Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) < CyberBob > válasza bl4ze (#449) üzenetére


< CyberBob >
őstag

De gondolom kintről rendelésnél nincs garancia?
Magyar nyelv van benne?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#452) bl4ze válasza < CyberBob > (#451) üzenetére


bl4ze
veterán

Hogyne lenne. Gyári Androidon megy -) Magyar nyelv.

.:. bl4ze .:.

(#453) Jakuu válasza Surplus (#447) üzenetére


Jakuu
őstag

Sikerult is megoldani, koszi. Tegnap megjott es rootoltam is. Ha valami kerdesem lenne meg akkor majd jovok.

(#454) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, senki nem tudja tényleg, hogy hogyan lehet megoldani, hogy a más készüléken elolvasott Viber+Messenger üzeneteket bekapcsolás után az M30 tablet ne hozza fel ?
Kicsit idegesítő, zavaró. Több napos üzeneteket is mutat, melyeket elolvastam - meg is válaszoltam. (ezek csak Messenger és Viber üzenetek)
Köszi :R

.:. bl4ze .:.

(#455) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Még mindig táblagépet vennék. Félek gari nélkül kintről rendelni ezért egy Galaxy s5e-n gondolkoztam ami bitang drága. Viszont most találtam egy magyar oldalt ahonnan tudnék venni Teclast tábla gépet:

[link] , [link]
Ismeritek, rendelt már valaki tőlük?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#456) bl4ze válasza < CyberBob > (#455) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezek szerintem egy kókler banda szintén kintről Kínából hozzák be a cuccokat és jókora hasznot még rádobnak

.:. bl4ze .:.

(#457) < CyberBob > válasza bl4ze (#456) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igen. Közben utána néztem. A gari is kamu.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#458) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Teclast tabletekre szoktak jönni verzió frissítések?
Kinéztem egy Teclast P10HD tabletet és az érdekelne, hogy várható rá android 10 vagy 9-esen marad valószínűleg?

// -

(#459) bl4ze válasza #hpq (#458) üzenetére


bl4ze
veterán

Frissítést ne várj rá, nem frissülnek ezek.
Amivel kapod az marad, hacsak nem kezdesz rá ROM-olni. (XDA, 4PDA)

.:. bl4ze .:.

(#460) #hpq válasza bl4ze (#459) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi szépen! :R
Mondjuk jogos, ennyiért ne akarjak frissítést is.
Ettől függetlenül szimpatikus.

// -

(#461) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert ugyan átnéztem az utóbbi 3 hónap beszélgetéseit, de nem találtam rá biztos választ.
Drónhoz szeretnék tabletet venni, mert a telefon (6") túl kicsi (és a szemem se olyan, mint 20 évesen), de amiket kinéztem, azoknak a fényereje sajnos gyenge lesz napsütésben (Huawei MP T3 10 2/16 GB WiFi: 9,6"; 1280x800; 157 PPI; 800:1 kontraszt; 300 nit; illetve Lenovo TAB M10 3/32 GB WiFi: 10,1"; 1920x1200; 224 PPI; 1399:1 kontraszt; 321 nit). A drónos fórumon a Teclast P10 HD -t ajánlották, ami a 10,1"; 1920×1080; 224 PPI és a 3GB RAM adataival elég szimpatikus. :K Főleg, hogy a 150mm szélességével bele is fér a távirányító telefon/tablet tartójába (gyári értékként 170mm van megadva, de tolómérővel még a 169mm is necces). Viszont nem ismerem a márkát, illetve a model (P10 HD) nit adatát sehol se találom. Van valakinek napfényes időben tapasztalata ezzel a modellel (esetleg tudja a kontraszt és nit adatot)? Illetve ha van más (T20, M30), ami akár jobb is lehet (50e a keret) és van értelme plusz összeget rákölteni úgy, hogy a gép (P4) 1/2,3” szenzora által közvetített, 720P @ 30fps élőképet fogom csak nézni vele, azt is szívesen fogadom. :R

u.i.: Másra nem nagyon használnám, úgyhogy ezért is max 50e a keret.

[ Szerkesztve ]

(#462) depmod


depmod
senior tag

Sziasztok,

T30-as teblet csatlakozó USB-C töltője nem működik, nagyritkán sikerül úgy játszani vele, hogy veszi, de alapjában véve rossz.
Nem tudtok szervizt eme egyébként elég jó tablethez?

Köszi,

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#463) atos30 válasza depmod (#462) üzenetére


atos30
aktív tag

Szervízt nem tudok, de pont emiatt rakok minden kütyüm töltőportjára mágneses csatlakozós bizbaszt.

[ Szerkesztve ]

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#464) Somatom válasza atos30 (#463) üzenetére


Somatom
veterán

Remek megoldás ... amíg nem akarsz perifériát csatlakoztatni. Ahhoz piszkálhatod ki az adaptert.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#465) atos30 válasza Somatom (#464) üzenetére


atos30
aktív tag

Bele is tört a körmöm párszor :D .

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#466) FattyDove


FattyDove
őstag

Melyik jelenlegi teclast tabletnek van értelmes szoftver támogatása (akár custom rom)?

[ Szerkesztve ]

(#467) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
USB csatlakozón keresztül akartam PC-ről T30ra átmásolni pdf et, de nem lehetett. Tudja valaki mi az oka?

[ Szerkesztve ]

(#468) hardline válasza vigyorgó (#467) üzenetére


hardline
senior tag

Így első körben arra tippelnék, hogy nem választottad ki a fájlátvitel opciót a tabon.

(#469) vigyorgó válasza hardline (#468) üzenetére


vigyorgó
tag

Ezt hol kell beállítani?
Ahogy összekötöttem a PC vel (win7) megjelent a tablet ikonja. Megnyomtam, üres felület fogadott. Másolás ,beillesztést nem engedte.

[ Szerkesztve ]

(#470) hardline válasza vigyorgó (#469) üzenetére


hardline
senior tag

Tabon beállítások>Rendszer>Speciális>Fejlesztői beállítások>Alapértelmezett USB-beállítás>Fájlátvitel (alapból itt 'nincs adatátvitel' opció van kijelölve)
Ennyi. Összekötheted a PC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#471) vigyorgó válasza hardline (#470) üzenetére


vigyorgó
tag


Megtaláltam, de ami érthetetlen az érintésre semmit nem reagál ez a menü. Nem lehet átállítani. :W most az én tabletem hibás? :F

[ Szerkesztve ]

(#472) hardline válasza vigyorgó (#471) üzenetére


hardline
senior tag

Ez nem az, mint amit leírtam. Gondolom nem aktivaltad a fejlesztői beállításokat, ezert nem talaltad meg azt, amit leírtam.
Lehet ez is működik, ha közben radugtad a pc-re. Próbáld ki úgy.

Alulról a harmadik.

[ Szerkesztve ]

(#473) vigyorgó válasza hardline (#472) üzenetére


vigyorgó
tag

Sikerült! :C
Össze kellett kötni a géppel és így már be lehetett állítani a menüt.
Nagy vagy, köszönöm szépen! :R

(#474) hardline válasza vigyorgó (#473) üzenetére


hardline
senior tag

Szivesen!
Amit én irtam, az minden csatlakozásra vonatkozik, amit te csinaltal, az csak egyszeri, tehat minden alkalommal el kell végezni a beállítást. A lényeg, hogy sikerült.

(#475) vigyorgó válasza hardline (#474) üzenetére


vigyorgó
tag


Gondolom nálam csak azért ez jelenik meg mert a fejlesztői beállításokat nem aktiváltam. Bár nem tudom azt hogyan kell. 😀

(#476) hardline válasza vigyorgó (#475) üzenetére


hardline
senior tag

Igen.
Beállítások>Rendszer>Speciális>A táblagépről>Buildszám (erre kell 'asszem rábökni párszor)

(#477) Somatom válasza hardline (#476) üzenetére


Somatom
veterán

Hétszer.
Nálam nincs "speciális". Símán a "rendszer" -> "táblagépről" alatt van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#478) vigyorgó válasza hardline (#476) üzenetére


vigyorgó
tag

Na így már oké :D :R

(#479) hardline válasza Somatom (#477) üzenetére


hardline
senior tag

T30 specifikusan írtam neki, mert arról folyt a csevej. A többinél természetesen eltérhet.
A számszerűsítésért köszönet, nem tudtam. :R

(#480) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Egy Teclast m89 pro tabot valahogy rá lehet venni, hogy ismerjen fel egy 256 gb-s memóriakártyát?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#481) BEndre34


BEndre34
tag

Drónhoz szeretnék tabletet venni és a Teclast P10 HD -t ajánlották, ami a 10,1"; 1920×1080; 224 PPI és a 3GB RAM adataival elég szimpatikus. Főleg, hogy a 150mm szélességével bele is fér a távirányító telefon/tablet tartójába (gyári értékként 170mm van megadva, de tolómérővel még a 169mm is necces). Viszont nem ismerem a márkát, illetve a modell (P10 HD) nit adatát sehol se találom. Nem a fényerősség-re (brightness) hanem a cd/m²-ben (vagy nit / nits) kifejezett fényesség értékére lenne szükségem. Van valakinek napfényes időben tapasztalata ezzel a modellel? Illetve ha van más (T20, M30), ami akár jobb is lehet (50e a keret) és van értelme plusz összeget rákölteni úgy, hogy a gép (P4) 1/2,3” szenzora által közvetített, 720P @ 30fps élőképet fogom csak nézni vele, azt is szívesen fogadom. :R

u.i.: Másra nem nagyon használnám, úgyhogy ezért is max 50e a keret.

(#482) hardline válasza BEndre34 (#481) üzenetére


hardline
senior tag

Kiemelkedő fényerőt egyik sem fog tudni, főleg ilyen árban. "Olcsón" 400 nit lesz kb a plafon, ami kevés.
Erre a célra valami 6-700 nit fölötti értékkel bíró amoled kijelző lenne jó, esetleg iPadek tudnak még hasonlót. De saját tapasztalatom alapján az sem mindig elég. Vagy az igényekből faragsz, vagy a keretet emeled.
M30 nem full laminated ha jól rémlik, elég nagy tér van az érintő és a kijelző közt, azt főleg felejtsd el.

(#483) BEndre34 válasza hardline (#482) üzenetére


BEndre34
tag

Köszönöm, akkor körülnézek, mi lenne android szinten a jobb. Ahogy eddig láttam a Samsung tablettek fényereje már jó lehet. iOS-t nem vennék (pedig a fénye tényleg jó), mert semmim nem kompatibilis vele, így az Android opp lenne a cél. ... Esetleg nézek egy használt P10 HD-t és ha kevés megy vissza a piacra.

(#484) hardline válasza BEndre34 (#483) üzenetére


hardline
senior tag

Biztos adatot nem tudok mondani, de kb 350 nit lehet a P10HD fényereje. Ki kell próbálni, lehet azt mondod, hogy használható.
Nekem T30 van, annak sem tudok pontos értéket, valahol 400 nitet olvastam. Drónozok én is, de tavaly nyáron nem egyszer voltam kénytelen a telefont berakni a tablet helyére, mert nem volt árnyék, és nem láttam semmit. Amúgy meg rohadt nehéz is a távirányítón tartani.

Ipad mini jó lenne (4-es), mert könnyű, egész jó a fényerő. De minden egyébre, amire a T30-at használom, arra kevésbé lenne alkalmas, vagy egyáltalán nem. Csak drónhoz meg nem éri meg...A régebbi iPadeknek meg kisebb a fényereje. A Teclast még nem látta meg ezt a piaci rést: kifejezetten drónosoknak egy olcsó tabot, semmi extra hardver nem kéne, csak a kijelző legyen vagy 1000 nites.

(#485) BEndre34 válasza hardline (#484) üzenetére


BEndre34
tag

Néztem a T30-at is, mert nagyon jónak tűnik. Annak a gyári adat szerint ( [link] ) 370 nit a kijelző fényessége.
Sajnos úgy látom, Teclast még nem látta meg a rést (pedig az nem is olyan kis rés), így körülnézek máshol is (pl Samsung). De lehet, hogy ár/érték/használt miatt kipróbálom a P10HD-t ha találok használtat jó árban.

(#486) NNG


NNG
csendes tag

Sziasztok! M16-os tabnál normális, hogy magában standby napi pár %-ot merül, viszont ha a billentyűzetes tokjában van ugyan úgy lezárva, akkor 1-2 nap alatt teljesen lemerül? :Y Van erre valami megoldás?

(#487) Somatom válasza NNG (#486) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon ritkán használom abban a tokban, de azt észrevettem, hogy könnyen bekapcsolódik a kijelző. Nem lehet, hogy attól merül a tied?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#488) NNG válasza Somatom (#487) üzenetére


NNG
csendes tag

Nem hiszem, direkt nem piszkáltam

(#489) Somatom válasza NNG (#488) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ígérem, hogy a napokban ezt le tudom tesztelni neked. Sztem még összesen nem töltött két napot abban a tokban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#490) Joe_963


Joe_963
csendes tag

Sziasztok! Néhány hónapja vettem egy Teclast T30-at, ami mostanában azt csinálja, hogy véletlenszerűen kilép az adott alkalmazásból és betölt egy másikat, majd abból is kilép stb... Van úgy, hogy hosszú ideig nem reagál semmire. Már kétszer csináltam gyári visszaállítást, de eredménytelenül. A Banggood azt mondta, javíttassam meg itthon, és kifizetik a javítást (25 000 Ft-ig). Tudtok esetleg megbízható szervizt? Előre is köszönöm.

(#491) hardline válasza BEndre34 (#485) üzenetére


hardline
senior tag

Mire jutottál végül?

(#492) BEndre34 válasza hardline (#491) üzenetére


BEndre34
tag

P10HD-t nem találtam használtan "jó" áron (mármint a kipróbálásra). Úgyhogy most más - drágább - tabokat nézek, amiknek legalább 400 nit a fényereje. Sajnos a Teclast nem teszi közzé ezeket az adatokat, de ami az én szempontomból (illetve aki olyan helyen használná, ahol nagy a természetes vagy mesterséges fény) fájóbb, hogy maga a cég is azt válaszolta 2 különböző megkeresésemre is (e-mail illetve face), hogy ilyen adatokkal ők nem rendelkeznek. :Y :W

Ahogy az elmúlt hetekben utánajártam az iOS platformú almáknak és az Androidos (újonnan bőven 100e feletti) taboknak van 400 feletti fényereje. Igen, tudom, hogy létezik a CrystalSky (használtan is 150-200e), de az tényleg semmi másra nem tudom használni.
Így a vége az lett, hogy a páromnak átadott, de érdeklődés hiányában kihasználatlan P3S eladósorba került és kp vagy értékegyeztetéssel tabra (450 nit felettire) lesz lecserélve. Így talán kevésbé fog fájni.

Persze ha szembejön egy használt P10HD, amit nem az új árában akar valaki eladni, lehet, hogy kipróbálom. ;) Ha így lesz, mindenképpen beszámolok a tapasztalatokról. Természetesen, ha nem nyári, napon történő használatra kellene, már megvettem volna, mert ár/érték arányban jónak tűnik még így 1 havi utánajárás után is. :C

Vagy megvárom, amíg fél év múlva lejár a T-s hűségidőm és onnan lesz tab P10HD-hoz hasonló paraméterekkel a kedvezményemmel együtt 16e forintért. :DD

(#493) hardline válasza BEndre34 (#492) üzenetére


hardline
senior tag

Én meg erősen gondolkodom azon, hogy lecserélem a T30-at, mert egyszerűen túl nehéz és nagy a drónozáshoz. A távirányítón a tablet tartóval magasan van a súlypont is, ez is nehezíti a használatot.
Ezen kívül viszont maga a tab nálam 10/10, ha nem akarom drónhoz használni. Ezért sajnálom meghirdetni...

(#494) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Egy P10HD tulajdonosa vagyok. Sajnos a wifi-vel vannak gondok. Hiába kapcsolom semmit sem talál aztám egy idő után kikapcsolja magától. Továbbá a hálózat scannelés sem jár eredménnyel. Van valakinek hasonó gondja ezzel a típussal?

(#495) vigyorgó válasza hardline (#493) üzenetére


vigyorgó
tag

Meg tudom érteni :D pár hónapja használom én is, igencsak kiváló vétel volt ennyi pénzért :C eladni? :Y soha ;]

(#496) vigyorgó


vigyorgó
tag

Külön programot kellett letöltenem amivel be tudom sötétíteni a képernyőt, mert a legkisebb fényerő beállítás is túl világos volt számomra hétköznapi használathoz. Szóval nekem nincs gondom a fényerejével :DDD

(#497) #hpq válasza Gre@T (#494) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szia,
Én is egy P10HD tabletet használok.
Az elmúlt napokban tűnt fel nekem is ez a jelenség, amit egy újraindítás megold lényegében.
Akkor jelentkezik leginkább amikor egy ideig nem használom, ilyenkor lekapcsolja a wifi-t, de már nem talál újra hálózatot.
Feltételezem szoftveres probléma lehet.

// -

(#498) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
Valami ötlet, hogy a system data mi és hogy lehet törölni?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#499) szgy71


szgy71
csendes tag

Sziasztok, Teclast M30 tablet, 2020.01 havi vásárlás, gyereknek. Azóta napi szinten megy több órát, akksiról, töltőről vegyesen, kikapcsolások sem nagyon voltak a bő fél év alatt.
1-2 hete kezdte azt csinálni, hogy van még hátra kb 15 % akkuidő, (ekkor jelzi hogy ez valami minimum szint, és tölteni kellene) s magától kikapcsol. Mikor visszakapcsoljuk, látszik,hogy leesik az akksi szintje 1 %-ra. Ezt lehet szoftveresen javítani, vagy ennyit bírt az akksija kb?

(#500) bl4ze válasza szgy71 (#499) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is van ilyen, eddig már két Teclast tablet is ezt csinálta.
Nem első - ez ilyen

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.