Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6127) attiati válasza Gibkey (#6126) üzenetére


attiati
veterán

Tudom, de a piacokat nem a kisbefektetők mozgatják, bankközin meg nem létezik ez a gap.
Akkor miért zártad a rés betöltése előtt? :) Még vagy 100 pont benne van a poziban az elmélet szerint.

Nézz rá 2012/05/07-től az eurusd-re. Hetes, de még a havi charton is ott maradt a rés. Onnan még kb 7% zuhant az árfolyam és csak szeptemberben töltötte be az összes létező retail brókernél. Miközben a bankközi piacon az ott egy semmi volt. A piac jóval előtted indul, nem csoda, hogy gap-ek keletkeznek.

Egy eurusd-ben nem létezik az a szó, hogy gap, legfeljebb egy nagyon illikvid vasárnap kora esti kereskedési időszakban maximum percekre.

Ezt a rés elméletet akkor kellett végiggondolnom, mikor bent álltam eurchf-ben 2-3 lottal 1,2010-ről longb irányban és vártam, hogy mikor indul meg. Teljes nyugalomban átaludtam az éjszakákat hónapkonon keresztül, hisz az snb úgyis megvéd, ha pedig mégsem, akkor kistopol a brókerem. De ha a hétvégén bármilyen bejelentés érkezett volna SNB részéről, akkor engem simán átugrott volna a gap vasárnap este, mivel az összes retail bróker késleltetve indítja a kereskedését. Pedig a piacon nem lett volna gap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.