Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3201) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Próbáld meg ezt:

Font beállítások - Anti-aliasing - System Settings
Elvileg a Home könyvtárban van egy ilyen link/fájl: .fonts.conf -> /home/rope/.config/fontconfig/fonts.conf
Ebbe a .fonts.conf-ba másold be:

<?xml version='1.0'?>
<!DOCTYPE fontconfig SYSTEM 'fonts.dtd'>
<fontconfig>
<match target="font">
<edit mode="assign" name="hinting">
<bool>true</bool>
</edit>
</match>
<match target="font">
<edit mode="assign" name="autohint">
<bool>true</bool>
</edit>
</match>
<match target="font">
<edit mode="assign" name="hintstyle">
<const>hintslight</const>
</edit>
</match>
<match target="font">
<edit mode="assign" name="rgba">
<const>rgb</const>
</edit>
</match>
<match target="font">
<edit mode="assign" name="antialias">
<bool>true</bool>
</edit>
</match>
<match target="font">
<edit mode="assign" name="lcdfilter">
<const>lcddefault</const>
</edit>
</match>
<dir>~/.fonts</dir>
</fontconfig>

Ha ez sem jönne be, lehet próbálkozni az infinality-fontconfig csomagokkal.

(#3202) ubyegon2 válasza Shrike7973 (#3201) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, de ehhez még elég nokedli vagyok 2 hetes linuxos múltammal. Lehet, hogy rossz video drivert telepítettem, de nem találom, hol lehet változtatni. :W

(#3203) BoB válasza ubyegon2 (#3200) üzenetére


BoB
veterán

Chromium-ban változtasd meg a betűtípust.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3204) ubyegon2 válasza BoB (#3203) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt is próbálgattam, a beállítások oldalán látszik is a változás, de PH fórumán semmi nem történik. :(

(#3205) Shrike7973 válasza ubyegon2 (#3204) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Szájbarágósabb leírás:

1.
Configure Desktop -> Fonts -> Ellenőrizd, hogy az Anti-aliasing-nál System Settings van-e kiválasztva.
2.
Indítsd el a Dolphin fájlböngészőt.
Alapértelmezetten így a Home könyvtárban vagy. Nyomj egy "ALT+." -t (igen, a második egy pont), hogy látszódjanak a rejtett fájlok. Keresd meg a .fonts.conf fájlt. Duplaklikk, megnyílik. Másold bele a megadott szöveget. Mentsd el. Jelentkezz ki/be.

(#3206) ubyegon2 válasza Shrike7973 (#3205) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ez tényleg szájbarágós volt. :) Annyi gondom van ezzel, hogy ezekhez KDE kéne, nekem meg GNOME az asztali környezet. Sorry, ezt tényleg nem mondtam! Az előző openSUSE 12.3- ban viszont működött a Chromiumon belül a betőtípusok változtatása. Sok kedvem nincs most ahhoz visszatérni, mert azt hittem, hogy ha azt tök kezdőként be tudtam lakni többé- kevésbé, akkor a 13.1 változatot sem lesz nehéz. Egyébként nem az, csak nemsoká megvakulok. :Y

Valaki használ már openSUSE 13.1 verziót GNOME asztali környezettel? :F

[ Szerkesztve ]

(#3207) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Minden megy ugyanúgy. Ez nem DE függő.

Dolphin helyett akkor Nautilus :D
Miután létrehoztad a fájlt, gnome-tweak-tool-ban a fonts-nál állítsd be:

Hinting: Slight
Anti-Aliasing: RGBA

Ajánlott betűtípus: Droid Sans

(#3208) ubyegon2 válasza Shrike7973 (#3207) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rendben, ezt értem. a .fontconfig mappában 4 darab cache-3 file van mindössze, ilyen névvel: /home/ubyegon/.fontconfig/4794a0821666d79190d59a36cb4f44b5-le64.cache-3
Megnyitni nem lehet, újat létrehozni sem. Szerintem ez a frissítés 12.3- ról nem sikerült jól. :((

Most találtam itt ezt: file:///etc/fonts/fonts.conf Ezt meg tudom nyitni, de azt írja felül, hogy ne szerkesszem, még ha tizen bíztatnak se! Ide kéne beleilleszteni a fentieket?

[ Szerkesztve ]

(#3209) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#3208) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pontosabban 4 darab ilyen file van font.conf néven.
/usr/share/fonts Itt viszont találtam egy truetype nevű mappát és ott az általad említett betűtípus felajánlotta a telepítést.

(#3210) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Most cseréltem le őskövület gépemet egy újabbra, az XP-t ami jogtisztán megvan már el szeretném felejteni :)
Várez windows meg nem érdekel.
Egy GTX650OC 1GB kártya van a gépben, süsü 13.1 illetve wine alatt fogom használni a 2 játékot amivel játszom, WoW 4.3.4 és WoT mennyi fps csökkenés várható nativ win-hez képest?

Ismerősömnél AMD 6770-as kártya van ua. felbontásban a wow nem tudta elérni a 30fps-t míg win alatt bőven 80 felett volt.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#3211) Vladi válasza gthomma (#3210) üzenetére


Vladi
nagyúr

wow nem olyan problémás, mert eleve jól optimalizált járték. Nyilván lesz visszesés. Jól vagy egy w7 dual boottal járnál*, vagy natív játékkal.

*: Ezzel járnál igazán jól, mert leszoknál a játékról és több időd lenne tanulásra, munkára, családra. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3212) gthomma válasza Vladi (#3211) üzenetére


gthomma
senior tag

10-12 óra "rendszergazdáskodás" után jól esik egy kis kikapcsolódás, és olcsóbb, kevésbé káros mint egyéb stressz oldók :D

(futás és egyéb mozgás nem játszik, 2005-ben darabosra tört a jobb lábam térdtől lefelé)

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#3213) Vladi válasza gthomma (#3212) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pinpong? Jóvan nem offolok. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3214) Aaalbi


Aaalbi
tag

Sziasztok!
Vettem 1 új laptopot (hp g6-2240sh).
A teljes sztorihoz hozzátartozik, hogy fel akartam tenni a win7-et, de mire feltelepült és újraindult volna a telepítés befejeztével. Hát mit ad isten nem indult el. Aztán kiderítettem, hogy nem is fog. Csak win8al mert ahhoz van driver a hp oldalán.
Ezután direkt úgy csináltam partíciót h hagytam helyet a linuxnak. Ki szeretném próbálni hogy működik-e vele a laptop.
Kiválasztottam az openSUSE-t. feltettem a 12.2-est. Feltelepítem és természetesen az az idióta vindóz indult el. Most megjelent a 13.1 az van fent. A telepítés során figyeltem mindent, úgy volt a beállítás, hogy ne alapból az MBR-ből bootoljon hanem a /dev/boot/-ról.
Gondolom ide települ a GRUB2.
Ja, kezdő vagyok a témában. :)
Tehát itt is utolsó újraindulásnál azt látom, hogy a vindóz 8.a-es "csodája indul".
Olvasgattam a témában, hogy bootoljak be a live dvd-ről és majd a yast-al kell csinálni valamit.
Na ez itt a kérdés, hogy mit? Úgy h elinduljon a GRUB2 az elején.
Köszi a segítséget.
Üdv.

(#3215) soldi3r válasza Aaalbi (#3214) üzenetére


soldi3r
veterán

(#3216) Aaalbi válasza soldi3r (#3215) üzenetére


Aaalbi
tag

oks, kösz az infót, este kipróbálom.

és a linux-os megoldásról tudsz vlamit?

(#3217) ivana válasza Aaalbi (#3216) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem rakd újra, ha friss a rendszer, az szokott lenni a leggyorsabb megoldás. Lehetőleg inkább az MBR-be menjen a grub, mivel a többi képes érdekes dolgokat csinálni egyes lapokkal. És csinálj mindenképpen külön home partíciót.

(#3218) chab7


chab7
addikt

Nocsak, hogy beindult ez a topic kb egy évvel ezelőtthöz képest, amikor erre jártam.
Gondoltam, most, hogy újra próbálgatom az opensuse-t felnézek ide. (13.1)
Na majd jövök kicsit társalogni a rendszerről, hátha huzamosabban marad (kde-vel). Elsőre egész jó.
Bár az ujjlenyomat olvasót nem tudom beüzemelni. Abban ha valakinek sikerült segíthetne.
kdm alatt és kde su ablakoknál sem jön elő. fingerprint-gui amúgy amivel kísérletezek.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#3219) zso73


zso73
veterán

Valaki segítsen nekem a steam feltelepítéséban. Felraktam a suse forrásokból, de nincsenek gombok a menün, és nem jelenik meg az azonosító kód bekérő felület sem. Suse 12.3
Mit, hogyan ? Elég a link a többit megoldom.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3220) ludla válasza zso73 (#3219) üzenetére


ludla
őstag

Tedd fel innen a Steamet openSUSE Plus

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3221) zso73 válasza ludla (#3220) üzenetére


zso73
veterán

Köszi !! Remélem működik ez...Van telepítve,csak nincs kép, csak keret a gombokon.... :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3222) zso73 válasza ludla (#3220) üzenetére


zso73
veterán

A megnyitott telepítő hivatkozás vagy fájl nem tartalmaz az adott openSUSE verzióhoz tartozó instrukciókat.
Opensuse 13.1 :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3223) zso73 válasza zso73 (#3222) üzenetére


zso73
veterán

Végül skerült !! Végre műxik rendesen Wine nélkül !!!! :) :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3224) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

KDE alatt telepíteném a virtuálbox-ot. Ha csak a virtualbox-ot pipálom be, kiválasztja a hozzá szukséges telepítendő csomagokat. De! Miért a GTK-s felületet jelöli ki hozzá, mikor ott a Qt-s is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3225) Gigi571 válasza cigam (#3224) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Hello!

Jelöld ki aQt-s csomagot, és a feleslegeseket kiveszi magától a csomagkezelő!

Üdv, és boldog karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

(#3226) zso73


zso73
veterán

lm sensor beállítás : Akit érdekel.

No sensors detected

Well, best would be to try with our latest sensors-detect/lm-sensors version. You have two possibilites:

Install latest SVN snapshot, check instructions on Manual install step
Run just sensors-detect, without lm-sensors installation

You can get sensors-detect here

Follow this steps to run it:

cd /tmp
wget http://www.lm-sensors.org/svn/lm-sensors/trunk/prog/detect/sensors-detect
perl sensors-detect

Utána a GKrellm, és minden ok.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3227) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Sajnos pont most a karácsonyi ünnepek alatt sikerült belefutnom egy olyan hibába ami eléggé gond, és bár sejtem hogy miben lehet a gond de megoldást nem tudok, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

A probléma az hogy virtuális gép használatakor az utóbbi időben rendre eltűnik egy (van amikor elég rövid) idő után az egérmutató, az egér ettől függetlenül működik, megy jobb gombos menü az asztalon pl, és ha menüpontok, vagy asztali ikonok fölé viszem az egeret azokon is látni, "csak" az egérmutató hiányzik ami által használhatatlan az egész. Tehát marad a billentyűzettel, és az egérrel vakon történő leállítás mindkét gépnél, és ez már nagyon bosszant. :W

Természetesen egér ki-behuzogatás megvolt, + átrakás másik usb-be is, illetve többszöri ki-bejelentkezés is, de nem használt csak a teljes újraindítás.

Gyanítom hogy a nouveu-val lehet valami, mert ilyet korábban is csinált, de korábban max 2* fordult elő akkor pont virtuális gép nélkül, most meg akárhányszor elindítom a virt. gépet előbb utóbb eltűnik az egér, pedig korábban tökéletesen működött... :F

Még arra tudok gondolni, hogy korábban bepróbálkoztam a zárt nvidia driverrel, de nem vol 100%-os, pl a plymouth boot képernyőmet is átállította 8 bitesre, + kijelentkezéskor elszállt a kép, ezért visszaraktam a nouveau-t hogy mit gondoltok ez okozhatja ezt?

Segítségeteket, és bármilyen infót előre is köszönöm szépen! :R :R

(#3228) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a LiveCD-t használva kapcsolódik a netre viszont telepítés után sehogyan sem?
Ilyenkor mit lehet tenni?

Üdv,
J

(#3229) Vladi válasza Canonfan (#3227) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ennek a hibának valamilyen nyomát meg kellene találnod. Frissítés volt?
Milyen vga egyébként? A zárt driverrel nem mindig jó az animált boot.

Elég régi kérdés, de lehet még aktuális.

(#3228) joecontra

nem nagyon. miylen net? Miért nem megy?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3230) joecontra válasza Vladi (#3229) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm a reakciót.

Kábelmodemes internet, folyamatosan aktív. Live módban és telepítés közben oké, restart után süket.
Miért nem megy? Azt én is szeretném tudni. :))

A hálózatkezelő nem is enged Ethernet kapcsolatot hozzáadni és be is pöntyög valamit közben. Valami nem kompatibilis neki.
Megnézem akkor pontosan.

Üdv,
J

(#3231) Vladi válasza joecontra (#3230) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nézd meg pontosan! Milyen hálózat kezelő? Network manager?

A kábelmodem akkor az adsl?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3232) joecontra válasza Vladi (#3231) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv!

A systemctl status network.service ezt mondja:

network.service - LSB: Configure network interfaces and set up routing
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/network.service; enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since cs 2014-01-02 13:46:46 CET; 18s ago
Process: 17262 ExecStart=/etc/init.d/network start (code=exited, status=7)

Igen, a Network Manager. Nem is enged Ethernet kapcsolatot hozzáadni mert minden ki van szürkítve.

De akkor live módban meg miért jó? Nem értem.

Szerk.: Valamint a modemet sem tudom megpingelni. "Network unreachable" üzenettel leráz.
Nem ADSL, kábeltévé hálózaton jön a net nem kell rá bejelentkezni.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#3233) joecontra válasza joecontra (#3232) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv,
J

(#3234) joecontra válasza joecontra (#3233) üzenetére


joecontra
addikt

Kinyomoztam közben: az /etc/sysconfig/network/ifcfg-eth0 fájlt át kellett nevezni ifcfg-enp0s7-re és reboot után megy a net.

Hasznos lehet, hátha valaki újra belefut a hibába.

Vladi, köszönöm a segítő szándékot! :R

Üdv,
J

(#3235) soldi3r


soldi3r
veterán

jo napot mindenkinek!
az uj opensusenak eleg egy kb 40gb-nyi particio? egy 120-as ssd-n kellene osztozni egy xp-vel es egy win7-tel

E30 (oo=[][]=oo)

(#3236) kispx válasza soldi3r (#3235) üzenetére


kispx
addikt

Bőven.

(#3237) ludla válasza joecontra (#3234) üzenetére


ludla
őstag

Nálam is az új telepítésnél 13.1 már nem eth0 van hanem enp0s7 kapcsolatom.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3238) Vladi válasza joecontra (#3234) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kiváló!

Néha a problémamegoldáshoz elég annyi, hogy egy kicsit más szempontból kezd el nézni a problémát.
Egyébként nálad a network szkript cisnál hálózatot és nem a NM. Nem baj, de jó ha tudod.

ludla:

Fedórán em1 van.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3239) Canonfan válasza Vladi (#3229) üzenetére


Canonfan
senior tag

Szia!

Nvidia GT 440 a vga, de sajnos a zárt driver nem szereti, ugyanis bár a kép rendben van, de a zárt driverrel kijelentkezéskor (KDM) elszáll a kép teljesen nem tudom miért, de a monitor elszáll tőle, csak az újraindítással tudok kijönni a dologból.
Ez így volt korábban a 12.2 esetében is, emiatt kizárólag a novueau-t használom, és eddig nem is volt ezzel gond.

Most 12.3-at használok (64 bit)

Valamikor volt valami frissítés valóban, és mindenképpen a nyílt driverre gyanakszom, bár rég használtam a virt. gépet szóval nem tudom hogy a driver frissítés ami okozza ezt, vagy az, hogy közben próbaképp felraktam a zárt drivert de ugyanolyan rossz az én estemben most is, ezért visszaraktam a nouveau-t

Van egy ősrégi 2013 év eleji mentésem, még azt gondoltam megpróbálni, hogy abból visszaállítani a nouveau-t, de addig még nem jutottam el, mert kellett a gép.

A virtuális gép meg annyiban gáz nekem, hogy viszonylag ritkábban használom, de amikor kell, akkor nagyon fontos hogy tudjak vele dolgozni, ezért mindenképp meg szeretném oldani a problémát.

Sajnos még most is aktuális, ezért bármilyen segítséget előre is köszönök, illetve szívesen használnám a zárt drivert is, ha a kijelentkezés bugot meg lehetne oldani valahogy. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3240) Vladi válasza Canonfan (#3239) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez egy böszme nagy bug. Több mindent is tehetsz. :)
Valamit lecserélsz: driver, kártya, kdm - gdm vagy slim akármi. Először én e legutóbbit csinálnám.
Azért az nVidia nem szokott ilyen csúnya drivert kiadni.

A driver verziókat viszonylag gyakran frissítik. A 12.3 nem túl régi kiadás? még támogatott? Nem valami 13-nál járnak?

A suse-hoz nincs régebbi driver? Szokott lenni több is, 307-es sorozat, meg 350 akármennyi. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3241) Vladi válasza Vladi (#3240) üzenetére


Vladi
nagyúr

Eddig erre jutottam: link az nVidia csinál opensuse tárolót. Azt használod? Itt 3 driver sorozat is érdekes lehet neked: 304, 319, 331. Elvileg mind támogatja a kártyádat. Ezeket is végigpróbálhatod.

A suse bugzillával nem boldogulok. :F hehe ez nem red hat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3242) zso73


zso73
veterán

Valami értelmes magyar nyelvű időjárás, és naptár plazmoidot keresek. Aki tud segítsen. A KDE look oldalon nem találok....

Opensuse plus nvidia telepítőt próbáltátok a videókártyához ?
A hálózatnál Dinamikus ip volt a megoldás nekem a nem kapcsolódásra. Valamiért statikusra rakta a telepítő....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3243) Canonfan válasza Vladi (#3240) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszönöm szépen a segítségedet, :R :R igen elvileg ezt a repót használom, ma felraktam próbaképp a g03-as drivert amit a yast felajánlt de a helyzet nem változott kijelentkezéskor kép semmi, a virt. gépet még nem próbáltam.

Érdekes viszont, hogy ha új munkamenetet indítok a KDE-ből (root) akkor ott semmi gond nincs, viszont ha így kijelentkezek a saját felhasználómmal, akkor fekete halál itt is, és ott is. :F

A virt gépet hétvégén kipróbálom szerintem, + a G02-es drivert is de ez így hosszabb távon nem maradhat, akkor inkább a nouveau.

Bár szívesen használnám az nvidia drivert, de ezzel a hibával nem tudok együtt élni, esetleg ha lenne ötleted hogy mit lenne érdemes megpróbálni, pl, KDM felbontás állítás stb, vagy a kijelentkezést szükség esetén máshogy megoldani, (a problémát korrekt módon megkerülni) akkor szívesen fent hagynám a zárt drivert, ha a virt. gép problémát megoldja. :R

A 12.3 szerencsére még támogatott lesz, jelenleg a 13.1 a legfrissebb verzió ami eggyel újabb nála. A 13.1-en gondolkoztam, de olyan nagy változások nincsenek benne, inkább a motorháztető alatti javítások. Ezért úgy döntöttem hogy hagynám a 12.3-at, mert jó kis stabil kiadás, + az új telepítés híve vagyok, és nincs kedvem újra bütykölni a szkennerrel, ugyanis a Samsung multi nyomtatómat a mai napig nem ismeri szkennerként alapból a SANE backends és csak barkácsolással lehetett működésre bírni mind 12.2, mint 12.3 alatt.

(#3244) Vladi válasza Canonfan (#3243) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nane! Ez így minden, csak nem stabil. Én frissítenék.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3245) ludla válasza zso73 (#3242) üzenetére


ludla
őstag

Én időjárásra CWP-t használom. Hozzá pedig az adatok a Freemeteo.com ról jönnek, de mást is be lehet állítani.
Naptárban nem tudok segíteni arra nem használok semmi egyebet csak a gyárit.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3246) Canonfan válasza Vladi (#3244) üzenetére


Canonfan
senior tag

Mire gondolsz?

Sejteni sejtem, hogy a driver nem 100-as, és ebben teljesen igazad van. Magával a rendszerrel viszont szerencsére nincs gond, úgyhogy mielőtt nekifeküdnék a 13.1-nek valahogy ki akarom deríteni, hogy a driver sz@rakodik "csak" vagy tényleg jobban járnék a 13.1-el bár az véleményem szerint inkább egy felturbózott 12.3.

Ha az utóbbi eset áll fent akkor egyértelmű hogy áttérek az új verzióra, viszont ha a driver sz@r, az ugyanolyan lenne 13.1 alatt is...

(#3247) Vladi válasza Canonfan (#3246) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha a drivered ilyen, hogy kilépésnél kifagy akkor nem annyira stabil.
A 3-as sorozatokat azért nézd át, hátha valamelyikkel jó.

annyira nem ismerem a suse kiadási módjait, de live-ban kipróbálhatod a 13.1-et pl.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3248) Canonfan válasza Vladi (#3247) üzenetére


Canonfan
senior tag

Igen, ez így valóban nem 100-as ... :(

A 13.1-et live-ba már próbáltam, nem volt vele gond, csak az lenne az igazi ha a virt. gépet ott is ki tudnám próbálni...

A virtuális gépet egyébként ma kipróbáltam, bár nem hosszú ideig ezért biztos kijelentést még nem merek tenni, de nem tűnt el az egér, úgyhogy eddig úgy fest valóban a driver a gond.

A kijelentkezés valóban érdekesebb téma, bár a driverek próbálgatásáig még nem jutottam el, gondoltam a KDM-be próbálok állítgatni dolgokat hátha, mert végülis ott nem stimmel valami.
És elég érdekes, mert kiszedtem a KDM beállításaiban a téma használatát, átállítottam a színsémát, meg egy-két dolgot, és annyiban változott a helyzet, hogy ha kijelentkezés előtt indítok egy új munkamenetet, akkor miután így saját felhasználóként kijelentkezek, úgy nincs gond, régebben (a zárt driverrel) így is elszállt ugyanúgy a kép...

Bár sajnos ha simán akarok kijelentkezni, akkor most is fekete képernyő, ki érti ezt... :F :F

(#3249) Vladi válasza Canonfan (#3248) üzenetére


Vladi
nagyúr

Írtam már korábban, hogy a kdm-et is le lehet cserélni. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3250) Canonfan válasza Vladi (#3249) üzenetére


Canonfan
senior tag

Igaz, :) egyelőre így a promléma megkerülhető, még várok addíg még valójában hosszabb időt kell dolgoznom a virt. géppel hogy kiderüljön ez (a zárt driver) lehet-e a megoldás.

KDM-et viszont sosem cseréltem még, meg lehet oldani csak próbaképp lecserélni másra, ill. utána meg ha nem jött be vissza lehet állítani a kdm-et gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.