Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Supreme commander

Hozzászólások

(#201) gabber01


gabber01
addikt

Hali!
Hogy a fenébe lehet azt megcsinálni, amit a Gamestarban is írtak, hogy a gyárakból kijövő egységeket a gyűjtőpontról egy transzporterrel szépen el lehet szállítani akár egy másik szigetre úgy hogy kijelölöd a transzporternek, hogy milyen útvonalon őrjáratozzon a gyárnak meg megadjuk az egyik végpontját? Már mindenféle módon próbáltam, de sehogy nem akarja csinálni és rohadtul idegesít, főleg mert sztem az útkeresés nagyon el van baxva és egy nagyobb hadsereget manuálisan elszállítani vhova úgy hogy szinte minden egyes egységnek meg kell mondani, hogy melyik csapatszállítóban menjen elég idegesítő. Szal vki pls help!

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#202) _stick_


_stick_
őstag

Na, tegnap felraktam a game-t. Egy kicsit valóban jobban szalad, de sajna édes kevés. UEF-nek a 2. pályáján járok, egyenlőre elég volt az árnyékot kikapcsolni, fidelity medium, AA off, 1280x960, minden más high és így viszonylag folyamatos. Előre látom, ha nagy harcok lesznek mégjobban vissza kell majd vennem :( A felbontást nem csökkenthetem, mert akkor a képernyő felét elfoglalja a HUD LOOOOOL :W :W
Amúgy bejön a játék, ami nagyon idegesítő, az az egységeim mozgatása csináltam, vagy 20 tankot lerohanás elvén, erre képesek libasorban bemenetelni az ágyúk tüzébe :O Sikerűlt bandába nyomorgatnom őket, de nem értem miért nem lehet folyamatosan haladni... :F Mindig megáll és újraindúl.
Ami már csak kell, egy optimalizáló pecccs. :) :U

(#203) Djuree válasza gabber01 (#201) üzenetére


Djuree
félisten

szerintem ilyet nem lehet csinálni, én nem tudtam legalábbis. tényleg nagyon macera a szállítás sajna.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#204) Djuree


Djuree
félisten

az miért van hogy 4 playernél skirmishben már játszhatatlanul lassú (4-5fps) ha egy kicsit több egység van a képen?????? :F :F :F medium beállításoknál...

pedig annyira nem gyenge a gépen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#205) Dr. Romano válasza _stick_ (#199) üzenetére


Dr. Romano
veterán

''elkezdtem megvenni'' LOL!! :DDD :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#206) Dr. Romano válasza Djuree (#204) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem, a géped tényleg nem gyenge szerintem, de a játék motorja szerint az és itt a gond :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#207) Soak válasza Djuree (#204) üzenetére


Soak
veterán

szvsz kevés hozzá a ram és a proci is, főleg ha alpon megy

(#208) Starsky72 válasza Djuree (#203) üzenetére


Starsky72
addikt

De lehet, viszont ne kérdezd, hogy hogyan :)
Ezt csak azért mondom, mert én pár napja raktam fel és még csak ismerkedem vele, de nagyon bejön a játék, szeretem az ilyen bazi nagy harci droidokat és jól is fut, úgyhogy még élvezhető is, de a lényeg, hogy épp tegnap hívtam fel egy barátomat, aki már régóta nyomja és kérdeztem tőle egy-két dolgot, amit nem tudtam és ő hívta fel a figyelmemet többek között pont erre a gyárbólkijövős, transzporterrel azonnal csatábaszállítós lehetőségre. Mostanra már elfelejtettem, mert mást próbálgattam, de majd rákérdezek megint.
Tudom, hogy most gyakorlatilag nem segítettem semmit, de legalább a remény megvan, hogy meg lehet csinálni :)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#209) Integra válasza Starsky72 (#208) üzenetére


Integra
titán

gyakorlatilag full lehet automatizálni a gyártást és a szállítást

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#210) Loha válasza Djuree (#204) üzenetére


Loha
veterán

C2D-t szereti nvidia VGA-val.

Vmint AMD procira érdemes felpakoli a proci drivert [link] és a AMD Dual-Core Optimizer-t [link]
XP-re meg ezt a patch-et: [link]
Meg a legújabb VGA drivert.

Egyébként sztem kevés a rammod 4 playerhez mediumon.

(#211) -oli- válasza Djuree (#203) üzenetére


-oli-
aktív tag

De lehet, idézek a szomszéd fórumról, kolléga nagyszerűen leírta: ''Elviszed a szallitojarmuvet az indulasi pontra, aztan a jobb oldali Ferry ikonnal rakattintasz a celba.
Ekkor megjelenik egy x(kicsit beleszólok, nem X, hanem a ferry gomb mása) a kezdesi ponton, ha ide kuldod az egysegeidet jobb klikkel, akkor fel fognak szallni a kompra, aztan az leteszi oket a celnal, es automatikusan visszamegy a kovetkezo korert.
Addig fog oda-vissza repkedni, amig minden egyseget at nem visz. ''

:DD

(#212) gabber01 válasza -oli- (#211) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi. :R Gondoltam, hogy a ferry-vel kellene csinálni, de sehogy sem jött össze. :B

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#213) gabber01 válasza -oli- (#211) üzenetére


gabber01
addikt

Ja, mostmár csak azt nem tudom, hogy mondjuk ilyen módszerrel elszállítom az egységeket vhova, de onnan meg hogyan tudom hasonló módszerrel továbbtranszportálni őket?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#214) l_bandi


l_bandi
csendes tag

Akit idegesít a nagyméretű HUD az peccseéje fel a gamét és utána párszor nyomogasd az alt+fel nyílat amgí nem kicsinyiti le. Aztán akinek az uj kezelőfelületben nem tetszik hogy rövid a listablak annak itten van 1 mod:

http://supcomsource.net/files/file.php?id=8130
az oldalon van róla preview is.

Továbbá ajánlom mindenki figyelmébe a http://supcomsource.net/files
oldalt sok jó cucc van(kb 30 multi/skirmish pálya, modok...)

(#215) -oli- válasza gabber01 (#213) üzenetére


-oli-
aktív tag

Szerintem ne bonyolítsuk :D

(#216) ToxLee válasza -oli- (#215) üzenetére


ToxLee
őstag

:D

(#217) _stick_


_stick_
őstag

Második pályán járok, megvan az AEON bázis rájuk indítottam egy ''kisebb'' csapatot (200 tank) és olyan szinten belassúlt a játék, hogy rosszúl lettem :((( 2-3 FPS volt még akkor is, ha a térképnek egy kietlen részére mentem.
Így elb@szni egy játék optimalizálását. :W :W :W
El se indítom újra, amíg nem lesz egy normális patch... :(((

(#218) -oli- válasza _stick_ (#217) üzenetére


-oli-
aktív tag

Patch ezt nem fogja megoldani...

(#219) _stick_ válasza -oli- (#218) üzenetére


_stick_
őstag

Akkor ez megaLOL :(((

(#220) Djuree válasza _stick_ (#217) üzenetére


Djuree
félisten

Ez sajna egy ilyen gém...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#221) Djuree válasza -oli- (#211) üzenetére


Djuree
félisten

de jó lett volna ezt azelőtt tudni hogy végigvittem a játékot.... :Y

néha már a hajamat téptem (meg mást is), alig tudtam szerencsétlen egységeket egyesével bepakolgatni a szállítóba, pedig csak kb. 20-akat vittem max...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#222) Cyrusv10


Cyrusv10
tag

Nagyobb csapatok mozgatásánál én leveszem a sebességét a játéknak. + - a numerikuson. Kezelhetöbbek lesznek az egységek a ratyi gépemen, meg folyamatosabban is fut.

(#223) Djuree válasza Cyrusv10 (#222) üzenetére


Djuree
félisten

na ez nem hülyeség, nem is tudtam ezt (se) :Y

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#224) Kraptor


Kraptor
őstag

Szerintem elég jó a játék és nállam eddig nem votlak belassulások. Egy gondom van vele, hogy naon béna vagyok:(:(

(#225) -oli- válasza Kraptor (#224) üzenetére


-oli-
aktív tag

Mi nem megy? Anniyra azért nem nehéz ;)

Pár jótanács a kampányhoz:

- védelmen soha nem sprórolni, még akkor se, ha látszólag egy oldalról nem jönnek, mert megcsinálsz egy feladatot, kinyílik a térkép, és már ott is van egy kis meglepi támadás ;) Ez hatványozottan igaz skirmish-re. Ha már elérhetők a pajzsok, azokat is használni!!
-a reaktorok mellé érdemes tárolókat tenni, minnél több van, annál többet ad a reaktor + van tartalékod, mass-termelőnél szintúgy(inkább level 2 után érdekes). Mass átalakító is kevesebbet zabál, ha reaktorok veszik körül.
-próbálj nagyban gondolkozni: volt mikor 10-nél is több gyáram ontotta a repcsiket/tankokat - engeener/ACU 'ASSIST' gombbal be tud segíteni az építkezésbe. Lehet beállítani, hogy ismételje az adott egység(ek) gyártását, nem kell nyomogatni állandóan. Ha megfelelő a védelmed, időt fel 10-re(num +/-) és 5 perc alatt hatalmas hadsereged van.
-Qantum Gate-ből lehet hívni segéd-ACU-t(ezt még én se tudtam sokáig), ami szintén fejleszthet, és jó támadóerő!

Most más nem jut eszembe így kora reggel :D

(#226) Integra válasza Cyrusv10 (#222) üzenetére


Integra
titán

ezt már a total annihilationban is így csináltam, már az is szaggatott veszettül, ez hogy szaggathat akkor... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#227) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hát feltettem a CnC3 demóját és a két játék között ég és föld a különbség ( a CnC3 javára).
A graf ott 1000x ütősebb és sokkal jobban is fut.
Elsőre ennyi ami feltűnik benne...
Ami a Supreme előnye az a rengeteg egység kezelése (bár a CnC-ben is szépszámú hadseregel lehet készíteni).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#228) gabber01 válasza Dr. Romano (#227) üzenetére


gabber01
addikt

A két program teljesen más távlatokban gondolkozik, emiatt nem igazán lehet összehasonlítani.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#229) -oli-


-oli-
aktív tag

Én is feltettem a Cnc3 demoóját, számomra nagy csalódás volt 2 hét SC után. Hiányzott az összetettség, a sok zoom, stb. Légkör is egész más. Azért ha kijönt a full azt is mepróbálom még egyszer, de nekem a Generals/Red Alert sorozat jobban bejött, mint a Tiberium-ok...

(#230) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Én is feltettem az Anhilation folytatásának a teljes változatát!
Ehh ..nekem is szaggat! Sajna ilyen! Kb 3órán keresztűl játszottam a 81x81km-es pályán!
Lol Játszhatatlan volt! :B

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#231) Kraptor válasza Dr. Romano (#227) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát én azon vitatkoznék, hogy a graf utősebb ott, szerintem SCnek szebb grafikája van és ezt úgy modnom, hogy nekem inkább jobban bejön CnC világa és hangulata mégha a játékmenetét nem is annyira kedvelem.

(#232) donsergiooo válasza Kraptor (#231) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Sztem ez nagyon jó játék!
Grafika ha nem is szebb mint a c&c3, de de nagyon fillinges játékról van szó csak lenne gép hozzá!
Mondjuk talán ha már ilyet összedobtak, tehettek volna bele gyalogos szakaszokat is, meg épületet amit lehet folgalni és onnan írtani! ;)

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#233) mcwolf79


mcwolf79
veterán

NA,Win-reinstall :O :U
Kezdhetem az elejéről a kampányokat :W :W

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#234) Djuree válasza donsergiooo (#230) üzenetére


Djuree
félisten

ne csodálkozz, nincs gép amin normálisan megy, illetve de! 8800GTX sli-vel egész jól fut... ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#235) Rent


Rent
senior tag

sztem inkabb 4gb ram meg extreme dual core proc kell neki. es elvezhetobb. :)

(#236) Djuree válasza Rent (#235) üzenetére


Djuree
félisten

az sem árt...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#237) -oli- válasza Rent (#235) üzenetére


-oli-
aktív tag

Ram nem kell olyan sok, csak egy magasabb órajelű cd2+erős középkategóriás vga :DDD

Ha olyasmi gépetek van mint nekem, bőven elég 3 AI, azt még elbírja naggyábó' :DDD 2vs2-ben egyész jó a haver AI, nem úgy mint régebbi játéokban, hogy állandóan azt kellett menteni :D Alig várom már, hogy lanparty-n toljuk :)

Azért tud meglepit is csinálni, 3-3 support-ACU-val szépen átgyalogolt a közepes védelmemen, bement a bázisra, majd ott tudtam csak kinyírni őket( az épületeim között).. :O

(#238) Djuree válasza -oli- (#237) üzenetére


Djuree
félisten

nálam érdekes az ai, olyan hülye mint állat.

kiegyensúlyozott ai-t állítok be de egyetlen egyszer sem támadott, csak atomokat dobált.
viszont atomból épített 3-at, nagy artilleriből meg 4-et, még jó hogy nem voltam az artillerijei lőtávjában a 81km-es pályán, nem sokáig éltem volna.

de így szépen felőröltem, az aeon a kedvencem, 10 nagy ufót legyártottam és vége is volt, ami meg megmaradt szépen leatomoztam, ennyi a nyerő taktika.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#239) -oli- válasza Djuree (#238) üzenetére


-oli-
aktív tag

Az ufo nem jött be nekem, az Aeon utolsó pályán csináltam egyet, 3mp alatt leszerdték, bezzeg mikor a Cybran utolsó pályán ellenem volt, egy hadsereg AA is kevés volt ellene...

(#240) Soak


Soak
veterán

a pajzsok érnek valamit az atom ellen?

(#241) Djuree válasza Soak (#240) üzenetére


Djuree
félisten

sajnos az atom ellen fabatkát sem érnek, amúgy mindig kell építeni, nagyon hasznos minden más ellen

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#242) Djuree válasza -oli- (#239) üzenetére


Djuree
félisten

az a baj hogy csak egyet csináltál. az elsőt mindig leszedik az AA tornyok hamar. viszont a többi nagyon hamar kiíírt mindent.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#243) Djuree válasza Djuree (#242) üzenetére


Djuree
félisten

ja meg tele lehet pakolni repcsikkel, nem kis előny ez.

nem tudom mennyi fér bele, én 200 repcsit bele pakoltam, de feladtam a vége megkeresését :Y

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#244) kokkolino


kokkolino
csendes tag

Üdv Skacok!

Még csak most kezdtem végig olvasni a topicot, ezért nem tudom nem-e le van már írva valahol. Van valami Magyar oldal szentelve ennek a játéknak? Nem vagyok egy igazi gamer, csak amolyan műkedvelő, így ami nektek egyértelmű, az nekem talány. Néhány nap alatt átszaladtam 3 pályán, de szerintem innentől már kevés lesz a nyers paraszti erő, ezért jó lenne többet tudni róla.

Köszi a választ előre is!

(#245) Djuree válasza kokkolino (#244) üzenetére


Djuree
félisten

szerintem még nincs magyar oldala, nem találtam.

de ha kérdésed van kérdezz bátran

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#246) Starsky72 válasza Djuree (#245) üzenetére


Starsky72
addikt

az mitől lehet, hogy kilőttem két Nuke-ot, de soha nem értek célba? Láttam elindulni a rakétát, csipogott is, aztán áthúzott ezerrel a pálya felett és azóta sem tudom, hogy hol keringenek :F Mi a feltétele a célbajutásnak?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#247) kokkolino válasza Djuree (#245) üzenetére


kokkolino
csendes tag

Köszi a felajánlást, élni fogok vele. Leginkább az építési arányokkal van bajom. A gyors, hatékony fejlesztés arányai, miből mennyi. Ez olyan sok kérdés, hogy nyilván jobb ezt elolvasni valahol készen. Régen még mikor a Starkraft volt a hyper játék, akkor volt végigjátszás is némelyik oldalon. Az angolul nem tudó emberkék (mint én) is tudtak haladni némi olvasgatás után.

(#248) -oli- válasza Starsky72 (#246) üzenetére


-oli-
aktív tag

Anti-nuke ;) Egy rakétával semlegesíti az atomodat valszeg :DDD Skirmish-ben level3 bombázókkal(kb 10 db elég) lenyomtam az ani-nuke-ját, és már szabad is a pálya ;]

(#249) -oli- válasza kokkolino (#247) üzenetére


-oli-
aktív tag

Skirmish-ben a következők szerint építkezek: Minden pályán van a közeledben 4-5 mass lelőhely. Felhúzok gyorsan 1-et, majd 1 reaktort és sorban tovább: egy mass-termelő, egy reaktor. A következő a land factory, rögön át is képzem level2-ra(ACU-val assist!), majd 4-5 engeener-t csinálok, az acu-t pedig elküldöm a többi mass lelőhelyre. Fel kell húzni egy hydrocarbon powerp.-t, majd jöhet egy level2 mass-extr. - amit rögtön körbe is raksz tárolókkal, hogy a maximumot kihozd belőle. Ezután még megcsinálsz még 3-4 et ugyanígy, majd jöhet a level2 power. Ha az is kész van jöhet a level3 engeener, vele min 1 mass extr. Eközben egy-vagy két level2 engeener már felhúzta a végedelmet, és egy level3 már megy segíteni. Level4 cuccokat és atomot csak akkor kezdesz építeni, ha már az összes level3 extr kész van, jó a védelmed(pajzsok, arti, AA hegyekben, és anti-nuke). Eközben nem árt tartaléknak pár(20 db) gunship - enem 6-8 sACU-val szopatott meg, simán átgyalogoltak a védelmemen, majd a bázisom közepén robbantak fel...valamint készüljenek a level3 assault botok folymatosan. Kb ennyi, remélem erre gondoltál :D

(#250) Starsky72 válasza -oli- (#248) üzenetére


Starsky72
addikt

Anti-nuke, huhh ezt nem tudtam, hogy van :D
Az melyik?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Supreme commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.