Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#25351) espada99


espada99
csendes tag

Sziasztok! 3 hónapja használok egy TCL C65C845 készüléket teljes megelégedettséggel, viszont egy problémában kérnék segítséget.

Amikor az M4 élő streamjét akarom nézni böngészőből, két opciót ajánl fel, m3u8 formátumban. Az egyik 1080p felbontás, viszont ha ezt megnyitom, nincs hang egyáltalán. A másik felbontás 240p, itt van kép és hang, viszont a képminőség gyenge.

Valószínűleg nem én vagyok az első, aki itthon ebbe belefut, tudnátok ajánlani rá valami egyszerű megoldást? Talán codec packot telepíteni a TVre vagy másik böngészőt a gyári helyett? Köszönöm előre is :R

(#25352) Stealth válasza espada99 (#25351) üzenetére


Stealth
aktív tag

Szia.
Én feltenném a helyedben a Kodi-t, a kodira meg ezt a kiegészítőt, van konkrét M4, ami mindig patent. Plusz lesz egy csomó egyéb sztrimelési lehetőséged is.

-= Stealth =-

(#25353) Vhiktor válasza Bogyi007 (#25350) üzenetére


Vhiktor
veterán

Járni fogok nyáron :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25354) Bogyi007 válasza espada99 (#25351) üzenetére


Bogyi007
veterán

Gondolom nincs Tv előfizetésed és ezért használod a böngészőt.

Neked a Sweet Tv applikáció kellene. Ingyenesen lehet használni, akármilyen email címet * megadva 7 napig, aztán bankkártya adatokat megadva további 7 napig vagy újabb email címet adsz meg és ezt időtlen időkőn át megismételheted.
Elég jó csatornakínálatot is ad, sportcsatornák közül csak a két Spiler nincs benne...

* mégcsak valós címnek sem kell lennie. :))

Vhiktor ezt észben fogom tartani. :K

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#25355) tomisanzero válasza F.B.I. (#25349) üzenetére


tomisanzero
tag

Nem hobbi frissítő vagyok, DV lejátszás gondjaim vannak.

(#25356) mikrofon válasza Bogyi007 (#25354) üzenetére


mikrofon
veterán

Vagy a yettel.tv.

(#25357) mikrofon válasza tomisanzero (#25355) üzenetére


mikrofon
veterán

DV lejatszásba bekavar az intelligens fényerő bekapcsolt állapotban.
Amúgy nálam a 65c845-ön hibátlanul megy a V603 azóta mióta kijött. Nekem úgy tűnik hogy a DV képminősége tovább javult, de ez lehet csak placebo...

(#25358) Szabikaa20 válasza Cartmenn (#25345) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszöntem szépen! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#25359) tomisanzero válasza mikrofon (#25357) üzenetére


tomisanzero
tag

Köszi. Ki van kapcsolva az összes "intelligens" extra a TV-n. Minden szoftverrel volt eddig kisebb-nagyobb DV gondom, csak találtam rá megoldást, hol a készülék, hol csak az éppen használt streaming App újraiinditasaval. Viszont bármennyire is meg vagyok elégedve az 599-cel, ennél egyszerűen nem tudom elerni, hogy bizonyos online tartalmak ne szaggassanak folyamatosan.

(#25360) betmen3


betmen3
csendes tag

Sziasztok!

Az alany TCL 65C845 X2. Az alábbi fw-nél van esetleg jobb stabilabb szoftver ami javulást hozhat, érdemes feltenni?!?

Pár napja használom egy 65C728 -at váltott. És ami még az én nem tul kifinomult szememnek is feltűnik 😀 ( nem gondoltam, hogy ennyire látványos lesz)
-brutalisan jó fekete
-hatalmas fényerő, ragyogó színek

A hangját nagyon nem használom ki az ajándékba kapott S643W soundbar miatt, de eddig teljesen jó benyomást tett az újonc.

A focimeccseket milyen beállításokkal érdemes nézni, van esetleg javaslatotok? A pálya és a távolról vett futó játékosok megjelenítése azert nem mindig a legjobb, bár ezt sok más tv-n is látom. Esetleg gyenge a kabelen érkező jel, vagy a sugárzott HD minőség?

Köszi előre is!

[kép]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#25361) Imi1981 válasza betmen3 (#25360) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez egy stabil jól működő firmware (legalábbis c745-ön) . Ne frissíts ha jól működik ! A v062 újabb de sokkal sz@rabb! Az tele van hibákkal . Vannak nem tudni hogy hivatalos e teszt firmware-k amiből a v1 jó de szerintem maradj v028-on .

[ Szerkesztve ]

(#25362) Senator válasza betmen3 (#25360) üzenetére


Senator
aktív tag

Hol vetted a 845 X2-t? A soundbarból gondolom, hogy Euronics?

(#25363) betmen3


betmen3
csendes tag

Helló!
Euronicsban igen.

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#25364) betmen3 válasza Imi1981 (#25361) üzenetére


betmen3
csendes tag

Köszi!
A sport beállításra van esetleg ötleted?

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#25365) rumkola válasza betmen3 (#25364) üzenetére


rumkola
veterán

Mondjuk a sport mód? :U

(#25366) Imi1981 válasza betmen3 (#25364) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon nem olyan tévém van mint neked de például szabvány vagy mozi képmódon a mozgásjavítást állítsd egyszer a felső csíkot 6-ra az alsó csíkot 4-re. De ahogy neked megfelelő úgy állítod.
Képzaj csökkentő funkciókat kapcsold ki a keptisztaság menüben mindet! Élességet vagy 0 vagy max 20-ra húzd fel ahogy jónak érzed ( elvileg a 0 az alap de ha túl lágynak érzed picit tolhatsz rá de ne sokat) . Dinamikus kontraszt, dinamikus fényerő, dinamikus szín mindet kikapcsolod! Gamma plusz 2 a féket szint 50. Kontrasztot én 100-ra állítom de nem biztos hogy 845-ön is úgy jó. Fényerőt sdr anyagoknál ( tv műsorok is azok mind) én 48-ra állítom de ez megint különböző lehet 845-ön hisz háromszor akkora a fényereje mint az én c745-ömnek.
A színtelítetséget én 50-en hagyom de ez is kicsit tévé függő. Más most nem jut eszembe.

Az ilyen dinamikus képmódokat hagyd a francba. Ezeket is be lehet állítani igazából jól csak több a macera vele. A szabvány vagy mozi képmódot állítsd be.

rumkola
A sport mód általában csak egy túlszínezett, túlfébyesített mód ami szerintem botrányos.

[ Szerkesztve ]

(#25367) LÁZ válasza betmen3 (#25360) üzenetére


LÁZ
addikt

Vhiktornál kérdezzél rá optimális beállításokra ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#25368) Vhiktor válasza betmen3 (#25364) üzenetére


Vhiktor
veterán

Műfajtól függetlenül ugyanaz a beállítás kell. Tehát nem külön beállítás vígjátékoz, sporthoz, akcióhoz, stb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25369) Bogyi007 válasza Vhiktor (#25368) üzenetére


Bogyi007
veterán

Így van a C735 beállításait alkalmaztam a C645-re és a meccseket is jó így nézni.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#25370) betmen3 válasza Vhiktor (#25368) üzenetére


betmen3
csendes tag

Mindenkinek köszönet a segítő hozzászólásokért!

Igen gondoltam hogy filmtipusonként nincs külön beállítás. Csak a foci egy elég speciális helyzet telibe zöld háttéren szines alakok rohangálnak ami miatt sajnos a totalban vett pályán mozgó játékosoknál sokszor nem a legszebb a kép… 😏

Van esetleg ehhez a TV-hez javasolt beállításod?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#25371) betmen3 válasza rumkola (#25365) üzenetére


betmen3
csendes tag

Ahogy Imi1981 is írja az botrányos…

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#25372) Vhiktor válasza betmen3 (#25370) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ilyen esetben a mozgas beállítással lehet játszani. Milyen tv? :)
De ha a sport mód tetszik használd azt.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25373) classic B válasza classic B (#25093) üzenetére


classic B
aktív tag

M999 V1-en tökéletesen megy a Vhiktor féle 20 pontos mód beállítás, nincs színhiba.

(#25374) betmen3 válasza Vhiktor (#25372) üzenetére


betmen3
csendes tag

65C845 X2

A sportmód nem igazan jött be sajnos 😀

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#25375) Vhiktor válasza betmen3 (#25374) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mozi mód.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25376) nicu71 válasza betmen3 (#25374) üzenetére


nicu71
addikt

És a focimeccseket milyen tv-szolgáltató biztositja?Netán Digi?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#25378) classic B


classic B
aktív tag

Egy hónap C805 használat utáni tapasztalatok:
V028-as gyári szoftverrel használtam a tévét nagyjából 3 hétig majdnem teljes elégedettséggel. A filmek lejátszásával nem volt gond, a kalibrált képbeállítás színvilága viszont nem tetszett. Ekkor kezdtem elmélyedni a teszt firmwarek világában. Óriási hiba volt így utólag. V3-as frissítéssel indultam. A kép sokkal jobban nézett ki, mint a gyári V028-on, viszont apróbb lagok előfordultak HDR10-es filmeknél. Utálom az ilyet! Egyből ugrottam V4-re, ahol szintén ugyanez volt. Nemrég kijött egy recovery package (R090), amit feltettem, de ezzel sem voltam elégedett. Végül feltettem azt a híres teszt V1-et, amiről csak jókat lehet olvasni a fórumokon, de továbbra is fennállnak a problémáim.
Próbáltam: Kodi 20.x, Kodi 21.0 beta, Nova player, gyári lejátszó. A képbeállításokat kismilliószor átnéztem, állítgattam, stb., többször csináltam már visszaállítást is.
A fent leírtakkal biztos sokan nem értenek egyet, de mindenképp akartam saját tapasztalatot írni. Tudom, hogy másnak a V028-cal vannak problémái, nekem azzal nem volt.

Én csak azt tudom javasolni mindenkinek, hogy a frissítéseket jól gondoljátok meg. Vannak sokan, akik teljesen elégedettek, vannak csalódottak is. Egy jól működő rendszert nem érdemes megkockáztatni, mivel egyelőre nincs visszaút a stabil gyárira! Szomorú, hogy ez így van, mivel mégiscsak Android.
Jelenleg rendkívül csalódott vagyok, hibáztatom magamat is, de igazából ez már mindegy. Remélem még valahogy lesz visszaút a gyári útra.

Végül: Megnézné nekem valamelyik V028-as kolléga, hogy a gyári media player verziószáma hanyas? Ott lesz a beállításokon belül az alkalmazások résznél.

(#25379) Stealth válasza classic B (#25378) üzenetére


Stealth
aktív tag

Sajnálattal olvasom. Én is gondolkodtam a frissítésen, de mégis maradtam v028-on. Nekem jól működik, semmi hibát nem vélek felfedezni, ezért sem frissítettem. DU tudom megnézni a verziót.

-= Stealth =-

(#25380) pictigjis válasza classic B (#25378) üzenetére


pictigjis
senior tag

a teszt firmware-ek mellé valami mediacenter apk-kat is töltögettek fel, azért kérdezed?

(#25381) classic B válasza pictigjis (#25380) üzenetére


classic B
aktív tag

Igen, frissített apk-k is kerültek be a teszt rendszerekbe. Nekem V028-on a gyári lejátszó felelt meg leginkább, hiába az a leghitványabb papíron. A dolby visiont leszámítva mindent tudott hibátlanul.
Ezek a csoda lejátszók mint Kodi, Nova, stb. mindegyiknek van valami nyűgje.
Köszönöm.

#25379 Stealth: lehet nálad se lenne semmi gond és elégedett lennél, de ha neked megfelel a mostani és elégedett vagy vele, szerintem ne babráld.

[ Szerkesztve ]

(#25382) VFR800 válasza classic B (#25378) üzenetére


VFR800
lelkes újonc

65C805 V028 verziónál a lejátszó verziószáma:
6.01.04
com.tcl.ui_mediaCenter

(#25383) classic B válasza VFR800 (#25382) üzenetére


classic B
aktív tag

Köszi. :R

(#25384) HF77 válasza classic B (#25378) üzenetére


HF77
őstag

köszi hogy ezt megosztottad....talán így jobban elgondolkodik az ember, érdemes e mókolni ezekkel...?!
én úgy vagyok vele, ha lesz jobb mint ami jelenleg van csak felajánlja a rendszer... :U

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#25385) Celtis válasza classic B (#25378) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, ez hasznos info.
Az érdekes, hogy a teszt firmware-eknél pont ilyen mozgás hiba javítást emlegettek. Én emiatt is gondolkodtam, hogy frissítek, de akkor egyelőre maradok a gyárin, mert összességében elégedett vagyok vele. Együtt tudok élni az az apróbb hiányosságaival.

(#25386) beverly


beverly
tag

Sziasztok!melyik a hivatalos a fw a c835-re?

(#25388) pictigjis válasza Zozo60 (#25387) üzenetére


pictigjis
senior tag

én v3-at használok, sokszor egyébként is az apple tv-t kapcsoljuk be, mert azzal mintha minden szebb lenne... de lehet ez is placebo. nem tapasztaltam hibát eddig (kopkop)

(#25389) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

55C735 V503 at mivel még sosem jött frissítés, frissítettem V603- ra kép sokkal jobb lett, már újraindítás után is, eddig minden rendben az új verzióval.

(#25390) LLKobe válasza classic B (#25378) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezt a tv-re telepített saját lejátszóval tapasztalod?
Mert akkor lehet hogy nem is a firmware-el van gond, hanem az új verziós lejátszó app-al.
Ezt azért le kellene tesztelni mielőtt ilyen konzekvenciákat levonsz.

A kérdés jogos volt, külső lejátszóval is tapasztalod ezeket a hibákat?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25391) Imi1981 válasza Zozo60 (#25387) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem külső lejátszóval nincs gond ha az tud kadenciahelyes lejátszást. Majd kipróbálom de csak éjjel tudom mert dolgozok. Apple-TV 4k 2021 van és az tud kadenciahelyes lejátszást.

Amúgy már második napja tévén futó kodival ( nem play áruházból van ) sincs probléma! Első nap nálam is voltak akadások v3-on de már nem látom.

(#25392) classic B válasza LLKobe (#25390) üzenetére


classic B
aktív tag

"Próbáltam: Kodi 20.x, Kodi 21.0 beta, Nova player, gyári lejátszó."

Vagy most mire gondolsz? Minden filmet USB3-as külső SSD-ről nézek, a fent említett playerekkel próbáltam.

Érdekes, hogy van kint 4 tesztverzió, amiknek valamelyikével a tesztelők elégedettek. Ugyan mi a franc lehet nálam, hogy egyikkel sem vagyok az. :) Az biztos, hogy nem képzelődöm. Tiszta fejjel át kellene gondolnom hol lehet a gubanc.

[ Szerkesztve ]

(#25393) Imi1981 válasza classic B (#25392) üzenetére


Imi1981
veterán

Próbálj egyszer hálózati lejátszást PC-ről smb-n megosztva. Hátha úgy nem akad. Én plex szerverről a tv futó kodival plexkodiconnect-el nézem és nincs már probléma.

(#25395) szana8 válasza Zozo60 (#25387) üzenetére


szana8
tag

Nálam nincs ilyen hiba. Apple TV 4K-val használom es V1-es teszt firmware. En amiatt frissítettem mert a PS5-on illetve game módban egy beragadt pixel virított a képernyő közepén szép zölden a V028-as fw-vel. Nálam megjavította minden zavaró dolgot. De en csináltam Shop illetve All restet-et is.

(#25396) L4mie


L4mie
veterán

Végre kapható itthon is :D
c805 :U

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#25397) LLKobe válasza classic B (#25392) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy külső lejátszóval, amit HDMI-n dugsz össze a TV-vel, és neadjisten tud kadenciahelyes lejátszást, nem úgy mint a TV-n futó lejátszók.

Amíg nem tesztelted hogy külső lejátszóval is tapasztalod a hibákat, addig az állításod teljes mértékben félrevezető.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25398) Imi1981 válasza LLKobe (#25397) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem félrevezető szerintem. Én egyből értettem mit ír. Tévén futó lejátszókkal próbálta és azokon akadt a lejátszás ennyi.

(#25399) Stealth válasza L4mie (#25396) üzenetére


Stealth
aktív tag

Érthetetlen ez a cikk... :U

-= Stealth =-

(#25400) classic B válasza LLKobe (#25397) üzenetére


classic B
aktív tag

Nem tudom hányan használnak külső lejátszót. Gyanítom nem sokan arányaiban nézve.
De majd próbálkozom valamivel. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.