%-on áll a töltöttség. A töltő nem tölt, és picit büdös is. Egyéb nyomot nem látok rajta. Nem voltam mellette mikor beszart. 2x végigjártam a lakást, hogy mi verhette le, de akkor nem találtam meg az okát.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#254) nagash


nagash
senior tag

:Y :Y :Y :Y

Elmentem egy hét szabira, aztán mi történt? Jézusom, tudjam emészteni.
Örülök, hogy sokan lettünk, legyetek üdvözölve! :C

XDA-n vannak javaslatok arra, hogy hány %-nál áll meg, akkor mi a gond.
Android nálam szépen eszi a SIM-et, net nagyon faja.
Win-t is szoktam néha, de hiába a csempék, amíg az office olyan, amilyen. :)

Nekem Windows-al van az a gondom, hogy össze-vissza forgatja a képet, ha HDMI-n kitolom, valamint például Dragon Age-ben (is) nem látszik a kurzor.

Knoblauch macht einsam.

(#255) arnd


arnd
senior tag

Úgy néz ki, hogy sikerült végre a gyári wint is felrakni.
Ez a PE-s telepítés "kicsit" szívatott, de egy kis Main.cmd editálás után felment, most tart éppen a vég telepítés.
Közben végzett is, jöhet a nyelv stb. beállítás...

(#256) géeles válasza arnd (#255) üzenetére


géeles
aktív tag

Sziasztok!
Ennél a szerkezetnél minden indulásnál választani kell, vagy lehet alapértelmezést választani?
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#257) Drótszamár válasza géeles (#256) üzenetére


Drótszamár
őstag

A választó képernyő bal felső csücskében van egy pipálható box. Szerintem ott lehet kikapcsolni.

Egyébként ha nem választasz, akkor 10s után elindul az egyik (windows?).

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#258) arnd válasza géeles (#256) üzenetére


arnd
senior tag

Ahogyan Drótszamár is írta, ha ki van pipálva akkor mindig a boot választóval indul, ha kiveszed a pipát akkor meg a legutolsó boot szerint indul, ha droid volt akkor az indul, ha pihe puha akkor az. ha változtatni szeretnél rajta (boot menü), akkor meg bekapcsolás közben nyomva tartod a hangerő növelő gombot.

(#259) han_lev válasza Drótszamár (#257) üzenetére


han_lev
senior tag

Igen, nekem az. Szerintem ha egyszer kiválasztottál valamit, és bepipálod, akkor csak a 10 másodpercet végigszámolja, és elindul a win.
Vagy az amit kiválasztottál.
:K

MI9 6/64

(#260) han_lev válasza Drótszamár (#253) üzenetére


han_lev
senior tag

Neked hogy bírja memóriávala frissítéseket?
Ráadásul 2 oprendszer van fenn. Igaz nekem egy teljes Office is fennt van, de talán az nem vesz el annyi memóriát, mint az android.
MIvel épp el akrom adni, vaccilálok, hogy állítsam e vissza az eredeti állapotot - ami szerintem nem lenne kevés idő, ráadásul nem is tudom hogy hogyan fogjak hozzá. Inteles cuccon mág nem telepítettem Droidot -
vagy tegyek fel egy új szűz windowst ... ?

Végülis a Dual boot engem nem zavar, ha kipipálva meg sem jelenik. Attól még simán fel tudok rá telepíteni egy windowst. A teljes 32-gigás verzióra..
szerintem ...
:F :F

Ti mit gondoltok?

MI9 6/64

(#261) Drótszamár válasza han_lev (#260) üzenetére


Drótszamár
őstag

Most kb 12 gigát foglal a win + néhány program.

A 64 gigáson 33,3 a wines partíció.
Asszem 5 giga a win recovery.
20 giga az android.

A 64 giga egyébként 58 gigás a win lemezkezelő szerint.

Szerintem a 32 giga picit szűkös 2 rendszernek, én azért vettem 64-es változatot.
Persze ha valakinek nem kell 82364832 alkalmazás, az elférhet 32 gigán is.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#262) han_lev válasza Drótszamár (#261) üzenetére


han_lev
senior tag

JA, bocs, tényleg, neked 64 gigás.. :R :R
Igen. Elnézem sok 16 gigás wines tabbal szenvednek.
Nekem ez a 30 giga is kevés.

igaz, ha a dropboxot ki tudnám linkelni az sd kártyára...
érdekes, ha Usb-s harddiscet csatlakoztatok hozzá, azt másképpen kezeli, és engedi rátenni a dropboxot.
Pedig az is külső meghajtó.. ??

Apropó: a win driverek megvannak valakinek egy helyen letölthető módon?

Nem szeretnék kinai letöltős oldalakon bóklászni.
Bár ott a rég látogatott Xda, valahogy mostanában ott sem ismerem ki magam olyan jól, mnt régen.

Vagy linkek.
Régebben mintha Nagash linkelt volna driwer linket windowsra.. él az még?

MI9 6/64

(#263) Joe_963


Joe_963
csendes tag

Sziasztok!

Rendelt valaki a kínai Geekbuying-tól ilyen készüléket? Kellett rá VÁM-ot (illetve ÁFA-t) fizetnie? Előre is köszönöm a választ.

Üdv

(#264) han_lev válasza Joe_963 (#263) üzenetére


han_lev
senior tag

Én rendeltem telefont tőlük. Rebdben volt, bár kellett pár hét mire megjött, és igen, fizettem vámot... :F
Pontosabban áfát, vámot nem. Bár nem tudom mi a különbség.... néha....

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#265) mclane_ válasza Joe_963 (#263) üzenetére


mclane_
aktív tag

Szia!
Igen, geekbuyingnak van spanyol raktára páran rendeltünk onnan. Kb. 5 munkanap alatt megjön. ÁFA és vám mentesen.

(#266) Joe_963 válasza mclane_ (#265) üzenetére


Joe_963
csendes tag

Értem, köszönöm. De gondolom, annak ellenére, hogy Európából érkezik, rootolni kell. Mert ehhez én abszolut nem értek. Rootolva nem lehet rendelni?

(#267) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Úgy tűnik a win alatt a wifi gyengélkedik.

A pingnél kb 20-30% a csomagveszteség, és csoportokban jelentkezik a hiba. Android alatt teljesen jó.
Az XDA-n találtam új drivert, feltettem, de semmi változás. Bluetooth-ot letiltottam, hátha az zavar be, de nem változott semmi.

Más is összefutott már ezzel a hibával?

Másik tablettel, és telefonnal is jó a wifi.

---

Joe_963: Ha nem értesz hozzá, akkor minek akarod rootolni? Melyik funkció nem megy root nélkül?

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#268) han_lev válasza han_lev (#262) üzenetére


han_lev
senior tag

Driwerek? Valakinek egy letöltőlink?
Bocsi, lusta vagyok.... :R :R

MI9 6/64

(#269) mclane_


mclane_
aktív tag

Nálam nagyon sokszor előjön ez a túlmelegedéses probléma, előfordult már böngészés közben is, de pölö játszani nem is nagyon lehet állandóan bezárja a játékot:( (android)

(#270) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Tudtatok, hogy a gps latja a glonass holdakat is? A leirasokban nem talaltam ra utalast.

A gps test alkalmazas haromszoggel jeloli oket.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#271) han_lev válasza Drótszamár (#270) üzenetére


han_lev
senior tag

Tényleg?
Lehet mégsem adom el.... :U
Tudtok win alá egy jó Gps programot.
Igo van win alá, mondjuk..
:R

MI9 6/64

(#272) han_lev


han_lev
senior tag

Nézem ezt ayoutoube videót hogy hogyan tegyünk csak windowst a dualbootra. De nekem sehogy sem akar belépni a biosba. Most azt hogyan kell? Vagy csak akkor lép be, ha érzékeli az usb bootot kívül?
:F

MI9 6/64

(#273) han_lev válasza han_lev (#272) üzenetére


han_lev
senior tag

Jjolvan, kel hozzá billentyűzet, esc gomb... :W :W :W

MI9 6/64

(#274) mkoch820


mkoch820
tag

Teclast x98 air II van-e valakinek? Mint ezeknél a kínai tableteknél várható, nincs valami nagy tudásanyag, amit olvasgatni lehetne, review is csak 1-2, xda fórum is inkább csak az air 3g-ről tartalmaz infot... Akku drain, random leállások ennél is vannak még?
Európában más raktárról nem tudtok, mint a Geekbuying? Sajnos csak 32gb-s verzióját látom az air II-nek...

(#275) han_lev


han_lev
senior tag

Van valami javaslatotok, hogy mivel mentsem le a drivereket? Nézegettem pár programot, de még egyiket sem használtam. 8.1 es win mentésére melyik a legjobb?

MI9 6/64

(#276) nagash válasza han_lev (#275) üzenetére


nagash
senior tag

A név nem jut eszembe, de korábban szerepelt itt...

Knoblauch macht einsam.

(#277) koviubi1997


koviubi1997
újonc

Sziasztok
én nekem is egy ilyen tablet szúrt szemet jövőhetén rendelem is és azt szeretném kérdezni hogy az almás tokok passzolnak rá ? mert akkor rendelek mellé egy olyat is
másik pedig hogy van az a 4 hubos otg amivel elvileg lehet tölteni olyat valaki próbált már működik ?
válaszokat előre köszönöm

(#278) arnd válasza koviubi1997 (#277) üzenetére


arnd
senior tag

Nem passzolnak az almás tokok, nagyobb az almás.
Szerintem az csak külső tápos hub, nem tölt.

(#279) han_lev válasza koviubi1997 (#277) üzenetére


han_lev
senior tag

Van egy pár, lyen kutyát is javasolt valaki, de szerintem a legbiztosabb z lehet. Ezen van kapcsoló . adott pár ötletet és zen a fórumon volt már róla szó többször.
Sajnos az y kábelek nem használhatók, és ami esetleg az androidott tölti, vagy a samura jó lehet mint ez, vagy esetleg ez, de ezek nem biztos hogy töltik.
Én is vennék a fentebb említett kapcsolósból, vagy valamelyik oylanból, amelyikre ráírva is van hogy wines tableteket tölt, de nem megy az ebyem, nem sikerült aktiválnom a számlaszámomat, így meg nehéz.

Szóval vadászom, hátha van valakinek.

Nekem egy Ipad air 2-es tokom van. De nem a műanyag pattintós, hanem olyna ami műbőr, belebújós.
Igaz a kamera nem ott van, úgyhogy egy lukasztóval (bőrjukasztó, kétféle méretű kell a hátlapi és az előlapi kamerának) ki kellett egy kamerahelyet kalapálni.
Nem tudo ide képet fel tölteni (nem is tudom miért, soha sem tudtam, de nincs rá magyarázatom... :F :F )
de ha adsz egy mailcímet küldök rá neked fotót.
Valahol megva a srác címe is akitől vettem 3000 ftért.
:C
;)

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#280) koviubi1997 válasza han_lev (#279) üzenetére


koviubi1997
újonc

én is azt a kapcsolósat néztem aliexpressz-ről rendelném
email: kovacs.krisztian12@gmail.com
olvastam a hozzáoszlásokban hogy nagyon melegedik ez gyakran előfordul ? én ezt néztem ki
[link]

(#281) mclane_ válasza koviubi1997 (#280) üzenetére


mclane_
aktív tag

Igen melegszik. Töltés közbeni használatnál eléggé érezni. Illetve Android alatt néha böngészés/youtube közben is. Játékról nem is beszélve. Nem tudom, hogyan játszottak ezzel, de nálam nem begyere...

(#282) nagash válasza koviubi1997 (#277) üzenetére


nagash
senior tag

Nekem ilyen van. Fólia van még, küldök, ha kell. A tok teljesen bevált, ha kell, lövök fotót.

@mclane_: nekem szólt már néha, hogy "throttling because of thermal event", de igazából nem vettem észre semmit. 4-5 órát simán eljátszottam vele.

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#283) koviubi1997 válasza nagash (#282) üzenetére


koviubi1997
újonc

oh nagyon köszi ilyesmi tokot nézegetem én is ezt rendelem is mellé :)

(#284) arnd


arnd
senior tag

Get Windows 10 megjelent már Nektek a gyári Win-en?
Nekem most kamu van fent, mert így "kicsit" több tárterületem maradt (bár lehet, hogy kipróbálok egy 32Gs dual-os particiót is).
Igaz, hogy így is valami frissítéssel molyol éppen, kíváncsi leszek felajánlja e utána frissítést.

(#285) Moszy válasza arnd (#284) üzenetére


Moszy
tag

kamu win is feldobja

mert ez így jó

(#286) géeles válasza arnd (#284) üzenetére


géeles
aktív tag

Megjelent, hogy regisztráljunk...
Egyenlõre nem. Jó ez. :N

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#287) Haugland


Haugland
aktív tag

A WIN-hez szükséges drivereket TI hol találtátok meg?
Ami linket találok az már nem él :(

C8J6 verzióm van (64Gb, dual OS) és most már egyre inkább érik az újrarendszerezés....
~12Gb az Androidnak, a többi pedig WIN

80%-ban munkához használom (WIN) és a maradékot pedig vonaton multimédiára (Android) és eddig így teljesen jó!
Kár, hogy nem lehet gyorsabban váltani a 2 oprendszer között mint néhány másik kínai dual OS tabletnél...

(#288) Haugland


Haugland
aktív tag

Én USB hub-ként ezt próbáltam ki.
Hiába a sok állású kapcsoló, sajnos nem tölt és oszt USB-t egyszerre egyik oprendszeren sem.. :(

(#289) han_lev válasza Haugland (#288) üzenetére


han_lev
senior tag

Újrainditás után sem? Próbáld újraindítani különböző állásokban. Más helyeken azt írták, hogy így működésre lehet bírni.
:F
Legalább is win alatt..

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#290) Haugland válasza han_lev (#289) üzenetére


Haugland
aktív tag

Oks, holnap tesztelem majd!
Csak a kabel ki-be csatlakoztatasaval probalkoztam..

(#291) géeles válasza Haugland (#290) üzenetére


géeles
aktív tag

Nekünk Air II van 64G , mindig az az OS indul amivel leáll.
Van olyan beállítás amikor kérdez, akár leâllításkor?
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#292) arnd válasza géeles (#291) üzenetére


arnd
senior tag

Ki kell pipálni a bal felső rubrikát a boot menuben. (hangerő fel +bekapcs)

(#293) any11 válasza Haugland (#288) üzenetére


any11
csendes tag

A tablet áramfelvétele túl nagy, kb. 2A. Az USB specifikáció szerint csak kisebb áramot tud biztosítani.
Lásd itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobiltelefonok__3931479-egy-szamitogep-usb-je-hany-mah-val-tolt

(#294) any11 válasza any11 (#293) üzenetére


any11
csendes tag

Ha működőképes megoldás kell, olyan eszközt kell venni, ami csak simán kettéosztja a jelet (spitter), mindenféle elktronika nélkül, ami lekorlátozza a bemenő áramot. Pl ez: KATT IDE

[ Szerkesztve ]

(#295) arnd válasza any11 (#294) üzenetére


arnd
senior tag

Ezzel az a gond, hogy ha OTG módban van akkor átkacsol az USB csati töltő bemenete, kimenetté.
Szóval ez a töltés/nem töltés mizéria nem véletlen.
Kellene a kapcsolási rajza, hogy érdemben megoldást lehessen választani. Lehet, hogy csak valami védő diódán keresztül "tölt" némi áramot az aksiba, az sem biztos, hogy ez jó és kontrollált módban történik.

(#296) han_lev


han_lev
senior tag

Üdv!

Próbálom a tabletet újrahúzni a winnel, de nnél a videónál 1.30 nál arról beszél, hogy valami "patriot memory" l beszél, de nekem olyan nincs..
Ez mi?

Lehet hogy a HUB nem jó, amivel csatlakozom?
vagy az pendriv,?

Nem értem... :F :F

:R

MI9 6/64

(#297) han_lev


han_lev
senior tag

NNA, mostmár meg nem enged be a bioszba. Valamit "jól beállítottam"

Csak az amibiosz felirat, aztán win .. de a régi..

Na hogy is induljon el az ember?

MI9 6/64

(#298) arnd válasza han_lev (#296) üzenetére


arnd
senior tag

Az a pendrive lesz. Én azt nem értem, hogy mit kapcsol/tol át azon a pendrive-on boot közben...

A droidot már sikeresen felraktad?
Vagy csak win lesz rajta?

(#299) han_lev válasza arnd (#298) üzenetére


han_lev
senior tag

Lehet, de akárhogy formázom a rufusszal a pendrivot, nem látja.
Azt sem vágom, hogy hogyan tudom beállítani, hogy arról vootoljon... :F
Ez a biosz kifog rajtam, pedig láttam már párat.
Próbáltam flashelni az androidot, de a gépemen valamitvmég nem jól állítok be, nem sikerült, ugyhogy arra gondoltam először megpróbálom ezt, ehhez nem kell mókolni a laptoppal.
Elég bonyolult az egész, már annak is örülnék, ha ez sikerülne. Elég kevés hely van a c meghajtón, szinte semmi.
Szóval tanácstalan vagyok....
Az is elképzelhető, hogy amit "beljebb tol" az maga a pendrive. Előtte nincs teljesen betolva, nem érzékeli. Azt is gondoltam, hogy nekem csak sima hubom van, az meg egy speckós hub 3as usb-vel. De lehet tévedek.
:F

MI9 6/64

(#300) any11 válasza arnd (#295) üzenetére


any11
csendes tag

Az USB aljzatok max: 500 mA. terhelhetőek -összesen! Thát 500mAh-val kb. 18 óra alatt fel lehet tölteni (elvileg). Nagyobb áramerősségnél lezár. Ezért jó a spitter, mert ott nincs korlátozás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.