Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Naridar


Naridar
újonc

Sziasztok! Tabletet keresgélve találtam rá a Teclast kínai cég termékére. Egy árban a másodvonalhoz, hardver szempontjából viszont (legalábbis amennyire meg tudom ítélni) legalábbis az élboly közelébe tartozó 10 inches tablet, ami egyaránt tud Win8-at és Androidot is futtatni. Szerintem jó alternatívája a 10 inches Alcornak vagy Wayteqnek.

Felszereltség:
- Intel Bay Trail-T Z3736F (2.16 Ghz, 4 magos), a nem "air" X98-asban Z3735D 1.8 Ghz
- 2 GB DDR3 RAM
- 32 GB beépített memória + microSD kártyahely
- Retina kijelző, 2048x1536
- Gen7 Intel GPU
- 8500 mAh-s akkumulátor
- SIM-kártyahely, telefonálásra is használható (csak Androidon), 3G
- elülső, hátsó kamera (2 és 5 MP), GPS, Bluetooth, Wi-fi
- HDMI kimenet
- Android 4.4, Windows 8.1 (de van Dual boot verzió is, amiben indításnál kiválasztható, melyiket akarjuk, sajnos váltani csak újraindítással lehet)

Itt van néhány (angol nyelvű) videó:
[link]
[link]

És a főattrakció :D : Dual boot Android 4.4 / Win8:
[link]

Aki használja, használta ezt a tabletet, tud róla véleményt mondani? Ha pedig valakinek nagyon megtetszett, Aliexpress-en most a Dual Boot-os változat akcióban van (220 helyett 200 dollár, ~54 ezer Ft) és ha a lassúposta nem baj, akkor az még ingyenes is (vagy DHL-lel 8 napon belül behozatható +18 dollárért). Szerintem Overmax, Alcor vagy Wayteq helyett megfontolható.

(#2) han_lev válasza Naridar (#1) üzenetére


han_lev
senior tag

Igen, én is nézegetem.

Keresem a 64 GB-s változatot. A 3G-s kártya nekem nem fontos, talán az akksi lehetne erősebb.
De tetszik!
Amit eddig találtam ez

meg ez

Máshol?

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#3) han_lev


han_lev
senior tag

Na én megvettem.

Egylőre csak bekapcsoltam és működik. Nem tudom mikor lesz időm komolyabban kipróbálni.

Elég jól ketyeg. Persze meg kellett alkudnom a 32 gb-vel.
Dual bootos, azt hiszem le kell majd gyúrnom róla az Androidot. Ehhez majd lehet kérek segítséget, illetve ha van olyan win verzió, amit érdemes feltenni..
A saját laptopomat mindíg telepítem, talán ez sem lehet nehezebb.
A paraméterei kívülről nagyon tetszetősek. (alma Air 2) És hasonlóan stabil, minőségi hatást keltő kézbevéve.

Csak kellene hozzá

Egy jó tok. (nem tudom az Air tok jó e rám. Egyszer láttam egy cipzáras könyv hatású Aiped MIni tokot, valami hasonlót el tudnék képzelni.
MEg kellene:

Egy töltős usb hub.
Ha esetleg tud valaki valahol ilyeneket..?
:DD

A teljesítménye és a kivitele az árához képes nem rossz, sőt. Ha kinából rendeled akár 60-70 között megállhat. (persze vám függő)
Én 65ért vettem.

Szóval kézbevéve nekem tetszik, a win rajta gyors (proci Z3736F-es atom, 2 gb ram)
Müködésének stabilitásával kapcsolatban még nincsenek tapasztalataim, de majd beszámolok.

:)
:K

MI9 6/64

(#4) nagash válasza han_lev (#3) üzenetére


nagash
senior tag

Szia,

Én megrendeltem Geekbuying-ról, Spanyolországból jön, biztosítással egyébbel együtt 78k-ban állt meg, de a kínai vámmal lehetne 85-90k is, így végül is elfogadható. Cserébe Spanyolországba kell visszaküldeni, ha meghibásodik.

Itt találsz elég sok infót a rom-olásról, javításról. Én is a 64GB-set akartam, de sokára jött volna, vám-para és elfogyott készlet...

Knoblauch macht einsam.

(#5) han_lev válasza nagash (#4) üzenetére


han_lev
senior tag

Üdv!
Közben megjött nekem is. Bár én egy itthoni kollégától vettem meg. Nem vadi új, de nem igen használta.
Első tapasztalatok:

MAga a készülék nagyon szép, eléggé egyben van.
Az akksija jó.

Problémásnak tűnik: ha lemerül, kikapcsol, alig tudom bekapcsolni. Nem igazán érzékelem, hogy tölt kikapcsolt állapotban tölt. Pedig tölt

Dual bootos, win és Android közül lehet választani indításkor.

Egyelőre csak winnel indítottam el. Viszontz az aktiválással egyelőre küzdök.

Kicsit mintha vibrálna a kijelző, illetve mintha álítgatná magát.
Bár az is lehet, hogy Androidon kellene kipróbálni, mert lehet hogy csak szoftveres bug.

gyúrok az aktiválásra. :)

MI9 6/64

(#6) nagash válasza han_lev (#5) üzenetére


nagash
senior tag

Már nekem is a postán van.

Valószínűleg előlem vitted el. :)

Knoblauch macht einsam.

(#7) han_lev válasza nagash (#6) üzenetére


han_lev
senior tag

65-be került, egy helyi fórumopzótól vettem... :(
Bocsi!

De most egyelőre küzdök. Aktiválás gondjaim vannak, meg ugye win 8.1-es gondjaim... :W :W

Nagyon örülök, hogy végre wines a tabletem, laptop helyet biztos nagyon jó lesz, de valahogy "rá kell állnom" erre a kombóra.

:F

MI9 6/64

(#8) nagash válasza han_lev (#7) üzenetére


nagash
senior tag

Ha megnőtt az enyém akkor majd egyeztetünk.

Knoblauch macht einsam.

(#9) nagash válasza nagash (#8) üzenetére


nagash
senior tag

Megjött, de még csak első bekapcs, stb... kell 1-2 nap még :):)

Knoblauch macht einsam.

(#10) han_lev válasza nagash (#9) üzenetére


han_lev
senior tag

:C :C :C
Na már várom.
Megint aktiválás gondom lett. Egyszerüen nem engedi.
Csináltam hotmailos mikrofos fiókot. Eleinte azt hittem a shel megoldotta a gondomat, de nem.

A tárhely meg problémás.
Van 17 giga c meghajtó, de kb minimumra elég. Marad vagy 6 giga, amire képtelen vagyok az office 2013at feltenni.
Megnéztem e particiowizarddal.íVan vagy kismilloó partició rajta.íEgy csomó Ext3as, ami valszinüleg androidos. Azokat le lehetne turni, hozzáadni a c-hez. De egyelőre nem merem. Mert bár szerintem az Andridot nem fogom semmire használni, mégis félek, hogy a biosz beállításai miatt galibát okoz a particiók törlése.
:F

MI9 6/64

(#11) nagash válasza han_lev (#10) üzenetére


nagash
senior tag

En hagyom dual booton egyelore hisz ezert vettem. Persze majd meglatjuk, hogy mukodik-e.

Megprobalok egy 64Gb-os kartyat ketteparticionalva felmountolni, de az is lehet, hogy egyben, mert a Droidnak eleg a szabad 6 giga amit kapott.

Freektab-os forumot olvasgatod? Aktivalas miatt. Kollega mit mondott ra? Egyebkent barmilyen felmegy ra.

Knoblauch macht einsam.

(#12) han_lev válasza nagash (#11) üzenetére


han_lev
senior tag

Ja, gondolom, hogy bármilyen felmegy rá, mármint aktiváló kód? Vagy WIN?

Feltennék én új wint, de 8.1est, meg 8ast is, még soha nem tetem.
Engem viszont zavar, hogy csak 17 gigás hely van a winnek. egyelőre egy 16 gigas kártyát tettem bele, az androidot még el sem indítottam.
A kártyát nem úgy van, hogy mind a kettő látja?

Meg kellene néznem, hgoy a win melyik partíciókat használja, aztán a többit beolvasztani a C-be. Akkor lenne vagy 25 gigás. Erre már felmenne a teljes office. Nekem ez fontos.
Aztán majd telepítek a kártyára. Beszereztem egy 64 gigásat, csak idő....

Illetve: van az a hub, ami egyszerre osztja is a microusb-t is 2.0 as usb-kre, illetve tölti is egyszerre ugyanakkor.
.. NEKEM egy olyan még kellene :))
Bár egy napi úgy nézem elmegy jelenleg. .. de akkor is, jó ha van.

Neked nem kicsi a winnek a 17 giga?

MI9 6/64

(#13) nagash válasza han_lev (#12) üzenetére


nagash
senior tag

Bármelyik felmegy rá, de írhatsz a Teclast-nak, hogy nem tudod aktiválni. Megnézem, volt valami erről...
Be kéne jutni a BIOS-ba, mert elméletben oda le van tárolva a kulcs...

Be fogom linkelni azt a videót, ahol a srác egy Android-osból csinál dual-boot-osat és flash-el rá Andoid-ot meg telepít Windwost.
Windows nagyon időigényes, mert egyesével kell ~20 drivert beletelepíteni.
Nekem 8 giga szabad hely van. Meglátjuk elég-e, de jelenleg még keresek egy 64gigás SD-t ami tud legalább 60-70Mb/s-et. Azt felmount-olom azt mehet. Igen, mindkettő látja. Windows látja az Android partíciókat is (betűjel nélkül) így nem jelennek meg oldalt, de a diskmanagement-ben látszanak (RAW).

Android-on 6 giga szabad helyem van, de elég, mert a 809 III-emen is 8 gigán megy az egész.

Nézd meg, mert alapvetően nem tud tölteni OTG-n, ha igaz. Tehát gondolom a perifériákat ellátja, de magát a cuccot nem tölti.

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#14) han_lev válasza nagash (#13) üzenetére


han_lev
senior tag

[ez kellene ] nekünk. Ez állítóag megoldja azt, hogy miközben megosztja az usbt úgy hogy használni tudod több perifériával és közben rádughatod a töltőt és tölti is.
Sőt azt hiszem hogy a perifériákat is a töltőről látja el árammal a hubon keresztül és nem a tablet aksiját fárasztja. Ami azért lehet érdekes, mert így talán akár egy laptopvinyót is képes külön táp nélkül meghajtani... :F

MI9 6/64

(#15) han_lev válasza han_lev (#14) üzenetére


han_lev
senior tag

Vagy valami hasonló...

De itthon képtelen vagyok beszerezni. Csak néznek ràm , és nem értik mit akarok, és miért nem jó a hagyományos. Már kettőt vettem ami sz.....t sem ér... :W :W

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#16) nagash


nagash
senior tag

Pár igazán hasznos videó. Flash-elés, dual-boot, single boot, bios-update.
Teclast x98 Air 3G

Knoblauch macht einsam.

(#17) han_lev válasza nagash (#16) üzenetére


han_lev
senior tag

Köszi, ezek nagyon hasznos videók.
Lassan már csak elszánás és idő kérdése a tiszta win.

Office felment?

MI9 6/64

(#18) han_lev válasza nagash (#13) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekem anno a class 6ost javasolták, de ennek már jó pár éve. Akkor is volt már c10es, de annak csak az írási sebessége volt jó, az olvasási rosszabb volt mint a C6-os. Annak mindkettő viszonylag magas. Akkor kellett nekem, mikor a belső memória szükössége miatt a Desire androidos rendszerének egy részét kimountoltuk az sd kártya egy erre kialakított particiójára.
Hm.. :F

MI9 6/64

(#19) nagash válasza han_lev (#17) üzenetére


nagash
senior tag

Nem volt idom ra, szerintem hetvegen tesztelem behatobban. A freaktabos forum elso hsz-et olvasd, rengeteg cucc, info van ott. Ha kell segitek, es ertelmezzuk itt, hatha masnak is jol jon. Wint ugy huzod ra, ha csak azt akarod, hogy usb hubba bill, eger es pendrive. Boot, particiok legyalul es mint egyebkent. A srac videojaban benne volt, hogy mennyi macera a driverek telepitese.

Jaja, meg nezelodok, mert azert ma sem ingyen adjak. En a Steam konyvtaramat raknam ra. :)

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#20) han_lev válasza nagash (#19) üzenetére


han_lev
senior tag

Egy samsung microsd 64 gigás C10es 5500 ért? Azt hiszem ezt teszem bele. Csak át kell ugorjak a szomszédba, de az is lehet hogy pestre felmenet utbaejtem. A legutóbb egy ilyet vettem, igaz az kingston volt, nm samu, de akkor még 8000 volt. Az most a telóban van.

Az XDA fórummal csak az a bajom hogy nem magyar :DD
Pedig ott igen sokmindent lehet találni.
A driverekkel vaahogy megküzdök. Engem a bios aggaszt. Azt nem nagyon szoktam piszkálni. Régi beidegződés, amikor még a pcn-frissítet az ember szünetmentes tápegységgel, és még úgy is sikerült pár alaplapot "el....ni" :U

MI9 6/64

(#21) nagash válasza han_lev (#20) üzenetére


nagash
senior tag

Az jó ár, de Samsung nekem kifejezetten lassúnak tűnt, még az EVO is, holott arról a tempó jutna eszembe.
5500-ért majdnem mindegy, 64Giga esetén jó árnak gondolom.

XDA-on tudok segíteni, de tény, hogy kell egy elhatározás hozzá. Bios-hoz nem kell nyúlnod. Dual-boot-os van fent, ezzel semmi gond nincs. Ha csak egy OS-t teszel fel, akkor kiválasztod, majd kiveszed a pipát a bal felső sarokból. Onnantól mindig azzal boot-ol.
Sima Windows telepítés, ha eldöglik ismételni. Ez nem az a flash folyamat, mint ahogy Android-ot flash-elsz. Persze mivel dual-boot-nál előbb Android-ot kell feltolni, ott lehet hókamóka. Én notebookról tolom, így az áramkimaradás nem lehet gond. Majd még olvasgatom Freaktab-ot és szólok, ha találtam valamit az aktiválásra. De egyébként a 8.1 with Bing van fent? Tudsz egy képet küldeni a képernyőről? Sajátgép -> tulajdonságok.

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#22) han_lev


han_lev
senior tag

És mi van akkor, ha nem túrom le a wint -reszben mert sikerül aktiválnom, másrészt mert akkor nem kell driverezni.
Hanem a particiowisarddal egyszerüen törlöm az androidos particiókat, beolvasztom a c particióba, ha lehet.
Elvileg így lehet particiót alakítani. Csak azt kell tudni, hogy melyek az android, és melyei a win particiók. Illetvenem tudom hogy így os ki tudom választani a bootnál a wint, balfelső sarok pipa és akkor többet nem kinálja az androidot.
?
Szerinted?

SD stornó. Elfoyott. De nem is baj, lehet hogy hamisítvány volt ennyiért. Most próbálok egy másikat.

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#23) nagash válasza han_lev (#22) üzenetére


nagash
senior tag

Elméletben megoldható.
Nekem van MSDNAs W8.1-em, így biztos azzal teljesen újrahúznám, de így is megoldható.

Van 5let az aktiválásra?

Knoblauch macht einsam.

(#24) olyt74


olyt74
csendes tag

Sziasztok.

nagy problémám van.Szeretném ha segítenétek.,talán ti tudjátok mit kellene csinálnom.
Van egy tablettem teclast x98 air.működött 3 honapig,de egy újraindítás után nem indult el az android,a recowery menűbe nem tudtam belépni.Találtam a neten az android sdk programot,amivel tudok neki parancsokat adni,komunikál a laptoppommal.rebootol,recowery menübe indul,stb...de sajnos a recowery menü sérült,nem lehet visszaállítani a gyári rendszert.Az lenne a kérdésem,hogy az sdk programmal,fel lehet e rá rakni új androidot,és ha igen hogyan?

valaki azt ajánlotta hogy a recoveryt rakhatom újra,és akkor utánna az androidot.honnan lehet hozzá recoverit letölteni?eddig nem találtam.

köszönettel Tibi

(#25) han_lev válasza olyt74 (#24) üzenetére


han_lev
senior tag

Az XDA fórum. Ott találsz.

Biztos hogy androidot akarsz rá?
Nem néztem utána, nem emlékszem hogy milyen csipsetes.

Ha intel proci van benne, akkor szerintem tegyél rá windowst.

Ha MTK chippes akkor nincs gond, azokat szinte lehetetlen téglásítani.

Valamilyen flashelős progi kell. (Flastoolsz, vagy más) és felflashelsz egy teljesen új rendszert. )roottal recoweryvel együtt)

MI9 6/64

(#26) nagash válasza olyt74 (#24) üzenetére


nagash
senior tag

Utananezek, de egy linket adj a tipushoz, am biztos a tied.

Knoblauch macht einsam.

(#27) olyt74


olyt74
csendes tag

Köszi a segítséget!!
itt a paraméterei:

Brand Name: Teclast
Teclast Model: X98 Air 3G
Processor Model: Intel Bay Trail-T Z3736F
Processor Main Frequency: Quad Core, 64-bit, 2.16GHz
GPU: Intel HD Graphics GEN7
Memory Capacity: 2Gb DDR3L
Tablet Data Capacity: 32GB
Screen Size: 9.7"
Display resolution: 2048X1536

Operating System: Android 4.4

A felrakásba tudnátok valahogy segíteni?nem vagyok kezdő,de annyira nem vagyok benne hogy egyedül menjen.

(#28) olyt74


olyt74
csendes tag

Szép reggelt!

Találtam programokat a tablethez ezen az oldalon.
http://www.sorainnosia.com/Gadgets/Read/2

Segítenétek a telepítésbe?

köszönöm.

(#29) nagash válasza olyt74 (#27) üzenetére


nagash
senior tag

Ugyanez van nekunk is.
#4 es #16-os hozzaszolas tartalmaz sok infot. Elony, ha beszeled az angolt.
#16-ban flash-el a srac android-ot.

Knoblauch macht einsam.

(#30) han_lev válasza olyt74 (#28) üzenetére


han_lev
senior tag

Android, vagy Win, vagy Dual telepítésben?

nagash a profi, én csak kóklerkedek.

Bár volt pár android a kezemben, amit rootoltam, mind sajátnak, mágsem vagyok biztos benne, hogy egy inteles cuccon ugyan úgy kell, mint egy MTK-n vagy samsungon, vagy snapdragonon - eztek ugyanis ARM achitektúrájú procik, az intel, ... az meg intel. :F

Szóval intelnél biosz van, és kell egy pendrive meg egy OTG kábel, esetleg egy usb elosztó (hub) a végére, hgoy legyen egered meg billencsed is.

Azt hiszem ez akkor is kell, ha android vagy ha wint akarsz..

MI9 6/64

(#31) han_lev


han_lev
senior tag

Ami újabb fejlemény:

Sikeresen aktiváltam a wint ( bár kellett egy kis szoftweres segítség, no mindegy, úgy is újra fogom rakni)

Feltettem az officet, bár voltak opciók amiket kihagytem, egyébként a teljeset szoktam, de majd ezt is újrateszem.

És: letöröltem az androidos particiókat. Legalább is amiről gyanitottam, hogy az. Az összes Ext3 particiót, és hozzá adtam a C-hez.
Így most a C-nek van 29 gigányi területe, amire már azt mondom, egy ideig elég.
A programokat a memókártyára telepítem, az Odice2013 is onnan fut.
Sropbox, Drive stb, most szinkronizálnak.

Nem rosz, most már kezdem élvezni.

:C

MI9 6/64

(#32) han_lev


han_lev
senior tag

A Dropboxot nem lehet kivehető tárolóra linkelni... :W :O
Ezzel 8 giga huss a 15 ből...... :(((

MI9 6/64

(#33) nagash válasza han_lev (#32) üzenetére


nagash
senior tag

Probald particionalni es mappa ala mountolni...

Tobbihez meg nem jutottam hozza, stand by...

Knoblauch macht einsam.

(#34) olyt74


olyt74
csendes tag

Android fut-ott rajta.

(#35) Rpkrisz77


Rpkrisz77
újonc

Hello Mindenkinek.Örülök Hogy találtam egy fórumot ahol Teclast x98 Tulajdonosok Vannak.
Megosztanám Tapasztalataimat így 3 Hét után. Első bekapcsolás után ki voltam hogy a Windows teljesen Kínai egy pár Youtube videómba került mire sikerült át állítani Angolra majd Magyarra. Egyébként Office telepítéssel nem volt gond egyedül egy frissítés nem akart a magyar nyelv alatt felmenni. de Angol nyelven mar megoldódott. Úgy hogy most rendeben van a Windows bar ekkora particionál nem sokáig fog ilyen vidáman futni. Legszívesebben át particionálnám az egészet csak meg tablet-en nem csináltam. Most rendeltem hozza egy 64 Gb Micro sd Kártyát. arra gondoltam hogy arra telepített Portabele programok futtatásával lehet megmenekülne a teljes belassulás-tól.
Az android rendszert sikeresen Rootoltam Nem akartam De ennyi Kinai appot meg nem láttam egy csokorban
Pedig nem ez az elsö Kinai az életemben meg elég sok helyet is elfoglalt az amugy is szétpartriconalt 32 Gb ból.Rádasul megdébbentett hogy siman nem lehet csak a telepitett appokat athelyezni Microsd -re.
Ugyhogy sikerült kiszednem a Preinstal mappabol kiszednem a kinai appokat athelyeztem a sd -re viszont miutan hardreseteltem nem latta a memoria kártyát igy megformaztam elveszett a Teclast updater apk is. Esetleg tudna ezt valaki nekem kiszedni és elküldeni nekem???

Ez alapjan a video alapjan sikerült a link2sd mőkédésre birni .
https://www.youtube.com/watch?v=2uUGKYZnPlk
Itt egy link ahol a X98 hoz ha valakinek valamire szüksége lenne.
http://techtablets.com/teclast-x98-air-3g/downloads/
Üdv Mindenkinek.

(#36) olyt74


olyt74
csendes tag

Sziasztok!

lehet erre valahogy új recoveryt feltenni?
köszi

(#37) han_lev válasza Rpkrisz77 (#35) üzenetére


han_lev
senior tag

Üdv!
Nagyon jól nyomod :DDD

Sajna nem tudok apk-t küldeni, mert legyalultam az androidot úgy hogy be sem indítottam. Egyszersem :U
Viszont van 29 gigám a winnek. Talán még egy pár particiót majd kitörlök a "kismillióból" ami van még rajta, de már annyira nem "szorongat a végső szükség" mert a maradék partició mind csak pár megás. 450megás a legbagyobb. Annyit nem nyerek vele, mint a 8 gigányi androiddal, meg a többivel.

Win alatt szépen lehet telepíteni sd kártyára. Onan fut pl az Office nekem.
Van pár program, ami nem szereti az sdt, pl a dropbox foldert nem tudtam neki ida megadni, de a daemon tools pl simán fut kártyáról.

Szeretem, mert teljrs értékű szinte asztali gép.

Már csak az a töltős usb hub kellene.

Össze kellene állítani a driwercsomagot, és egy fórumösszefoglalót nyitni, amibe mindíg frissítjük a linkeket.
Pl biztos segitene mindenkinek ha rögtö olvasatná, hogy az androidot hogy rootoltad.

Valahová feltenni a drivereket, romokat
Windrivereket és egy win tekepítő imagét.

Persze csak a szám jár, én nem értek hozzá. :(

MI9 6/64

(#38) nagash válasza Rpkrisz77 (#35) üzenetére


nagash
senior tag

Majd megnézem, mert nekem még fent kellene, hogy legyen.
Ez gyárilag rajta van, vagy valahogy ki kellene még nyernem?

Knoblauch macht einsam.

(#39) Rpkrisz77 válasza nagash (#38) üzenetére


Rpkrisz77
újonc

Szia Megköszönném. Rootolás utan ES File Explorer -el Eszköz/System/Preinstal (ha jol emlekszem) mappaban van az összes kinai apk file és ott talalható Teclast updater apk. Egyébként ezeket erdemes kiszedni belöle esetleges ujratelepites utan ismet felrakja megint igy könnyebb lessz egy picit a rendszer.
Üdv és Köszönöm.

(#40) Rpkrisz77 válasza han_lev (#37) üzenetére


Rpkrisz77
újonc

Üdv. Ennyi küzdés hogy az ember egy hasznalhato gepet kapjon:) de megeri mert megveni és bekapcsolni és minden Flott az nem Kihívás.
http://techtablets.com/teclast-x98-air-3g/downloads/
Ezen a linken Ezeket le tudod tölteni bar én csinalnék egy driver backup-ot az eredetiröl és csak visszaalitanam telepites utan.Legegyszerübb és gyorsabb megoldas. Üdv

(#41) nagash válasza Rpkrisz77 (#39) üzenetére


nagash
senior tag

Még nincs root-olva, de tervezem. Lehet, hogy nem 1-2 napon belül, sorry. Többeknek is adós vagyok már itt. :O

Knoblauch macht einsam.

(#42) Shoo


Shoo
senior tag

Hali!

Kinéztem ezt a tabletet, milyen használat közbe? Honnan lenne érdemes megrendelnem? Irországban lakom, így ide szállíttatnám. Vennék hozzá egy erős tokot is meg majd egér+bill. kombót is. Mire érdemes figyelni?
Előre is köszi!
Üdv!

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#43) han_lev válasza Rpkrisz77 (#40) üzenetére


han_lev
senior tag

Köszi ki fogom próbálni.
Jövő héten talán egy kicsit kevesebb lesz a meló, aztán majd több idő jut rá.
egyelőre használom. Jól megy minden rajta, csak pár kiegészítőt kellene vennem hozzá.

A tok az jó, de mostanában arra jöttem rá, hgoy ha van az embernek egy wines tabletje, akkor billentyűzetes tokot érdemes használi vele.
Van billentyűzetem, most is azon írok, de külön mindíg hurclni hozzá. Szóval az még kellene. Nem árt ha magyar. A mostani nekem angol univerzális. És bár minden rajta van, még a FN billentyűztek is, de pl a hsszú í-t csak alt j kombóval tudom előhívni.
Be kell szereznem egy mickrohdmi - hdmkábelt, a projektorors használathoz, no meg ahhoz, hogy a számÍtógépmonitorhoz is csatlakoztatni tudjam alkalomadtán.

A végső az egy olyan hub, ami egyszerre sztja is az usb-t, meg tudom közben tölteni is.
Majd csak lesz kapható itthon is, egyelőre csak kinából tudom megrendelni, de postaköltség miatt egelőre nem éri meg. Mást meg most hirtelen nem tudok összeszedni, bár egy 128-as sd jó lenne (vagy egy másik 64-es, mert egyelőre a telefonomét használom, abban meg egy 16 os van. Sajan egyelőre nem találtam olcsó és megbizható helről beszerezni.
(ja és egy picike egérre még szükségem lesz.
Bár nem életbevágóan fontos, de azért ezt csak jobb egérrel piszkálni. Legalább is, ha nem internetezik az ember, hanem szöveget szerkeszt ó, vagy egyéb dolgot művel ,akkor kell
De ezek már azért nem olyan derága kiegészítők. Tulajdonképpen már mígyis tökéletesen lehet használni, és amit most tervezek még, az már csak konfortosítás.
:DDD

MI9 6/64

(#44) nagash válasza Shoo (#42) üzenetére


nagash
senior tag

Szia,

Én alapvetően Android-al használom, mert sok a játék és esténként jól esik még lefekvés előtt. Eddig egy probléma volt, a Magic the Gathering 2015-nél nincs mindenhol kép. Support azt mondta, hogy gyenge a hardver. Mondtam, jó, kösz, akkor soha többet. :) :(
A rekordom a 5 nap készenlét kicsi használattal, de nem szoktam megvárni míg lemerül. Antutu szerint a HTC One (M7)-emmel egy szinten van, de valahogy sokkal gyorsabbnak tűnik.

Windows alatt csak molyolgattam kicsit, reset nem volt, csak szoft módon igyekeztem a kínai írásjelektől megszabadulni. Kellene frissíteni egy-két driver-t, mert azt mondják, hogy azért merül gyorsabban. Steam-et tettem rá, Torchlight-ot próbáltam, megy is, de furán kezeli a tapit...

Vettem egy Kingston microSDHC kártyát ami 80/90-el tud írni olvasni. A gond az, hogy hamar melegszik és akkor lassul... USB3-on sikerült már 130-al is írni rá, de csak rövid ideig. Még nem partícionáltam, de úgy tervezem, hogy 6/24 (30 felhasználható) arányban fogom, mert Windows-on több hely kell.

Elég hosszan bírja a játékot is, de mivel passzív így melegszik. Fura, mert a kéznek nem durva, de Android alatt néha kapom az üzenetet, hogy "Brightness throttling because of termal event", de semmilyen más észrevétel és a fényerőhöz sem nyúl. :F

@han_lev: tokot én is rendeltem, meg fóliát. A billentyűzetet egyelőre hagyom, mert alapvetően az ágyban használom, vagy maximum az asztalon dokkolva, itt meg van vezeték nélküli cumó. Az MK809 III-as miniPC-mhez már beszereztem majdnem minden egyebet a gamepad-tól az usb-hub-ig. Rendeltem microHDMI-t én is.
A héten nincs sulim, igyekszem a korábbi bejegyzéseknek is utánanézni, mert tettem pár ígéretet. :)

Root-olni mivel root-oltátok?

Knoblauch macht einsam.

(#45) han_lev válasza nagash (#44) üzenetére


han_lev
senior tag

Az aksi fogyást azt észrevettem. ... :O :O

Szóval nekem egy nap. Kiváncsian várom a driver frissítést. Azt csak úgy megkapjuk frissítésben, vagy valahonnan majd le kell tölteni?

MI9 6/64

(#46) han_lev válasza Shoo (#42) üzenetére


han_lev
senior tag

Én mondjuk most szemezek ezze a tokkal.
A billencs miatt talán meg a tok stabilitása miat.

Most már csak egy olyan hub kellene, ami tölt is... :F

MI9 6/64

(#47) nagash válasza han_lev (#45) üzenetére


nagash
senior tag

The main problem is very old (year 2006) driver of "Intel SD Host Controller", they are 3 in Device manager. Only thing what you need is update driver.

start Computer Management (hold My Computer and select Manage)
select Device management
find SD Controllers, if you click on it, there are 3 "Intel SD Host Controller"s
hold on every one controller, select "Update Driver", select driver from computer, and there is another option "SDA Standard Compliant SD Host Controller", install driver, confirm restart of computer after last update install
reboot

Ezt találtam, nem próbáltam, mert jelenleg még Android-on nyomulok.

Tokra megvárom mint mondasz. :)

Knoblauch macht einsam.

(#48) Sikambria


Sikambria
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra, mert nekem is van egy Teclast X98 Air 3G dual OS tabletem.
Vettem hozzá egy 32 GB-os Samsung SD kártyát, amit particionálnom kellene.

Olvastam itt fentebb, h. 6/24 arányban osztja majd meg egy topictárs, mert az Androidos részre kevesebb tárhelyre van szüksége, mint a Windowson.

Azt gondolom, h. nekem is megfelelő lenne ez a megosztás, csak nem tudom hogyan kell úgy particionálni, h. az Androidra is pakoljak és a windowsra is tárhelyet.
Ha valaki elmagyarázná szájbarágósan- mert teljes láma vagyok a témában- azt megköszönném.

(#49) nagash válasza Sikambria (#48) üzenetére


nagash
senior tag

Szia,

én írtam a dolgot. :DDD
De még nem csináltam meg, mert a Kingston kártyám forrósodik és lehet, hogy gariztatom előbb.
Ha nem szeretnéd, hogy véletlenül egymás partícióit írják, akkor mondjuk a 6 gigát az Android-nak ext4-re formázod, a 24 gigát pedig ntfs-re. Ezeket az operációs rendszerek alaphelyzetben nem tudják kezelni, az SD-t viszont mindkettő felcsatolja majd. Android alatt elméletben nem kell az ntfs-el bajlódni, Windows alatt meg ha megjelenne (nem lenne szabad, elméletben RAW-ként fog látszani), akkor a betűjelet kell eltávolítani, így az intézőben nem lesz látható, csak a Computer Management-ben.

Ez így elégséges? Ha nem, akkor kicsit várnod kell, mert most nem tudok screenshot-olni meg ilyenek és másoknak is lógok már egy s mással. (már felírom magamnak, mert 3 topicban háromfelé ígértem. :))

Knoblauch macht einsam.

(#50) nagash válasza Rpkrisz77 (#35) üzenetére


nagash
senior tag

@Rpkrisz77: megszereztem az összes .apk-t. Igyekszem majd feltölteni valahova és megosztani. Van Teclast Update meg Update IFWI. A Teclast kell?

@olyt74:
Van egy srác, aki a youtube-on végigcsinálja az egészet.
Két tool kell hozzá: Intel MFG Tools és Partíció tábla.
Ezekkel blokk szinten flash-elsz, nem kell Recovery. Ha akarod és már úgyis Flash-elsz, akkor vannak felturbózott custom Rom-ok rá. Root-al, meg amivel akarod.

@Sikambria: ha a hétvégén hozzájutok, akkor csinálok képeket és leírom úgy.

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.