Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) TheReMiXeR válasza _Gomba_ (#200) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

itt a pont :)) :C

(#202) ML320


ML320
aktív tag

Szerintem az évek során megtanultuk:
2 féle ember szereli otthon a gépét: az ügyes és az erős...

Ja Sulinetes pécét vennék, de féláfával (értsd: számla nélkül...)

Ember tervez, Isten perverz...

(#203) net84 válasza ML320 (#202) üzenetére


net84
őstag

Sulinetes pécé kedvezménnyel és céges számlára.... :W

Read only...

(#204) Kokkantas válasza Palkó (#174) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Piros a lap és a VGA is, az megfelel?

(#205) TheReMiXeR válasza Kokkantas (#204) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

szerintem Te is buktad :)

Az egyiknek kéknek kell lennie :))

(#206) -!DogG!-


-!DogG!-
csendes tag

Üdv!

Kira a topic! :R

a szótárhoz egy eheti:
sulis lépot izé - laptop, azaz sulinetes notebook
(idősebb anyuka -pár vonóhúzással megáldva- jött be, hogy a lánya küldte, kérdezzen rá a fent említett termékre...)
eltartott egy darabig, míg leesett, miről beszél, aztán kollegám halk, fulladozó vinnyogások kíséretében kiosont a képből, egyenest a raktár irányába. :D
Nem volt egyszerű megállni, hogy ne röhögjem telibe szegényt... :DDD

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#207) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

szőke csaj csak feketére van festve neki a haja :

csaj : megkaptam a diákhitelt
én : igen, és mit szeretnél?
csaj : hát mit, hát sulinettttes gépet diákhitelre...
én : aztat itt nem lehet, csak ótépére
csaj : de hát az is hitel vagy nem?
én : az sajnos nem jó...
csaj : hát jól félrevezettük...

...és elviharzott...

(#208) szepi79


szepi79
őstag

nekem egy szar kék gigbyte 7600os videjókártyám van, meg egy piros MSI alaplapom. ne cseréljem ki a kettőt? mert úgy pont jó lenne...

de hogy ON is legyek: számtech nagykerben dolgozom, szerencsére nem értékesítőként, de azért pár szívós ember átjut az első frontvonalon... például azt szoktam értékelni, mikor azzal keres meg a kedves ügyfél, akinek az éves forgalma 50e Ft alatt van, hogy a 10db-os ZIP lemezeket tartalmazó dobozt ugyan bontsam már meg a kedvéért, mert neki csak 2 kell (persze a ZIP már bontatlanul is eladhatatlan...), ráadásul 2 ZIP lemez kiskereskedésben sem tétel...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#209) ML320


ML320
aktív tag

-Memóriát keresek. De nem tudom milyet, DDR vagy SD?

Cégnek kiajánlom a Kingston listából a Dell gépbe való 512MB SD-t. A beszerző osztály fölényesen visszaszól, hogy találtak Kingston DDR2-t máshol olcsóbban. Ma az IT osztály kérdezte ismételten a bővítési lehetőséget...

Szomszéd Józsi segített összeállítani a listából a gépet:
- 1 IDE vezérlőre IDE HDD + DVD-ROM és író
- Kell 1 CD-író és egy DVD író. Mert CD-t is szeretnék néha írni.
- Intel alaplap, AMD proci.
- Illetve a chipek, típusok és foglalatok széles variációja...
- A neten látta, hogy még van...
- Full extra alaplap, a legoccsóbb prociva...
...

Nem jó a notebook, nem indul... Más eszköz adapterét dugták rá...

Magyarázok telefonon.
Reakció: Nekem ilyet ne mondjon... Szőke nő vagyok!

Ja, és ti is szoktatok vállalni ötperces munkát? Csak egy dolgot kell a gépbe berakni...
A gépben 3 kiló por... HDD kattog... RAM kevés... Rendszer megborulva... És vírusos...

Gépház mérete mekkora? Az asztalt külön csináltatom hozzá... Had süljön meg szegény proci...

-Rossz a gépem. Mit vigyek be?
-Csak a ház
Tuti hozza az egeret, billt, tápkábelt...

Az egyik Sulinetes konzorcim gépei ha megjönnek, első körben megint összerakjuk őket.
A szerződés szerint az alaplapot 4 csavar kell hogy tartsa, az optikát, HDD-t 3.
A VGA-t kihagyták... A csavart is... Valami zörög a gépben...

Ember tervez, Isten perverz...

(#210) ML320


ML320
aktív tag

A Platinum lapka meg fekete... Halott ügy?

Ember tervez, Isten perverz...

(#211) TheReMiXeR válasza szepi79 (#208) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

nekem van olyan ügyfelem aki árajánlatot kér 1-2-3...stb gépre bizonyos árakon, hogy majd ha ''összejön'' akkor elviszi...

eddig kismillió összeállítás után sem vitt el egy gépet sem...
ő azt hiszi, hogy nem tudom, hogy a nagykerben rakatja össze... :))
ott ahol ezelőtt félévvel ezelőttig dolgoztam 6 évig :C
akkor még én rakattam össze neki a gépet az szerelőkkel... (konfig vezetőként)

tiszta LOL :))

(#212) ML320


ML320
aktív tag

Központi címünkre jött egy e-mail:

Tisztelt ... Kft!

Nem tudok fogadni leveleket, kérem írják meg a szükséges beállításokat!

Ember tervez, Isten perverz...

(#213) TheReMiXeR válasza ML320 (#212) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na ez a király...

biztos másik gépen megy (szomszédba) :))

(#214) corlagon válasza szepi79 (#208) üzenetére


corlagon
senior tag

nekem egy szar kék gigbyte 7600os videjókártyám van, meg egy piros MSI alaplapom. ne cseréljem ki a kettőt? mert úgy pont jó lenne...

Jó lesz az, a VGA-t csavarozd fel a tálcára és dugd bele az alaplapot!
Na lassan sötétedik, indulok LAN-ozni a temetőbe...

(#215) ML320 válasza TheReMiXeR (#213) üzenetére


ML320
aktív tag

A szomszédja meg behozza a gépet
Tetején cetli:
Jelszó: idenemlepszbetegeci

Másik gép: jelszavazva
Jelszóemlékeztető: pina
Nem tudtunk belépni. A jelszó puncy volt...

Harmadik létrehozott egy szerviz usert. Nem baj, van locksmithem ;)

Ember tervez, Isten perverz...

(#216) ML320


ML320
aktív tag

Hibajelenség: képnézegetés alatt fagy...
Keres: *.jpg
Talál: user+felesége, user lánya+barátja... Khmm... És persze nem fagyott ;)))

Ember tervez, Isten perverz...

(#217) bobsys válasza ML320 (#216) üzenetére


bobsys
addikt

és még nem linkelted? :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#218) ML320 válasza bobsys (#217) üzenetére


ML320
aktív tag

Az már feltünő lenne. Előbb várunk 2 évet, és utánna dobjuk fel a netre... Az anyag szépen gyűlik ;)))

Ember tervez, Isten perverz...

(#219) -!DogG!-


-!DogG!-
csendes tag

2 eset a heti termésből, szervíz szinten:

Telefon (nő): foglalkoznak notebookokkal? -Persze, mi a gond? Nem tudom kikapcsolni, be tudnám vinni?
Próbálnék tanácsot adni, de ő már mindet próbálta, és most indulna is hozzánk. Hát akkor oké...
Fél óra, megérkezik a kis csini szöszke, hóna alatt a noti. Felnyitom, a 'windows leáll' kép fogad, rátapadok a power gombra, 4-5 sec, és kikapcsol. A jány elmehetett volna a ferrarihoz reklámarcnak, úgy bepirult, merthogy a mute gombot masszírozta... Said: ''Pedig csak festett szőke vagyok'' :DDD

A másik: Arc bejön, mondja: lehúzta a monitorkábelt a gépről, most meg hiába dugja rá, nincs kép...
Kolléga mondja, lehet, hogy csak kimozdult a kártya... Milyen kártya? Khmmm, hát a videokártya... Az meg mi? Oké... Hozza be a gépet és megnézzük. Óóó, az nem gond, itt van a kocsiban (Már ezt nem értem, hogy miért egyből a géppel jött be??!)
Gép be, oldala le, integrált vga... kiderült, hogy a figura a becsavarozott monitorkábellel együtt az alaplapra forrasztott csatlakozót is eltávolította a helyéről.
Megjavíttattuk, majd az átadásnál felhívtuk a figyelmét arra, hogy lehetőleg a jövőben ne csavarozza be azt a csatlakozót... :DDD

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#220) Xpod válasza -!DogG!- (#219) üzenetére


Xpod
addikt

''kiderült, hogy a figura a becsavarozott monitorkábellel együtt az alaplapra forrasztott csatlakozót is eltávolította a helyéről.''

És nem tűnt fel neki, hogy kicsit nehezen akar lejönni az a fránya csatlakozó? :F

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#221) -!DogG!- válasza Xpod (#220) üzenetére


-!DogG!-
csendes tag

Talán ismered, bár nem ebbe a topicba vág, de a szitut megmagyarázza:

''Rendőrök intelligenciáját mérték azzal a feladattal, hogy különböző alakú - négyszög, háromszög, kör - nyílásokba kell a megfelelő formákat helyezni. Mindenki sikeresen teljesítette. A vizsgálat eredménye: a résztvevők 10%-a nagyon okos, a többi 90% viszont nagyon erős.''
:D

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#222) Xpod válasza -!DogG!- (#221) üzenetére


Xpod
addikt

Ebben lehet valami.
Mondjuk öcsémnek is sikerült az ATX-es csatit fordítva rátenni, utánna meg ártatlan arccal kérdezte, miért nem megy a gép. Természetesen megpróbálta elindítani. Azóta nem nyúl a gép belsejébe. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#223) -!DogG!- válasza Xpod (#222) üzenetére


-!DogG!-
csendes tag

ATX-csatit még nem láttam fordítva rádugva alaplapra... Mi a hatás?
Egyszer -jó pár éve- megesett hogy lanpáré után eldobott haversrác egy adott pontig, ahonnan én visszafelé sétáltam, aztán látom, hogy arc üveghangon elhúz mellettem a gépsárkánnyal, pont ellentétes irányba, mint amerre indult, azaz back2home...
az irányváltás nem lenne fura, de ő nem szokta lemezhajlásig tolni a vasnak, de ezúttal a menetszele majdnem elsodort a járdáról...
Utólag kiderült, hogy faterja rácsörgött, hogy füstöl a gép... Lanon nekem kellett kőcsönbe egy SD modul, amit emberünk fordítva rakott vissza faterja gépébe, lefüstölt róla az összes matrica... De a legszebb, hogy ez a modul a mai napi hibátlanul dolgozik :DDD

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#224) Zamery


Zamery
senior tag

Végigolvastam a topicot és jókat nevettem. :D
Csak igy tovább srácok!


Piros alaplap (Abit AN8 Ultra) és zöld VGA (MSI 7900GTO). Ugyhogy szrintem dobhatom is ki a kukába, mert ez biztos nem amerikában készült márkáss alkatrész!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#225) Hequila válasza george11 (#30) üzenetére


Hequila
őstag

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy meg sem fordult benned, hogy régebbi géphez kell (28 vs. 48 bites LBA)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#226) Palkó válasza ML320 (#210) üzenetére


Palkó
tag

Nem vagy színes egyéniség....
A többiek viszont, túlságosan azok ! Nem is értem, hogy működhetnek egy király konfigok, ilyen fura színű cuccokkal...?

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#227) TheReMiXeR válasza ML320 (#216) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

mekkora LOL :))

(#228) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

kicsit szomi vagyok...
tegnap délelőtt nálunk 3 órás áramszünet, szünetmentes már nem bírta...
...de a 19es Acer moncsi se... sztendbáj módban áramszünet és utána se kép se hang...
...ja megjegyzem másodszor... ugyanaz a szitu mind2 esetben.
Kedves kollégák Ti már hallottatok ilyenről? Hm este egy kicsit csuklottak az észeresék...
Nos megint 1 hónap garizás... f@sza :))

(#229) Hequila


Hequila
őstag

Ugyan nem vagyok számtech boltos, csak ismerősöknek, hobbi szinten szoktam segíteni, de egy rövidke sztorim van:

Hölgy ismerős szól, hogy nem igazán jó a gép, mondom rendben, megnézem. Valami hozzáértő 98-ra telepített Me-ot, majd látván, hogy nem igazán jó, újra 98-at (mindez egy partícióra, formázás nélkül). Gondoltam, felrakok egy XP-t, az tovább bírja, mint a többi (általában). A művelet sikeresen be is fejeződik. Hazamentem. Másnap csörög a telefon, hogy valamit nagyon elb@sztam, mert nincsen hang. Visszamentem, és kiderült, hogy a hangerőszabájzó volt teljesen lehúzva...

Egy másik most jutott eszembe:
Egy másik (szintén hölgy) ismerősnek behlálozott a 4-5 éves teszkós gépe. De mivel a hölgy fontosabb dokumentációkat tárolt, illetve szerkesztett a gépen, felajánlottam neki, hogy amíg az övét megcsinálom, adok egy kölcsön gépet. Így is lett. Másnap csörög a telefon, hogy a kölcsöngép is beszart, nem hajlandó elindulni a Windows. Visszamentem, látom, hogy a BOOT képernyőnél megáll: hibás rendszerlemez. Rápillantok a floppyra, amiben egy lemez volt. Mint utólag kiderült, benne felejtették az este, és az a szerencsétlen gép arról póbált BOOT-olni. Egy gombnyomás, és újraindítás után már ment is.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#231) TheReMiXeR válasza Hequila (#229) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

így már én is jártam...
Analfabéta ismerősnek vittem egy jó kis konfigot. Mivel ismerős volt, minimum 24 órát teszteltem, hogy ''ne égjek be vele''. Péntek este elvittem nekik, örültek mint majom a farkának. ''ÓÓÓ a gyerek (17éves) számteket is tanul, ő majd ért hozzá...'' Megsúgom, hogy full telepítve kapták meg minden sallanggal egyetemben. Vasárnap, mikor délig szoktam aludni (szombaton éjjel rádiózom ---ez itt a reklám helye---) reggel 8kor csörög a teló...
''Háát nem megy a gép, megáll induláskor fekete fehér kép és ismeretlen kiírások...''
''Ezt nem hisszük el, hogy nekünk miértpont egy ilyen szart kellett kifognunk''
''Nem bírta sokáig ez a csodagép''
''Esetleg most nem tunnék beugrani? Mert hát fizessük a netet és így nem tudunk nettelni...''
No, mivel ismerős, egyefene, átugrok 11felé...
Már a kapuban vártak, hogy na mikor érek már oda... Megjegyzem eleve előbb mentem...
Ismét szentségelés, anyázás, sz@rozás...
Bemegyek gyerek szobájába, család utánam...
Bekapcs gép... ANYÁD...
Kisfloppy bent... kiveszem, gép indul...
ANYÁD...
Szegény számteket tanuló gyerek megkapta a Zapjától a megfelelő szavakat, mondatokat..

(#232) TheReMiXeR válasza Kalandor (#230) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

a csoda szünetmentes :)

(#233) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Ja a hangkártyával kapcsolatos tegnapi eset...

''hát nem tuggyuk a hangot kicsiszolni a gépből''
''pedig tegnap még ment, de ma má nem''
Tőlünk 20-25kilométerről érkeztek, fél családdal... hogy majd megtanulják a szervizelést...
Gép fel tesztre, bekapcs, legalább 5perc volt mire elindult...
66 vírusírtó, 85 tűzfal, 98 ikon a tálcán, 465ikon az asztalon integrált vga-val csak ugy biluxolt szegény monitor...

No, kivártam az ''indulást'' majd hangszóró ikon és kiírja nagybetűvel ''hang elnémítva''
Egy katt és annyi...

...de mindeki számteket tanul... az egész család... csak nem beszélnek magyarul...

(#234) Overlocker


Overlocker
veterán

Nem vagyok boltos,de egy funny történet..
Kiraktam egy hirdetést egy x kollégiumba hogy A64 3000+ proci hűtővel eladó!

2nap múlva felhív egy csaj:

- csaj: megvan még a hűtő?
-én: megvan,de csak procival együtt eladó..
-csaj: mi az a processor? :D Mondom ez jó..akkor minek kell neki gyári hűtő..
-én: számítógépbe való alkatrész, és ezt hűti a hűtő...
-csaj: jah, ő hűtőgépre gondolt:D:D

LOL :DDD

(#235) TheReMiXeR válasza Overlocker (#234) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

titkon akart kompresszoros hűtést...

(#236) Overlocker válasza TheReMiXeR (#235) üzenetére


Overlocker
veterán

:D

(#237) Kiskokó


Kiskokó
veterán

ano amikro megkaptam az uj gépet.. a régi P2-esről ey két dolgot floppyról másoltam át rá aztán véltelenül megnyomtam a kikapcsológombot.. ÓÓ ba+ inditom nemindul.. kellet vagy 3perc mire leesett hogy bennehagytama floppyt azóta sincs floppyn a boot... :) :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#238) ftc válasza TheReMiXeR (#233) üzenetére


ftc
nagyúr

de legalább vírust nem kaptak :DDD

(#239) Petie válasza Kalandor (#230) üzenetére


Petie
veterán

loooooooooool ez totál hülye :DDD:DDD

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#240) RexpecT válasza Kalandor (#230) üzenetére


RexpecT
addikt

Erre mit lehet mondani ?? :DD :DD :DD

(#241) Tom5 válasza Overlocker (#234) üzenetére


Tom5
addikt

ISTEN!!!!Ez az eddigi legjobb!!!!!!! :R :R

(#242) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Újra itt...

A napokban visszahoztak egy ''telefont'' (Siemens ;] ), azzal a kifogással, h. nem hallja porszívózás közben, ill. ha az a másik szobában van.
Kollégám diszkréten az asztal takarásában mutatta a a ''hallókészülék'' szót, én pedig majd' megjegyeztem, h. ez nem bug, hanem feature... (Gondolom, érdekesen nézett volna az idős mamika, ha ezt így mondom neki... :D )

Samsung Galaxy A54

(#243) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

5-6 éve volt, mikor 2 csigazabáló szomszéd 1 napos eltéréssel vett 1-1gépet.
Nos természetesen ajándék ''ablakkal'' kapta mind2 ügyfél...

Eltelt vagy 2 hónap, jön vissza a mogorvább csigazabáló, hogy hát ez sz@r meg izé meg hozé... Kérdezem, mi a gondja?
''hát annyi, hogy a szomszédjának sokkal szebb a kép, mint nekik!!! Direkt ugyanolyat kértek és hogy ez így nekik nem megfelelő!!!''
Mondom 2 hónap telt el kb...

No jó, gép fel tesztre... tökéletesen megy...
Rákérdezvén, hogy akkor most tulajdonképpen mi is az ami nem jó???
''hát hogy a szomszédnak más jelenik meg''

V@zze, kiderült, hogy azzal nem volt kibékülve, hogy a szomszédjának win98-as hátterének ''szebb'' kép volt kiválasztva, mert ugye neki a szabványos kék kép volt belőve...

Felajálottam nekik, hogy ''ingyen'' megcsinálom nekik olyanra mint a szomszédnak van.
Hoztam egy kamu cédét, betettem és eszközöltem egy kamu telepítést...
Utána bementem a háttér kiválasztások menübe és megmutattam nekik a lehetőségeket...

Elégedett arccal távoztak, hál istennek azóta se láttam őket...


[Szerkesztve]

(#244) _Gomba_ válasza Overlocker (#234) üzenetére


_Gomba_
tag

Semmi randi ? ;]

(#245) Kiskokó válasza _Gomba_ (#244) üzenetére


Kiskokó
veterán

ja ja... mirétnemhivtad fel magadhoz hogy szoveen elmondod mia különbség a 2 között..aztán meg szóba jön más is.. stb..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#246) Agyasima


Agyasima
senior tag

OFF: Bemegyek sztek boltba.
én - Szia 9 centis ventiből milyen van, milyet lehet rendelni?
eladó - 8 centis?
én - Nem, 9 centis. Pontosan 9,2...
eladó - Nem 8 centis?
én - nem 9 centis házventi.
eladó - olyan nincs is.

Jobbnak láttam kijönni.

nekem piros minden nyákom, hozom a kalapácsot... :DDD

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#247) bigman00


bigman00
tag

Egyik ismerősünk egyszer hetekig emlegette hogy a gépe elromlott... tönkrement... nem indul... mi lesz most vele ... Végül bátyám elment hozzá megnézni a HATALMAS PROBLÉMA: kihúzódott a hosszabbító amire rávolt kötve az egész gép :D

(#248) djtoomi


djtoomi
addikt

bejön hozzánk gyerek gép lcd monitor a kezébe hogy baj van.tegnap vett itt egy nvidia geforce 7900gtx-et.és nem müködik a monitorjával.monitor vadiújnak kinéző viewsonic vp920b monkó.és valahogy nem talál a kettő.megnézem:hm a monitort egy másik gépünkbe pakolom müxik,vdikarit másik gépbe teszem müxik.megnézem a gépét: hülyegyerek(amúgy gazdag cigány vót aki nem tujja mi az a gép csak hogy ami dárga az a jó)a vidkarit a sima pci foglalatba dugta nem a pci-e -be.végülis nem lett baja se a foglalatnak se a vidkarinak de a hülyegyerekétől elkértem javítási díjként 8 rongyot hogy nagy probléma vót vele. :DDD :U :R :)) :DD

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#249) ML320


ML320
aktív tag

Notebook hiba: 1-5 percen belül elindul egy játék és nem lehet irányítani...
Semmit se találtunk. Se vírus, se spyware...

De volt egy képernyőkímélő...

Ember tervez, Isten perverz...

(#250) Veatta


Veatta
aktív tag

Ebben a pillanatban:

-olyan piros Nokiát szeretnék.
-piros nincs csak rózsaszín
-nem is lesz?
háát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.